PDA

View Full Version : Fc Partizani , klub delenxhinjsh!


rolex
27-02-2015, 19:20
Ndeshja me e prishtshme e kesaj jave derbi Tirana- Partizani ka mundesi qe te luhet neser ne Peqin.

Shikoni se sa gallate ka ne faqen zyrtare te ekipit te partizanit.

Me date 25 Shkurt ne oren 17:49 mes te tjerash lexon kete koment nga kjo faqe.

http://www.partizani.net/sq/Futboll_lajme/Category/Futboll_lajme/Shtyhet-derbi--do-te-luhet-pas-dy-javesh-ne--Qemal-Stafa-

Pas perpjekjeve te shumta Federata Shqiptare e Futbollit ne bashkepunim edhe me dy klubet vendosi qe ndeshja derbi te spostohet me dy jave, duke i dhene mundesine qe kjo sfide e rendesishme te luhet ne stadiumin " Qemal Stafa.

Po me date 25 Shkurt por kesaj rradhe ne oren 21:53 pas nje vendimi te Fc partizani per mos u shtyre ndeshja lexoni se c'far deklerate zyrtare kane dhene ne faqen e tyre.

http://www.partizani.net/sq/Futboll_lajme/Category/Futboll_lajme/Partizani-refuzon-shtyrjen--Nuk-kemi-rene-dakort

Faqja zyrtare e klubit tone ka lajmeruar permes nje lajmerimi zyrtar se nuk ka pranuar shtyrjen e ndeshjes, sic pretendohet nga zyrtaret e Tiranes dhe FSHF-se.

Po delenxhinj ngelen keta komuniste si ne komunizem e ne demokraci.

SystemA
27-02-2015, 20:14
Ndeshja me e prishtshme e kesaj jave derbi Tirana- Partizani ka mundesi qe te luhet neser ne Peqin.

Shikoni se sa gallate ka ne faqen zyrtare te ekipit te partizanit.

Me date 25 Shkurt ne oren 17:49 mes te tjerash lexon kete koment nga kjo faqe.

http://www.partizani.net/sq/Futboll_lajme/Category/Futboll_lajme/Shtyhet-derbi--do-te-luhet-pas-dy-javesh-ne--Qemal-Stafa-Po me date 25 Shkurt por kesaj rradhe ne oren 21:53 pas nje vendimi te Fc partizani per mos u shtyre ndeshja lexoni se c'far deklerate zyrtare kane dhene ne faqen e tyre.

http://www.partizani.net/sq/Futboll_lajme/Category/Futboll_lajme/Partizani-refuzon-shtyrjen--Nuk-kemi-rene-dakortPo delenxhinj ngelen keta komuniste si ne komunizem e ne demokraci.

Ja kaviet fshatare te qyteteruar

drague
27-02-2015, 21:18
na myten katunaret

SystemA
27-02-2015, 21:57
na myten katunaret

Ecin ne asfalt....sumatricet

lind
28-02-2015, 10:55
Pėrfundon saga, Tirana-Partizani luhet nė "Qemal Stafa"

http://www.supersport.al/foto/8105.jpg

Klubi i Partizanit pranoi kėrkesėn e tifozėve tė kuq qė derbi tė luhet nė Tiranė e pikėrisht nė Qemal Stafa.

Nė fund ka fituar arsyeja dhe buonsensi, nė fund ka fituar futbolli. Derbi i kryeqytetit, Tirana - Partizani do tė shfaqet me gjithė madhėshtinė, nė qytetin dhe impiantin qė meriton.

Klubi i Partizanit pranoi kėrkesėn e tifozėve tė kuq qė derbi tė luhet nė Tiranė e pikėrisht nė Qemal Stafa. Nė kėtė mėnyrė saga e derbit tė javės sė 24-ėt pėrfundon me verdiktin: derbi do tė luhet nė kryeqytet nė datėn 12 mars me orarin qė mbetet pėr tu pėrcaktuar. Tė gjendur pėrballė mundėsisė eventuale qė derbi tė degdisej nė stadiumin e Shkumbinit nė Peqin, ku pėr shkak tė infrastrukturės do tė mund tė ishin prezentė njė numėr minimal prej 400 tifozėsh, tifozėt e kuq tė grupimit Ultras Guerrils, dolėn me njė qėndrim zyrtar mbrėmjen e sė enjtes ku i kėrkonin klubit qė derbi tė luhej nė impiantin ndėrkombėtar Qemal Stafa.Ky qėndrim i ultras guerrils lidhej me dėshirėn pėr tė qenė sa mė tė shumtė nė numėr nė stadium pėrballė rivalėve tė pėrjetshėm bardheblu si dhe qė askush tė mos privohej nga e drejta dhe mundėsia pėr tė mbėshtetur ekipin e tij tė zemrės. Kjo kėrkesė e ultras Guerrils vinte pas marrėdhėnies sė tyre tė tensionuar me klubin tė krijuar nga eleminimi i Partizanit nga Kupa e Shqipėrisė nė Lac. Poicionimi i tifozėve ka shkaktuar njė reagim tė menjėhershėm te drejtuesit e skuadrės. Klubi i Partizanit ka konfirmuar vullnetin qė ndeshja mė e rėndėsishme e futbollit shqiptar tė luhet pėr dhe me tifozėt. Nė kėtė mėnyrė nuk ka qenė e vėshtirė nė rikthimin e dakordėsisė me Tiranėn si skuadėr pritėse qė derbi tė luhet nė 12 mars. Saga e derbit nė kėtė mėnyrė pėrfundon me njė fund tė lumtur, Partizani ka fituar sėrish tifozėt, Tirana ka fituar tė drejtėn pėr tė organizuar njė derbi sic duhet, derbi ka fituar madhėshtinė e plotė, ai qė ka fituar ėshtė vetė futbolli.

Super Sport

lind
28-02-2015, 10:55
Pėrfundon saga, Tirana-Partizani luhet nė "Qemal Stafa"

http://www.supersport.al/foto/8105.jpg

Klubi i Partizanit pranoi kėrkesėn e tifozėve tė kuq qė derbi tė luhet nė Tiranė e pikėrisht nė Qemal Stafa.

Nė fund ka fituar arsyeja dhe buonsensi, nė fund ka fituar futbolli. Derbi i kryeqytetit, Tirana - Partizani do tė shfaqet me gjithė madhėshtinė, nė qytetin dhe impiantin qė meriton.

Klubi i Partizanit pranoi kėrkesėn e tifozėve tė kuq qė derbi tė luhet nė Tiranė e pikėrisht nė Qemal Stafa. Nė kėtė mėnyrė saga e derbit tė javės sė 24-ėt pėrfundon me verdiktin: derbi do tė luhet nė kryeqytet nė datėn 12 mars me orarin qė mbetet pėr tu pėrcaktuar. Tė gjendur pėrballė mundėsisė eventuale qė derbi tė degdisej nė stadiumin e Shkumbinit nė Peqin, ku pėr shkak tė infrastrukturės do tė mund tė ishin prezentė njė numėr minimal prej 400 tifozėsh, tifozėt e kuq tė grupimit Ultras Guerrils, dolėn me njė qėndrim zyrtar mbrėmjen e sė enjtes ku i kėrkonin klubit qė derbi tė luhej nė impiantin ndėrkombėtar Qemal Stafa.Ky qėndrim i ultras guerrils lidhej me dėshirėn pėr tė qenė sa mė tė shumtė nė numėr nė stadium pėrballė rivalėve tė pėrjetshėm bardheblu si dhe qė askush tė mos privohej nga e drejta dhe mundėsia pėr tė mbėshtetur ekipin e tij tė zemrės. Kjo kėrkesė e ultras Guerrils vinte pas marrėdhėnies sė tyre tė tensionuar me klubin tė krijuar nga eleminimi i Partizanit nga Kupa e Shqipėrisė nė Lac. Poicionimi i tifozėve ka shkaktuar njė reagim tė menjėhershėm te drejtuesit e skuadrės. Klubi i Partizanit ka konfirmuar vullnetin qė ndeshja mė e rėndėsishme e futbollit shqiptar tė luhet pėr dhe me tifozėt. Nė kėtė mėnyrė nuk ka qenė e vėshtirė nė rikthimin e dakordėsisė me Tiranėn si skuadėr pritėse qė derbi tė luhet nė 12 mars. Saga e derbit nė kėtė mėnyrė pėrfundon me njė fund tė lumtur, Partizani ka fituar sėrish tifozėt, Tirana ka fituar tė drejtėn pėr tė organizuar njė derbi sic duhet, derbi ka fituar madhėshtinė e plotė, ai qė ka fituar ėshtė vetė futbolli.

Super Sport

AAO
28-02-2015, 11:50
Po ca pret nga morri kuq Sul Starova (drejtori teknik i Partizonit) ? Ky sumteleku rri tape gjithe diten ,qelloi esell pasditen e te merkures edhe rane dakort qe neshja te shtyhej ,por mas takimit sula sic e ka zakon i futi nja 3-4 dopje dhe ne darke doli me nje tjeter qendrim :D lol. Por at dite kishte pi aq shume sa vetem dje i doli rakia qe kishte n'bark. Futi shkuesi Guerrilsat me demek qe sjane dakort qe derbi te luhej ne peqin qe t'rregullonte disi corben qe pati gatujt per 3 dite dora vete Sul Pijaneci. Hajt Gezuar tani :D

drague
28-02-2015, 12:21
Po ca pret nga morri kuq Sul Starova (drejtori teknik i Partizonit) ? Ky sumteleku rri tape gjithe diten ,qelloi esell pasditen e te merkures edhe rane dakort qe neshja te shtyhej ,por mas takimit sula sic e ka zakon i futi nja 3-4 dopje dhe ne darke doli me nje tjeter qendrim :D lol. Por at dite kishte pi aq shume sa vetem dje i doli rakia qe kishte n'bark. Futi shkuesi Guerrilsat me demek qe sjane dakort qe derbi te luhej ne peqin qe t'rregullonte disi corben qe pati gatujt per 3 dite dora vete Sul Pijaneci. Hajt Gezuar tani :D

pse nuk e bote ne peqin apo jane salista?-qesh-