PDA

View Full Version : Haxhi Krasniqi kampion i botės


Ragnar
29-03-2014, 14:04
http://www.telegrafi.com/fo/sport/haxhi-krasniqi-kampion-i-bot-euml-s_hd.jpg

Haxhi Krasniqi ėshtė shpallur kampion i botės (WBO International) nė peshat gjysmė tė rėnda, pasi ka mposhtur me nokaut (KO) Emmanuele Danson.

Nė kėtė ndeshje Haxhi Krasniqi, i cili nė Gjermani njihte si Robin Krasniqi pėr shkak tė nėnshtetėsisė gjermane qė ai posedon, hyri si jofavorit.

Kjo pėr shkak se Emmanuele Danso, kundėrshtari i mbrėmjes ėshtė mbret i nokauteve (KO), por jo mė - pasi qė Haxhi Krasniqi ja ka bėrė bajat.

Nuk ka pasur asnjė gjasė Danso ndaj boksierit tonė, i cili nė raundin e shtatė arriti ta rrėzojė nė dysheme duke e lėnė atė pa asnjė gjasė pėr t'u ngritur nė njė KO tė radhės nga Haxhiu.

Ky ishte dueli i 44-tė pėr Haxhiun, e 41 prej tyre i ka fituar dhe vetėm tre i ka humbur, dy humbje prej tė cilave i pėsoi nė fillim tė karrierės si profesionsit.

Dueli u zhvillua nė Potsdam dhe kjo ishte disfata e parė e Dansos. Nė duelin e radhės kampioni i ri i WBO International do tė takohet me Sergey Kovalev, njė tjetėr kampion bote i pamposhtur.

Titulli i kampionit tė botės WBO International pėr Haxhi Krasniqin ndoshta ėshtė edhe njė dhuratė e vogėl pėr tė, para ditėlindjes qė ai e feston mė 1 prill. /Telegrafi/

Ragnar
29-03-2014, 14:06
Kosova apo Dardania, po prodhon shume sportista te sukseshem ne bote.

Majlina Kelmendi, tani Haxhi Krasniqi vendin e pare ne bote, sa krenari eshte kjo gje, ju lumt.

Keta jane ambasadore te vendit tone shqiptar.

drague
29-03-2014, 14:28
Kosova apo Dardania, po prodhon shume sportista te sukseshem ne bote.

Majlina Kelmendi, tani Haxhi Krasniqi vendin e pare ne bote, sa krenari eshte kjo gje, ju lumt.

Keta jane ambasadore te vendit tone shqiptar.

je pak racist provincial ti Lum

Nė kryeqytetin shqiptar, Tiranė, ėshtė festuar 70-vjetori I lindjes sė kampionit tė madh tė peshėngritjes, Ymer Pampuri. Ceremonia u organizua nga Federata Shqiptare e Peshėngritjes dhe Universiteti Ndėrkombėtar I Tiranės.
Presidenti i Federatės, Elez Gjoza e cilėsoi Pampurin si nderin e kėtij sporti dhe si kampionin e parė. Pampuri doli kampion botėror nė 1972 dhe theu rekordin botėror nė stilin e forcės.
Nė ceremoni ishin tė pranishėm emra tė mėdhenj tė kėtij sporti si dhe drejtues tė Ministrisė sė Arsimit e Sportit dhe tė Komitetit Olimpik Kombėtar Shqiptar.

Ragnar
29-03-2014, 14:30
Drague, te jesh i bindur qe nuk kam qene, por po deshirojn kete gje thell me ma fut ne tru disa persona te pandergjegjshem.

derjansi
29-03-2014, 14:35
Boksi i ka nja 1000 kampiona bote

Mduket se qdo kompani e shpall ka ni kampion bote

Nejse suksese kti djalit

Xhebraili
29-03-2014, 17:22
Majlinda Kelmendi eshte kampione bote pa piken e dyshimit.

derjansi
29-03-2014, 17:33
Majlinda Kelmendi eshte kampione bote pa piken e dyshimit.

majlinda po

po e pata fjalen per kto bokstierat

lexo pak artikullin qysh thot qe ka me u ndesh me kampionin tjeter te botes lol me ni fjal dy kampiona bote ne ni ndeshje

Rex
21-03-2015, 21:23
A mund ta sjelle dikush ndonje link qe funksionon per sfiden Krasniqi - Brahmer?

Fillon pas pak minutave.

Sopoti
21-03-2015, 21:33
A mund ta sjelle dikush ndonje link qe funksionon per sfiden Krasniqi - Brahmer?

Fillon pas pak minutave.
Asgjekund se gjej.

Cuditerisht u emocionova kur pashe temen,se mendova e sonte e eliminoi:O

Rex
21-03-2015, 21:40
Asgjekund se gjej.

Cuditerisht u emocionova kur pashe temen,se mendova e sonte e eliminoi:O

Faleminderit per mundimin Sopot djali : )

Jo, tema eshte e vjeter por postova ketu qe te mos e hap nje teme te re.

Dikush tjeter per linkun?

Semiku
21-03-2015, 22:24
A mund ta sjelle dikush ndonje link qe funksionon per sfiden Krasniqi - Brahmer?

Fillon pas pak minutave.
Brahmer vs Krasniqi ... http://safersurf.nutzwerk.de/onlinetv-proxy-livedemo.html?gclid=CIicq4m-usQCFTPKtAodjFEAlA

Mandi
21-03-2015, 22:27
http://www.yopika.tv/20150321/v--1031414-550dc2f8530bf0.14897784.html

Semiku
21-03-2015, 22:45
Humbet Krasniqi ... dorezon betejen !

Rex
21-03-2015, 22:51
Brahmer nuk e ka asnje humbje ne 6 vitet e fundit. Teper i forte edhe per Krasniqin.

Xhebraili
21-03-2015, 23:46
Ma i forte gjermani