PDA

View Full Version : Majlinda : numer 1 ne bote


Fshatari
05-09-2014, 11:27
http://www.telegrafi.com/foto/sportivendor/majlinda-b-euml-n-historin-euml-pozicionohet-mbi-t-euml-gjith-euml-n-euml-ranglist-euml-n-bot-euml-rore-t-euml-xhudos-foto_hd.jpg

Majlinda bėn historinė, pozicionohet mbi tė gjithė nė ranglistėn botėrore tė Xhudos (Foto)

Kampionia botėrore e xhudos dhe krenaria e Kosovės, Majlinda Kelmendi, ėshtė pozicionuar mbi tė gjithė xhudistėt e botės nė ranglistėn e re botėrore tė xhudos qė u shpall sot.

Mbretėresha e botės nė kėtė sport luftarak, ka arritur ta ngrit epėrsinė ndaj tė gjithė xhudistėve nė botė nė ranglistėn botėrore, pėrfshirė kėtu edhe meshkujt.

Ajo mban pozitėn e parė nė kategorinė -52 kg me 3750 pikė nė total, por ky numėr total i pikėve ėshtė mė i madhi edhe nė ranglistėn e pėrgjithshme tė xhudistėve nga tė dy gjinitė.

Klikoni kėtu pėr ta parė ranglistėn botėrore tė xhudos.

Ky ėshtė njė tjetėr rekord i Majlindės, pasi qė thuhet se deri mė tani asnjėherė njė xhudiste femėr nuk ka qenė e para nė ranglistėn botėrore.

Ky rezultat vjen pas suksesit tė madh qė Majlinda arriti duke e mbrojtur titullin e kampionit tė botės nė xhudo nė Kampionatin Botėror qė u mbajt nė vendin qė nuk e ka njohur Kosovėn, nė Chelyabinsk tė Rusisė.

Ishte ky titulli i dytė me radhė i kampiones sė botės pėr Majlindėn, e cila kėtė herė e bėri nė tokėn ruse, duke i treguar shtetit tė Rusisė se Kosova ka shpirt sporti dhe meriton njohjen e intergrimin nėpėr institucionet botėrore tė sportit dhe tė sferave tjera. /Telegrafi/
________________________________
http://www.telegrafi.com/sport/majlinda-ben-historine-pozicionohet-mbi-te-gjithe-ne-ranglisten-boterore-te-xhudos-foto-92-0-4149.html
__________________________________________________ _________________
http://www.telegrafi.com/fo/2010/ranglistamajlinda.jpg

Rex
05-09-2014, 12:16
``11``

Rex
15-12-2014, 14:18
Presidenti Vizer shpall Majlindėn si mė tė mirėn e botės

http://www.gazetaexpress.com/public/uploads/image/2014/12/633x347/majlinda112.jpg

Kreu i Federatės Ndėrkombėtare tė Xhudos ka shpallur nė Prishtinė Majlinda Kelmendin si xhudisten mė tė mirė nė tė gjitha kategoritė pėr kėtė vit.
Xhudistja pejane, Majlinda Kelmendi, ėshtė shpallur xhudistja mė e mirė nė botė nė tė gjitha kategoritė nga presidenti i Federatės Ndėrkombėtare tė Xhudos, Marius Vizer.

Ky i fundit sot ka qėndruar nė Prishtinė ku ėshtė pritur nga krerėt e sportit kosovar.

Majlinda ndihet e lumtur qė Vizer po qėndron nė Kosvoė pėr t’ia dhėnė asaj kėtė shpėrblim tė madh.

“Kur ishim nė Rusi z. Vizer mė patė thėnė se do tė vijė nė Kosovė pėr tė vizituar. Unė jam e lumtur qė ai e mbajti premtimin”, u shpreh Majlinda.

“Po tė mos ishte ai, unė dhe as federata nuk do tė kishim kėto suksese”, shtoi tutje Kelmendi.

Kreu i Komitetit Olimpik, Besim Hasani, dhe ish-ministri i Sportit, Memli Krasniqi falėnderuan pėr gjithēka qė ka bėrė pėr Kosovėn Vizer, raporton Gazeta Express.

“Ne jemi tė nderuar me prezencėn e njė njeriu qė ka dhėnė njė kontribut tė jashtėzakonshėm pėr sportin kosovar. Ai ishte nė vitin 2009 kur e vizitoi federatėn e xhudos dhe qė atėherė ka premtuar ndihmė pėr xhudon dhe sportin tonė”, u shpreh Hasani.

“Pa ndihmėn e sinqertė tė Vizer ju garantojė se procesi i pranimit tė Komitetit Olimpik tė Kosovės do tė shtyhej edhe pėr njė periudhė tė pacaktuar”, shtoi tutje Hasani.

Trajneri i Majlinda Kelmendi, Driton Kuka, nuk deshi tė flasė shumė pėr Vizer, duke thėnė se do t’i duheshin sė paku njė javė pėr t’i pėrmendur gjėrat qė Vizer i ka bėrė nė ndihmė tė Kosovės.

“Vizer ėshtė njė mik i madh i sportit tė Kosovės dhe jo vetėm xhudos”, deklaroi Kuka.

Pėr fund, fjalėn e mori kreu i xhudos botėrore, Marius Vizer, i cili ndėr tė tjera u shpreh i lumtur me pranimin e Kosovės nė Komitetin Olimpik Ndėrkombėtar.

“Jam i lumtur me pranimin e KOK-ut, qė ishte njė luftė dhe proces i gjatė i pranimit i realizuar nga ministri juaj, presidenti i KOK-ut dhe familja jonė e xhudos”, u shpreh Vizer.

“Duke pėrmendur sukseset e Majlindės, unė dua qė nė veēanti tė them se ėshtė njė garuese e jashtėzakonshme, njė nga pak xhudistet e botės qė nė njė kohė shumė tė shkurtėr u bė njė xhudiste e jashtėzakonshme”, shtoi tutje presidenti Vizer.

http://www.gazetaexpress.com/sport/presidenti-vizer-shpall-majlinden-si-me-te-miren-e-botes-66770/

cool_shqype
15-12-2014, 14:49
Ajo eshte #1......burrnesh
(shum mire qee nuk ngaterrohet me federgallatat e Shqiperise....sa me larg ketyre plerave aq me mire)

AAO
15-12-2014, 14:51
Ajo eshte #1......burrnesh
(shum mire qee nuk ngaterrohet me federgallatat e Shqiperise....sa me larg ketyre plerave aq me mire)

Ne e kena menjen vetem me vjedh e me mush xhepat!

Urime Majlindes!

cool_shqype
15-12-2014, 15:56
Ne e kena menjen vetem me vjedh e me mush xhepat!

Urime Majlindes!

Ata dordolecat si te FSHF po edhe hijet me historite e frikshme te peshngritjes po jua veshtirosin si sportisteve ashtu edhe sportdashesve.


Majlindes, trajnerit dhe federates se Dardanis me gjith zemer i uroj suksese e shendet.

Jolene
15-12-2014, 16:49
Me vjen shume mire qe e shof flamurin e Kosoves te pozicionuar aty:) Urime.

Rex -shok- (handshake)

thirsty
15-12-2014, 17:36
Mos ka bere edhe kjo doping :D

Rex
15-12-2014, 20:16
Me vjen shume mire qe e shof flamurin e Kosoves te pozicionuar aty:) Urime.

Rex -shok- (handshake)

Flm Jolene :)

Te shpresojme qe do ta mbaje kete forme/rangim edhe ne lojerat olimpike.

Ganimet
15-12-2014, 21:26
Urime Majlindes,dhe t'gjith shqiptarve..
kjo burrnesh vertet na nderoi.``shqipe``

CERMENIKASI
17-10-2015, 22:39
Medalje e Artė, Majlinda Kelmendi kampione bote nė xhudo, fiton Grand Slam-in e ParisitMedalje e Artė, Majlinda Kelmendi kampione bote nė xhudo, fiton Grand Slam-in e Parisit

Xhudistja nga Kosova Majlinda Kelmendi, fitoi sot medaljen e artė nė Grand Slam-in e Parisit nė kategorinė -52 kg.
Sportistja nga Peja mundi nė finale zviceranen Evelyne Tschopp.
Nė turneun e Francės morėn pjesė 84 shtete. Pėr “Inside the Games” Kelemndi u shpreh se ndihej mjaft e kėnaqur me kėtė ēmim dhe se kėrkonte tė fitonte Medalje tė Artė edhe nė turneun e Rio-s 2016.
Kelmendi nuk mundi ta mbronte titullin nė kampionatin e zhvilluar nė kryeqytetin e Kazakistanit, Astana, nė gusht tė kėtij viti pėr shkak tė dėmtimit nė shpinė.
Por problemet pėr tė pėrfunduan pasi ajo fitoi kampionatin europian nė Lisbonė javėn e kaluar dhe tani turneu e Francės.

CERMENIKASI
17-10-2015, 22:41
http://botasot.info/reklama/foto-majlinda5.jpg

thirsty
17-10-2015, 23:03
Suksese....

Fshatari
06-02-2016, 18:31
http://koha.net/fo/6/20160206182800519646.png

Majlinda dridh Parisin, merr tė Artėn
6 Shkurt 2016 - 18:15

Majlinda Kelmendi ka shkėlqyer nė finalen e Parisit duke u kurorėzuar me medaljen e artė.

Ajo nė finale e mposhti rumunen Andreea Chitu nė katergorinė -52 kg me ippon kur kishin kaluar 39 sekonda tė ndeshjes.

Kelmendi edhe pse nuk ishte bartėsja e parė e kėtij turneu prestixhioz nė Paris, ia ka arritur tė dalė e para. Kėtė e kishte bėrė edhe dy herė tė tjera.

Trajneri i saj Driton Kuka pėrmes njė postimi nė Facebook ka thėnė se “ėshtė njė ndjenjė e ēmendur” kjo fitore e Majlindės.

“Prapė e artė - Majlinda dridh Parisin ngadhėnjen nė finale pėr gjysmė minute, ndjenja tė ēmendura nė Bercy!”, ka shkruar Kuka.

Pėrveē Majlinda Kelmendit sot Kosovėn e kanė pėrfaqėsuar edhe Akil Gjakova nė kategorinė deri nė 66 kilogram, si dhe Nora Gjakova nė kategorinė deri nė 57 kilogram.

Tė dy janė eliminuar nė ēerekfinale nė kategoritė pėrkatėse. Akil Gjakova ėshtė eliminuar nga belgu Kenneth Van Gansbeke, ndėrsa Nora Gjakova ėshtė eliminuar prej xhudistet nga Kanada Catherine Beauchemin-Pinard.
_______________________________________
http://koha.net/?id=6&l=97225

___________________________________________

Kudo qe shkon, kampionja shqiptare na ndrit fytyren duke mposhtur me ippon kundershtaret e saj .

PuffetiNa
06-02-2016, 18:36
Maj-Linda Te lumte ! :))

thirsty
06-02-2016, 18:59
Suksese goces :)


Ta kesh kete nuse o duhe te jesh i forte vete ose duhet ti rrish suste :P hhaha jk :D

Rexhina
06-02-2016, 19:00
bravo goces :)

cool_shqype
07-02-2016, 17:02
Suksese goces :)


Ta kesh kete nuse o duhe te jesh i forte vete ose duhet ti rrish suste :P hhaha jk :D

jk, jk po ishalla te bie nje e tille ne fat dhe kur te dalesh me te jashte, sa te mberrish te cepi i rruges do ti thuash "ky ose keta me ndgacmuan"...po pres te jem spektator i fatit tend-lutem-

cool_shqype
07-02-2016, 17:05
http://koha.net/fo/6/20160206182800519646.png

Majlinda dridh Parisin, merr tė Artėn
6 Shkurt 2016 - 18:15

Majlinda Kelmendi ka shkėlqyer nė finalen e Parisit duke u kurorėzuar me medaljen e artė.

Ajo nė finale e mposhti rumunen Andreea Chitu nė katergorinė -52 kg me ippon kur kishin kaluar 39 sekonda tė ndeshjes.

Kelmendi edhe pse nuk ishte bartėsja e parė e kėtij turneu prestixhioz nė Paris, ia ka arritur tė dalė e para. Kėtė e kishte bėrė edhe dy herė tė tjera.

Trajneri i saj Driton Kuka pėrmes njė postimi nė Facebook ka thėnė se “ėshtė njė ndjenjė e ēmendur” kjo fitore e Majlindės.

“Prapė e artė - Majlinda dridh Parisin ngadhėnjen nė finale pėr gjysmė minute, ndjenja tė ēmendura nė Bercy!”, ka shkruar Kuka.

Pėrveē Majlinda Kelmendit sot Kosovėn e kanė pėrfaqėsuar edhe Akil Gjakova nė kategorinė deri nė 66 kilogram, si dhe Nora Gjakova nė kategorinė deri nė 57 kilogram.

Tė dy janė eliminuar nė ēerekfinale nė kategoritė pėrkatėse. Akil Gjakova ėshtė eliminuar nga belgu Kenneth Van Gansbeke, ndėrsa Nora Gjakova ėshtė eliminuar prej xhudistet nga Kanada Catherine Beauchemin-Pinard.
_______________________________________
http://koha.net/?id=6&l=97225

___________________________________________

Kudo qe shkon, kampionja shqiptare na ndrit fytyren duke mposhtur me ippon kundershtaret e saj .

Lum familja qe e ka rritur dhe mbashtetur, lum trajneri dhe mbare ne Shqiptaret qe Mjlinda na krenon dhe tregon se kombi yne nxjerr edhe njerez qe na japin fame te mire neper sporte.

BABA nga DURRSI
07-02-2016, 21:16
Upssss.... Paskam ngaterru deren, une kujtoja se behej fjale per ate bregoren e PD-se, (majlinda bregu) sepse me duket ca si ndjellese nga aspekti fizik :P

BLEDI_SH
21-04-2016, 18:15
Majlinda Kelmendi kampione e Evropės nė Xhudo, mund francezen nė finaleMajlinda Kelmendi mund francezen, Priscilla Gneto duke u shpallur kampione e Evropės nė kategorinė 52 kilogram nė sportin e xhudos.

balkanweb.com/site/