PDA

View Full Version : A do te ndryshoje vendimi i UEFA-s?


Mr. E
24-10-2014, 22:13
Sa besim keni qe vendimi i apelimit mund te kaloje ne favor te Kombetares Shqiptare. Cili eshte mendimi juaj per vazhdimesine e kesaj historie ?

zirconium
24-10-2014, 22:14
Ncuq

Zana
24-10-2014, 22:27
Duhet te pranohet Apeli si fillim - Dhe varet ne c'fare pikash/bazash do apelojne. Kam pershtypjen qe Apeli do refuzohet .... ( edhe pse shpresoj qe jo ) . Na ngelet te presim.

Gjithsesi, ne lidhje me temen them qe jo: Zakonisht Uefa kur merr vendime, i ka te sigurta krahet.

Mr. E
24-10-2014, 22:30
Shpresa vdes e fundit :)

Oqeani
24-10-2014, 22:31
Shpresa vdes e fundit :)

:(

cool_shqype
24-10-2014, 22:32
Ate qe bene ata LOJTARE TE PERFAQSUESES KOMBETARE si dhe reagimi i kombetredashesve ne pritje e me tej jane baraz me nje fitore ne fushbeteje.
Vendimi i UEFA'VIC-ve eshte nje 0 perpara momentit qe tregoi se hipokrizia dhe pllakataleckat per kundra rracizem e humanizem jane vazhdimesi e politikes se ndyre te EUlesheve te shkojn e te pllenohen.......i njoroj me vullnet dhe me ngazellim.....jane hequr shum maska e sejcila pale ka treguar ate qe ka ne bark.
Ballkani e Ballkanasit jane si para 130 viteve me nje ndryshim qe vetedija jone tash ka me teper popullaritet DHE KETE VETEDIJE PER DINJITET E TE DREJTE NUK KA UEFACICAVICA QE NA E MOHOJNE A NDRYSHOJNE.

SERAFIM DILO
24-10-2014, 22:33
Po nuk u provua qe kombetarja shqiptare donte te vazhdonte lojen (o pamundesia e vazhdimit),vendimi i uefes eshte i drejte.(Gjoba eshte kot)

I padrejte eshte denimi kunder serbise,(jo piket o rezultati) por serbet duhet te ishin denuar si minimun qe 2-3 vjet te mos zhvilloheshin ndershet e kombetares brenda teritorit serb.
Padrejtesia ne kete rast eshte mos denimi i serbeve,faktikisht dolen te palagur,u denuan shum me pak se ēe mendonin dhe vete.

yllbardh
24-10-2014, 22:40
S'ma merr mendja qė do tė ketė ndonjė ndikim srry ma8... :(

Pėrderisa faktori racistik nuk ėshtė pėrmendur nė vendimin kundėr serbisė e tėra kjo mesele ėshtė hajgare se jo mahi.

Zana
24-10-2014, 22:46
Shpresa vdes e fundit :)

Ashtu eshte Mistere, por duhet te jemi edhe realiste.

kanina
24-10-2014, 22:50
me apelin ka dhe mundesi te ndryshoje. ka precedente qe ka ndryshuar...keshtu te pakten me thane disa miq te mi.
nese apeli nuk varet nga platini dhe nga komisioni qe votoi sot dhe me siguri keshtu duhet te jete(perndryshe sdo quhej apel) ateher ka shume mundesi qe vendimi te ndryshoje.

daniel00
24-10-2014, 22:57
Vendimi nuk ėshtė politik , ėshtė njė ngatėrresė e thjeshtė dosjeje prej komisionit , ėshtė njė burokraci qė do qartėsohet nė favor tė shqiptarėve.

Rex
24-10-2014, 23:02
Ndoshta kjo mund te ndihmoj sadopak. Pjesa me bold mund te jete e vertete. Nje rast qe e di une eshte ai i Gjibraltarit ku kjo gjykate kishte marr vendim krejtesisht te kundert me ate qe e kishte marr UEFA.Gjykata e Arbitrazhit mund t’i japė Shqipėrisė tė drejtė

Presidenti i Federatės Shqiptare tė Futbollit, Armand Duka, njoftoi sot se do ta apelojė vendimin e Komisionit Disiplinor tė UEFA-s nė instancat mė tė larta tė drejtėsisė sportive.

Pas vendimit skandaloz tė UEFA-s pėr t’i dhėnė fitoren nė tavolinė Serbisė pavarėsisht se e dhunuara ishte Kombėtarja jonė, pritet qė pėrballja Serbi - Shqipėri tė vazhdojė edhe tek Komisioni i Apelit dhe Gjykata e Arbitrazhit.

Duka tha sot se FSHF-ja do ta apelojė vendimin nė Komisionin e Apelit dhe Gjykata e Arbitrazhit Sportiv (CAS) nė Lozanė, Zvicėr.

Por sa ėshtė mundėsia qė Shqipėria ta fitojė tė drejtėn e saj tek Arbitrazhi Sportiv?

Gjykata e Arbitrazhit Sportiv ėshtė organi mė i lartė vendimmarrės sa u pėrket ēėshtjeve sportive qė nuk zgjidhen nė hallkat poshtė saj.

Shpresa tek Arbitrazhi

Gjykata e Arbitrazhit Sportiv nė Zvicėr jo vetėm qė ėshtė shumė mė e pavarur sesa Komisioni i Disiplinės sė UEFA-s, por hera-herės ka qenė nė pole tė kundėrta me qėndrimet qė ka mbajtur institucioni evropian i futbollit.

Nėse te Komisioni Disiplinor trupi gjykues pėrbėhet nga juristė tė pėrgjithshėm, por edhe nga njerėz tė futbollit, Arbitrazhi ėshtė totalisht i pėrbėrė nga juristė tė mirėfilltė dhe ekspertė ligjorė tė sportit.

Anėtarėt e tij janė shumė mė pak tė ndikueshėm nga UEFA dhe nė tė kaluarėn ka pasur jo pak ēėshtje qė ajo i ka rigjykuar nė favor tė palėve qė janė rrėzuar nga UEFA.

Sa i pėrket Komisionit tė Apelit mundėsia qė ai tė ndikohet nga UEFA dhe zyrtarė tė saj ėshtė shumė i madh, pasi nė pėrbėrje ka shumė zyrtarė qė kanė funksione edhe te UEFA.

Nė kėto kushte Arbitrazhi mbetet opsioni mė i mirė pėr tė marrė fitoren e mohuar nga UEFA.

Detyrat e CAS-sit?

CAS-i ka detyrė tė zgjidhė mosmarrėveshjet ligjore nė fushėn e lojės pėrmes arbitrazhit. Ajo rishikon vendimet e gjykatave tė mėparshme dhe mė pas nėse ėshtė e nevojshme shqipton vendime tė reja.

Ajo ofron ndėrmjetėsim qė palėt tė zgjidhin mosmarrėveshjet mes tyre me rrugė miqėsore, kur kjo procedurė ėshtė e lejuar nga palėt. Pėrveē tė tjerash, CAS-i jep edhe kėshilla ligjore qė kanė tė bėjnė me sportin.

Ajo gjithashtu merr pėrsipėr tė gjykojė edhe raste tė veēanta dhe tė njė rėndėsie specifike.

/Shekulli Online/E.G/

unreal
24-10-2014, 23:04
Me kete personel te UEFA's,as opsioni "Nuk e di" nuk eshte i sigurt.

Mano
24-10-2014, 23:22
hahahah...degjoni Boshnjaket se cfar thone per platinin ne Stadjum..

https://www.youtube.com/watch?v=acnS_LgN_bo#t=13

Oqeani
25-10-2014, 00:19
Anglezėt !!!
http://www.presheva.com/thumbnail.php?file=Sport/Blatter_Platini_971629958.jpg&size=article_medium

kanina
25-10-2014, 08:05
hahahah...degjoni Boshnjaket se cfar thone per platinin ne Stadjum..

https://www.youtube.com/watch?v=acnS_LgN_bo#t=13

e degjova por se kuptova!

Poeti
25-10-2014, 08:09
Votova opsionin NUK E DI, sepse po te ishte si duhet, tani me nuk do te diskutonim ne lidhje me vendimin, sepse ai do te ishte ne favorin tone qe ne komisionin disciplinor te UEFA (SERBFA)

SystemA
25-10-2014, 08:10
e degjova por se kuptova!

eh mire......

drague
25-10-2014, 08:11
e degjova por se kuptova!

platini te qivja teme.bertasin

nuk e di kur eshte bere kjo video

SystemA
25-10-2014, 08:13
Po nuk u provua qe kombetarja shqiptare donte te vazhdonte lojen (o pamundesia e vazhdimit),vendimi i uefes eshte i drejte.(Gjoba eshte kot)

I padrejte eshte denimi kunder serbise,(jo piket o rezultati) por serbet duhet te ishin denuar si minimun qe 2-3 vjet te mos zhvilloheshin ndershet e kombetares brenda teritorit serb.
Padrejtesia ne kete rast eshte mos denimi i serbeve,faktikisht dolen te palagur,u denuan shum me pak se ēe mendonin dhe vete.

Perfaqesuesi i uefaleshit i tha arbitrit qe ndeshja duhet te vazhdoje pa tifoza(kur u nderpre)

drague
25-10-2014, 08:13
http://www.cityfm.al/lajme/sport-menu/item/8886-sa-mbrapa-ka-mbetur-uefa.html

SystemA
25-10-2014, 08:14
Vendimi nuk ėshtė politik , ėshtė njė ngatėrresė e thjeshtė dosjeje prej komisionit , ėshtė njė burokraci qė do qartėsohet nė favor tė shqiptarėve.
Shpresojme ....................per neser.

kanina
25-10-2014, 08:15
eh mire......

ehhh...nuk kutpj sllavisht fatkeqsisht..

SystemA
25-10-2014, 08:18
Basel kundra Liverpool hengri 46.000 franka gjobe VETEM per nji gastare rakije qe u hodh ne fushe.
Jane gjithmone PARAZITET qe vendosin.
Mire do behet

Ganimet
25-10-2014, 08:37
Kombetarje ėshte denuar per mosvazhdimin e lojes!? ne ket rast ishte vet gjygjtari ai qe dha shenj per perfundimin e lojes.Cana ne nji prononcim thot se perveq propozimit te trejnerit te skuadres serbe nuk ka pas zera se loja duhet te vazhdohet.
Nuk e di sa ka arritur te tregoj mjaftueshem kombetarja jon prova te forta se megjithate loja ishte e pamundur ne nji atmosfer te zymt qe ishte krijuar,ku lojtaret u sulmuan edhe nga vet futbollistet serb,pastaj traumat e marra nga kombetarja jon nga agresiviteti i policis,lojtarve dhe tifozve serb.
Droni ishte nji nji ekces,te e fundit nuk dihet autori e qellimi,nese veprimi politik,ather pse uefa merret me qeshtjen e dronit...'vrani therrni shqiptaret qe hrvati te mbetet pa vella' eshte akoma me e pa pranueshme sepse eshte racizem.


Ipni rast Matoshve,Lubonjeve e ca injorantve tjer ,pastaj prisni te ju qmoj Evropa .Ky vendim i UEFA me vet faktin ku nuk nxjerr vetem nji fajtor ,sepse dy fajtor nuk mund te jen ne kte dhe ne te gjitha rastet,prandaj vendimi eshte sa per te then se ne mbaruam me pjersen ton.
Arsyja per mos organizim te mir te Serbis,e pikrisht ktu vendimi eshte i drejt,per pasoj te kti mosorganizimi te mir u mbush fusha perplot mbeshtetes te Bogdanovit te tmerrshem si po i thojn .E ka harru Bogda qe as gjum nuk bente se e mbysnin endrrat se ISIS po ia heq qafen midis Rome! sa mezi ia ben nji vend ne WC te femrave te kaloj paraburgimin.

Samiu
25-10-2014, 08:38
Une jam shume i deshpruar e i zhgenjyer shume me vehten time pasi qe kisha parandjenjen se do i merrnim piket ne tavoline, kuptohet drejtesisht. Si nuk e mbajta pa u thyer, amaneti e Gjegjit te Madh Fishtes per evropen Lavire...
Me falni se kujtova, se kjo "Lavire ka mbledhe ndoshta pak mend"...

Nuk ka shanse, se vetem platinic te vendos, per nje vendim te tille politiko rracist sa do ai vet te jet rracist...ka direktiva edhe shume me te thella politike nga jashte e me larg politike...

SystemA
25-10-2014, 08:44
Une jam shume i deshpruar e i zhgenjyer shume me vehten time pasi qe kisha parandjenjen se do i merrnim piket ne tavoline, kuptohet drejtesisht. Si nuk e mbajta pa u thyer, amaneti e Gjegjit te Madh Fishtes per evropen Lavire...
Me falni se kujtova, se kjo "Lavire ka mbledhe ndoshta pak mend"...

Nuk ka shanse, se vetem platinic te vendos, per nje vendim te tille politiko rracist sa do ai vet te jet rracist...ka direktiva edhe shume me te thella politike nga jashte e me larg politike...
Prandaj votova qe jo...
Te tjeret kane imagjinata dhe iluzione per Laviren qe po ajo e vjetra ngelet!

Samiu
25-10-2014, 08:51
Prandaj votova qe jo...
Te tjeret kane imagjinata dhe iluzione per Laviren qe po ajo e vjetra ngelet!

Une nuk votova per asnjeren, sepse interesi eshte zero tek une tani, nuk e pata mendjen aty nga revolta e shqetesimi...por edhe une me plot bindje, dhe mosbesim te plote ndaj "lavires", po ia futi "jo"...

P.S. Desha te te shkruaja ne privat, por e kishe kutine plote..

drague
25-10-2014, 08:58
Une nuk votova per asnjeren, sepse interesi eshte zero tek une tani, nuk e pata mendjen aty nga revolta e shqetesimi...por edhe une me plot bindje, dhe mosbesim te plote ndaj "lavires", po ia futi "jo"...

P.S. Desha te te shkruaja ne privat, por e kishe kutine plote..

kete radhe thashe po ja dalim.sa popull pa fat qe jemi.

megjithese djemt jane shume te motivuar.mund te ja dalin dhe pa "ndihmen e uefa-s

SystemA
25-10-2014, 08:59
Une nuk votova per asnjeren, sepse interesi eshte zero tek une tani, nuk e pata mendjen aty nga revolta e shqetesimi...por edhe une me plot bindje, dhe mosbesim te plote ndaj "lavires", po ia futi "jo"...

P.S. Desha te te shkruaja ne privat, por e kishe kutine plote..

Me vone Sami se me duhet te dal.
uefa skilja e vjeter me MIJRA fytyra..
http://www.lettera43.it/cronaca/896/genova-fermati-138-ultra-serbi-belgrado-si-scusa_breve.htm
Dhe NE...
http://www.calcioblog.it/post/416002/serbia-albania-luefa-da-3-0-a-tavolino-ma-cancella-i-punti

Pra cfare faktesh do kurtizanja platinka.
KLB-r nga Arbeni

3d1
25-10-2014, 09:33
Nuk besoj se do ndryshoje vendimi.....
Edhe nese ndryshon mund te ndryshoje vetem gjoba.

drague
25-10-2014, 09:47
Ky ėshtė tradhtari shqiptar, i cili i ndihmoi Serbisė pėr vendimin

Natyrisht se historikisht shqiptarėt kanė pasur nga njė “kopil” apo ndryshe “tradhtar” nė gjirin e vet, e mė ndryshe nuk ishte as kėsaj radhe nė luftėn sportive Serbi – Shqipėri.

UEFA padrejtėsisht dėnoi Shqipėrinė duke i dhėnė njė disfatė prej 3-0, njė vendim ky qė zgjoi shumė reagime anė e mbanė trojeve shqiptare.

Por, zanafillėn mbrojtja e Serbisė e ka pasur pikėrisht nga njė shqiptar, i cili menaxhon gjysmėn e lojtarėve tė kombėtares serbe.

Fail Ramadani quhet personi i cili vjen nga Gostivari dhe mund tė quhet tradhtar nė “luftėn” e fundit ndaj Serbisė.

Ramadani ėshtė kryetar i agjencisė “Lion Sport” qė menaxhon lojtarėt serb – Nastasic, Ljajic, Markovic, Fejza etj.

Ai thuhet se ėshtė njohės i mirė i futbollit dhe i qarqeve nė UEFA, e madje besohet se pikėrisht Ramadani i ndihmoi Serbisė nė lobim dhe nė pėrgatitjen e dokumenatcionit qė Federata Serbe ia dėrgoi UEFA-s.

Nuk dihet nėse vėrtet ka pasur Ramadani njė ndikim tė tillė, por ai publikisht doli hapur pak ditė pas ndeshjes pėr tė pėrkrahur Serbinė pas incidentit me Shqipėrinė ku lojtarėt tanė u dhunuan fizikisht.https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpf1/v/t1.0-9/10347689_10152429979911463_6212987872341956662_n.j pg?oh=e5d3224793d27344d1093b169ea5911a&oe=54B2B13F&__gda__=1421130560_1790afa4dfe12eaed9b8fdebe089f31 0

AS

AAO
25-10-2014, 10:13
Basel kundra Liverpool hengri 46.000 franka gjobe VETEM per nji gastare rakije qe u hodh ne fushe.
Jane gjithmone PARAZITET qe vendosin.
Mire do behet

Eh mer systema ,eshte ekip anglez ai ,nuk o ekip shqiptar.

Ai stoli qe pothujse ju thy Bales n'koke ti kishte ndodh Pirlos ,Riberis ,Tony Cross apo Schveintajgerit ,Serbia do ishte e perjashtuar nga kompeticioni per nja 2-3 vjet t'mira dhe ai tifozi do bente minimumi 5 vjet burg. Por fati serbve ishte se perballe kishin nje kombetare te vogel pa tradite ne futboll dhe pa ndonje mbeshtetje nga evropa. Vetem shtypi anglez ka denu realisht aktet vandale te serbeve dhe vendimin e uefas duke mbeshtetur Shqiperine ,mediat e tjera perfshi dhe ato gjermane hmm ka lene per te deshiruar.

Ps. megjithate nuk duhet te ligeshtohemi sepse cdo e keqe e ka nje te mire mbrapa ,e mira e ksaj te keqe qe na ndodhi eshte sepse na ka bashkuar me shume se kurre me njeri tjetrin ,edhe ato pak njerez qe ishin skeptik ne lidhje me raportet serbo-shqiptare qe medemek serbet urrejne shqiptaret e kosoves dhe jo te shqiperise ju mbush mendja top qe serbet urrejne cdo treve shqiptare. Jemi NJE me shume se kurre!

Socio
25-10-2014, 10:23
Me kete personel te UEFA's,as opsioni "Nuk e di" nuk eshte i sigurt.

Platini eshte personi me i keq ne bote


http://www.youtube.com/watch?v=i9ykcPRkV4o

SystemA
31-10-2014, 01:46
Franzuska Madame du Couadry platini e di gjuhen.......
http://www.youtube.com/watch?v=0IAUdGYwmoE
Dhe ja mbyll gojen buzelepirave!
GRANDE XAVIER JACOBELLI.

ana_gend
31-10-2014, 08:15
po ka shume mundesi qe gjoben e federates serbe te na e ngarkojne neve ta paguajme``fumato`` VFC uefa platinovic e me rradhe.

nghi ngo
31-10-2014, 10:44
:D te njejten gje po mendoja,do na japin e ndonje denim tjeter. Eshe budallallek(per mua) te pretendosh te kesh te njejtin trajtim si Anglia. Mire beme qe e hodhem ne gjyq si vendim por qe te fitonim, kjo do te thoshte qe gjykata te injoronte vendimin e UEFA, s`besoj.

Per mua pak rendesi ka kjo se cunat e treguan veten. Ajo qe me cudit eshte si lejuam te luajne ne nje stadium te mbushur vetem me tifoze serb.

Me bukur se eshte shprehur dhe ai komediani American s`behej...