PDA

View Full Version : Euro2016: Shqiperi vs Danimarke. Ora 20:45


AAO
09-10-2014, 10:46
Mendimi juaj per kte sfide!

Poeti
09-10-2014, 10:47
2 : 1 per Shqiperine

kriko
09-10-2014, 14:26
Qe t'ia shtim frigen palc serbeve duhet ta mundim Danimarken me rezultat 3 : 0 dhe ateher do kemi me shume respect ne Beograd..

K.q shpresoj ne fitore

Forca Shqiperia

zirconium
09-10-2014, 14:29
Ka nonji link ta shofim nga interneti?

Oxygen
09-10-2014, 14:36
Ka nonji link ta shofim nga interneti?

shiko nga google per sportlemon ose futu te atdhe.al

zirconium
09-10-2014, 14:38
OK, flm. Jam orar pune ne ore po do shof ca mund t rregulloj :))

unreal
09-10-2014, 14:56
Ka nonji link ta shofim nga interneti?
Provo ESPN3!

shoku_tanku
09-10-2014, 15:04
Me nje barazim do isha i kenaqur.Fitorja do ishte akoma me surprizuese...

Xhebraili
09-10-2014, 22:46
Fitojme shenon Gol Alban meha

AAO
10-10-2014, 08:40
Une ne kaq vite nuk maj men qe Shqiperia t'kete fitu noi ndeshje ne minutat e fundit ,perkundrazi jemi ndeshku me shume ne ato minuta. Ksaj rradhe sec kom i parandjenje qe kombetarja fiton me gol ne minutat shtese :D. Duhet t'kete dhe per ne nje here te pare dreqi ta mori lol.

Ps. Une i druhem mrojtjes me shume ,danezt e kane studju mire lojen tone ne portugali dhe ne cdo ence ne at neshje ne i lam hapsira kundershtarit te ndeshkoheshim ,por fati na ndihmoi. Ksaj rradhe na duhet shume perqendrim sepse danezt jane te mire ne lojen ne ajer!

Golden_Boy
10-10-2014, 22:15
3-0 fiton shqiperia!

cool_shqype
10-10-2014, 23:02
2-1

lind
11-10-2014, 13:27
2-1 them dhe une.

drague
11-10-2014, 13:30
2-1 them dhe une.

e kan qelb me biletat ė ?

Meri
11-10-2014, 13:31
0 - 3.

BLEDI_SH
11-10-2014, 13:34
0 - 3.

tu thaft dora,lol

Oxygen
11-10-2014, 13:45
2-1 them dhe une.

E ke par formacionin?
Ishalla na del ndonje gol me fuqi fizike se per taktike...

Shpresoj te 1-0

Oqeani
11-10-2014, 13:50
Mjafton 1:0, 3 pikė :)

Sopoti
11-10-2014, 13:51
Ka nonji link ta shofim nga interneti?

Shuj mre dashke link.

Hajde se po te ndaloj ay nga Paprri buze Shkumbinit se pjekin mish ne hell fantastik me shijen,e me pas shkojme nga Arena me pa ndeshjen.

Dashke link ti Kasparovo`bam``bam``bam`

SERAFIM DILO
11-10-2014, 13:55
Bo gol Ylli Shehu.

lind
11-10-2014, 14:32
e kan qelb me biletat ė ?
50 mije lek,madje edhe 50 euro pas portave :@

E ke par formacionin?
Ishalla na del ndonje gol me fuqi fizike se per taktike...

Shpresoj te 1-0
E kam pare!
E them 2-1 duke mare parasysh se do shenojne danezet (mendja ime)

Jolene
11-10-2014, 14:41
Forca Shqiperi -party--party--party--party--party-

We LOVE you ❤️

Mano
11-10-2014, 16:11
Cili kanal jep ndeshjen sot?

BLEDI_SH
11-10-2014, 16:12
Cili kanal jep ndeshjen sot?

tvsh

Oxygen
11-10-2014, 16:39
50 mije lek,madje edhe 50 euro pas portave :@


E kam pare!
E them 2-1 duke mare parasysh se do shenojne danezet (mendja ime)

Kam frik se po hengrem gol sna ben me derman asgje.

Lenjanin si zgjedhje ne krah se pelqej por mund ta pranoj, 1 kros e fut por Lila me duket si ato zgjedhjet e dobeta qe ben trajnieri.

Mir kur skemi lojtar per ato pozicione por kur kemi Gashin, Shalen, madje dhe Hysaj qe eshte mbrojtes i ri do krosonte me mire.

Sunflower
11-10-2014, 17:46
Dua shume te fitoj Shqiperia :(

Mano
11-10-2014, 17:48
tvsh

Rrofsh...Bledi


Ishalla fitojme...

legjenda
11-10-2014, 19:01
dhash zoti te fitoj per nene ton shqiperia populll ne afer

Akrepi
11-10-2014, 19:09
Unė votova fiton Danimarka pėr tė qėn nė regull nė tė dy rastet.
1- Po fitoj Danimarka do i them vetes "e dija qė kėshtu do dilte".:p
2- Po fitoi Shqipėria "pun e madhe qė s'mė doli parashikimi, fituam":d
Barazimi nuk ėshtė opsion.

Mr. E
11-10-2014, 19:10
Fiton Shqiperia
1-0 ose 2-1

Ps.
Armeni-serbi 1-1 ;) ec aty :)

legjenda
11-10-2014, 19:10
Shqipėria ėshtė nė kėrkim tė fitores sė dytė radhazi nė Euro 2016, teksa pret nė shtėpi, nė tempullin e zjarrtė ‘Elbasan Arena’, skuadrėn e Danimarkės. Mė poshtė i keni formacionet zyrtare tė skuadrave.
Shqipėria: Berisha, Lila, Hysaj, Agolli, Mavraj, Lenjani, Cana, Kukeli, Xhaka, Abrashi, Balaj
Nė stol: Shehi, Hoxha, Ēurri, Shala, Vila, Meha, Kaēe, Kapllani, Rama, Cikalleshi, Salihi, Vajushi
Danimarka: Schmeicel, Ankersen, Kjaer, Boilesen, Bjelland, Kvist, Eriksen, Hojbjerg, Krohn-Dehli, Bendtner, Poulsen
Nė stol: Jansen, Andersen, Okore, Jacobsen, Hansen, Poulsen, Schone, Kahlenberg, J.Poulsen, Vibe, Braithwaite, Bech
- See more at: http://lajmi.net/formacionet-zyrtare--shqiperi-----danimarke_100081188.html#sthash.NlV96IoG.dpufhttp://media.lajmi.net/media/image/201410/w670/35859700_35866500.jpg

kriko
11-10-2014, 19:13
Serbija : Armenija 1:1 Armenet ishin shum me te mire

Akrepi
11-10-2014, 20:26
E bėm 1.:) min. 38

Shqipėri - Danimark 1 : 0

BLEDI_SH
11-10-2014, 20:28
brravooooooooooooo,loj muti vec

Mr. E
11-10-2014, 20:33
brravooooooooooooo,loj muti vec

Booo ca humbi Bala :(
@BLEDI eshte normale sepse me shume se sa luhet kush ben gol, luhet kush nuk peson gol.

Leaf
11-10-2014, 20:38
Ishalla e mbajme rezultatin..

Oxygen
11-10-2014, 20:39
Krahu Liles ku jam skeptik mir qe sfurnizon me topa por mer dhe kundersulme nga danezet, Poulsen ishte nga krahu Agollit dhe kaloj ne krah te Hysaj+Lila.

Ai xhaka sjell shum cilesi!!!

Te kishim 1 bar ketu tju kisha dhen ndonje birre :D

BARAT
11-10-2014, 20:51
Ky Lenjani qenka talent i papare.

Bravo po bejne nje loje shume te bukur.

Mr. E
11-10-2014, 21:08
Ky Lenjani qenka talent i papare.

Bravo po bejne nje loje shume te bukur.

E mbyti fare krahun e majte.

Akrepi
11-10-2014, 21:27
Robt ku ti kesh.:@
Asnjėher nuk e mbyllim mirė ne.:S

SystemA
11-10-2014, 21:31
Robt ku ti kesh.:@
Asnjėher nuk e mbyllim mirė ne.:S

O <tersaxhi>....meri

Akrepi
11-10-2014, 21:35
O <tersaxhi>....meri
Stadiumi i ri nuk duhet inaguruar me humbje System.;)
Mir se erdhe njėherė.:)

``14``

Mr. E
11-10-2014, 21:38
Bobo, shpetuam, se desh e pesuam ne fund, bravo Berisha (portieri :D )

Akrepi
11-10-2014, 21:38
Shyqyr qė nuk e hėngrėm nė sekondėn e fundit.-mos-

Si Bora
11-10-2014, 21:39
barazim.. gjjynah qe nuk besuan deri ne fund

BLEDI_SH
11-10-2014, 21:39
Shyqyr qė nuk e hėngrėm nė sekondėn e fundit.-mos-

brrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr,ai lenjani lojtar fantastik..,hajde mir qe u ndame me kaq

Mano
11-10-2014, 21:42
Luajtem me mire. Meritonim fitorin por futbolli I ka keto. Brravo cunat!!!

Sivjet kemi skuader me komplekse. Mos harroni se luajtem me Danezet.

Akrepi
11-10-2014, 21:44
Mos ja fut kot Mano...vetėm mirė nuk ishim ne.

drague
11-10-2014, 21:45
Shqiperia i kallzon dhembet Danimarkės .para partizane

BLEDI_SH
11-10-2014, 21:45
Luajtem me mire. Meritonim fitorin por futbolli I ka keto. Brravo cunat!!!

Sivjet kemi skuader me komplekse. Mos harroni se luajtem me Danezet.

po c'danez o Mano,skuaader e ngordhur,nje rast paten ne 93 min dhe nje gol bene,po kta tont shume frikacake..

Akrepi
11-10-2014, 21:46
Shqiperia i kallzon dhembet Danimarkės .para partizane
Urraaaaaaaaaaaa-urra-

Ragnar
11-10-2014, 21:46
Sjemi mesu mu gezu shume na :@

drague
11-10-2014, 21:48
Sjemi mesu mu gezu shume na :@

edhe Adem Gashi ishte i kėnaqur me 1-1

BLEDI_SH
11-10-2014, 21:49
Shqiperia i kallzon dhembet Danimarkės .para partizane

poloni-germani-2-0 lol..,mgjs sa pashe gjermania kishte hup raste me kuintal..

Damastion
11-10-2014, 21:49
phu prap e dhjen:(

SystemA
11-10-2014, 21:50
Stadiumi i ri nuk duhet inaguruar me humbje System.;)
Mir se erdhe njėherė.:)

``14``

FLM KEPO...
Kam ardhur vetem per YOKO-n....e di une perse?
http://www.youtube.com/watch?v=OW6oEb3vIqo

E dua SHUME...
Boahhh kjo <malokja> me shkallon.

Damastion
11-10-2014, 21:50
edhe Adem Gashi ishte i kėnaqur me 1-1

perjashtone Ademin nga forumi:)

Mano
11-10-2014, 21:51
po c'danez o Mano,skuaader e ngordhur,nje rast paten ne 93 min dhe nje gol bene,po kta tont shume frikacake..

Danezet ishin te saket ne pasime dhe qarkullin e topit. Fakti qe ne I bllokuam eshte zotesi e skuadres sone. Dhe me te vertet me erdhi keq kur bene golin danezet. Vertet paten dy raste dhe ben njo. Mosmarrveshja ne mbrojtjen tone filloj me krosin qe u be ne zone dhe mosmarreveshja e mbrojtesit dhe portierit krijoje panik. Ky qe gabimi qe shkaktoj 'efektin domino' . Nejse nuk jemi keq. Me pelqeu loja jone. Eshte hera e par qe I shikoj te luajn mire per 90 minuta dy ndeshje rresht. Dhe kjo tregon se jane skuader e matur.

Tani kemi ne udhe Shkiet....:).

drague
11-10-2014, 21:51
Urraaaaaaaaaaaa-urra-

o majmun danezet na kan bo zbor gjithmone.-gezuar-

jeni mosmirėnjohės.haram

Akrepi
11-10-2014, 21:53
o majmun danezet na kan bo zbor gjithmone.-gezuar-

jeni mosmirėnjohės.haram
Ore thuaj ishalla nuk ham shum gola nė Serbi ne atė thuaj.

Ragnar
11-10-2014, 21:54
edhe Adem Gashi ishte i kėnaqur me 1-1

Mossssssssssssss me plasen, gjithmone ne minutat e fundit e bejne katastrof :@

Pershendetje Arbenit, mire se u riktheve :)

BLEDI_SH
11-10-2014, 21:57
Danezet ishin te saket ne pasime dhe qarkullin e topit. Fakti qe ne I bllokuam eshte zotesi e skuadres sone. Dhe me te vertet me erdhi keq kur bene golin danezet. Vertet paten dy raste dhe ben njo. Mosmarrveshja ne mbrojtjen tone filloj me krosin qe u be ne zone dhe mosmarreveshja e mbrojtesit dhe portierit krijoje panik. Ky qe gabimi qe shkaktoj 'efektin domino' . Nejse nuk jemi keq. Me pelqeu loja jone. Eshte hera e par qe I shikoj te luajn mire per 90 minuta dy ndeshje rresht. Dhe kjo tregon se jane skuader e matur.

Tani kemi ne udhe Shkiet....:).

shkiet,po duhet luajtur cike ndryshe me ta,dhe besoj se do laujn,tani muhabet po bejme,qe te jeme te sinqerte,ku e sheh ti lojen e mire te kombetares un nuk e kuptoj,per mua eshte shume skuader pasive,pa nje qender te qendrueshme,duhej kaqe qe ti jepte pak gjallesi qendres,andej nga krahu,ai agolli mu duk sot sikur e kishte lene dashnorja..nejse,nuk them se jemi shum keq por duhet me guxim dhe jo loje kaq pasive

SystemA
11-10-2014, 22:00
Mossssssssssssss me plasen, gjithmone ne minutat e fundit e bejne katastrof :@

Pershendetje Arbenit, mire se u riktheve :)

Ne Beograd nuk e di!
Danke

Ragnar
11-10-2014, 22:02
Ne Beograd nuk e di!
Danke

Ne Beograd, do i mbysim :)

Oqeani
11-10-2014, 22:03
Ne kurr nuk kenaqemi me pak !

BLEDI_SH
11-10-2014, 22:06
Ne kurr nuk kenaqemi me pak !

nuk eshte puna aty,por te vjen inate,kur keshi skuadrash ne gjendje te danimarkes,te mos i marresh ne fushen tende,nqs keta ndeshje nuk i merr ne fushen tende,shpresat jane te pakta,nuk po flasim per danimarken e dikurshme,kjo eshte nje danimarke krejt tjeter dhe sna paraqiti asgje.

Ragnar
11-10-2014, 22:08
Ke te drejte Bledi, Danimarka nuk eshte e dikurshme, por me te vertete kemi nje grup shume te veshtire.

SystemA
11-10-2014, 22:12
nuk eshte puna aty,por te vjen inate,kur keshi skuadrash ne gjendje te danimarkes,te mos i marresh ne fushen tende,nqs keta ndeshje nuk i merr ne fushen tende,shpresat jane te pakta,nuk po flasim per danimarken e dikurshme,kjo eshte nje danimarke krejt tjeter dhe sna paraqiti asgje.

Ne Beograd do fitojme....

BLEDI_SH
11-10-2014, 22:16
Ne Beograd do fitojme....

ja te shohim o Ben,mgjs un e kam sh frike ate ndeshje dhe jo vetem nga sa do ndodhin brenda fushes...uroj te shkojne gjitha mbare,per mendimin tim fifa duhet te beje dicka qe ndeshjet e meposhtme te mos luhen kurr:
shqiperi-greqi
shqiperi-serbi
kroaci-serbi
bosnje-serbi

SystemA
11-10-2014, 22:24
ja te shohim o Ben,mgjs un e kam sh frike ate ndeshje dhe jo vetem nga sa do ndodhin brenda fushes...uroj te shkojne gjitha mbare,per mendimin tim fifa duhet te beje dicka qe ndeshjet e meposhtme te mos luhen kurr:
shqiperi-greqi
shqiperi-serbi
kroaci-serbi
bosnje-serbi

Bledush...
Ta kishte bere Armenia penalltin serbet hanin te tretin.
Fati Armenise qe nuk pati me shtese se hanin te dytin.
Shpresoj te fitojme ne Beograd.
7 here e rrafen porten serbet.

Xhebraili
11-10-2014, 22:32
Pshurr ne te ...
De biasi zevendsimet per mendimin tem te gabuara ...
Duhej futur Meha ky Lila ka qene mjerim sonte ,po e mban topin ne korner kishe po vonoj ndeshjen e kur duheshin edhe 13 min me perfundu loja amatorizem...

Shpresojme ne fitore ne Beograd

Ragnar
11-10-2014, 22:34
Po ku je bre Xhebro, qysh tkam, te fala nga Beaute.

Emajli a eshte tut punu :)

Do e mundim Serbine :)

Xhebraili
11-10-2014, 22:37
Hhahah Gjalle tu pa futboll edhe tu u bo nervoz tfala edhe ti Beautes...

Kjo ndeshje nuk eshte dashur te leshohet me sa mend hiqet motori i mesfushes Xhaka nuk e kuptoj De Biasin ne kete rast

Ragnar
11-10-2014, 22:48
I papare je plako, po mungon shume :)

De Biasi ja fot kanjeher me nderrime.

Mano
11-10-2014, 22:54
shkiet,po duhet luajtur cike ndryshe me ta,dhe besoj se do laujn,tani muhabet po bejme,qe te jeme te sinqerte,ku e sheh ti lojen e mire te kombetares un nuk e kuptoj,per mua eshte shume skuader pasive,pa nje qender te qendrueshme,duhej kaqe qe ti jepte pak gjallesi qendres,andej nga krahu,ai agolli mu duk sot sikur e kishte lene dashnorja..nejse,nuk them se jemi shum keq por duhet me guxim dhe jo loje kaq pasive

Aftesine e skuadres une e shikoj tek trajneri. Ka arritur te bej skuader te mire me talent medioker. Kjo eshte plotesisht aftesia e De Biazit. Qarkulluan topin mire u mbrojten mire. Dhe cilesia e Danimarkes qe evidente sepse perfituan nga I vetmi gabim qe bem ne mbrojtje. Bllokimi I Danimarkes ishte aftesia e mbrojtjes. Luajten shume mire ne mbrojtje cunat tane. Mbrojtja ka qene gjithmone berrnute. Ne te kaluaren kemi patur mesfushen ose sulmin e mire por kemi humbur sepse mbrojrtja ishte shume e dobet. Greqia fitoj kampionatin European ne 2004 me mbrojtjen.

Loja me serbet do te jet shume e veshtire per faktin se serbet do te bejne lufte psikologjike. Megjithate ate nuk e njohin koken e shqipetarit. Shqipetaret kan per te len gjithcka atje per shume arsye dhe jo pak per CANEN!

Ema
11-10-2014, 22:59
njehere bash u merzita...po pastaj, jo hajt more se ka me keq. Po me pas marr nja 3 gola? khuuuuu :@

p.s. su shkru mu gzu e hajt :mad:

Albpelasgian
12-10-2014, 00:18
Rezultati nuk eshte i keq, kur kihet parasysh pervoja jo e mire me Danimarken gjate viteve te fundit. Di Biasi me ne fund ka komponuar nje ekip stabil: te gjitha repartet jane ne nivelin e duhur. Niveli i lojes eshte inkuruajues, ashtu sic eshte inkurajues mentaliteti ofansiv i skuadres. Treshja Lenjani-Xhaka-Balaj la nam me zhdervjelltesine e tyre duke i dhene fryme lojes me raste te mira. Nderrimet ne pjesen e dyte te lojes nga De Biasi nuk qene aq te menduara. Heren tjeter Rames duhet t'i jepet hapesire qe nga fillimi. Me nje fjale, Shqiperia shkon ne Beograd me e pergatitur se kurre!

P.S: Meqe ra fjala, megjithe investimet, stadiumi prapeseprap s'i pergjigjet kerkesave e interesimit te sportdashesve te shumte nga te gjitha trevat. Eshte gjynah qe akoma jemi me stadiume me kapacitete minimale nderkohe qe paguajme biletat me te shtrenjtat ne rajon :(

Ragnar
12-10-2014, 01:03
Rezultati nuk eshte i keq, kur kihet parasysh pervoja jo e mire me Danimarken gjate viteve te fundit. Di Biasi me ne fund ka komponuar nje ekip stabil: te gjitha repartet jane ne nivelin e duhur. Niveli i lojes eshte inkuruajues, ashtu sic eshte inkurajues mentaliteti ofansiv i skuadres. Treshja Lenjani-Xhaka-Balaj la nam me zhdervjelltesine e tyre duke i dhene fryme lojes me raste te mira. Nderrimet ne pjesen e dyte te lojes nga De Biasi nuk qene aq te menduara. Heren tjeter Rames duhet t'i jepet hapesire qe nga fillimi. Me nje fjale, Shqiperia shkon ne Beograd me e pergatitur se kurre!

P.S: Meqe ra fjala, megjithe investimet, stadiumi prapeseprap s'i pergjigjet kerkesave e interesimit te sportdashesve te shumte nga te gjitha trevat. Eshte gjynah qe akoma jemi me stadiume me kapacitete minimale nderkohe qe paguajme biletat me te shtrenjtat ne rajon :(

Ke shume te drejte shoku jem, shpresoj qe shkijet ti mbysim me futboll.

unreal
12-10-2014, 02:35
Mbanim 3 pike ne grusht!

-gjynaf-

Sopoti
12-10-2014, 07:53
Paskam votuar sakte dje.
Me ata qe shkojne para portes pa pike vrulli duke u perpjek te bejne spektakel s'fitohet loja.

Me ate Danimarke te ,,,,,,,,,,,,,,,,, duhet te kishin bere 4 gola.

Ndoshta zoti do jete te fjet gjume kur te lozim me Beogradin.

lenci
12-10-2014, 11:06
2 pikė tė humbura qė mund tė na kushtojnė shumė.
De Biasi,tranjer mediokėr,sens inferioriteti dhe mbrėmė ka luftuar pėr barazim.
Skuadra jonė ka limite,edhe pse vihet re njė pėrmirėsim i dukshėm,dhe tė gjithė duhet ti druhen kėsaj skuadre.
Rezultati mė shumė vjen si pasojė e njė loje konvulse,ku individi luan rolin e protagonistit.Duhet akoma kohė qė tė kemi njė kombėtare qė tė luajė me skema,njė ekip i vėrtetė.
Sidoqoftė 4 pikė me Portugalinė dhe Danimarkėn,nuk janė keq.Tė gjithė do ta kishin pranuar para se tė fillonin ndeshjet.
Por mbrėmė nga 3 pikėshi po kalonim tek 0,mė mirė pranojmė rezultatin.

Rina
12-10-2014, 11:15
Barazimi nuk eshte keq..suksese ne ndeshjet tjera :)

Ai Lenjani ishte shume mire, perfshire Xhaken, Canen me disa nderhyrje, qe e menjanoi nje gol te sigurt. Ishalla po fitojme me Serbine, ajo eshte me rendesishme.


.

Oxygen
12-10-2014, 11:31
2 pikė tė humbura qė mund tė na kushtojnė shumė.
De Biasi,tranjer mediokėr,sens inferioriteti dhe mbrėmė ka luftuar pėr barazim.
Skuadra jonė ka limite,edhe pse vihet re njė pėrmirėsim i dukshėm,dhe tė gjithė duhet ti druhen kėsaj skuadre.
Rezultati mė shumė vjen si pasojė e njė loje konvulse,ku individi luan rolin e protagonistit.Duhet akoma kohė qė tė kemi njė kombėtare qė tė luajė me skema,njė ekip i vėrtetė.
Sidoqoftė 4 pikė me Portugalinė dhe Danimarkėn,nuk janė keq.Tė gjithė do ta kishin pranuar para se tė fillonin ndeshjet.
Por mbrėmė nga 3 pikėshi po kalonim tek 0,mė mirė pranojmė rezultatin.

De Biasin mund ta quash individ me grinte dhe pasion por ne skema ka qene gjithmon i manget.
Ben gabime trashanike ne levizje taktike sidomos kur fut lojtaret nga stoli rezervave.
Se kuptova zvendesimin e Balaj, lojtar qe luftonte per cdo top ne ajer dhe 2 here ju dha topi per te rrezikuar porten, as messi me ronaldon nuk bejne cdo rast gol.
Cikalleshi eshte lojtar qe me pelqen por me mire te ishte futur ne vend te ndonje futbollisti qe ishte lodhur ne mesfushe gje qe u vu re tek minutat e golit qe as vrap te leht nuk benin dot.
Te lodhesh Xhaken duke e ber te vrapoj dhe drejt sulmit eshte budallik, me mir fut nje sulmues te dyte ose mesfushor si Shala, Gashi, Meha (nqs ishte ne forme) ose edhe Cikalleshi apo Vajushi.

Lila luan 90 min, ca i pjell mendja me 1 lojtar qe 3 topa ka futur ne gjith karrieren e vet... ka mik ky tipi apo cfar?

Danimarka eshte dukshem me mire se ne por jo aq sa per te ndjere diferencen apo te vuajm presion te till, e gjithe loja duhet te ishte levizje shahu, komplet taktike jo loje ne inferioritet, barazimi sna ben pune ta keni te sigurt se sjemi Portugalia qe i rekuperon piket por na duhen 3-piksha ose 0 piksha.

Un kete grup lojtaresh do me pelqente ta trajnonte Besnik Hasi.

AAO
13-10-2014, 09:00
De biasi per mendimin taktikisht e kishte vendos mire ekipin. Me ate danimarke qe pashe une veshtire ti merrej pike pa 3 shkaterrusa ne mesfushe ,kukeli para mbrojtjes dhe abrashi me xhaken ne mesfushe bene nje pune shume te mire. Danezet ishin shume me lart se ne fizikisht ,shume te qarte ne pasime ,levizjet pa top i benin rregullisht ne cdo aksion te tyre. Ai numri 9 Dehli dhe Eriksen nuk mbaheshin ne mesfushe ,por dhe ata ashu si ne luanin me nje lojtar me pak ,ne kishim Lilen qe ishte nje zhgenjim total ne krahun e djathte ,ata kishin Bendter qe gjithashtu ishte shume dobet. Mbas ndeshjes ne shqiptaret e kemi zakon te marrim rolin e trajnerit ,edhe une do kisha qef te lunte Meha ,por shumica harrojne qe Meha ka 6 muaj qe s'luan. Ndoshta ne vend te Liles duhet te lunte Rama ose Kace. Pastaj per nderrimin e Balaj duhet ta bente sepse Balaj kishte harxhu shume energji i vetem ne sulm ,pamvarsisht se Cikalleshi na doli goce qe skapi i top ,zevendesimi ishte me vend sepse ekipit i duhej rifreksi dhe duke pa qe Cikalleshi eshte kale karroce per fuqi e futi me demek te ndryshonte dicka dhe ti jepte frymemarrje ekipit. Por ja qe si eci ,i ka futbolli kto!


Sa per atmosferen kur u ktheva ne tiron me thane qe nga tv dukeshim si te pergjumur edhe u habita sepse ne stadium mrena kishte goxha atmosfere ,apargjikt , plisat dhe tkz krijuan goxha atmosfere pamvarsisht se ne numer mu duken me pak ksaj rradhe. Ndoshta stadiumi i vogel reflekton dhe tek pjesa akustike.

Oxygen
13-10-2014, 10:56
De biasi per mendimin taktikisht e kishte vendos mire ekipin. Me ate danimarke qe pashe une veshtire ti merrej pike pa 3 shkaterrusa ne mesfushe ,kukeli para mbrojtjes dhe abrashi me xhaken ne mesfushe bene nje pune shume te mire. Danezet ishin shume me lart se ne fizikisht ,shume te qarte ne pasime ,levizjet pa top i benin rregullisht ne cdo aksion te tyre. Ai numri 9 Dehli dhe Eriksen nuk mbaheshin ne mesfushe ,por dhe ata ashu si ne luanin me nje lojtar me pak ,ne kishim Lilen qe ishte nje zhgenjim total ne krahun e djathte ,ata kishin Bendter qe gjithashtu ishte shume dobet. Mbas ndeshjes ne shqiptaret e kemi zakon te marrim rolin e trajnerit ,edhe une do kisha qef te lunte Meha ,por shumica harrojne qe Meha ka 6 muaj qe s'luan. Ndoshta ne vend te Liles duhet te lunte Rama ose Kace. Pastaj per nderrimin e Balaj duhet ta bente sepse Balaj kishte harxhu shume energji i vetem ne sulm ,pamvarsisht se Cikalleshi na doli goce qe skapi i top ,zevendesimi ishte me vend sepse ekipit i duhej rifreksi dhe duke pa qe Cikalleshi eshte kale karroce per fuqi e futi me demek te ndryshonte dicka dhe ti jepte frymemarrje ekipit. Por ja qe si eci ,i ka futbolli kto!


Sa per atmosferen kur u ktheva ne tiron me thane qe nga tv dukeshim si te pergjumur edhe u habita sepse ne stadium mrena kishte goxha atmosfere ,apargjikt , plisat dhe tkz krijuan goxha atmosfere pamvarsisht se ne numer mu duken me pak ksaj rradhe. Ndoshta stadiumi i vogel reflekton dhe tek pjesa akustike.

Seriozisht e ke qe kraheson lojen e Liles si i dobet me loje e Bendter? Ne me lilen zere se ishim me 10 lojtar ndersa Bendtner do nxirte Canen me te kuq te rasti golit, Bendtner eshte i deshtuar si lojtar por 1 lojtar dhe 3 pasa di ti japi...
Nese ke qen ne stadium dhe mendon ket krahesim paske cuar bileten dem.


Ndeshja: Balaj ishte i lodhud se 1 ishte ai i shkreti dhe 3 shkaterrusa duheshin por ne po luanim me kundersulme dhe sulmuesi ne pjesen e dyte duhej vetem per presion ose te fuste kemben ne rast aksioni nga krahet. Po si do besh kundersulme ose te prishesh aksione kur boshti mesfushes ska takat te hedhi kembet? Nese ske me takat per ti ren portes ateher hiq Balaj dhe fut Currin, barazimin ne xhep e kishe (pa u ber goli), provo te mbrosh porten me 11 lojtar.

AAO
13-10-2014, 11:53
Seriozisht e ke qe kraheson lojen e Liles si i dobet me loje e Bendter? Ne me lilen zere se ishim me 10 lojtar ndersa Bendtner do nxirte Canen me te kuq te rasti golit, Bendtner eshte i deshtuar si lojtar por 1 lojtar dhe 3 pasa di ti japi...
Nese ke qen ne stadium dhe mendon ket krahesim paske cuar bileten dem.


Ndeshja: Balaj ishte i lodhud se 1 ishte ai i shkreti dhe 3 shkaterrusa duheshin por ne po luanim me kundersulme dhe sulmuesi ne pjesen e dyte duhej vetem per presion ose te fuste kemben ne rast aksioni nga krahet. Po si do besh kundersulme ose te prishesh aksione kur boshti mesfushes ska takat te hedhi kembet? Nese ske me takat per ti ren portes ateher hiq Balaj dhe fut Currin, barazimin ne xhep e kishe (pa u ber goli), provo te mbrosh porten me 11 lojtar.

Qeke i cuditcem ti. Po pse gjithe duhet te ndajme me patjeter mendimin tend qe mos i cojme biletat dem lol? Une te thashe me duket qe lila ishte zhgenjim total ,ca duhet tet them me shume? Edhe bendtner per emrin qe ka dhe per ekipet qe ka lujt ishte gjithashtu shume i dobet per Danezt. Nje lojtar 2 metra qe sdi te beje nje spond ,sdi te mroje nje top ,sdi te fitoje nje duel vetem ate kom pa!

Ps. Moduli qe kerkon ti na ka nxjerr gjithmone me xero pike. Nuk eshte aq budalla trajneri sac mendon ti. E provoi sezonin e kalum me 2 sulmus dhe nje trekuartist dhe humbem me icelanden si mrena ashu dhe jashte.

Oxygen
13-10-2014, 13:52
Qeke i cuditcem ti. Po pse gjithe duhet te ndajme me patjeter mendimin tend qe mos i cojme biletat dem lol? Une te thashe me duket qe lila ishte zhgenjim total ,ca duhet tet them me shume? Edhe bendtner per emrin qe ka dhe per ekipet qe ka lujt ishte gjithashtu shume i dobet per Danezt. Nje lojtar 2 metra qe sdi te beje nje spond ,sdi te mroje nje top ,sdi te fitoje nje duel vetem ate kom pa!

Ps. Moduli qe kerkon ti na ka nxjerr gjithmone me xero pike. Nuk eshte aq budalla trajneri sac mendon ti. E provoi sezonin e kalum me 2 sulmus dhe nje trekuartist dhe humbem me icelanden si mrena ashu dhe jashte.

Jo jo ti bli dhe 30 bileta ta thash ne kuptim qe Bendtner nuk ka qen deshtim dhe nese ke bler bileten ose ke par ndeshjen ke vene re dhe levizjen te rasti i golit.
Ne per 1 gjuajtje ne porte Balajn e beme superhero me portugezet ndersa Bendtner qe na nxori nja 2 mbrojtesa bllof dhe solli golin na qenka deshtim si lila?

Ne pergjithesi Bendtner eshte katastrof jo dobet por cme intereson mua kur na hoqi 3 piket?

Per mua te luajn dhe pa sulmues fare por dhe me 6 mbrojtesa nuk luhet ose luaj por gjej 1 mbrojtes krahu qe fut 1 top dreqi ta haj, 1 top te vetem asgje me shum...
Besoj se e ke ven re qe as per Lenjanin si mesfushor skam qen shum dakort por e pranoj si levizje llogjike se furnizon dhe mbron nga krahet.