PDA

View Full Version : Xhaka, zyrtarisht kuqezi


legjenda
27-06-2014, 10:11
Duke filluar nga ky moment, Taulant Xhaka edhe zyrtarisht do tė luajė pėr Shqipėrinė.

Ka mbėrritur nė zyrat e Federatės Shqiptare tė Futbollit pėrgjigja e FIFA-s, nė lidhje me aktivizimin e tij pėr ngjyrat kuqezi tė kombėtares shqiptare tė futbollit. Nga ky ēast, ai mund tė aktivizohet nė ēdo moment nga trajneri Xhani De Biazi. Pėrgjigja zyrtare e FIFA-s, ishte domosdoshme pėr aktivizimin e lojtarit, i cili mė parė, ka luajtur pėr ekipet e koshave tė Zvicrės, deri nė nivelin e U-21. Mė pas, ai ka zgjedhur Shqipėrinė por pėr tė luajtur kėrkohej aprovimi i FIFA-s qė erdhi sot. Taulant Xhaka, ka lindur mė 28 mars 1991 nė Bazel tė Zvicrės. Ėshtė i gjatė 1.72 m, dhe luan nė rolin e mbrojtėsit. Ekipi aktual i tij ėshtė Bazeli. Me kėtė skuadėr ai ka shėnuar 3 gola.http://thealbanian.co.uk/wp-content/uploads/2014/06/tau.pnghttp://thealbanian.co.uk/

shoku_tanku
27-06-2014, 13:09
allall ja boft zoti

ana_gend
27-06-2014, 14:29
he tani u bo patriot eeeeeeee

Poeti
27-06-2014, 14:30
Nuk e di vec sa para i ka dhene Armand Dukes....sepse pasaport per ne kombetare eshte mitoja te Duka....