PDA

View Full Version : Boksieri rus i duron vetėm tri raunde grushtimet e Ketės


Ragnar
18-10-2014, 22:01
http://www.telegrafi.com/fo/sport/boksieri-rus-i-duron-vet-euml-m-tri-raunde-grushtimet-e-ket-euml-s_hd.jpg

Gjetan Keta, boksieri i njohur shqiptar, e ka rrahur mjaft shumė rusin Marat Kazev, tė shtunėn mbrėma duke mbrojtur titullin e kampionit euro-aziatik pėr kategorinė WBC.

Nė njė atmosferė tė bukur sportive tė krijuar nga tifozėt shqiptarė, Keta ka zhvilluar njė duel tė madh kundėr rusit, tė cilin e nokautoi nė rundin e tretė.

Boksieri kundėrshtar vetėm nė rundin e parė ishte i barabartė me Gjetanin, derisa nė rundin e dytė, shqiptari ishte mė i mirė, kurse nė rundin e tretė e rrezoi rusin dhe fitoikėtė duel.

Keta nė mėnyrėn mė tė mirė mbron titullin e kampionit nė kategorinė WBC. /KP/

Elian70
18-10-2014, 23:02
hallall...kishte per te mbrojtur titullin Kampion Bote me duket...

Eliot
19-10-2014, 00:21
Mirepo,muzika ruse eshte e mire.

Sidimos babushkat

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/2/28/Buranovskiye_Babushki_2011_12.jpg

lind
20-10-2014, 15:03
Ishte njė sukses i pastėr ai i Mike Gjetan Ketės, por bashkė me tė ka fituar dhe shqiptaria, krenaria kombėtare e padyshim sporti shqiptar qė pa njė event tė organizuar nė mėnyrė fantastike.

http://www.supersport.al/foto/13518.jpg

Triumf fantastik i Mike Gjetan Ketės nė Bulqizėn e tij, aty ku 31 vjeēari mbrojti mes njė deti kuqezi titullin e tij tė peshave tė mesme si kampion i EuroAzisė dhe Pacifikut, sfidantin Rus Maraat Kuuzev qė nuk mundi t’i rezistojė as pėr tre raunde boskierit shqiptar.Ishte njė sukses i pastėr ai i Mike Gjetan Ketės, por bashkė me tė ka fituar dhe shqiptaria, krenaria kombėtare e padyshim sporti shqiptar qė pa njė event tė organizuar nė mėnyrė fantastike, mė tė mirin e organizuar ndonjėherė nė vendin tonė nė boks qė transmetohej nė mbarė Europėn e padyshim vinte pėr tė gjithė shqiptarėt si ēdo event madhor nė transmetimin e drejtėpėrdrejtė tė Supersport.

Njė pjesėmarrje e jashtėzakonshme ashtu si dhe eventi, ishin plot 3 mijė tifozė qė kishin mbushur arenėn e improvizuar enkas pėr kėtė event tė veēantė, plot 5 mijė jashtė saj pėr t’i qėndruar afėr kampionit tė tyre nė njė mbrėmje te veēantė spektakli, ku ndėrthureshin takimet qė i paraprinin sfidės sė madhe nė Kick-Boks e madje nuk munguan dhe duelet ndėrkombėtare tė femrave.Mbėshtetje, krenari kombėtare e padyshim dhe qytetari me apelin fisnik tė Ismail Ketės, vėllait tė Gjetanit.Dhe ashtu ndodhi, me mbi 8 mijė tė pranishėm nė mbėshtetje tė Gjetanit, por me njė qytetari tė denjė pėr njė nga popujt mė tė vjetėr tė botės, me rusin Maraat Kuzzev, 33 vjeēar qė u prit si mik, mes duartrokitjesh e tė pranishmėve qė respektuan himnin rus, vetėm pak ditė pasi kishin parė hordhitė barbare tė mbysnin nė klithma e vėrshėllimna himnin e tyre kombėtar.Emocione tė jashtėzakonshme me futjen nė sallė tė Gjetan Mike Ketės, djalit tė shtėpisė, e padyshim lartėsim i krenarisė kombėtare pėr tė me himnin kombėtar shqiptar. Mė pas fjalėn e kishte ringu me sfidantin rus 33 vjeēar nė kėrkim tė brezit tė kampionit pėrballė Gjetan Mike Ketės.

Dueli filloi i luftuar me Gjetanin nė sulm duke demonstruar qartazi se kėrkonte knok outin, por qė nuk e pati tė lehtė tė gjente qė nė fillim hapėsirėn e nevojshme pėr goditjen fatale ndaj kundėrshtarit. Boksieri shqiptar ishte dominues nė raundin e parė dhe pėrfitoi pėr tė rritur supremacinė e tij ndaj rivalit nė raundin e dytė duke e vėnė nė vėshtirėsi kundėrshtarin rus. Nė raundin e tretė me duelin e tij Gjetan Keta tregoi se pėrse e ka nofkėn Majku i hekurt, pasi ashtu si Tajsoni u shfaq njė makinė e vėrtetė shkatėrruese pa u mbushur as 60 sekondat e para. Nė sulm me tė djathtėn qė rusi u pėrpoq t’i shmangej pa arritur as tė kuptonte se menjėherė mė pas kishte marrė njė tė majtė tė fuqishme nė brinjė qė e gjunjėzoi nė tapet. Nuk kishte nevojė as pėr numėrin, ishte njė goditje shkatėrruese, me Gjetan Ketėn sėrish kampion pėr tė shpėrthyer nė euforinė kuqezi tė gjithė tė pranishmit. Gjetan Keta sėrish kampion nė versionin e tij mė tė mirė, tė cilin ja dedikoi mbi 8 mijė njerėzve qė e kishin rrethuar nė mbrėmjen e sfidės. Nuk kishte asnjė dyshim pėr forcėn qė i dhanė Gjetanit edhe udhėrrėfyesi i tij dhe i dinastisė Keta , vėllai i tij mė i madh Ismaili njė tjetėr kampion i madh i dueleve tė ringut.Padyshim qė ai i Gjetan Ketės, njė triumf qė shkon pėrtej sportit, njė mbrėmje e madhe dhe pėr Bulqizėn deri dje tė harruar, nė kėtė mbrėmje qyteza e njėmijė e njė halleve mund tė krenohet mė shumė se kurrė pėr birin e saj, qė i dhuroi jo vetėm fitoren por e ktheu nė vėmendjen jo vetėm tė gjithė shqiptarėve por duke i mundėsuar qė t’i shfaqė nė eurovizion mikpritjen dhe kulturėn e banorėve tė mrekullueshėm tė kėsaj qyteze qė buzeqesh me krenari duke gjetur me shume shprese te eardhmja.

Supersport.al

Ragnar
20-10-2014, 15:07
Mirepo,muzika ruse eshte e mire.

Sidimos babushkatEliot, keta ruset veq kur jane shume behen te fort, se perndryshe kur jane pake, nga hija e vet frikesohen, kam pas qene ne nje vizit turistike dhe me ra grupi me do rus, po na pyet shoferi nga jem, te gjithe rus, sepse une kisha marr nje kompani qe ishte me teper per rus, kur i thash une nga Kosova, filluan t'i hapin syt, kur njeri po e luan rrolin e trimit hahahah, tu dal nga vetura qe ishte, ma bllokoj karriken dhe po ma bene welcom to hell, i thash a po do tani menjeher te vetura, a po do te hoteli yt ku je tu banu, i ndryshoj fjalet , jo jam duke bere shaka. Te betohem qe keta jane frikacaka shume te medhaj.

TerraN
20-10-2014, 18:28
*

Shikojeni meēin (pa fjale :D)

http://www.youtube.com/watch?v=aHvMfY_f3w8


*

lind
21-10-2014, 08:47
Terran,

Ajo nuk eshte ndeshja qe u zhvillua ne Bulqize.

Kjo eshte nje pjese e permbledhur,nuk munda te gjej nje tjeter video te ndeshjes.
http://www.youtube.com/watch?v=-USBM5ivr2E

lind
21-10-2014, 09:45
Artikulli dhe video nga ndeshja.

http://top-channel.tv/new/lajme/artikull.php?id=286248

AAO
21-10-2014, 10:20
Mbas ndeshjes e kuptova pse e quanin MIKE ,sepse kishte nje stil shume te ngjashem te boksuari si i madhi Mike tyson ,levizjet me trup dhe koke dhe e majta qe t'leshonte ishin te frikshme. Gjithashtu kishte nje mjeker shume t'forte qe eshte pika me e forte e nje boksieri. Bravo Gjetan.

TerraN
21-10-2014, 10:21
Terran,

Ajo nuk eshte ndeshja qe u zhvillua ne Bulqize.

Kjo eshte nje pjese e permbledhur,nuk munda te gjej nje tjeter video te ndeshjes.
http://www.youtube.com/watch?v=-USBM5ivr2E


Po, po....e vera re, megjithese ishte mec me interesant ai qe e solla...

Ja ca nga highlights...

http://www.ran.de/boxen/video/m-keta-khuzeev-highlights-clip


*

Xhebraili
21-10-2014, 16:28
AAO te krahasohet ky muqurrufi me Mike Tyson eshte ekzagjerim po me duket.

Komplimente organizimi fenomenal sidomos mesazh qe jepi Ismail keta para ndeshjeve

shoku_tanku
21-10-2014, 16:35
allall ja boft zoti se e ka bo bulqizen si las vegas

Elian70
21-10-2014, 16:52
kundershtari dukej si nxenesi i tij...ne raundin e pare i gjeti pikat e dobeta dhe per pjesen tjeter s'e kish me problem. Filloi sulmin i pari dhe pa pike frike. Kundershtar i padenje fare. Vetem me te majten e rrahu...