PDA

View Full Version : 3:0 pėr Shqipėrinė, Serbisė do t’i pezullohet fusha -


legjenda
18-10-2014, 17:45
Delegati i UEFA-s, Eduard Prodani beson se Shqipėria do tė fitojė ndeshjen e ndėrprerė kundėr Serbisė me rezultat zyrtar 3:0. Kurse, Serbisė do t’i pezullohet fusha pėr shkak tė trazirave nė ndeshjen me kuqezinjtė.
Delegati i UEFA-s, Eduard Prodani, beson se Shqipėria do tė marrė tre pikė nė tavolinė, derisa Serbisė do t’i dėnohet fusha.
Ai ėshtė aktualisht delegat i UEFA-s, por mė shumė sesa kaq ka qenė sekretar i pėrgjithshėm i Federatės Shqiptare tė Futbollit, ndaj i njeh mirė rregulloret e organizmit tė futbollit europian.
Bėhet fjalė pėr Eduard Prodanin, aktualisht drejtor i “Qemal Stafa”-s, i cili nė njė intervistė pėr “Panorama Sport” jep versionin e tij nė lidhje me vendimin qė mund tė merret nga Komisioni i Etikės dhe Disiplinės nė UEFA, mė datė 23 tetor.
“Personalisht jam i mendimit qė vendimet kryesore tė Komisionit tė Disiplinės sė UEFA-s do tė jenė qė ndeshja tė na jepet “forfeit”, pra ta fitojmė ne nė tavolinė 3-0 dhe Federata Serbe tė dėnohet qė tė paktėn ndeshjet e mbetura tė kėtij kompeticioni t’i luajė pa spektatorė ose jashtė Serbisė”, deklaroi Prodani.
- See more at: http://lajmi.net/3-0-per-shqiperine--serbise-do-ti-pezullohet-fusha_100081890.html#sthash.cpz1Mr1E.dpufhttp://media.lajmi.net/media/image/201410/w670/75130600_75136900.jpg

legjenda
18-10-2014, 17:47
Kryetari i njė partie nė Serbi, Dragan Markovic ka thėnė se Shqiptarėt janė terrorista dhe duhet tė dėnohen nga shtėpia e futbollit europian, UEFA.
Dragan Markovic Palma i ka bėrė thirrje UEFA-sė qė ta dėnojnė Shqipėrinė pėr atė qė ndodhi nė ndeshjen ndaj Serbisė, duke shtuar se shqiptarėt janė terrorista.
“Ata nuk janė kombėtare, ata janė terrorista. Ata duhet tė dėnohen”, ka thėnė Markovic, nė njė artikull tė botuar nė tė pėrditshmen serbe, Kurir.rs.
Markovic gjithashtu u ka bėrė thirrje tifozėve serbė tė tregojnė paraqitje tė mirė nė derbin ndėrmjet Partizanit dhe Zvezdės, duke i treguar kėshtu se kush janė nė tė vėrtetė ata.
Fjalėt kyēe: Dragan Markovic Palma, Euro 2016, Serbia, Shqiptaret, Terrorista
- See more at: http://lajmi.net/---shqiptaret-jane-terrorista--te-denohen-nga-uefa_100081921.html#sthash.e1JJXD0u.dpufhttp://media.lajmi.net/media/image/201410/w670/12350800_12358200.jpg

shoku_tanku
18-10-2014, 17:48
Mir o edo mir.Ata do na vene kush qe ose te heqim dore nga kerkesa e hetimit per racizem,ose do na pezullojne edhe ne bashke me serbine.Platinia eshte ēetnik.

Rex
18-10-2014, 17:49
Pa shkruaje emrin qe ne titull kush e ka thene o i nderuar, respektuar, adhuruar uar uar.

Plus qe interneti cop cop sot.. deri sa u hap faqja per pak me marr infarkt nga gezimi.

legjenda
18-10-2014, 17:53
Nėnkryetari i Federatės Serbe tė Futbollit (FSS), Goran Milanovic thotė se UEFA nuk do ta pėrjashtojė Shqipėrinė nga kualifikimet pėr Euro 2016 sepse nuk ka asnjė rast precedent tė ndėrprerjes sė ndeshjes.
Nėnkryetari i Federatės Serbe tė Futbollit (FSS), Goran Milanovic ka pranuar se Shqipėria nuk do tė pėrjashtohet nga kualifikimet pėr nė Euro 2016, pėr shkak tė dhunės qė shpėrtheu nė Beograd me rastin e ndeshjes sė ndėrprerė kundėr Serbisė.
Mediat serbe janė duke bėrė thirrje vazhdimisht qė Shqipėria tė pėrjashtohet nga UEFA, pasi e konsiderojnė “fajtore” pėr atė ēfarė ndodhi.
Por, Milanovic i ka ‘ftohur’ duke deklaruar se kuqezinjtė nuk do tė largohen nga gara pėr arsye se nuk kanė historik tė problemeve tė ngjashme.
“Pėr Shqipėrinė i lehtėson rrethanat fakti se para kėtij nė Beograd nuk kanė asnjė ndėrprerje tjetėr. Nėse do tė kishin, sigurisht se do t’i pėrjashtonin pėr shkak tė provokimeve politike, sepse dihet se pėrzierja e politikės nė sport ėshtė rreptėsisht e ndaluar dhe e dėnueshme”, deklaroi ai pėr ‘Alo’, raporton ‘Lajmi.net’.
Fjalėt kyēe: FSS, Goran Milanovic, UEFA
- See more at: http://lajmi.net/shqiperia-nuk-do-te-perjashtohet_100081876.html#sthash.s2ZeWALX.dpufht tp://media.lajmi.net/media/image/201410/w670/42179900_42187100.jpg

shoku_tanku
18-10-2014, 17:57
ata nuk mund te provojne qe kete provokim e ka bere federata apo ndonje tifoz tjeter brenda stadiumit,per me teper qe ky eshte nje veprim individual.edhe sikur te arrinin te fabrikonin prova ky proces do kthehej ne farse dhe uefa do behej gazi i botes me keq sec eshte bere...

SystemA
18-10-2014, 18:03
E ka thene Rex: vendi organizator mban pergjegjesi.
PIKE.
Edhe une e shtoj.
Dyfish.
Mbaroi.

SystemA
18-10-2014, 18:04
Nėnkryetari i Federatės Serbe tė Futbollit (FSS), Goran Milanovic thotė se UEFA nuk do ta pėrjashtojė Shqipėrinė nga kualifikimet pėr Euro 2016 sepse nuk ka asnjė rast precedent tė ndėrprerjes sė ndeshjes.
Nėnkryetari i Federatės Serbe tė Futbollit (FSS), Goran Milanovic ka pranuar se Shqipėria nuk do tė pėrjashtohet nga kualifikimet pėr nė Euro 2016, pėr shkak tė dhunės qė shpėrtheu nė Beograd me rastin e ndeshjes sė ndėrprerė kundėr Serbisė.
Mediat serbe janė duke bėrė thirrje vazhdimisht qė Shqipėria tė pėrjashtohet nga UEFA, pasi e konsiderojnė “fajtore” pėr atė ēfarė ndodhi.
Por, Milanovic i ka ‘ftohur’ duke deklaruar se kuqezinjtė nuk do tė largohen nga gara pėr arsye se nuk kanė historik tė problemeve tė ngjashme.
“Pėr Shqipėrinė i lehtėson rrethanat fakti se para kėtij nė Beograd nuk kanė asnjė ndėrprerje tjetėr. Nėse do tė kishin, sigurisht se do t’i pėrjashtonin pėr shkak tė provokimeve politike, sepse dihet se pėrzierja e politikės nė sport ėshtė rreptėsisht e ndaluar dhe e dėnueshme”, deklaroi ai pėr ‘Alo’, raporton ‘Lajmi.net’.
Fjalėt kyēe: FSS, Goran Milanovic, UEFA
- See more at: http://lajmi.net/shqiperia-nuk-do-te-perjashtohet_100081876.html#sthash.s2ZeWALX.dpufht tp://media.lajmi.net/media/image/201410/w670/42179900_42187100.jpg

Goran kurac pardje foli ndryshe....
Man

shoku_tanku
18-10-2014, 18:07
po cfryhen avash avash ata..ne nentor kur te meret vendimi perfundimtar mbase na kerkojne edhe falje

3d1
18-10-2014, 18:08
"Marca" shkruan se Serbia mer 3 pike ne tavoline per shkak se ishte Sqiperia qe braktisi ndeshjen....

shoku_tanku
18-10-2014, 18:09
do degjojme shume lajme kontradiktore deri ne daten 23...vajti me tifozllik kjo pune

legjenda
18-10-2014, 18:17
Ambasada e Shqipėrisė nė Beograd ‘blindohet’ nga forcat e shumta tė sigurisė, pėr shkak tė protestės para saj.
Policia serbe ndėrmori masat pas informacioneve pėr njė sulm tė mundshėm ndaj ambasadės shqiptare.
Burime nga ambasada konfirmojnė se kishin dyshime se mund tė sulmohen nga huliganėt serbė, shkruan gazeta Shekulli.
Mes forcave tė shumta policore ndodhet njė autoblindė qė shpėrndan protestuesit me ujė si dhe 4 autoblinda tanke. Masat e larta tė sigurisė u ndėrmorėn nė prag t
- See more at: http://lajmi.net/paralajmerim-per-protesta-----blindohet-ambasada-e-shqiperise-ne-beograd_100081931.html#sthash.NJHHpYLq.dpufhttp://media.lajmi.net/media/image/201410/w670/76806000_76814100.jpg

Elian70
18-10-2014, 21:06
"Marca" shkruan se Serbia mer 3 pike ne tavoline per shkak se ishte Sqiperia qe braktisi ndeshjen....

Gianni De Biasi deklaroi me force se ne nuk e braktisem ndeshjen. E degjova vet ne italisht ne emisionin e Fevzos...

p.s. pardon per reklamen...

Socio
18-10-2014, 21:17
Kushtrim:

Neser, proteste para ambasades se Shkinise ne Londer, ne oren 1.

https://www.facebook.com/events/1485173971754520/permalink/1485583401713577/