PDA

View Full Version : Euro2016: Serbi vs Shqiperi


Faqet : [1] 2 3 4

lind
14-10-2014, 09:01
Do marim nje rezultat pozitiv ne kete perballje ?!

http://i.ytimg.com/vi/Yz6C9TYAfiM/maxresdefault.jpg

http://i.dailymail.co.uk/i/pix/2014/02/23/article-2566069-1BC350B700000578-366_634x481.jpg

Poeti
14-10-2014, 09:10
Do te desheroja te fitoj Kombetarja jone, por eshte shume e veshtire, prandaj votova: Barazim

lind
14-10-2014, 09:22
Kjo video me emocionoi :))

FORZA SHQIPERIA
https://www.facebook.com/video.php?v=926792457349311&set=vb.130030997025465&type=2&theater

drague
14-10-2014, 09:27
Kjo video me emocionoi :))

FORZA SHQIPERIA
https://www.facebook.com/video.php?v=926792457349311&set=vb.130030997025465&type=2&theater

shume e bukur ishte:)

0-0 del neshja-gezuar-

Loreal
14-10-2014, 09:36
Per fitore,nejse ben edhe barazim:)

ana_gend
14-10-2014, 09:37
fiton albania

AAO
14-10-2014, 09:41
Une votova fiton shqiperia ,por per mu fitore do ishte dhe nje Barazim.

ana_gend
14-10-2014, 09:47
jo une nuk e quaj asnjehere barazimin fitore por sot fiton SHQIPERIA dhe golat kane per te qene prej KOSOVE

drague
14-10-2014, 09:48
Une votova fiton shqiperia ,por per mu fitore do ishte dhe nje Barazim.

une nuk votoj se e kom ters.

jane me mire ato mutat daku;)

ana_gend
14-10-2014, 09:49
une nuk votoj se e kom ters.

jane me mire ato mutat daku;)

ti terso me mire mos shkruaj fare sot na pergatit ndonje meze per te festuar

AAO
14-10-2014, 10:00
une nuk votoj se e kom ters.

jane me mire ato mutat daku;)

Ato jane 150 milion euro skuader kundrejt 26 milion euro te ekipit tone ,por ndryshimi eshte qe zemren e kemi me t'madhe. Te shohim!

BLEDI_SH
14-10-2014, 16:54
Min.Jashtme: Ambasadori serb nė Tiranė tė paraqitet nė ministri
MPJ: Nuk do tė lejojmė dhunimin e asnjė qytetari shqiptar

Gazetarė e biznesmenė shqiptarė bllokohen nė aeroportin e Beogradit, Hoxha:
Diskriminim
BEOGRAD - Sot nė mbrėmje pritet tė luhet nė Beograd ndeshja mes kombėtares shqiptare dhe asaj serbe, por situata duket mjaft e tensionuar nė aeroportin e Beogradit. Mėsohet se njė grup gazetarėsh dhe biznesmenėsh janė ndaluar tė kryejnė proceduarat e kontrollit tė pasaportave, pasi njėri prej tyre mbante njė shall tė kombėtares shqiptare.

Mėsohet se nga ky rast, policia ka bllokuar kalimin e tyre deri nė njė urdhėr tė dytė. Madje atyre iu janė marrė edhe pasaportat pa ju dhėnė asnjė shpjegim pėr bllokimin. Nė lidhje me ngjarjen ėshtė informuar edhe ambasadori ynė nė Serbi, Ilir Boēka, i cili po negocion me policinė serbe.

Mėsohet se nė aeroportin “Nikola Tesla” janė bllokuar 45 shqiptarė. Mes tyre edhe gazetarė tė njohur, si Sokol Balla i Top Channel dhe Artan Hoxha i News 24. Madje gazetari Balla ka postuar edhe kėto foto nė rrjetet sociale.
Sokol Balla I bllokuar

Nė njė komunikim telefonik pėr News 24, njė qytetar shqiptar i quajtur Vladimir Ibro, shprehet se, “Ne kemi ardhur me avionin e orės 15:00 kėta nuk na lejojnė tė kalojmė, pasi gjetėn njė person me shallin e kombėtares, nuk na japin asnjė lloj shpjegimi. Po negocion ambasadori ynė”, tha ai.

Mė herėt Federata e Futbollit tė Serbisė kishte deklaruar se nuk do tė lejonte asnjė tifoz shqiptar nė stadium. Shqiptarėt nė Beograd duket se po priten si "armiq".

E themi kėtė, pėrderisa nuk lejojnė tė kalojė kufirin serb, qoftė edhe njė tifoz i vetėm shqiptar, madje kėrcėnohen paraprakisht me burg nėse ndonjėri ia del kėsaj bllokade dhe guxon tė nxjerrė ndonjė simbol tė Shqipėrisė nė stadium. Po me sa duket e njėjta situatė qenka edhe nė aeroport.

sokol Balla situata
Do tė jetė njė barrė edhe mė e rėndė pėr tė besuarit e De Biazit tė luajnė pa "lojtarin e 12-tė", i cili nuk ka munguar askund, deri nė Amerikė apo Argjentinėn e largėt, por privohet tė jetė prezent nė njė derbi ballkanik.

ARTAN HOXHA: KY NJĖ AKT I PASTĖR DISKRIMINIMI
Ndėrsa gazetari Artan Hoxha nė njė lidhje telefonike me News 24, sqaroi se prej 1 ore e 30 minuta grupi i shqiptarėve tė bllokuar ėshtė zhvendosur nė njė ambient tjetėr tė aeroportit, aty ku deri mė tani nuk kanė marrė asnjė shpjegim. Sipas tij, nė momentin qė u ndalua personi me shallin e kombėtares, u ndėrpre kalimi edhe pėr studentė, apo shqiptarė qė kalonin transit nga Beogradi.

Hoxha shprehet se ambasadori ndėrhyri qė tė kalonin vetėm personat me pasaportė diplomatike, siē janė gazetari Blendi Fevziu, Andi Bushati e njė tjetėr.

“Qytetarė, studentė qė lėviznin transit janė ndaluar. Kur po kontrollonin dokumentet u konstatua njė person me shall tė kombėtares dhe u ndaluan procedurat, pavarėsisht moshės, profesionit, Pa shpjegim na nxorėn nė njė pjesė tė aeroporit ku qendrojmė prej 1 orė e 30 minuta. Ndėrhyrja e ambasadorit u bė pėr ata qė kishin pasaporta diplomatike si Fevziu, Bushati dhe njė person tjetėr. Pretendimet e palės serbe janė pėr tė mos krijuar incidente”, tha ai.

Po sipas Hoxhės, “Ambasadori tha qė ky ėshtė njė akt i pastėr diskriminimi. Uroj qė shtetasit shqiptarė tė bllokuar minimalisht tė kenė njė pėrgjigje dhe tė vijojnė programin e tyre”.

(ma.ar/BalkanWeb)

Mr. E
14-10-2014, 17:06
Fiton Shqiperia 0-1 ose 0-2 ose 1-2
Golin e pare e bejme ne, me pas varet si merr loja.

Ps.
Vura re nje lajm ne balkanweb qe nje kompani Shqiptare bastesh kishte bllokuar bastet kundra Shqiperise. Aresyen nuk e kuptova ?!!!

Lajmi: http://www.balkanweb.com/metropol/2693/vendimi-i-rralle-i-kompanise-nuk-pranohen-baste-kunder-shqiperise-216588.html

Sopoti
14-10-2014, 17:09
Pashe nje tulatje,nje ndjenje merzitie edhe ankthi te djemte tane.
Habitem se nga shkon ai ushtari serb me maska,grupi antiterror qe hyn ne autobuzin qe udhetojne djemt e kombetares.

Perse?
Perse duhej ai me maske?
Per ti demoralizuar,frikesuar lojtaret?

Mr. E
14-10-2014, 17:16
Pashe nje tulatje,nje ndjenje merzitie edhe ankthi te djemte tane.
Habitem se nga shkon ai ushtari serb me maska,grupi antiterror qe hyn ne autobuzin qe udhetojne djemt e kombetares.

Perse?
Perse duhej ai me maske?
Per ti demoralizuar,frikesuar lojtaret?

E drejte! Eshte diskutuar shume ne media kjo situate.
Uroj qe kjo situate te kthehet ne motivim per kombetaren.

Rimi.
14-10-2014, 17:34
shume e veshtire kjo ndeshje, shpresojme ne nje fitore...

duhet me i degjeneru atje ne mes te beogradit edhe pse nuk eshte e lehte, por qe e meritojne nje degjenerim e meritojne serbickat..p

Samiu
14-10-2014, 17:40
Ne mund te dijme shume per serbinė ne pergjithesi, por ne nuk e njohim mbrendesine e saj djallezore antishqiptare, ne vecanti.

Meqe tema eshte per te votuar, atehere per Shqiperine, ..ndryshe do te isha kunder saj....dhe per "djallezoret"..

legjenda
14-10-2014, 18:10
Previous
Next
Futbollistėt e Kombėtares shqiptare

3234 3 Google +0
Mediat serbe janė ankuar pasi nė njė profil nė Facebook qė mban emrin e mesfushorit Granit Xhaka, ėshtė publikuar njė fotografi e njė tifozi shqiptar duke djegur flamurin e Serbisė.
Nė njė profil me emrin e Granit Xhakės nė Facebook, ėshtė publikuar fotografia e njė tifozi shqiptar duke e djegur flamurin e Serbisė.
Nė mediat serbe profili nė fjalė ėshtė paraqitur si zyrtar i yllit kosovar me pasaportė zvicerane. Mirėpo, vėshtirė se Xhaka vėrtetė ka qasje nė tė.
Si do qoftė, serbėve u ka ardhur inat pėr fotografinė e publikuar, siē ndodh shpeshherė qė tentojnė tė zgjojnė reagime dhe t’i paraqesin kosovarėt si problematik.
Fjalėt kyēe: Granit Xhaka, Kombėtarja e Shqipėrisė
- See more at: http://lajmi.net/digjet-flamuri-i-serbise--foto-_100081455.html#sthash.JMwk3NTE.dpufhttp://media.lajmi.net/media/image/201410/w670/08183300_08193100.JPG

legjenda
14-10-2014, 18:11
i deshirojm sukses nenes ton shqiperise

cool_shqype
14-10-2014, 18:17
Pashe nje tulatje,nje ndjenje merzitie edhe ankthi te djemte tane.
Habitem se nga shkon ai ushtari serb me maska,grupi antiterror qe hyn ne autobuzin qe udhetojne djemt e kombetares.

Perse?
Perse duhej ai me maske?
Per ti demoralizuar,frikesuar lojtaret?

Edhe shfaqia e majmunit me maske eshte pjese e presionit psikollogjik qe sarbiankat po mundohen te ushtrojne.......here me tifoza e here me gorilla me maske e here me polica qe ndofta do te rrahin para ndeshjes sejcilin qe e shohin me fanele te kuqe......
ATA NDIHEN TE RREZIKUAR, ESHTE AI GENI I STEPES QE I THERRET E NUK IA HEQ ATE LENGUN HORMONAL TE TE ZGJIDHURIT TE GJERAVE ME FORCE E BRUTALITET........ATA SHPREHIN HAPUR KOMPLEKSITETIN E TE MOS PASURIT 100% SIGURI SI NE "VEASHTUQUAJTUREN QENIEN SUPERIORE" PO EDHE NE NJE NDESHJE TE THJESHTE SPORTIVE.......ATA JANE TE FRIKESUAR.....

legjenda
14-10-2014, 18:19
Lajmi se tifozė shqiptarė kanė mbėrritur nė Beograd pėr ndeshjen mes Serbisė dhe Shqipėrisė, ka alarmuar vendasit.
Dy tifozė serbė, Lazar dhe Obren kanė ardhur nė vendlindje nga Zvicra pėr tė ndjekur ballafaqimin. Dhe, ata kanė thėnė se janė duke shėtitur rrugėve tė qytetit nė kėrkim tė tifozėve shqiptarė, raporton “Telegraf.rs”.
Nė pyetjen se ēka do tė ndodhte nėse do tė takoheshin me tifozėt shqiptarė nė qendėr tė qytetit, Lazard tha: “Ajo ēfarė do tė ndodhte, do tė raportohej sonte nė lajmet qendrore”.
Kurse, Obren u shpreh mė i qetė. “Jo, nuk do tė ndodhte asgjė”.
Ata tė dy janė shprehur optimist pėr fitoren e Serbisė. “Do tė jetė 3:0 pėr ne”
- See more at: http://lajmi.net/tifozet-serbe-i-kerkojne-shqiptaret_100081429.html#sthash.ag4A1JWQ.dpufhttp ://media.lajmi.net/media/image/201410/w670/13685500_13692000.JPG

legjenda
14-10-2014, 18:21
Pak orė na ndajnė nga pėrballja e shumė pritur mes Serbisė dhe pėrfaqėsues sonė.

Albert Kastrati kreu i njė grupit tifozash tė njohur si “Plisat” , i pėrbėrė nga 100 tifozė shqiptarė qė prej mbrėmjes sė djeshme thotė se kanė mbėrritur nė Beograd.

Ai ėshtė cituar nga mediat serbe tė thotė se nuk ka frikė.

“Grupi ynė prej 100 tifozėsh do tė jetė atje dhe do tė vendosim nė kokė shiritin kuq e zi. Ne nuk kemi frikė tė shkojmė atje. Le tė na arrestojnė” ka thėnė Kastrati citon radio B92.

Ndeshja Serbi- Shqipėri do tė luhet nė stadiumin e Beogradit nė orėn 20:45.

Media serbe nėnvizon faktin se megjithėse ėshtė marrė vendimi qė ndeshja tė mos luhet me tifozė shqiptarė, sėrish njė grup shqiptarėsh ndodhen nė Beograd.http://opozita.com/wp-content/uploads/2014/10/tif-beo-300x168.jpg

Samiu
14-10-2014, 18:28
Ku mund te shikohet ndeshja, per ne qe jemi ne Gjermani? Di kush gje? ana
Kanalet normale gjermane nuk e transmetojne ndeshjen, me sa di une....

3d1
14-10-2014, 18:40
Sec kam nje parandjenje qe kjo ndeshje do perfundoj me rezultat ne tavoline......


sami provoje ne kete link... http://atdhe.sx/soccer/watch-serbia-vs-albania-6id1f

SystemA
14-10-2014, 18:44
Ku mund te shikohet ndeshja, per ne qe jemi ne Gjermani? Di kush gje? ana
Kanalet normale gjermane nuk e transmetojne ndeshjen, me sa di une....
http://www.rojadirecta.me/
http://livetv.sx/de
Me vone ti jap une SAMI.

unreal
14-10-2014, 18:46
Uroj te Fitoi Shqiperia.Po edhe nje barazim do te ishte rezultat i shkelqyer.
ahh,uroj qe edhe ndeshja Danimarke-Portugali te perfundoi baraz.Nje rezultat i tille padyshim do ndihmonte shume Kombtaren tone.

Samiu
14-10-2014, 18:51
Faleminderit te nderuar SystemA e 3d1....nderkohe mora edhe lajmin se edhe ne webfaqen e Shkabaj.net apo tk..ne TV-te Live do te mund te shikohet....se a do te jet ashtu, mbetet ta shohim....

Samiu
14-10-2014, 19:09
Eh pra sapo e shikova tabelen e rezultateve te grupit, meqe me heret nuk e dija sakte (koha i ka fajet, me ik si era...nejse...), dhe erdha ne perfundim se vetem fitorja po e shpetoka serbicin, gje qe shume veshtire do te jet per ta...dhe pikerisht per kete arsye perdorin te gjitha mundesite per ta demoralizuar sa me shume, se pari publikun shqiptare, e pastaj edhe me metodat gorillas-maskas-serbosllavos, edhe ekipin e lojtareve te kombetares sone....por une besoj qe nje damar gjaku shqiptar, ne zemrat e djelmoshave tane do t`funksionoj edhe gjate lojes, e ta mposhtin at derr shkau...
Kam frike vetem nga ndonje provokim fizik i atyre te derrave qe do te mund te kete, pastaj pasoja ne rezultat...ata jane ne gjendje te bejne cdo gje vetem te mposhtin cdo gje shqiptare...
Gezuar qe tani te nderuar...edhpse me dridhet trupi tani nga emocionet, une fillova ta ngrej dolline e fitores, me "ujin e zemzemit" qe ma ka dhuruar SystemA....

SystemA, ti je i pari me te cilin po e filloj "cakrrimin"...-gezuar-

3d1
14-10-2014, 19:16
Kam frike vetem nga ndonje provokim fizik i atyre te derrave qe do te mund te kete, pastaj pasoja ne rezultat...ata jane ne gjendje te bejne cdo gje vetem te mposhtin cdo gje shqiptare...


SystemA, ti je i pari me te cilin po e filloj "cakrrimin"...-gezuar-

Sami....friken e provokimit e kane serbet jo ne.
Mjafton nje shkendije e vogel ne stadium dhe situata degjeneron komplet....perfundimi lamtumire serbi.Kesaj i tremben serbet.
Imagjino te shenoj Cana dhe te tregoje shqiponjen ne mes te beogradit...... -gezuar--gezuar-

Mr. E
14-10-2014, 19:18
Sapo u publikua formacion i kombetares Shqiptare. Asnje ndryshim nga formacioni i fundit :)

Sami mund ta shikosh me koment Shqip ketu: http://rtsh.al/tvsh_live.php

Kurse kanalet e supersport mund ti shikosh ketu: http://atdhe.al/sport.html

Oqeani
14-10-2014, 19:30
Kush i paska dhene fitire Serbise!
Ku sheh vleren e 150 mil tek ta!!!!

Samiu
14-10-2014, 19:32
Sami....friken e provokimit e kane serbet jo ne.
Mjafton nje shkendije e vogel ne stadium dhe situata degjeneron komplet....perfundimi lamtumire serbi.Kesaj i tremben serbet.
Imagjino te shenoj Cana dhe te tregoje shqiponjen ne mes te beogradit...... -gezuar--gezuar-

Jo jo, une ndoshta nuk isha i qart si duhet...te kujtohet rasti i Zidan me Materacin sa me kujtohet...nje gje te tille nuk guxojne ta bejne shqiptaret....

SystemA
14-10-2014, 19:37
Mesi pogodak sedam nulla.

SystemA
14-10-2014, 19:38
Sami....friken e provokimit e kane serbet jo ne.
Mjafton nje shkendije e vogel ne stadium dhe situata degjeneron komplet....perfundimi lamtumire serbi.Kesaj i tremben serbet.
Imagjino te shenoj Cana dhe te tregoje shqiponjen ne mes te beogradit...... -gezuar--gezuar-

eh imagjino

Si Bora
14-10-2014, 19:39
kam bindjen se edhe te breket do ti kene kontrolluar shqiptaret per flamurin tone...

turp turp!

Samiu
14-10-2014, 19:40
Sapo u publikua formacion i kombetares Shqiptare. Asnje ndryshim nga formacioni i fundit :)

Sami mund ta shikosh me koment Shqip ketu: http://rtsh.al/tvsh_live.php

Kurse kanalet e supersport mund ti shikosh ketu: http://atdhe.al/sport.html

Faleminderit MisterE.

YOKO
14-10-2014, 19:43
Kush fitoi, se jam shume e preokupuar.

Oqeani
14-10-2014, 19:44
Mesi pogodak sedam nulla.

Po e pickon serbishten hahahah (nula)

Mr. E
14-10-2014, 19:48
Faleminderit MisterE.

Me sa po shoh TVSH paska probleme me live stream kurse ke linku tjeter qe te dergova nuk ikin reklamat. Ketu e shikon me paster dhe perseri e ke me koment Shqip: http://goatd.net/91305/watch-serbia-vs-albania

Fitore -gezuar-

SystemA
14-10-2014, 19:50
Faleminderit MisterE.

Dhe ketu..
http://www.vipleague.me/football/256156/2/serbia-vs-albania-live-stream-online.html

SystemA
14-10-2014, 19:51
Po e pickon serbishten hahahah (nula)
debil

lenci
14-10-2014, 19:58
http://tash---tv.blogspot.fr/2014/08/tash-3.html#www.rojadirecta.me

keni edhe chat pėr ti shajt nga robt e shpis serbėt

Samiu
14-10-2014, 20:01
Dhe ketu..
http://www.vipleague.me/football/256156/2/serbia-vs-albania-live-stream-online.html

``16``

SystemA
14-10-2014, 20:01
Pres kur ta hame derrin.
Pasive total

SystemA
14-10-2014, 20:08
Pres kur ta hame derrin.
Pasive total
Nuk ma ben zemra kete rradhe....nejse.
Flamuet ahhhhhhh

Mr. E
14-10-2014, 20:21
Mosss, ca humbi

Elian70
14-10-2014, 20:24
ik e pirdhuni 2 gola te humbur deri tani

Samiu
14-10-2014, 20:24
Pres kur ta hame derrin.
Pasive total


U cmenda nga ky rasti me koke...oooooooh man....-mos--mos-

Mr. E
14-10-2014, 20:27
Vetem te mos pesojne gol sepse bie era 3 pikesh ne tavoline ;)

Esther
14-10-2014, 20:29
Po me bejne syte mua apo eshte flamuri shqiptar ai me aeroplan?

thirsty
14-10-2014, 20:31
flamuri shqiptar, harta e kosoves, po potreti kush ishte? Ismail Qemali?

Se pash mire :(

thirsty
14-10-2014, 20:32
rrace e poshter, te dhjefsha serbet

Mr. E
14-10-2014, 20:32
Po me bejne syte mua apo eshte flamuri shqiptar ai me aeroplan?

Flamur Shqiptar i telekomanduar nga jashte stadiumit. Ndeshja nderpritet.

BLEDI_SH
14-10-2014, 20:33
qijanni motrat serbve shkerdhata,i degjeneroj flauri shqiptar

Esther
14-10-2014, 20:33
Flamur Shqiptar i telekomanduar nga jashte stadiumit. Ndeshja nderpritet.

Per te na share ne apo pro nesh se kjo ngec dhe nuk e shihja dot?

SystemA
14-10-2014, 20:34
serbet qine nonen e vet.
Europa eshte KARAKURVE.

thirsty
14-10-2014, 20:34
Per te na share ne apo pro nesh?

lol
pro nesh

BLEDI_SH
14-10-2014, 20:35
hallall qumshtin e nans ai qe e bani at pun me flamurin ton.

Esther
14-10-2014, 20:35
lol
pro nesh

Ahhhh...jemi rrace e zgjuar. :D

Leaf
14-10-2014, 20:36
Hallall!!!!

Si Bora
14-10-2014, 20:36
keta trimat e trapit serbet.. keta duhen varur nga gjuha mer jahu...

bravo shqiptareve tane qe valviten flamurin tone siper stadiumit...

Mr. E
14-10-2014, 20:37
Per te na share ne apo pro nesh se kjo ngec dhe nuk e shihja dot?

Pro nesh :) ne mos gabohem. Flamuri Shqiptar me duket se ishte edhe Isa Boletini ne flamur dhe nje shenim KOSOVE...

Flamuri Shqiptar valvitet mu ne qender te stadiumit :) Mbase kjo eshte surpriza e paralajmeruar nga tifozat Shqiptare.

Sherri plasi sepse flamurin e uli poshte nje futbollist serb dhe 2-3 futbelliste Shqiptare vrapuan per t'ja marre nga dora.

Akrepi
14-10-2014, 20:38
Nuk ma do mėndja se ndeshja do tė vazhdojė, huliganėt serb nuk lan gjė pa hedhur nė fushė bile u futėn dhe qėlluan lojtarėt.
Ndeshja na takon neve nė tavolinė.:)

Si Bora
14-10-2014, 20:40
sa mire ja berem ...te jem une si ekpi shqiptare iki nuk hyj ne loje fare...le ti ndeshkoj FIFA

Elian70
14-10-2014, 20:40
cfare injorimiiiiii une do kisha vrare veten po ta kishin bere nje gje te tille ne Vlore

Mano
14-10-2014, 20:41
Fifa do te denoje shqiperine per kete rast. Do ta quajn si provokator.

Ne Fakt nji nga lojtaret serb e kapi flamurin shqipetare me inat dhe mu duk sikur u mundua ta grisi. nji nga lojtaret tane ju turre per tja hequr nga dora, ne fakt u turren disa lojtar shqipetare dhe kesthur filloj pastaj tifozat serb filluan te derdhen ne fushe dhe sulmuan lojtaret shqipetare, bash me lojtaret serb.

Rrace e ndyr.

p.s une thash per nje moment se po i mysin lojtaret tane. keta qelbaniket serb po qajne viktimen, na provokuan dhe uefa duhet ti denoje shqipetaret.

Samiu
14-10-2014, 20:41
Pro nesh :) ne mos gabohem. Flamuri Shqiptar me duket se ishte edhe Isa Boletini ne flamur dhe nje shenim KOSOVE...

Flamuri Shqiptar valvitet mu ne qender te stadiumit :) Mbase kjo eshte surpriza e paralajmeruar nga tifozat Shqiptare.

Sherri plasi sepse flamurin e uli poshte nje futbollist serb dhe 2-3 futbelliste Shqiptare vrapuan per t'ja marre nga dora.

Dhe hallall atyre qe vrapuan ta mbrojne....-gezuar-

Esther
14-10-2014, 20:42
Pro nesh :) ne mos gabohem. Flamuri Shqiptar me duket se ishte edhe Isa Boletini ne flamur dhe nje shenim KOSOVE...

Flamuri Shqiptar valvitet mu ne qender te stadiumit :) Mbase kjo eshte surpriza e paralajmeruar nga tifozat Shqiptare.

Sherri plasi sepse flamurin e uli poshte nje futbollist serb dhe 2-3 futbelliste Shqiptare vrapuan per t'ja marre nga dora.

Ate pjese e pashe kur u turren se po e shikonin ndeshjen dhe nja dy koleget e mi ketu dhe kur u turren keta te tanet filluan me te bertitura: "Go Albania...kick their ass." :D

3d1
14-10-2014, 20:43
Ide gjeniale.......pas vendimit diskriminues te serbeve qe ndalohet cdo simbol shqiptar u treguam se simbolet tona jane te shenjta.

Elian70
14-10-2014, 20:43
Ne gabuam, biles shume, sepse flamuri duhej te ishte edhe 2 metra me i madh se serbet jane qorra e se shikojne mire....


p.s. Si tha Isa Boletini mo? Jooooo s'kam pistolete une....ku e dinte i ziu qe pistoleta quhej kobure :D

Samiu
14-10-2014, 20:46
Nese jane sulmuar lojtaret tane nga derrat/tifozat serb, atehere nuk duhet dale ne fushe me...assesi....nuk ka siguri...FIFA duhet te reagoj....

SystemA
14-10-2014, 20:46
keta trimat e trapit serbet.. keta duhen varur nga gjuha mer jahu...

bravo shqiptareve tane qe valviten flamurin tone siper stadiumit...

kam bere propagande kundra shkerdhatave serbe.
Keta majmunet tane skane gjak

Akrepi
14-10-2014, 20:46
Ndeshja pėr momentin ėshtė ndėrprerė deri nė njė njoftim tjetėr.
Siē po shihet po kėrkohet qė stadiumi tė boshatiset nga tifozėt.:)

Mr. E
14-10-2014, 20:47
Flamuri i Shqiperise etnike, fluturon mbi kokat e mijera serbeve, ne mes te beogradit ``shqipe``-gezuar-

Ajo qe nuk dalloj dot mire eshte se kush eshte bashke me flamurin: Ismail Qemali apo Isa Boletini :)

http://www.forum-al.com/attachment.php?attachmentid=14031&stc=1&d=1413315853

Oxygen
14-10-2014, 20:48
hajt ishalla 3 pikshi ne tavoline.

P.s: Ai flamuri ishte mrekulli fare

thirsty
14-10-2014, 20:48
Ndeshja pėr momentin ėshtė ndėrprerė deri nė njė njoftim tjetėr.
Siē po shihet po kėrkohet qė stadiumi tė boshatiset nga tifozėt.:)

me duket se ka per te filluar prape

Mano
14-10-2014, 20:48
Nese jane sulmuar lojtaret tane nga derrat/tifozat serb, atehere nuk duhet dale ne fushe me...assesi....nuk ka siguri...FIFA duhet te reagoj....

lojtaret tane u sulmuan qe cke me te. Edhe nga lojtaret serb edhe nga tifozat. Gjate gjith lojes kur shqipetaret gjuanin korrnet serbet hidhnin fishekzjarre. disa her u nderpre ndeshja. Keta ndyrsirat akoam flasin per provokacjone.

Gjynah se po luanim mire, nuk ma morri mendja qe do te shkonte deri ketu. Kjo tregon se te tendoosur jane nervat e shqipetareve. Me te vertet me pelqeu menyra se si ju turre lojtari shqipetare atij serbit kur e pa se po dhunon flamurin. Ne mes te Beogradit e beri ne nje ambjent ku mund edhe te dhunoheshte kollaj. Por ne raste te tilla e stakon trurin njeriu dhe shkon me momentin.

Brravo...

Akrepi
14-10-2014, 20:49
Flamuri i Shqiperise etnike, fluturon mbi kokat e mijera serbeve, ne mes te beogradit ``shqipe``-gezuar-

Ajo qe nuk dalloj dot mire eshte se kush eshte bashke me flamurin: Ismail Qemali apo Isa Boletini :)

http://www.forum-al.com/attachment.php?attachmentid=14031&stc=1&d=1413315853
Ėshtė Adem Jashari.:)

thirsty
14-10-2014, 20:49
Tema po shikohet nga: 40 (23 anėtarė dhe 17 vizitorė)

:P

3d1
14-10-2014, 20:49
Flamuri i Shqiperise etnike, fluturon mbi kokat e mijera serbeve, ne mes te beogradit ``shqipe``-gezuar-

Ajo qe nuk dalloj dot mire eshte se kush eshte bashke me flamurin: Ismail Qemali apo Isa Boletini :)

http://www.forum-al.com/attachment.php?attachmentid=14031&stc=1&d=1413315853

Jane te dy me duket.......tani po e shikoj

thirsty
14-10-2014, 20:50
Flamuri i Shqiperise etnike, fluturon mbi kokat e mijera serbeve, ne mes te beogradit ``shqipe``-gezuar-

Ajo qe nuk dalloj dot mire eshte se kush eshte bashke me flamurin: Ismail Qemali apo Isa Boletini :)

http://www.forum-al.com/attachment.php?attachmentid=14031&stc=1&d=1413315853

Jo, smund te jete Ismail Qemali.

fillimisht Mendova se ishte Ismail Qemali, nuk e pash mire ne sekondat e para

Samiu
14-10-2014, 20:51
Flamuri i Shqiperise etnike, fluturon mbi kokat e mijera serbeve, ne mes te beogradit ``shqipe``-gezuar-

Ajo qe nuk dalloj dot mire eshte se kush eshte bashke me flamurin: Ismail Qemali apo Isa Boletini :)

http://www.forum-al.com/attachment.php?attachmentid=14031&stc=1&d=1413315853

Ska dert, cili do te jet....te dy jane te medhenjte e Shqiptarise....

Akrepi
14-10-2014, 20:52
Ėshtė Heroi Adem Jashari ju thash.:)

Oxygen
14-10-2014, 20:53
thuhet se ndeshja do rifillilloj

lenci
14-10-2014, 20:54
Ndeshja duhet tė ndėrpritet,nuk ka mė kushte qė tė vazhdojė.Uefa duhet tė marri pėrsipėr sigurinė e kombėtares tonė.

cool_shqype
14-10-2014, 20:54
Me duket se droni ishte i "the king".......

thirsty
14-10-2014, 20:54
Ėshtė Heroi Adem Jashari ju thash.:)

Ashtu po me duket mua

Akrepi
14-10-2014, 20:56
Ashtu po me duket mua
Bile edhe me hartėn e Shqipėrisė sė madhe.:)

Samiu
14-10-2014, 20:57
lojtaret tane u sulmuan qe cke me te. Edhe nga lojtaret serb edhe nga tifozat. Gjate gjith lojes kur shqipetaret gjuanin korrnet serbet hidhnin fishekzjarre. disa her u nderpre ndeshja. Keta ndyrsirat akoam flasin per provokacjone.

Gjynah se po luanim mire, nuk ma morri mendja qe do te shkonte deri ketu. Kjo tregon se te tendoosur jane nervat e shqipetareve. Me te vertet me pelqeu menyra se si ju turre lojtari shqipetare atij serbit kur e pa se po dhunon flamurin. Ne mes te Beogradit e beri ne nje ambjent ku mund edhe te dhunoheshte kollaj. Por ne raste te tilla e stakon trurin njeriu dhe shkon me momentin.

Brravo...

Une pash vetem tollovine pak me vone dhe momentin kur iu sul Shqiptari shkaut per ta mbrojt flamurin.... se jam duke shikuar me nderprerje..."streaming" ne net eshte i dobet ketu tek une disa detaje me shpetojne, nuk po i shoh...

Oxygen
14-10-2014, 20:58
Ndeshja duhet tė ndėrpritet,nuk ka mė kushte qė tė vazhdojė.Uefa duhet tė marri pėrsipėr sigurinė e kombėtares tonė.

Shpresoj qe po, as dua ta mendoj si do vej halli nqs shenojme, kemi shum pak veta atje per mbeshtetje.

Mr. E
14-10-2014, 20:58
thuhet se ndeshja do rifillilloj

Ndeshja mund te rifilloje por:
1. Ne stadium nuk ka asnje tifoz Shqiptar me kerkese te federates serbe
2. Futbollistet e Kombetares Shqiptare jane goditur nga persona qe kane hyre ne fushe nga jashte saj.

me 100% na takon 3 pikeshi ne tavoline.

Samiu
14-10-2014, 21:00
Me duket se droni ishte i "the king".......

http://www.forum-al.com/showthread.php?t=28915


I Nova Design....:P

Elian70
14-10-2014, 21:00
shyqyr zotit jane te gjithe mire keta tanet

SystemA
14-10-2014, 21:00
idiotesirat i shkruani me vone!
Ju lutem

Mano
14-10-2014, 21:02
Une pash vetem tollovine pak me vone dhe momentin kur iu sul Shqiptari shkaut per ta mbrojt flamurin.... se jam duke shikuar me nderprerje..."streaming" ne net eshte i dobet ketu tek une disa detaje me shpetojne, nuk po i shoh...

edhe une ashtu po e shikoj. Me sa duket eshte ndo nji 'link' serb. Komentatoret jane serb dhe akoma vazhdojne te permendin fjalen provokator.

P.S Ndeshja duhet te nderprehet patjeter...Nuk ka me siguri per shqipetaret atje.

Esther
14-10-2014, 21:02
Ndeshja mund te rifilloje por:
1. Ne stadium nuk ka asnje tifoz Shqiptar me kerkese te federates serbe
2. Futbollistet e Kombetares Shqiptare jane goditur nga persona qe kane hyre ne fushe nga jashte saj.

me 100% na takon 3 pikeshi ne tavoline.

E pse pranuan keta te tanet te futen prape ne fushe e sidomos pa asnje lloje mbrojtjeje te sjelle me vete nga Shqiperia? :(

SystemA
14-10-2014, 21:03
Une pash vetem tollovine pak me vone dhe momentin kur iu sul Shqiptari shkaut per ta mbrojt flamurin.... se jam duke shikuar me nderprerje..."streaming" ne net eshte i dobet ketu tek une disa detaje me shpetojne, nuk po i shoh...

http://www.vipleague.me/football/256156/1/serbia-vs-albania-live-stream-online.html

Ketu dhe po ofendoj cdo serb tek wettpoint.com!
Do me perjashtojne ...vari lesht.
E shkruajta: kombi me miserabel serbet.

edlin
14-10-2014, 21:03
https://www.youtube.com/watch?v=7iUBsSlDXc0

Mr. E
14-10-2014, 21:04
Ky eshte flamuri Shqiptar qe ka fluturuar mbi Beograd dhe qe sapo filloi fluturimin edhe ne fb :)

http://www.forum-al.com/attachment.php?attachmentid=14032&stc=1&d=1413316996

Elian70
14-10-2014, 21:05
e kujt i plas tani nese humbasim????!!!! hahahahahaha me kete qe u beme as me behet me vone fare per reston. Turpin ta pijne me vere...

thirsty
14-10-2014, 21:05
i bie qe kisha te drejte, fillimisht :P

smu duk si Ismaili heren e dyte :(

BARAT
14-10-2014, 21:06
Ne flamur ishte harta e shqiperis etnike dhe i madhi Ismail qemali. Me pelqeu xhesti kur xhaka u sul per ta mbrojtur flamurin

BLEDI_SH
14-10-2014, 21:14
ndeshja nuk vazhdon me.

Samiu
14-10-2014, 21:15
edhe une ashtu po e shikoj. Me sa duket eshte ndo nji 'link' serb. Komentatoret jane serb dhe akoma vazhdojne te permendin fjalen provokator.

P.S Ndeshja duhet te nderprehet patjeter...Nuk ka me siguri per shqipetaret atje.

O Mano, po jam bo si i cmendur...tani...po kercej si cmendur...nejse edhe "uji i zemzemit" (rakia) nga SystemA, po ndikon pak...
Gjesti Xhakes, (dikush e permendi me lart) per ta mbrojtur flamurin me ka bere me lot, mor vlla...une i njoh shume mire keta derra...
Per ate edhe m`ka shpetuar ndoshta ndoj detaj...

Oqeani
14-10-2014, 21:16
3 pike per ne :)

Mano
14-10-2014, 21:16
Nedshja eshte mbylluar perfundimisht!

thirsty
14-10-2014, 21:16
le ta mbyllin, te na japin tre pikshen tani :P

yllbardh
14-10-2014, 21:17
match is abandoned
further information to follow

3d1
14-10-2014, 21:17
ndeshja nuk vazhdon me.

Pak me intereson ne fillon apo nderpritet.....
Kjo qe ndodhi ishte turp per serbet.

a se harova bravo Xhaka ......krenar per ty

Esther
14-10-2014, 21:17
Nedshja eshte mbylluar perfundimisht!

Mire bene...edhe sikur mos t'ua japin ato 3 pike, serbet bejne mire te shkojne te vrasin veten se i injoruam ne shtepine e tyre. Nuk ka poshterim me te madh!!!

thirsty
14-10-2014, 21:19
match is abandoned
further information to follow
:P

http://i.ytimg.com/vi/10kFdSmgvVc/hqdefault.jpg

Si Bora
14-10-2014, 21:20
tani e dha te qarte, ne flamur ishin Ismail Qemali dhe Isa Boletini..

Oxygen
14-10-2014, 21:20
E pse pranuan keta te tanet te futen prape ne fushe e sidomos pa asnje lloje mbrojtjeje te sjelle me vete nga Shqiperia? :(

Nuk kan cfar bejne, sdo marin police nga shqiperia dhe te plasi lufte ne raste konfliktesh...
Shteti qe organizon ndeshjen duhet ti siguroj te gjitha, e pe surratin e futbollisteve serb sikur u zun kaps? ju rendon atyre barra.

MisterE ashtu eshte qe na takon 3 pikshi por ja qe duket sikur ka dal ne perfundim per rifillim :(

Mano
14-10-2014, 21:21
O Mano, po jam bo si i cmendur...tani...po kercej si cmendur...nejse edhe "uji i zemzemit" (rakia) nga SystemA, po ndikon pak...
Gjesti Xhakes, (dikush e permendi me lart) per ta mbrojtur flamurin me ka bere me lot, mor vlla...une i njoh shume mire keta derra...per ate edhe me shpeton ndoshta ndoj detaj...

Une e pash direkt Samiu...ishte me te vertet nje pamje prekese. U futen tivozat e une ngela pa fryme, thash se po i mbysin cunat tane. Me erdhi keq, jane vetem atje pa ansje mbrojtje...


p.s jemi te emocionuar por c'eshte e verteta po ta shikojme me pak gjakftohtesi mbase nuk ishte vendim i kalkuluar mire. Mund ta kishin fluturuar shume lart nuk ishte nevoja ta ulnin aq shume sa te kapeshte nga serbet. Fifa ka per tja dhen ndeshjne serbeve...

BLEDI_SH
14-10-2014, 21:22
hAHAHHhHHhHa ja hodhem

Mano
14-10-2014, 21:22
Mire bene...edhe sikur mos t'ua japin ato 3 pike, serbet bejne mire te shkojne te vrasin veten se i injoruam ne shtepine e tyre. Nuk ka poshterim me te madh!!!

Po ashtu them edhe une, por problemi qendron tek momenti. Lojtaret tane mund te ishin dhunuar edhe me keq se cu dhunuan. Tifozat nuk i mendojne gjat e gjere keto gjera.

Nejse...mua me pelqeu menyra se si rreaguan lojtaret tane ne ato caste. Me te vertet eshte per ti hequr kapelen...

Damastion
14-10-2014, 21:23
si qe komenton komentatori serb ne rts,kombetarja jone ka kerkuar te zbrazet stadiumi ,
ne ket moment ndeshja zyrtarish u nderpre

SystemA
14-10-2014, 21:24
https://www.youtube.com/watch?v=7iUBsSlDXc0

Perkohesisht je i perjashtuar nga forumi..Daniela.
Pikerisht per drone....cfar debilash mban kjo toke.
vari aret

Fshatari
14-10-2014, 21:24
Atmosfera nė Prishtinė (Foto)


http://www.gazetaexpress.com/public/uploads/image/2014/10/633x347/10735620-10152340168362136-1197021157-n.jpg

Mijėra tifozė po e pėrkrahin Kombėtaren shqiptare nė sheshin "Zahir Pajazti" nė Prishtinė.

Me flamuj dhe simbole kombėtare ata po motivojnė lojtarėt shqiptarė qė po zhvillojnė ndeshjen kundėr Serbisė nė Beograd.

http://www.gazetaexpress.com/public/uploads/image/10735620-10152340168362136-1197021157-n.jpg

http://www.gazetaexpress.com/public/uploads/image/10733591-10152340168152136-1527601642-n.jpg
http://www.gazetaexpress.com/public/uploads/image/10728999-10152340168102136-1703889780-n.jpg
http://www.gazetaexpress.com/public/uploads/image/10728620-10152340168332136-1407509244-n.jpg
http://www.gazetaexpress.com/public/uploads/image/10726722-10152340168037136-1044797361-n.jpg
http://www.gazetaexpress.com/public/uploads/image/10721266-10152340168052136-1431913615-n.jpg

http://www.gazetaexpress.com/public/uploads/image/10720968-10152340168262136-1123286751-n.jpg


.... dhe plote foto tjera te tifozeve shqiptare ne qender te kryeqytetit kosovar ...

------------------------------------------------
Shkoni e shikoni fotot e atmosferes momentale ne qender te Prishtines :
http://www.gazetaexpress.com/sport/atmosfera-ne-prishtine-f-50640/

lenci
14-10-2014, 21:24
Rast mė tė pastėr pėr 0-3 nė tavolinė ska.
Dhunimi lojtarėve tė skuadrės kundėrshtare dhe pamundėsia nga organet kompetente pėr tė siguruar parametrin e fushės.

Rracė e degjeneruar sllavėsh.

3d1
14-10-2014, 21:25
p.s jemi te emocionuar por c'eshte e verteta po ta shikojme me pak gjakftohtesi mbase nuk ishte vendim i kalkuluar mire. Mund ta kishin fluturuar shume lart nuk ishte nevoja ta ulnin aq shume sa te kapeshte nga serbet. Fifa ka per tja dhen ndeshjne serbeve...

Nuk ka shanse tja jape serbeve.....incidentet kishin filluar me pare.
Ne fund te fundit kush e verton se ishte shqiptar ai qe pruri flamurin ne stadium.

Futja e civileve ne fush automatikisht denon serbet,uefa nuk fal per keto incidente.

Akrepi
14-10-2014, 21:26
Ndeshja ndėrpritet, nuk do vazhdoj mė tej.
Ishalla nuk quajn sebep tė provokimit flamurin.

Socio
14-10-2014, 21:26
Me 1912 e ngritem flamurin ne Vlore

Me 2014 ne Beograd


Urime :)http://ina-online.net/files.php?file=2_169537863.jpg

Mr. E
14-10-2014, 21:27
MisterE ashtu eshte qe na takon 3 pikshi por ja qe duket sikur ka dal ne perfundim per rifillim :(

Njelloj eshte. Vlejne perseri ato qe thashe me siper sepse edhe une nuk i them nga njohurite e mia, por nga ato qe po degjoj nga komentuesit.

Me sa po degjoj, Balaj eshte goditur keq me nje stol te bardhe, edhe futbolliste te tjere te Kombetares tone jane goditur nga tifoze serbe qe kane hyre ne fushe nderkohe keta plehrat e policise serbe nuk kane nderhyre fare.

Mano
14-10-2014, 21:28
Na rrofshin keta djeme qe na dhan pak caste krenarie, edhe pse nuk eshte mire ti shikosh ne kete ambjente te rrezikshem. Le te mesojne politikanet nga ky gjest patriotik qe beri skuadra jone. Dje nuk me erdhi mire qe pash ne fanelen e tyre "digitalb' ne vend te Albania, por me kete gjest kan vertetuar se zhgaben e kan ne zemer dicka qe vlen shume her me shume se ne nje cope lecke!!!

Esther
14-10-2014, 21:30
Po ashtu them edhe une, por problemi qendron tek momenti. Lojtaret tane mund te ishin dhunuar edhe me keq se cu dhunuan. Tifozat nuk i mendojne gjat e gjere keto gjera.

Nejse...mua me pelqeu menyra se si rreaguan lojtaret tane ne ato caste. Me te vertet eshte per ti hequr kapelen...

Jam shume dakort me ty Mano sepse kjo mund te ishte vertet tragjike per cunat tane. Megjithate i kuptoj edhe ata qe e ben kete akt pasi mbas asaj qe Serbet u perpoqen te bejne per te ndaluar cdo shqiptar, ky ishte poshterimi me i madh qe mund t'ju behej pikerisht ne fushen e tyre.

legjenda
14-10-2014, 21:30
Jo, smund te jete Ismail Qemali.

fillimisht Mendova se ishte Ismail Qemali, nuk e pash mire ne sekondat e para ismail qemal bashk me isa bolentin

ana_gend
14-10-2014, 21:31
http://i.ytimg.com/vi/kWbXN7fNINM/mqdefault.jpg

ju pershendes te gjitheve, dhurate me te bukur nuk kisha marre ndonjere per ditelindje

http://i.ytimg.com/vi/jwQkz0rDGBM/mqdefault.jpg

3d1
14-10-2014, 21:31
tani po shikoj nje foto ne TV.....Cana ka vene posht serbin qe goditi Balajn

legjenda
14-10-2014, 21:33
Na rrofshin keta djeme qe na dhan pak caste krenarie, edhe pse nuk eshte mire ti shikosh ne kete ambjente te rrezikshem. Le te mesojne politikanet nga ky gjest patriotik qe beri skuadra jone. Dje nuk me erdhi mire qe pash ne fanelen e tyre "digitalb' ne vend te Albania, por me kete gjest kan vertetuar se zhgaben e kan ne zemer dicka qe vlen shume her me shume se ne nje cope lecke!!!
hallal i koft xhaket per reagim tende besnik per mbrojtje e flamurti

Alkoma
14-10-2014, 21:33
tani po shikoj nje foto ne TV.....Cana ka vene posht serbin qe goditi Balajn

Ku eshte mo na e jep.

Ne e fituam takimin me moral, me drejtesi, me profesionalizem madje edhe me loje. Shqiperia jone e fitoi ndeshjen, me merite.
-Bravo-

Oxygen
14-10-2014, 21:33
Njelloj eshte. Vlejne perseri ato qe thashe me siper sepse edhe une nuk i them nga njohurite e mia, por nga ato qe po degjoj nga komentuesit.

Me sa po degjoj, Balaj eshte goditur keq me nje stol te bardhe, edhe futbolliste te tjere te Kombetares tone jane goditur nga tifoze serbe qe kane hyre ne fushe nderkohe keta plehrat e policise serbe nuk kane nderhyre fare.

e pash e pash te TKZ por dhe qe do vazhdonte po e jepnin lajmet.

Si perfundim u anullua?

BLEDI_SH
14-10-2014, 21:36
hhahaha dani portogali 0 0,lol

yllbardh
14-10-2014, 21:36
kėtu janė duke treguar disa foto nga ngjarja


http://goatd.net/91305/watch-serbia-vs-albania

Akrepi
14-10-2014, 21:37
Edhe Danimarkė - Portugali ėshtė nė min.94 vazhdon 0 : 0

BLEDI_SH
14-10-2014, 21:37
balajn e goditen me nje stol

legjenda
14-10-2014, 21:37
http://media.lajmi.net/media/image/201410/w670/99709800_17939800.jpgKapiteni i Shqipėrisė, Lorik Cana ka grushtuar njė tifoz serb qė kishte hyrė nė fushė pėr t’i sulmuar futbollistėt e skuadrės kuqezi.
Lorik Cana tregoi pse e meriton shiritin e kapitenit tė Shqipėrisė.
Qendėrmbrojtėsi e grushtoi njė tifoz serb i cili kishte hyrė nė fushė pėr t’i sulmuar futbollistėt e skuadrės kuqezi pas pėrplasjes qė ndodhi nė fushė, si rezultat i njė flamuri i Shqipėrisė sė madhe qė kishte hyrė nė fushė nėpėrmjet njė teledirigjuesi.
Ndeshja ėshtė ndėrprerė pėrfundimisht tek rezultati 0:0.
Fjalėt kyēe: Kombėtarja e Shqipėrisė, Lorik Cana
- See more at: http://lajmi.net/cana-grushton-tifozin-serb--foto-_100081504.html#sthash.TRV8KLo8.dpufhttp://media.lajmi.net/media/image/201410/w670/99702500_99713400.jpg

Oxygen
14-10-2014, 21:37
https://scontent-a-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-xpa1/v/t1.0-9/1604701_10154743127965385_5184247846033159592_n.jp g?oh=1f83543665c55b31d4d91a83b20be241&oe=54AB6DAE

Mr. E
14-10-2014, 21:37
http://www.forum-al.com/attachment.php?attachmentid=14034&stc=1&d=1413318917

RRESPEKT per Lorikun :)
http://www.forum-al.com/attachment.php?attachmentid=14035&stc=1&d=1413318917

cool_shqype
14-10-2014, 21:38
https://vine.co/v/OqewZ3jTgmw

Akrepi
14-10-2014, 21:38
Ronaldo bėn gol 4 sec. para pėrfundimit

Danimark - Portugali 0 : 1

Oxygen
14-10-2014, 21:39
Portugalia e ben 0-1
Vazhdojm ne vend te 1, +3 pik ishalla!

gladiola
14-10-2014, 21:39
Si perfundim ndeshja u anulluaaa, ne morem fitoren ne tavoline 3 me 0, bravo cunave tane kurajoze qe ia thyen hyndet "serbeve"...ju uroj nje kthim te mbare pa incidente djemve tane qe e nderuan origjinen e tyre nga Shqipet!Rrofte kombetarja jone!

thirsty
14-10-2014, 21:39
Ronaldo bėn gol 4 sec. para pėrfundimit

Danimark - Portugali 0 : 1

nenen edhe Kristines :@


Me fal Ronaldo Brazilian, nuk e kam me ty :D

SystemA
14-10-2014, 21:40
Kombi me miserabel jane serbet....shkruajti njeri.
Shpresoj jo perjetesisht me perjashtuan.
Wettpoint.com
Cmu desh....duke pasur mizerabel tipa loker ne forum.
Vrava veten....tyt llapaqener

cool_shqype
14-10-2014, 21:40
https://www.youtube.com/watch?v=SGs3RcoitqU

legjenda
14-10-2014, 21:41
kosova duhet te krenohet per bijt e vet oj nena shqiperi sonte kem qen ne ndjekje nga tetova der ne qameria presheve ulqin tivar struge ne gjith treva shqiptar

cool_shqype
14-10-2014, 21:41
http://www.sportinglife.com/football/live/match-commentary/308979/serbia-v-albania#!/photo/0

BLEDI_SH
14-10-2014, 21:42
2 gezime ne nje dite..lol dhe greqia humbi 2-0 nga irlanda veriut...voila............

BATO
14-10-2014, 21:44
parashikoj se euleksi do ta vendose ndeshjen 3 me 0 ne favor te serbeve

Elian70
14-10-2014, 21:44
kur pane serbet dy gola radhazi te humbura nga turpi dolen ne fushe si zagaret...
Serbia per mua sot fitoi, por vetem kater TURPE, te ajrit (flamuri), te tokes (tifozeria), te mbrojtjes (policia), dhe te lojes se qelbur qe bene.

Mesnatė
14-10-2014, 21:45
Ata jan armiqt tan,prandaj dhe erdhen deri ktu kopilicat jan ju farrofshin rrenjet..

BLEDI_SH
14-10-2014, 21:46
parashikoj se euleksi do ta vendose ndeshjen 3 me 0 ne favor te serbeve
as nuk me interreson hic,gola ne port nuk na banen,edhe po ja dhanen,qeni ja q....ropt,ne shqipri duhet pas kujdes...se besoj se do luhen me ndeshje te tilla.....

Samiu
14-10-2014, 21:47
Ajo drone do jete sebep(nuk shpresoj) qe do ta hame.
Idiot njeri

Jo. Drona me flamur nuk mund te behet kurre sebet qe "ta hame ne"...serbicet eshte dasht ta ruajne edhe hapesiren e qiellit po ta kishin seriozisht sigurine....por ata i bejne gjerat ashtu qe t“u hidhet shqiptareve....por UEFA-se nuk ia hedhin...

Ne nje kampionat boteror (nuk me kujtohet tani...) tifozat francez hodhen gjelin ne fushe....dhe...?

Imagjino, po te kish ndodh e kunderta...se cfare do te kishin bere serbet....do ju kishte ndegjuar vaji ne kater anet e tokes per fitore....

Oxygen
14-10-2014, 21:48
Tirana
https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xap1/v/t1.0-9/10403359_845689518796291_6579587823900081347_n.jpg ?oh=110152b9b6611839dd412cff2b830c2e&oe=54C5AB01&__gda__=1421352413_a379bfd84a70b36a2aeef8e1315c7ec c

BLEDI_SH
14-10-2014, 21:51
http://www.newsit.gr/files/Image/2014/10/14/resized/ep1_491_355.JPG

SystemA
14-10-2014, 21:53
Jo. Drona me flamur nuk mund te behet kurre sebet qe "ta hame ne"...serbicet eshte dasht ta ruajne edhe hapesiren e qiellit po ta kishin seriozisht sigurine....por ata i bejne gjerat ashtu qe t“u hidhet shqiptareve....por UEFA-se nuk ia hedhin...

Ne nje kampionat boteror (nuk me kujtohet tani...) tifozat francez hodhen gjelin ne fushe....dhe...?

Imagjino, po te kish ndodh e kunderta...se cfare do te kishin bere serbet....do ju kishte ndegjuar vaji ne kater anet e tokes per fitore....
Sepse theksova: folk serb ist miserabel.

Shpresoj te kesh te drejte.
Per drone me kane ven ban tek forum gjerman-

Oqeani
14-10-2014, 21:55
http://www.newsit.gr/files/Image/2014/10/14/resized/ep1_491_355.JPG

Cana me pas i ka .. Mamin ati !!!!

3d1
14-10-2014, 21:56
Lojtaret do nisen direkt per tirane.....kush ka ndonje info per oren te njoftoj qe te dalim ti presim si heronj

drague
14-10-2014, 21:58
sa kam ardh nga puna.

ēa u bo?i marrim tre pike ne tavoline apo do behet ndeshje tjeter?

BLEDI_SH
14-10-2014, 21:58
Lojtaret do nisen direkt per tirane.....kush ka ndonje info per oren te njoftoj qe te dalim ti presim si heronj

brravo,bejni kete dhe per ne qe jena jasht,delni,organizohuni.
RROFT SHQIPNIA.

yllbardh
14-10-2014, 21:59
shfercerat e shkupit ofrojnė transportim me helikopter tė kombėtares pėr nė aeroport.

Akrepi
14-10-2014, 22:00
Live nga Fieri.:)
https://www.facebook.com/hashtag/livengafieri

Samiu
14-10-2014, 22:01
Sepse theksova: folk serb ist miserabel.

Shpresoj te kesh te drejte.
Per drone me kane ven ban tek forum gjerman-

Hahaa...po shnosh te jemi o vlla....po varja lesht edhe atyne...nejse do ta kuptojne edhe ata qe ta kane bere pa te drejt...por edhe per qetsim atmosfere ndoshta, se e di qe ti "do e haje pa pjeke" dikend aty...-gezuar-

legjenda
14-10-2014, 22:01
Tetova po feston fishkzjare

Esther
14-10-2014, 22:02
Live nga Fieri.:)
https://www.facebook.com/hashtag/livengafieri

:)

BLEDI_SH
14-10-2014, 22:02
Sapo degjova qe esht arrestuar ne serbi djali i edi rames,nuk e di sa eshte e vertete...

Mano
14-10-2014, 22:02
si do qe ta kapesh e nga do qe ta ktheshe, nuk i takonte lojtareve te serbise per te prekur flamurin. Ka 4 arbitera ne fushe...nuk i takonte atyre ta preknin flamurin sidomos ne ate menyre si e trajtuan. Njeri kapi telat tjetri flamurin.

Mano
14-10-2014, 22:04
Live nga Fieri.:)
https://www.facebook.com/hashtag/livengafieri

payback is a *****...:)

legjenda
14-10-2014, 22:04
Sipas lajmeve tė fundit qė arrijnė nga mediat, mėsojmė se lojtarėt e Kombėtares sonė janė nė zhveshtoren e stadiumit tė Beogradit.
Lajmet e fundit qė arrijnė nga Beogradi, na mėsojnė se lojtarėt e Kombėtares sonė janė me shėndet shumė tė mirė dhe gjinden nė zhveshtoren e Beogradit.
Ata po presin qė tė qetėsohet situata, e cila ėshtė ende e tensionuar nė rrugėt e kryeqytetit tė Serbisė.
Ndeshja e sotme ndėrmjet Serbisė dhe Shqipėrisė ėshtė ndėrprerė, ndėrsa nė ditėt nė vijim do tė merret dhe njė vendim zyrtar pėr kėtė ngjarje.
- See more at: http://lajmi.net/ku-jane-momentalisht-lojtaret-e-kombetares-_100081508.html#sthash.y9hUANAT.dpufhttp://media.lajmi.net/media/image/201410/w670/79823800_79832900.jpg

Rina
14-10-2014, 22:04
Ju lumte per flamurin, harten e Shqiperise e te gjitha simbolet. S'ka pase asnje arsye qe te eskaloje situata per shkak te simboleve shqiptare se aty luanin shqiptaret. Deri kur duhet ta perkdhele europa e eufa keta ameba, njeqelizore, shpellare, te njohur si shkje.

I lumte edhe Xhakes, eshte mire mi reh kur te vine ne Elbasan kea shkjet e ndyte, a kane harruar qe kane me ardhe ne Shqiperi.

ZET
14-10-2014, 22:04
http://i.dailymail.co.uk/i/pix/2014/10/14/1413317644829_wps_71_A_drone_with_an_Albanian_.jpg

The flag is flown above the pitch by a drone with the message 'autochthonous', meaning indigenous

Flamuri shihet te fluturohet permbi nga nje drone me mesazhin "Autokotone".

http://i.dailymail.co.uk/i/pix/2014/10/14/1413318380135_Image_galleryImage_Stefan_Mitrovic_o f_Serbia.JPG

Stefan Mitrovic kercen te kape flamuring dhe ta hedh ne toke sebashku me dronen - veprim qe con ne kaos.

http://i.dailymail.co.uk/i/pix/2014/10/14/1413319910569_Image_galleryImage_Serbia_s_defender _Stefan_.JPG
Mitrovic duke u perpjekur te rrezoje dronen.
http://i.dailymail.co.uk/i/pix/2014/10/14/1413318605996_wps_81_Serbia_s_Nemanja_Gudelj_l.jpg

Nemanja Gudel mban flamurin, Bekim Balaj dhe Andi Lila te Shqiperise hidhen ta mbrojne.

e panjohura
14-10-2014, 22:04
Sapo degjova qe esht arrestuar ne serbi djali i edi rames,nuk e di sa eshte e vertete...Une kuptova qe ishte vllai i Rames....

Fshatari
14-10-2014, 22:05
Tifozėt serbė djegin flamurin e NATO-s

Tifozėt serbė kanė djegur flamurin e aleancės perėndimore tė NATO-s nė shkallėt e stadiumit tė Partizanit tė Beogradit, ndėrsa ndeshja Serbi – Shqipėri ėshtė ndėrprerė pėrfundimisht.
Mund t’u kushtojė rėndė kjo qė ndodhi sot pėrfaqėsues serbe. Pėrveē penalizimeve qė priten nga mosmbajtja e rendit nė stadium, ku lojtarėt shqiptarė u goditėn me mjete tė forta nga tifozeria vendase, Serbia mund tė vėrė nė pikėpyetje edhe integrimin e saj nė NATO.
Nė gjuhėn diplomacisė, djegia e flamurit tė aleancės mė tė madhe ushtarake nė planet pėrkufizohet si “incident diplomatik”, kjo pasi shteti ka pėr detyrė tė respektojė dhe sigurojė simbolet ndėrkombėtare qė cenojnė dinjitetin e shteteve apo organizatave tė ndryshme.
UEFA dhe FIFA kanė paralajmėruar disa herė Federatėn Serbe me masa ndėshkuese nėse incidente tė tilla nė futboll nuk i kufizon. Po nė tetor tė vitit 2012 fanatikėt serbė dogjėn stadiumin e Xhenovas dhe shkaktuan trazira nė qytet, gjatė njė ndeshje mes Italisė dhe Serbisė.
Sa i pėrket fatit tė ndeshjes, dy janė mundėsitė: Shqipėrisė mund t’i jepen 3 pikė nė tavolinė dhe Serbia tė pėrjashtohet ose ndeshja tė pėrsėritet nė njė fushė neutrale.
Megjithatė do tė pritet hetimi i ndeshjes nga Komisioni Disiplinor i UEFA-s dhe mė pas vendimi pėrfundimtar.
/Shekulli Online/E.G/
_________________________________
http://www.shekulli.com.al/web/p.php?id=57919&kat=87

Mr. E
14-10-2014, 22:05
Duke mbrojtur flamurin Shqiptar. RRESPEKT.

http://www.forum-al.com/attachment.php?attachmentid=14036&stc=1&d=1413320655

legjenda
14-10-2014, 22:05
Ndeshja Serbi-Shqipėri e cila u ndėrpre nė minutėn e 43-tė, pasi qė tifozėt hynė nė fushė, pėr Edi Ramėn ėshtė njė “shfaqje e shėmtuar”, ndėrsa ėshtė shprehur krenar me kombėtaren shqiptare.
“Krenar pėr Kuqezinjtė qe pėr sa pati futboll fituan me loje e me raste / Keqardhje pėr fqinjėt qe lanė nam botėrisht me shfaqjen e shėmtuar”, ka shkruar Rama nė Twitter.
Fjalėt kyēe: Edi Rama, Ndeshja Serbi-Shqiperi
- See more at: http://lajmi.net/edi-rama--krenar-me-kuqezinjte--serbia-la-nam_100081509.html#sthash.zjBcMkZw.dpufhttp://media.lajmi.net/media/image/201410/w670/66822100_66829600.jpg

BLEDI_SH
14-10-2014, 22:06
Une kuptova qe ishte vllai i Rames....
a,ok,mbase e kuptova un gabim

3d1
14-10-2014, 22:06
Sapo degjova qe esht arrestuar ne serbi djali i edi rames,nuk e di sa eshte e vertete...

mos ua ve re serbeve tani Bledo.....u turperuan boterish.
Sapo reagoi kryeministri Rama<<keqardhje per fqinjet qe u turperuan boterisht>>

SystemA
14-10-2014, 22:06
Hahaa...po shnosh te jemi o vlla....po varja lesht edhe atyne...nejse do ta kuptojne edhe ata qe ta kane bere pa te drejt...por edhe per qetsim atmosfere ndoshta, se e di qe ti "do e haje pa pjeke" dikend aty...-gezuar-

Kisha nje fare reputacioni ne ate forum...mu ndez gjaku dhe i ofendova...pikerisht serbet.
Nejse...okay.

legjenda
14-10-2014, 22:07
http://live.kallxo.com/repository/images/mitrovica2.jpgBEHAR MUSTAFA

14 TETOR 2014
Rreth 100 shqiptarė tė Mitrovicės janė afruar te ura kryesore e Ibrit nė Mitrovicė pėr tė festuar pas ndėrprerjes sė ndeshjes sė futbollit Serbi- Shqipėri.

Sipas policisė, bėhet fjalė pėr njė grup tifozėsh qė po festojnė, ndėrkohė qė deri mė tani nuk ėshtė raportuar pėr ndonjė incident.

“Policia ka njė plan operativ nė qafėrsi tė lumit Ibėr”, ka thėnė pėr KALLXO.com, zėdhėnėsi i Policisė sė Kosovės pėr rajonin e Mitrovicės, Avni Zahiti, pak kohė para se tė tubohen tifozėt pranė urės.Pak momente mė pas, pėrderisa tifozėt ishin mbledhur, zėdhėnėsi Zahiti tha se tubimi po ecėn pa ndonjė ekces.

“Situata ėshtė e qetė dhe njerėzit po festojnė. Nuk ka ndonjė ekces”, tha Avni Zahiti pėr KALLXO.com.

Gjatė kohės sa shqiptarėt po festonin nė pjesėn jugore tė urės, njė numėr i serbėve ėshtė mbledhur nė pjesėn veriore tė qytetit.

Zėvendės Komandanti i policisė pėr rajonin e veriut, Besim Hoti, tha se edhe ky tubim po kalon pa ndonjė incident.http://live.kallxo.com/repository/images/mitrovica1.jpg

Samiu
14-10-2014, 22:08
sa kam ardh nga puna.

ēa u bo?i marrim tre pike ne tavoline apo do behet ndeshje tjeter?

Normal dhe me te drejt duhet t`i marrim piket...shiko foton me lart. Asyeja dhe Argumenti. Te qarta e pasterta si loti.

E serbiēeve JEBALI SMO MATTER...."qesh"`bam`-gezuar-

Jam i dehur Drache Efendi...tap_fare...

Oxygen
14-10-2014, 22:08
Tifo grupi Shvercerat marrin persiper ngritjen e flamurit ne stadiumin e beogradit

Alkoma
14-10-2014, 22:10
Lojtaret do nisen direkt per tirane.....kush ka ndonje info per oren te njoftoj qe te dalim ti presim si heronj

DUhet me shku ne Rinas, mendoj se duhet te kene arritur me helikopter tashme ne aeroportin e ........ dhe ndoshta nisen shpejt. Nqs nisen per nja 10 minuta besoj se per 1 ore do te jene ne rinas. Pra nga ora 11:40 deri 01:00 duhet te vijne .


Ideja me shku ne Rinas eshte vertete shume fantastike. FLM per idene.

ZET
14-10-2014, 22:10
http://i.dailymail.co.uk/i/pix/2014/10/14/1413319941432_wps_88_epa04446887_A_brawl_betwe.jpg

Tifozet dhe gjyqtaret perzihet ne rremuje.

http://i.dailymail.co.uk/i/pix/2014/10/14/1413319945414_wps_89_Serbia_s_and_Albania_s_pl.jpg
Dronja vazhdon te flutureoje nderkohe qe ekipet po zihen.

http://i.dailymail.co.uk/i/pix/2014/10/14/1413318047225_wps_74_Players_of_Serbia_in_red_.jpg
Tadic i Southhampton, por edhe Kolarov i manchester city ne qender te rremujes.

http://i.dailymail.co.uk/i/pix/2014/10/14/1413317887894_wps_72_Fans_and_players_of_Serbi.jpg
Tifozet hyjne ne fushe.

http://i.dailymail.co.uk/i/pix/2014/10/14/1413317914712_wps_73_Fans_and_players_of_Serbi.jpg
Lojtaret dhe gjyqtaret perleshen pasi flamuri eshte ulur poshte nderkohe q endeshja eshte pezulluar.

http://i.dailymail.co.uk/i/pix/2014/10/14/1413318560503_wps_80_epa04446846_A_brawl_betwe.jpg
Lojtaret zihen, nderkohe qe nje tifoz godet lojtarin shqiptar me stol.

legjenda
14-10-2014, 22:10
mos ua ve re serbeve tani bledo.....u turperuan boterish.
Sapo reagoi kryeministri rama<<keqardhje per fqinjet qe u turperuan boterisht>> nuk esht hera e pare ju ndodh keshtu ne serbi serbe ede ushqehen metoda nacionaliste shoveniste

Mr. E
14-10-2014, 22:10
Me pelqen deklarata: Vepra jo fjale. RRESPEKT.
https://www.facebook.com/Shvercerat1/photos/a.171112968170.124945.171074268170/10152562886178171/?type=1&theater

e panjohura
14-10-2014, 22:10
Nuk ka asnje gje te keqe ne Mitrovice perveq qe festohet pa provokime...Provokator u pa kush eshte....

gladiola
14-10-2014, 22:11
Arrestohet Olsi Rama ,vellai i Edi Rames, dhe jo djali i tij! Rrofshin gladiatoret shqiptare!

Elian70
14-10-2014, 22:11
ohuuuu mbeta duke bere INVIO njemije here...m'u lodh gishti mua

legjenda
14-10-2014, 22:11
tifo grupi shvercerat marrin persiper ngritjen e flamurit ne stadiumin e beogradit bravo ju koft trimat shkupian

drague
14-10-2014, 22:12
Normal dhe me te drejt duhet t`i marrim piket...shiko foton me lart. Asyeja dhe Argumenti. Te qarta e pasterta si loti.

E serbiēeve JEBALI SMO MATTER...."qesh"`bam`-gezuar-

Jam i dehur Drache Efendi...tap_fare...

pas majku`dance`

dmth nuk do vdes pa i pa ne EM?

Mesnatė
14-10-2014, 22:12
50 Shikues Forum-al man o man Respekt forumi madheshtor..
Hallall t'qoft Mandi:)

ZET
14-10-2014, 22:13
http://i.dailymail.co.uk/i/pix/2014/10/14/1413318350229_wps_77_epa04446845_Albanian_play.jpg
Lojtaret shqiptare vrapojne per strehim nderkohe qe nje stol shihet se fluturohet drejt tyre [lart nga e majta].

http://i.dailymail.co.uk/i/pix/2014/10/14/1413317004434_wps_58_image002_png.jpg
Flamuri Shqiptar - i shoqeruar me harten e Kosoves, fluturon mbi fushen e Beogradit.

http://i.dailymail.co.uk/i/pix/2014/10/14/1413318161276_wps_75_Serbian_riot_police_try_t.jpg
Policia serbe perballe tifozeve te vet. Nuk dihet ne se keta tifoze u perzien ne trazirat.

Samiu
14-10-2014, 22:14
http://i.dailymail.co.uk/i/pix/2014/10/14/1413319941432_wps_88_epa04446887_A_brawl_betwe.jpg

Tifozet dhe gjyqtaret perzihet ne rremuje.

http://i.dailymail.co.uk/i/pix/2014/10/14/1413319945414_wps_89_Serbia_s_and_Albania_s_pl.jpg
Dronja vazhdon te flutureoje nderkohe qe ekipet po zihen.

http://i.dailymail.co.uk/i/pix/2014/10/14/1413318047225_wps_74_Players_of_Serbia_in_red_.jpg
Tadic i Southhampton, por edhe Kolarov i manchester city ne qender te rremujes.

http://i.dailymail.co.uk/i/pix/2014/10/14/1413317887894_wps_72_Fans_and_players_of_Serbi.jpg
Tifozet hyjne ne fushe.

http://i.dailymail.co.uk/i/pix/2014/10/14/1413317914712_wps_73_Fans_and_players_of_Serbi.jpg
Lojtaret dhe gjyqtaret perleshen pasi flamuri eshte ulur poshte nderkohe q endeshja eshte pezulluar.

http://i.dailymail.co.uk/i/pix/2014/10/14/1413318560503_wps_80_epa04446846_A_brawl_betwe.jpg
Lojtaret zihen, nderkohe qe nje tifoz godet lojtarin shqiptar me stol.

Ne foton e parafundit shihet Cana qe ka shtrire per toke e duke e goditur ate tifozin shka....BRAVO CANA ...BRAVO...JU LUMT DJEMA!!!!

Rina
14-10-2014, 22:15
http://i.dailymail.co.uk/i/pix/2014/10/14/1413319941432_wps_88_epa04446887_A_brawl_betwe.jpgShkau i keq mendon qe mund mi bo dicka Balajt me karrige te plastike, po ik more race magjupi.

Ku i kemi bre keta terroristat kur na duhen qe s'shkuan me intsalu nje bombe ne mes te stadiumit te Beligradit me ju ra ne befasi si flamuri, ne mes te 4000 policeve te servise.

BLEDI_SH
14-10-2014, 22:15
si vampir qenka qi turiMUTI me bluze te zeze me te verdhe..lol

Socio
14-10-2014, 22:16
Edhepse padrejtesisht dhe poshtersisht na mbyllen te gjitha hyrjet ne stadium perseri shkijet harruan dicka: shqiponjat hyjne duke fluturuar nga qielli.

Urime :)


http://ina-online.net/files.php?file=1_319393655.jpg

Alkoma
14-10-2014, 22:16
Nuk desha me ja lene pa e pa kete foto te mrekullueshme.

https://scontent-b-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-xpf1/v/t1.0-9/10485310_10153218512528765_7086729520212422371_n.j pg?oh=2ccbfd84a19822eb82e788199e984bdd&oe=54F86B8C

Esther
14-10-2014, 22:18
Edhepse poshtersisht dhe padrejtesisht na mbyllen te gjitha hyrjet ne stadium perseri harruan dicka: shqiponjat hyjne duke fluturuar nga qielli.

Urime

:)

Sa kuptimplote! :)

SystemA
14-10-2014, 22:20
serbet jane kombe idiot se ne fushe dominonin.
Fatkeqesia e tyre...

Rina
14-10-2014, 22:22
Shqiperia ishte duke dominuar ne 20 minutshin e fundit, madje paten me deklasu Serbina 8 me hic.

Shkjet bonen turr ne fillim, u lodhen shpejt shpellaret.

Mr. E
14-10-2014, 22:22
Sikur ta kishte bere Cana ate golin me koke dhe me pas te shfaqej Flamuri. Do ishte kryeveper. Gjithsesi ishte fantastike.

Ne oren 01:30 me oren e Tiranes, arrin kombetarja ne aeroportin e Rinasit. U pa puna do e gdhijme sot :)

SystemA
14-10-2014, 22:23
Shqiperia ishte duke dominuar ne 20 minutshin e fundit, madje paten me deklasu Serbina 8 me hic.
deri ne 31.15 sec ishe zero me XHUFKE.
Ani...

e panjohura
14-10-2014, 22:23
serbet jane kombe idiot se ne fushe dominonin.
Fatkeqesia e tyre...Keta e pan qe do marrin sepaku nje gol dhe e bene qellimisht kete skandal....Ne kemi qene me te mire....-mendon-

Akrepi
14-10-2014, 22:24
Nga komentet e italianėve nė "sky sport" akuzojnė vėllanė e Edi Ramės pėr dronen nė stadiumin "Partizani" tė Beogradit.

ZET
14-10-2014, 22:24
Marre nga "Serb Nation"

"Tensione serioze te tifozeve priteshin gjate ndeshjes eliminatore Shqiperi Serbi, por asnje nuk mund te thote se pritej q enje drone te fluturonte mbi fushe. Ne minuten e 42-te nje drone qe bartte flamurin Shqiptar nderpreu ndeshjen, dhe gjerat humben shijen kur Aleksandar Mitrovic i Serbise e terhoqi poshte flamurin. Lojtaret Shqiptare nuk e more lehte [didn't take kindly] kete dhe nje tollovi e madhe pasoi, qe coi ne referin Atkinson ta pezulloje dh eme pas ta braktise ndeshjen.

Neqeoftese nuk dini perse keta dy kombe nuk e duan shume njeri tjetrin, Shqiptaret dhe Serbet jane dy etnite e perziera ne ne mosmarreveshjen per Kosoven. Ndersa komuniteti nderkombetar kryesisht e parnon autonomine e Kosoves, te cilen komuniteti Shqiptar e ka perkrahur gjate kohe, Serbia ende nuk e perkrah. Disa anetare te ekipit Shqiptar jane lindur ne Kosove.

Kjo eshte loja e pare qe Shqiperia luan ne Beograd qe prej 1967. Tifozet nga larg nuk u lejuan te ndjekin kete loje dhe as kthimin ne Shqiperi, ndonese duket qarte se disa pasues te Shqiperise ishin ne ndeshje."

Samiu
14-10-2014, 22:26
serbet jane kombe idiot se ne fushe dominonin.
Fatkeqesia e tyre...

E une neser a pasneser do ta gjej nje ( e njoh une njerin, nuk duket te jet i keq, por as atij nuk i besohet...)dhe ta shoh se cfare do te thot....por pa e marr parasysh se cfare do te thot, do ta peshtyj ne fytyre e do t`i them, se kete turperim e ka nga populli i tij i piste (gjithmone me perjashtime...)....jo nga une....

PuffetiNa
14-10-2014, 22:27
Urime djemeve Shqiptare ...
Sa per flamurin ishte Selam prej SHKUPIT :)

Ndersa serbet ( birri i shkines) rrace shkerdhata le te vuajn ..


Ja nje lajme .... nga fb.

Hahahah, njė koment i huazuar nga njė faqe facebook-u:

"Nije više stadion JNA,
sad je stadion AA (Albanske Avijacije)"

"Nuk ėshtė mė stadiumi i APJ (Armatės Popullore tė Jugosllavisė), tani ėshtė stadiumi i ASH ( Aviacionit Shqiptar)"

:D

Rina
14-10-2014, 22:27
deri ne 31.15 sec ishe zero me XHUFKE.
Ani...

Jo shume mire luajten tanet, edhe pse me shume rinin ne mbrojte ne fillim, edhe atehere shkjet se paten asnje rast serioz edhe pse ne ambientin e tyre, s'mund te depertonin en asnje menyre, tanet kur u hapen paten mi deklasu, po mire per serbine qe u nderpre ndeshja, se humbjen e kane pase te garantuar.

ZET
14-10-2014, 22:29
Video
http://screamer.deadspin.com/havoc-at-serbia-albania-as-match-interrupted-by-flag-ca-1646284088

Tifozet kane hyre ne fushe dhe i jane versulur ekipit qe eshte perjekur te terheqe flamurin nga duart e lojtareve serbe.
Me sa me duket mua flamuri eshte leshuar nga zona ne mes te stadiumit.

legjenda
14-10-2014, 22:29
urime djemeve shqiptare ...
Sa per flamurin ishte selam prej shkupit :)

ndersa serbet ( birri i shkines) rrace shkerdhata le te vuajn ..


Ja nje lajme .... Nga fb.

Hahahah, njė koment i huazuar nga njė faqe facebook-u:

"nije više stadion jna,
sad je stadion aa (albanske avijacije)"

"nuk ėshtė mė stadiumi i apj (armatės popullore tė jugosllavisė), tani ėshtė stadiumi i ash ( aviacionit shqiptar)"

:d

selam pi tetoves ja bej me bie serbise popull kombetar shqiptar i ka bijt e vet i dal zot ne qdo moment

Loreal
14-10-2014, 22:31
Urimeee:)

E shkeli Shqipja gjarprin o hejjj:)

https://scontent-a-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-xpa1/v/t1.0-9/1511801_10152503394794751_8084474595709379815_n.jp g?oh=0d0be99e5ecf661932c7297f73e916c8&oe=54AAE1A6

SystemA
14-10-2014, 22:32
Jo shume mire luajten tanet, edhe pse me shume rinin ne mbrojte ne fillim, edhe atehere shkjet se paten asnje rast serioz edhe pse ne ambientin e tyre, s'mund te depertonin en asnje menyre, tanet kur u hapen paten mi deklasu, po mire per serbine qe u nderpre ndeshja, se humbjen e kane pase te garantuar.

Me perjashtuan nga forum gjerman per serbet.
E kush iq aret per trojet?

Esther
14-10-2014, 22:32
Cuna ishit mire deri tani. Ca patet apo moret sy?! :/

Loreal
14-10-2014, 22:38
https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xfp1/v/t1.0-9/10672267_366208666876745_3830081595507523619_n.jpg ?oh=e35adaf6257df232dd5587224d477a2d&oe=54EFA416&__gda__=1425103007_a90dd7c3dd1513f2b6a5e908d9b3187 2

thirsty
14-10-2014, 22:38
Edhepse padrejtesisht dhe poshtersisht na mbyllen te gjitha hyrjet ne stadium perseri shkijet harruan dicka: shqiponjat hyjne duke fluturuar nga qielli.

Urime :)

[/IMG]
shume e bukur kjo :)

Akrepi
14-10-2014, 22:41
Bėj Bip Bip tė q1fsha ropt.-qesh-


http://www.forum-al.com/attachment.php?attachmentid=14037&stc=1&d=1413322872

Oxygen
14-10-2014, 22:42
deri ne 31.15 sec ishe zero me XHUFKE.
Ani...

Po ti cfar prisje? Normalisht qe nga pjesa futbollit serbet kane lojtar me te mire dhe sidomos ne mbrojte dhe mesfushen qendrore/shkaterruese por historikisht dihet qe nuk luaj mir ne grup.

Ato raste qe ishin per serbet ishin te pritshme por dhe reagimi i lojtarve tan ishte goxha i mire.

magnus
14-10-2014, 22:43
serbet jane komb tipik frikacak, kur jane tek individe dhjesin ne breke nga frika. forca e tyre qendron vetem ndoshta kur jane shume.
dikur jetoja ne trento. u gerrica me nje serb ne nje bar, sa mori vesh qe isha shqiptar i hyri tmerri, u zverdh, i iku gjaku nga fytyra, e godita me grusht, i thashe per sot kaq, duhet te zhdukesh nga trento, se ti vedo ancora in giro ti uccido, nuk e pashe me kurre verdalle, u zhduk nga qyteti.

Rina
14-10-2014, 22:45
Xhaka i vetem kunder tere ekipit serb :d

http://i58.tinypic.com/27xf2wj.jpg

SystemA
14-10-2014, 22:47
Po ti cfar prisje? Normalisht qe nga pjesa futbollit serbet kane lojtar me te mire dhe sidomos ne mbrojte dhe mesfushen qendrore/shkaterruese por historikisht dihet qe nuk luaj mir ne grup.

Ato raste qe ishin per serbet ishin te pritshme por dhe reagimi i lojtarve tan ishte goxha i mire.

Une prisja qe te shenonin serbet,,,,se jane debila fatkeqesia e tyre.
Dhe do e benin.
Keto historikisht apo bashkim-vellazerim mua nuk me interesojne.

Oxygen
14-10-2014, 22:49
Xhaka i vetem kunder tere ekipit serb :d

http://i58.tinypic.com/27xf2wj.jpg

C'super foto!

Po e vjedh :)

SystemA
14-10-2014, 22:50
Kqyr...te gjithe triumfues.

Rina
14-10-2014, 22:51
C'super foto!

Po e vjedh :)

Mere pse jo, edhe i njoh keta xhakat jane kogja trima :)

zirconium
14-10-2014, 22:52
Hallall i qofte me flamurin -urra- -urra-

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=15WItV0dRWY

Loreal
14-10-2014, 22:53
Une nuk votova ne fillim se thashe po ndjelli ters, vetem jom e bindur tani qe kishte fituar Shqiperia po te vazhdonte loja.

Me mengjes kam pasur nje ndjenje qe tigrat do te triumfojne :d

Rina ec ketu te perqafoj -hug-

Ca ka toka qe po tundet
Ca ka serbi qe po shkundet
Obobo thot ca na gjeti
Erdhen shqipet si termeti
Me flamurin Kuq e Zi
Luajn shqipet ne serbi
Sic ja beri Adem Jashari
Do tja beje kete rradhe Shqipetari

yllbardh
14-10-2014, 22:53
ashtė e ditun se shkau trimnin e ka nė shishe ose kur ia marrin anėn dikujt. e kur janė tė vetėm ma tė mirė se ata s'ka dhe fajin gjithmon e ka millosivicit

Esther
14-10-2014, 22:53
Xhaka i vetem kunder tere ekipit serb :d

http://i58.tinypic.com/27xf2wj.jpg

Shih fytyrat e serbeve te frikesuar, shiko fytyren e Xhakes me ca inati i shikon, te fut friken vetem me shikim. :D

drague
14-10-2014, 22:54
https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xfp1/v/t1.0-9/69721_133679020026713_7812859_n.jpg?oh=6db25020974 466a48b142d5c85201f15&oe=54BBBF05&__gda__=1422166798_76d96c2ff100081bee3f1fb2d8c50f0 a

Mandi
14-10-2014, 22:54
Para pak mintuash tekniku i komtares tone deklaron qe ne dhoma e zhveshjes lojtaret jan sulmuar nga policia serbe.

Ketu kemi djegjen e flamurit te natos.

http://i.dailymail.co.uk/i/pix/2014/10/14/1413317353560_wps_65_Fans_of_Serbia_burn_a_NAT.jpg

Ketu kemi dhe plerat Serbe .

http://i.dailymail.co.uk/i/pix/2014/10/14/1413316460029_wps_51_Serbian_fans_chant_before.jpg

Rina
14-10-2014, 22:54
Shih fytyrat e serbeve te frikesuar, shiko fytyren e Xhakes me ca inati i shikon, te fut friken vetem me shikim. :D

Jane familje shume patriote e kogja sypatrembur :)

Rina
14-10-2014, 22:56
Para pak mintuash tekniku i komtares tone deklaron qe ne dhoma e zhveshjes lojtaret jan sulmuar nga policia serbe.

Ketu kemi djegjen e flamurit te natos.Po ne RTK u tha qe te gjithe udheheqesit e tifozeve serbe jane kriminele qe jane nguisht te lidhur edhe me policine kriminale te serbise.

3d1
14-10-2014, 22:59
Po ne RTK u tha qe te gjithe udheheqesit e tifozeve serbe jane kriminele qe jane nguisht te lidhur edhe me policine.

Serbia-Albania, si rivede Ivan Bogdanov: in campo durante gli scontri

Ky duhet te ishte ne burg......eshte fotografuar ne fushen e lojes sot

magnus
14-10-2014, 22:59
ashtė e ditun se shkau trimnin e ka nė shishe ose kur ia marrin anėn dikujt. e kur janė tė vetėm ma tė mirė se ata s'ka dhe fajin gjithmon e ka millosivicit

e njejta gje eshte dhe me greket lol, jane frikacake muti ne toke neutrale.

cool_shqype
14-10-2014, 23:01
Po me droni'n cu be.......
Ky drone bashke me ate flamur duhet te vendoset ne muzeun kombetar......

Mandi
14-10-2014, 23:03
Po ne RTK u tha qe te gjithe udheheqesit e tifozeve serbe jane kriminele qe jane nguisht te lidhur edhe me policine kriminale te serbise.

Ja ku kemi nje punonjes i stadiumit duke goditur Lorik Canen.

https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpa1/v/t1.0-9/10357190_10201740541675800_398397352243318813_n.jp g?oh=c0ea1cac1eef6845679284db91c26117&oe=54B0690B&__gda__=1421264481_67dbe53bd60f913b875217eeb5873ae b

nghi ngo
14-10-2014, 23:05
Para pak mintuash tekniku i komtares tone deklaron qe ne dhoma e zhveshjes lojtaret jan sulmuar nga policia serbe.
:(:( Do zoti jane gjalle, paska plas keq...

yllbardh
14-10-2014, 23:06
Po me droni'n cu be.......
Ky drone bashke me ate flamur duhet te vendoset ne muzeun kombetar......

Ja njė foto nga BBC lidhur me dronėn:

http://news.bbcimg.co.uk/media/images/78226000/jpg/_78226606_serbia-albania_getty.jpg

Oxygen
14-10-2014, 23:06
:(:( Do zoti jane gjalle, paska plas keq...

Cana ka nxjer mesazh se jan te gjith mire.

https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpf1/v/t1.0-9/s480x480/10410389_10204993007484307_4424401527621474462_n.j pg?oh=f43956b256358ec99beffbb74ca17584&oe=54B0AFC5&__gda__=1425341651_b3ca29bc2c110ccbc076e6ffc658d48 d

Mr. E
14-10-2014, 23:07
Live nga Tirana :)
http://www.forum-al.com/attachment.php?attachmentid=14038&stc=1&d=1413324397

Beaute
14-10-2014, 23:08
Pretendoi Sorra te rrezoje Shqiponjen. Ndodh kjo?? ;)

magnus
14-10-2014, 23:09
Cana ka nxjer mesazh se jan te gjith mire.

https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpf1/v/t1.0-9/s480x480/10410389_10204993007484307_4424401527621474462_n.j pg?oh=f43956b256358ec99beffbb74ca17584&oe=54B0AFC5&__gda__=1425341651_b3ca29bc2c110ccbc076e6ffc658d48 d

lol kane pula te nxehta:D

e garantuar

magnus
14-10-2014, 23:11
Serbia-Albania, si rivede Ivan Bogdanov: in campo durante gli scontri

Ky duhet te ishte ne burg......eshte fotografuar ne fushen e lojes sot

ja ku eshte...

http://www.gazetatema.net/web/wp-content/uploads/2014/10/ivani.jpg

ZET
14-10-2014, 23:14
Xhaka i vetem kunder tere ekipit serb :d

http://i58.tinypic.com/27xf2wj.jpg

Mos i ha hakun Bales ne te majte te Xhakes. Keta te dy u sulen te paret tek flamuri.

SystemA
14-10-2014, 23:15
Habitem gezim per fitore mbi idiotet.
Neser papunesi,kriminalitet,geto....
people

magnus
14-10-2014, 23:15
ne beograd ne kete moment po digjen shume flamuj shqiptare.

keta dhjaksa kur jane shume behen trima duke djegur flamuj.

populli me i shpifur dhe frikacak ne bote.

ta qifsha rracen e serbit

Rina
14-10-2014, 23:15
Mos i ha hakun Bales ne te majte te Xhakes. Keta te dy u sulen te paret tek flamuri.

Po i pashe . Ju lumte te gjitheve se nuk eshte e lehte para gati 40 mije serbeve te besh aso vepra patriotizmi, ne mes te Serbise.


.

Beaute
14-10-2014, 23:17
populli me i shpifur dhe frikacak ne bote.

ta qifsha rracen e serbit

Amin. :p

Normalisht na takon 3 pikesh ne tani?-enderron-

Jolene
14-10-2014, 23:18
Tna vijne cunat shendosh e mire ne shpi, se disa gjera edhe po I zmadhojne.

CERMENIKASI
14-10-2014, 23:18
Kanė nji tė mir sjelljet shtazore e serbiēėve ,SHQIPTARET nė ketė rast janė ba NJI .S'pėrmendet as Iliridė as Kosovė ...tė gjithė pa dallim janė rreshtue mbas Kombėtarės tonė!!!