PDA

View Full Version : Herolind patrioti u tregon ēekėve pse luan pėr Shqipėrinė


Ragnar
12-01-2015, 02:07
http://www.telegrafi.com/fo/sport/herolind-patrioti-u-tregon-ccedil-ek-euml-ve-pse-luan-p-euml-r-shqip-euml-rin-euml_hd.jpg


Talenti i madh i Kombėtares sė Shqipėrisė, Herolind Shala, ėshtė transferuar nė Ēeki te Sparta e Pragės dhe mediat ēeke menjėherė e kanė provokuar me pyetje.

Mesfushori 22-vjeēar, i cili do tė bartė numrin 10 te Sparta, ėshtė vėrshuar nga pyetjet e ndryshme nga gazetarėt ēekė.

Njėra prej pyetjeve ishte se pse djaloshi nga Drenasi zgjodhi tė luajė pėr Shqipėrinė, pėrderisa ėshtė i lindur nė Norvegji, transmeton Telegrafi

E duke treguar se sa ėshtė i madh dhe patriot, Herolindi ua mbylli gojėn tė gjithėve.

“Prindėrit e mi kanė lindur atje dhe kjo nuk harrohet. Pavarėsisht se kam lindur nė Norvegji, unė jam patriot dhe sapo mu dha mundėsia pėr t’i dhėnė diēka vendit tim, nuk hezitova”.

“Tė luash pėr vendin tėnd ėshtė gjėja mė e bukur dhe pėr kėtė vendim nuk do pendohem kurrė”, ka thėnė Shala me krenari. /Telegrafi/

Poeti
12-01-2015, 06:39
Te tillet si Herolindi i japin vendit te tyre shume me shume se cdo perfaqesues i politikes. I lumte djaloshit dhe shume suksese per te!

shoku_tanku
12-01-2015, 15:21
allall ja boft zoti

Gi de Masha
12-01-2015, 15:55
http://www.telegrafi.com/fo/sport/herolind-patrioti-u-tregon-ccedil-ek-euml-ve-pse-luan-p-euml-r-shqip-euml-rin-euml_hd.jpg


Talenti i madh i Kombėtares sė Shqipėrisė, Herolind Shala, ėshtė transferuar nė Ēeki te Sparta e Pragės dhe mediat ēeke menjėherė e kanė provokuar me pyetje.

Mesfushori 22-vjeēar, i cili do tė bartė numrin 10 te Sparta, ėshtė vėrshuar nga pyetjet e ndryshme nga gazetarėt ēekė.

Njėra prej pyetjeve ishte se pse djaloshi nga Drenasi zgjodhi tė luajė pėr Shqipėrinė, pėrderisa ėshtė i lindur nė Norvegji, transmeton Telegrafi

E duke treguar se sa ėshtė i madh dhe patriot, Herolindi ua mbylli gojėn tė gjithėve.

“Prindėrit e mi kanė lindur atje dhe kjo nuk harrohet. Pavarėsisht se kam lindur nė Norvegji, unė jam patriot dhe sapo mu dha mundėsia pėr t’i dhėnė diēka vendit tim, nuk hezitova”.

“Tė luash pėr vendin tėnd ėshtė gjėja mė e bukur dhe pėr kėtė vendim nuk do pendohem kurrė”, ka thėnė Shala me krenari. /Telegrafi/

Boll u mundova ta kuptoj kėtė shkrim por kurrsesi s'po i bie nė fije, nga kontradiktat qė paraqiten.
Goxha i kuptoj edhe kontradiktat, por ...

E po kėshtu ėshtė kur mundohemi tė themi dicka shumė, shumė e s'themi asgjė!

Xhebraili
12-01-2015, 17:40
Boll u mundova ta kuptoj kėtė shkrim por kurrsesi s'po i bie nė fije, nga kontradiktat qė paraqiten.
Goxha i kuptoj edhe kontradiktat, por ...

E po kėshtu ėshtė kur mundohemi tė themi dicka shumė, shumė e s'themi asgjė!

Qa ka mos me u kuptue o projekt...