PDA

View Full Version : UEFA: Shqipėria humb 3-0 nė tavolinė ndeshjen me Serbinė, FSHF 100 mijė € gjobė


Faqet : [1] 2

drague
23-10-2014, 08:45
sot jemi ne pritje``inatosur``megjithatė-gezuar-

lind
23-10-2014, 09:35
Qofte per hajer vendimi dhe uroj te gjykojne ate cka eshte e drejte!

Mandi
23-10-2014, 09:51
Duka: I sigurt se do tė marrim tre pikė

https://www.youtube.com/watch?v=oz5UmktqA1k

Pak orė nga marrja e vendimit pėr ngjarjen e rėndė tė 14 tetorit, presidenti i FSHF-sė Armando Duka, nė njė intervistė ekskluzive pėr Top Channel tregon gjithēka pret nga drejtėsia sportive e UEFA-s.

Edhe pse ndodhet nė Zvicėr sėbashku me kėshilltarėt dhe avokatėt e huaj qė do tė na pėrfaqėsojnė, presidenti Duka sqaron edhe njė herė se prania e tyre nė kėtė komision disipline ėshtė e tepėrt.

“Ne nuk duhet tė ishim fare nė kėtė komision. Nė Komisionin e Disiplinės duhet tė ishte Serbia dhe rezultati duhet tė ishte nė favorin tonė, pa pasur nevojė fare pėr kėtė komision”, shprehet Duka.

Presidenti sqaron edhe njė herė se tė gjitha relacionet e zyrtarėve tė ndeshjes kanė qenė nė favorin tonė, pasi tė gjitha shkruajnė gjithēka ndodhi pėr ndėrprerjen e ndeshjes dhe mė pas pamundėsinė pėr t’u riluajtur. Ndėrkohė qė fjalisė sė gjyqtarit qė mund tė rifuteshin nė fushė, presidenti thotė se gjithēka ka qenė e qartė pėr pamundėsitė e shumta qė kishim pėr t’u rikthyer nė fushėn e lojės. Por, nėse mbetemi tek sporti, presidenti Duka ėshtė i bindur se ne do tė marrim 3 pikėt.

“Jam i sigurtė qė do tė jetė njė gjykim i bazuar nė rregullore. Nuk mendoj gjė tjetėr pėrveēse njė rezultat nė tavolinė pėr ne. Nėse vendimi do tė ndikohet politikisht, atėherė unė nuk mund ta parashikoj politikėn”, theksoi presidenti i FSHF-sė.

Megjithatė, pėr ēdo rast, pala pėrfaqėsuese e Shqipėrisė nė Komisionin e Disiplinės sė UEFA-s e ka njė plan B: “Apelim nė Komisionin e Apelit nė UEFA.”

Ndėrkohė, presidenti i UEFA-s, Michel Platini, vazhdon tė mbajė tė akullta marrėdhėniet me presidentin e Federatės Shqiptare tė Futbollit, ndėrkohė qė vetė Duka thotė se me sa ka lexuar mes rreshtave tė deklaratave tė Platinisė, ai nuk ka mbajtur njė kah tė caktuar, thjesht ėshtė distancuar nga dhuna dhe ka mborjtur institucionin qė pėrfaqėson.

“Me Platininė nuk kam pasur kontakte. Thjesht kemi dorėzuar nė mėnyrė institucionale nė UEFA dokumentat tona”, shpjegon zoti Duka.

Por, a mund tė konsiderohet ende Mishel Platini njė mik i shqiptarėve dhe i presidentit tonė pas kėsaj ngjarjeje dhe pas qėndrimeve tė tija publike, ku mes dhunės sė Beogradit ka pėrfshirė edhe pėrfaqėsuesen tonė?

“Nuk ėshtė i njėanshėm nė kėtė ēėshtje, nuk mė shkon nė mendje kjo gjė. Mendoj se interesi i tij ėshtė tė jetė i paanshėm pasi ai kėrkon mbarėvajtjen e garės. Raportet mbeten si mė parė”, theksoi Duka.

/ Top Channel

lind
23-10-2014, 12:27
UEFA shtyn vendimin pėr Serbi-Shqipėri, do tė jepet tė premten.

Shtyhet dhėnia e vendimit pėr ndeshjen Serbi-Shqipėri nga Komisioni i Disiplinės kėrkoi kohė. Mėsohet se Komisioni i Disiplinės nė UEFA do ta japė nesėr vendimin pėr ndeshjen e 14 tetorit.Lajmi pėr shtyrjen e vendimit konfirmohet nga kreu i FSHF-sė, Armando Duka.

Presidenti i FSHF-sė theksoi nė njė intervistė pėr Top Channel tė mėrkurėn se nėse vendimi nuk do tė jetė i favorshėm pėr kombėtaren tonė, ēėshtja do tė shkojė nė Komisionin e Apelit tė UEFA-s.Komisioni i Disiplinės tė Uefa-s qė pritet tė japė njė vendim pėr ndeshjen Serbi-Shqipėri, fillimisht do tė vendosė pėr fatin e takimit tė ndėrprerė nė minutėn e 41 e mė pas do tė bėjė tė ditur dėnimet pėr federatat dhe lojtarėt e pėrfshirė nė sherr.

T.CH

AAO
23-10-2014, 12:35
Perderisa eshte shtyre ska medyshje qe eshte fut politika n'mes dhe do favorizohet ai qe ka lobuar me fort.

Gon!
23-10-2014, 14:18
Ore a eshte ne vete ky Duka apo nuk eshte?! Ky me qellim do me i hedh benzin zjarrit!! Thote "Tifozet serb jane te mirepritur ne 'Elbasan Arena'"!! Madje shkel edhe mareveshjet.

Po u lejuan tifozet serb ne Elbasan, ata do te shkaktojne incidente, ndersa faji do u mbetet shqiptareve..

drague
23-10-2014, 14:21
vari lesht ksaj pune

unreal
23-10-2014, 15:13
Perderisa eshte shtyre ska medyshje qe eshte fut politika n'mes dhe do favorizohet ai qe ka lobuar me fort.
Shtyrja me thot se Serbia e ka ngrene ketu!
Ne prag te ndeshjes Partizan- dhe ai ekipi turk,cdogje negative per Serbine nenkupton trazira dhe situate jashte cdo kontrolli.Keshtu,do ta kuptojme neser kur serbet te jene pak me te "qete".

Mano
23-10-2014, 18:42
Kam hall se do ta denojne Canen. Mund ta denojne sepse edhe pse tivozi u fut ne fush dhe qe ashiqare qe po sulmone lojtarin e kombetares tone, Cana nuk u sulmua nga ai. Pra vrapoj drejt ti (tifozit) per te mbrojtur shokun. Moralisht kjo eshte e drejte por ligji mund ta shikoj ndryshe. Do te denojne edhe lojtaret tane.

atrevido
23-10-2014, 18:43
Te gjithe te shqetesuar per 3 piket. Mua s'ma ndjen fare. Rendesi ka ajo qe ndodhi dhe qe do mbaje mend historia. :D

Mano
23-10-2014, 18:47
Ore a eshte ne vete ky Duka apo nuk eshte?! Ky me qellim do me i hedh benzin zjarrit!! Thote "Tifozet serb jane te mirepritur ne 'Elbasan Arena'"!! Madje shkel edhe mareveshjet.

Po u lejuan tifozet serb ne Elbasan, ata do te shkaktojne incidente, ndersa faji do u mbetet shqiptareve..

Nuk ja mban serbeve te vin ne shqiperi. Ata jane trima kur jane turrme.

Se dyti eshte veprim diplomatik, nuk ka si ti ndaloj te vijne ne Shqiperi. Ai po ben te kunderten qe ben serbet.

Te gjithe te shqetesuar per 3 piket. Mua s'ma ndjen fare. Rendesi ka ajo qe ndodhi dhe qe do mbaje mend historia. :D

I ketij mendimi jam edhe une...3 pikshat shkojne e vijne kurse ajo qe ndodhi eshte per librat e Historise!

atrevido
23-10-2014, 18:59
Po ua dhane 3 pikeshin atyre, ne do e marim ne ndeshjen e kthimit, se nuk prezantohen ata. E dine mire ate pune.

CERMENIKASI
23-10-2014, 22:27
UEFA ka vendosur qė tė luhet ndeshje e re ndėrmjet Serbisė dhe Shqipėrisė nė terren neutral, pa publik, raporton e pėrditshmja serbe “Politika”.
Serbia nė anėn tjetėr do tė zhvilloi ndeshje pa publik deri nė fund tė kualifikimeve.
Komisioni disiplinor i UEFA-s sigurisht do tė del tė premten me kėtė vendim pėr ndeshjen e ndėrprerė mė 14 tetor nė stadiumin e Partizanit tė Beogradit:
E para: Ndeshja e re ndėrmjet Serbisė dhe Shqipėrisė nė terren neutral, pa tifozė;
E dyta: Federata serbe e Futbollit pėr shkak tė hyrjes sė tifozėve nė fushė do tė dėnohet me ndeshje pa publik deri nė fund tė kualifikimeve pėr Kampionatin Evropian tė Futbollit Franca 2016.
E treta: Dėnim drastik me para pėr Federatėn serbe tė Futbollit.
“Kjo nuk ėshtė konfirmuar, kurse kėto informacione ‘Politika’ i ka marrė nga burime mirė tė informuara brenda UEFA-s”, thuhet nė raportimin e tė pėrditshmes serbe.

Burimi : Bota Sot

drague
24-10-2014, 08:37
Vendimi i UEFAs : Shqiperia humb ndeshjen 3:0,Serbise i hiqen 3 pike !!!!

Ky eshte vendimi i UEFAs.Burimet e Federates Shqiptare konfirmojne lajmin.
Vendimi do te behet publike me vone.
b/Panorama

AAO
24-10-2014, 08:42
E dhane edhe ktu televizionet. Shqiperia humbet 3-0 ,serbise i hiqen 3 pike dhe 2 ndeshje pa tifoze. Gjithashtu te dyja federatat gjobiten me nga 100 mije euro seicila. Sikur e parandjeja qe do ndodhte kshu qe mbas shtyrjes se vendimit dje. Perfundimisht prostituta Platini duhet te shpallet person non-grata ne shqiperi dhe Duka te jape dorheqjen me dekleratat e tij p0rdhi kali ku mbas ndeshjes deklaronte qe nuk na interesojne piket. Amator!

Sopoti
24-10-2014, 08:49
E dhane edhe ktu televizionet. Shqiperia humbet 3-0 ,serbise i hiqen 3 pike dhe 2 ndeshje pa tifoze. Gjithashtu te dyja federatat gjobiten me nga 100 mije euro seicila. Sikur e parandjeja qe do ndodhte kshu qe mbas shtyrjes se vendimit dje. Perfundimisht prostituta Platini duhet te shpallet person non-grata ne shqiperi dhe Duka te jape dorheqjen me dekleratat e tij p0rdhi kali ku mbas ndeshjes deklaronte qe nuk na interesojne piket. Amator!S'morem tre piket??

Besoja qe do ti mirrnim sinqerisht.:S:S

drague
24-10-2014, 08:50
Armando Duka duhet te largohet nga F$HF. Ai na shiti te UEFA e korruptuar dhe te Platini hajdutti.

Duka IK tani te shikojme sa patriot jane SHQIPTARET per te rrezuar kete plere qe na shiti te serbi e te uefa kurve

AAO
24-10-2014, 08:56
Armando Duka duhet te largohet nga F$HF. Ai na shiti te UEFA e korruptuar dhe te Platini hajdutti.

Duka IK tani te shikojme sa patriot jane SHQIPTARET per te rrezuar kete plere qe na shiti te serbi e te uefa kurve

Se rrezojne dot shqiptaret o drage ,duken e rrezojne vetem klubet dhe dicka e tille eshte e pamundur pasi seicilit president ja ka mat koken me flori ne cdo pragzgjedhje. E ke vene re si i fiton zgjedhjet? Me zero vota kundra :D.

Ps. Gjithsesi une mendoj qe drejtesia ka vdek ,uefa perfundimisht eshte nje organizate e degjeneruar ,ky vendim nuk ishte gje tjeter vecse nje vendim politik. Te goditen lojtaret dhe stafi nga tifoze ,security dhe polici ,te behen thirrje ne kor per ti vrare shqiptaret dhe ti jepet ndeshja ne tavoline agresorit ksaj i thone padrejtesia me e madhe ne historine e futbollit. Une mezi pres te vije serbia ne shqiperi ,edhe sikur perjete te denohemi dhuna do jete e pashmangshme mbas ktij vendimi!

Gon!
24-10-2014, 08:59
O Platini, ti lyp me ta fut nje bombice ne bith, me t'a qa bithen krejt.

Gon!
24-10-2014, 09:03
ksaj i thone padrejtesia me e madhe ne historine e futbollit.

Jo vetem ne futboll na eshte bere padrejtesi nga keto kuqkat, qe duhet me ia qa bythen me bombica t'gjitheve. Na eshte bere me shekuj padrejtesi nga keta perderasta.

Fshatari
24-10-2014, 09:04
O Platini, ti lyp me ta fut nje bombice ne bith, me t'a qa bithen krejt.

Kjo paēavura e frances asht nji legen i ndyre ku as kambet nuk i kisha la. Bastarde, klosharde francez.

kriko
24-10-2014, 09:05
Kjo eshte vendim politik,Duka ska qka ban ktu,nga deklaratat e Platinit u dihej se kshu dot ndhodhte..

Rina
24-10-2014, 09:10
Me nje fjale Platini legjitimon dhunen ne sport, rihni shqiptaret sa here doni, rezikoni jeterat e tyre e ju prape do te dilni te fituar. :O

S'e di, kam mbet pa fjale, ti jepen Serbise tre pike!!! (per c'arsye??), eshte kulmi :@ S'besoj njeri normal ta kete paramenduar kete edhe ne parashikimet me te keqia te mundshme.

Oxygen
24-10-2014, 09:17
Dmth ata marin fitoren, u heqin 3 pike dhe ngelen ku jane. Renditja nuk ndryshon?

Gon!
24-10-2014, 09:18
Nuk ja mban serbeve te vin ne shqiperi. Ata jane trima kur jane turrme.

O Mano i nderuar, une, edhe pse jam me i ri se ti, i njoh serbet shume me mire se ti, e di cfare jane ne gjendje te bejne. Kjo qe thua ti, se atyre nuk ua mbaka te vijne ne Shqiperi, eshte si te thuash 'po shoh enderra me sy hapur'!!

Se dyti eshte veprim diplomatik, nuk ka si ti ndaloj te vijne ne Shqiperi. Ai po ben te kunderten qe ben serbet.


Cfare veprimi diplomatik re, shyqyr thuaj ti qe UEFA e paska denu Serbine per me i zhvillu ndeshjet pa tifoze, se po te kishin ardhur ata pas fteses se papritur nga Duka, e kishe pare se si kishin vajtur punet.

Poeti
24-10-2014, 09:19
Ne momentin qe ky vendim i turpshen te dal zyrtarisht ne faqet e UEFA dhe te njohtohet federata shqiptare, duhet apeluar vendimin dhe ne si popull duhet ta kuptojme nje here e pergjithmone se keshtu sic qe jemi te ndare, nuk do te na respektoj (kupto frikesohet) askush.

Oxygen
24-10-2014, 09:21
Ne momentin qe ky vendim i turpshen te dal zyrtarisht ne faqet e UEFA dhe te njohtohet federata shqiptare, duhet apeluar vendimin dhe ne si popull duhet ta kuptojme nje here e pergjithmone se keshtu sic qe jemi te ndare, nuk do te na respektoj (kupto frikesohet) askush.

Do e apelonin por nje vendim i till sbesoj se ndryshon, fitorja skalon nga nje krah ne tjetrin si thes leshi, i vetmi apelim mund te jene ato 100.000€

Jolene
24-10-2014, 09:29
Cfare zhgenjimi..:((

Rina
24-10-2014, 09:29
Nuk e kuptoj kete vendim te Platinit, i jepen tre pike dhe pastaj i hiqen? Po pse i jep piket qe e di qe duhet te hiqen ne fund se eshte e qarte se ato pike nuk jane te Serbise. Medemek Serbia i ka pase piket ne tavolinen e platinit pavaresisht ndeshjes, po ne fund po del qe nuk i ka.

A po kuptoni ju ne lidhje me kete ndonje gje apo jo?

3d1
24-10-2014, 09:31
Po Serbia per cfare u denua ..... ????

Rina
24-10-2014, 09:43
Po Serbia per cfare u denua ..... ????

Ju hoqen de tre piket qe i fitoi ne ndeshjen me Shqiperine, a di ato golat imagjinare te Platinit qe i pame, e me pase ne tavoline ju hoqen `lol`

Gon!
24-10-2014, 09:44
Nuk e kuptoj kete vendim te Platinit, i jepen tre pike dhe pastaj i hiqen? Po pse i jep piket qe e di qe duhet te hiqen ne fund se eshte e qarte se ato pike nuk jane te Serbise. Medemek Serbia i ka pase piket ne tavolinen e platinit pavaresisht ndeshjes, po ne fund po del qe nuk i ka.

A po kuptoni ju ne lidhje me kete ndonje gje apo jo?

"M'rrujte, t'rrujta, briski berberit" themi ne.

Rina
24-10-2014, 09:47
Mire ka thane Fishta se po pritoj ta citoje.

Gon!
24-10-2014, 09:48
.Vokrri: Vendimi i UEFA-sė, skandaloz

http://www.telegrafi.com/fo/sport/vokrri-vendimi-i-uefa-s-euml-skandaloz_hd.jpg

Presidenti i Federatės sė Futbollit tė Kosovės (FFK), Fadil Vokrri, vendimin e UEFA pėr ndeshjen e ndėrprerė nė mes Serbisė dhe Shqipėrisė, e ka quajtur skandaloz.
Komisioni Disiplinor i UEFA-sė ka marrė vendim qė ndeshjen ndėrprerė nė mes Serbisė dhe Shqipėrisė ta regjistrojė nė favor tė Serbisė, derisa dy kombėtarėt dėnohen mė nga 100 mijė euro, kurse Serbisė i heqin dy pikė dhe dy ndeshje do t’i luaj pa tifozė.

“Sot nė mėngjes me njoftoj presidenti i Federatės Shqiptare tė Futbollit (FSHF) pėr vendimin qė ka marrė UEFA. Ky ėshtė njė vendim skandaloz. Ėshtė njė vendim politik. Nuk e kuptoj kėtė vendim”, ka thėnė Vokrri pėr KosovaPress.

“Kur nė terren hedhen karrigat, sulmohen lojtarėt, dhe UEFA vendos nė favor tė Serbisė, ky ėshtė njė vendim skandaloz”, tha Vokrri, i cili ėshtė i habitur me vendimin e UEFA-sė.

Gon!
24-10-2014, 09:49
.De Biasi: Nuk e pranojmė vendimin

http://www.telegrafi.com/fo/sport/de-biasi-nuk-e-pranojm-euml-vendimin_hd.jpg

Gianni De Biasi ka thėnė se kombėtarja shqiptare nuk do ta pranojė vendimin e UEFA-sė pėr ndėshkimin e Shqipėrisė.

Gon!
24-10-2014, 09:50
.UEFA do tė dėnojė edhe lojtarėt pėr sjellje antisportive

http://www.telegrafi.com/fo/sport/uefa-do-t-euml-d-euml-noj-euml-edhe-lojtar-euml-t-p-euml-r-sjellje-antisportive_hd.jpg

UEFA do tė japė ndėshkimet edhe pėr lojtarėt e pėrfshirė nw incidentin e ndeshjes Serbi – Shqipėri.
Pritet qė dėnimet tė jenė tė ashpra. Komisioni i Disiplinės do tė shqyrtojė tė gjitha pamjet filmike, por edhe dokumentacionin e paraqitur nga tė dy federatat.

Vendimi do tė bėhet publik nė nėntor, sipas burimeve tė UEFA -s.

FSHF ka bėrė me dije se nė dosje janė edhe raportet mjekėsorė tė lojtarėve shqiptarė qė faktojnė dėmtimet e tyre nga goditjet e tifozėve qė hynė nė fushė, apo tė stafit tė sigurisė sė stadiumit.

Por Komisioni i Disiplinės pritet tė gjykojė mbi sjelljen antisportive tė lojtarėve nė fushė. Dėnime pritet tė ketė pėr lojtarėt e tė dyja skuadrave. /lapsi.al/

3d1
24-10-2014, 09:52
Ju hoqen de tre piket qe i fitoi ne ndeshjen me Shqiperine, a di ato golat imagjinare te Platinit qe i pame`lol`

Dmth Serbia ka fituar ne te gjitha drejtimet si sportive dhe politike.

1-Shkarkim i Dukes dhe gjithe stafit te FSHF.
2-MPJ note proteste ambasadoreve te BE
3-Rama te anulloje viziten ne Beograd.

Rina
24-10-2014, 09:55
Po del se Serbia paska dalur ate nate e fituar, me tre pike ne xhep, kur e ndepre ndeshja dhe komisioni e denoi me heqjen e pikeve.

Gon!
24-10-2014, 09:59
.E pabesueshme, por e vėrtetė: Edhe Serbėt tė pakėnaqur me UEFA-nė

http://www.telegrafi.com/fo/sport/serbia-e-pak-euml-naqur-me-vendimin-e-uefa-s_hd.jpg

Zėvendėspresidenti i Federatės sė Futbollit tė Serbisė, Goran Milanovic, nuk ėshtė i kėnaqur me vendimin e UEFA-s pėr ndeshjen e ndėrprerė mes Serbisė dhe Shqipėrisė.


Sipas vendimit tė Komisionit Disiplinor ėt UEFA-sė, Serbia do tė “qeraset” me fitore 3-0 ndaj Shqipėrisė, por atyre do t’u merren tre pikė, qė do tė thotė se ata do tė pėrfundojnė pa asnjė pikė mė shumė.“Nuk jam i kėnaqur. Nuk do tė thosha asgjė mė shumė, Federata e Futbollit do tė dalė me njė deklaratė publike”, ka thėnė ai pėr agjencinė Beta.

Vendimi i UEFA-sė, qė pritet tė bėhet publik nė mesditė, ndėshkon tė dyja federatat edhe me nga 100 mijė euro, derisa e detyron Serbinė tė luajė pa tifozė nė dy ndeshjet e radhės si vendas. /Telegrafi/

Edvin83
24-10-2014, 10:00
24 Tetor 2014 - 10:21 | LAJME

UEFA: Shqipėria humb 3-0 nė tavolinė ndeshjen me Serbinė, FSHF 100 mijė € gjobė


UEFA: Shqipėria humb 3-0 nė tavolinė ndeshjen me Serbinė, FSHF 100 mijė € gjobė
NION- Komisioni Disiplinor i UEFA-s, ka marrė vendimin e tij pėrfundimtar, pas diskutimeve tė gjata nė lidhje me ndeshjen e 14 tetorit nė Beograd mes Shqipėrisė dhe Serbisė e cila u ndėrpre pėr shkak tė incidenteve nė minutėn e 42 dhe sigurisht nuk ėshtė vendimi qė me tė drejtė, e priste Shqipėria.

UEFA konfirmon se Shqipėria e humb ndeshjen nė tavolinė dhe 3 pikė i shkojnė Serbisė, (humb 3-0 nė tavolinė). Duket se Shqipėria ėshtė penalizuar pasi pamundėsia fizike e futbollustėve tė kombėtares ėshtė interpretuar si refuzum pėr tė rinisur lojėn.

Komisioni i disiplinės vendos gjithashtu qė Serbisė t’i hiqen 3 pikė dhe tė luajė dy ndeshje pa tifozė. Mėsohet gjithashtu se, tė dyja federatat, ajo shqiptare dhe serbe janė gjobitur me nga 100 mijė euro.

Me vendimet e Komisionit tė Disiplinės, Shqipėria mbetet me 4 pikė, ndėrsa Serbia me 1 pikė.

FSHF nė njė konference pėr shtyp tha se vendimi ishte i padrejtė dhe se Shqipėria do ta apelojė atė pranė Komisionit tė Apelit nė UEFA. Praktikisht sipas tyre Serbia nuk ėshtė dėnuar.

FSHF: VENDIMI UEFA I PADREJTĖ, VIJOJMĖ LUFTĖN. AVOKATI: PRAKTIKISHT SERBIA NUK ĖSHTĖ DĖNUAR
shqioperia hum,b me serbine FSHF NE DEKLARATE PER MEDIAT Federata Shqiptare e Futbollit nė njė konferencė pėr shtyp ka bėrė publik vendimin e UEFA-s pėr ndeshjen e 14 tetorit, ku praktikisht sipas tyre Serbia nuk ėshtė dėnuar pėr dhunėn dhe racizmin. Humbja nga ana e Shqipėrisė, siē thanė edhe zyrtarėt e FSHF-sė ėshtė bazuar tek deklaratat e futbollistėve, tė cilėt u shprehėn se ishin tė pamundur fizikisht qė tė vijonin lojėn. Por pikėrisht kjo deklaratė ėshtė marrė si refuzim.

I pranishėm nė kėtė konferencė ishte edhe avokati Artan Hajdari, studioja e tė cilit bėri mbrojtjen nė UEFA. Sipas tij, Shqipėria do vijojė luftėn pėr tė marrė tre pikė, pasi vendimi ėshtė i padrejtė.

“Vendimi i UEFA jepet i arsyetuar, arsyet jepen vetėm pas 5 ditėsh nėse neve apelojmė. Vendimi duket i ēuditshėm, ne do ta godasim me forcė nga ana juridike. Lufta jonė do vazhdojė. Argumentet tona janė shumė tė fortė, 3 pikėshi duhet tė na jepet neve”, tha Hajdari.

Gjykata tė tilla janė brenda trupit tė UEFA-s, por kjo e sotmja ėshtė njė zgjidhje, njė kompromis qė nuk shkon. Dikush duhet ti merrte kėto 3 pikė. Mė mirė tė thoshin tė riluhej ndeshja. Ne kemi tė drejtė tė kėrkojmė brenda 5 ditėve argumentet e vendimit, nga momenti qė informohemi tė. Lufta juridike vijon. Apeli ėshtė mė debutues. Nė njė ndeshje futbolli dikush duhet tė fitojė, mė kėtė rast ne jemi tė dhunuarit dhe dėnohemi njėsoj si Serbia

Avokati sqaroi mė tej se, nė Apel, Shqipėria do kėrkojė qė Serbia tė hetohet edhe pėr racizėm, pasi siē shtoi ai, praktikisht Serbia nuk ėshtė dėnuar.

DE BIASI: VENDIMI NUK NA DHA DREJTĖSI
Fill pas lajmit tė publikuar nė media, nė lidhje me vendimin e dhėnė nga UEFA, ka reaguar dhe trajneri i Kombėtares Shqiptare tė Futbollit, Gianni De Biasi. Sipas De Biasit, vendimi nuk na dha drejtėsi. “Vendimi nuk na dha drejtėsi, na hoqėn atė qė fituam nė fushė”-tha De Biasi.

SOKOL KUSHTA: UEFA GABIM TĖ PAFALSHĖM
Sokol Kushta: “Neveri, ēudi, po prapė them nuk ėshtė e vėrtetė: UEFA po bėn njė gabim tė pafalshėm, megjithatė njė shprehje pėr ta: Nė shtėpitė publike nuk ka vajza tė mira, Misheli bashkė me shoqet e vėrtetoi kėtė shprehje,”-shkruan Sokol Kushta, ish-sulmuesi i famshėm i kombėtares kuqezi dhe i Flamurtarit, autori i atij eurogoli nė Beograd.

BEKIM BALAJ: MĖ FAL PLATINI PĖR STOLIN, DESH E THEVA ME KOKĖ
Reagimi ka ardhur dhe nga sulmuesi i Kombėtares Kuq e Zi, Bekim Balaj “Mė fal Platini pėr stolin, desh e theva me kokė. Bravo UEFA,” – ka qenė reagimi I sulmuesit tė kombėtares sonė nė faqen e tij nė Facebook.
(ma.ar/ed.me/BalkanWeb)

unreal
24-10-2014, 10:04
Nuk jam duke e besuar!

Nuk mundet te jete e mundur kjo.

Gon!
24-10-2014, 10:06
.Balaj: Mė fal Platini pėr stolin, desh e theva me kokė

http://www.telegrafi.com/fo/sport/balaj-m-euml-fal-platini-p-euml-r-stolin-desh-e-theva-me-kok-euml_hd.jpg

Sulmuesi i kombėtares shqiptare, Bekim Balaj, ka ironizuar me vendimin e UEFA-s pėr ndeshjen e ndėrprerė nė mes tė Serbisė dhe Shqipėrisė, ku federata e evropiane ka vendosur qė fitorja t’i takoj kombėtares serbe me rezultat 3:0, transmeton Telegrafi.
Balaj i ka kėrkuar falje presidentit tė Federatės Evropiane tė Futbollit, Michel Platini, pėr ‘thyerjen’ e stolit me kokė.
“Mė fal Platini pėr stolin, desh e theva me kokė. Bravo UEFA,” ka qenė reagimi i sulmuesit tė kombėtares sonė nė faqen e tij nė Facebook.
Kujtojmė se njė grup i huliganėve serbė ka hyrė nė fushė, me ē’rast njėri nga ata ka goditur futbollistin kuqezi, Balajn, me stol nė kokė. /Telegrafi/

lind
24-10-2014, 10:12
O, si nuk kam njė grusht tė fortė
t'i bij mu nė zemėr malit qė s'bėzanė,
ta dij dhe ai se ē'domethanė i dobėt -
n'agoni tė pėrdihet si vigan i vramė.

Unė - lugat si hij' e trazueme,
trashigimtar i vuejtjes dhe i durimit,
endem mbi bark tė malit me ujėn e zgjueme
dhe me klithma tė pakėnaqura t'instinktit.

Mali hesht. Edhe pse pėrditė
mbi lėkurė tė tij, nė lojė varrimtare,
kėrkoj me gjetė njė kafshatė ma tė mirė...
Por mė rren shaka, shpresa gėnjeshtare.

Mali hesht - dhe nė heshtje qesh.
E unė vuej - dhe nė vuejtje vdes.
Po unė, kur? heu! kur kam pėr t'u qesh?
Apo ndoshta duhet ma parė tė vdes?

O, si nuk kam njė grusht tė fuqishėm!
Malit, qė hesht, mu nė zemėr me ia njesh!
Ta shof si dridhet nga grusht' i paligjshėm...
E unė tė kėnaqem, tė kėnaqem tu' u qesh.
https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpa1/v/t1.0-9/s480x480/1016823_10152587384159442_96661018705749494_n.jpg? oh=7d460e047acc619913be67ceec4cb4af&oe=54EA55D4&__gda__=1424570883_8d771a29603e30999caae3eb12d0b4e 4

lind
24-10-2014, 10:15
Vendim absurd dhe i nje anshem por ky plehra lart mire na e ben se kemi ne krye te federates nje pleh si duka dhe lozin si te duan me ndjenjat,simbolet dhe me keq akoma,me jeten e shqiptareve.

TURP.
https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xaf1/v/t1.0-9/10347722_265924850283893_3040400551418302765_n.jpg ?oh=f4bb1def7e74a97fbc4f3e835a43a0d0&oe=54BA2603&__gda__=1420899762_d23e70166d82adf85c3babbdbad1e45 1

Fshatari
24-10-2014, 10:18
Braēe: Vendimi i neveritshėm, UEFA e korruptuar gjer nė palcė
Kanė ardhur reagimet e para pas vendimit ndėshkues tė UEFA-s pėr Shqipėrinė. Deputeti socialist, Erjon Braēe nėpėrmjet njė postimi nė “Facebook” e quan kėtė vendim tė neveritshėm, ndėrsa UEFA-n tė korruptuar dhe politike.

“E neveritshme!! E korruptuar dhe politike deri nė zyrtarin e fundit e deri nė germėn e fundit. Siē i dinim dhe e prisnim; UEFA e Mishel Platinisė vendosi qė ne tė humbim atė qė se humbėm kurrė, ndeshjen e futbollit nė Beograd”, shkruan Braēe nė faqen e tij nė rrjetin social.

“Deri nė minutėn e 41-tė rezultati ishte i bardhė, zero me zero! UEFA vendosi qė ne ta humbim sot! Ky ėshtė kulmi. Ndėrkohė vendoset njė standard i pashembullt pėr herė tė parė nė futboll: Ti duhet tė luash njė lojė edhe pse tė sulmojnė, edhe pse tė fyejnė, edhe pse duan tė tė therin, edhe pse tė qėllojnė me fishekzjarr, shashka, gurė, shishe, edhe pse ata qė nė kor kėndojnė "ti therim" hyjnė nė fushė, edhe pse ata tė qėllojnė, tė rrahin e tė shkaktojnė dėmtime fizike, edhe pse policia dhe rojet e sigurisė tė qėllojnė dhe ata!!

Por, ky nuk ėshtė futboll. Futbolli nuk ėshtė detyrim dhe rrezik pėr jetėn. Futbolli ėshtė sport, garė dhe pasion, luhet me dėshirė. Ky ėshtė huliganizmi i futbolli”, shkruan Braēe, i cili mė tej shton se nuk ka racė mė tė ndyrė se sa ajo e zyrtarėve tė korruptuar nė UEFA.

“Jam i bindur qė nuk ka komb a racė tė neveritshme!! Por njėra ėshtė ama; raca e zyrtarėve tė korruptuar qė drejton kudo, edhe nė futboll, edhe nė nivelin mė tė lartė tė saj, atė evropian, nė UEFA”, shkruan Braēe.

/Shekulli Online/E.G/
______________________________________________
http://www.shekulli.com.al/web/p.php?id=58648&kat=88

TerraN
24-10-2014, 10:18
*

Kerkoj ndjese nga dalja nga tema... por ky vendim po i bie sikurse gjat luftes: te gjithe bashkerisht fajtore, megjithese Serbia ka qene fajtore, agresore... Njesoj edhe tash.

Den Haag V 2.0

Zoteri Pllatiniq, me fal qe thash "Ubij shiptare" (mbyti shqiptaret) gjat kendimit te himnit tone kombetar.

*

yllbardh
24-10-2014, 10:18
wtf.... shakaja e ditės.....

Elian70
24-10-2014, 10:22
hahahahaaa e thashe une edhe po te humbisnim 3 piket perseri turpin jua lame ne dere...biles keshtu injorohen me keq akoma se ne s'pjerdhim njeri...

p.s. ahhhhh se desh harrova...heres tjeter Dronin do ja dergojme UEFA-s

Gon!
24-10-2014, 10:25
Jo por, disa shqiptare thoshin se "fancuzet jane te miiire.." ohohooo.. te mire te mire jane ata.. nuk ka si ata.. per t'ia rrjep lekurat shqiptareve, te mire jane ata.. !!

Fshatari
24-10-2014, 10:25
Rama: S'pati drejtėsi, FSHF tė hapė betejė gjyqėsore

Kryeministri Edi Rama reagoi sot pėr vendimin e UEFA-s nė lidhje me ngjarjen e ndodhur nė Beograd, ku lojtarėt kuqezi u bėnė objekt tė dhunės sė tifozėve serbė, mbrėmjen e 14 tetorit nė ndeshjen Serbi-Shqipėri.

Kreu i qeverisė deklaroi se ky vendim nuk ishte aspak i drejtė pėr atė qė ndodhi nė stadiumin e Beogradit, dhe tha se Federata Shqiptare e Futbollit duhet tė hape betejė gjyqėsore dhe tė ēojė ēėshtjen deri nė fund:

“FSHF bėn shumė mirė tė hapė betejė gjyqėsore deri nė fund! Sot nuk u bė drejtėsi pėr atė qė ndodhi nė stadiumin e Beogradit #ForcaShqiperia”, tha Rama.
___________________________________________
http://www.shekulli.com.al/web/p.php?id=58649&kat=87

Fshatari
24-10-2014, 10:29
Jo por, disa shqiptare thoshin se "fancuzet jane te miiire.." ohohooo.. te mire te mire jane ata.. nuk ka si ata.. per t'ia rrjep lekurat shqiptareve, te mire jane ata.. !!

Nuk ka asnje dallim ne mes shkieve dhe francuzave. krejt shkie jane.

Rama: S'pati drejtėsi, FSHF tė hapė betejė gjyqėsore

Kryeministri Edi Rama reagoi sot pėr vendimin e UEFA-s nė lidhje me ngjarjen e ndodhur nė Beograd, ku lojtarėt kuqezi u bėnė objekt tė dhunės sė tifozėve serbė, mbrėmjen e 14 tetorit nė ndeshjen Serbi-Shqipėri.

Kreu i qeverisė deklaroi se ky vendim nuk ishte aspak i drejtė pėr atė qė ndodhi nė stadiumin e Beogradit, dhe tha se Federata Shqiptare e Futbollit duhet tė hape betejė gjyqėsore dhe tė ēojė ēėshtjen deri nė fund:

“FSHF bėn shumė mirė tė hapė betejė gjyqėsore deri nė fund! Sot nuk u bė drejtėsi pėr atė qė ndodhi nė stadiumin e Beogradit #ForcaShqiperia”, tha Rama.
___________________________________________
http://www.shekulli.com.al/web/p.php?id=58649&kat=87

Gon!
24-10-2014, 10:29
A e dini ēa kisha thane me ba.. me heē dore shqiptaret prej UEFA-s krejt, sepse jane te felliqet dhe te korruptuar gjere ne palc. Kishim mare pjese veē n'FIFA.

Gon!
24-10-2014, 10:31
Nuk ka asnje dallim ne mes shkieve dhe francuzave. krejt shkie jane.


Fiks.

Fshatari
24-10-2014, 10:33
Mediat evropiane: UEFA legjitimoi dhunėn dhe racizmin

Vijnė reagimet e para edhe nga mediat evropiane pas vendimit kontraverz tė UEFA-sė pėr ndeshjen e ndėrprerė, Serbi-Shqipėri.

Kanė ardhur edhe reagimet e para tė medieve ndėrkombėtare me t’u publikuar vendimet e UEFA-sė pėr ndeshjen e ndėrprerė, Serbi – Shqipėri.

“UEFA legjitimoi dhunėn dhe racizmin”, ėshtė titulli mė kuptim plotė qė vjen nga mediat italiane, si Toscana News.

“Serbi shpėrblehet me fitore”, raporton televizioni britanik, ITV.


“Serbisė iu dha fitorja, por i humbi pikėt”, titullohej shkrimi te Sport24.


“UEFA e butė pėr serbėt”, vijnė titujt nga Kroacia.


“Vendimi i UEFA-sė, tė gjithė humbės”, ka qenė porosia nga La Gazzetta Dello Sport.


“Serbia shpėrblehet me fitore pėr dhunėn nė ndeshje tė Euro 2016”, raporton BBC.
_______________________________________

http://www.telegrafi.com/sport/mediat-evropiane-uefa-legjitimoi-dhunen-dhe-racizmin-5-0-58135.html

Fshatari
24-10-2014, 10:35
Mediat evropiane: UEFA legjitimoi dhunėn dhe racizmin

Vijnė reagimet e para edhe nga mediat evropiane pas vendimit kontraverz tė UEFA-sė pėr ndeshjen e ndėrprerė, Serbi-Shqipėri.

Kanė ardhur edhe reagimet e para tė medieve ndėrkombėtare me t’u publikuar vendimet e UEFA-sė pėr ndeshjen e ndėrprerė, Serbi – Shqipėri.

“UEFA legjitimoi dhunėn dhe racizmin”, ėshtė titulli mė kuptim plotė qė vjen nga mediat italiane, si Toscana News.

“Serbi shpėrblehet me fitore”, raporton televizioni britanik, ITV.


“Serbisė iu dha fitorja, por i humbi pikėt”, titullohej shkrimi te Sport24.


“UEFA e butė pėr serbėt”, vijnė titujt nga Kroacia.


“Vendimi i UEFA-sė, tė gjithė humbės”, ka qenė porosia nga La Gazzetta Dello Sport.


“Serbia shpėrblehet me fitore pėr dhunėn nė ndeshje tė Euro 2016”, raporton BBC.
_______________________________________

http://www.telegrafi.com/sport/mediat-evropiane-uefa-legjitimoi-dhunen-dhe-racizmin-5-0-58135.html

Gon!
24-10-2014, 10:49
Europa gjate gjithe historise se saj i ka legjitimuar krimet e serbeve (edhe te grekerve) te kryera mbi shqiptaret.

http://www.albaniapress.com/fotot/lajme_foto/nov_12/406CGAE8A.png

http://i50.tinypic.com/2wn37nd.jpg

http://www.ereniku.net/Kriminelat%20serb%20shqelmojne%20viktimen%20shqipt are%20Kosove.jpg

http://www.telegrafi.com/fo/sport/balaj-m-euml-fal-platini-p-euml-r-stolin-desh-e-theva-me-kok-euml_hd.jpg

Gon!
24-10-2014, 10:54
.Alban Meha: Flamuri kuqezi do tė valoj midis Francės

http://www.telegrafi.com/fo/sport/alban-meha-flamuri-kuqezi-do-t-euml-valoj-midis-franc-euml-s_hd.jpg

Alban Meha, mesfushori i kombėtares shqiptare, ka reaguar pas vendimit skandaloz tė Federatės Evropiane tė Futbollit pėr ndeshjen e ndėrprerė mes Serbisė dhe Shqipėrisė, ku kombėtarja serbe triumfoi me rezultat prej 3:0, transmeton Telegrafi.
Meha ka shkruar nė llogarinė e tij nė Facebook se padrejtėsia i bėn mė tė fortė dhe ka premtuar se Flamuri kuqezi do tė valon midis Francės.

“Padrejtėsia na bėn mė tė fortė, do tė kualifikohemi me forcat tona dhe do tė shkojmė ta ngrisim Flamurin KUQ E ZI nė mes tė Francės, VETEM KUNDRA TE GJITHEVE. Sa mė shumė tė na dėnosh, aq mė shumė do na bashkosh. SHQIPERI ETNIKE!”, ka shkruar Meha nė Facebook.

ana_gend
24-10-2014, 10:55
Gon tani e tutje disa prej ketyre fotove duhet te jene banderola te tifozerise shqiptare.

Poeti
24-10-2014, 11:00
“Padrejtėsia na bėn mė tė fortė, do tė kualifikohemi me forcat tona dhe do tė shkojmė ta ngrisim Flamurin KUQ E ZI nė mes tė Francės, VETEM KUNDRA TE GJITHEVE. Sa mė shumė tė na dėnosh, aq mė shumė do na bashkosh. SHQIPERI ETNIKE!”, ka shkruar Meha nė Facebook

Keto fjale te Alban Mehes do te duhej vertete te ishin thirrje, ose me mire klithje per bashkim.

Ragnar
24-10-2014, 11:02
Ku jane avokatet e komebtares shqiptare ???????

Ja pikat kulminante qe kane ndodhur, pra ato qe kemi mundur ne si shiques t'i shohim :

Keto pika i kam pare une , por besoj i kane pare te gjithe:

1. Keq organizim, duke hudhur gjesende ne fushe te futbollit, duke ja bere lojtareve te pamundur te luanin ne ate ndeshje.

2.Kur u leshua hymni i kombetares tone, ne ate moment u fyshllye pra nuk u respektua, kjo gje duhet te denohet shume rende, sepse ne asnje shtete nuk guxon nje gje e tille me ndodhe.

3.U sulmuan lojtaret tane nga huliganat me arme te ftofte. U poshtersuan vazhdimishte

4.Thirrjet qe u beren, thirrje raciste, thirrje qe ndjellin vrasje pra vriteni shqiptaret, duke perkujtuar se cfare kane bere gjate luftes ne Kosove.

Nuk besoj qe ka nevoje me teper pika se sa keto per tu diskualifikuar nje kombetare nga te githa kompeticionet.

Le te flasin tash ata qe jane pro shkije, duke akuzuar kombetaren tone se kan futur flamur, sepse keta jane ata qe kane lobuar me teper ne te mire te shkive se ne te mire tonen.

Jemi mesuar ne qe i yni te naj fut, nuk kemi nevoj per te huajt. E tmerrshme.

Gjithe te mirat.

drague
24-10-2014, 11:07
si e qujn ate qe arbitroj ndeshjen?

Linda
24-10-2014, 11:08
hahahahaaa e thashe une edhe po te humbisnim 3 piket perseri turpin jua lame ne dere...biles keshtu injorohen me keq akoma se ne s'pjerdhim njeri...

p.s. ahhhhh se desh harrova...heres tjeter Dronin do ja dergojme UEFA-s

Edhe une i ktij mendimi jam . :D

Degjeneratat:@:@:@:@:@

Fehmikaciu
24-10-2014, 11:14
Platini e tregoi ate qe e tha qyshe ne fillim,vendim shum i turpshem dhe naiv i UEFA-se,turp! i qoft asaj dhe atyre pjesmarve!!!

Zana
24-10-2014, 11:16
24 Tetor 2014 - 10:21 |

UEFA: Shqipėria humb 3-0 nė tavolinė ndeshjen me Serbinė, FSHF 100 mijė € gjobė
NION- Komisioni Disiplinor i UEFA-s, ka marrė vendimin e tij pėrfundimtar, pas diskutimeve tė gjata nė lidhje me ndeshjen e 14 tetorit nė Beograd mes Shqipėrisė dhe Serbisė e cila u ndėrpre pėr shkak tė incidenteve nė minutėn e 42 dhe sigurisht nuk ėshtė vendimi qė me tė drejtė, e priste Shqipėria.

UEFA konfirmon se Shqipėria e humb ndeshjen nė tavolinė dhe 3 pikė i shkojnė Serbisė, (humb 3-0 nė tavolinė). Duket se Shqipėria ėshtė penalizuar pasi pamundėsia fizike e futbollustėve tė kombėtares ėshtė interpretuar si refuzum pėr tė rinisur lojėn.

Komisioni i disiplinės vendos gjithashtu qė Serbisė t’i hiqen 3 pikė dhe tė luajė dy ndeshje pa tifozė. Mėsohet gjithashtu se, tė dyja federatat, ajo shqiptare dhe serbe janė gjobitur me nga 100 mijė euro.

Me vendimet e Komisionit tė Disiplinės, Shqipėria mbetet me 4 pikė, ndėrsa Serbia me 1 pikė.Jepi 3 pike e hiqi 3 pike ... Kjo eshte qesharake/absurde/banale.

Nuk duhet te zhgenjehemi per arsye te tilla, ku rracizmi eshte i hapur.

Shqiperia 4 - S**** 1

``shqipe``

tété
24-10-2014, 11:25
Fatkeqesisht ndodhi ajo qe kisha frike..!
Me nje fjale 0 pike ne, 0 pike sebet apo jo? Nuk e kuptoj per cfare moren dy jave: mjafton qe te kishin thene qe rezultati i ndeshjes deri ne minuten e 42 ishte ai perfundimtar dhe te gjithe kishim fjetur rehat.
Me duket nje turp per futbollin qe te denosh nje ekip dhe nje kombetare ne keto rrethana!!

Zana
24-10-2014, 11:27
E per c'fare arsye kishe frike, meqe e paske pritur k'te rezultat..me fitoren e Serbit ?
Ashtu 0/0 .. pa lidhje.

drague
24-10-2014, 11:39
https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpa1/v/t1.0-9/10730970_750212001682001_2481510513552319521_n.jpg ?oh=e70dcc433db5e215b675ac369c986ba6&oe=54E6C51C&__gda__=1425305764_dedeef62b902c8a6782938a73c55922 a

E FORTE KJO FOTO`dance``dance`

Oqeani
24-10-2014, 11:48
Pra piket shkojne ne favor te Portugalise dhe Danimarkes!!!

Gon!
24-10-2014, 11:53
Pra piket shkojne ne favor te Portugalise dhe Danimarkes!!!

Sakt.

Oqeani
24-10-2014, 11:56
Normal, Shqiperia do kishte 7 pike, kurse dyat kan veshtersi !

Mr. E
24-10-2014, 11:58
E prisja qe do ishte nje vendim me denime per te 2-ja federatat.
E kam thene qe ne fillim qe nuk mund te jepej nje vendim qe te nxjerri fajtor vetem njeren pale.

Ishte nje situate ku u perfshi shume politika dhe ceshtjet kombetare.

Por ajo qe une prisja ishte vetem ndonje gjobe per federaten Shqiptare me argumentimin "fajtore" per provokim per dronin, mbase edhe ndonje denim per Canen apo ndonje lojtar tjeter te Kombetares Shqiptare (jo se mendoj se kane faj), por nese donin nga wefa kishin se me cfare te kapeshin edhe ketu.

Por nje vendim kaq PATURPESISHT ne kurriz te kombetares Shqipatare ?!
I heqin 3 pike me argumentimin se nuk ka pranuar te futet ne ndeshje ?!!
Ne nje ndeshje ku filloi me thirrje "vritini Shqiptaret", (prova video) vazhdoi me persona qe hyjne nga jashte stadiumit me stola ne dore dhe godasin futbollistet (prova video + foto), vazhdoi me persona te sigurise qe godasin futbollistet (prova video + foto kur personi i sigurimit godet Canen nga mbrapa) dhe me gjithe keto prova UEFA vendos t'i heqi 3 pike Shqiperise me argumentimin se nuk u fut ne loje.

Nese Shqiperia duhej te rifutej ne loje pas nje situate te tille ? Perse nxjerrin kartona te kuq per ngritje brryli apo ngritje takash ?! Jane bere QESHARAKE.

tété
24-10-2014, 11:59
E per c'fare arsye kishe frike, meqe e paske pritur k'te rezultat..me fitoren e Serbit ?
Ashtu 0/0 .. pa lidhje.

Connect your neurons, let them work 10 secs and you'll find by your self ;)

zirconium
24-10-2014, 12:04
Ka email apo faqe zyrtare ti lem ndonje koment, kjo UEFA e degjeneruar??

drague
24-10-2014, 12:08
https://www.facebook.com/uefacom?ref=ts&fref=ts

Zana
24-10-2014, 12:12
Connect your neurons, let them work 10 secs and you'll find by your self ;)

Anglishtja jote nuk eshte e qarte, ( it's bullocks) :D

Pyetja ime kishte lidhje me temen, jo me ty-mua personalisht...But if u wanna get personal, Bring it on!!! ;)

zirconium
24-10-2014, 12:17
https://www.facebook.com/uefacom?ref=ts&fref=ts

Ne Facebook i fshijne keta mq :((
Ndonje email ose telefonat do ishte mire. Ti iki truri :D

AAO
24-10-2014, 12:32
E prisja qe do ishte nje vendim me denime per te 2-ja federatat.
E kam thene qe ne fillim qe nuk mund te jepej nje vendim qe te nxjerri fajtor vetem njeren pale.

Ishte nje situate ku u perfshi shume politika dhe ceshtjet kombetare.

Por ajo qe une prisja ishte vetem ndonje gjobe per federaten Shqiptare me argumentimin "fajtore" per provokim per dronin, mbase edhe ndonje denim per Canen apo ndonje lojtar tjeter te Kombetares Shqiptare (jo se mendoj se kane faj), por nese donin nga wefa kishin se me cfare te kapeshin edhe ketu.

Por nje vendim kaq PATURPESISHT ne kurriz te kombetares Shqipatare ?!
I heqin 3 pike me argumentimin se nuk ka pranuar te futet ne ndeshje ?!!
Ne nje ndeshje ku filloi me thirrje "vritini Shqiptaret", (prova video) vazhdoi me persona qe hyjne nga jashte stadiumit me stola ne dore dhe godasin futbollistet (prova video + foto), vazhdoi me persona te sigurise qe godasin futbollistet (prova video + foto kur personi i sigurimit godet Canen nga mbrapa) dhe me gjithe keto prova UEFA vendos t'i heqi 3 pike Shqiperise me argumentimin se nuk u fut ne loje.

Nese Shqiperia duhej te rifutej ne loje pas nje situate te tille ? Perse nxjerrin kartona te kuq per ngritje brryli apo ngritje takash ?! Jane bere QESHARAKE.

Prit prit se ska mbaru. Denimet e lojtarve do jepen mbas 1 jave. Cana 100% e sigurte qe do denohet ,gjithashtu rrezikon Xhaka ,Lila ,Shehi e ndonje tjeter. Nqf se une do isha president federate ne shenje proteste kto eleminatore do ti bojkotoja. Ska asnje llogjike te vazhdojme te luajme me gjithe kto padrejtesi karshi nje kombi te vogel. T'i kishin ndodh nje kombi tjeter si italia ,franca ,gjermania ,Anglia ato skena qe na ndodhen neve, serbia do ishte perjashtuar fare nga kompeticioni dhe sdo kishte as medyshjen me t'vogel se kujt i takonte trepikshi ne tavoline. Duka jep dorheqjen sa je ne kohe sepse je komplet i paafte dhe kryeministri mos rri ne fb e twiter por te loboje fort per shqiperine sepse kjo eshte nje padrejtesi e madhe!

drague
24-10-2014, 12:32
Ne Facebook i fshijne keta mq :((
Ndonje email ose telefonat do ishte mire. Ti iki truri :D

tamam qe i fshijne.mq

Mandi
24-10-2014, 12:48
Armando Duka, Ilir Shulku, Lutfi Nuri njoni me analfabet dhe injorant se tjetri. Me ke u mbrojt Shqiperia perpara UEFA? Me ca avokate anonim, nderkohe qe LOBIMI SERB ka 10 dite qe ka bashku toke e qielle per ta kthy situaten ne favor te tyre. Kshu eshte kur meritokracia eshte zero ne Shqiperi!

daniel00
24-10-2014, 12:48
Urime atyre qė fajin e shihnin tek shqiptarėt, ata qė u kėputėn duke sharė shqiptarėt, internacionalistet perparimtarė me Tos Lubonjėn nė krye , ja u treguan francezėt se kush janė edhe drejtėsinė e tyre si dhe ato parrullat kundėr racizmit qė i kanė pėr skllevėrit e vet afrikanė. Mbajeni me shkumė !

Mandi
24-10-2014, 12:48
http://www.youtube.com/watch?v=eSMQRH3Anc0

Mr. E
24-10-2014, 12:56
Prit prit se ska mbaru. Denimet e lojtarve do jepen mbas 1 jave. Cana 100% e sigurte qe do denohet ,gjithashtu rrezikon Xhaka ,Lila ,Shehi e ndonje tjeter. Nqf se une do isha president federate ne shenje proteste kto eleminatore do ti bojkotoja. Ska asnje llogjike te vazhdojme te luajme me gjithe kto padrejtesi karshi nje kombi te vogel. T'i kishin ndodh nje kombi tjeter si italia ,franca ,gjermania ,Anglia ato skena qe na ndodhen neve, serbia do ishte perjashtuar fare nga kompeticioni dhe sdo kishte as medyshjen me t'vogel se kujt i takonte trepikshi ne tavoline. Duka jep dorheqjen sa je ne kohe sepse je komplet i paafte dhe kryeministri mos rri ne fb e twiter por te loboje fort per shqiperine sepse kjo eshte nje padrejtesi e madhe!

Po, po :( Te presim e te shohim.
Nuk mendoj qe do ishte zgjedhje e mire bojkotimi.
Akoma jemi ne pozicion te mire sepse 3 piket nuk i mori as serbia dhe kur te vijne te luajne ketu do bejne shurren ne breke. E vetmja gje qe duhet te bejme eshte te marrim masa tek Tifozeria Shqiptare qe te mos i japim shkak federates serbe per ndonje ankese tjeter dhe besoj qe ne ketu i rrahim.
Si e di edhe ti nga grupi yne hyjne direkt 2 ekipet e para dhe e 3-ta ben play off, keshtu qe jemi akoma ne nje pozite te mire.

Nese Shqiperia me motivimin edhe me te madh qe do te kete tani e tutje ja del te hyje ne Europian. Kjo po qe do te ishte shuplaka e vertete per serbine.

Me bojkot vetem humbasim, asgje nuk fitojme. Irlanda humbi kualifikimin e boterorit ne ndeshjen direkte me Francen pas golit me dore te Henrise.
E pane te gjithe, qarte, por drejtesi nuk u be. Murit me koke nuk i biet. Nuk kemi c'te bejme.

Gon!
24-10-2014, 13:04
.Vėrshim i komenteve tė shqiptarėve nė faqen e UEFA-s

http://www.telegrafi.com/fo/sport/v-euml-rshim-i-komenteve-t-euml-shqiptar-euml-ve-n-euml-faqen-e-uefa-s_hd.jpg

Menjėherė pas postimit tė vendimit nė faqen e saj tė Facebookut, kanė vėrshuar reagimet e shqiptarėve nė faqen e UEFA-s, e cila ėshtė pėrmbytur prej kėtyre komenteve.

Bota.al publikon disa prej tyre.

http://www.telegrafi.com/fo/2010/komentet%20uefa.jpg

Ne fituam sepse ne shtepin e juaj e ngritem flamurin ton. ne fituam sepse ne shtepi te juaj ju rrafem. prap ka loj prap do vini tek ne!

Spartak Xhafi platinum as votes assured by Serbs

Atdhe Tashevci #SayYesToRacism

Aromela Curri Racist pigs

Marselo Lato UEFA you don’t care about you care all about €

Valmir Berisha Shame on You ! #platinovic !!!!

Klodian Moja ėELCOME TO ALBANIA NEXT MATCH SERBIA AND ėe do justice!!

Shqiponjat Vijn Nga Qielli #kuqezi Bllokuar te gjitha rruget qe tifoze shqiptar te mos ket ne beograd, por harrojn k..vat e serbis qe shqiponjat vijn nga qielli

O Michel Platinovic, shikoji me detaje videot e tifozeris serbe qe dhunojn lojtaret e kombetares tone, shiko forcat e policis qe kontrrollojn cantat e kombetares tone se skan te drejt , degjo britmat e kurvave te serbis antishqiptare

Pajta Lezi criminal decision uefa

Saimir Kala Uefa mafia

Nar Statovci This is shame for you.. Big shameee.

Gentrit Uka #UEFAMAFIA.

Jori Prifti Shame on you !!!

Klodian Moja Corrupted!!

Mondi Ajdinaj Ja qe nuk paskemi vetem ne ne Shqiperi zyrtare te korruptuar, edhe ne institucionin me te larte te futbollit ne Europe u merrkan vendime te turpshme.

Si ka mundesi qe te marre 3 pike skuadra, tifozet e te ciles sulmojn futbollistet kundershtare?
Si ka mundesi te jepet rezultati 3-0 ne tavoline per serbet kur vete personeli I sigurimit godet futbollistet tane?

Si ka mundesi qe pretendojne te ishin kthyer ne fushe pas nje situate ku rrezikuan jeten?

Si mund te luhet nje ndeshje futbolli kur 30.000 serbe kendojne ‘Vritini shqiptaret’?

Nuk kishim asnje tifoz ne stadium, si mund te denohemi ne???

Nuk besoja qe UEFA do merrte 1 vendim kaq te turpshem pas videove vertet te frikshme qe I pa e gjithe bota.

FSHF duhet ta vazhdoje ceshtjen deri sa te vendoset drejtesia.

Duhet te reagojme ndaj kesaj padrejtesie duke filluar qe nga personalitetet me te larte.
Eshte e turpshme.

UEFA = MAFIA

Elda Xibraku Shame on You.

Philipp Glloga Mafia

Ben Alb so UEFA you’re saying next year in Albania – serbia match the Albanians can kill all the serbs and ėin the match 3-0

Genti Domi R.I.P FOOTBALL!

Igli Kallmeti #SayYesToRacism

Basri Spahiu on ėhat behave you corrupted people got decision on Albania to get treated like that, shame on you

Philipp Glloga Uefa* plantiti is a shame of you

Franceska Tahirllari In that case UEFA SAID #YES_TO_RACIZM !!!!! IS SO SHAME THAT THEY DIDNT SEė
ALL FACTS !!! ALBANIA MERIT 3 POINTS !!!!!!!!!!!

Hekuran B. Buzo #SAYYESTORACISM

Veton Qormemeti Michael Platin -(change name to)- Alexander Platinoviē

Patriott Berisha UEFA MAFIA !!!

UEFA SERBIA !!!

Mr. E
24-10-2014, 13:09
Po, po :( Te presim e te shohim.
Nuk mendoj qe do ishte zgjedhje e mire bojkotimi.
Akoma jemi ne pozicion te mire sepse 3 piket nuk i mori as serbia dhe kur te vijne te luajne ketu do bejne shurren ne breke. E vetmja gje qe duhet te bejme eshte te marrim masa tek Tifozeria Shqiptare qe te mos i japim shkak federates serbe per ndonje ankese tjeter dhe besoj qe ne ketu i rrahim.
Si e di edhe ti nga grupi yne hyjne direkt 2 ekipet e para dhe e 3-ta ben play off, keshtu qe jemi akoma ne nje pozite te mire.

Nese Shqiperia me motivimin edhe me te madh qe do te kete tani e tutje ja del te hyje ne Europian. Kjo po qe do te ishte shuplaka e vertete per serbine.

Me bojkot vetem humbasim, asgje nuk fitojme. Irlanda humbi kualifikimin e boterorit ne ndeshjen direkte me Francen pas golit me dore te Henrise.
E pane te gjithe, qarte, por drejtesi nuk u be. Murit me koke nuk i biet. Nuk kemi c'te bejme.

Nder te tjera ne deklaraten nga Rames pas sec me pare:
Stadiumi i Shkodres do jete gati me 11 Tetor 2015. Ne menyre qe ndeshja Shqiperis-serbi 15 tetor 2015 te ndiqet nga 20 000 spektatore.

AMADEUS
24-10-2014, 13:37
Kush zhgenjehet nga uefa duket qe nuk njeh mire historine !

Zana
24-10-2014, 13:38
A Mundet te presesh bileten per stadium ,qe tani ?

Rina
24-10-2014, 13:43
Shpend Ahmeti: Vendimi i UEFA-s, pasojė e “kosmopolitanėve”

Publikuar: 11:44 / 24.10.2014

Kryetari i Komunės sė Prishtinės, Shpend Ahmeti, ka theksuar se me vendimin e fundit, qė rezultati i ndeshjes sė futbollit ndėrmjet kombėtares sė Serbisė dhe Shqipėrisė tė jetė 3:0 pėr Serbinė, UEFA i ka thėnė PO racizmit.

Sipas tij, ky vendim vjen edhe si pasojė e “relativizmit tė dhunės” nga qėndrimet zyrtare shtetėrore tė Shqipėrisė dhe mė gjerė, me insistimin nė vizitė tė Edi Ramės, Serbisė.

Ja reagimi i Shpend Ahmetit nė Facebook:

Si duket reagimi histerik i qeveritarėve serb pas lojės me akuza pėr terrorizėm e deri tė konspiracionet pėr vėllaun e Rames paten sukses. Tentimi i palės shqiptare qė ta pėrqafojė Serbinė me vizitė me arsyetimin se "kėshtu na don Evropa" dėshtoi nė mėnyrė spektakolare. E pėr reagimin e Kosovės zyrtare as qė po flas, sepse nuk ka pas.

Tentimi i UEFA pėr ta balancuar dėnimin ėshtė edhe njėherė tentim pėr ta qetėsuar Serbinė sepse ata duhet akomoduar, duke pranuar kėshtu fashizmin si diēka qė duhet heshtur e jo diēka qė duhet luftuar.

UEFA sot i tha PO racizmit. Qėndrimi zyrtar shtetėror me insistimin ne vizitė e relativizoi dhunėn. E kosmpolitėt e barazuan fajin.

Ndėrsa unė dhe shumė tė tjerė mbesin nė shpresė se njė ditė do tė jemi ne gjendje tė flasim me njė zė kundėr racizmit, fashizmit dhe poshtėrimit. Ne fakt jam i bindur se ajo kohė po vjen dhe atėherė do tė bėhemi evropianė.

E sot Balaj duhet tė tė kėrkojė falje qė e prishi karriken me kokė, Cana qė e goditi kėmbėn e tifozit me stomak e Xhaka qė e goditi grushtin e tifozit me fytyrė. (sic) /Telegrafi/

Rina
24-10-2014, 13:44
Na moren ne qafe keta kozmopolitanet e hajt, ne nje Ballkan thellesisht racist e shovinist. Me mire e kane bere keta punen e serbit se vet serbi per kete ngjarje.

daniel00
24-10-2014, 13:46
Lėre lėre se me kėta tipa kosmopolitan e kemi tė mbushur edhe forumin plot, sa tė neveritshėm.

3d1
24-10-2014, 13:58
Po, po :( Te presim e te shohim.
Nuk mendoj qe do ishte zgjedhje e mire bojkotimi.
Akoma jemi ne pozicion te mire sepse 3 piket nuk i mori as serbia dhe kur te vijne te luajne ketu do bejne shurren ne breke. E vetmja gje qe duhet te bejme eshte te marrim masa tek Tifozeria Shqiptare qe te mos i japim shkak federates serbe per ndonje ankese tjeter dhe besoj qe ne ketu i rrahim.
Si e di edhe ti nga grupi yne hyjne direkt 2 ekipet e para dhe e 3-ta ben play off, keshtu qe jemi akoma ne nje pozite te mire.

Nese Shqiperia me motivimin edhe me te madh qe do te kete tani e tutje ja del te hyje ne Europian. Kjo po qe do te ishte shuplaka e vertete per serbine.

Me bojkot vetem humbasim, asgje nuk fitojme. Irlanda humbi kualifikimin e boterorit ne ndeshjen direkte me Francen pas golit me dore te Henrise.
E pane te gjithe, qarte, por drejtesi nuk u be. Murit me koke nuk i biet. Nuk kemi c'te bejme.

Prisni se ka akoma.....
Nese na denohen 2-3 futbolliste kryesor atehere jane me keq punet.
Une i referohem thenies popullore <<hekurin rrihe sa eshte i nxehte>>.Pra nese duam qe te ndryshojme dicka moment me te mire nuk ka.Duhet medoemos ndyshime rrenjesore ne federate.
Dhe meqe kemi nje vendim politik te UEFA atehere edhe Shqiperia duhet te pergjigjet politikisht.

Gon!
24-10-2014, 14:01
.Protestė para selisė sė BE-sė nė Prishtinė

http://www.telegrafi.com/fo/sport/protest-euml-para-selis-euml-s-euml-be-s-euml-n-euml-prishtin-euml_2_hd.jpg

Tifozėt e futbollit sot do tė organizojnė njė protestė para zyrave tė BE-sė nė Prishtinė, pėr tė kundėrshtuar vendimin e njėanshėm tė UEFA-sė.
Komisioni Disiplinor i UEFA-sė vendosi tė dėnojė Shqipėrinė me disfatė 3-0 pėr shkak tė trazirave tė shkaktuara nga serbėt nė ndeshjen Serbi-Shqipėri.

Pėr tė kundėrsthaur vendimin, sot nė Prishtinė do tė organizohet njė protestė, e cila ėshtė paralajmėruar nga grupit tė tifozėve Plisat dhe lideri i tyre Albert Kastrati.

Eliot
24-10-2014, 14:02
https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xap1/v/t1.0-9/p180x540/10703792_1483331391938123_3539999921320029944_n.jp g?oh=c44e77f1e8ea10343a0509429abcce73&oe=54E30593&__gda__=1421155755_3190e14a1eeeb8f7c11f1b4a6c43bd5 a
https://scontent-b-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-xfp1/v/t1.0-9/485467_10202174162070498_4448890109857803480_n.jpg ?oh=33b0f691f66a5390b887df704acabed5&oe=54E51134
https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xap1/v/t1.0-9/10734167_10204217126022505_8953454435447334987_n.j pg?oh=ecc63dbcbbed3047a924c44c68bd9c52&oe=54B0E7EC&__gda__=1424399033_ab75a726c080904d04d861823fb2511 5

Gon!
24-10-2014, 14:03
.Kroatėt ironizojnė: Lojtarėt tė vazhdojnė lojėn, edhe nėse janė tė rrezikuar

http://www.telegrafi.com/fo/sport/kroat-euml-t-ironizojn-euml-vendimin-e-uefa-s-lojtar-euml-t-t-euml-vazhdojn-euml-loj-euml-n-edhe-n-euml-se-jan-euml-euml-sht-euml-n-euml-rrezik_hd.jpg

Duke komentuar dėnimin, gazeta kroate “Veēernji” shkruan se Shqipėria ka pėsuar njė fund tė keq, dhe se Serbia po kalon edhe njė herė pa probleme. Gazeta kroate vlerėson se me kėtė vendim UEFA ka “konstatuar” se siguria e lojtarėve nuk ėshtė nė rend tė parė.
Ndėrkaq, portali Indeks.hr vlerėson se Evropa ėshtė e habitur me vendimin jo tė zakontė tė UEFA-s.

Media kroate shprehen tė sigurt se UEFA ka caktuar njė dėnim tė butė pėr incidentet nė ndeshjen kundėr Shqipėrisė nė eliminatoret pėr Kampionatin Evropian, transmeton Telegrafi.

“UEFA ka ‘porositur’ tė gjithė, madje edhe nėse jeta e tyre ėshtė nė rrezik qė tė vazhdojnė ndeshjen. Kjo ‘vlen’ edhe nė raste kur huliganėt nė mbrojtje tė policisė iu godasin juve. Lojtarėt nuk mund tė lėshojnė stadiumin, sepse do tė mbeten pa tri pikė”, thuhet nė tekstin e “Veēernji List”.

Portali kroat "Indeks" vlerėson se "UEFA befasoi Evropėn me vendimin e saj duke dėnuar edhe Serbinė edhe Shqipėrinė, pėr shkak tė dhunės nė ndeshjen pėr eliminatoret e EURO 2016".

Siē shtohet, as serbėt, as shqiptarėt nuk janė tė kėnaqur me vendimin dhe konsiderojnė se “kjo nuk ėshtė drejtėsi”.

Komisioni Disiplinor i UEFA-s ka marrė vendim qė ndeshja e ndėrprerė ndėrmjet Serbisė dhe Shqipėrisė tė vendoset me njė rezultat zyrtar 3:0 pėr Serbinė.

Gjithashtu, UEFA ka dėnuar Serbinė qė tri ndeshjet e radhės si vendas, t’i zhvillojė pa praninė e tifozėve.

Veē kėtyre, FSF dhe FSHF do tė paguajnė njė dėnim prej nga 100 mijė eurosh.

Ndeshja ndėrmjet Serbisė dhe Shqipėrisė e zhvilluar mė 14 tetor, u ndėrpre pas incidenti qė kishte filluar nė fund tė pjesės sė parė, kur brenda stadiumit u shfaq njė fluturake – dron, me flamurin e Shqipėrisė etnike. /Telegrafi/

IronMan
24-10-2014, 14:03
Qe UEFA do vendoste keshtu dihej sepse Platini ka qene mbeshtetur fort nga federata serbe e cila ka lobuar per te dhe tani po ju kthen favorin! Vendime te tilla jane politike dhe skane te bejne fare me futbollin. Kush eshte me i forte, ai fiton, ca do qe te kete bere te padrejte! Me cudit se si mund ti kene interpretuar koret rraciste, futjen e tifozeve ne fushe, gjithe goditjet ndaj lojtareve, etj!
Eshte e kote te merresh me UEFA-s sepse edhe sikur te ishin vrare lojtare shqiptare prap anen e serbit do mbanin sepse ceshtja eshte politike (ashtu sic Europa mbajti ne te gjitha luftrat se serbi beri ne ballkan)!
Me kete vendim, Platini i ka dhene te drejte dhunes dhe tregoi qe fraza "jo racizmit" nuk ka asnje pike kuptimi sepse futbollit nuk i ka mbetur me asgje nga ajo qe ka qene fillimisht kjo loje!

Eliot
24-10-2014, 14:05
Nje koment i mrekullueshem nga Tagesanzeiger per vendimin e uefaserbise.


Tages Anzeiger: Turpi i UEFA-s pas turpit tė Beogradit!

Komenti i gazetės „Tages Anzeiger“ pėr vendimin skandaloz tė UEFA-s pas ndeshjes skandaloze nė Beograd: “Ky ėshtė njė vendim vėshtirė i kuptueshėm dhe ėshtė vėshtirė tė pėrpihet. (...) Si ėshtė e mundur qė instancės mė tė lartė tė futbollit nė Europė t’i shkojė mendja qė Federatėn Serbe tė Futbollit ta shpėrblejė me fitore 3:0 pėr ndeshjen skandaloze kundėr Shqipėrisė, pėr turpin e Beogradit? (...) Komisioni disiplinor i UEFA-s ka mundur ta pėrjashtojė kombėtaren serbe pėr pjesėn e mbetur tė kualifikimeve pėr Kampionatin Europian, baza pėr kėtė ka ekzistuar edhe pėr shkak tė incidenteve para katėr vitesh (ndeshja e ndėrprerė mes Italisė dhe Serbisė, ) Por, UEFA vendosi kundėr kėsaj dhe u tregua e mėshirshme. Kėshtu u humb shansi qė tė dėrgohet njė sinjal”.

http://www.tagesanzeiger.ch/sport/fussball/Die-verpasste-Chance-der-Uefa/story/27462743

Mano
24-10-2014, 14:15
Tani duhet nje peticion ku shqipetaret ti kerkojne federates shqipetare terheqjen e skuadres nga kjo organizate kriminele e hipokrite e cila denoj skuadren e moskes te luaj pa tifoz ne fush per disa ndeshje sepse tifozat ben disa thirrje rraciste kundrejt lojtarit te Man. City. Kurse thirrja per vrasjen e shqipetareve nga I gjith stadjumi nuk qeka rrecizem.

Per mua e filluam mire le ta mbarojme mir. Shancet per tu qualifikuar tani jane edhe me te pakta. Te pakten tregojme pak dinjitet.

Elian70
24-10-2014, 14:26
une nje gje s'kam kuptuar akoma...Pse duhet te paguajme 100.000€???!!!

Gon!
24-10-2014, 14:28
une nje gje s'kam kuptuar akoma...Pse duhet te paguajme 100.000€???!!!

Per me i mbush gjepat Platini.

3d1
24-10-2014, 14:29
une nje gje s'kam kuptuar akoma...Pse duhet te paguajme 100.000€???!!!

Ja kishte mare Duka borxh Platinovicit `dance`

AMADEUS
24-10-2014, 14:29
UEFA THANK YOU. UEFA THANKS A LOT FROM MY HEART.

Thanks for encouraging all Albanians to "welcome" Serbs in Albania.

UEFA FUCK YOU

Gon!
24-10-2014, 14:37
.Qesharake: Serbėt harrojnė Bogdanovin, kėrkojnė dėnim pėr lojtarėt shqiptar

http://www.telegrafi.com/fo/sport/qesharake-serb-euml-t-harrojn-euml-bogdanovin-k-euml-rkojn-euml-d-euml-nim-p-euml-r-lojtar-euml-t-shqiptar_hd.jpg

Mediat serbe duke mos gjetur ku tė kapen mė shumė rreth vendimit tė UEFA-sė, pyesin se pse nuk u dėnuam lojtarėt shqiptar qė u pėrfshinė nė incident.
UEFA sot publikoi vendimin e Komisionit Disiplinor pėr tė ndėshkuar Shqipėrinė me disfatė 3-0, derisa Serisė i merren tre pikė dhe ndėshkohet edhe me dy ndeshje moslojė nė fushė tė vet.

Por tė kėnaqur dhe duke mos gjetur arsye pėr tė argumentuar vendimin, mediat serbe po bėjnė ankesa dhe thirrje pėr ndėshkim tė lojtarėve tė kombėtares.

Duke harruar se lojtarėt e kombėtares ishin viktima tė incidentit duke u goditur me karrige, shishe, mjete dhe grushte dhe qė dhanė grushtet e veta vetėm nė vetėmbrojtje, mediat nė anėn tjetėr nuk pėrmendin ndėshkimin e lojtarėve tė tyre.

Pėrtej kėsaj ata nuk e pėrmendin fare as tifozėt agresivė qė pushtuan fushėn dhe huliganin Ivan Bogdanov, i cili edhe pse e ka tė ndaluar tė futet nė stadiume tė futbollit, jo vetėm qė ishte i pranishėm, por doli edhe nė fushė pėr tė sulmuar kuqezinjtė.

Nė tė vėrtetė nga tė gjithė tifozėt, Serbia ka ndėshkuar vetėm njė, atė i cili shau kryeministrin e shtetit nė njė program live, edhe atė vetėm me para.

Pse nuk u ndėshkuan lojtarėt shqiptarė? Pėrgjigja mediat serbe: Ndoshta sepse Bekim Balaj i kėrkoi falje publike kreut tė UEFA-sė, Michel Platini, qė goditi me kokė karrigen. “Mė fal Platini pėr stolin, desh e theva me kokė. Bravo UEFA”, ishte falja e kėrkuar nga Balaj. /Telegrafi/

SystemA
24-10-2014, 14:49
Jo vetem ne futboll na eshte bere padrejtesi nga keto kuqkat, qe duhet me ia qa bythen me bombica t'gjitheve. Na eshte bere me shekuj padrejtesi nga keta perderasta.

Eh mo......euroqelbseleshi......lexoni vetem komentet!!!
http://www.sportmediaset.mediaset.it/calcio/calcioestero/2014/articoli/1049558/la-uefa-ha-deciso-serbia-albania-3-0-a-tavolino.shtml

Fshatari
24-10-2014, 15:17
Nuri Seferi e quan Europėn lavire

http://www.gazetaexpress.com/public/uploads/image/2014/10/633x347/734864-492413764148853-2032458975-n.png

“Tajsoni” shqiptar: I dėshpėruar nga ky vendim pėr kombėtaren


“Kjo Europė lavire nė momente tė rėndėsishme ia ka kthyer gjithmonėn shpinėn shqiptarėve”, shkruan boksieri i famshėm shqiptar.

Ai akuzon dhe udhėheqėsit tanė qė sipas tij merren mė shumė se me njėri-tjetrin se sa me ēėshtjen kombėtare.

“UEFA me nė krye kriminelin Platini duhet t’i bėjnė llogaritė mirė se si do ta bijn serbin nė Shqipėri dhe ju premtoj qė nėse nuk bie poshtė ky vendim atėherė serbėt bashkė me UEFA-n do ta pėrjetojnė shumė mė keq se sa e mendojnė udhėtimin nė Shqipėri”.
___________________________________________
http://www.gazetaexpress.com/lajme-al/nuri-seferi-e-quan-europen-lavire-53679/

AAO
24-10-2014, 15:20
Qe UEFA do vendoste keshtu dihej sepse Platini ka qene mbeshtetur fort nga federata serbe e cila ka lobuar per te dhe tani po ju kthen favorin! !

Kjo eshte e vertete. Serbia i ka dhene 10 vota Platinise ne zgjedhjet per president duke lobuar ne vende te ndryshme ,ndersa Duka vetem 4 vota!

Rex
24-10-2014, 15:27
Nje shites ne nje market me tha me heret 'asnjehere nuk kam shit me shume cigare se sot'.

Me bo me u shpreh me shume m'del krejt shkrimi me yje. Me mire po e le me kaq.

Rex
24-10-2014, 15:28
http://www.indeksonline.net/foto.php?foto=/sport/ruje_e.jpg&pozita=foto_lajm

AAO
24-10-2014, 15:36
Nje shites ne nje market me tha me heret 'asnjehere nuk kam shit me shume cigare se sot'.

Me bo me u shpreh me shume m'del krejt shkrimi me yje. Me mire po e le me kaq.

Kujt i thu. Sot ma kap me miza ,sjom as per pune as per asigjo. U pa puna duhet me hik n'palester ti gjujme atij thesit t'boksit me shkarku pak energji negative .lol

Rex
24-10-2014, 15:43
Kujt i thu. Sot ma kap me miza ,sjom as per pune as per asigjo. U pa puna duhet me hik n'palester ti gjujme atij thesit t'boksit me shkarku pak energji negative .lol

lol

Ashtu ishim te gjithe sot. Na kane pre gjunjet me ate vendim.

Futja plus dy goditje aperkat prej meje. lol

thirsty
24-10-2014, 15:48
Nenen Platinovicit dhe Uefes bashke

Fshatari
24-10-2014, 15:48
Gazeta zvicerane: UEFA tė tėrheq vendimin, Serbia duhet tė pėrjashtohet


Gazeta zvicerane “Tages Anzeiger” e ka quajtur skandaloz vendimin e UEFA-sė pėr t’i dhėnė Serbisė fitoren 3-0 nė tavolinė nė kurriz tė Shqipėrisė.

Redaktori sportiv zviceran, David Wiederkehr me anė tė njė “Tages Anzeiger”, thotė se UEFA kishte prova tė mjaftueshme pėr ta pėrjashtuar kombėtaren serbe nga Kampionati Evropian.

“Ky vendim ėshtė shumė i vėshtirė tė kuptohet dhe kapėrdihet... Si ėshtė e mundur qė instanca mė e lartė e futbollit nė Evropė t’i japė Federatės Serbe tė Futbollit fitoren 3-0 nė tavolinė, pėr atė ndeshje skandaloze kundėr Shqipėrisė qė ishte njė turp i Beogradit. Tre pikėt e dhėna duhet tė tėrhiqen menjėherė pėr shkak tė organizimit tė dobėt tė ndeshjes nga Serbia. Ky gjykim ishte njė harresė ligjore. UEFA kėnaqi vetėm me njė fletė me 13 rreshta dhe asgjė mė shumė”, shkruan David Wiederkehr.

Mė tej nė tė thuhet se UEFA dispononte prova tė mjaftueshme pėr pėrjashtimin e pėrfaqėsueses serbe, ndėrsa shton se mjafton tė kujtosh incidentet nė Itali katėr vite mė parė pėr tė kuptuar se ēfarė meriton Serbia.

“Komisioni disiplinor i UEFA-s duhet ta pėrjashtonte pėrfaqėsuesen serbe pėr pjesėn e mbetur tė kualifikuesve tė Evropianit. Pėr kėtė kishte baza tė mjaftueshme ligjore, por edhe rastin e katėr viteve mė parė nė Itali. Por, UEFA vendosi tė tregohej e mėshirshme duke humbur kėshtu shansin qė tė dėrgonte disa sinjale drejtėsie”, thuhet nė kėtė koment tė gazetarit zviceran.

Mė tej ajo kritikon edhe delegatėt e UEFA-s, duke thėnė se ata nuk i dhanė zgjidhej situatės mė datė 14 tetor, dhe kjo sipas saj solli dhunėn ndaj shqiptarėve.

Mė tej ai shkruan se prania e kriminelit Ivan Bogdanov nė stadium ishte njė skandal, duke e ditur se ai mė parė ka qenė i dėnuar pėr trazira gjatė ndeshjes Itali – Serbi nė Xhenova.

“Ai ka qenė i dėnuar sė bashku me huliganė tė tjerė pėr shkak tė trazirave gjatė ndeshjes kualifikuese Itali – Serbi nė Kampionatin Evropian tė vitit 2010. Nga atėherė Federata Serbe ka qenė nėn mbikėqyrjen e UEFA-s. Kundėr Shqipėrisė ai u pa nė stadium dhe mė pas nė fushė i pashqetėsuar gjatė dhe pas trazirave. Ky ėshtė njė tregues se Federata Serbe ėshtė e kapur nga kthetrat e kriminelėve”, shkruan Wiederkehr.

/Shekulli Online/E.G/
_________________________________________

http://www.shekulli.com.al/web/p.php?id=58684&kat=97

AMADEUS
24-10-2014, 15:54
SY PER SY DHE DHEMB PER DHEMB.

per ndeshjen e kthimit

asnje flamur serb brenda territorit shqiptar.
policia shqiptare ti futi terrorin kujdo serbi qe guxon te kaloje kufirin shqiptar.
do tallim himnin e tyre kombetar me britma qe ne fillim.
tifozet shqiptare te marrin me vete disa flamure serbe dhe ti djegin para kamerave.
ti leme 41 minuta te luajne.
por gjate ketyre 41 minutave te leshohen ne fushe gure, shishe, cakmake, fishekzjare, cte mundet.
ne minuten e 42, 3000 tifoze te hyjne brutalisht ne fushe dhe te shembin me grushta te gjithe lojtaret serbe nga i pari tek i fundit.
policia jone antiterror te futet ne dhomat e shveshjes dhe tu kontrolloje dhe brimen e sumes lojtareve serbe

duhet sajuar dicka provokative me inteligjence dhe ti faturohet serbeve, jo me dron, ndoshta me ndonje portret gjigand te miloshevicit ne shkallet e stadiumit.

ne fund te gjithe kesaj, UEFA jep 3 me 0 per shqiperine, po nuk e dha nuk na plasi trapi.
UEFA i tha po racizmit, tani le te shohe racizmin shqiptar.

dont fuck with albanians, tani jemi 8 milione, e bejme ballkanin sallate.

BLEDI_SH
24-10-2014, 15:58
ca me shkru?as me shkru s'munem,u tergu edhe 1 her ajo qe ka nodh ner shekuj,se euuropa eshte kurve e gjithmon na e ka kthy shpinen,por e gjith kjo ka dhe nje gja,nje mesazh te mir,nje mesazh te fort per gjithe shqiptaret,shqiptar duheni njeni tjetrrin,bashkohuni ku te mundemi,se me ne fund jemi vetem.

thirsty
24-10-2014, 15:58
Ndoshta Platinovic kishte te drejte. Do ishte me mire sikur ai mjeti fluturues te kishte nje bomb, jo flamurin Shqiptar. Nje bomb atomike ta rrafshonte beogradin

atrevido
24-10-2014, 15:58
Nuk ka asnje mbeshtetje ligjore kjo qe vendosi Uefa. Vendimi eshte teper kontradiktor. S'mund te jene te dyja federatat te fajshme per te njejten ndodhi. Nuk mundet qe Shqiperia te akuzohet si e fajshme qe nuk u rikthye ne fushe dhe ne te njejten kohe Ser***** te denohet per faktin se nuk ka krijuar kushtet e nevojshme per te luajtur nje ndeshje futbollli. O kushtet ishin te denja per zhvillimin e ndeshjes dhe aty mund te vazhdohej te luhej futboll(gje qe u verifikua si e pavertete para edhe pas agresionit qe pesuan futbollistet tane ne fushe nga tifozet dhe security), ose Shqiperia ka refuzuar rikthimin ne fushe. Te dyja bashke nuk mund te qendrojne.
Nuk ndodh qe nje person te plagosi nje tjeter dhe viktima ashtu si edhe agresori te pesojne te njejtin denim. Eshte kunder cdo parimi Juridik.

Kam besim se ky vendim do te hidhet poshte ne vazhdim, madje shume lehte.

Gjithashtu dua te shtoj qe nuk i mbeshtes ato thirrjet "luftarake", jane te panevojshme. Maksimumi do na detyrojne ta luajme ndeshjen e kthimit ne ndonje shtet tjeter me dyer te mbyllura.

BLEDI_SH
24-10-2014, 16:02
Mediat serbe: Presidenti i FSF pritet tė japė dorėheqjen,Vendimi i Tomislav Karaxhixh pas dėnimeve tė UEFA-s
balkanweb

Eliot
24-10-2014, 16:12
https://scontent-b-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-xap1/v/t1.0-9/10712908_799036740138546_8371721255618469339_n.jpg ?oh=bfa5332da7281af543d4e7eac0e44fa2&oe=54E913CC

Ragnar
24-10-2014, 16:16
Ku jane avokatet e komebtares shqiptare ???????

Ja pikat kulminante qe kane ndodhur, pra ato qe kemi mundur ne si shiques t'i shohim :

Keto pika i kam pare une , por besoj i kane pare te gjithe:

1. Keq organizim, duke hudhur gjesende ne fushe te futbollit, duke ja bere lojtareve te pamundur te luanin ne ate ndeshje.

2.Kur u leshua hymni i kombetares tone, ne ate moment u fyshllye pra nuk u respektua, kjo gje duhet te denohet shume rende, sepse ne asnje shtete nuk guxon nje gje e tille me ndodhe.

3.U sulmuan lojtaret tane nga huliganat me arme te ftofte. U poshtersuan vazhdimishte

4.Thirrjet qe u beren, thirrje raciste, thirrje qe ndjellin vrasje pra vriteni shqiptaret, duke perkujtuar se cfare kane bere gjate luftes ne Kosove.

Nuk besoj qe ka nevoje me teper pika se sa keto per tu diskualifikuar nje kombetare nga te githa kompeticionet.

Le te flasin tash ata qe jane pro shkije, duke akuzuar kombetaren tone se kan futur flamur, sepse keta jane ata qe kane lobuar me teper ne te mire te shkive se ne te mire tonen.

Jemi mesuar ne qe i yni te naj fut, nuk kemi nevoj per te huajt. E tmerrshme.

Gjithe te mirat.

Pra keto pika as qe i beren pune UEAFES !!!!


Platin kejt qka i ki e di ti.

SystemA
24-10-2014, 16:22
Jo por, disa shqiptare thoshin se "fancuzet jane te miiire.." ohohooo.. te mire te mire jane ata.. nuk ka si ata.. per t'ia rrjep lekurat shqiptareve, te mire jane ata.. !!
Me ata te huaj qe punoj une,jane me te pabeset,hileqare dhe te fusin ne grope po nuk pate vemendjen.
Per verdiktin me pisanjos ne futboll do shkruaje me vone.

SystemA
24-10-2014, 16:25
SY PER SY DHE DHEMB PER DHEMB.

per ndeshjen e kthimit

asnje flamur serb brenda territorit shqiptar.
policia shqiptare ti futi terrorin kujdo serbi qe guxon te kaloje kufirin shqiptar.
do tallim himnin e tyre kombetar me britma qe ne fillim.
tifozet shqiptare te marrin me vete disa flamure serbe dhe ti djegin para kamerave.
ti leme 41 minuta te luajne.
por gjate ketyre 41 minutave te leshohen ne fushe gure, shishe, cakmake, fishekzjare, cte mundet.
ne minuten e 42, 3000 tifoze te hyjne brutalisht ne fushe dhe te shembin me grushta te gjithe lojtaret serbe nga i pari tek i fundit.
policia jone antiterror te futet ne dhomat e shveshjes dhe tu kontrolloje dhe brimen e sumes lojtareve serbe

duhet sajuar dicka provokative me inteligjence dhe ti faturohet serbeve, jo me dron, ndoshta me ndonje portret gjigand te miloshevicit ne shkallet e stadiumit.

ne fund te gjithe kesaj, UEFA jep 3 me 0 per shqiperine, po nuk e dha nuk na plasi trapi.
UEFA i tha po racizmit, tani le te shohe racizmin shqiptar.

dont fuck with albanians, tani jemi 8 milione, e bejme ballkanin sallate.

Po u be ndeshja tek NE,kam une nje plan pa dhune per serbic.
Pra ja u le kopilin me metodat e tyre
armando plehra duka duhet te shkoje tek gropi s.....s.

Mano
24-10-2014, 16:39
Nuk ka asnje mbeshtetje ligjore kjo qe vendosi Uefa. Vendimi eshte teper kontradiktor. S'mund te jene te dyja federatat te fajshme per te njejten ndodhi. Nuk mundet qe Shqiperia te akuzohet si e fajshme qe nuk u rikthye ne fushe dhe ne te njejten kohe Ser***** te denohet per faktin se nuk ka krijuar kushtet e nevojshme per te luajtur nje ndeshje futbollli. O kushtet ishin te denja per zhvillimin e ndeshjes dhe aty mund te vazhdohej te luhej futboll(gje qe u verifikua si e pavertete para edhe pas agresionit qe pesuan futbollistet tane ne fushe nga tifozet dhe security), ose Shqiperia ka refuzuar rikthimin ne fushe. Te dyja bashke nuk mund te qendrojne.
Nuk ndodh qe nje person te plagosi nje tjeter dhe viktima ashtu si edhe agresori te pesojne te njejtin denim. Eshte kunder cdo parimi Juridik.

Kam besim se ky vendim do te hidhet poshte ne vazhdim, madje shume lehte.

Gjithashtu dua te shtoj qe nuk i mbeshtes ato thirrjet "luftarake", jane te panevojshme. Maksimumi do na detyrojne ta luajme ndeshjen e kthimit ne ndonje shtet tjeter me dyer te mbyllura.

Ne mundohemi te arsyetojme ose te kuptojme nje vendim te paarsyeshem. Ata e din shume mire se kush ishin fajtoret e vertet. Kishin foto, video per te shikuar e rishikuar faktet. Nuk eshte se mungojne faktet, mungon vullneti I europes per te ber ate qe ju kerkojne te tjereve dhe qe vet nuk e zbatojne. Europianet predikojne 'fair play' the ' thoj JO rracizmit' por kjo parrulle vlen vetem per ata. Shqiperia nuk mund te denohej cdo denim nuk do te kishte asnji kuptim as ligjor e as moral. Shqipetria u denua per flamurin por nuk e thon haptazi sepse nuk eshte akt I denueshem dhe kapen tek lenja e fushes. Serbet nuk jane te vetmit qe jan terbuar nga ai flamur. Kan denuar ndjnjen patriotike/ nacionalizmin sepse keto qenje si Platini me shok nuk kan me Testasterone, jane ' 'Unix'

Mendo tani...sot ne perjudhen e teknollogjise me te zhvilluar kur faktet jane te dokumentuara me xhirime filmike qe bote e tere I pa me syt e vet keta qelbanik prap bejne padrejtesira, mendo se sa me kollaj e paten copetimin e shqiperise ne 1913. Jane po ata njerez, po ato popuj qe na copetuan ateher qe po na dhunojne te drejtat edhe sot per perfitimet e te njejteve popuj (fqinjet tane). Dhe kjo eshte ajo qe vret me shume sepse tre pikeshi ne dreq shkofte. Kjo eshte Europa qe shqipetaret aspirojne!

Ganimet
24-10-2014, 16:40
Shqiperia u denua per faqe te zeze t'saj!
100.oooeuro kur e goditi perendia me bresher,ju dhurua Serbis qe dogji e poqi,madje pa u shprehur kurr as pak keqardhje.
100.000 xhobe tani qe u servilos te shkoj te 'luaj' ne nji front me qetniket e Nikolicit e te Bogdanovit.
pranuam te luajn pa flamur kombetar,pa intonim himni.
te fyer e te kercnuar,te sulmuar nga banda e Bogdanovit t'ndihmuar nga policia e kapitenit famkeq Dragan.

Portalet shqiptare ua ben Serbis dhe Uefa-s aktpadin per te na hedh ne gjygjė ,me Vali Karleone,Baton,Ballist.

Ministria e brendshme serbe beri kerkes ne Interpol te arrestohet Ballisti ,pikrisht bazuar nga portalet tona ,qe dy dit me heret sajuan kulme kishash e hotele Panqeve.

Nji dit me heret-para ndeshjes, Serbija e ka paralajmruar qeshtjen e dronit,sepse gjeja kishin informacion se diqka po pregatitej jasht stadijumit,se u dashka 3 km rreth stadiumit te vendosen kamera dhe diku 2000 polic te angazhoheshin.Kjo u be ...qe Serbet ta kuptojn se ishte 'kuzhina'serbe ajo qe po pregatit diqka ,kshtu qe te flejn rehat serbet...te mos trazohet pastaj Qeverria e Serbis,sepse qeveria i friksohej te vepronte pa miratimin e popullit te tyre.


Kjo qe UEFA e beri,vet duka thot se ishte e pritshme...fshihet dy standarja ktu e drejtesis nga vet Duka.
Politika shqiptare sikur nji mendje, dolen nji zeri... se hajt se su be qameti,mos e perzieni sportin dhe politiken...vetem sa nuk than;Ata serbet na vran e dogjen gjithqka qe u doli perpara; dhe ne para bote i munsuam ,qe bota te e mbyll gojen...i falem ne, qka keni ju per te folur.

Shkuam ne loje ne nji atmosfer lufte te nxet...prandaj botes nuk ju be von!

Fal zotit dhe teveqesis shqiptare,sepse me i inatosur jom ne shqiptaret ,edhe pse i irituar ne Uefa,i shpetova nji sulmi ne koke(branda),po ja qe duhet te behem i fort e ta pres siq e kom parashikuar stadiumin plot shkie ,diku ne Shqiperi.Ndoshta per tua letsuar udhtimin serbve le te jet stadiumi Fotos Lubonja ,ne Shkoder!.


po nji gje se kuptova pse serbet u ndeshkuan...ndoshta pse u lenduan lojtaret tan.E po si te luhet pa gishtrinj e te gjymtuar o Platin ,hėmmmmm,se shqiptarve mir ju be.Perveq luajve te skuadres son kombetare, pjesa tjeter e kombit me shum me ngjan nė ;hajt mos t'ia them emrin per inati te shkieve ....edhe pse po dyshoj bindshem se serbet e dijn mir ,se qka me vjen ne mendje ta them.


Te ishim per se mbari, si atdhedashes...... ,qe neser te i mbushim sheshet e Tiranes ne nji protest madheshtore kunder UEFA-s...bile ti themi platinit:ja fotet qe nuk deshe ti hedhesh syrin ,ku s'deshe ta shohesh ralitetin e hidhur.
Te shofi perdhosjen e flamurit,himnit,dhunen policore e te tifozve serb... dhe nji pankart me ftyren e platinit qe t'ia pshtyjn surratin ati faqeziu te gjith tifozet e kombetares sone te mbledhur ne ate protest.
Ndeshja qe politike,vendimi i UEFA-s politik,por edhe ne tua themi me politik se gjithqka qe politike,perveq lojtarve tan qe e mbrojten flamurin siq do ta mbronte gjdo njeri ne bote pa dallim rrace e gjuhe.Rama lete shkoj ne Beograd,por te mos harroj ti thot Nikoliqit e Botes ,mjaft mė....s'mundemi ne te mbetemi peng i Serbis.e tua thot! as palloma me i fshi qyrrat t'mos marrin sportistet serb kure te vijn ne Shqiperi , dhe Bogdanovit t'ia dorzoi nji foto te Stadiumit Qemal Stafa.

atrevido
24-10-2014, 16:59
Ne mundohemi te arsyetojme ose te kuptojme nje vendim te paarsyeshem. Ata e din shume mire se kush ishin fajtoret e vertet. Kishin foto, video per te shikuar e rishikuar faktet. Nuk eshte se mungojne faktet, mungon vullneti I europes per te ber ate qe ju kerkojne te tjereve dhe qe vet nuk e zbatojne. Europianet predikojne 'fair play' the ' thoj JO rracizmit' por kjo parrulle vlen vetem per ata. Shqiperia nuk mund te denohej cdo denim nuk do te kishte asnji kuptim as ligjor e as moral. Shqipetria u denua per flamurin por nuk e thon haptazi sepse nuk eshte akt I denueshem dhe kapen tek lenja e fushes. Serbet nuk jane te vetmit qe jan terbuar nga ai flamur. Kan denuar ndjnjen patriotike/ nacionalizmin sepse keto qenje si Platini me shok nuk kan me Testasterone, jane ' 'Unix'

Mendo tani...sot ne perjudhen e teknollogjise me te zhvilluar kur faktet jane te dokumentuara me xhirime filmike qe bote e tere I pa me syt e vet keta qelbanik prap bejne padrejtesira, mendo se sa me kollaj e paten copetimin e shqiperise ne 1913. Jane po ata njerez, po ato popuj qe na copetuan ateher qe po na dhunojne te drejtat edhe sot. Dhe kjo eshte ajo qe vret me shume sepse tre pikeshi ne dreq shkofte. Kjo eshte Europa qe shqipetaret aspirojne!

Mano, proēesi nuk perfundon sot. Kemi akoma mundesine te kerkojme dhe te deshmojme te drejten tone. Kete te drejte mund ta vertetojme vetem ne organet perkatese, kurresesi jo me dhune apo agresivitet. Perendimi kur erdhi puna per te na mbeshtetur luftarakisht e beri te veten, me fakte. S'mund ta hedhim poshte vetem per nje ndeshje futbolli. Dihet shume mire qe disa vende nuk na shohin me sy te mire, por ketu po flasim per te drejten sportive, nuk po ndajme kufinjte.
Ne kemi te drejte dhe do ta vertetojme, po duhet ruajtur qetesia. S'mund ta kthejme "urrejtjen" ndaj serbeve ne urrejtje ndaj Europes, vetem pse vendosen te benin "0-0" disa mq te Uefa-s.

SystemA
24-10-2014, 17:27
Ja u keni artikullin ORIGJINAL....se humba kohe kot me mediat e leshit!!
http://www.bernerzeitung.ch/sport/fussball/Die-verpasste-Chance-der-Uefa/story/27462743
Ketij DAVID WIEDERKEHR jepini FLAMUR se eshte Shqipetar me shume se disa(e perjashtoj veten ne kete rast).
mirembrema popules

Mano
24-10-2014, 17:30
Mano, proēesi nuk perfundon sot. Kemi akoma mundesine te kerkojme dhe te deshmojme te drejten tone. Kete te drejte mund ta vertetojme vetem ne organet perkatese, kurresesi jo me dhune apo agresivitet. Perendimi kur erdhi puna per te na mbeshtetur luftarakisht e beri te veten, me fakte. S'mund ta hedhim poshte vetem per nje ndeshje futbolli. Dihet shume mire qe disa vende nuk na shohin me sy te mire, por ketu po flasim per te drejten sportive, nuk po ndajme kufinjte.
Ne kemi te drejte dhe do ta vertetojme, po duhet ruajtur qetesia. S'mund ta kthejme "urrejtjen" ndaj serbeve ne urrejtje ndaj Europes, vetem pse vendosen te benin "0-0" disa mq te Uefa-s.

Nuk po them te tregojme urrejtje ndaj Europes, ose te kthejme zhgenjimin ne dhune. Ky ishte nje mesim tjeter per shqipetaret se UEFA si organizate peraqesuese per gjith europen mori nje vendim shume te diskutueshem ne favor te fajtoreve. Apelimi eshte gje tjeter. Fakti qe ky vendim u mor eshte tregues se sa shume nabdon Europa. Mbase patem perkrahjen e disa mediave apo lojtar te huaj por kur Zedhenesja e BE-se pergezon shtetin serb per 'profesionalizmin' qe tregoj gjat ndeshjes? Dhe 10 dite me von UEFA nje tjeter organizat europiane merr ate vendim qe mori eshte shqetesuese. .

Sa per luften qe na erdhen ne ndihme, Europa beri ate qe ju kerkoj Amerika? Lufta u financua nga Amerika e cila ishte energjia kryesore qe vuri ne levizje te gjitha mekanizmat e nevojshme per te ven NATO-n ne pun. Te ishte per Europen asnje gje nuk do ishte ber. Ja se cfar po ben Europa me Rusine qe vrau 290 njerz te pafajshem. Nje vrime ne uje.

AAO
24-10-2014, 17:37
Une ne kaq vite qe ndjek futboll nuk mbaj mend qe apeli te riktheje nje vendim qe ka dhene komisioni uefes. Te pakten per piket harrojeni qe do ndodhe. Maksimumi ajo gjoba 100 mije euroshe do reduktohet ne 50 mije ndoshta! Per fat t'keq jetojme ne nje bote te qelbur ku peshku i madh e ha te voglin.

drague
24-10-2014, 17:40
Une ne kaq vite qe ndjek futboll nuk mbaj mend qe apeli te riktheje nje vendim qe ka dhene komisioni uefes. Te pakten per piket harrojeni qe do ndodhe. Maksimumi ajo gjoba 100 mije euroshe do reduktohet ne 50 mije ndoshta! Per fat t'keq jetojme ne nje bote te qelbur ku peshku i madh e ha te voglin.

me te thon te drejten nuk me ha fare pa....

mendova se po e shof nji kompeticion para se me shku ne tufine

SystemA
24-10-2014, 17:40
Une ne kaq vite qe ndjek futboll nuk mbaj mend qe apeli te riktheje nje vendim qe ka dhene komisioni uefes. Te pakten per piket harrojeni qe do ndodhe. Maksimumi ajo gjoba 100 mije euroshe do reduktohet ne 50 mije ndoshta! Per fat t'keq jetojme ne nje bote te qelbur ku peshku i madh e ha te voglin.
Pikerisht perfundon artikulli: ne menyre ligjore federata e krimbur albaqene ka te drejt,por realiteti eshte tjeter.uefa i qendron besnike(kupto buce) vendimeve te saja.
armando duka genjen te tjeret,por mu JO.

SystemA
24-10-2014, 17:45
Ja se cfar po ben Europa me Rusine qe vrau 290 njerz te pafajshem. Nje vrime ne uje.
phhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh

BLEDI_SH
24-10-2014, 17:47
edhe serbic do apeloje vendimin....

Ragnar
24-10-2014, 17:50
Platini dėnoi Shqipėrinė pėr shkak tė dashurės serbe?

http://www.telegrafi.com/fo/sport/platini-d-euml-noi-shqip-euml-rin-euml-p-euml-r-shkak-t-euml-dashur-euml-s-serbe-foto_hd.jpg

Presidenti i UEFA-s, Michel Platini, sigurisht se ka ndikuar nė marrjen e kėtij vendimi, por kėtė ai e ka bėrė pėr shkak tė dashurės sė tij serbe.
Ky ėshtė lajmi i fundit tė cilin para pak minutash e tha nė emisionin “Info Magazine”, trajneri i futbollit kosovar, Afrim Toverlani, i cili beson se vendimi diskriminues ndaj shqiptarėve nuk erdhi rastėsisht.

““Nuk po e kuptoj pse po e bėnė Platini, ndoshta ka ndonjė tė dashur serbe dhe pėr kėtė vendimi ka shkuar nė favor ty tyre”, ka deklaruar Toverlani nė emisionin Info Magazine nė Klan Kosova.

Se sa ėshtė e vėrtet kjo nuk dihet, mirėpo edhe kjo ėshtė mundur. Njė femėr pėr 3 pikė. /Telegrafi/

Ragnar
24-10-2014, 17:50
Kete artikullin lart qe e sjella, ma perkujtoj thenjej e mirenjohur, qe cdo lufte eshte bere per ..... pe dini per cfare e kam fjalen, mos te behem banal :P

atrevido
24-10-2014, 17:51
Nuk po them te tregojme urrejtje ndaj Europes, ose te kthejme zhgenjimin ne dhune. Ky ishte nje mesim tjeter per shqipetaret se UEFA si organizate peraqesuese per gjith europen mori nje vendim shume te diskutueshem ne favor te fajtoreve. Apelimi eshte gje tjeter. Fakti qe ky vendim u mor eshte tregues se sa shume nabdon Europa. Mbase patem perkrahjen e disa mediave apo lojtar te huaj por kur Zedhenesja e BE-se pergezon shtetin serb per 'profesionalizmin' qe tregoj gjat ndeshjes? Dhe 10 dite me von UEFA nje tjeter organizat europiane merr ate vendim qe mori eshte shqetesuese. .

Sa per luften qe na erdhen ne ndihme, Europa beri ate qe ju kerkoj Amerika? Lufta u financua nga Amerika e cila ishte energjia kryesore qe vuri ne levizje te gjitha mekanizmat e nevojshme per te ven NATO-n ne pun. Te ishte per Europen asnje gje nuk do ishte ber. Ja se cfar po ben Europa me Rusine qe vrau 290 njerz te pafajshem. Nje vrime ne uje.

Evropes nuk i intereson nje tjeter konflikt ne ballkan, ashtu si edhe i intereson nje intensifikim te raporteve midis Serbise edhe Shqiperise.
Ky eshte me siguri nje vendim politik, pasi Uefa ka vendosur te lere te pakenaqura te dyja palet, pra te mos mare nje pozicion. Ky eshte kompromisi qe gjeti, edhe pse shume qesharak.
Sipas te drejtes sportive, ne jemi pa asnje dyshim ne pozicionin e viktimes. Shpresoj qe kjo ēeshtje te mari vlerat sportive dhe te mos mare nuanca politike, ne menyre qe edhe gjykimi te mos mbese pezull.

Me nxitjen e Amerikes apo pa nxitjen e Amerikes, ata bombarduan Serbine me bomba, jo me topa futbolli.

drague
24-10-2014, 17:55
habitem qe dhe mediat gjermane i japin ök serbise.

kaq te omel e paskan keto serbiankat?

AAO
24-10-2014, 18:01
Pikerisht perfundon artikulli: ne menyre ligjore federata e krimbur albaqene ka te drejt,por realiteti eshte tjeter.uefa i qendron besnike(kupto buce) vendimeve te saja.
armando duka genjen te tjeret,por mu JO.

Degjo ,qe kur del shulku ne konference per shtyp kuptohet se me cfare amatoresh kemi t'bejme ne krye te federates ,njerez qe sdine te lidhin 2 fjale e jo me t'shpresojme qe t'fitojme ne gjykaten e arbitrazhit ndaj serbve. Na can farfallen neper lajme me ato dy agjensite e fuqishme ku njera ishte me qender ne londer dhe tjetra ne zvicer ,jo po do na mbroje avokati runit ,jo po tony blair. Si perfundim gjithe ajo dosje voluminoze sipas ktyne amatorve tane e hudhen n'kosh t'plehrave ,harxho lek pa fund dhe si perfundim asgje! Nje serb tek xtratime.org thoshte ,shqiptarve i fishkellyem himnin ,i gjujtem me cfare patem mundesi ,me karrige ,stola ,cakmak ,monedha ,tymuese ,i rrafem dhe ne fushe ,i rrahen dhe security bashke me policine dhe ne fund u morem 3 pikshin. Tani kush mendon qe ne ndeshjen e kthimit me nje popull primitiv si serbia duhet te sillemi si te civilizuar qe t'i tregojme qe dhe kafshet e egra mund te zbuten e ka shume gabim ,sepse egersirat gjithmone te kafshojne ne befasi edhe kur u sillesh mire! Kshu sic na priten do ti presim ,ne mos me keq ,uroj te vijne dhe tifozat e tyre bashke me ivanin e tmerrshem. Shpia e verdhe nga shkodra ne burrel nuk eshte larg , edhe pse kemi t'bejme me organe te kontaminuara serbe me gjys cmimi edhe mund t'ja shesim vllezerve tyre rus .lol.

Fshatari
24-10-2014, 18:17
Kete artikullin lart qe e sjella, ma perkujtoj thenjej e mirenjohur, qe cdo lufte eshte bere per ..... pe dini per cfare e kam fjalen, mos te behem banal :P

Per femra po jo per bushtra.

Mano
24-10-2014, 18:25
Evropes nuk i intereson nje tjeter konflikt ne ballkan, ashtu si edhe i intereson nje intensifikim te raporteve midis Serbise edhe Shqiperise.
Ky eshte me siguri nje vendim politik, pasi Uefa ka vendosur te lere te pakenaqura te dyja palet, pra te mos mare nje pozicion. Ky eshte kompromisi qe gjeti, edhe pse shume qesharak.
Sipas te drejtes sportive, ne jemi pa asnje dyshim ne pozicionin e viktimes. Shpresoj qe kjo ēeshtje te mari vlerat sportive dhe te mos mare nuanca politike, ne menyre qe edhe gjykimi te mos mbese pezull.

Me nxitjen e Amerikes apo pa nxitjen e Amerikes, ata bombarduan Serbine me bomba, jo me topa futbolli.

Ne fakt me vendimin qe moren vetem sa kan acaruar gjendjen edhe me shume duke I bere te dy fajtor. Eshte vendim I njeanshem edhe pse ne siperfaqe duket I asnjanshem. Nuk mund te besh viktimen fajtore, dhe se dyti ndeshkimi I serbise nuk do ti bente serbet me kafsh e agresive se cjane. Ky vendim I ka bere ata te mendojne se kan patur te drejte te veprojne ne ate menyre dhe shembulli qe uefa po tregon me kete vendim eshte shkaterrues jo ndertues ndac per marredhenjet midis paleve ndac....nga do qe ta kthesh. Cfar shembulli eshte munduar te japi UEFA me kete vendim? . Boll padrejtesira kan perjetuat shqipetaret. Edhe bombardimi I serbise ose nevoja per ta bombarduar erdhi si pasoj e vendimeve qe u moren nga europianet 100 vjet me par. Rregulluan ate qe vet e prishen 100 vjet me par.

Politika beheshka gjithmone ne kurrizin e shqipetareve edhe gjerat qe nuk duhet te politizohen ne rastin tone politizohen ne favor te agresoreve. Ngelem gjithmone viktima....

Fleur Blanche
24-10-2014, 18:34
lol

Ashtu ishim te gjithe sot. Na kane pre gjunjet me ate vendim.

Futja plus dy goditje aperkat prej meje. lol

Kur luajtėm para disa vitesh (11 vitesh mos qofsh gabim) nė pėrballje me majkėn e serbit, dmth Rusinė, i mundėm 3:1 nė Shkodėr. Meqė ndeshja e kthimit me kėta bastardėt do bėhet nė Shkodėr, uroj ta kemi atė fat qė patėm ndaj rusėve. Kėshtuqė, Ti tė dalėsh duke festuar me biēikletė nė Shkodėr :D

legjenda
24-10-2014, 18:36
Nė formė tė hakmarrjes pėr vendimin skandaloz tė Komisionit Disiplinor tė UEFA-s pėr ndeshjen Serbi – Shqipėri, presidenti i organizatės, Michel Platini, ėshtė paraqitur si i biri i Slobodan Milosevicit nė Wikipedia.
Michel Platini ėshtė shndėrruar nė armikun numėr njė tė popullit shqiptar. Presidenti i UEFA-s ėshtė duke u sulmuar nga tė gjithė pas vendimit skandaloz tė Komisionit Disiplinor tė UEFA-s pėr ndeshjen Serbi – Shqipėri, qė u regjistrua me rezultat zyrtar 3:0 pėr serbėt.
Dhe, dikujt i ka shkuar nė mendje qė nė biografinė e Platinit nė enciklopedinė online Wikipedia, ta paraqes francezin si birin e ish presidentit tė Serbisė, Slobodan Milosevic.
“Michel Platini ėshtė djali i Slobodan Milosheviēit dhe Maria Markoviēit, (tė martuar, me prejardhje serbe, rrėnjėt e Marias janė nė Beograd…)”.
- See more at: http://lajmi.net/shqiptaret-i-hakmerren-platinit--e-bejne-djale-te-milosevicit--foto-_100082579.html#sthash.xq0iZQIK.dpufhttp://media.lajmi.net/media/image/201410/w670/57917700_57925300.jpg

atrevido
24-10-2014, 18:56
Ne fakt me vendimin qe moren vetem sa kan acaruar gjendjen edhe me shume duke I bere te dy fajtor. Eshte vendim I njeanshem edhe pse ne siperfaqe duket I asnjanshem. Nuk mund te besh viktimen fajtore, dhe se dyti ndeshkimi I serbise nuk do ti bente serbet me kafsh e agresive se cjane. Ky vendim I ka bere ata te mendojne se kan patur te drejte te veprojne ne ate menyre dhe shembulli qe uefa po tregon me kete vendim eshte shkaterrues jo ndertues ndac per marredhenjet midis paleve ndac....nga do qe ta kthesh. Cfar shembulli eshte munduar te japi UEFA me kete vendim? . Boll padrejtesira kan perjetuat shqipetaret. Edhe bombardimi I serbise ose nevoja per ta bombarduar erdhi si pasoj e vendimeve qe u moren nga europianet 100 vjet me par. Rregulluan ate qe vet e prishen 100 vjet me par.

Politika beheshka gjithmone ne kurrizin e shqipetareve edhe gjerat qe nuk duhet te politizohen ne rastin tone politizohen ne favor te agresoreve. Ngelem gjithmone viktima....
Te rezulton se Shkijet po festojne pas ketij vendimi apo edhe ata kane mbetur te pakenaqur?

Me kete vendim politik(te padrejte),Uefa nuk beri tjeter veēse ēvendosi vemendjen. Po te veresh tani, edhe neper rrjetet sociale, objektivi numer nje eshte kthyer Uefa, jo Ser*****. Po thyhet rekord mesazhesh ne faqen zyrtare te Uefa-s. Edhe serbet nga ana tyre jane kunder ketij vendimi, sepse ata ndjehen viktime e Dronit.

Ta thash edhe me lart, pala e demtuar ketu jemi ne, por Evropa nuk do rremuje ne kete rajon, aq me teper per nje ndeshje futbolli(qe atyre s'jua ndien fare) dhe po ben presion qe Shqiperia edhe Serbia te thurin raporte te mira me njera tjetren. Me siguri qe per kete arsyje ka ushtruar presione edhe tek Uefa, qe asnjera nga palet te mos dali fitimtare. Se ata per nje Dron shtyne takimin me Ramen, mendo te kishin nxjerre Shqiperine fitimtare dhe te na shihnin duke festuar 3 pikeshin(qe meritojme) neper rruget e qyteteve. Kjo per mendimin tim eshte situata. Shpresoj qe vendimi tjeter te jete sportiv dhe jo me politik.

Sdq duhet kujtuar qe ketu po flasim gjithmone per nje ndeshje futbolli, jo per lufte.

drague
24-10-2014, 19:14
Degjo ,qe kur del shulku ne konference per shtyp kuptohet se me cfare amatoresh kemi t'bejme ne krye te federates ,njerez qe sdine te lidhin 2 fjale e jo me t'shpresojme qe t'fitojme ne gjykaten e arbitrazhit ndaj serbve. Na can farfallen neper lajme me ato dy agjensite e fuqishme ku njera ishte me qender ne londer dhe tjetra ne zvicer ,jo po do na mbroje avokati runit ,jo po tony blair. Si perfundim gjithe ajo dosje voluminoze sipas ktyne amatorve tane e hudhen n'kosh t'plehrave ,harxho lek pa fund dhe si perfundim asgje! Nje serb tek xtratime.org thoshte ,shqiptarve i fishkellyem himnin ,i gjujtem me cfare patem mundesi ,me karrige ,stola ,cakmak ,monedha ,tymuese ,i rrafem dhe ne fushe ,i rrahen dhe security bashke me policine dhe ne fund u morem 3 pikshin. Tani kush mendon qe ne ndeshjen e kthimit me nje popull primitiv si serbia duhet te sillemi si te civilizuar qe t'i tregojme qe dhe kafshet e egra mund te zbuten e ka shume gabim ,sepse egersirat gjithmone te kafshojne ne befasi edhe kur u sillesh mire! Kshu sic na priten do ti presim ,ne mos me keq ,uroj te vijne dhe tifozat e tyre bashke me ivanin e tmerrshem. Shpia e verdhe nga shkodra ne burrel nuk eshte larg , edhe pse kemi t'bejme me organe te kontaminuara serbe me gjys cmimi edhe mund t'ja shesim vllezerve tyre rus .lol.

ILIR SHULKU!?-mendon- vari lesht

SystemA
24-10-2014, 19:17
Ne Scutari ka pakica serbe dhe malazeze me sa di une!
Ne myzeqe kane rilindur si autoktone... Loni,Kozi,etj-re.
Nuk ishin hajvaner turqit te luftonin me mushkonja....ne keneta!

Mano
24-10-2014, 19:35
Te rezulton se Shkijet po festojne pas ketij vendimi apo edhe ata kane mbetur te pakenaqur?

Me kete vendim politik(te padrejte),Uefa nuk beri tjeter veēse ēvendosi vemendjen. Po te veresh tani, edhe neper rrjetet sociale, objektivi numer nje eshte kthyer Uefa, jo Ser*****. Po thyhet rekord mesazhesh ne faqen zyrtare te Uefa-s. Edhe serbet nga ana tyre jane kunder ketij vendimi, sepse ata ndjehen viktime e Dronit.

Ta thash edhe me lart, pala e demtuar ketu jemi ne, por Evropa nuk do rremuje ne kete rajon, aq me teper per nje ndeshje futbolli(qe atyre s'jua ndien fare) dhe po ben presion qe Shqiperia edhe Serbia te thurin raporte te mira me njera tjetren. Me siguri qe per kete arsyje ka ushtruar presione edhe tek Uefa, qe asnjera nga palet te mos dali fitimtare. Se ata per nje Dron shtyne takimin me Ramen, mendo te kishin nxjerre Shqiperine fitimtare dhe te na shihnin duke festuar 3 pikeshin(qe meritojme) neper rruget e qyteteve. Kjo per mendimin tim eshte situata. Shpresoj qe vendimi tjeter te jete sportiv dhe jo me politik.

Sdq duhet kujtuar qe ketu po flasim gjithmone per nje ndeshje futbolli, jo per lufte.

Une kuptoje ate qe po thua ti...zakonisht edhe une bej 'avokatin e djallit' por kesaj rradhe jame ne kete ane. Nuk dua te jem I 'arsyeshem' qe te kuptje vendimin e UEFA-s. Kesaj rradhe do tregohem 'egoist'. Per nje arsye te vetme. Qellimi I UEFA-s per te ftohur gjakrat u be ne kurriz te shqipetareve per te mos nevrikosur shtetin kriminel serb dicka qe nuk ndodhi. Ata jane prap te pakenaqur. Pra vendimi per te zbutur bishen deshtoje duke e kthyer nje situate qe ishte ne avantazhin tone ne disavantazh. Pra edhe nje here tjeter viktima viktimizohet per hire te bishes. Prandaj nuk dua te jem as empatik e as ' civilizuar'. Na shkoje jeta duke perjetuar padrejtesi mbas padrejtesie.

Bisha serbi nuk perdor arsyen dhe zbutja behet vetem me thyerjen e hundeve. Serbet jane sllave te prapambetur dhe persa kohe rusia ka sado pak fuqi ata nuk do te jene kurr pjese e Europes. Europa lodhet kot me ta. Por mos harro se Europa rraciste nuk harron kurre faktin se ne jemi mysliman. Shiko se cfar bejne me Turqin. Vend me I perparuar se gjysma e Europes lindore qe jane pjese e BE-se. Kurse Turqise I njxjerin pengesa here pas here per mos ta futur ne Europe sepse pedofilat grek nuk e duan.

peshkaqeni33
24-10-2014, 19:43
Atrevido, na jep nje cik linkun e kesaj faqes zyrtare te UEFAs, ku shkruhen keto mesazhe.

Fleur Blanche
24-10-2014, 19:45
Ne Scutari ka pakica serbe dhe malazeze me sa di une!

Po, por, nuk janė tė fuqishėm aq sa pretendojnė tė duken, sepse ndikimi italian dhe austriak ėshtė shumė i pranishėm ende nė Shkodėr. Kėta tė fundit, mbajnė neutralizimin si ndaj ndikimit serbo-malazez dhe turk pa bėrė shumė zė, sepse ndjekin politika tė sofistikuara.

Esther
24-10-2014, 19:46
Une kuptoje ate qe po thua ti...zakonisht edhe une bej 'avokatin e djallit' por kesaj rradhe jame ne kete ane. Nuk dua te jem I 'arsyeshem' qe te kuptje vendimin e UEFA-s. Kesaj rradhe do tregohem 'egoist'. Per nje arsye te vetme. Qellimi I UEFA-s per te ftohur gjakrat u be ne kurriz te shqipetareve per te mos nevrikosur shtetin kriminel serb dicka qe nuk ndodhi. Ata jane prap te pakenaqur. Pra vendimi per te zbutur bishen deshtoje duke e kthyer nje situate qe ishte ne avantazhin tone ne disavantazh. Pra edhe nje here tjeter viktima viktimizohet per hire te bishes. Prandaj nuk dua te jem as empatik e as ' civilizuar'. Na shkoje jeta duke perjetuar padrejtesi mbas padrejtesie.

Bisha serbi nuk perdor arsyen dhe zbutja behet vetem me thyerjen e hundeve. Serbet jane sllave te prapambetur dhe persa kohe rusia ka sado pak fuqi ata nuk do te jene kurr pjese e Europes. Europa lodhet kot me ta. Por mos harro se Europa rraciste nuk harron kurre faktin se ne jemi mysliman. Shiko se cfar bejne me Turqin. Vend me I perparuar se gjysma e Europes lindore qe jane pjese e BE-se. Kurse Turqise I njxjerin pengesa here pas here per mos ta futur ne Europe sepse pedofilat grek nuk e duan.

Vertet mendove se do mernim nje lajm pozitiv sot?! Te lutem mos me zhgenje! :)

atrevido
24-10-2014, 19:47
Une kuptoje ate qe po thua ti...zakonisht edhe une bej 'avokatin e djallit' por kesaj rradhe jame ne kete ane. Nuk dua te jem I 'arsyeshem' qe te kuptje vendimin e UEFA-s. Kesaj rradhe do tregohem 'egoist'. Per nje arsye te vetme. Qellimi I UEFA-s per te ftohur gjakrat u be ne kurriz te shqipetareve per te mos nevrikosur shtetin kriminel serb dicka qe nuk ndodhi. Ata jane prap te pakenaqur. Pra vendimi per te zbutur bishen deshtoje duke e kthyer nje situate qe ishte ne avantazhin tone ne disavantazh. Pra edhe nje here tjeter viktima viktimizohet per hire te bishes. Prandaj nuk dua te jem as empatik e as ' civilizuar'. Na shkoje jeta duke perjetuar padrejtesi mbas padrejtesie.

Une nuk po mbroj asnjeri, por po shpjegoj se cilat mund te kene qene arsyet qe sipas meje kane sjelle ne kete vendim qesharak.

Tani une s'po kuptoj, cila eshte zgjidhja sipas teje i ketij lemshi?

BLEDI_SH
24-10-2014, 19:48
Atrevido, na jep nje cik linkun e kesaj faqes zyrtare te UEFAs, ku shkruhen keto mesazhe.
https://www.facebook.com/uefacom?fref=ts

Ragnar
24-10-2014, 19:52
Skandaloze: Rusėt e Gazpromit ndikuan nė vendimin e UEFA-s?

http://www.telegrafi.com/fo/sport/skandaloze-rus-euml-t-e-gazpromit-ndikuan-n-euml-vendimin-e-uefa-s_hd.jpg

Njė version i prapaskenės ka dalė tashmė nė disa media evropiane, se si ka mundur tė ndikohet vendimi kundėr Shqipėrisė nga UEFA.
Shqipėria u dėnua me humbje 3:0 pas triumift heroik nė Beograd ku u shpall Shqipėria Etnike mė 14 tetor.

Por, UEFA dhunėn fizike ndaj lojtarėve shqiptarė e pėrkufizoi si tė “mirė” e madje as nuk e dėnoi Serbinė pėr racizėm.

Mendohet se ky vendim i UEFA-sė ėshtė ndikuar nė masė tė madhe nga gjiganti rus i gazit, Gazprom.

Gazprom ėshtė sponsori kryesor i UEFA-s dhe pronarėt janė miq tė vjetėr tė Michel Platinis.

Po ashtu, nė Serbi do tė ndėrtohet sė shpejti njė gazjellės i cili do tė lidhė Evropėn-Juglindore e natyrisht se aty iniciativėn kryesore e ka pasur Gazpromi sepse gazsjellsi ėshtė i financuar nga Rusia.

Njė prapaskenė kjo mjaft serioze, por qė ende nuk ka ndonjė konfirmim po ashtu serioz. /Telegrafi/

BLEDI_SH
24-10-2014, 20:00
votoni forumista...shperndajeni...

http://www.blick.ch/sport/fussball/euro2016/uefa-straft-mit-geisterspielen-aber-serbien-gewinnt-schlacht-von-belgrad-3-0-id3220643.html

peshkaqeni33
24-10-2014, 20:05
https://www.facebook.com/uefacom?fref=ts

Faleminderit Bledi!

Tani o burra te gjithe ne mbrojtje te nderit tone.

SystemA
24-10-2014, 20:06
Skandaloze: Rusėt e Gazpromit ndikuan nė vendimin e UEFA-s?

http://www.telegrafi.com/fo/sport/skandaloze-rus-euml-t-e-gazpromit-ndikuan-n-euml-vendimin-e-uefa-s_hd.jpg

Njė version i prapaskenės ka dalė tashmė nė disa media evropiane, se si ka mundur tė ndikohet vendimi kundėr Shqipėrisė nga UEFA.
Shqipėria u dėnua me humbje 3:0 pas triumift heroik nė Beograd ku u shpall Shqipėria Etnike mė 14 tetor.

Por, UEFA dhunėn fizike ndaj lojtarėve shqiptarė e pėrkufizoi si tė “mirė” e madje as nuk e dėnoi Serbinė pėr racizėm.

Mendohet se ky vendim i UEFA-sė ėshtė ndikuar nė masė tė madhe nga gjiganti rus i gazit, Gazprom.

Gazprom ėshtė sponsori kryesor i UEFA-s dhe pronarėt janė miq tė vjetėr tė Michel Platinis.

Po ashtu, nė Serbi do tė ndėrtohet sė shpejti njė gazjellės i cili do tė lidhė Evropėn-Juglindore e natyrisht se aty iniciativėn kryesore e ka pasur Gazpromi sepse gazsjellsi ėshtė i financuar nga Rusia.

Njė prapaskenė kjo mjaft serioze, por qė ende nuk ka ndonjė konfirmim po ashtu serioz. /Telegrafi/

Qe skipetaret jane hajvaner ....dihej.

SystemA
24-10-2014, 20:07
Faleminderit Bledi!

Tani o burra te gjithe ne mbrojtje te nderit tone.

U krye por kush i merr parasysh.

BLEDI_SH
24-10-2014, 20:11
“The Guardian”: UEFA vendim te padrejt kunder Shqiperise
Shkruar nga: TemAE pėrditshmja britanike “The Guardian” ka kritikuar vendimn e Komisionit Disiplinor tė UEFA-s qė e regjistroi ndeshjen mes Serbisė dhe Shqipėrisė nė Beograd, nė favor tė vendasve me rezultat zyrtar 3:0.

Gazetari Gibson nė shkrimin e The Guardian, ka analizuar incidentin dhe vendimin e UEFA-s i cili u publikua sot. Sipas tij, Shqipėria u dėnua pėr shkak tė fluturakes qė e valoi flamurin e Shqipėrisė Etnike mbi stadiumin e Partizanit nė Beograd, edhe pse askush nuk e dinte se kush e drejtoi atė.

Po ashtu, tifozė shqiptarė nuk kishte nė stadium.

Kurse, Serbia nuk u dėnua pėr sulmin fizik brutal tė lojtarėve nė fushė, ndėrprerjen e ndeshjes me fishekzjarrė, e po ashtu edhe pėr thirrjet raciste, glorifikimin e kriminelėve serb me pankarta nė stadium si heronj e shumė akuza tjera.

E pėrditshmja britanike e konsideron vendimin si plotėsisht tė padrejtė.

AMADEUS
24-10-2014, 20:11
Faleminderit Bledi!

Tani o burra te gjithe ne mbrojtje te nderit tone.

ahahaha, sa shpejt qenke kujtuar, ka 65 mije komente shqiptaresh vetem tek kjo faqe.
burrat por dhe grate ste paskan pritur

lol

na dhe nje link tjeter ketu

https://www.facebook.com/uefaeuro

IronMan
24-10-2014, 20:12
O nuk nderron mendje Platini-ja se serbin e ka ne shpi! :D

legjenda
24-10-2014, 20:16
Shpallja e vendimit tė UEFA-s pėr ndeshjen Serbi – SHQIPĖRI ka shkaktuar njė reagim tė ashpėr tė njerėzve, e cila ėshtė shprehur nė postimin e vendimit tė UEFA-s nė faqen e tyre zyrtare ne Facebook.
Kryesisht dominon komenti #UEFASayYesToRacism dhė shumė komente e ragime tjera nė lidhje me vendimin e padrejtė tė UEFA-s. (37)http://www.alkoill.com/wp-content/uploads/2014/10/uefa-1.jpg

atrevido
24-10-2014, 20:28
Edhe pak sekonda shkon 70 mije.

Mano
24-10-2014, 20:29
Une nuk po mbroj asnjeri, por po shpjegoj se cilat mund te kene qene arsyet qe sipas meje kane sjelle ne kete vendim qesharak.

Tani une s'po kuptoj, cila eshte zgjidhja sipas teje i ketij lemshi?

Shqipetareve nuk duheshte mohuar 3 pikeshi. Dhe serbet duheshin denuar per Racizem dhe jo thjesht nderprerja e ndeshjes, dhe hyrja ne fushe te tivozeve. Po ashtu edhe shqipetaret nuk duheshin denuar per lenjen e fushes. Federata shqipetare nuk duhesh gjobitur. Per dronin nuk mund te fajesosh federaten shqipetare sepse edhe son nuk eshte vertetuar se kush beri kete gje. Kjo gjarje ka marre gjyra politike sepse serbet dhe simpatizanet e tyre si ky pederuci Platini jane terbuar nga flamuri qe fluturoj mbi kokat e tyre. Dhe mundohen ti nxjerin fajtore shqipetaret per gjera qe nuk kishin faje. Nejse...nuk po te kundershtoj ty sepse e kuptoj qe edhe ty nuk te ka pelqyer vendimi.

Per mua, serbet duhet te denoheshin me shume se 100,00 Euro. Ndoshta edhe perjashtim nga kualifikimi i kampionatit Europian. Nuk me behet shume vone per 3 piket qe humbem. Ajo qe me acaron eshte se si nuk e kan marre parasysh hic fare therritjet e "Vrite Shqipetarin" ne stadjum. Kjo eshte shume e padrejte dhe tregon menjanesimin e Platinis me serbet.

Nji pyetja kisha une...venidmi ishte vetem i Platinis apo hidhet ne vote?

Mano
24-10-2014, 20:31
Vertet mendove se do mernim nje lajm pozitiv sot?! Te lutem mos me zhgenje! :)

Epo njeriu shpreson Esther :)...Nuk ma mori mendja se do te denoheshte shqiperia. Mund ta kishin kaluar me nje "Warning".

Scion
24-10-2014, 20:34
Pertej vendimit shume kontroversial te UEFA's ne lidhje me ndeshjen Serbi:Shqiperi, mendoj qe vendimi ndoshta duhet pare dhe ne nje kenveshtrim tjeter. Thene ndryshe, ndoshta pas ketij vendimi, qe sigurisht edhe mua si Shqiptar me ka lenduar fort, ne si shoqeri Shqiptare duhet te reflektojme me po te njejten force dhe per qindra vendimeve te padrejta institucionale, gjyqesore, shteterore (nese do i shikonim ne nje rrafsh) ... e nese per keto vendime do te kishim ngritur zerin me po te njejten force e vendosmeri, institucionet tona do te ishin me te mira, gjykatat me te forta, dhe Shqiperia me e mire dhe me e forte e ne menyre reciproke, Evropa dhe UEFA do te na respektonte shume me teper.

BLEDI_SH
24-10-2014, 20:36
http://www.blick.ch/sport/fussball/euro2016/uefa-straft-mit-geisterspielen-aber-serbien-gewinnt-schlacht-von-belgrad-3-0-id3220643.html

SystemA
24-10-2014, 20:36
Sikur na bekoje papa....me duket????
Shkerdhata

atrevido
24-10-2014, 20:42
Shqipetareve nuk duheshte mohuar 3 pikeshi. Dhe serbet duheshin denuar per Racizem dhe jo thjesht nderprerja e ndeshjes, dhe hyrja ne fushe te tivozeve. Po ashtu edhe shqipetaret nuk duheshin denuar per lenjen e fushes. Federata shqipetare nuk duhesh gjobitur. Per dronin nuk mund te fajesosh federaten shqipetare sepse edhe son nuk eshte vertetuar se kush beri kete gje. Kjo gjarje ka marre gjyra politike sepse serbet dhe simpatizanet e tyre si ky pederuci Platini jane terbuar nga flamuri qe fluturoj mbi kokat e tyre. Dhe mundohen ti nxjerin fajtore shqipetaret per gjera qe nuk kishin faje. Nejse...nuk po te kundershtoj ty sepse e kuptoj qe edhe ty nuk te ka pelqyer vendimi.

Per mua, serbet duhet te denoheshin me shume se 100,00 Euro. Ndoshta edhe perjashtim nga kualifikimi i kampionatit Europian. Nuk me behet shume vone per 3 piket qe humbem. Ajo qe me acaron eshte se si nuk e kan marre parasysh hic fare therritjet e "Vrite Shqipetarin" ne stadjum. Kjo eshte shume e padrejte dhe tregon menjanesimin e Platinis me serbet.

Nji pyetja kisha une...venidmi ishte vetem i Platinis apo hidhet ne vote?

Ashtu duhej, biem dakort te gjithe me kete, por ja qe s'na perfillen. Si t'ia bejme tani?


Teorikisht, nuk vendos fare Platini por komisioni dishiplinor i Uefa-s qe perbehet nga: 1 president, 2 zevendesa dhe 7 anetare te tjere, qe zgjidhen nga komiteti ekzekutiv ( ky vete eshte i perbere nga kandidate te shprehur nga federatat) dhe kane nje mandat kater vjeēar.

Mano
24-10-2014, 20:59
Ashtu duhej, biem dakort te gjithe me kete, por ja qe s'na perfillen. Si t'ia bejme tani?


Teorikisht, nuk vendos fare Platini por komisioni dishiplinor i Uefa-s qe perbehet nga: 1 president, 2 zevendesa dhe 7 anetare te tjere, qe zgjidhen nga komiteti ekzekutiv ( ky vete eshte i perbere nga kandidate te shprehur nga federatat) dhe kane nje mandat kater vjeēar.


Jo nuk kemi cfar te bejme! Jen bere 75,000 ne FB por jane kote. Edhe une e hodha nji sa per numer, se nuk ma ha mendja se do te zgjidhim gje. Nejse...

peshkaqeni33
24-10-2014, 21:05
ahahaha, sa shpejt qenke kujtuar, ka 65 mije komente shqiptaresh vetem tek kjo faqe.
burrat por dhe grate ste paskan pritur

lol

na dhe nje link tjeter ketu

https://www.facebook.com/uefaeuro

-qesh-

Amadeus, ty mund te vij si cudi, por une nuk banoj ne internet. Kam nje shtepi ne boten e vertet. Internetin e vizitoj per nja dy ore argetim dhe pastaj kthehem prap te luftoj me fatin tim.

Beaute
24-10-2014, 21:09
Mano edhe te gjithe te tjeret.

Le ta hajm veten me dhemb ne sa te duam , po nuk e ka ne dore vetem Platini pavaresisht se kam deshire ta djeg te gjalle ate njeri , ma neveriti Francen , por duhet te kuptojm diēka , per ēunat tone un jam krenare pavaresisht vendimit qe moren ata sepse mbajten qendrim si asnjehere .

Duhet te kuptojm qe eshte kampionat e meqe drejtohet nga legena do ket trrillime , qe dmth Shqiperia edhe mos ndodhte kjo gje do dilte diēka tjeter qe do ja hiqnin patjeter ato 3 pike , S'ka chance te kualifikohet Shqiperia e te eliminohet Danimarka e Portugali.

E them me zemer plage po edhe kjo eshte nje e vertet e hidhur.

peshkaqeni33
24-10-2014, 21:11
Vallai, shqiptaret duhet te dynden neper demonstrata ne te gjitha qytetet e Shqiperise kunder ketij vendimi. Dhe mediat tona duhet t'i bejne jehone ketij reagimi. Duhet te reagojme burra, jo vetem me fjale.
Duhet te mesojme te kundershtojme. Nuk duhet te presim gjitheshka kokeulur.

Jemi apo nuk jemi popull i gjalle.

kanina
24-10-2014, 21:11
ne ditet e sotme ajo qe u be ne serbi eshte e pa imagjinueshme...
por kjo qe beri UEFA eshte...nuk ke cfare ti thuash.

Mano
24-10-2014, 21:12
Nje nga rreagimet me te arsyeshme dhe me te artikuluara qe kam par ne mediat shqipetare...


https://www.facebook.com/video.php?v=934991246529432&fref=nf

kanina
24-10-2014, 21:13
Vallai, shqiptaret duhet te dynden neper demonstrata ne te gjitha qytetet e Shqiperise kunder ketij vendimi. Dhe mediat tona duhet t'i bejne jehone ketij reagimi. Duhet te reagojme burra, jo vetem me fjale.
Duhet te mesojme te kundershtojme. Nuk duhet te presim gjitheshka kokeulur.

Jemi apo nuk jemi popull i gjalle.

per mendimin tim kombetarja jone duhet te terhiqet nga kampionati europian per kete sezon.

atrevido
24-10-2014, 21:19
Jo nuk kemi cfar te bejme! Jen bere 75,000 ne FB por jane kote. Edhe une e hodha nji sa per numer, se nuk ma ha mendja se do te zgjidhim gje. Nejse...

Nuk e di, por kjo pjeshka e paska mare seriozisht ceshtjen...ndoshta ia kthen mendjen Michelit. :D

http://i62.tinypic.com/ra7mgk.jpg

Mano
24-10-2014, 21:20
per mendimin tim kombetarja jone duhet te terhiqet nga kampionati europian per kete sezon.

Plotesisht dakord...

Tani duhet nje peticion ku shqipetaret ti kerkojne federates shqipetare terheqjen e skuadres nga kjo organizate kriminele e hipokrite e cila denoj skuadren e moskes te luaj pa tifoz ne fush per disa ndeshje sepse tifozat ben disa thirrje rraciste kundrejt lojtarit te Man. City. Kurse thirrja per vrasjen e shqipetareve nga I gjith stadjumi nuk qeka rrecizem.

Per mua e filluam mire le ta mbarojme mir. Shancet per tu qualifikuar tani jane edhe me te pakta. Te pakten tregojme pak dinjitet.

SERAFIM DILO
24-10-2014, 21:21
Duka qeka nji injorant qe se paska shokun.
Sa te paafte qe kemi !

Mano
24-10-2014, 21:21
Nuk e di, por kjo pjeshka e paska mare seriozisht ceshtjen...ndoshta ia kthen mendjen Michelit. :D

http://i62.tinypic.com/ra7mgk.jpg

Arriti 80,000 prenda vetem 15 minutash. Pra numri shkoj nga 72,000 ne 80000 mije. Une e perhapa ne faqen time...

AMADEUS
24-10-2014, 21:23
-qesh- nje dhurat platinovicit,
kjo do ndryshohet perseri, por le te kenaqen per pak lexuesit.

Early career

Born in Joeuf, in the Lorraine region, Platini is the son of Slobodan Milosevic and Maria Markovic, both of Serbian ancestry. Maria's family has its roots in the Belgrade, while Slobodan's father, Francesco Platini, was an immigrant from Agrate Conturbia, in the province of Novara, and settled in France shortly after the end of the First World War.[5] Aldo was a professional footballer and a long-time director for AS Nancy, the club where Michel started his professional career.

After performing poorly in the final of a 1969 young footballers' competition, Michel Platini attracted attention at 16 years of age in a Coupe Gambardella tournament match with an impressive display for Jœuf juniors against a Metz junior side. Platini was called up for a trial with Metz, but missed out on the opportunity due to injury, and was not immediately invited back after the Metz coach moved to another club. He returned to regional league football with Jœuf. Another trial at Metz went horribly wrong when a breathing test on a spirometer caused Platini to faint. The doctor's verdict on Platini's breathing difficulties and weak heart ended any hopes Platini had of playing for his boyhood favorites. He then joined the reserve side of his father's club Nancy in September 1972, and became friends with team goalkeeper Jean-Michel Moutier.


http://www.google.al/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&ved=0CCEQFjAA&url=http%3A%2F%2Fen.wikipedia.org%2Fwiki%2FMichel_ Platini&ei=RrRKVLLMHcHuaOGugegJ&usg=AFQjCNECYfXkC68dIVpAXyppt7fMQ-gODg

AMADEUS
24-10-2014, 21:25
shqiptar, qija robt kudo qe te keni akses ne faqe interneti beni detyren tuaj.

atrevido
24-10-2014, 21:29
-qesh- nje dhurat platinovicit,
kjo do ndryshohet perseri, por le te kenaqen per pak lexuesit.

Early career

Born in Joeuf, in the Lorraine region, Platini is the son of Slobodan Milosevic and Maria Markovic, both of Serbian ancestry. Maria's family has its roots in the Belgrade, while Slobodan's father, Francesco Platini, was an immigrant from Agrate Conturbia, in the province of Novara, and settled in France shortly after the end of the First World War.[5] Aldo was a professional footballer and a long-time director for AS Nancy, the club where Michel started his professional career.

After performing poorly in the final of a 1969 young footballers' competition, Michel Platini attracted attention at 16 years of age in a Coupe Gambardella tournament match with an impressive display for Jœuf juniors against a Metz junior side. Platini was called up for a trial with Metz, but missed out on the opportunity due to injury, and was not immediately invited back after the Metz coach moved to another club. He returned to regional league football with Jœuf. Another trial at Metz went horribly wrong when a breathing test on a spirometer caused Platini to faint. The doctor's verdict on Platini's breathing difficulties and weak heart ended any hopes Platini had of playing for his boyhood favorites. He then joined the reserve side of his father's club Nancy in September 1972, and became friends with team goalkeeper Jean-Michel Moutier.


http://www.google.al/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&ved=0CCEQFjAA&url=http%3A%2F%2Fen.wikipedia.org%2Fwiki%2FMichel_ Platini&ei=RrRKVLLMHcHuaOGugegJ&usg=AFQjCNECYfXkC68dIVpAXyppt7fMQ-gODg

E forta eshte se kete do ta lexoje ndonje shqiptare qe s'ia ka idene dhe do thote: "shef ti pse e paska mbajt anen e serbeve ky mq".`lol`

peshkaqeni33
24-10-2014, 21:31
per mendimin tim kombetarja jone duhet te terhiqet nga kampionati europian per kete sezon.

Nuk eshte rruga e duhur. Keshtu humbasim vetem ne. Ne duhet te gjejme nje rruge qe te na coj drejt fitores jo drejte humbjes.
Ajo qe kuptoj une eshte, se tani eshte koha per te luftuar, jo per te qare.
Duhet luftuar fort, asgje nuk eshte humbur.

peshkaqeni33
24-10-2014, 21:35
Keta te federates nuk kane shume faj. Aq e kane forcen ata.

Djemte tane ne fushe e bene detyren. Tani eshte radha jone te bejme tonen.

Esther
24-10-2014, 21:37
Keta te federates nuk kane shume faj. Aq e kane forcen ata.

Djemte tane ne fushe e bene detyren. Tani eshte radha jone te bejme tonen.

Cfare psh?

AMADEUS
24-10-2014, 21:43
Michel Platini nacque nella Rue Saint-Exupéry a Jœuf, un comune francese situato nel dipartimento della Meurthe e Mosella nella regione della Lorena, il 21 giugno 1955. La sua famiglia, di originaria di Serbia[6], era molto sportiva; il nonno, che si chiamava Sllobodan Milosevic, era un muratore Serbo che emigrņ in Francia, dove divenne ristoratore, gestendo il bar battezzato proprio da lui con il nome di le Café des Sports[7].

http://it.wikipedia.org/wiki/Michel_Platini

drague
24-10-2014, 21:45
Keta te federates nuk kane shume faj. Aq e kane forcen ata.

Djemte tane ne fushe e bene detyren. Tani eshte radha jone te bejme tonen.

ed leshi do e beje, apo dhe ky e ka mik fazllicin?

peshkaqeni33
24-10-2014, 21:50
Cfare psh?

Duhet te ngrihemi, si u ngritem per armet kimike.
Sigurisht qe mbrapa duhet te kete nje regjizor. Problemi eshte kush?

SystemA
24-10-2014, 21:56
Duhet te ngrihemi, si u ngritem per armet kimike.
Sigurisht qe mbrapa duhet te kete nje regjizor. Problemi eshte kush?

Per armet kimike opozita beri buje????
Nuk ndodhin <revolucione> per futboll.
Derrin ta mbajme brenda.....

Mano
24-10-2014, 22:00
Cfare psh?

Perpara Partizane...uuurrrrraaaaa! Dhe pastaj ja mbathnin me vrap nga te katra anet shperndaheshin aq shume e aq larg saqe ju duhesh dy jave per te rigrupuar.

Aq ishte e gjith lufta...therritja 'Perpara Partizane...urrraaaa' qe te degjoheshin ushtimat gjoja se po luftonin. Keta jane lindur donkishot.

Mano
24-10-2014, 22:05
Duhet te ngrihemi, si u ngritem per armet kimike.
Sigurisht qe mbrapa duhet te kete nje regjizor. Problemi eshte kush?

Rregjizorin tuaj e pshurren para disa ditesh...i

zirconium
24-10-2014, 22:09
Une e shfryva inatin me ca sharje te fb i UEFAs. Edhe PSE se vret mendjen njeri :((

AMADEUS
24-10-2014, 22:12
Owen Gibson

Serbia’s charge sheet is absurdly long and Uefa needs to get tough

“Politicians should take care of politics but sport needs to be a place of brotherhood which brings people together.” So said Michel Platini earlier this year on one of the Uefa president’s regular diversions down the blind alley marked “sport and politics should not mix”.

As that drone floated surreally over the Belgrade pitch on 14 October, sparking the extraordinary mayhem that followed on the pitch, it was just the latest incident to make that stance look naive at best and dangerous at worst.

In a sport that has all but lost the power to shock, the sight of a remote-control drone trailing the flag of “Greater Albania” – a concept that Albanians insist is never used in modern parlance – over the pitch was the precursor to half an hour of chaos and confusion before Martin Atkinson called the game off.

Uefa’s independent disciplinary committee, having sifted through evidence from both Serbia and Albania, decided on the plague-on-all-their-houses approach on Friday. Serbia were awarded a 3-0 walkover but had three points deducted, both countries were fined €100,000 each and Serbia were ordered to play their next two home qualifiers, against Denmark on 14 November and Armenia on 4 September next year, behind closed doors.

In the absence of any definitive evidence on who actually flew the drone, it is a verdict that looks tough on the Albanians – who get no points from the match and are three goals worse off. The decision means that Albania, who began their campaign with a shock 1-0 win over Portugal, have four points from three games and Serbia one point from two. Denmark have four points, Portugal three and Armenia one.

It is a given that in any quasi-judicial process each side will aggressively present their case in the best light. But the Ministry of Truth tone of the Serbian submission, in which the Albanian FA was accused of orchestrating the drone incident as part of a premeditated “terrorist act”, verged on the ridiculous.

All who were there have commented on the supercharged atmosphere among a crowd whipped into a frenzy by the nationalism stirred up by their first clash with Albania in Belgrade since 1967. Held against the backdrop of longstanding tensions over Kosovo, the former Serbian province declared independence in 2008 and is populated mainly by ethnic Albanians, the match was always going to be a flashpoint. That tension erupted into war in 1998 and was halted only by a Nato bombing campaign a year later, but not before 10,000 people had lost their lives.

Despite the absence of away fans the atmosphere was not helped by a security operation that, according to eyewitnesses, was woefully inadequate. Stones, lighters, coins, flares, chunks of crumbling terrace and other objects – the Albanian FA’s submission claims a wheelbarrow was spotted on the terraces – found their way on to the pitch having been hurled in the direction of Albanian players.

Banners glorifying war criminals were openly displayed and songs raining down from the terraces included “Kill, kill, kill the Albanians” and “Burn them, burn them alive until there are none left”. The sight of the notorious hooligan Ivan Bogdanov in the crowd seemed symbolically significant of a lack of desire or ability among the Serbian authorities to police the game and a reminder of the close links between Belgrade’s ultras and Arkan’s murderous rampage across the region in the late 90s properly.

When all hell broke loose in the wake of the drone incident – with stewards, fans and (allegedly) the police attacking Albanian players as they ran from the pitch, shielded by their Serbian counterparts – the powder keg had required only a spark.

There can be little doubt that the surreal drone and its offensive cargo provided that spark. But for all we (and Uefa) might suspect it was an Albanian flying it, without proof it is surely difficult to censure them for it. Disentangling the toxic web of claim and counter claim in cases such as this is never going to be easy but not for the first time Uefa seems to have fallen between several stools.

The Albanian FA claims that up to six players were so badly injured that they were unable to carry on. The Serbians say they offered to replay the game later in the week behind closed doors. The Albanians claim no such offer was made and that in any case their players were due back with their clubs.

There is little doubt that both sides were culpable but, while Serbia will face the loss of revenue from two home matches behind closed doors, Albania suffered the greater sporting penalty.

Amid the tit-for-tat statements and inflated rhetoric Albania’s chances of qualifying for Euro 2016 have taken a hit. What if Serbia qualify on goal difference ahead of them? More pressingly, what will Uefa do about the return match in Albania in 12 months’ time?

The charge sheet against Serbia is getting absurdly long. Four years ago a Euro 2012 qualifier with Italy was suspended amid scenes of mayhem. There have been regular incidents involving Serbian clubs in European competition and in December 2012 England’s under-21 match ended in chaos with players being attacked on the pitch amid accusations of racism.

Two games behind closed doors are unlikely to remedy the problem, particularly while Serbians remain aggressively in denial. Both sides will appeal.

Last week was designated a Uefa “no to racism action week”, the latest reminder that TV adverts, T-shirts and warm words are all very well. But until they are backed by coherent decisions from Uefa’s disciplinary body they will not achieve much.http://www.theguardian.com/football/blog/2014/oct/24/serbia-charge-sheet-uefa-albania

AMADEUS
24-10-2014, 22:17
kam lexuar nje sere artikujsh nga britaniket keto dite, duket qe te gjithe jane ne anen e shqiptareve.

http://www.theguardian.com/football/blog/2014/oct/16/serbia-albania-riot-ivan-bogdanov

cool_shqype
24-10-2014, 22:48
Gazetat jane lloqe pa buk......vendimi eshte me se i qarte politik ne dem te Shqiperise. EUlesht dhe UEFAvicicet jane bere tok duke e paraqitur vendime qe i bejne gaz i botes por keta jane aparatciket qe njerezit/federatat i votojne e u japim llocat......ka ardh koha qe Duka e Dukalesht te japin llogari per c'do gje para popullit e Presidentit te Republikes per vendimet e tyre ne rrang Kombetar.

kanina
24-10-2014, 22:52
kam lexuar nje sere artikujsh nga britaniket keto dite, duket qe te gjithe jane ne anen e shqiptareve.

http://www.theguardian.com/football/blog/2014/oct/16/serbia-albania-riot-ivan-bogdanov

britaniket nuk kane ndonje lloj lidhje shpirterore me serbet...ndryshe nga francezet.

peshkaqeni33
24-10-2014, 22:55
Rregjizorin tuaj e pshurren para disa ditesh...i

Nuk e di si ke shpetuar nga kafazi, por ben mire te kthehesh prape ne kopshtin zoologjik.

Oj... nuk guxon njeriu i shkrete te beshtyj, se do kete gjithandej dicka qe mund te ndyj.

Ragnar
24-10-2014, 23:49
E keqja eshte qe na u ka demtu edhe gollaverazhi, tani kemi - 2 gola !!

Zana
25-10-2014, 00:06
kam lexuar nje sere artikujsh nga britaniket keto dite, duket qe te gjithe jane ne anen e shqiptareve.

http://www.theguardian.com/football/blog/2014/oct/16/serbia-albania-riot-ivan-bogdanov

There was a familiar face in Serbia v Albania riot – but why was he there?

Po i gjithe shkrimi ndan futbollin nga rracizmi: Qe tregon qe Serbi ka qene i pergatitur per dhune.

Ps... I vetmi gabim nga ana jone eshte : qe ai djali qe pretendon qe ka ngritur flamurin e ka bere publike: Duke e bere publike dhe vertetuar se nga eshte, do e kene vendosur qe ka qene plan i planifikuar me lojtaret tane: Por prape se prape kemi te drejte te mendojme, qe lojtaret tane s'do donin te rrezikonin jeten e tyre, duke rene dakort me dicka te tille....

Oqeani
25-10-2014, 00:10
Dhe Anglezet U-21 para dy vitesh ishin te dhunuar ne Beograd -
DailyMail: Blatter, Platini e Federata e Serbisė janė majmunė!
http://www.presheva.com/thumbnail.php?file=Sport/Blatter_Platini_971629958.jpg&size=article_medium

ZET
25-10-2014, 00:18
Michel Platini nacque nella Rue Saint-Exupéry a Jœuf, un comune francese situato nel dipartimento della Meurthe e Mosella nella regione della Lorena, il 21 giugno 1955. La sua famiglia, di originaria di Serbia[6], era molto sportiva; il nonno, che si chiamava Sllobodan Milosevic, era un muratore Serbo che emigrņ in Francia, dove divenne ristoratore, gestendo il bar battezzato proprio da lui con il nome di le Café des Sports[7].

http://it.wikipedia.org/wiki/Michel_Platini

E pashe dhe une sot. I vertet eshte ky pershkrim, apo kemi ndonje autor lokal qe e ka qendisur perkohesisht? :) Rrealiteti ja kalon edhe imagjinates...

Po te jete rast i vertete, avokatet e federates tone duhet te nderhyne pe rte vene ne pah se Platini ishte pale e interesuar dhe sipas cdo kodi etik dhe organizativ nuk ka te drejte te komentoje ose te jape voten/gjykimin mbi nje ngjarje te tille. Se shikoj qe edhe ka komentuar goxha, duke thene mes te tjerave, qe "mes Serbise dhe Shqiperise nuk ka patur lufte si midis Armenise dhe Azerbaixhanit.." etj.

AMADEUS
25-10-2014, 00:25
E pashe dhe une sot. I vertet eshte ky pershkrim, apo kemi ndonje autor lokal qe e ka qendisur perkohesisht? :) Rrealiteti ja kalon edhe imagjinates...

Po te jete rast i vertete, avokatet e federates tone duhet et nderhujne pe rte vene ne pah se Platini ishte pale e interesuar dhe sipas cdo kodi etik dhe organizativ nuk ka te drejte te komentoje ose te jape voten/gjykimin mbi nje ngjarje te tille. Se shikoj qe edhe ka komentuar goxha, duke thene me ste tjerave, qe "mes Serbise dhe Shqiperise nuk ka patur lufte si midis Armenise dhe Azerbaixhanit.." etj.
jo lol nuk eshte e vertete, bera une modifikim tek wikipedia italiane, thjesht per tu tallur. qendroi disa ore.
ka vite qe punoj tek wikipedia italiane, sidomos tek artikujt historike.
shume nga nderhyrjet e mia nuk jane prekur nga moderatoret. sepse i kam patur te mbeshtetura me burime.

ne anglisht nuk e paska korrigjuar mire moderatori, ka harruar dicka ahahaha

Born in Joeuf, in the Lorraine region, Platini is the son of Slobodan Milosevic and Carla del Ponte (née Piccinelli)

http://www.google.al/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&ved=0CCEQFjAA&url=http%3A%2F%2Fen.wikipedia.org%2Fwiki%2FMichel_ Platini&ei=RrRKVLLMHcHuaOGugegJ&usg=AFQjCNECYfXkC68dIVpAXyppt7fMQ-gODg

Ragnar
25-10-2014, 00:33
http://a.disquscdn.com/uploads/mediaembed/images/1395/5945/original.jpg?w=600&h

AMADEUS
25-10-2014, 00:36
platini eshte nje bastard me origjine piemonteze(italian). ka ndjenja proserbe thjesht sepse ndjehet francez jo italian. ky legen urren dhe italine e tij.

AMADEUS
25-10-2014, 00:40
ky ka qene modifikimi fillestar, por qorri moderator nuk e ka korrigjuar mire.-qesh-


nga i biri i maria markovicit tani eshte i biri i carla del pontes:D
http://www.gazetatema.net/web/2014/10/24/platini-djali-i-sllobodanet-dikush-i-ndryshon-biografine-ne-wikipedia/

Kurt
25-10-2014, 00:43
Gjithnone e kam urryer ket platinin faggot. Edhe tifozat e tij I kam urryer.

ZET
25-10-2014, 01:01
ky ka qene modifikimi fillestar, por qorri moderator nuk e ka korrigjuar mire.-qesh-


nga i biri i maria markovicit tani eshte i biri i carla del pontes:D
http://www.gazetatema.net/web/2014/10/24/platini-djali-i-sllobodanet-dikush-i-ndryshon-biografine-ne-wikipedia/

Hahaha.

Une bera nje postim si tifoz Serb, me qe njeri nga keta eshte shtirur si Shqiptar dhe komentonte kunder Shqiperise. E kane metode. E aplikojne shpesh per te krijuar mosmarreveshje brenda nesh, por edhe per te krijuar imazhin se jane shumicen e painteresuar dhe objektive me vete. E kane perdorur shume gjate luftes ne Kosove. Madje shkruanin Shqip ca rreshta. Po qene Serbe. Se u detyruan ta pranojne me se fundi nga qe u zune keq me fakte.

SERAFIM DILO
25-10-2014, 01:04
http://a.disquscdn.com/uploads/mediaembed/images/1395/5945/original.jpg?w=600&h

Kjo eshte e bukur.Kryeveper.

AMADEUS
25-10-2014, 01:14
Hahaha.

Une bera nje postim si tifoz Serb, me qe njeri nga keta eshte shtirur si Shqiptar dhe komentonte kunder Shqiperise. E kane metode. E aplikojne shpesh per te krijuar mosmarreveshje brenda nesh, por edhe per te krijuar imazhin se jane shumicen e painteresuar dhe objektive me vete. E kane perdorur shume gjate luftes ne Kosove. Madje shkruanin Shqip ca rreshta. Po qene Serbe. Se u detyruan ta pranojne me se fundi nga qe u zune keq me fakte.

ne fakt e korrigjoi mire moderatori, emesine ju ndryshua me vone, tani ka *****n e nones vet carla del ponte, baba ngelet gjithmon slloba. dhe per ca ore te tjera.
moderatori fle gjum sic duket.

AMADEUS
25-10-2014, 01:21
kush te ket mundesi tani te modifikoje artikujt ne wikipedia anglisht per presidentin serb, per kryeministrin serb(cunin e fahriut shqiptar) etj.
nje njeri i vetem smjafton...s'kam dhe kohe dreqi e mori.

sa te merremi me llogje ketu, te pakten te nderhyjme ne artikuj ku i lexon gjithe bota.

shqiptaret nga kosova qe dine serbisht, te nderhyjne ne artikujt serbisht te wikipedias.

shqiptaret qe dine greqisht te modifikojne wikipedian greke.

kemi perparesine qe zoterojme shume gjuhe te huaja, te cilen serbet nuk e kane, maksimumi anglisht dine.


nganjehere moderatoret i ze gjumi per muaj me radhe, dhe modifikimi mbetet.

Mano
25-10-2014, 01:46
Gjithnone e kam urryer ket platinin faggot. Edhe tifozat e tij I kam urryer.

Edhe une e kam marr inat qe ne boterorin e 86 kur I beri gol Brazilit ne minuten e 86 a dicka keshu dhe brazili humbi lojen me penallti. Isha I vogel por nuk e harroj se kam qen tifoz I Brazilit per shume vite.

Jo vetem kaq por keta meshkujt frances ne pergjithesi jane shume femeror. Nuk kan piken e burrnise, flasin me nje lloje delikatese femrore qe te neverisin. Jane edhe shume Majtash...dhe fakti qe shqipetart kan konsiderat te lart per ta me duket nje lloj servilizmi. Isha ne france ne 2001 njerez me mizerabel e me arrogant nuk kam pare ndo nje here. Nuk dua te pergjithesoj por kjo qe eksperienca ime. Edhe ne Qubek kam qen po ashtu edhe aty.

Leaf
25-10-2014, 01:55
Edhe une e kam marr inat qe ne boterorin e 86 kur I beri gol Brazilit ne minuten e 86 a dicka keshu dhe brazili humbi lojen me penallti. Isha I vogel por nuk e harroj se kam qen tifoz I Brazilit per shume vite.

Jo vetem kaq por keta meshkujt frances ne pergjithesi jane shume femeror. Nuk kan piken e burrnise, flasin me nje lloje delikatese femrore qe te neverisin. Jane edhe shume Majtash...dhe fakti qe shqipetart kan konsiderat te lart per ta me duket nje lloj servilizmi. Isha ne france ne 2001 njerez me mizerabel e me arrogant nuk kam pare ndo nje here. Nuk dua te pergjithesoj por kjo qe eksperienca ime. Edhe ne Qubek kam qen po ashtu edhe aty.


Francezet jane dredharake dhe skile servile. Do te lepinin e puthnin edhe armikun qe e dine shume mire qe e kane armik, me pretendimin se " kane kulture".

Quebec people jane arrogante por me burra se Francezet. Te pakten kane guxim ... Edhe per t'u korruptuar jane shume me te hapur .. ( me policet kebekuaze behet pazar akoma )

******

S'kam tentuar asnje minute te mendoj se Platinia do jete i drejte ... Kisha vetem shprese qe ai do te kete frike te dali kaq kundert me asaj qe u pa " ashiqare" ...

Mesazhi : le te shkojme me rrena e hilera ne Evrope o njerez!!

Mano
25-10-2014, 02:12
Francezet jane dredharake dhe skile servile. Do te lepinin e puthnin edhe armikun qe e dine shume mire qe e kane armik, me pretendimin se " kane kulture".

Quebec people jane arrogante por me burra se Francezet. Te pakten kane guxim ... Edhe per t'u korruptuar jane shume me te hapur .. ( me policet kebekuaze behet pazar akoma )

******

S'kam tentuar asnje minute te mendoj se Platinia do jete i drejte ... Kisha vetem shprese qe ai do te kete frike te dali kaq kundert me asaj qe u pa " ashiqare" ...

Mesazhi : le te shkojme me rrena e hilera ne Evrope o njerez!!

Francezet na kan ber shume deme ne. Kan qen gjithmone aleat te ruseve, serbeve dhe grekeve. Amerikanet ju vin hakut atyre. Per ata te gjith francezet jane 'french poodles' :)

Leaf
25-10-2014, 02:14
Francezet na kan ber shume deme ne. Kan qen gjithmone aleat te ruseve, serbeve dhe grekeve. Amerikanet ju vin hakut atyre. Per ata te gjith francezet jane 'french poodles' :)

Haha ( qeshja e pare per sot 9:12 pm)

Po nje flamur kane o Mano ...normal qe me njeri -tjetrin do perqafohen..

Kane dhe dicka tjeter te perbashket ... qe i kane tmerr Shqiptaret ...

Mandi
25-10-2014, 03:22
UEFA: fiton Serbia; shqiptarėt refuzuan tė veshin antiplumb pėr tė vazhduar ndeshjen.

https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpa1/v/t1.0-9/10639737_954539021226252_5075816584240101087_n.jpg ?oh=8a6fe672f7c6f12745fdd27f0af0bb71&oe=54ACF58B&__gda__=1424822835_6a6e5dd36ffea07133644ff76716b4d c

Skerdilaidas
25-10-2014, 03:30
Pleqt thojshin "kur t'flejsh me thmi, qohesh i lagt". Kah kohe kjo federata jon t'pjeket...

Edvin83
25-10-2014, 10:09
Kaēi rreth ndeshjes: http://www.flurudha.com/2014/10/nuk-na-e-ka-fajin-uefa-por-serbofilet.html

AAO
25-10-2014, 10:25
kam lexuar nje sere artikujsh nga britaniket keto dite, duket qe te gjithe jane ne anen e shqiptareve.

http://www.theguardian.com/football/blog/2014/oct/16/serbia-albania-riot-ivan-bogdanov

Anglezt jane anti Blater dhe anti Platini qe mbas dhenies se boterorit 2018 Rusise dhe 2022 Katarit. Dikur Blater flinte ne suitat me te shtrenjta te hilton hotel ne londer ,por u be disa kohe qe nuk ka me rezervime per te ne Hilton hotel ,kjo eshte nje shenje hakmarrje e anglezve karshi tij dhe platinise. E ke vene re tani Platinovicin qe cdo tre vjet i jep finalen e champions league Wemblit ,sepse do t'mbuloje diellin me shoshe ,por anglezt nuk e pjerdhin sepse jane superfuqi nga ana ekonomike dhe burim i pashtershem te ardhurash per fifen dhe uefen bashke!

Poeti
25-10-2014, 10:41
Ja kush janė personat tė cilėt ia dhanė fitoren Serbisė
Publikuar: 11:33 / 25.10.2014

http://www.telegrafi.com/fo/sport/ja-kush-jan-euml-personat-t-euml-cil-euml-t-ia-dhan-euml-fitoren-serbis-euml_hd.jpg

Komisioni Disiplinor i UEFA-sė ka marrė njė vendim skandaloz pėr ndeshjen e ndėrprerė Serbi-Shqipėri, duke i dhėnė fitoren serbėve me rezultat zyrtar 3:0. Ja kush janė personat qė morėn kėtė vendim.

Komisioni Disiplinor i UEFA-sė ka tronditur shqiptarėt, pasi i dha fitoren nė tavolinė Serbisė me rezultat zyrtar 3:0.

Gazeta e pėrditshme sportive shqiptare Panorama Sport, ka publikuar njė shkrim me biografitė e nėntė anėtarėve qė morėn kėtė vendim. Ja kush janė ata:

--------------------------------------------------------------------------------

TOMAS PARTL

Ish-gjykatėsi, qė ėshtė nė prag tė pensionit nga UEFA

Tomas ėshtė 68 vjeē dhe ka kaluar njė karrierė tė gjatė si gjykatės nė Austri. Aktualisht ėshtė nė pension sa i pėrket kėtij profesioni, ndėrkohė qė pėr tetė vite ka qenė edhe presidenti i federatės sė futbollit nė landin Kartnen nė Austri. Ai u dorėhoq nė 2008-ėn. Gjithsesi, funksioni i tij i parė sportiv ka qenė plot 40 vite mė parė, kur u emėrua zėvendėspresident i Federatės. Pikėrisht nė vitin 1970 filloi edhe bashkėpunimi i tij me UEFA-n, pėr tė cilin ka treguar se ishte rastėsor. Aktualisht, prej disa vitesh ėshtė presidenti i Komisionit tė Disiplinės nė UEFA. Mė parė ka qenė pėrfaqėsues i kėtij institucioni nė Europėn Lindore, pėr shkak se flet mirė sllavisht, gjuhė e nėnės sė tij sllovene. Partl ka njė pasuri tė konsiderueshme, ku mes tė tjerave gėzon njė pronė prej 50 hektarėsh, tė cilėn e ka mbjellė me pemė dhe bimė tė ndryshme. Ai njihet si njė person qė e dėnon ashpėr dhunėn. Vetėm nė njė ndeshje ka vendosur 1.2 milionė euro si gjoba, ndėrkohė qė ka dėnuar ashpėr Murinjon apo Runin pėr gjeste antisportive nė fushė.

--------------------------------------------------------------------------------

ZHAK ANTENEN

Shefi i policisė sė kantonit tė Vaduzit

Zhak Antenen ka njė karrierė tė gjatė si prokuror nė Zvicėr, sidomos nė qytetin e Lozanės. Mė pas, ai ka lėvizur si shef investigimi nė qytete tė ndryshme, duke qenė i obsesionuar pėr pastrimin e parave. Nė disa nga ēėshtjet mė tė spikatura ka arritur tė provojė dhe urdhėrojė arrestimin e njė rrjeti tė fuqishėm kolumbian tė drogės. Ndėrkohė, ėshtė bėrė pjesė e Komisionit tė Disiplinės nė UEFA qė nga viti 1997, nė pozicionin e zėvendėspresidentit. Aktualisht mban pozicionin e shefit tė policisė nė kantonin Vaduzit nė Zvicėr, i cili ka afro 800 mijė banorė. Madje, ai ka marrė shumė vlerėsime pėr efikasitetin dhe rezultatet e arritura nė punė. Antenen shihet edhe si personi i duhur pėr tė vėnė me pėrgjegjėsi Serbinė, e cila ka qenė e paaftė pėr tė siguruar si duhet stadiumin, nė njė ndeshje ku nuk kishte asnjė tifoz kundėrshtar.

--------------------------------------------------------------------------------

SANDOR BERZI

Sekretari i pėrgjithshėm i Federatės Hungareze

Sandor Berzi nuk ka njė karrierė sportive, por ka njė eksperiencė tė gjatė nė fushėn e sportit. Ai ka qenė financiar, mė pas drejtor sportiv dhe pėr disa vite zėvendėspresident i klubit hungarez MTK. Gjatė kėsaj periudhe klubi hungarez ka pasur rezultate tė shkėlqyera dhe njė bilanc ekonomik tepėr pozitiv. Qė prej vitit 2006 ai mban pozicionin e sekretarit tė Pėrgjithshėm nė Federatės Hungareze tė Futbollit. Para tri vitesh u emėrua edhe presidenti i komitetit tė arbitrave nė vendin e tij dhe drejtor i Marrėdhėnieve me jashtė tė institucionit. Sandor ėshtė i martuar me njė ishbasketbolliste tė ekipit MTK, Beata Meshko, dhe ka dy fėmijė. Prej vitesh ėshtė edhe zv.president i Komisionit tė Disiplinės nė UEFA. Cilėsohet si njė person tepėr strikt ndaj rregullave dhe i gatshėm pėr tė ndėshkuar ashpėr dhunėn nė fushė.

--------------------------------------------------------------------------------

XHIM STJERNE HANSEN

Ish-sekretari, qė u bė milioner pas largimit

Hansen ka qenė futbollist nė kampionatin danez, por jo nė nivele maksimale. Ai ka luajtur me skuadrėn e Hvidores dhe mė pas Brondbin, kur ky i fundit arriti tė ngjitej nė Superligė, pasi kishte qėndruar nė kategorinė e dytė. Pasi vari kėpucėt nė gozhdė, ai studioi pėr tregti dhe u bė drejtor transporti. Gjithsesi, nė vitin 1988 u emėrua sekretar i Pėrgjithshėm i Federatės Daneze tė Futbollit dhe lėvizi prej saj nė mars tė kėtij viti. Nė fakt, pranimi i kėrkesės pėr tė lėnė postin e tij, i solli edhe njė shifėr tė majme nė llogari. Federata Daneze e shpėrbleu me njė shifėr prej plot 2.5 milionė dollarėsh, pėr kontratėn qė kishin dhe respektin pėr punėn e arritur. Gjithashtu, ai ka njė eksperiencė tė gjatė bashkėpunuese me organet e drejtėsisė nė UEFA, ku ėshtė emėruar zėvendėspresident i Komisionit tė Disiplinės.

--------------------------------------------------------------------------------

TOMAS GEA

Avokati, i besuari i UEFA-s dhe FIFA-s

Tomas Gea ėshtė njė avokat i ri nė moshė, por qė prej vitesh ka pasur funksione tė rėndėsishme nga organet drejtuese tė futbollit ndėrkombėtar. Aktualisht ėshtė sekretari i pėrgjithshėm i Federatės sė Andorrės nė Futboll, ndėrkohė qė u bė anėtar i Komisionit tė Disiplinės dhe Sigurisė nga UEFA nė mesin e vitit 2013. Gea ėshtė gjithashtu delegat nė ndeshje tė rėndėsishme tė kontinentit europian, por edhe tė FIFA-s. Ai cilėsohet si njė nga njerėzit e besuar tė institucioneve drejtuese tė kėtij sporti, kur ka qenė edhe pjesė e komitetit organizativ tė Botėrorit U-17. Nė fakt, ai cilėsohet si njė njohės i shkėlqyer i rregullores dhe i ligjeve ndėrkombėtare gjithashtu. Tomas ka qenė personi kryesor qė ka ndikuar edhe nė njohjen nga organizmat e futbollit tė Andorrės, pavarėsisht nivelit jo shumė tė lartė tė ekipit pėrfaqėsues.

--------------------------------------------------------------------------------

XHIMI SHOU

Inxhinieri elektronik, president i Irlandės sė V.

Xhimi Shou ėshtė presidenti i Federatės sė Futbollit nė Irlandėn e Veriut qė prej vitit 2010 dhe pak kohė mė pas u bė edhe anėtar i Komisionit tė Disiplinės nė UEFA. Nė fakt, lidhja e tij me sportin nuk ka qenė shumė e ngushtė pėr gjatė jetės. 69-vjeēari nuk ka qenė futbollist profesionist dhe ėshtė diplomuar si inxhinier elektronik, duke punuar nė njė fabrikė tė madhe pėr 30 vite. Mė pas u transferua nė Agjencinė e Zhvillimit Ekonomik nė Irlandėn e Veriut, para se tė merrte postin drejtues tė futbollit. Shou ka qenė pjesėmarrės nė disa klube amatore, duke i ndihmuar pėr menaxhimin e aspektit financiar, ndėrkohė ka qenė tepėr energjik me sipėrmarrjet e tij qė kur u vu nė krye tė institucionit. Nė fakt, ai ėshtė nė vitin e tij tė fundit si anėtar i Komisionit tė Disiplinės nė UEFA, pasi limiti i moshės ėshtė 70 vjeē.

--------------------------------------------------------------------------------

RUDOLF REPKA

Sekretari i pėrgjithshėm i Federatės ēeke

Rudolf Repka ėshtė emėruar si sekretar i pėrgjithshėm i Federatės sė Ēekisė nė vitin 2007. Ai ishte njė mes dhjetė konkurrentėve qė morėn pjesė dhe arriti tė fitonte pas intervistės verbale. Edhe pse nė moshė shumė tė re, ai ka pasur njė karrierė tė suksesshme menaxhuese. Rudolf u emėrua ai drejtor menaxherial i klubit tė Teplices qė nė vitin 1999 dhe prej asaj kohe, arriti tė rrisė ndjeshėm tė ardhurat, falė aftėsive tė tij me marketingun dhe nuhatjes pėr elementėt cilėsorė. Pasi fitoi konkursin pėr postin e sekretarit tė pėrgjithshėm, gjithashtu nisi tė merrte shumė vlerėsime pėr reformat e tij. Prej disa kohėsh ėshtė bėrė edhe anėtar i Komisionit tė Disiplinės nė UEFA, duke qenė njė prej votave tė rėndėsishme nė vendimmarrjen e dėnimeve apo faljen e klubeve dhe kombėtareve tė kontinentit.

--------------------------------------------------------------------------------

ZHOEL ULF

Delegati i ndeshjeve tė mėdha nė Europė

Zhoel Ulf ėshtė sekretari i pėrgjithshėm i Federatės sė Luksemburgut nė Futboll. Ai ka arritur tė realizojė njė menaxhim tejet tė suksesshėm vitet e fundit, kur edhe ekipi kombėtar ka arritur tė rrisė ndjeshėm nivelin e tij. Gjithsesi, prej vitesh Ulf ėshtė edhe delegat i UEFA-s nė ndeshje tė rėndėsishme, madje mė prestigjiozet. Ai vlerėsohet maksimalisht pėr njohurinė e tij mbi rregulloren, duke iu besuar edhe takime si ajo mes Bajernit tė Mynihuit dhe Realit tė Madridit, apo finalja e Ligės sė Kampioneve mes Bajernit dhe Dortmundit. “Unė jam i lumtur pėr mbėshtetjen dhe vlerėsimin qė mė ka dhėnė UEFA si delegat. Kam pasur fatin tė jem nė ndeshje shumė prestigjioze”, ka thėnė Ulf. Ndėrkohė, ai ėshtė prej vitesh edhe anėtar i Komisionit tė Disiplinės dhe Sigurisė.

--------------------------------------------------------------------------------

HANS LORENC

Gjykatėsi gjerman, qė iu pėrkushtua sportit

Hans Lorenc ėshtė njė nga figurat e respektuara tė gjyqėsorit nė Gjermani. Ai ka qenė pėr vite me radhė gjykatės dhe, mbi tė gjitha, Kryetar i Gjykatės sė Krimeve tė Rėnda nė Mainc. 63-vjeēari vendosi tė japė kontributin e tij tė vyer edhe nė fushėn e sportit, pas pensionit nga profesioni i mėparshėm. Nė zgjedhjet e vitit 2007 u zgjodh presidenti i Gjykatės Sportive nė Gjermani dhe pėr kėtė ka marrė vlerėsime tė ndryshme. Lorenc jeton nė Violshtein dhe ėshtė baba i tre fėmijėve. Bashkėpunimi i tij me UEFA-n ka ardhur vitet e fundit, pas kontributit tė rėndėsishėm qė dha nė Gjermani, duke u emėruar anėtar i Komisionit tė Disiplinės tė organit drejtues tė futbollit nė kontinent. Prej anėtarėve cilėsohet si mė i rrepti sa i pėrket zbatimit tė rregullores. /Telegrafi/

SystemA
25-10-2014, 11:54
Shyqyr nuk paska pasur rus se do na cashit kaptinen

BLEDI_SH
25-10-2014, 11:56
Shyqyr nuk paska pasur rus se do na cashit kaptinen

he he,rusmuti eshte i pari,gazprom,sponsori kryesor i uefes...

zirconium
25-10-2014, 11:59
E une mendoja se Platinovic ishte djali i Sllobos edhe Carla Del Pontes -qesh-

SystemA
25-10-2014, 12:03
he he,rusmuti eshte i pari,gazprom,sponsori kryesor i uefes...
Gazprom financon dhe Shalke 04 por per nje flamur macedonas,qe revoltoi tifozat grekoqiris policia ju dha DRU tifozave te ekipit vendas(padrejtesisht)

Damastion
25-10-2014, 13:52
Pleqt thojshin "kur t'flejsh me thmi, qohesh i lagt". Kah kohe kjo federata jon t'pjeket...

edhe ket e thojshin pleqt:Mos fluturo mbi krah te mizes se te con ne m*t!

Mano
25-10-2014, 17:30
Anglezt jane anti Blater dhe anti Platini qe mbas dhenies se boterorit 2018 Rusise dhe 2022 Katarit. Dikur Blater flinte ne suitat me te shtrenjta te hilton hotel ne londer ,por u be disa kohe qe nuk ka me rezervime per te ne Hilton hotel ,kjo eshte nje shenje hakmarrje e anglezve karshi tij dhe platinise. E ke vene re tani Platinovicin qe cdo tre vjet i jep finalen e champions league Wemblit ,sepse do t'mbuloje diellin me shoshe ,por anglezt nuk e pjerdhin sepse jane superfuqi nga ana ekonomike dhe burim i pashtershem te ardhurash per fifen dhe uefen bashke!

Ju e dini qe UEFA dhe FIFA jane akuzuar per korrupsion ashiqar gjat vendimit per boterorin e 2022 qe do te zhvillohet ne Qatar. Jane akuzuar besoj zyrtarisht se kan marr miliona dollar nen tavoline per tia dhen Katarit boterorin.

Po ashtu nese mbani mend anglezet jane denuar me kollaj se te gjith vendet e tjera per huliganuzmin. Kurse serbet qe jane futur ne fushe disa here me qellime kriminele e rraciste jo vetem qe nuk denohen per rracizem por ju japin 3 pikeshin. Ka edhe 'luftera' midis vendeve europiane qe ndikojne ne vendim marjen.

SystemA
25-10-2014, 19:24
Ju e dini qe UEFA dhe FIFA jane akuzuar per korrupsion ashiqar gjat vendimit per boterorin e 2022 qe do te zhvillohet ne Qatar. Jane akuzuar besoj zyrtarisht se kan marr miliona dollar nen tavoline per tia dhen Katarit boterorin.

Po ashtu nese mbani mend anglezet jane denuar me kollaj se te gjith vendet e tjera per huliganuzmin. Kurse serbet qe jane futur ne fushe disa here me qellime kriminele e rraciste jo vetem qe nuk denohen per rracizem por ju japin 3 pikeshin. Ka edhe 'luftera' midis vendeve europiane qe ndikojne ne vendim marjen.
Anglezet i denoi ingilterra se vrane 38 njerez ne stadium.
boahhhhhhhhhhhhhhhhh

Socio
27-10-2014, 07:45
'Njembedhjete burrat' kenduar nga Daniel Cook


https://www.facebook.com/video.php?v=936598826368674

drague
28-10-2014, 08:57
“Kurir”: Futbollistėt serbė rrezikojnė tė vriten nga ISIS nė Shqipėri


BEOGRAD - Serbėt kanė nisur njė fushatė pėr tė bindur UEFA-n, qė ndeshja e kthimit me Shqipėrinė tė luhet nė njė fushė neutrale dhe jo nė vendin tonė.

Gazeta serbe “Kurir” shkruan sot se futbollistėt serbė mund tė vriten nga terroristėt e ISIS nė Shqipėri. Sipas tyre, aktiviteti i xhihadistėve ėshtė zgjeruar ndjeshėm nė rajon, duke sjellė nė vėmendje edhe vajtjen e disa shqiptarėve nė Siri pėr tė luftuar pikėrisht pėrkrah ISIS.

“Serbėt janė tė kėrcėnuar nga sulmet terroriste nga grupi islamik ISIS dhe nuk i garantohet siguria nė Shqipėri”, - shkruan “Kurir”.

Sipas gazetės, burime tė besueshme nga strukturat e sigurisė, thonė se nė kushtet kur aktiviteti i ISIS ėshtė pėrforcuar nė rajon, s’ka kurrfarė sigurie pėr futbollistėt serbė.

“Strukturat e sigurisė nė Serbi e kėshillojnė Federatėn e Futbollit tė Serbisė qė t’i shmanget udhėtimit pėr nė Shqipėri, sepse mund tė kėrcėnohet siguria e tyre, dhe ekziston rreziku i sulmeve terroriste, sidomos nga pjesėtarėt e organizatės ISIS qė vepron fuqishėm nė Ballkan kohėn e fundit”, - shkruan “Kurir”.

Gjithashtu, serbėt frikėsohen se nė ndeshjen e kthimit do tė ketė edhe ish-pjesėtarė tė Ushtrisė Ēlirimtare tė Kosovės. Me kėto spekulime mediat serbe po mundohen ta bindin UEFA-nė qė ndeshjen e kthimit ta luajė nė njė vend neutral dhe pa shikues. Pasi i mohoi kombėtares kuqezi qė tė kishte me vete tifozėt e vet, nė masėn 5 pėrqind tė stadiumit, sikurse e parashikon rregullorja e aktivitetit, Serbia kėrkon njė tjetėr shėrbim nga Mishel Platini dhe qeveria e futbollit europian nė Nion tė Zvicrės.

(er.nu/BalkanWeb)

ana_gend
28-10-2014, 09:03
cfare duan serbet ben platini, po kudo te luhet ka shqiptare me shumice hic mos kene gajle pa pergjigje sdo mbeten.

SystemA
28-10-2014, 09:21
Hajt se i siguron zena Ashton

ana_gend
28-10-2014, 09:23
Hajt se i siguron zena Ashton

po po baronesha i kishte lavderu serbet se e kane bere ballkanin nje vend me te mire.

SystemA
28-10-2014, 09:34
po po baronesha i kishte lavderu serbet se e kane bere ballkanin nje vend me te mire.

Mediat tona jane te <madherishme>,por gjoja ose kinse harrojne qe kane qene per vizite ne beogradicic dhe nga bundestagu gjerman si dhe kineze,pa e zgjatur se cka thene ministri i jashtem i Austrise.

Mire do behet.....

SystemA
28-10-2014, 09:43
po po baronesha i kishte lavderu serbet se e kane bere ballkanin nje vend me te mire.
Harrova qe vicat vendosen te ulin pagat dhe pensionet si masa drastike!

legjenda
28-10-2014, 19:57
Tashmė ata po bėjnė njė fushatė, pėr tė bindur UEFA-n qė ndeshja e kthimit me Shqipėrinė, tė luhet nė njė fushė neutral.

Gazeta serbe “Kurir” shkruan sot se futbollistėt serbė mund tė vriten nga terroristėt e ISIS nė Shqipėri.

Kjo, duke qenė se sipas tyre, aktiviteti i tyre ėshtė zgjeruar ndjeshėm nė rajon, duke nėnkuptuar kėtu edhe vajtjen e disa qindra shqiptarėve nė Siri pėr tė luftuar pikėrisht pėrkrah ISIS.

“Serbėt janė tė kėrcėnuar nga sulmet terroriste nga grupi islamik ISIS dhe nuk i garantohet siguria nė Shqipėri”, shkruan “Kurir”.

Sipas saj, burime tė besueshme nga strukturat e sigurisė, thonė se nė kushtet kur aktiviteti i ISIS ėshtė pėrforcuar nė rajon, s’ka kurrfarė sigurie pėr futbollistėt serbė.

Strukturat e sigurisė nė Serbi e kėshillojnė Federatėn e Futbollit tė Serbisė qė t’i shmanget udhėtimit pėr nė Shqipėri, sepse mund tė kėrcėnohet siguria e tyre, dhe ekziston rreziku i sulmeve terroriste, sidomos nga pjesėtarėt e organizatės ISIS qė vepron fuqishėm nė Ballkan kohėn e fundit. (34)http://www.alkoill.com/wp-content/uploads/2014/10/kurir1-150x150.jpg

Rex
28-10-2014, 21:13
Per ju qe nuk e kuptoni serbishten, ne foton larte shkruan: "kercenim i xhihadisteve nga Shqiperia: fubollistet serb do t'i fitojme permes snajperit"!

Se kush dhe kur e ka bere ate deklarate vetem ata vet mund t'a dijne. Nuk lodhen qe te ofrojne ndonje burim, si zakonsiht.

---

Propaganda serbe eshte e njohur ne tere boten historikisht.
Jane te njohur per propagande te felliqte.


Shembull:

Gjate luftes ne Bosnje gazeta serbe 'Vecernje Novosti' e kishte vendosur si kryelajm kete fotografi me dicituren: Nje djalosh serb familja e te cilit eshte vrare nga muslimanet e bosnjes"!

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/thumb/1/14/Vecernje-novosti-propaganda.jpg/200px-Vecernje-novosti-propaganda.jpg

Normalisht qe qellimi ka qene mobilizimi i sa me shume vullnetareve serb per luften e Bosnjes, rezultatet e se ciles me vone i dijme te gjithe.


Ndersa e verteta eshte se fotografia me ate djaloshin nuk ishte fotografi fare por ishte pikture e punuar se paku 100 vite para fillimit te luftes ne Bosnje.

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/thumb/0/0b/Orphan_by_Uros_Predic_%281888%29.jpg/300px-Orphan_by_Uros_Predic_%281888%29.jpg

Mr. E
28-10-2014, 21:18
Ky ka qene lajmi i dites sot ne shumicen e mediave serioze Shqiptare.
Keto gazeta serbe vetem sa vertetojne gjithnje e me shume sa plehra jane.
Mjafton vizita e Papes e cila u be pak kohe me pare per te vertetuar te kunderten e pretendimeve te tyre.

Rex
28-10-2014, 21:22
Ky ka qene lajmi i dites sot ne shumicen e mediave serioze Shqiptare.
Keto gazeta serbe vetem sa vertetojne gjithnje e me shume sa plehra jane.
Mjafton vizita e Papes e cila u be pak kohe me pare per te vertetuar te kunderten e pretendimeve te tyre.

Si po mendon. E kane cituar kete gazeten serbe, apo ka qene lajm se dikush me te vertete e ka bere kete kercenim.

Nuk jam i sigurte nese po me kupton.

Ose, na sjell linkun te lutem qe ta lexojme vet.

Sopoti
28-10-2014, 21:22
Si gjithmone I sakte Rex.Nga ky lajm me propaganda serbe mu kujtua propaganda serbe neper Europe per genocidin armen qe udhehiqej nga 7 gjenerale shqiptare edhe Europa si pise besonte pa pik faktesh qe lajmet ishin propaganda serbe.Ish I pari qe denoi ne Londer asokohe ate genocide Ismail Qemali.

CERMENIKASI
28-10-2014, 21:29
Mjekrroshave nuk u bahet vonė pėr trojet shqiptare !

Sa pėr serbicėt , mendoj se u ka hy fryka pėr t'ardh n'Shqipni dhe nuk dinė ēfar tė shpifin pėr tė mos u zhvillue ndeshja nė vendin tonė .Sikur duket" i kanė mbush".

Rex
28-10-2014, 21:34
Si gjithmone I sakte Rex.Nga ky lajm me propaganda serbe mu kujtua propaganda serbe neper Europe per genocidin armen qe udhehiqej nga 7 gjenerale shqiptare edhe Europa si pise besonte pa pik faktesh qe lajmet ishin propaganda serbe.Ish I pari qe denoi ne Londer asokohe ate genocide Ismail Qemali.

Faleminderit mik.

Shembuj te tille vetem une i di me dhjetera. Sidomos nga ato te lufterave te Jugosllavise.

E kishte bere nje deklarate njeri nga nderkombetaret qe ishin aktiv gjate periudhes se fushates ajrore te NATO's, lidhur me propaganden serbe, por per sherr nuk me kujtohet as personi e as deklarata e sakte. Ka mundesi qe te kete qene Jamie Shea. Nese e gjej do t'a sjelle. Ka qene nje deklarate teper e sakte.

Mr. E
28-10-2014, 21:36
Si po mendon. E kane cituar kete gazeten serbe, apo ka qene lajm se dikush me te vertete e ka bere kete kercenim.

Nuk jam i sigurte nese po me kupton.

Ose, na sjell linkun te lutem qe ta lexojme vet.

E kane cituar dhe e kane ironizuar, po thuaj te gjitha mediat Shqiptare qe kane pasqyruar kete lajm.

Artikulli ne OraNews:
http://sport.oranews.tv/serbia-kercenohet-nese-shkon-ne-shqiperi/

Artikulli ne A1Report (Shqiptarja.com):
http://www.shqiptarja.com/sport/2726/serb-t-e-ekzagjerojn--isis-do-vras--futbollist-t-tan--n--shqip-ri-248718.html

Artikulli ne ne News24 (Balkanweb)
http://www.balkanweb.com/sport/2692/kurir-futbollistet-serbe-rrezikojne-te-vriten-nga-isis-ne-shqiperi-219167.html

drague
28-10-2014, 21:40
Si po mendon. E kane cituar kete gazeten serbe, apo ka qene lajm se dikush me te vertete e ka bere kete kercenim.

Nuk jam i sigurte nese po me kupton.

Ose, na sjell linkun te lutem qe ta lexojme vet.

Rex e kam sell une ne mengjes

http://www.forum-al.com/showthread.php?p=716988#post716988

Rex
28-10-2014, 21:45
E paskan cituar (dhe ironizuar) gazeten Kurir dmth.

Ma mori mendja.

drague
28-10-2014, 21:47
E paskan cituar (dhe ironizuar) gazeten Kurir dmth.

Ma mori mendja.

Rex ma fal at J qe me mungon ke citimi?

Rex
28-10-2014, 21:54
Rex ma fal at J qe me mungon ke citimi?

Fal te qofte, ama mos e perserit me se te kalon ne shprehi... si Akrepit :P

unreal
28-10-2014, 22:00
Per ju qe nuk e kuptoni serbishten, ne foton larte shkruan: "kercenim i xhihadisteve nga Shqiperia: fubollistet serb do t'i fitojme permes snajperit"!

Nje korigjim i vogel Rex.
Fjala serbe "pobicemo" nenkupton vrasje jo fitim/fitore/do te fitojm.

kriko
28-10-2014, 22:02
Lajme e propagandes serbe:fatkeqesisht nuk eshte hera e pare qe japin kso lajme mediumet serbe por shumica e tyre besojn ne gjithe ato qe shkruhet kunder shqipetareve, flas per njerzit e thjesht qe ne gjdo koment shajn shqipetaret dhe me e keqja eshte se marrin ket linkun e shperndajn neper forume te huaja dhe mundohen me ghdo kusht qe tanbushin mendjen qe edhe ti ta besosh at(kaq shum na urrejn ata)

unreal
28-10-2014, 22:07
Nuk eshte se vetem mediumet e tyre (serbe) bejne propagande antishqiptare.Te ishin vetem medijat do te ishte problem i vogel.
Propaganda antishqiptare behet nga qeveria,akademia e shkencave,kisha serbe,medijat e deri tek ata bujqit ne arat e Vojvodines.

kriko
28-10-2014, 22:32
Nuk eshte se vetem mediumet e tyre (serbe) bejne propagande antishqiptare.Te ishin vetem medijat do te ishte problem i vogel.
Propaganda antishqiptare behet nga qeveria,akademia e shkencave,kisha serbe,medijat e deri tek ata bujqit ne arat e Vojvodines.

E kisha fjalen vetem te mediumet me gjith se kto qe i ceke me larte eshte shum e sakt,jan nje brum te gjithe,kjo buron nga politika serbe kshu ka qen gjithmon dhe kshu do ngele si duket ..

Rex
28-10-2014, 22:33
Nje korigjim i vogel Rex.
Fjala serbe "pobicemo" nenkupton vrasje jo fitim/fitore/do te fitojm.

Verejte me vend. E paskam lexuar si 'pobedicemo' gabimisht.

lind
29-10-2014, 13:42
Cana ka folur per ndeshjen/ngjarjet Serbi-Shqiperi dhe vendimin e Uefa-s.

Lorik Cana - Intervistė pėr gazetėn DITA - nga Mira KAZHANI

https://www.youtube.com/watch?v=BIFSqbYdarQ#t=68

Ragnar
30-10-2014, 15:44
LEXONE se cfare thote shkina me e keqe se nje shkine biologjike :@

Mbesa e Berishės ia kthen Canės: Skeni pse rrihni qyetarė serbė

http://www.telegrafi.com/fo/sport/mbesa-e-berish-euml-s-ia-kthen-can-euml-s-skeni-pse-rrihni-qyetar-euml-serb_hd.jpg

Mbesa e Sali Berishės, Dasara Malltezi, i ėshtė pėrgjigjur kapitenit tė kombėtares shqiptare, Lorik Cana.

Kapiteni i kombėtares shqiptare i fundit i quajti “budallallėqe” komentet e saj nė mbrojtje tė serbėve, pas incidenteve nė ndeshjen Serbi-Shqipėri.

Por, duke folur pėr rubrikėn satirike “Antena brenda familjes, ajo edhe njėherė ka mbėshtetur bindjet e saj se fajtorė pėr incident kanė qenė shqiptarėt, tė cilėt i kanė rrahur me boksa “qytetarėt serb”. Ja ēfarė shkruan mbesa e ish-kryeministrit shqiptar, Sali Berisha, ajo:

“Plz, lexova atė intv tuj nė i gazetė cop cop, lene mo ēa gazete. Unė se lexoj hiē i herė, po mė thanė friendsat nė FB se mė qeke lėndu.

Se kuptoj njė herė pse qeke lėndu. Ca tė keqe kam thėnė unė, pse tė kam thėn qė ke shku aty me lujt e jo me me rrah nejrėz? Plz kjo ėshtė e tepėrt.

I herė unė skam fol pėr ty personalisht po pėr tė gjihė qė u rrahėt aty kot si gomerė. Pse mo ēa o futblli, ndeshje boksi? Dhe pėrse u rrahėt, se njė katnar kuksian u valviti njė balon me njė poster qesharak. Kėto janė gjona qesharake, qė vetėm shqiptarėt i bėjn.

Pvk, desha me thėnė se i keni rėnė gjoksit qė keni mbrojt Flamurin. Ai nuk ishte Flamur fare dhe e keni gabim, tregoni injorancėn tuj.

E dyta, skeni pse rrihni qyetarė serb. Hajd mo normal me u nxeh me ndonjė futbollist, po ca kishit me qytetarėt serb qė hynė nė fushė. Ata hynė, le tė dilnin, ca pune kishit ju se kuptova? Plus qė ti je fotografu keq duke e rrah. Se kuptoj si mund tė jesh kapiten. Ty s’tė ka caktu njeri kapiten boksi, po kapiten futbolli. Plsz kėto gjėra duhet tė marrin fund.

Plus kėsaj nuk ma ndin fare se sa do dal ndeshja. Unė dhe ndeshjen se kam pa fare, se kam qenė nė kafe, po pash nė FB kėto fotot Me thėnė tė drejtėn, turp i madh.

E treta se kuptoj ca kėrkoni nga UEFA. Ajo ėshtė tregu e padrejt qė s’tė ka dėnu ty mos me e prek mė fushėn e blert. Ke shku ke rraf njė serb aty e tė duket vetja hero. Ky ėshtė racizėm dhe duhet tė dėnohesh dhe pik. As mė plas ca thonė shqiptarėt Dhe gjyshi qė bėn sikur ėshtė i nxef ja do puna qė flet ashtu. Po mua sma ndin se sjam poltikane. Edhe babi deri nė Kėshill Kombėtar ėshtė. Po eci mė lart, flasim.

Desha tė them dhe nji gjo qė mė ka bo pėrshtypje. Kėto femrat mendjelehta qė thonė “Lorik martohu me mu”. Kjo ėshtė modė katunaresh. Ti iherė je i martum me italiane dhe duhet ti thush qė je i martum, mos me bo si cun i bukur. Pastaj ca do ndodhte sikur unė nga inati ti thosha Ivanit “Ivan martohu me mu” se ju njėsoj ini, tė dy pėr tė rraf kini hy nė fushė. Ndaj kėto gjona duhen bė me qetėsi dhe jo me patriotizėm koti katunarėsh.

Mė fal qė e zgjata, se kam njė defekt nė piano po mė duket nuk rregullohet dhe do ta hedh kėtė tė blej njė tjetėr. Kėtu i kap lirė. 180 mij euro ėshėt njė firmato. Aty nė Shqipėri tė gjitha fallco mo, si puna e patriotizmit tuj. Kaq kisha. Plz mė mirkupto, nuk e kam personale. E kam me kombėtaren.”

YOKO
30-10-2014, 15:47
Si kukull qenka kjo Dasara. I paska ngjare gjyshes nga ana e te jatit.

Ragnar
30-10-2014, 16:19
Nuk do me qudit kur nje dite kjo shkinja Dasara ta akuzon Adem Jasharin qe ka vra shkije.

Tradhtaret gjithmone kane egzistuar dhe gjithmone e kemi pesuar prej tyre,a thu cfare duhet bere me kete qelbesire ?

cool_shqype
30-10-2014, 16:26
Nuk do me qudit kur nje dite kjo shkinja Dasara ta akuzon Adem Jasharin qe ka vra shkije.

Tradhtaret gjithmone kane egzistuar dhe gjithmone e kemi pesuar prej tyre,a thu cfare duhet bere me kete qelbesire ?

INJOROJE......N'gop t'soms te shkoje kokrra e debiles......po c'kafsheri ka te blloku.