PDA

View Full Version : Kosova miqėsore me Shqipėrinė


legjenda
07-02-2015, 13:14
Kosova do tė sfidojė Shqipėrinė, pėr herė tė parė pas lejimit tė ndeshjeve miqėsore. Dy vendet mike do tė pėrballen mes vete nė muajin qershor. Kėshtu bėjnė tė ditur burime tė Gazetės Olle pranė Federatės sė Futbollit tė Kosovės.


Sipas tyre, ka mbetur vetėm data tė pėrcaktohet pėr t’u luajtur ndeshja. Takimi pritet tė luhet nė Kosovė.
Ndėrkohė, nėnkryetari i FFK-sė, Agim Ademi, tha se gjasat janė tė luhet ky takim. “Jemi nė negociata. Ndeshja mund tė luhet, por nuk kemi ende marreveshje. Me Shqipėrinė nuk e kemi problem tė luajmė. Mund tė luajmė mes dative, ashtu siē kemi luajtur me Turqinė. Dėshira ėshtė edhe e publikut tė luajmė me ta”, deklaroi Ademi pėr Gazetėn Olle.

Shqipėria nė qershor luan me Francėn miqėsore, kurse me Kosovėn pritet tė luajė disa ditė para kėtij takimi.http://gazetatribuna.com/wp-content/uploads/2015/02/kosova.jpg

Xhebraili
07-02-2015, 14:30
Shpresoj te na rraf shqiperia fort e te binden se nuk behet kombetarja me quna tezje e quna xhaje si keta te kombetares se Kosoves...


Kuptohet do jem ka ngjyrat kuq e zi ne tribuna..

SystemA
07-02-2015, 14:54
Kosova do tė sfidojė Shqipėrinė, pėr herė tė parė pas lejimit tė ndeshjeve miqėsore. Dy vendet mike do tė pėrballen mes vete nė muajin qershor. Kėshtu bėjnė tė ditur burime tė Gazetės Olle pranė Federatės sė Futbollit tė Kosovės.


Sipas tyre, ka mbetur vetėm data tė pėrcaktohet pėr t’u luajtur ndeshja. Takimi pritet tė luhet nė Kosovė.
Ndėrkohė, nėnkryetari i FFK-sė, Agim Ademi, tha se gjasat janė tė luhet ky takim. “Jemi nė negociata. Ndeshja mund tė luhet, por nuk kemi ende marreveshje. Me Shqipėrinė nuk e kemi problem tė luajmė. Mund tė luajmė mes dative, ashtu siē kemi luajtur me Turqinė. Dėshira ėshtė edhe e publikut tė luajmė me ta”, deklaroi Ademi pėr Gazetėn Olle.

Shqipėria nė qershor luan me Francėn miqėsore, kurse me Kosovėn pritet tė luajė disa ditė para kėtij takimi.http://gazetatribuna.com/wp-content/uploads/2015/02/kosova.jpg

E di perse ne jemi komb koti......
Do luajne dy vende <mike>.
Me media IDIOTE nuk mund te ekzistojne ne.....poshte oqeanit!
Jemi ne negociata....lol

Roni
07-02-2015, 15:35
E di perse ne jemi komb koti......
Do luajne dy vende <mike>.
Me media IDIOTE nuk mund te ekzistojne ne.....poshte oqeanit!
Jemi ne negociata....lol

sistema shkerdhatat grekoqiris dhe ata kryeqlirimtarisdhjekakis i kan ber keto ferka...ni shqipnie eshte o idiota shkerdhata!!!!!

legjenda
08-02-2015, 15:50
sistema shkerdhatat grekoqiris dhe ata kryeqlirimtarisdhjekakis i kan ber keto ferka...ni shqipnie eshte o idiota shkerdhata!!!!!

jem ni kombi ni gjuhen ni flamur dy shtet te pavarura

Ragnar
08-02-2015, 15:56
Kjo ndeshje do ndahet baraz, dihet arsye kombetare.

legjenda
08-02-2015, 23:14
bravos dy shtet shqiptar jem shum fuqishem ne shum sfida