PDA

View Full Version : Boterori i Peshngritjes (Kazakistan): Daniel Godelli shpallet kampion bote.


AAO
12-11-2014, 15:25
Shkėlqen Daniel Godelli nė Almati tė Kazakistanit. Ngrihet lart flamuri kuqezi nė arenėn ndėrkombėtare, si pasojė e sportit tė Peshėngritjes. Mė saktėsisht, 22-vjecari nga Peqini ka fituar 2 medalje ari dhe njė argjendi. I ndėrgjegjshėm pėr titullin botėror, Danieli provoi edhe rekordin botėror, por nuk ia doli dot mbanė. Daniel Godelli shpallet kampion i Botės nė stilin e shkėputjes nė Peshėngritje, nėnkampion i Botės nė shtytje dhe kampion i Botės nė dygarėsh. Fillimisht, ai ka ngritur 171 kg nė shtyrje dhe ka marrė medalje ari. Peshėngritėsi shqiptar ka arritur tė mundė kėshtu kampionin aktual tė botės, kinezin Lju Xiaojung, i cili doli i dyti nė kampionatin e kėtij viti, falė peshės trupore mė tė madhe.
Garimi - Erkand Qerimaj e mbylli garėn nė shkėputje nė vendin e pestė me 158 kilogramė, ndėrsa Godelli e nisi nga 163 kg, duke besuar te medalja. Ngritja e peshės e katapultoi direkt nė zonėn e medaljes, por Godelli nuk u kėnaq me kaq. E mori mbi supe shtangėn me 167 kilogramė dhe arriti t’i cojė sipėr me sukses, pa rrezikuar fare. Kinezi Lju Xiaojung dukej i pakapshėm, teksa nė provėn e dytė ngriti me sukses 171 kilogramė. Godelli provoi mė tej shanset e veta dhe ia doli mbanė. Falė peshės mė tė lehtė trupore u ngjit mbi pedanė pėr 171 kilogramė dhe i ngriti, duke ia rrėmbyer fronin rivalit tė vet, kampionit tė botės nė fuqi.
Dygarėshi dhe shtytja - Daniel Godelli nuk e ka mbaruar kėtu garėn e tij, por ka vijuar edhe nė shtytje. Para tij ka provuar Erkand Qerimaj. Nė stilin e shtytjes, Qerimaj gaboi tė treja provat, duke mos arritur dot tė kualifikohet nė dygarėsh, pavarėsisht se nė tė tria provat erdhi duke ndryshuar provat. Peshėngritėsi nga Elbasani ka ngritur shtangėn 198 kg nė shtytje, duke u shpallur nėnkampion nė kėtė stil. Ai ngriti 369 kg nė tė dy garat dhe kėsisoji ėshtė edhe kampion bote nė dygarėsh. Pra, Daniel Godelli u rendit i pari nė shkėputje, i dyti nė shtytje dhe i pari nė total nė Botėrorin e Peshėngritjes, qė zhvillohet nė Kazakistan.
Kjo ėshtė hera e parė pas 42 vjetėsh qė Shqipėria merr njė medalje ari nė njė Kampionat Botėror. Mė parė ka qenė Ymer Pampuri, i cili mori medalje ari nė njė nga stilet e sportit tė peshėngritjes nė Lojėrat Olimpike “Gjermani 1972”.
Urimet - I menjehershėm ka qenė edhe reagimi i Kryeministrit tė Shqipėrisė, Edi Rama, qė pėrmes njė statusi nė Facebook ka shpehur lumturinė e tij pėr kėtė arritje. “Uh, ēfarė gėzimi! Daniel Godelli kampion bote nė peshėngritje! Do tė tentojė pas pak rekordin botėror! Sapo e urova, fantastike!” – shkruan kreu i ekzekutivit shqiptar.
Nga ana e vet, ministrja e Sporteve, Lindita Nikolla, ka shkruar nė Facebook: “Lajme tė mira nga Kazakistani! Daniel Godelli me medalje ari nė Botėrorin e Peshėngritjes.”

Burimi: http://www.panorama-sport.com/ballina/daniel-godelli-kampion-bote-ne-shtytje/#ixzz3IrtgpQhW

http://www.albeu.com/dokumenta/foto/daniel-godelli1.jpg

drague
12-11-2014, 15:36
urime Godellit.shpresojme ta zgjidhi qesen Edi

shoku_tanku
12-11-2014, 16:14
allall ja boft zoti

3d1
12-11-2014, 16:31
Urime....... :)

BARAT
12-11-2014, 16:34
Nje tjeter lajme shumi i mire per te gjithe shqiptaret.

Urime Daniel Godelli

Gon!
12-11-2014, 16:49
I lumte Godellit. Na beri krenar te gjitheve.

AAO
12-11-2014, 17:38
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=J9l7gAmlGt0

Oxygen
12-11-2014, 17:44
Te shikojme stimujt qe do vijne nga shteti tani, shpresoj mos ta len te "shkrete" si e kan zakon!

atrevido
12-11-2014, 21:36
Kur jam ne Shqiperi me ndodh shpesh t'i shikoj ku dhe si sterviten, se i kam afer shtepise. Kushte skandaloze. Ndonjehere jane te detyruar ta bejne nxehjen ne trotuar, edhe kur bie shi. Eshte per t'u cuditur se si lindin aq kampione dhe medalje ne ate lloj palestre. Halla i qofte, se kane vullnet te pazakonte! Hard work pays off!

thirsty
12-11-2014, 21:38
Urime.......

drague
12-11-2014, 21:42
Aleksander Kondo junior.mret u bofte

Rex
12-11-2014, 22:36
urime Godellit.shpresojme ta zgjidhi qesen Edi

Ne Ks vitin e kaluar eshte rregulluar me ligj qe secili sportist qe fiton medalje te arte ne kampionate boterore te shperblehet automatikisht me 40 mije euro nga ana e Ministrise se Sportit. Majlinda i fitoi dy vite radhazi nga 40 mije euro, plus te ardhurat nga sponsoret privat. Ne vendet tjera stimulimi eshte disafish me i larte por as ky nuk eshte keq per fillim.

E njejta duhet te ndodhe edhe ne Shqiperi, mendoj une.


I lumte ketij Daniel Godellit. Nuk kisha degju ndonjehere per te por shihet qe ka te ardhme te ndritshme.

drague
12-11-2014, 22:57
Ne Ks vitin e kaluar eshte rregulluar me ligj qe secili sportist qe fiton medalje te arte ne kampionate boterore te shperblehet automatikisht me 40 mije euro nga ana e Ministrise se Sportit. Majlinda i fitoi dy vite radhazi nga 40 mije euro, plus te ardhurat nga sponsoret privat. Ne vendet tjera stimulimi eshte disafish me i larte por as ky nuk eshte keq per fillim.

E njejta duhet te ndodhe edhe ne Shqiperi, mendoj une.


I lumte ketij Daniel Godellit. Nuk kisha degju ndonjehere per te por shihet qe ka te ardhme te ndritshme.

nuk jemi si Kosova ne.kursejmė ose shparisim per vitin e ri``sak``

Rex
12-11-2014, 23:03
nuk jemi si Kosova ne.kursejmė ose shparisim per vitin e ri``sak``

Ky i gjati sportist ka qene edhe vete.
Po nuk beri dicka per sportin edhe ky, prej kujt tjeter te pritet?

drague
12-11-2014, 23:05
Ky i gjati sportist ka qene edhe vete.
Po nuk beri dicka per sportin edhe ky, prej kujt tjeter te pritet?

edhe sala notar klasi eshte por nje lesh ka pagu.

pastaj shajn kosovaret qe nuk lujn per aleancen kuqezi

Rex
12-11-2014, 23:09
edhe sala notar klasi eshte por nje lesh ka pagu.

pastaj shajn kosovaret qe nuk lujn per aleancen kuqezi

Ai i kishte duart e lidhura sepse si rekordmen boteror qe eshte, do ta kishte akuzu opozita se e ka nxjerr ligjin per te shperblyer vetveten.

Jo po m'fal i minut.

drague
12-11-2014, 23:19
Ai i kishte duart e lidhura sepse si rekordmen boteror qe eshte, do ta kishte akuzu opozita se e ka nxjerr ligjin per te shperblyer vetveten.

Jo po m'fal i minut.

a e more vesh qe Goni ja kishte bo me dore Edit tu kalu neper Prizren?

LIKE-go-

Rex
13-11-2014, 00:01
a e more vesh qe Goni ja kishte bo me dore Edit tu kalu neper Prizren?

LIKE-go-

Ne Gjilan, jo ne Prizren. Goni eshte i anes Gjilanit, andej kah u fut Rama ne Kosove.

_MALSORI_
13-11-2014, 00:40
o zot nuk ja ka fut ndonje vize apo substance te ndaluar e na dhien ne fund..e mbani mend zhgenjimin me erkan qerimajn besoj..

Rex
13-11-2014, 00:54
o zot nuk ja ka fut ndonje vize apo substance te ndaluar e na dhien ne fund..e mbani mend zhgenjimin me erkan qerimajn besoj..

Nuk e besoj.

Megjithate s'ke faj qe brengosesh. Kur te djeg supa, i fryen edhe kosit.

Kulpra
13-11-2014, 03:45
Medalja e pare e arte e listuar per peshngrites shqiptar (Piro Dima - refuzoi te quhej shqiptar.. anyway)

Caste nga momentet e tij te marrjes se medaljes

https://www.facebook.com/video.php?v=948159751879248&set=vb.130030997025465&type=2&theater

SystemA
13-11-2014, 05:53
Ta gezoje.....

lind
13-11-2014, 09:48
urime Godellit.shpresojme ta zgjidhi qesen Edi
Premio eshte 100 mil leke te vjetra dhe ne qofte se do thyente rekordin boteror,atehere shifra do arrinte 150 mil leke te vjetra.

Urime Danielit qe beri krenar te gjithe shqiptaret.

drague
13-11-2014, 09:59
Premio eshte 100 mil leke te vjetra dhe ne qofte se do thyente rekordin boteror,atehere shifra do arrinte 150 mil leke te vjetra.

Urime Danielit qe beri krenar te gjithe shqiptaret.

te reja dhe jo te vjetra.po te ishin te vjetra ja jap une 100

AAO
13-11-2014, 11:35
Nje kuriozitet ishte qe shqiperia kishte jo me shume se 100 Peshngrites ,nderkohe kina vetem trajner te ktij sporti kishte 1.5 milion .lol

Oxygen
13-11-2014, 11:40
Nje kuriozitet ishte qe shqiperia kishte jo me shume se 100 Peshngrites ,nderkohe kina vetem trajner te ktij sporti kishte 1.5 milion .lol

Nje ide...

Ne vendet e tjera me te zhvilluara sporti mund t konsiderohet dhe pune/zanat pasi marin nje rroge e krijojne familje ndersa ne vende si shqiperia rrezik bejne stervitje me copa hekuri te salduara, eshte thjesht nje pasion.

Para disa muajsh ky kampioni i botes kercenonte se do perfaqesonte shtet tjeter, nje mur plot trofe qe svlente 2 grosh per pare xhepi (me te drejt do u largonte, si ve dot faj).

Saura
13-11-2014, 12:37
Nje ide...

Ne vendet e tjera me te zhvilluara sporti mund t konsiderohet dhe pune/zanat pasi marin nje rroge e krijojne familje ndersa ne vende si shqiperia rrezik bejne stervitje me copa hekuri te salduara, eshte thjesht nje pasion.

Para disa muajsh ky kampioni i botes kercenonte se do perfaqesonte shtet tjeter, nje mur plot trofe qe svlente 2 grosh per pare xhepi (me te drejt do u largonte, si ve dot faj).


Urime ketij ēunit
dhe do zoti kta tonet i japin ndonje lek se e merito ...

Po per sporte keto lloj sportesh jemi te paret(dmth kemi pasion ) ne peshgritje ,mundje ,xhudo ...
sherr o vlla ,sporte kafshesh ahahahah
me humor e kisha :)
kom fryke :p
se po me versulen ''patriotet''
si antishqiptare lol

AAO
13-11-2014, 12:39
Nje ide...

Ne vendet e tjera me te zhvilluara sporti mund t konsiderohet dhe pune/zanat pasi marin nje rroge e krijojne familje ndersa ne vende si shqiperia rrezik bejne stervitje me copa hekuri te salduara, eshte thjesht nje pasion.

Para disa muajsh ky kampioni i botes kercenonte se do perfaqesonte shtet tjeter, nje mur plot trofe qe svlente 2 grosh per pare xhepi (me te drejt do u largonte, si ve dot faj).

Ne janar do filloje ndertimi i nje qendre olimpike (gjigande) tek ish kompleksi dinamo dhe aty peshengritja do kete ambjente dhe kushte moderne duke fillu nga moshat e vogla dhe deri tek te rriturit ,gjithashtu ne kte kompleks do kete dhe fusha volejbolli ,basketbolli ,tenisi ..etj etj. Me pak fjale te gjithe sportet e vogla do kene ambjente dhe kushte moderne dhe sdo enden rrugeve duke marre ambjente me qera apo duke honger pilaf me qofte.

Rex
13-11-2014, 21:24
te reja dhe jo te vjetra.po te ishin te vjetra ja jap une 100

Sa jane ne euro ato 100 milion milarde zilion leke te te reja/ te vjetra?

Si ka mundesi ledio, u bene kaq vjet qe ka dal leku i ri dhe atje akoma me te vjetra e te reja?

Xhebraili
13-11-2014, 23:24
Urime djalit na ka nderue ishalla i merr ato lekt qe zoti e din a jane te reja a te vjetra

AAO
11-12-2014, 10:38
Skandali i peshėngritjes, Federata Botėrore konfirmon: Godelli e Pulaku kanė marė doping

Peshėngritja shqiptare po pėson njė tėrmet tė vėrtetė. Pas Romela Begajt dhe Hysen Pulakut, edhe kampioni shqiptar i botės nė peshėngritje, Daniel Godelli, ka rezultuar pozitiv nė testin antidoping tė bėrė pas Botėrorit tė Kazakistanit.
Federata Botėrore e Peshėngritjes nė faqen e saj zyrtare raporton se “testi i marrė nga Daniel Godelli, ka evidentuar gjurmė tė substancės sė ndaluar stanozolol dhe si rrjedhojė sportisti ėshtė pezulluar pasi mund tė ketė thyer rregullat e anti-dopingut.”
Ndėrkohė qė nuk ka asnjė reagim zyrtar nga Federata Shqiptare e Peshėngritjes lidhur me kėtė fakt edhe pse nė adresė tė saj kanė ardhur pėrgjigjet e testeve anti-doping. Godelli u shpall kampion bote nė Kazakistan nė peshėn 77 kg duke marė dy medalje ari dhe njė argjendi.

Edhe peshėngritėsi elbasanas Hysen Pulaku ka rezultuar pozitiv nė testin e parė anti-doping. Sportisti u pyet nga “Panorama Sport” lidhur me kėtė fakt por ai ka bėrė tė paditurin, por lajmi ėshtė konfirmuar tashmė edhe nga Federata Botėrore e Peshėngritjes dhe nuk ka asnjė dyshim.
Nė kampionatin e 23-tė europian pėr U- 23 qė u zhvillua nė Limasol tė Qipros, Pulaku fitoi tri medalje: dy argjendi dhe njė medalje ari. Nė shkėputje, 22-vjeēari do tė nderohej me vendin e dytė kontinental; kampion Europe nė stilin e shtytje dhe nė dygarėsh merr medaljen e argjendtė me 369 kg tė ngritura nė total. Nė stilin e shkėputjes Pulaku ka qenė superior nė tė tria provat.

http://www.panorama-sport.com/wp-content/uploads/2014/12/godelli-123-300x199.jpg
http://www.panorama-sport.com/wp-content/uploads/2012/07/Hysen-Pulaku-tu-ngrit-shtangen-300x203.jpg


Burimi: http://www.panorama-sport.com/lajmi-kryesor/edhe-daniel-godelli-pozitiv-ne-testin-anti-doping/#ixzz3LaIYAHeF

Rex
11-12-2014, 10:51
Hera e dyte qe perseritet e njejta gje me peshengritesit e Shqiperise.

Cfare zhgenjimi.

Xhebraili
11-12-2014, 11:33
Pffff ftyre o kjo ....

AAO
11-12-2014, 12:15
Na turperuan.

Uroj t'na perjashtojne per nje kohe te mire qe t'zejme men se kshu eshte turp te vazhdohet. Ska paturpesi me te madhe te gezosh nje komb te tere ,te nxjerresh ministra e kryeministra duke thur elozhe gezimi ,dhe ne fund del qe gjithcka paska qene nje flluske sapuni ku dopingu paska perfshire pothujse te gjithe delegacionin ne kazakistan. Edhe Elez Gjozes rrezik t'ja besh testin del pozitiv :D

Ps. Edhe dicka ,te kthejne leket mbrapsht tani.

drague
11-12-2014, 14:53
me e bukra eshte qe qurraviten per shperblimin.

Si Bora
11-12-2014, 15:50
po keta dolen pozitv ca behet keshtu aman

Mano
11-12-2014, 16:11
https://www.youtube.com/watch?v=D-_27yseF-k

Eshte tradite e vendeve te ish-bllokut lindor marrja e dopingut.

Nje pjese e mire e sportisteve qe merrnin pjese ne olimpiada nga keto shtete kapeshin me 'drog' dopingun. Sidomos ne peshngritje. Edhe shqiptaret e kan bere. Eshte tradite e vjeter kjo,nuk eshte dicka e re!

Si Bora
11-12-2014, 16:13
Po dakort por problemi eshte se u hiqet automatikisht vendi i marre.. i rrofte gjithe ajo pregatitje..!

Mano
11-12-2014, 18:41
Po dakort por problemi eshte se u hiqet automatikisht vendi i marre.. i rrofte gjithe ajo pregatitje..!

Ko vetem qe eshte humbje kohe per ata vet por meqe konkurrojne ne mer te shtetit eshte turo per te gjith ne. Dhe pergjesia per kete skandal bue edhe tek federata e sportit shqiptar qe nuk I ben analizen e gjakut sportisteve perpara sebte shkojne ne keto konkurrime.

Keshtu eshte kur nuk ke shtet. Kur koka nuk punon ne gjitha te tjerat calojne.

_MALSORI_
11-12-2014, 22:37
Nuk e besoj.

Megjithate s'ke faj qe brengosesh. Kur te djeg supa, i fryen edhe kosit.

cka paralajmerova o rex..

BABA nga DURRSI
11-12-2014, 22:55
Nuk befasohem aspak, ne lojrat olimpike te LONDRES, delegacioni i atleteve shqiptare rezultoi i pari me doping(ne mos gaboj dhe i vetmi) dhe ajo qe cuditi me shume ishte qe substanca e perdorur ishte e nje lloji shume te vecante , sepse perdorej per kuajt dhe ishte hequr nga qarkullimi qe ne vitin 1984, se ku dreqin e kishin gjet atletet shqiptare mbeti e pa sqaruar per opinionin publik!

SystemA
11-12-2014, 23:40
Nuk befasohem aspak, ne lojrat olimpike te LONDRES, delegacioni i atleteve shqiptare rezultoi i pari me doping(ne mos gaboj dhe i vetmi) dhe ajo qe cuditi me shume ishte qe substanca e perdorur ishte e nje lloji shume te vecante , sepse perdorej per kuajt dhe ishte hequr nga qarkullimi qe ne vitin 1984, se ku dreqin e kishin gjet atletet shqiptare mbeti e pa sqaruar per opinionin publik!

Kane dhe surrat,dhe duan testin e dyte....

AAO
12-12-2014, 09:53
Nuk befasohem aspak, ne lojrat olimpike te LONDRES, delegacioni i atleteve shqiptare rezultoi i pari me doping(ne mos gaboj dhe i vetmi) dhe ajo qe cuditi me shume ishte qe substanca e perdorur ishte e nje lloji shume te vecante , sepse perdorej per kuajt dhe ishte hequr nga qarkullimi qe ne vitin 1984, se ku dreqin e kishin gjet atletet shqiptare mbeti e pa sqaruar per opinionin publik!

Problemi eshte se t'gjithe dopohen nuk eshte se jane vetem shqiptaret. Amerikanet dhe Ruset psh jane dopuar historikisht dhe testet antidoping i kalojne pa problem sepse e kane gjet substancen qe pastron gjakun e ku di une ,edhe nese kapen lobingu qe bejne tek jurite nderkombetare eshte i fuqishem. Ndersa ne jena dhi t'zgjebosme me bishtin perpjete.
Ne kazakistan u habita kur pashe Erkand Qerimaj qe nuk ishte as ne top 10 ,dhe mendova me vete sdo kete marre gjo ksaj rradhe dhe ne fakt ashu rezultoi sepse ishte nder te paktet nga sportistet tane qe doli i paster.

Jolene
12-12-2014, 10:10
Kane dhe surrat,dhe duan testin e dyte....

Sa turp :((

shoku_tanku
12-12-2014, 12:19
aram ja boft zoti

rrėqebull
12-12-2014, 14:11
Sa turp :((

Ju ftoj tė mos merrni yrysh kot pėrpara se me kuptue se si qėndron puna.

***


[…] Erkand Qerimaj […] ishte nder te paktet nga sportistet tane qe doli i paster.


Prej mėse gjashtė muajsh tė gjithė anėtarėt e skuadrės pėrfaqėsuese, pėrjashto Erkand Qerimajn, janė stėrvitur nė Greqi /zėri.info


Mė tej Presidenti i Federatės Shqiptare tė Peshėngritjes, Elez Gjoza, tregon se gjatė takimit me trajnerin Luan Shbani i ka kėrkuart ė dijė arsyen se si ėshtė e mundur qė kanė dalė tre sportistė shqiptarė pozitivė dhe pse jo sportistėt grekė , tė njėjtat vitamina qė ka marrė ekipi shqiptar ka marrė dhe ekipi grek.

Dopingu, Gjoza: Pėrgjegjės pėr vitaminat trajneri Luan Shabani
https://www.youtube.com/watch?v=7_ypERiFzZ0

http://i61.tinypic.com/30sxamv.jpg

shoku_tanku
12-12-2014, 15:50
o leonidha gamuto

Jolene
12-12-2014, 16:08
Ju ftoj tė mos merrni yrysh kot pėrpara se me kuptue se si qėndron puna.

***
Spo marr yrysh, nga ato qe degjova ne lajme u pezmatova! Nejse.. i marrte ky vit te gjitha te keqijat, se e kemi shnrit si me ndeshjen si me kte rast po dolen edhe te dytat njesoj! :)

derjansi
12-12-2014, 16:09
tkam than 100 her mos merr hyxhym lol

Jolene
12-12-2014, 16:11
Qy! Ani bre se e lash..-pff-

derjansi
12-12-2014, 16:26
po leje pra mo :P

AAO
12-12-2014, 16:41
Ju ftoj tė mos merrni yrysh kot pėrpara se me kuptue se si qėndron puna.

***

Dopingu, Gjoza: Pėrgjegjės pėr vitaminat trajneri Luan Shabani
https://www.youtube.com/watch?v=7_ypERiFzZ0

http://i61.tinypic.com/30sxamv.jpg

Gjoza do boj petlla per vete se i rrezikohet posti presidentit. Biles Gjoza ka po aq pergjejgjsi sa sportistet ,se cfare testi ka bo ky vllai qe thote i kemi kryer testet rregullisht se mor vesh. Pastaj si mund te dergosh ekipin kombetar ne greqi? Kaq shume valle na do greku te dalim kampion bote? Gjoza eshte amator dhe i paafte sepse ksaj rradhe na e futen kalin e trojes mrena n'federate greket! Per 4 sportista minimumi ishte 100 mije euro gjobe ose perjashtim i federates tone nga cdo lloj kompeticioni per te pakten 2 vjet. Ndersa per sportistat si pulaku apo romela qe e kane te perseritur si fenomen deri ne 5 vjet pezullim. Merre me long se mishi maroi. :D

rrėqebull
12-12-2014, 20:55
Gjoza do boj petlla per vete se i rrezikohet posti presidentit. Biles Gjoza ka po aq pergjejgjsi sa sportistet ,se cfare testi ka bo ky vllai qe thote i kemi kryer testet rregullisht se mor vesh. Pastaj si mund te dergosh ekipin kombetar ne greqi? Kaq shume valle na do greku te dalim kampion bote? Gjoza eshte amator dhe i paafte sepse ksaj rradhe na e futen kalin e trojes mrena n'federate greket! Per 4 sportista minimumi ishte 100 mije euro gjobe ose perjashtim i federates tone nga cdo lloj kompeticioni per te pakten 2 vjet. Ndersa per sportistat si pulaku apo romela qe e kane te perseritur si fenomen deri ne 5 vjet pezullim. Merre me long se mishi maroi. :D

Tė pohosh qė ndeshjen ıqɹǝs - Shqipni e prishėn shkijet nuk do tė thotė t'i thurėsh lavde Dukės.

Ngjarjet janė tė ngjashme: tė fajėsosh Kombėtaren Tonė tė Peshėngritjes (me aq pak tė dhėna sa kemi deri mė tash) ėshtė njėsoj si tė fajėsonej Kombėtarja e Futbollit pėr ngjarjen e tetorit nė Singidun ("beograd").

Kaq e thjeshtė ėshtė puna.

Rex
12-12-2014, 21:15
cka paralajmerova o rex..

U ktheva qe te lexoj edhe nje here se cfare kishe paralajmeruar. Ja qe paske pasur te drejte.


Megjithate te shpresojme per nje rezultat ndryshe ne testin e dyte, edhe pse nuk jam fort optimist.

SystemA
12-12-2014, 23:10
U ktheva qe te lexoj edhe nje here se cfare kishe paralajmeruar. Ja qe paske pasur te drejte.


Megjithate te shpresojme per nje rezultat ndryshe ne testin e dyte, edhe pse nuk jam fort optimist.

HARROJE REX.....me mire mos ta bejne KONFIRMIMIN e dyte!

SystemA
12-12-2014, 23:26
ASNJI ATLET apo SPORTIST nuk ka dale NEGATIV ne testin tjeter!
ASNJEHERE...biles dhe Claudia Pechstein!
Teorite e konspiracionit futini tek veni....higjenik!

AAO
13-12-2014, 08:07
ASNJI ATLET apo SPORTIST nuk ka dale NEGATIV ne testin tjeter!
ASNJEHERE...biles dhe Claudia Pechstein!
Teorite e konspiracionit futini tek veni....higjenik!

Ska shonse te ndodhe qe testi B te dale negativ ,ska ndodh ndonjehere!

Kto teorite e Elez mrroklles duket sikur ja ka marre borxh dulles ,se ai krijonte armiq konspirativ. Edhe Armenia vend i vogel dhe i varfer eshte por gjithmone ka nxjerre kampion ne peshengritje dhe sja ka honger hakun njeri. Kto muhabetet e xhelozise qe sna e duan te miren se kemi nxjerre kampion bote e bla bla bla na bejne akoma me qesharak!

AAO
13-12-2014, 08:14
Tė pohosh qė ndeshjen ıqɹǝs - Shqipni e prishėn shkijet nuk do tė thotė t'i thurėsh lavde Dukės.

Ngjarjet janė tė ngjashme: tė fajėsosh Kombėtaren Tonė tė Peshėngritjes (me aq pak tė dhėna sa kemi deri mė tash) ėshtė njėsoj si tė fajėsonej Kombėtarja e Futbollit pėr ngjarjen e tetorit nė Singidun ("beograd").

Kaq e thjeshtė ėshtė puna.

Duhet ta njohesh qe t'flasesh.
Gjozen e njof qe kur ka qene drejtor i doganave dhe me pas drejtor i patentave. E kom njoft edhe teksa kandidonte per kryetar minibashkie nr 2. Qe eshte i paafte kte se lun topi ,nje njeri qe zotohet publikisht qe sa t'jem une kombetarja e peshngritjes sdo kete fenomene dopingu ,minimalja e mundshme per nje president te denje do ishte doreheqja! Peshku qelbet gjithmone nga koka!

rrėqebull
13-12-2014, 15:43
Fakti I: Erkan Qerimaj nuk ėshtė "stėrvitur" nė Greqi nga "Leonidas Sabanis"

Fakti II: Erkand Qerimaj doli i pastėr

Fakti III: Tė gjithė shqiptarėt e tjerė qė janė "stėrvitur" nė Greqi nga "Leonidas Sabanis" kanė dalė tė ndotur

Fakti IV: Tė gjithė grekėt qė janė stėrvitur nė Greqi nga "Leonidas Sabanis" kanė dalė tė pastėr.

Fakt V: «zhvillimi i stėrvitjeve nė Greqi pa asnjė lloj mbikėqyrjeje nga ana e FSHP-sė dhe mjekėve tė saj apo moszhvillimi i asnjė analize antidoping nga ana e kėsaj federate, bėn tė qartė se situata ėshtė administruar nė mėnyrėn mė tė keqe tė mundshme» (http://www.rtklive.com/?id=4&r=13372)

Pra pėrgjegjėsia nuk duhet shkarkuar vetėm tek grekėt me ndonjė lloj "rafishatfiflake" komplotistike, por edhe tek ata qė i kanė besuar kundra-shqitparėve pėrgatitjen e Sportistėve Tanė.

Pėr kėtė arsye shfrytja e dufeve vetė-pėrbuzėse tė mėsipėrme dhe mohimi i ēdo lloj pėrgjegjėsie tė palės greke, pėr ta shkarkuar vetėm tek kėllufjet "tanė" [qė pamohuesisht kanė zėnė poste kyēe pa patur as aftėsitė e paksėpakta (minimale)], ėshtė po aq e gabuar sa vet sjellja e kėllufjeve tė federatės.

SystemA
13-12-2014, 16:27
Ustashet Croate....
Jebem

Mandi
19-12-2014, 19:33
https://www.youtube.com/watch?v=ZdVyI4LtWUg