PDA

View Full Version : Romela Begaj kampione bote nė shkėputje.


drague
13-11-2014, 10:55
dikush mund ta sjelli lajmin ledio`dance`

http://top-channel.tv/foto/lajme/BEGAJ-MBULIM_123.jpg

Romela Begaj shpallet kampione e botės nė stilin e shkėputjes nė peshėn 63 kg. 28-vjeēarja ngriti 113 kg nė kėtė stil duke lėnė pas vetes peshngritėse me emėr nė arenėn ndėrkombėtare.

Begaj ngriti 108 kg nė provėn e parė, dėshtoi nė tė dytėn me 113 kg dhe nė tė tretin arriti tė triumfojė nė botėrorin e Kazakistanit. Aktualisht po zhvillohet dhe prova pėr stilin e shtytjes, e cila do tė jetė vendimtare pėr renditjen pėrfundimtare tė peshėngritėses shqiptare.

drague
13-11-2014, 10:58
nga emocionet e kom knoq titullin e temės.;)

daniel00
13-11-2014, 11:00
Korrigjoje Ledio, te ndrysho ; dhe mėnyrė e avancuar ; ndryshohet titulli...

Bravo Romelės, i lumtė !

Krenar edhe mė shumė pėr Daniel Godellin !

drague
13-11-2014, 11:04
Korrigjoje Ledio, te ndrysho ; dhe mėnyrė e avancuar ; ndryshohet titulli...

Bravo Romelės, i lumtė !

Krenar edhe mė shumė pėr Daniel Godellin !

e ngrejti rrushja`thankyou`

daniel00
13-11-2014, 11:07
Bravo kėta peshėngritėsit tanė janė si Atlantė qė po ngrejnė botėn mbi supe.

Po shkoj tė festoj me njė birrė. ``2``

lind
13-11-2014, 11:12
Urime Romeles qe sikur Danielin nderuan Shqiperine dhe shqiptaret :)

drague
13-11-2014, 11:14
ooooooooooooooooou ledio

3d1
13-11-2014, 11:32
Bravo.Urime.

AAO
13-11-2014, 12:16
Ne dygaresh kishte dale e 7 :(
Duhet te permisoje stilin e shtytjes ne te kundert shanset i ka minimale ne olimpiade.
Gjithsesi urime per stilin e shkeputjes.

lind
13-11-2014, 12:42
Peshėngritje, Romela Begaj kampione bote nė shkėputje, e shtata nė dygarėsh.

Romela Begaj u shpall kampione e botės nė stilin e shkėputjes nė peshėn 63 kg. 28-vjeēarja ngriti 113 kg nė kėtė stil duke lėnė pas vetes peshngritėse me emėr nė arenėn ndėrkombėtare.

Begaj ngriti 108 kg nė provėn e parė, dėshtoi nė tė dytėn me 113 kg dhe nė tė tretin arriti tė triumfojė nė botėrorin e Kazakistanit. Ndėrkohė, nė shtytje Romela ngriti 132 kg duke pėrfunduar nė vendin e nėntė, ndėrsa nė renditjen e dygarėshit pėrfundoi nė vendin e shtatė.

T.CH

Elian70
13-11-2014, 13:02
mua kjo me con me gjithe krevat :D

p.s. urime

AAO
13-11-2014, 13:05
mua kjo me con me gjithe krevat :D

p.s. urime

Po ja bej hallall stervitjen me gjithe krevat ,por jom kurioz cfare ndodh nqf se burri ksajt ka lon punet e shpise pa bo :D?

lind
13-11-2014, 14:59
Imagjinoje po te mos i kete bere punet se c'mund ta gjeje... mjafton ta shofi kete foton :O

https://scontent-b-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-xpf1/v/t1.0-9/10805794_10152848787363151_2297973874359152722_n.j pg?oh=5052f5d0b9e80e060d9cbd4b10c05df1&oe=54EBAFEE

-qesh-

BARAT
13-11-2014, 15:43
Urime te perzemerta Romela

Rex
13-11-2014, 20:42
I lumte edhe Romeles.

Nese vazhdojne me kete forme te mire besoj se nga olimpiada e ardhshme nuk do te kthehen pa medalje.

drague
13-11-2014, 21:14
I lumte edhe Romeles.

Nese vazhdojne me kete forme te mire besoj se nga olimpiada e ardhshme nuk do te kthehen pa medalje.

ledio kur e pashe Romelen me dolen lot nga gezimi

gjakov olimpiada eshte nje kat me poshte

Mandi
13-11-2014, 21:18
https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xap1/v/t1.0-9/10408853_967526633260824_523348560425397639_n.jpg? oh=7b2643528a19b0ebaf3081cbb0b7fe42&oe=54ECEFF7&__gda__=1423957950_eacc74bdbbbf1efbfb9485d4ff218a4 b

Kampionia pa shtėpi dhe pa rrogė qė nuk u dorėzua kurrė
Romela Begaj u shpall sot Kampione e Botės nė Peshėngritje nė stilin e shtytjes duke ngritur 113 kg. Vajza nga Tirana fitoi medalje ari nė kėtė stil duke shėnuar suksesin mė tė madh nė historinė femėrore tė peshėngritjes shqiptare.
Nė momentin qė ajo ngriti shtangėn me 113 kg, ajo shpėrtheu nė lot pasi suksesi i saj vjen pas shumė sakrificash.
Ajo ėshtė e para Kampione Bote e Shqipėrisė, e njėkohėsisht ėshtė kampionia e zemrės dhe krenarisė sė njė kombi.
Pasioni i madh pėr kėtė sport nuk e lėnė tė heqė dorė nga kjo karrierė dhe tė dorėzohet nė njė fushėbetejė me kushte tė vėshtira.
Sot Shqipėria ka njė Kampione Bote, ndryshe nga vendet e tjera. Ajo ka pėrballuar vetė ēdo shpenzim pėr kurimin e dėmtimit nė gju qė mori gjatė Kampionatit Evropian.
“Tė gjitha shpenzimet i kam pėrballuar vetė, me shumė ndihmė nga familja dhe miq qė vėrtet janė tė ēmuar pėr mua.”
Gara pėr tė nė Evropian ishte zhgėnjyese... por mė shumė zhgėnjyese ishte pritja pas kthimit nė Shqipėri.
“Kur mbėrrita nė Tiranė, kur zbrita nga avioni, nuk mora as njė telefonatė, nga asnjė institucion”, tregon Begaj.
Nė njė intervistė pėr gazetėn “Shekulli”, dhėnė pak muaj mė parė, 28-vjeēarja tregoi se ėshtė njė kampione “pa shtėpi, pa rrogė, pa punė dhe pa siguracion”.
Por, pavarėsisht kėsaj, Romela nuk u dorėzua. “Dua tė lė gjurmė nė kėtė jetė. Pėrpos tė gjitha vėshtirėsive unė refuzoj tė dorėzohem.”
Burimi: Gazeta 'Shekulli'

drague
13-11-2014, 21:32
https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xap1/v/t1.0-9/10408853_967526633260824_523348560425397639_n.jpg? oh=7b2643528a19b0ebaf3081cbb0b7fe42&oe=54ECEFF7&__gda__=1423957950_eacc74bdbbbf1efbfb9485d4ff218a4 b

Kampionia pa shtėpi dhe pa rrogė qė nuk u dorėzua kurrė
Romela Begaj u shpall sot Kampione e Botės nė Peshėngritje nė stilin e shtytjes duke ngritur 113 kg. Vajza nga Tirana fitoi medalje ari nė kėtė stil duke shėnuar suksesin mė tė madh nė historinė femėrore tė peshėngritjes shqiptare.
Nė momentin qė ajo ngriti shtangėn me 113 kg, ajo shpėrtheu nė lot pasi suksesi i saj vjen pas shumė sakrificash.
Ajo ėshtė e para Kampione Bote e Shqipėrisė, e njėkohėsisht ėshtė kampionia e zemrės dhe krenarisė sė njė kombi.
Pasioni i madh pėr kėtė sport nuk e lėnė tė heqė dorė nga kjo karrierė dhe tė dorėzohet nė njė fushėbetejė me kushte tė vėshtira.
Sot Shqipėria ka njė Kampione Bote, ndryshe nga vendet e tjera. Ajo ka pėrballuar vetė ēdo shpenzim pėr kurimin e dėmtimit nė gju qė mori gjatė Kampionatit Evropian.
“Tė gjitha shpenzimet i kam pėrballuar vetė, me shumė ndihmė nga familja dhe miq qė vėrtet janė tė ēmuar pėr mua.”
Gara pėr tė nė Evropian ishte zhgėnjyese... por mė shumė zhgėnjyese ishte pritja pas kthimit nė Shqipėri.
“Kur mbėrrita nė Tiranė, kur zbrita nga avioni, nuk mora as njė telefonatė, nga asnjė institucion”, tregon Begaj.
Nė njė intervistė pėr gazetėn “Shekulli”, dhėnė pak muaj mė parė, 28-vjeēarja tregoi se ėshtė njė kampione “pa shtėpi, pa rrogė, pa punė dhe pa siguracion”.
Por, pavarėsisht kėsaj, Romela nuk u dorėzua. “Dua tė lė gjurmė nė kėtė jetė. Pėrpos tė gjitha vėshtirėsive unė refuzoj tė dorėzohem.”
Burimi: Gazeta 'Shekulli'

si sala dhe ky rilindasi nuk i kane stimuluar sportistet tane.

po ta kishta baba nji goce si kjo do jepsha dhe jetėn

Fshatari
13-11-2014, 21:37
Ju lumte, ju lumte se flaka po iu del komshive t'veriut. Kane me pelcit nga xhelozia.
Popull kaq i vogel me dhan njerez kaq te medhenje...

kanina
13-11-2014, 23:24
Po ja bej hallall stervitjen me gjithe krevat ,por jom kurioz cfare ndodh nqf se burri ksajt ka lon punet e shpise pa bo :D?

ajo burre eshte vete...po cfare i ndodh gruas se asaj thuaj.

Xhebraili
13-11-2014, 23:27
sa miliard lek ja jep shteti i shqipnise per kete medalje kesaj...

Do me pelqente nje pergjigje me euro

lind
14-11-2014, 09:27
Asnje lek Xhebraili,paska qene nje ligj ne fuqi per sportin qe: Shperblim jepet ne rast se friumfon ne dygaresh.

Turp.

Beaute
14-11-2014, 09:30
nga emocionet e kom knoq titullin e temės.;)

hahaha sa spontan je..
te kishte qen Shkendija jam e sigut qe do kishe ngel tuē nvend lol

Ne lidhje me temen , bravo Goca edhe Danieli. :))

Ja kshu na nderoni..-party-

Poeti
14-11-2014, 09:30
Vertete turp, per nje suksese te till te mos i jipet asnje shperblim...phiiiiiiiiii

lind
15-11-2014, 10:37
Krenari absolute, flamuri qė valonte lart, Shqipėria mbi tė gjithė shtete e tjera, por nė fund xhepat bosh.

Ajo ē’ka Daniel Godelli dhe Romela Begaj arritėn nė Botėrorin e Almatit nė Kazakistan ėshtė njė sukses historik nė kuptimin e plotė tė fjalės pasi asnjėherė mė parė Shqipėria nuk ka pasur njė Kampion Bote nė asnjė sport, ndėrsa nė dy ditė dy heronj tė vėrtetė e ngjitėn shqiponjėn kuqezi nė qiellin e shtatė.Kėta atletė meritojnė tė gjitha lėvdatat, por lėvdata nuk e ushqejnė njė sportist ajo qė nevojitet mė shumė janė shpėrblimet, transmeton oranews.

Ndėrsa Daniel Godelli si kampion nė dy garėsh do tė pėrfitojė, pėr fat tė mirė 100 milionė lekė tė vjetra, Romela Begajt me njė vendim qeverie tė pakuptueshėm nuk i takon asnjė kacidhe.Me njė vendim tė Kėshillit tė Ministrave i cili daton mė 29 tetor tė vitit 2011 nuk i takon trajtim financiar atij qė triumfon vetėm nė njė nga dy garat, pra e thėnė mė thjesht nėse nuk ke njė rezultat tė lartė nė dy garėsh nuk tė takon asgjė.

Njė absurditet kolosal, pasi me tė vėrtetė qė njė sportist mund ta mbyllė nė vendin e 7-tė sikundėr Romela nė dy-garėsh , por ėshtė e pakonceptueshme qė njė Kampione e Botės qoftė edhe nė shkėputje tė mos trajtohet financiarisht. Ndoshta qeveria e dikurshme apo dhe kjo aktuale mendon se tė fitosh njė titull botėror ėshtė si ti japėsh biēikletės.

Nga kryeministri e deri tek kreu i i opozitės pa harruar edhe Ministren e Sporteve nxituan pėr ta uruar Romelėn, duke e cilėsuar si njė krenari pėr kombin shqiptar por duhet tė kujtohen qė njė kampione duhet tė ushqehet por pse jo duhet edhe tė jetojė mirė. Dhe nė fund kemi edhe guximin ti quajmė tradhtar ata qė zgjedhin tė pėrfaqėsojnė njė tjetėr flamur.

lind
05-12-2014, 10:05
Kampionia nė peshėngritje, Romela Begaj rezulton pozitive nė testin anti-doping. Lajmi bėhet i ditur nga Federata Ndėrkombėtare e Peshėngritjes.

“Ėshtė gjetur dozė e lartė e stanozoloit nė gjak. Romela Begaj e pezulluar pėrkohėsisht nga tė gjitha aktivitetet”, shprehet Federata Ndėrkombėtare e Peshėngritjes mbi peshėngritėsen shqiptare Romela Begaj.
Nė raste tė tilla veprohet me kryerjen e kundėr-analizave, e nėse edhe kėto konfirmojnė te njėjtėn gjė, atėherė Romela Begaj rrezikon 2 deri nė 4 vjet pezullim dhe duke parė moshėn e saj mund tė pėrkthehej nė mbylljen pėrfundimtare tė karrierės.

Nė rast se kundėr-analizat vėrtetojnė se Romela qėshtė e pastėr, kampionia ka tė drejtė tė apelojė vendimin e Federatės Ndėrkombėtare tė Peshėngritjes dhe tė fitojė.

Balkanweb.

drague
05-12-2014, 10:32
Kampionia nė peshėngritje, Romela Begaj rezulton pozitive nė testin anti-doping. Lajmi bėhet i ditur nga Federata Ndėrkombėtare e Peshėngritjes.

“Ėshtė gjetur dozė e lartė e stanozoloit nė gjak. Romela Begaj e pezulluar pėrkohėsisht nga tė gjitha aktivitetet”, shprehet Federata Ndėrkombėtare e Peshėngritjes mbi peshėngritėsen shqiptare Romela Begaj.
Nė raste tė tilla veprohet me kryerjen e kundėr-analizave, e nėse edhe kėto konfirmojnė te njėjtėn gjė, atėherė Romela Begaj rrezikon 2 deri nė 4 vjet pezullim dhe duke parė moshėn e saj mund tė pėrkthehej nė mbylljen pėrfundimtare tė karrierės.

Nė rast se kundėr-analizat vėrtetojnė se Romela qėshtė e pastėr, kampionia ka tė drejtė tė apelojė vendimin e Federatės Ndėrkombėtare tė Peshėngritjes dhe tė fitojė.

Balkanweb.

e lexova dhe une.nuk zun men keto debila-mos-

AAO
05-12-2014, 10:37
S'eshte puna per men. Por skane njerezit e duhur te konsultohen per substancat e palejuara. Federata boterore e peshngritjes e ka bo zakon cdo 6 muj nxjerr nga nje substance qe nuk duhet te perdoret edhe ja dergon federates tone te peshngritjes ,aty pastaj eshte c'eshtje komunikimi pse jo dhe perkthimi ,sa e kuptojne se cfare eshte kjo substance ne t'vertete ,cilat ushqime nuk e kane ..etj etj. Nejse ,kjo perfundimisht u dogj nese rezulton dhe testi B positiv. Gjynah.

Esther
05-12-2014, 14:01
Fatkeqesisht per kete nuk me vjen keq pasi ishte e neveritshme ta shikoje se si e perdori ate titull thjesht per arsye personale qe ne fillim. Jo kerkonte shtepi, chef, etj...etj. Pse nuk doli ai kampioni tjeter e te luante rolin e viktimes sic beri kjo?! Te jesh kampion bote ne dicka do te thote shume me teper se nje cope teneqeje!

drague
05-12-2014, 14:05
Fatkeqesisht per kete nuk me vjen keq pasi ishte e neveritshme ta shikoje se si e perdori ate titull thjesht per arsye personale qe ne fillim. Jo kerkonte shtepi, chef, etj...etj. Pse nuk doli ai kampioni tjeter e te luante rolin e viktimes sic beri kjo?! Te jesh kampion bote ne dicka do te thote shume me teper se nje cope teneqeje!

e ke parasysh kur te rrahin dhe rri si mu... keshtu ndjehem un sot.

te shkoje te shesi banane tani me trajnerin bashke

AAO
05-12-2014, 14:59
Fatkeqesisht per kete nuk me vjen keq pasi ishte e neveritshme ta shikoje se si e perdori ate titull thjesht per arsye personale qe ne fillim. Jo kerkonte shtepi, chef, etj...etj. Pse nuk doli ai kampioni tjeter e te luante rolin e viktimes sic beri kjo?! Te jesh kampion bote ne dicka do te thote shume me teper se nje cope teneqeje!

Esther ,une mendoj qe kjo ska kerkuar asgje ne krahasim me kontributin qe i ka sjelle shqiperise. Mos harro qe po behet rreth 10-12 vjet qe Romela i ka sjell gjithmone medalje shqiperise ,her kampione evrope ,her e dyta ,her e treta ,pak rendesi ka. Per nje sport kaq te shkurter dhe te paguar keq ne shqiperi nuk eshte turp te kerkosh nje shpi ose hyrje 2+1 ,ku per koleget e saj te huaj kampion bote apo kampion evrope kerkesa te tilla as nuk vihen ne diskutim sepse jane te mire paguar nga shteti ,federata dhe sponsorat. Ka ik koha kur sportistat i rrenin me i pal corape dhe me i dreke falas ,sot cdo gje matet me para dhe kane shume te drejte. Heren e fundit ne mos gaboj Romela begaj doli nen kampione evrope dhe i dhane si shperblim 25 milion lek te vjetra? Me thuj ti cfare mund te beje kjo sportiste me 25 milion lek te vjetra ,ku stervitjen ,fjetjen ,grenien ,udhetimet dhe gjithcka tjeter i ka kryer ne greqi me shpenzimet e veta sepse ne shqiperi nuk jane kushtet e duhura per te kap nivelet ne te cilat ajo ka si objektiv!

Esther
05-12-2014, 15:14
Esther ,une mendoj qe kjo ska kerkuar asgje ne krahasim me kontributin qe i ka sjelle shqiperise. Mos harro qe po behet rreth 10-12 vjet qe Romela i ka sjell gjithmone medalje shqiperise ,her kampione evrope ,her e dyta ,her e treta ,pak rendesi ka. Per nje sport kaq te shkurter dhe te paguar keq ne shqiperi nuk eshte turp te kerkosh nje shpi ose hyrje 2+1 ,ku per koleget e saj te huaj kampion bote apo kampion evrope kerkesa te tilla as nuk vihen ne diskutim sepse jane te mire paguar nga shteti ,federata dhe sponsorat. Ka ik koha kur sportistat i rrenin me i pal corape dhe me i dreke falas ,sot cdo gje matet me para dhe kane shume te drejte. Heren e fundit ne mos gaboj Romela begaj doli nen kampione evrope dhe i dhane si shperblim 25 milion lek te vjetra? Me thuj ti cfare mund te beje kjo sportiste me 25 milion lek te vjetra ,ku stervitjen ,fjetjen ,grenien ,udhetimet dhe gjithcka tjeter i ka kryer ne greqi me shpenzimet e veta sepse ne shqiperi nuk jane kushtet e duhura per te kap nivelet ne te cilat ajo ka si objektiv!

Nuk thashe qe ajo kerkoi dicka qe nuk duhej dhe jam shume dakort me ty qe nje sportist meriton shume me teper dhe sidomos nje titullar/e. Komenti im kishte te bente me menyren se si e kerkoi. Nuk ishte aspak e hijshme e sidomos per nje kampione bote. Me vjen keq por luajtjen e rolit te viktimes qe te tjeret te ndjejne keqardhje per ty dhe titullin kampion bote une nuk mund t'i shoh dot krah per krah. Ishte shume pa klas. Kur e pashe qe kishte shkuar deri te Al Pazari per te marre ato pak minuta te fames ne menyre qe te kerkonte prape nje shtepi dhe te luante "poor-me" card, ja hoqa vizen si njeri dhe jo me si nje sportiste titullare.

cool_shqype
05-12-2014, 16:22
Fatkeqesisht per kete nuk me vjen keq pasi ishte e neveritshme ta shikoje se si e perdori ate titull thjesht per arsye personale qe ne fillim. Jo kerkonte shtepi, chef, etj...etj. Pse nuk doli ai kampioni tjeter e te luante rolin e viktimes sic beri kjo?! Te jesh kampion bote ne dicka do te thote shume me teper se nje cope teneqeje!

Me lejoni te kem nje mendim paaak sa me ndryshe....... dhe me vjen shum keq qe shumica jone (edhe un brenda) nuk kemi mundesi te kuptojme (dhe perse jo te ndihmojme) se ne c'pozite ekonomike dhe shoqerore eshte nje perfaqsues i shoqerise dhe kultures sone Kombetare.
Per vazhdim po marr nje shtet qe per te fryre tullumbacen e pseudopatriotizmit dhe blink blinkun e kultures se tij morri ne rruge te dyshimte dhe krejt arrogante pjestare sportiste nga vendet e tjera ekonomikisht e politikisht te denigruara. I paraqiti ne vitrinen olimpike triumfatore elementin si gjoja te sajin.....e leme kete por se si u priten dhe c'fare moren si kompesim per reklamen qe i bene politikes dhe Kombetaroreklamimit ishin te pa imagjinushme. Nuk behet fjale per flete falenderimi e perqafime histerike POR VEND PUNE ME RROGE TE MAJME E PENCION TE GARANTUAR, SHTEPI-RA, KUSHTE LLUKSOZE TE STERVITJES E KUJDESIT MJEKESOR, NJE SHUME SHUM TE MAJME NE LLOGARI BANKARE, REKLAMA TE NDRYSHME E DISA JANE BERE E DHE POLITKANE E I JAPIN MEND VENDIT TE ARISTOTELIT E DEMOSTENIT.
Qe Romela ka ketu e 5-6 vjet qe del ne televizjone e cirret per te drejten qe i takon monetare e shoqerore, kjo nuk e ben te peshtire, perkundrazi PERSONALISHT me vjen ndot nga shoqeria jone miskine dhe harbute qe uleret e nuk i jep nje te drejte minimale JETIKE...... ME ERDHI TURP QE NJE I SHITUR SI LEONIDHASSZZ SHABANISSZZ TE MARRE FALENDERIMET E SAJ DHE TE GJITH EKIPIT GJYNAFQAR SE PATI "MIRESINE GREKE" TI MARRI E TI STERVITI NE GREQI......QE NE ATE MOMENT NE NUK KEMI SE C'TI KERKOJME LLOGARI ASAJ E C'DO SPORTISTI TJETER QE ESHTE KANDIDAT PER VORIOEPJERTHJOT.
DJE E NGRITEM E SOT E SHTYPIM ME KEMBE.

SystemA
05-12-2014, 17:10
Do i kete futur stimulante si te gjithe sportistet e Elada-s????????????????

SystemA
05-12-2014, 17:14
Do i kete futur stimulante si te gjithe sportistet e Elada-s????????????????

Dhe me mire testin tjeter mos ta beje..................
http://www.kohajone.com/index.php/sport/item/3289-elez-gjoza-romela-me-tha-jam-e-paster-do-ti-nenshtrohet-testit-b
Duke marre parasysh ATLETE te tjere ne peshengritje!!!
Thjesht: te gjeje zanat tjeter

Esther
05-12-2014, 17:15
Me lejoni te kem nje mendim paaak sa me ndryshe....... dhe me vjen shum keq qe shumica jone (edhe un brenda) nuk kemi mundesi te kuptojme (dhe perse jo te ndihmojme) se ne c'pozite ekonomike dhe shoqerore eshte nje perfaqsues i shoqerise dhe kultures sone Kombetare.
Per vazhdim po marr nje shtet qe per te fryre tullumbacen e pseudopatriotizmit dhe blink blinkun e kultures se tij morri ne rruge te dyshimte dhe krejt arrogante pjestare sportiste nga vendet e tjera ekonomikisht e politikisht te denigruara. I paraqiti ne vitrinen olimpike triumfatore elementin si gjoja te sajin.....e leme kete por se si u priten dhe c'fare moren si kompesim per reklamen qe i bene politikes dhe Kombetaroreklamimit ishin te pa imagjinushme. Nuk behet fjale per flete falenderimi e perqafime histerike POR VEND PUNE ME RROGE TE MAJME E PENCION TE GARANTUAR, SHTEPI-RA, KUSHTE LLUKSOZE TE STERVITJES E KUJDESIT MJEKESOR, NJE SHUME SHUM TE MAJME NE LLOGARI BANKARE, REKLAMA TE NDRYSHME E DISA JANE BERE E DHE POLITKANE E I JAPIN MEND VENDIT TE ARISTOTELIT E DEMOSTENIT.
Qe Romela ka ketu e 5-6 vjet qe del ne televizjone e cirret per te drejten qe i takon monetare e shoqerore, kjo nuk e ben te peshtire, perkundrazi PERSONALISHT me vjen ndot nga shoqeria jone miskine dhe harbute qe uleret e nuk i jep nje te drejte minimale JETIKE...... ME ERDHI TURP QE NJE I SHITUR SI LEONIDHASSZZ SHABANISSZZ TE MARRE FALENDERIMET E SAJ DHE TE GJITH EKIPIT GJYNAFQAR SE PATI "MIRESINE GREKE" TI MARRI E TI STERVITI NE GREQI......QE NE ATE MOMENT NE NUK KEMI SE C'TI KERKOJME LLOGARI ASAJ E C'DO SPORTISTI TJETER QE ESHTE KANDIDAT PER VORIOEPJERTHJOT.
DJE E NGRITEM E SOT E SHTYPIM ME KEMBE.

Eshte hera e pare qe une degjoj per te dhe nqs ka 5-6 vjet qe u cjerrka per siguri financiare per vete aq me keq akoma. Besoj se do kishte marre ate qe donte sikur te kishte filluar nje fushate per sigurimin e ketyre te drejtave per te gjithe sportistet e tjere ne Shqiperi, por problemi i saj qe duket fare qarte eshte se Romela nuk po lufton per keto te drejta ne emer te te gjithe kolegeve te saj qe mund te jene ne nje gjendje akoma me te keqe se ajo por po e ben ate ne emer te Romela Begaj-t per Romela Begaj-n. Secili per vete, Zoti per te gjithe, apo jo? :)

SystemA
05-12-2014, 17:18
Nuk ka peshengrites deri me SOT qe ka dale i pafajshem me testimin B.

cool_shqype
05-12-2014, 17:31
Eshte hera e pare qe une degjoj per te dhe nqs ka 5-6 vjet qe u cjerrka per siguri financiare per vete aq me keq akoma. Besoj se do kishte marre ate qe donte sikur te kishte filluar nje fushate per sigurimin e ketyre te drejtave per te gjithe sportistet e tjere ne Shqiperi, por problemi i saj qe duket fare qarte eshte se Romela nuk po lufton per keto te drejta ne emer te te gjithe kolegeve te saj qe mund te jene ne nje gjendje akoma me te keqe se ajo por po e ben ate ne emer te Romela Begaj-t per Romela Begaj-n. Secili per vete, Zoti per te gjithe, apo jo? :)

Sigurishte qe JO.......Me vjen keq por mendoj qe gaboheni ...dhe perse:
- edhe ne kohen kur qeveriste Sal mashtrusi iu premtua ketyre sportisteve (te gjith ata qe kishin rezultate) se me arritjen e rezultateve ne sportet e tyre do tu jepej jo vetem ditat por edhe shumat ne leke qe te kishin jo vetem stimulim ne fonde por edhe ne kushtet e stervitjes (nuk dua te futem ne detaje por vecanerisht peshngritja duke qene se ishte sport me trashegimi nder vite kishte nje perparesi te vecante) qe jane bere shum te veshtira pas 90tes. Bashke me Qerimajn ata ngriten zerin per ATO C'KA U ISHIN PREMTUAR qe te plotesoheshin sepse ishin genjyer e genjehen c'do here BILE ARRITEN DERI NE KERCENIMIN SE DO TE LININ KOMBETAREN PER NJE EKIP TE NJE VENDI FQINJ.....pra c'duhet te bente TI VINTE FLAKEN VEHTES apo te behej deputete e PS, PD ose LSI........Kerkesat per ATO C'KA U TAKOJNE jane bere per shum here me rradhe per te gjith ata sportiste qe ngrejne lart ngjyrat e kombit, dhe kombi i le ne meshire te fatit.

NUK MBAHET SHTANGA E NUK BEHEN GOLA ME BARKUN BOSH E DUKE TUNDUR FLAMURE E DUKE DEGJUAR "O SA MIR ME KEN SHQIPTAR O HEJ" NE QOFTE SE 110% NUK U RRIHET NE DISPOZICION.
Fjalet e bukura i ka marre era.

Esther
05-12-2014, 17:42
Sigurishte qe JO.......Me vjen keq por mendoj qe gaboheni ...dhe perse:
- edhe ne kohen kur qeveriste Sal mashtrusi iu premtua ketyre sportisteve (te gjith ata qe kishin rezultate) se me arritjen e rezultateve ne sportet e tyre do tu jepej jo vetem ditat por edhe shumat ne leke qe te kishin jo vetem stimulim ne fonde por edhe ne kushtet e stervitjes (nuk dua te futem ne detaje por vecanerisht peshngritja duke qene se ishte sport me trashegimi nder vite kishte nje perparesi te vecante) qe jane bere shum te veshtira pas 90tes. Bashke me Qerimajn ata ngriten zerin per ATO C'KA U ISHIN PREMTUAR qe te plotesoheshin sepse ishin genjyer e genjehen c'do here BILE ARRITEN DERI NE KERCENIMIN SE DO TE LININ KOMBETAREN PER NJE EKIP TE NJE VENDI FQINJ.....pra c'duhet te bente TI VINTE FLAKEN VEHTES apo te behej deputete e PS, PD ose LSI........Kerkesat per ATO C'KA U TAKOJNE jane bere per shum here me rradhe per te gjith ata sportiste qe ngrejne lart ngjyrat e kombit, dhe kombi i le ne meshire te fatit.

Deri me sot nuk kam degjuar qe te ngrihen te gjithe sportistet per te drejtat e tyre. Ndoshta kjo ka te bej me faktin se nuk jetoj aty qe te degjoj per to, megjithate ka plot menyra te tjera per te marr sponsorizime dhe ketu nuk po flas per politike, greva urie apo hapje kembesh (me fal per shprehjen). Sa njerez biznesi ke qe mund te investonin tek nje sportist dhe te behen sponsor i tyre nese besojne tek ata. Kuptohet sportisti perfiton financiarisht dhe businessman/woman reklamon biznesin e vete. Eshte win-win per te dyja palet. Thjesht duhet te kesh menaxherin/en e duhur. Edhe ketu ne Amerike kushedi sa leke harxhojne prinderit qe ne fillesat e femijeve te tyre per t'i cuar femijet te sterviten dhe praktikojne sportin qe duan. Nje shoqja ime harxhon $500 ne muaj qe merr me qera 3 ore ne jave nje ring akulli qe vajza e saj te praktikoj per patinazh plus te tjera e te tjera. Me ate talent qe ka ajo mund te fitoj medalje ari nje dite dhe te perfaqesoj Ameriken. A i dha shteti ndonje dollar gjithe keto vite? JO!

SystemA
05-12-2014, 17:43
Ore shkruajme per deshtake apo profit??????????????

SystemA
05-12-2014, 17:46
Krenari absolute, flamuri qė valonte lart, Shqipėria mbi tė gjithė shtete e tjera, por nė fund xhepat bosh.

Ajo ē’ka Daniel Godelli dhe Romela Begaj arritėn nė Botėrorin e Almatit nė Kazakistan ėshtė njė sukses historik nė kuptimin e plotė tė fjalės pasi asnjėherė mė parė Shqipėria nuk ka pasur njė Kampion Bote nė asnjė sport, ndėrsa nė dy ditė dy heronj tė vėrtetė e ngjitėn shqiponjėn kuqezi nė qiellin e shtatė.Kėta atletė meritojnė tė gjitha lėvdatat, por lėvdata nuk e ushqejnė njė sportist ajo qė nevojitet mė shumė janė shpėrblimet, transmeton oranews.

Ndėrsa Daniel Godelli si kampion nė dy garėsh do tė pėrfitojė, pėr fat tė mirė 100 milionė lekė tė vjetra, Romela Begajt me njė vendim qeverie tė pakuptueshėm nuk i takon asnjė kacidhe.Me njė vendim tė Kėshillit tė Ministrave i cili daton mė 29 tetor tė vitit 2011 nuk i takon trajtim financiar atij qė triumfon vetėm nė njė nga dy garat, pra e thėnė mė thjesht nėse nuk ke njė rezultat tė lartė nė dy garėsh nuk tė takon asgjė.

Njė absurditet kolosal, pasi me tė vėrtetė qė njė sportist mund ta mbyllė nė vendin e 7-tė sikundėr Romela nė dy-garėsh , por ėshtė e pakonceptueshme qė njė Kampione e Botės qoftė edhe nė shkėputje tė mos trajtohet financiarisht. Ndoshta qeveria e dikurshme apo dhe kjo aktuale mendon se tė fitosh njė titull botėror ėshtė si ti japėsh biēikletės.

Nga kryeministri e deri tek kreu i i opozitės pa harruar edhe Ministren e Sporteve nxituan pėr ta uruar Romelėn, duke e cilėsuar si njė krenari pėr kombin shqiptar por duhet tė kujtohen qė njė kampione duhet tė ushqehet por pse jo duhet edhe tė jetojė mirė. Dhe nė fund kemi edhe guximin ti quajmė tradhtar ata qė zgjedhin tė pėrfaqėsojnė njė tjetėr flamur.

Krenohu....mer....dhe mos uroni para kohe....

lind
05-12-2014, 18:04
Humor berberash..

cool_shqype
05-12-2014, 18:21
Deri me sot nuk kam degjuar qe te ngrihen te gjithe sportistet per te drejtat e tyre. Ndoshta kjo ka te bej me faktin se nuk jetoj aty qe te degjoj per to, megjithate ka plot menyra te tjera per te marr sponsorizime dhe ketu nuk po flas per politike, greva urie apo hapje kembesh (me fal per shprehjen). Sa njerez biznesi ke qe mund te investonin tek nje sportist dhe te behen sponsor i tyre nese besojne tek ata. Kuptohet sportisti perfiton financiarisht dhe businessman/woman reklamon biznesin e vete. Eshte win-win per te dyja palet. Thjesht duhet te kesh menaxherin/en e duhur. Edhe ketu ne Amerike kushedi sa leke harxhojne prinderit qe ne fillesat e femijeve te tyre per t'i cuar femijet te sterviten dhe praktikojne sportin qe duan. Nje shoqja ime harxhon $500 ne muaj qe merr me qera 3 ore ne jave nje ring akulli qe vajza e saj te praktikoj per patinazh plus te tjera e te tjera. Me ate talent qe ka ajo mund te fitoj medalje ari nje dite dhe te perfaqesoj Ameriken. A i dha shteti ndonje dollar gjithe keto vite? JO!

Nuk mund te krahasohet sistemi ne SHBA me Shqiperine....ketu edhe stadiumi i nje shkolle fillore eshte me i kompletuar se stadiumi kombetar Qemal Stafa......nuk po e vazhdoj me grantet e ndihmat qe marrin ne gjimnaze e shkollat e larta femijet/rinia qe merren me aktivitete qe perfaqsonje shkollen. Sa per ekipin/et kombetarre te SHBA kur ato perfaqsojne kombin edhe kane shperblime por sic e theshe ketu eshte tjeter organizim e tjeter filozofi kundrejt trajtimit te sportisteve me vlere......ketu nje rrocapoc 14 vjec me ngjyre ne Harlem qe ishte super talent dhe e moren AND1 dhe e kultivuan e tani se ku e cuan falas te beje shkollen andej nga Philly...e me pas ne ndonje ekip te NBA.

Tani ne Alabanistani do ti turren fukareshes e do ta shajne e perlyejne se na paska marre substanca e terci e verci kur kjo substance mund te jete psh: ne nje leng qe hap hundet nga rrufa ose ne nje hap te thjeshte per te dale "jashte" ....keta titullare duhen te kene mundesi financiare te kene 24 ore ne dispozicion: vendet e stervitjes te pajisura me te pakten sendet me te nevojshme, dushe, mence me ushqim te kontrolluar, ekip doktorresh dhe laborator, mjet te udhetojne (imagjino te besh 3 here ne dite stervitje dhe ti japesh makines, nuk lidh dot kepocet e jo me te tjerat).
Personalisht femine tim (7 vjec) e aktivizoj ne 4 veprimtari, 2 spotive e 2 muzikore pervec shkolles dhe eshte e kushtueshme por eshte per qef......imagjino se si duhet trajtuar nje profesionist. Jam marre me sport qe kur kam qene 5 vjec e per gati 30 vjet me rralle dhe mendoj qe perpara se te nzjerrim nje fjale jo te mire per SPORTISTET TANE duhet te mendohemi mire se nuk kemi te drejte ta bejme kete.

SystemA
05-12-2014, 18:29
Humor berberash..

Futi noi humor selfie ti....ate boj....

Akrepi
05-12-2014, 18:32
Romela Begaj rezulton pozitive nė testin antidoping.
Peshėngritsja ėshtė shprehur e gatshme qė tė paguaj pėr tė bėrė testin e dytė.

SystemA
05-12-2014, 18:38
Romela Begaj rezulton pozitive nė testin antidoping.
Peshėngritsja ėshtė shprehur e gatshme qė tė paguaj pėr tė bėrė testin e dytė.

Ato parate ti kursej per me vone....se do i duhen...KEPO!
Sa kunguj jane disa.....

lind
05-12-2014, 18:38
Hahaha je i modh...lale Kom ca me qit me selfie te pakten ;)

Nejse... Jo un,por c'do shqiptar eshte krenuar dhe emocionuar me Romelen qe u shpall kampione. Ti kishe pa filxhan per doping qe nuk e paske uru 'para kohe' ?

SystemA
05-12-2014, 18:44
Hahaha je i modh...lale Kom ca me qit me selfie te pakten ;)

Nejse... Jo un,por c'do shqiptar eshte krenuar dhe emocionuar me Romelen qe u shpall kampione. Ti kishe pa filxhan per doping qe nuk e paske uru 'para kohe' ?

Nuk e kam uruar se nuk e kam pare....qe nga 2012!!!
PS: kush perdor anabolika heren e pare,edhe heren tjeter!
Me vjen keq se ti je dhe i ingranuar me sportin!
Qit ca tdush....je okay si paraqitje!

drague
05-12-2014, 18:47
them qe trajneri dhe sportisti e dine pak a shume ēfare stimulantesh perdorin

Esther
05-12-2014, 19:06
Nuk mund te krahasohet sistemi ne SHBA me Shqiperine....ketu edhe stadiumi i nje shkolle fillore eshte me i kompletuar se stadiumi kombetar Qemal Stafa......nuk po e vazhdoj me grantet e ndihmat qe marrin ne gjimnaze e shkollat e larta femijet/rinia qe merren me aktivitete qe perfaqsonje shkollen. Sa per ekipin/et kombetarre te SHBA kur ato perfaqsojne kombin edhe kane shperblime por sic e theshe ketu eshte tjeter organizim e tjeter filozofi kundrejt trajtimit te sportisteve me vlere......ketu nje rrocapoc 14 vjec me ngjyre ne Harlem qe ishte super talent dhe e moren AND1 dhe e kultivuan e tani se ku e cuan falas te beje shkollen andej nga Philly...e me pas ne ndonje ekip te NBA.

Tani ne Alabanistani do ti turren fukareshes e do ta shajne e perlyejne se na paska marre substanca e terci e verci kur kjo substance mund te jete psh: ne nje leng qe hap hundet nga rrufa ose ne nje hap te thjeshte per te dale "jashte" ....keta titullare duhen te kene mundesi financiare te kene 24 ore ne dispozicion: vendet e stervitjes te pajisura me te pakten sendet me te nevojshme, dushe, mence me ushqim te kontrolluar, ekip doktorresh dhe laborator, mjet te udhetojne (imagjino te besh 3 here ne dite stervitje dhe ti japesh makines, nuk lidh dot kepocet e jo me te tjerat).
Personalisht femine tim (7 vjec) e aktivizoj ne 4 veprimtari, 2 spotive e 2 muzikore pervec shkolles dhe eshte e kushtueshme por eshte per qef......imagjino se si duhet trajtuar nje profesionist. Jam marre me sport qe kur kam qene 5 vjec e per gati 30 vjet me rralle dhe mendoj qe perpara se te nzjerrim nje fjale jo te mire per SPORTISTET TANE duhet te mendohemi mire se nuk kemi te drejte ta bejme kete.

Ok

............

Kulpra
05-12-2014, 19:21
Plaku, a u be testi i dyte?

drague
05-12-2014, 19:27
Plaku, a u be testi i dyte?

akoma jo.tani doli i pari:d