PDA

View Full Version : Protestė e madhe nė Nyon, para selisė sė UEFA-sė


legjenda
25-10-2014, 21:26
Shqiptarėt kanė vazhduar me protestat e tyre, pasi tani kanė zbarguar nė Nyon tė Zvicrės, aty ku gjindet dhe selia kryesore e UEFA-sė.
Dje dhe sot janė zhvilluar protesta tė mėdha nė Prishtinė dhe Tiranė, pasi shqiptarėt kanė mbetur tė shokuar mė vendimin e UEFA-sė pėr ndeshjen Serbi-Shqipėri.
Telegrafi raporton se shqiptarėt tashmė kanė zbarkuar nė Nyon tė Zvicrės, pėr tė protestuar mbi selinė e shtėpisė tė futbollit europian, UEFA-sė.
Padyshim qė vendimi i UEFA-sė pėr ti dhėnė fitoren prej 3-0 Serbisė, ka qenė skandaloz, duke parė atė qė kanė bėrė serbė nė stadiumin e Partizanit nė Beograd.
- See more at: http://lajmi.net/proteste-e-madhe-ne-nyon--para-selise-se-uefa-se_100082661.html#sthash.ob8u3a4N.dpufhttp://media.lajmi.net/media/image/201410/w670/43132900_43139900.jpg

Leaf
25-10-2014, 21:27
Respekt per te gjithe pjesmarrsit ..

legjenda
25-10-2014, 21:41
Respekt per te gjithe pjesmarrsit .. legjenda nder e respekt kesaj forum

SystemA
25-10-2014, 21:43
Ja qe dhe kryetari viking danez Claus Bretton -Mayer eshte kundra vendimit te uekashit.
DO danezet te luajne me tifoza ne serbi
@adem gashi
ajo radio jote ha BAR

drague
25-10-2014, 21:46
Ja qe dhe kryetari viking danez Claus Bretton -Mayer eshte kundra vendimit te uekashit.
DO danezet te luajne me tifoza ne serbi
@adem gashi
ajo radio jote ha BAR

danezet jane si kurvat e frances

gladiola
25-10-2014, 21:52
Respekt per protestuesit...ju lumte!

Elian70
25-10-2014, 22:47
tu kishin cuar nje ambulance me mire per ti thene UEFA-s se sa e semure eshte ajo...

Ganimet
26-10-2014, 08:41
Respekt per Lexhenden!UEFA vajti per lesj.

Mesnatė
26-10-2014, 08:47
Ky vendim o kan i pritur. Platini ma shka se shkau esht..
Ja ka mbush doren serbija prandaj.

http://i62.tinypic.com/15eicn5.jpg

Rex
26-10-2014, 09:41
Eksperti zviceran: UEFA duhet ta dėnojė vetveten, janė idiotė

http://www.gazetaexpress.com/public/uploads/image/2014/10/633x347/albania_2066.jpg

Alain Kunz ka kritikuar ashpėr shtėpinė mė tė madhe tė futbollit evropian, UEFA.
Vendimi skandaloz i UEFA-s pėr ndeshjen Serbi-Shqipėri po vazhdon tė kritikohet ashpėr nga tė katėr anėt.

Eksperti i futbollit nė Zvicėr, Alain Kunz, ka shkruar pėr Blick se UEFA mori njė vendim krejtėsisht tė gabuar dhe kėtė e bazon nė dy pika, transmeton Gazeta Express.

“A ėshtė i arsyeshėm rikthimi i lojtarėve shqiptarė nė fushė pas sulmit masiv tė tifozėve serb (dhe forcave tė sigurisė)? Jo”, shkroi Kunz.

“Kush e lėshoi fluturaken me flamurin e Shqipėrisė sė Madhe? Njė tifoz nga Shqipėri prej afėr njė kishe? Kjo dhe pyetja pėr misionin e kėsaj fluturakeje ende nuk janė pėrgjigjur. Kėshtu, ne nuk mund ta japim pėrgjigje pėr pyetjen e fajit”, shtoi tujte eksperti zviceran.

Krejt nė fund ai e quan idiotesk vendimin e UEFA-s qė Spanja e Gjibraltari tė mos jenė nė njė grup pėr eliminatore, pėrderisa Shqipėria e Serbia po/telegrafi.

kriko
26-10-2014, 09:42
Kshu eshte kur drejtohemi nga njerz mafioz..seshte vetem Platini fajtor ktu,ne ngelem duke protestuar per gjdo ngjarje kemi me dekada qe protestojm,shkurt nuk jemi te zotet per veten kaq..

-respekt per kta shqipetar qe dolen ne protesta...