PDA

View Full Version : Morina tifozi i "ēmendur" kuqezi, dhuroi spektakėl nė Slloveni -


legjenda
20-10-2014, 19:05
http://www.shqiptarja.com/foto/141502_1.jpgIsmail Morina, i njohur si Ballist Morina, mund tė themi se ėshtė tifozi mė i zjarrtė dhe mė i ēmendur i kombėtares shqiptare. Kjo pasi sipas policisė serbe Ismail Morina ėshtė autori i lėshimit tė dronit me flamurin e Shqipėrisė sė Madhe nė Beograd, dhe pėr kėtė ėshtė lėshuar njė urdhėr arresti nga ana e autoriteteve serbe.

Megjithatė pasioni dhe dashuria e Morinės pėr kombėtaren shqiptare nuk nis kėtu. Ai ėshtė gjithashtu personi i cili nė ndeshjen ndaj Sllovenisė dhuroi spektakėl duke u ngjitur mbi rrjetat e sigurisė sė stadiumit.

ballist morina

Ndeshja e cila u zhvillua nė Lubjanė mė 6 shtator tė vitit 2013, nė kuadėr tė kualifikimeve pėr Botėrorin 2014, pa si protagonist Morinėn i cili bėri tė pamundurėn duke u ngjitur mbi rrjetave tė sigurisė tė stadiumit, dhe madje duke mbajtur flamurin kombėtar tė Shqipėrisė.

Edhe pse rezultati ishte nė disfavorin tonė, pasi kombėtarja po humbiste 1 me 0, kjo nuk e ndaloi Morinėn tė kryejė aktin e tij prej atdhetari.

Kjo shfaqje e tij, u komentua gjėrėsisht nga ana e mediave botėrore, aq sa nė rrjetet sociale, u quajt si tifozi mė i ēmendur i njė kombėtareje. Pavarėsisht kėsaj, Morina duhet tė priste ndeshjen e Beogradit, pėr tu njohur nga tė gjithė.

morina


Ismail Morina ėshtė 32 vjeē, me profesion alpinist dhe ka nėnshtetėsi italiane. Siē duket fakti qė jeta e tij ėshtė e lidhur me alpinizmin ka ndikuar edhe nė “kacavjerrjen e tij” nė stadiumin e Lubjanės.

Ai duket tė jetė tifozi kryesor i kombėtares sonė, pasi nė ēdo ndeshje tė madhe ai ka lėnė gjurma tė cilat vėshtirė se do tė fshihen nga memoria e shqiptarėve. - See more at: http://www.shqiptarja.com/news.php?IDNotizia=246994#sthash.3bRfEf92.dpufhttp ://www.shqiptarja.com/foto/141511.jpg

Damastion
21-10-2014, 00:05
Ky na qenka i mire per rolin e Krishtit:)

thirsty
21-10-2014, 00:07
Ky na qenka i mire per rolin e Krishtit:)

haha ashtu duket vertet :D

Superman
21-10-2014, 03:38
Urdher arresti per cfare ?

Ganimet
21-10-2014, 06:00
Urdher arresti per cfare ?pasi ėshtė allbanell :)

lind
21-10-2014, 09:27
Urdher arresti eshte dhene sepse sipas orageneve serbe,paskan prova te mjaftueshme qe ai ka ngritur flamurin ne mes te beogradit..

AAO
21-10-2014, 10:23
Ky djali eshte marre ne mbrojtje nga autoritetet shqiptare ne mos gaboj.

Erando
21-10-2014, 14:18
strange but also a hero... :p

http://www.youtube.com/watch?v=Ur4DnpHxIkw