PDA

View Full Version : Skandal/Tabela s’funksionoi, Vllaznia humb ndeshjen nė Ligėn Ballkanike tė Basketboll


Mr. E
28-10-2014, 21:00
https://www.youtube.com/watch?v=tS8Kzgb3qzs

Skandalet duket se nuk kanė tė sosur nė sport dhe i radhės ėshtė shėnuar nė Pallatin e Sportit “Qazim Dervishi” tė Shkodrės.
Instalimi pak orė para startit tė takimit dhe mė pas mosfunksionimi i tabelave elektronike, ka bėrė qė tė mos zhvillohet ndeshja e Ligės Ballkanike nė Basketboll pėr meshkuj Vllaznia – Mornar i Tivarit.
Bashkia e Shkodrės ishte kujdesur t’a blinte kėtė tabelė nė Kroaci sė bashku me Federatėn e Basketbollit, por duket se gjerat nuk i kanė shkuar siē pritej, duke i humbur ndeshjen nė tavolinė shkodranėve 0 -20.

As teknikėt e ardhur nga Kosova, tė cilėt kishin instaluar kėtė tabelė nuk arritėn tė zgjidhin defektin, ndonėse skuadrat dhe publiku priten mbi 60 minuta nė fushė. Gjyqtarėt, 2 grekė dhe njė bullgar zbatuan deri nė fund rregulloren duke pritur me skudrat.

Edhe tentativat e organizatorėve rezultuan tė dėshtuara, pasi u munduan tė rikthejnė nė punė njė tabelė tė vjetėr tė viteve ‘60.
Basketbollistėt e tė dy ekipeve kanė zbritur megjithatė nė fushėn e lojės duke bėrė nxemjen e zakonshme e bashkė me ta edhe gjyqtarėt e takimit, dy grekėt dhe bullgari.

Ata kanė zbatuar rregulloren duke pritur plot 60 minuta qė ky problem tė rregullohej, por kjo nuk ka ndodhur kėshtu. Delegati i Ligės Ballkanike nė konsultim me gjyqtarėt dhe komisarin e ndeshjes vendosen ne fund moszhvillin e saj.

Komisari i ndeshjes, Stravi Bello, lidhur me anullimin e ndeshjes Vllaznia-Mornar i Tivarit, u shpreh se: “pa aparaturat teknike njė ndeshje basketbolli nuk mund tė zhvillohet. Ne u pėrpoqėm, e shtymė gati njė orė, nė mėnyrė qė tė rregulloheshin aparaturat.

Faktikisht ato nuk u rragulluan, as sistemi i vjetėr, kėshtu qė mendojmė se do tė merret njė vendim nga Bordi i Ligės Ballkanike. Shpresoj mė tė mirėn pėr sportin dhe pėr ekipin e “Vllaznisė”” – tha Bello.

Perveē humbjes sė ndeshjes “Vllaznia” pritet tė ndėshkohet edhe me gjobė nga Federata e Ligės Ballkanike, si dhe masa tė tjera pėr 3 takimet e ardhshme./OraNews

http://www.forum-al.com/attachment.php?attachmentid=14409&stc=1&d=1414529910

http://www.forum-al.com/attachment.php?attachmentid=14410&stc=1&d=1414529918

http://www.forum-al.com/attachment.php?attachmentid=14411&stc=1&d=1414529926

Rex
28-10-2014, 21:41
Nuk e dija qe edhe Vllaznia luan ne ligen Ballkanike sivjet. Shume mire. Eshte viti i pare dhe gabime te tilla jane te justifikueshme.

Sonte e pash ndeshjen Sigal Prishtina - Craiova (Rumani).

Pritej ndeshje shume e forte, gje qe edhe ishte deri ne cerekun e trete, ndersa ne cerekun e katert Prishtina u shkeput dukshem dhe e fitoj ndeshjen me 16 pike dallim. Deri me tani Sigal Prishtina i ka 3 fitore nga 3 ndeshje. Eshte pretendent serioz per kampion te Liges Ballkanike.

Elian70
28-10-2014, 23:17
vetem nje fjale me vjen ndermend...Po biletat?

lind
29-10-2014, 10:43
Jane shpenzuar me shume se 20-25 mije euro qe per kete pjesmarrje te Vllaznise ne Ligen Ballkanike.Ky eshte nje deshtim dhe nje turp per federaten dhe pergjegjesit e organizimit te ketij eventi.Te blesh 6 mije euro tabelen dhe te mos funksionoje ?? :O

shoku_tanku
30-10-2014, 13:01
gjera qe ndodhin

Xhebraili
05-03-2015, 00:56
Le qe nuk ju funksionon tabela..Po keta nuk kan fitu qofte edhe nje ndeshje te vetme...Veq jan kon per me korrigju statistikat ekipet tjera