PDA

View Full Version : Besim Kabashi vs Zoran Dorcic


NosFeratu
25-04-2014, 20:40
https://www.youtube.com/watch?v=Pv_xIdXihlU

NosFeratu
25-04-2014, 21:00
Besim Kabashi vs Lazar Tomic

https://www.youtube.com/watch?v=oJe5VXaScEE

Prishtinasi
25-04-2014, 21:17
https://www.youtube.com/watch?v=Pv_xIdXihlU


Mire perfundimi.
Por, gabimi qe e bani Kabashi nuk i falet ni profesionisti!
Kundershtari qe bje ne dysheme,nuk goditet ma!Eshte papjekuni por edhe turp per ate qe e ben ni gja te tille!
Kabashi ka goditje te forta dhe vet iu qendron goditjeve.Keto dy cilesi jane parakusht,por nuk mjaftojne per me qene kampion.Duhet me qene teknik qe jep goditje te ndryshme,ne mvaresi nga casti, dhe duhet me qene i levizshem,me iu ike goditjeve te kundershtarit.
Ashtu po,behet kampion.
Kabashi u godit disa here „me direkta”,se kundershtari nuk ishte keq nga teknika.
Fati i Kabashit qe kundershtari ishte fort i ngadalshem.
Sido qofte,suksese te tutjeshme shqipes.Dhe pjekuni profesionale patjeter.
Fito,por fito si burre.

NosFeratu
25-04-2014, 21:22
Si burr kishte fituar, reagimi ne ate menyre i Kabashit ka qene per arsye se ai ishte serb. Kush e di se cfare i eshte rrokullisur ne mendje ne ato momente shqiptarit Kabashi.

NosFeratu
25-04-2014, 21:49
Edhe Iliri me kenaq shpirtin

https://www.youtube.com/watch?v=WBTOVpUeEGU

Zana
25-04-2014, 21:56
Si burr kishte fituar, reagimi ne ate menyre i Kabashit ka qene per arsye se ai ishte serb. Kush e di se cfare i eshte rrokullisur ne mendje ne ato momente shqiptarit Kabashi.

Zakonisht ne raste te tilla, I jep me shume force/guxim/inat, e ben copash ... Por mund te ndodhe ,edhe e kunderta sic thua ti... Pune momenti , humbje e madhe.

NosFeratu
25-04-2014, 22:03
Zakonisht ne raste te tilla, I jep me shume force/guxim/inat, e ben copash ... Por mund te ndodhe ,edhe e kunderta sic thua ti... Pune momenti , humbje e madhe.

Shiko edhe kete shiko

https://www.youtube.com/watch?v=PaRWKXIVYLw

-qesh- ben sikur i hap varrin, e fut ne varr dhe me pas e mbulon :p

Zana
25-04-2014, 22:05
Ci paska bere Iliri hallall, edhe flamuri ben drite :)

CERMENIKASI
25-04-2014, 22:12
Kėshtu duhet me u a ba kėtyne,dhe jo me u a ndėgjue palaēo- kangėt

Zana
25-04-2014, 22:13
Shiko edhe kete shiko

-qesh- ben sikur i hap varrin, e fut ne varr dhe me pas e mbulon :p

Ky pune secondash e perpiu ... I cmendur , hallall -qesh-

Ps....Me pelqeu edhe gjesti/lutja, ne skene :)

NosFeratu
25-04-2014, 22:20
Lutjes si musliman nuk duhet ti kushtojme shume rendesi, atij besimi i perket dhe ka te drejte te lutet, right? Te gjithe sportistet e krishtere kryqezohen para se te fillojne ndeshjen dhe ketu nuk ka asgje te keqe, a eshte keshtu Zana? Cfaredo lloj menyre lutjesh nga sportistet nuk eshte mire te vihet ne qender te diskutimit tek ne dhe pastaj te pargjykohet, kesaj i frikesohem.

Zana
25-04-2014, 22:25
Thashe me pelqeu, perderisa I perket atij besimi ..s'ka asgje te keqe, eshte gje personale.
Mua me ra ne sy, sepse s'kam pare Shqiptare ne Pergjithesi te falen... prandaj e theksova si Dicka pozitive.

Xhebraili
26-04-2014, 00:30
Per Sporte individuale jemi super po per sporte kolektive sja thojme hiq

SystemA
26-04-2014, 06:29
per sporte kolektive sja thojme hiq

Ke pare shqiptare qe nuk eshte mbret??????????????????

NosFeratu
26-04-2014, 11:37
Nje permbledhje te ndeshjeve te Luan Krasniqit, dhe shikone kokemushkin Elvir Muriqi :p vertrete i pa pare, se si e rikthen rezultatin

https://www.youtube.com/watch?v=QOvlgrwnSw8#t=1722

Zana
26-04-2014, 13:01
Je tifoz I boksit ...:p
Si Shoh dot nga puna :S