PDA

View Full Version : Fier, portieri serb i Apolonise pėrdhos flamurin shqiptar


BLEDI_SH
22-03-2015, 14:17
FIER - Njė incident jo i zakontė ka ndodhur gjatė ndeshjes Apolonia-Tirana nė Fier, ndėrsa njė tifoz ka hyrė me njė flamur tė Shqipėrisė nė fushė duke e shpalosur atė. Nė kėtė moment ka ndėrhyrė portieri serb i skuadrės fierake i cili ia ka rrėmbyer nga dora flamurin tifozit. Kjo ka bėrė qė tė djellė irritimin e tifozerive tė tė dyjave skuadrave.

Pas kėtij momenti trajneri i Apolonisė ėshtė detyruar tė zėvendėsojė portierin.

Tifozi i cili ende nuk dihet se kė ekip mbėshteste nė kėtė ndeshje ka hyrė nė momentin qė arbitri kishte akorduar njė penallti ndaj ekipit fierak.

Redaksia Online
(a.h/shqiptarja.com)


https://www.youtube.com/watch?v=0dK8E1h8tng#t=54

Esther
22-03-2015, 14:48
Edhe kete kishim mangut! :/

Zana
22-03-2015, 14:56
..Ky eshte incident i lehte.. e paskan larguar, mire kane bere, shpresoj ta pezullojne fare tani, nuk besoj qe do jete ne gjendje te luaje me te ardhmen, gjithsesi.

Akrepi
22-03-2015, 15:02
Sa inat e kanė flamurin tonė serbėt.;)

p.s. "Flamurtari" ėshtė nga Mallakastra ose Tepelena nuk jam shumė i sigurt.:d

bindi
22-03-2015, 15:07
Shqiptaret kane shkuar per lesh,vjen bytha e serbit mu ne mes te shqiprise dhe i rremben flamurin shqiptare nga dora,..hapu toke dhe perbiji e gjithe kete fare bastarde,qe nuk jane te denje te te shkelin token,..

Akrepi
22-03-2015, 15:19
Shqiptaret kane shkuar per lesh,vjen bytha e serbit mu ne mes te shqiprise dhe i rremben flamurin shqiptare nga dora,..hapu toke dhe perbiji e gjithe kete fare bastarde,qe nuk jane te denje te te shkelin token,..
Po tė ishe ti atje ēfar do bėje?

Oqeani
22-03-2015, 15:25
Kur e hedh flamurin, shtrengoje b.then t'a mbrosh!
Po cfar kerkon shikuesi ne teren?!!!

Akrepi
22-03-2015, 15:27
Kur e hedh flamurin, shtrengoje b.then t'a mbrosh!
Po cfar kerkon shikuesi ne teren?!!!
Pak pėrkthim tė lutem.:p

unreal
22-03-2015, 15:31
Shqiptaret kane shkuar per lesh,vjen bytha e serbit mu ne mes te shqiprise dhe i rremben flamurin shqiptare nga dora,..hapu toke dhe perbiji e gjithe kete fare bastarde,qe nuk jane te denje te te shkelin token,..
Shpejt harrove Beogradin!
Aty Shqiponjat treguan hijenave serbe se kush eshte Zot.
Ketu treguan maturi,si policia ashtu edhe shikuesit.
Bravo.

Oqeani
22-03-2015, 15:35
Pak pėrkthim tė lutem.:p

Ją !
Mos fut hunden gjithkah!
Dhe ai shikuesi, ka paguar per te shiquar !
Keshtu ia bejne njerzit dhe ne shtepi !!!!

Akrepi
22-03-2015, 15:40
Ją !
Mos fut hunden gjithkah!
Dhe ai shikuesi, ka paguar per te shiquar !
Keshtu ia bejne njerzit dhe ne shtepi !!!!
Ore ka mundėsi tė shprehėsh nė mėnyr tė qart se ē'do tė thuash lėri filozofit me mua.
Kėtu nė ekran tė gjith tė merni gjak nė vetull juve.:p

p.s. tė jesh mė i qart ti, ai qė u fut nė fushė tė garantoj unė qė nuk ka frik tė reagoj si ta duash ti por nuk ishte nevoja aty.

Oqeani
22-03-2015, 15:44
Ore ka mundėsi tė shprehėsh nė mėnyr tė qart se ē'do tė thuash lėri filozofit me mua.
Kėtu nė ekran tė gjith tė merni gjak nė vetull juve.:p

p.s. tė jesh mė i qart ti, ai qė u fut nė fushė tė garantoj unė qė nuk ka frik tė reagoj si ta duash ti por nuk ishte nevoja aty.

Ai qe nuk ka frike nuk futet fare aty, ai ka karriken e shiquesit!

bindi
22-03-2015, 15:45
Po tė ishe ti atje ēfar do bėje?
Akrep shko picko dikend tjeter,kontinenti ta dha nje pergjigje,..sa per mua,..nese vendos te beje diēka i marre parasysh dhe koseguencat,te betohem qe ai serbi do ishte penduar,..qe ka guxuar te perdhos flamirin tone,..

Ps: Sa per kosmopolitanet e shkerdhyer, Shqipria ka kryer.

BLEDI_SH
22-03-2015, 15:47
Tifozi Krsitaq Ziu: Nuk e dija qė portieri ishte serb

http://shqiptarja.com/foto/163578_1.jpg

Pas pėrfundimit tė ndeshjes mes Apolonisė dhe Tiranės ka folur edhe tifozi qė u fut nė fush mė flamurin qė shkaktoi incidentin me portierin serb tė Apolonisė. Krsitaq Ziu pohoi se u fut nė fushė pasi kundėrshtonte dhėnien e penalltisė pėr ekipin e Tiranės dhe sapo shpalosi flamurin, portier serb i mori flamurin dhe i foli nė gjuhėn serbe.
"Pasi mė foli ashpėr nė serbisht unė pėr hir tė ndeshjes dhe mbarėvatjes sė saj nuk ndėrmora asnjė veprim. Policia mė shoqėroi dhe pas pak orėsh mė liroi, nuk kisha ndėrmend tė ofendoja askend pasi as nuk e dija se portieri i Apolonisė ishte serb", deklaroi Ziu.
http://shqiptarja.com/sport

drague
22-03-2015, 15:47
Sa inat e kanė flamurin tonė serbėt.;)

p.s. "Flamurtari" ėshtė nga Mallakastra ose Tepelena nuk jam shumė i sigurt.:d

Ledio shko shpejt ne vendin e ngjarjes.:P

ps. shqiptaret vrasin njeri tjetrin per hoby

Akrepi
22-03-2015, 15:47
E di e di ka shum Rambo kėtu.:P

Samiu
22-03-2015, 15:48
Ore ka mundėsi tė shprehėsh nė mėnyr tė qart se ē'do tė thuash lėri filozofit me mua.
Kėtu nė ekran tė gjith tė merni gjak nė vetull juve.:p

p.s. tė jesh mė i qart ti, ai qė u fut nė fushė tė garantoj unė qė nuk ka frik tė reagoj si ta duash ti por nuk ishte nevoja aty.

Hahaha...Akrepi, sa kam qesh...leri njerzit rehat te shkruajne...

drague
22-03-2015, 15:53
Hahaha...Akrepi, sa kam qesh...leri njerzit rehat te shkruajne...

u omeltu muhabeti Sami Agaa-dora-

Samiu
22-03-2015, 15:56
Akrep shko picko dikend tjeter,kontinenti ta dha nje pergjigje,..sa per mua,..nese vendos te beje diēka i marre parasysh dhe koseguencat,te betohem qe ai serbi do ishte penduar,..qe ka guxuar te perdhos flamirin tone,..

Ps: Sa per kosmopolitanet e shkerdhyer, Shqipria ka kryer.

Bindi, une mendoj ndryshe...Serbi e beri ne mynyre tinzake ate veprim, sic jane ata tinzak ne pergjithesi dhe gjithemone....po te ishte ndonje duel me ndonje karakter tjeter luftarak, balle per balle, dhembe me dhembe, serbi madje as qe do te ish deklaruar se eshte serb, ose do ta kish puth edhe me flamur e me b*th shqiptari ne ate moment....
Dhe gjithcka qe ka ndodhe aty, ka ndodhe me pjekuri nga te dy palet shqiptare...
"Luftra" te tilla, sic mendon ti, nuk duhen, ne fakt, nuk duhen te ndodhin ne arena te tilla sporti...

Samiu
22-03-2015, 15:58
u omeltu muhabeti Sami Agaa-dora-

Ska sherr mo, prej qe je bo Hoxhe ti...-qesh-

bindi
22-03-2015, 16:08
Bindi, une mendoj ndryshe...Serbi e beri ne mynyre tinzake ate veprim, sic jane ata tinzak ne pergjithesi dhe gjithemone....po te ishte ndonje duel me ndonje karakter tjeter luftarak, balle per balle, dhembe me dhembe, serbi madje as qe do te ish deklaruar se eshte serb, ose do ta kish puth edhe me flamur e me b*th shqiptari ne ate moment....
Dhe gjithcka qe ka ndodhe aty, ka ndodhe me pjekuri nga te dy palet shqiptare...
"Luftra" te tilla, sic mendon ti, nuk duhen, ne fakt, nuk duhen te ndodhin ne arena te tilla sporti...
Sami, ai serbi ia la nje mesazh shiptareve me kete gjest,dhe cili eshte mesazhi sipas teje??

peshkaqeni33
22-03-2015, 16:11
Ne litar maskarane!

Oqeani
22-03-2015, 16:12
Sami, ai serbi ia la nje mesazh shiptareve me kete gjest,dhe cili eshte mesazhi sipas teje??

Hmmm iu tha : mos luani me komb !!!!

Zana
22-03-2015, 16:20
Shqiptaret kane shkuar per lesh,vjen bytha e serbit mu ne mes te shqiprise dhe i rremben flamurin shqiptare nga dora,..hapu toke dhe perbiji e gjithe kete fare bastarde,qe nuk jane te denje te te shkelin token,..

Ti tani flet sipas inatit tend, disa Shqiptare kane shkuar/ikur per lesh jo te gjithe . lol

Serbi luan me skuadren , pra sipas rregullit te futbollit eshte ne loje/fushe...nuk erdhi ne fushe kshu papritmas Serbi, dhe Shqiptaret i hapen syte.

Shqiptaret nga ky gjest e detyruan, qe ta heqin nga fusha- ku tregon vendosmerine e tyre, per gjestin qe beri ne fushe ... edhe pse Albitri sipas rregullit te lojes, mund ta lejonte ta vazhdonte lojen .. por nga kembengulja e Shqiptareve, e ka larguar.

Se ku eshte e ikura per lesh k'tu, vetem ti je i afte ta dallosh -bla-

Samiu
22-03-2015, 16:21
Sami, ai serbi ia la nje mesazh shiptareve me kete gjest,dhe cili eshte mesazhi sipas teje??

Mesazhi qe la ai, per bindjen time, ishte sikur kur me thot une jam tinzar, une jam shprtkeq qe provokoj njerzit, shkaktoj incidente te te renda e te vogla, i furi njerzit ne sherr, etj. et.. etj...pra dhe ju (shqiptaret ne kete rast) nese ejni budallenje ejani me rrahni, po deshet edhe me mbytni, por qellimin tim provokativ e jondergjegjes une e arrita dhe do ta arrij gjithmone...
Une edhe njehere, po them, se po ta paralajmronte tifozin me pare, se do tja perdhos flamurin sepse e urren, ngaqe eshte serb, dhe sikur tifozi apo edhe te tjeret (lojtaret) do ta kishin lejuar nje perdhosje te tille...atehere do t`thoja edhe une ate qe thua ti...

bindi
22-03-2015, 16:34
Hmmm iu tha : mos luani me komb !!!!
Po,po,..ishte reagim instiktiv i tij,qe nxorri ne pah urrejtjen e tij patologjike ndaj shqiptarve,..ai bajga serb, per nje moment i ka s'takuar truri qe gjendet ne shqipri,..
thjesht i tha hapur shiptarve ju urrej...

ODEON
22-03-2015, 16:38
Realisht si individ do veproja ne kete menyre: Robt do ja kisha shkerdhy ne mes te stadiumit dhe do e beja burgun me kenaqesine me te madhe.

Une sjam nacionalist, por ai veprim kapercen nacionalizmin.

Zana
22-03-2015, 16:40
Ruajeni gjakftohtesine burra/djem.. per klecka te tilla , nuk ja vlen te hash burgun. Eshte turp .. lol

The.Mask
22-03-2015, 16:41
Ndoshta tifozet ne kete ndeshje kan qene anetar te kesaj shoqates per kete arsyje nuk kan lujt pi karrike.

https://scontent-cdg.xx.fbcdn.net/hphotos-ash2/v/t1.0-9/578140_564952366916682_1739874925_n.jpg?oh=0c6a015 0522c04f820d2d495ec7a562a&oe=557AD29D

Fshatari
22-03-2015, 17:56
Ruajeni gjakftohtesine burra/djem.. per klecka te tilla , nuk ja vlen te hash burgun. Eshte turp .. lol

Pse mendon ti qe shqiptaret duhet medoemos e me ēdo kusht te pranojne qe 50 vjete perbuzjen, perdhosjen, mohimin, denigrimin... nga serbet dhe greket ?!
Ka ardhur momenti kur u duhet thene stop dhe pike.
Ne momentin kur Kosova dhe Shqipėria do bashkohen per te formuar nje shtet te vetem kombetar, skenat si kjo e sotmja dhe ajo ne stadiumin e beogradit para disa muajsh, nuk do perseriten me kurre.

BLEDI_SH
22-03-2015, 18:05
Incidenti nė ndeshjen Apolonia-Tirana, portieri serb kėrkon ndjesė: Nuk e dija qė ishte flamuri shqiptar.

FIER-Pas tensioneve qė shoqėruan ndeshjen Apolonia – Tirana, nė njė koment tė shkurtėr nė profilin e tij nė “Facebook”, portieri serb i Apolonisė Cakoviē ka kėrkuar falje pėr gjestin...
-per me shume ketu :
http://www.balkanweb.com/site/incidenti-ne-ndeshjen-apolonia-tirana-portieri-serb-kerkon-ndjese-nuk-e-dija-qe-ishte-flamuri-shqiptar/

CERMENIKASI
22-03-2015, 18:13
Veprimi i serbit mua s'mė ēudit aspak ,ajo qė mė ēudit ėshtė qė marrin prej kėtyre gabelėve serb nė ekipat shqiptare!!!!!!!``fumato``

bindi
22-03-2015, 18:30
Ti tani flet sipas inatit tend, disa Shqiptare kane shkuar/ikur per lesh jo te gjithe . lol

Serbi luan me skuadren , pra sipas rregullit te futbollit eshte ne loje/fushe...nuk erdhi ne fushe kshu papritmas Serbi, dhe Shqiptaret i hapen syte.

Pse qe kur qenka regullore e portierit,..qe dikush hyne ne fushe,portjeri te reagoj,ashtu siē ka reaguar ky bajga serb,e persris ky ka reaguar,kur pa flamurin, dhe gjesti i tij ,s'eshte gje tjeter vetem gjest urrejtje ndaj shqiptareve,..po fajin e kane ata qe e kane sjellur aty ,dhe e mbajne ne ekip,..keto jane ata qe kane shkuar per lesh,..se harrova bashke me ty,.. lol.

Demo Labi
22-03-2015, 19:06
Ta thom une, qe ky ka ngaterruar topat.
I kane thene kap topat dhe ate ka bere mavriu.
Se ka kuptuar mavria qe keta i kane thene te kapi topat me vija, jo topat e tifozeve qe mbajne flamur.
Ka pare topa dhe eshte hedhur dermani. Nuk ka faj, sipas kesaj kaplloqes time. Fajin e ka patur tifozi, qe kur bridhte i tundeshin topat.
Ta thom une, keshtu ka qene puna.

3d1
22-03-2015, 19:13
Incidenti nė ndeshjen Apolonia-Tirana, portieri serb kėrkon ndjesė: Nuk e dija qė ishte flamuri shqiptar.

FIER-Pas tensioneve qė shoqėruan ndeshjen Apolonia – Tirana, nė njė koment tė shkurtėr nė profilin e tij nė “Facebook”, portieri serb i Apolonisė Cakoviē ka kėrkuar falje pėr gjestin...
-per me shume ketu :
http://www.balkanweb.com/site/incidenti-ne-ndeshjen-apolonia-tirana-portieri-serb-kerkon-ndjese-nuk-e-dija-qe-ishte-flamuri-shqiptar/

Ku ka serb qe nuk njeh flamurin shqiptar.....edhe ne enderr ju del.
Klubi fierak te reagoje menjehere dhe ta dergoje nga ka ardhur.

rrėqebull
22-03-2015, 20:24
Ky fėlliqėsira jo vetėm qė s'do duhej tė shkelte mė nė fushė shqiptare pas kėsaj fyerjeje qė i ka bėrė Kombit Tonė, por as do duhej tė ishte thirrur ndonjėherė tė luante me skuadrat tona.

Na e kanė vėshtirur sportin me kėto skuadrat multi-racore.
Sporti duhet tė shėrbejė pėr tė zhvilluar Rininė shqiptare dhe jo pėr tė pasuruar barkderrat qė bėjnė biznes, shpėlarje parash e spekullime bastesh nė kurriz tė Kombit duke na e kthyer sportin nė njė nėnkategori tė cirkut e tė kopshtit zoologjik.

Apollonia me portier serb... kėsaj i thonė poshtėrsi e prapėsi tipike globaliste, qė shfrytėzon sportin pėr tė pėrēuar planin e vet tė shndėrrimit tė shoqėrisė nė njė mish-mash tė pandreqshėm (melting pot).

Zana
22-03-2015, 20:30
Pse qe kur qenka regullore e portierit,..qe dikush hyne ne fushe,portjeri te reagoj,ashtu siē ka reaguar ky bajga serb,e persris ky ka reaguar,kur pa flamurin, dhe gjesti i tij ,s'eshte gje tjeter vetem gjest urrejtje ndaj shqiptareve,..po fajin e kane ata qe e kane sjellur aty ,dhe e mbajne ne ekip,..keto jane ata qe kane shkuar per lesh,..se harrova bashke me ty,.. lol.

Nese portieri, apo lojtari provokohet .. gjuhet etj etj , eshte e drejta e tij te vetembrohet. Serbi , sipas rregullave eshte ne rregull ... se nuk ka ardhur ne fushe me zor, e ka blere klubi sportiv bashke me te drejtat e tija si individ .... plus edhe futbolli ishte brenda per brenda , qe te dyja skuadra vendase. ... kshuqe definitisht, ky ngel nje provokim personal, ndaj portierit.

Nuk e di qysh do veproje ti , nese nje Serb te vjen ty ne fytyre me flamurin e tij ne dore ? Leshi te mbifte ne goje, meqe ra fjala... se ne koke i paska ngulur rrenjet thelle e thelle .. lol

Idiotizma te tilla, pa lidhje .. nuk eshte se na dergojne larg...po he, vetes tone i bejme dem . -mendon-

Zana
22-03-2015, 20:33
Pse mendon ti qe shqiptaret duhet medoemos e me ēdo kusht te pranojne qe 50 vjete perbuzjen, perdhosjen, mohimin, denigrimin... nga serbet dhe greket ?!
Ka ardhur momenti kur u duhet thene stop dhe pike.
Ne momentin kur Kosova dhe Shqipėria do bashkohen per te formuar nje shtet te vetem kombetar, skenat si kjo e sotmja dhe ajo ne stadiumin e beogradit para disa muajsh, nuk do perseriten me kurre.

Shqiptaret, duhet te shtrijne kembet sa kane jorganin .. kjo eshte e verteta. Ne jemi ok brenda per brenda, por jashte k'tij qarku ... jemi dhe ngelemi asgje.

Tani se kuptoj k'te komentin tend ? Ma sqaro me qarte.. se une e kam bere te qarte komentin tim, ne lidhje me temen ?

Sopoti
22-03-2015, 20:40
Ne ndeshjen kombetarja jone me Italine dalin nja dy kokrra injorantesh shtrojne flamurin ne fushe edhe e puthin.
Servilosen e qeshin e hidhen neper fushe pamje te cilat te vjen keqardhje.

Del ky tjetri e hyn ne fushe me nje flamur mbi supe.

C'ka eshte fusha?
Provokim??

Me ngjason si nje lapanjoz qe ka marr ndonje 20 mije leksh i paguar per te ndodh incidenti.

Nje arsye per te prish kontraten ai kopili serb.

Si skene e kurdis dukej.
Nje kokerr injoranti ai polici qe ecte bute bute pas tij,edhe ai shkoi te portieri e hapi flamurin.

Pse pikerisht atje?

lind
23-03-2015, 09:22
Tifozi Krsitaq Ziu: Nuk e dija qė portieri ishte serb
Incidenti nė ndeshjen Apolonia-Tirana, portieri serb kėrkon ndjesė: Nuk e dija qė ishte flamuri shqiptar.
Cili nga keta e ka genjen me bukur?!

Si mund te hyje serbes ne fushe ai 'patrioti i thekur' ? Dava policash qe ka ky vend -mos-

Si Bora
23-03-2015, 09:45
Ka dy gjera qe nuk shkojne ne ato qe thote: e para, mund te pranohet si serb qe eshte te justifikohet qe se njeh flamurin tone po si lojtar i Shqiperise si se njeh flamurin e vendit qe luan e jeton? :d icik si e cuditshme kjo

Poeti
23-03-2015, 09:52
E para pse eshte marre ai serb te mbroj ngjyrat e nje klubi shqiptar...a nuk kishte portier tjeter ne bote....dhe pastaj...ai serb mbetet gjithenje...kete nuk guxojme ta harrojme.

AAO
23-03-2015, 10:02
Ne ndeshjen kombetarja jone me Italine dalin nja dy kokrra injorantesh shtrojne flamurin ne fushe edhe e puthin.
Servilosen e qeshin e hidhen neper fushe pamje te cilat te vjen keqardhje.

Del ky tjetri e hyn ne fushe me nje flamur mbi supe.

C'ka eshte fusha?
Provokim??

Me ngjason si nje lapanjoz qe ka marr ndonje 20 mije leksh i paguar per te ndodh incidenti.

Nje arsye per te prish kontraten ai kopili serb.

Si skene e kurdis dukej.
Nje kokerr injoranti ai polici qe ecte bute bute pas tij,edhe ai shkoi te portieri e hapi flamurin.

Pse pikerisht atje?

Ore nje gje nuk kuptoj une me ne shqiptaret pse duhet gjithmone te perbuzim njeri tjetrin? Gjesti ne itali o sopot ishte shume paqesor ,nuk ishte servilizem dhe aspak per te qeshur ,ne te gjithe boten ka invazione fushash ,ai djali kerkoi nje autograf dhe shtriu flamurin ,kaq ,sjemi as te paret as te fundit qe bejme te tilla gjeste.

Sa per kte fierakun ti po e paragjykon ,jo 20 mije leksh ,jo provokim ..etc. Ai mund t'jete kushdo ,per aq kohe sa eshte shqiptar dhe ne token e tij ka te drejte te shpalose flamurin kuq e zi per nje kauze te tijen. Portjeri serb ne rradhe te pare eshte mysafir ,paguhet dhe rrespektohet nga shqiptaret sepse ne te kundert do kishte ik me kohe dhe nuk kishte pune fare me flamurin ,ate qe beri ai ishte tendecioze dhe bukshkalese ,po t'isha une ne vend te atij tifozit ja kisha thy brinjet po t'me merrte flamurin nga dora. Por ktu fajin kryesor e kane kto palacot me emrin president qe sjellin lloj lloj mbeturinash serbe nga kategorite e dyta dhe te treta ,i japin nje rroge shume her me t'mire se nje shqiptari dhe ja si na e shperblejne. Shqiptaret e kosoves mbaj mend na thoshin gjithmone ,oj shqipe mos kujtoni se serbet ju duan me shume se ne te kosoves ,ato thjesht po ju perdorin. Sot te merr flamurin neser motren sic po ndodh rendomte ne zonat e veriut ku i blejne me euro femrat tona dhe pasneser te hap dhe nje varr masiv po e pati mundesine dhe te gropos qe mos tet gjinden as kockat. Kto jane serbet , por shqiptari ska si ta kutptoje kte sepse jemi shume te zene duke share ,ofenduar e perbuzur njeri tjetrin. Ne tilla incidente duhet te jemi te gjithe nje ,te bashkuar ,kjo duhet t'jete kauza jone ,dhe jo te shfajsojme serbin dhe te perbuzim shqiptarin pse hyri ne fushe me nje flamur shqiptar!

ana_gend
23-03-2015, 10:16
dakort AAO por ka vend tjeter ku tregohet atdhedashuria mbi te gjitha nuk duhet te behemi si hijenat serbe kur ishin 30000 ne stadium kercenonin 11 lojtaret tane.

lind
23-03-2015, 10:18
Jam kurioz te di!! Po te ndodhte e kunderta e kesaj qe ndodhi ne Fier,ca do thonin ?

ana_gend
23-03-2015, 10:22
albanezo ata nuk marrin portier shqiptar keshtu qe nuk e mendojme dot te kunderten

Zana
23-03-2015, 10:25
Kujt po ja tregonte atdhedashurine ai plak matuf, perderisa Ndeshja eshte vendase, ne token tone.. 2 skuadra vendase. K'to gjeste ne raste te tilla, tregojne dobesi..

Paska te drejte ai te shpalosi flamurin? Asnje nuk ka te drejte ta perdori flamurin per qellime /arsye te gabuara.. Raste te tilla duhet te denohen.

lind
23-03-2015, 10:31
albanezo ata nuk marrin portier shqiptar keshtu qe nuk e mendojme dot te kunderten
Po supozoj 'sikur te ndodhte' ana gend..

Keta pseudo patriota po na hapin barkun perdite e me shume. Dy ndeshje te humbi kombetarja e di une se sa dalin me flamuj e levdata..... i shajne me liber shpie po nejse,nuk na bejne me pershtypje gjera te tilla.

Kjo eshte si puna e kenges qe nxoren flori me elvanen... na dolen atdhetare te medhenj dhe ata -pff- nje kenge qe per mendimin tim nuk eshte asgje me shume se marketing.... Te nxjerin sa kenge te duan por kengen si Xhamadani nuk e zevendeson asnje dhe ajo do ngelet perhere himn i kombetares dhe i Shqiperise.

Sopoti
23-03-2015, 10:41
Endro!
Shqiptaret jane fukarenj,por kane pas qytetari.

Serbt e dijne qe jane poshte nesh ne lidhje me qytetarine.

Eshte dobesi (ne syrin tim)ajo e flamurit ne shpatulla e shkon e shpalos te portieri serb.

Ma do mendja qe do jete njeri i paguar,ose filodashes serb(nga ata qe thojne komuniteti serb atje ne Fier``fumato``)

Me keto veprime s'ka vend qytetaria Endri.
Mendimi im si gjithmone.:))

AAO
23-03-2015, 10:45
dakort AAO por ka vend tjeter ku tregohet atdhedashuria mbi te gjitha nuk duhet te behemi si hijenat serbe kur ishin 30000 ne stadium kercenonin 11 lojtaret tane.

Toleranca jone nder shekuj na ka sjelle ne kte pike ,ku jemi ndare ne 4 pjese ,dardani ,iliride , presheve ,ēameri. Ne pamvarsisht se nuk kemi rene kurre ne nivelin e hienave serbe qe thua ti serish shihemi si njerez me bisht ,nuk shihemi me syrin qe jemi me lart se serbet per tolerancen qe na karakterizon.

Ps. Ai fieraku ne flamurin qe shpalosi shkruhej "pa kosove e ēameri nuk ka shqiperi" dhe ai eshte ēam me origjine dhe ka te drejten e tij te shpalose nje flamur te tille sepse eterit e tij jane debuar nga ajo toke ,jane vrare dhe u eshte marre gjithcka qe kishin. Ai ka bere te njejten gje edhe kur konsullata greke kishte nje pervjetor dhe ishte tek pulle pa asnje mbeshtetje. Ai ska bere ndonje krim ,biles u duartrokit edhe nga lojtaret e tirones ku hapi flamurin ,bulku ishte i pari! S'eshte pune atdhedashurie ,eshte me shume nje proteste!

AAO
23-03-2015, 10:54
Po supozoj 'sikur te ndodhte' ana gend..

Keta pseudo patriota po na hapin barkun perdite e me shume. Dy ndeshje te humbi kombetarja e di une se sa dalin me flamuj e levdata..... i shajne me liber shpie po nejse,nuk na bejne me pershtypje gjera te tilla.

Kjo eshte si puna e kenges qe nxoren flori me elvanen... na dolen atdhetare te medhenj dhe ata -pff- nje kenge qe per mendimin tim nuk eshte asgje me shume se marketing.... Te nxjerin sa kenge te duan por kengen si Xhamadani nuk e zevendeson asnje dhe ajo do ngelet perhere himn i kombetares dhe i Shqiperise.

Lol.

Pse beheni gjakprishur kot.

Nxjerr Elvana kenge ,pfffffff u bon kto atdhetar te medhenj.
Godet loriku serbin me grushte ,pfffff ci duhej atij te zihej me grushta.
Flet Rama per kosoven ne serbi , pffffff e ben per show .lol
Del ky me flamur ne fier , pfffff plak matuf.

Ore ka ndonje gje qe ju pelqen juve apo i keni mbiemrat gjithe toptani? :D

ana_gend
23-03-2015, 10:57
kesaj i thone te grish sallate kot ne fakt nuk me pelqen trimeria ne tufe sidomos kur kundershtari eshte i vetem apo i dobet, mendimi im ky.

lind
23-03-2015, 11:05
Pse beheni gjakprishur kot.

Nxjerr Elvana kenge ,pfffffff u bon kto atdhetar te medhenj.
Godet loriku serbin me grushte ,pfffff ci duhej atij te zihej me grushta.
Flet Rama per kosoven ne serbi , pffffff e ben per show .lol
Del ky me flamur ne fier , pfffff plak matuf.

Ore ka ndonje gje qe ju pelqen juve apo i keni mbiemrat gjithe toptani?

Me thuaj pak sa here i ke share ti lojtaret e kombetares dhe mos me thuaj qe nuk e ke bere!!

Elvana ka nxjere shume kenge te bukura dhe eshte shume seksi 'ēerrja' por e kane bere si monopol kete pune....me kete te fundit e ka ...

Ty te pelqeu ajo qe beri ne Fier ai tipi ?

Ca lidhje ka top e toptan ktu ?

drague
23-03-2015, 11:12
Lol.

Pse beheni gjakprishur kot.

Nxjerr Elvana kenge ,pfffffff u bon kto atdhetar te medhenj.
Godet loriku serbin me grushte ,pfffff ci duhej atij te zihej me grushta.
Flet Rama per kosoven ne serbi , pffffff e ben per show .lol
Del ky me flamur ne fier , pfffff plak matuf.

Ore ka ndonje gje qe ju pelqen juve apo i keni mbiemrat gjithe toptani? :D

ke shume te drejte se u bo atdhedashuria si makine me qera-qesh-

AAO
23-03-2015, 11:38
Me thuaj pak sa here i ke share ti lojtaret e kombetares dhe mos me thuaj qe nuk e ke bere!!

Elvana ka nxjere shume kenge te bukura dhe eshte shume seksi 'ēerrja' por e kane bere si monopol kete pune....me kete te fundit e ka ...

Ty te pelqeu ajo qe beri ne Fier ai tipi ?

Ca lidhje ka top e toptan ktu ?

Une nuk e di me ke shoqerohesh ti neper stadiume. Por une lojtaret e kombetares jo vetem qe nuk i kom sha ,por gjithmone i kom perkrah edhe kur Isli Hidi ,Ujkani ,Dallku apo noi tjeter bonin gafa te papame qe na kushtonin humjen e neshjes.

Sa per gjestin ne Fier ,ai tipi s'beri krim ,shpalosi nje flamur shqiptar i cili nuk ofendonte as serbet as greket ,por shkruhej "Pa kosove e ēameri nuk ka shqiperi" Kaq.

ps. toptani ishte ne forme shakaje per faktin se po tregoni nje atdhedashuri karshi serbve dhe nje perbuzje karshi cdo gjeje shqiptare ashu sic e ka treguar Esati ne kohen e vet :D.

Ganimet
23-03-2015, 13:13
e kom then ,se ata jon me te but me serbet,e kom pa se ua shajn vetem motrat,jo si ne !edhe minjet ne tavan.
mund te ket qen tifozi serb nga asociacioni Hamil-it!Sred Allbanije!:))*shqiper qendrore_

Zana
23-03-2015, 13:19
Atdhedashuri per Serbet, si dole ne k'te konkluzion .. Hajde llogjike hajde. Sa budallenj mban Shqiperia , nuk eshte e thene te ju Shkosh nga pas , perkundrazi nje denim I tille .. Eshte per te Miren tone. Te duartrokesesh nje rast te tille , nuk te ben atdhetar .

Rina
25-03-2015, 06:23
dakort AAO por ka vend tjeter ku tregohet atdhedashuria mbi te gjitha nuk duhet te behemi si hijenat serbe kur ishin 30000 ne stadium kercenonin 11 lojtaret tane.

Lojtaret tane nuk e fyen flamurin serb ne asnje rast, as atje as ketu, ndaj krahasimi nuk eshte i duhuri. Ta kishte provuar ndonjeri prej tyre ta shprehte urrejtjen ndaj flamurit serb ne kete menyre ne ndonje stadium plot shkavella. Te gjalle e kishin honger. Dhe jo vetem tifozet po te gjithe te pranishmit ne fushe, me lojtare, me gjyqtare, te gjithe.

Po ky shkau ketu ndihej komod me ate pune, mbase per shkak te asaj shoqates "bashkim -vellazerim" qe qenka atje.

P.S. A jane shqiptare a rome ata ne foto te asaj shoqates, se mua nuk me ngjanin ne shqiptare.

ana_gend
25-03-2015, 07:34
Rina edhe dy gjera do shtoj une dhe do e mbyll me kete teme:

1 vetem Ballist Morina beri surprize te tjerat pastaj jane kopjo te dobta.
2 sa keq qe nacionalizmin e shfaqim vetem ne sport, ku ne te shumten e rasteve dalim humbes.

Rina
25-03-2015, 07:38
Sikur ne t'ia shanim atij flamurin e tij, e kisha kuptuar reagimin e tij ne njefare menyre, ne nje stadium plot shqiptare. Po te vij ai funderrine shkavelle si reja prej s'kthjellti me sulmu flamurin shqiptar pa i hy gje ne pune, spo me duket qe duhet te jete dicka te tolerohet.

Ne shqiptaret per shkak te historise sone e kemi te zhvilluar me shume instinktin defanziv se ofanziv. Kjo duhet te ndryshoj per mendimin tim, se kur eshte puna mes shqiptaresh fakt eshte qe ne jemi shume ofanzive.

Noe
25-03-2015, 08:20
Para se te gjykojme te tjeret , duhet ta nisim nga vetja. Te mos bejme si te kulluar se dhe ne shqiptaret s'jemi me tolerante se ata, s'jemi me mire.

Gjesti i portierit serb duhet denuar njesoj me tifozin shqiptar qe hyri ne fushe, se nuk lejohet qe nje tifoz te hyje ne fushe, tifozi e ka vendin te stolat e stadiumit. Fakti qe tifozi eshte shqiptar tregon reagimin tone , e pergezojme , por nese do ishte tifoz serb do reagonim ndryshe...

Te jesh nacionalist nuk do te thote ta demostrosh me sharje dhe flamure, por te veprosh ne menyre pozitive duke kontribuar ne imazhin pozitiv te vendit, te respektojme njeri tjetrin, te mos trazojme ujrat, te permirsojme difektet tona.

Rina
25-03-2015, 08:24
Nuk eshte puna e portierit serb te merret me tifoz e as me flamuj. Ka njerez tjere aty pergjegjes qe merren me ate pune.

Ka plot raste kur tifozet hyjne ne fushe me sjellje vandale, po ky nuk beri asnje gjest jonormal pervec hyrjes ne fushe ne shtetin e tij shqiptar, ne stadiumin e tij shqiptar, dhe me shpalosjen e flamurit shqiptar aty ku i takon.

Po nuk e lene gjenet anti-shqiptare ate shkaun te mos merret me flamurin shqiptar.

Noe
25-03-2015, 08:36
Kur ndodhi ngjarja ne Beograd me tifozet serb ne u beme si bisha te terbuara me hyrjen e tyre ne fushe me flamure ne trup etj ..Tani na qenka normal kur kjo ndodh ne vendin tone....

Te mos gjykojme me dy standarte por te arsyetojme me llogjiken e duhur duke e thene qe sporti nuk eshte vendi per te nxitur percarjen e urrejtjes dhe nacionalizmit por eshte nje loje qe i bashkon njerezit.

Rina
25-03-2015, 08:38
Tifozi jone nuk e goditi aske, as nuk e sulmoi portierin serb, as nuk shfaqi urrejtje ndaj etnise se dikujt. Aty eshte dallimi. Ka plot raste kur hyjne tifoze ne fushe dhe bejne sjellje te pahijshme (sjellja e ketij tifozit nuk ishte e pahijshme), po nuk merren lojtaret me ta, po njerezit pergjegjes.

SHko thuaja portierit serb qe sporti nuk eshte nacionalizem, po gje qe i bashkon njerezit.

Noe
25-03-2015, 08:45
Rina, nuk e di nese ti e ke parasysh qe ne Angli , nese nje tifoz hyn ne fushe denohet me 5 vjet burg.Pergjegjesia kryesore eshte te tifozi pastaj vijne personat te tjere pergjegjes te stadiumit.

Noe
25-03-2015, 08:51
SHko thuaja portierit serb qe sporti nuk eshte nacionalizem, po gje qe i bashkon njerezit.

Rina mbase se ke kuptuar mire, kritikoj dy palet portierin dhe tifozin...

King Bardhyl
25-03-2015, 10:04
Tifozi jone nuk e goditi aske, as nuk e sulmoi portierin serb, as nuk shfaqi urrejtje ndaj etnise se dikujt. Aty eshte dallimi. Ka plot raste kur hyjne tifoze ne fushe dhe bejne sjellje te pahijshme (sjellja e ketij tifozit nuk ishte e pahijshme), po nuk merren lojtaret me ta, po njerezit pergjegjes.
Tifozi yne eshte nje idiot, sepse e njohim te gjithe ne Fier. Nuk ka pune ai bytheziu me mbiemer Ziu me qe te hyje ne mes te lojes dhe ta nderpresi ate.

SHko thuaja portierit serb qe sporti nuk eshte nacionalizem, po gje qe i bashkon njerezit.
Portieri serb eshte fajtor per veprimin dhe duhet nisur mbrapsht nga ka ardhur. Nuk ka pune ai me flamurin.

Rina
25-03-2015, 11:11
Merruni me ujkun e jo me gjurmet.

Sic tregojne per nje rast qe kish thene dikush "ikni shkoni te vorret/varrezat se atje i gjeni burrat" se nuk kish pasur shanse me ai ta prek jo vetem flamurin shqiptar po te askujt me, e as te vetin.

edlin
25-03-2015, 11:40
Para se te gjykojme te tjeret , duhet ta nisim nga vetja. Te mos bejme si te kulluar se dhe ne shqiptaret s'jemi me tolerante se ata, s'jemi me mire.

Gjesti i portierit serb duhet denuar njesoj me tifozin shqiptar qe hyri ne fushe, se nuk lejohet qe nje tifoz te hyje ne fushe, tifozi e ka vendin te stolat e stadiumit. Fakti qe tifozi eshte shqiptar tregon reagimin tone , e pergezojme , por nese do ishte tifoz serb do reagonim ndryshe...

Te jesh nacionalist nuk do te thote ta demostrosh me sharje dhe flamure, por te veprosh ne menyre pozitive duke kontribuar ne imazhin pozitiv te vendit, te respektojme njeri tjetrin, te mos trazojme ujrat, te permirsojme difektet tona.
Imagjino nje portier shqiptar qe luan nė kampionatin serb dhe flak flamurin nga dora e tifozit serb.... pastaj hajde fol pėr paqen nė botė

Oqeani
25-03-2015, 11:42
Po i japni aq sa qe nuk kaloni lumin !
Se pari: Ne nje ndeshje, ne fushė jan prezent. 22 lojtarė dhe referi!

Ēka kerkon ai ne fushė?
Ku eshte suguria?
Ketu denohet klubi vendas !

Gon!
25-03-2015, 11:51
Provokacia.

SystemA
25-03-2015, 14:31
Incidenti nė ndeshjen Apolonia-Tirana, portieri serb kėrkon ndjesė: Nuk e dija qė ishte flamuri shqiptar.

FIER-Pas tensioneve qė shoqėruan ndeshjen Apolonia – Tirana, nė njė koment tė shkurtėr nė profilin e tij nė “Facebook”, portieri serb i Apolonisė Cakoviē ka kėrkuar falje pėr gjestin...
-per me shume ketu :
http://www.balkanweb.com/site/incidenti-ne-ndeshjen-apolonia-tirana-portieri-serb-kerkon-ndjese-nuk-e-dija-qe-ishte-flamuri-shqiptar/

Une ja kisha thy flamurin hundes...si reaksion apo spontan!
Pastaj i pame tifozat serbe qe nuk sulmuan futbollistet Shqiptare.
Pra nje krimb i vogel serb,si dhe te tjere ketu ne forum!

drague
25-03-2015, 15:01
Cakoviē: Do tė bėja sėrish tė njėjtin veprim. Por e mohon pėr “Panorama Sport”


ncidenti i sė dielės, ku u pėrfshi portieri i Apolonisė, Vilson Cakoviē, ka marrė vėmendjen maksimale nga shumė media serbe. Madje gardiani serb, nė njė prononcim pėr sajtin sportiv “Mozzartsport”, ndėr tė tjera, ka deklaruar se do tė bėnte sėrish tė njėjtėn gjė me flamurin kuqezi. Cakoviē “Ishte njė reagim qė mė erdhi nga zemra dhe pa u menduar shumė.
E gjitha ndodhi nė njė kohė kur lojtari i Tiranės, Mario Morina, po pėrgatitej pėr tė goditur penalltinė. Njė tifoz kapėrceu rrethimin dhe hyri nė fushė duke pėrshkruar 70 metra derisa mbėrriti pėrpara meje. Ai u bėnte shenjė lojtarėve tė tė dyja skuadrave qė tė mos flisnin dhe qėndronin nė vendet e tyre dhe askush nuk e ka ndaluar.
Tifozi u fut nė zonė dhe qėndroi pėrpara meje dhe arbitrit duke shpalosur flamurin. Atij iu afrua kapiteni i Tiranės dhe e pėrshėndeti me duartrokitje, gjė qė u pasua mė pas edhe nga lojtarėt e tjerė. Por, unė nuk mund tė qėndroja pa reaguar dhe ia hoqa flamurin nga dora…
Pėr mė shumė, lexoni versionin print tė gazetės “Panorama Sport”


Burimi: http://www.panorama-sport.com/ballina/cakovic-do-te-beja-serish-te-njejtin-veprim-per-panorama-sport-e-mohon/#ixzz3VPTTUKZu

SystemA
25-03-2015, 15:13
Cakoviē: Do tė bėja sėrish tė njėjtin veprim. Por e mohon pėr “Panorama Sport”


ncidenti i sė dielės, ku u pėrfshi portieri i Apolonisė, Vilson Cakoviē, ka marrė vėmendjen maksimale nga shumė media serbe. Madje gardiani serb, nė njė prononcim pėr sajtin sportiv “Mozzartsport”, ndėr tė tjera, ka deklaruar se do tė bėnte sėrish tė njėjtėn gjė me flamurin kuqezi. Cakoviē “Ishte njė reagim qė mė erdhi nga zemra dhe pa u menduar shumė.
E gjitha ndodhi nė njė kohė kur lojtari i Tiranės, Mario Morina, po pėrgatitej pėr tė goditur penalltinė. Njė tifoz kapėrceu rrethimin dhe hyri nė fushė duke pėrshkruar 70 metra derisa mbėrriti pėrpara meje. Ai u bėnte shenjė lojtarėve tė tė dyja skuadrave qė tė mos flisnin dhe qėndronin nė vendet e tyre dhe askush nuk e ka ndaluar.
Tifozi u fut nė zonė dhe qėndroi pėrpara meje dhe arbitrit duke shpalosur flamurin. Atij iu afrua kapiteni i Tiranės dhe e pėrshėndeti me duartrokitje, gjė qė u pasua mė pas edhe nga lojtarėt e tjerė. Por, unė nuk mund tė qėndroja pa reaguar dhe ia hoqa flamurin nga dora…
Pėr mė shumė, lexoni versionin print tė gazetės “Panorama Sport”


Burimi: http://www.panorama-sport.com/ballina/cakovic-do-te-beja-serish-te-njejtin-veprim-per-panorama-sport-e-mohon/#ixzz3VPTTUKZu

NATYRISHT nga srce e qelbet i ka ardhur atij govnes!
PS: dilni ne mbrojtje te francuskave juve modernet e Matuzalemit!

ana_gend
25-03-2015, 15:15
njerez kujtoni qe sportistin serb e kane ftuar dhe e paguajne shqiptaret,. Kristaqi le te shkoje ne ndeshje me armenine dhe te ruaje flamurin thone se do te kete nje provokim te paguar nga serbet ne stadium.

SystemA
25-03-2015, 15:18
Prandaj ai serbaruqi duhet ti permbahet rregullave te pageses,qe e kane bere dhe do futbolliste skipetaric ne YUGOSLLAVI,por ka qene koha e bashkim-vellazerimit!
Tashti ajo doktrine po zbatohet tek ne!

Xhebraili
25-03-2015, 15:22
Nuk e kam problemin me serbin per vete e kam problemin me ate bulashin qe del e provokon me flamur e ska bythe me mbrojte flamurin...
Kur shkojsh ti tundesh para ftyres flamurin armikut atehere duhet ta marresh parasysh se duhet te vdesesh e mos ta lejosh te ta heq nga duart...
Sa per mendimin tem ne shqiperi ka shume lojtare ma te mire se keta sllavet qe jane bere mode te mirren ne ekipat shqiptare..
Te isha edhe une ne vendin e serbit pa piken e dyshimit qe doe beja te njejten edhe nese do me kishte rrahur gjithe stadiumi..

edlin
25-03-2015, 16:56
njerez kujtoni qe sportistin serb e kane ftuar dhe e paguajne shqiptaret,. Kristaqi le te shkoje ne ndeshje me armenine dhe te ruaje flamurin thone se do te kete nje provokim te paguar nga serbet ne stadium.

Nuk mė kujtohet cili ishte ai lojtar shqiptar qė luante nė Greqi, pse vuri njė foto me UĒK nė fb u bė problem i madhPo kėshtu e ka kjo punė , kur skuadrat shqiptare marrin lojtatė serbė dje Duka vete e voton Platinin.....

Sopoti
25-03-2015, 17:00
Nuk mė kujtohet cili ishte ai lojtar shqiptar qė luante nė Greqi, pse vuri njė foto me UĒK nė fb u bė problem i madhPo kėshtu e ka kjo punė , kur skuadrat shqiptare marrin lojtatė serbė dje Duka vete e voton Platinin.....
Ish pikerisht lojtari Kace qe loz me Paok-un e Selanikut.

Ahhhh Duka pisi:O

Akrepi
25-03-2015, 17:03
Nuk e kam problemin me serbin per vete e kam problemin me ate bulashin qe del e provokon me flamur e ska bythe me mbrojte flamurin...
Kur shkojsh ti tundesh para ftyres flamurin armikut atehere duhet ta marresh parasysh se duhet te vdesesh e mos ta lejosh te ta heq nga duart...
Sa per mendimin tem ne shqiperi ka shume lojtare ma te mire se keta sllavet qe jane bere mode te mirren ne ekipat shqiptare..
Te isha edhe une ne vendin e serbit pa piken e dyshimit qe doe beja te njejten edhe nese do me kishte rrahur gjithe stadiumi..
Ai qė kish flamurin nuk e dite fare se portieri ishte serb.

derjansi
25-03-2015, 17:15
Ai qė kish flamurin nuk e dite fare se portieri ishte serb.

si nuk e paska dit fieraku se portjeri i ekipit te qytetit te vet asht serb lol

se di pse asht mush liga shqiptare me lojtar serb?

Akrepi
25-03-2015, 17:18
si nuk e paska dit fieraku se portjeri i ekipit te qytetit te vet asht serb lol

se di pse asht mush liga shqiptare me lojtar serb?
Nuk ke pse habitesh fare, edhe unė nuk e dija e mora vesh pas kėsaj ngjarje nga televizori.
Vetėm ata me ngjyrė tė zezė shikohen qė jan tė huaj.:d

derjansi
25-03-2015, 17:19
Nuk ke pse habitesh fare, edhe unė nuk e dija e mora vesh pas kėsaj ngjarje nga televizori.
Vetėm ata me ngjyrė tė zezė shikohen qė jan tė huaj.:d

po ti sje tifoz lol

ai qe shkon ne stadiume e din patjeter

Akrepi
25-03-2015, 17:28
po ti sje tifoz lol

ai qe shkon ne stadiume e din patjeter
Natyrisht unė nuk e ndjek ekipin fare, nė stadium ka plot qė ven rastėsisht.
Personi ka deklaruar vet qė nuk e dinte qė portieri i Apolonisė ishte serb, dhe mua nuk mė duket ndonjė ēudi e madhe mos ta ket ditur.
Me kėto ekipe qė ka Shqipėria janė shum tė paktė tifozat qė ndjekin skuadrėn, shumica e njerzve nė stadium shkojnė atje rastėsisht pėr njė arsye apo njė tjetėr por jo se ndjekin ekipin.

p.s. Personi qė hyri atje meret me njė TV. privat dhe mendoj se ėshtė gjendur nė zonė pėr ndonjė abonent dhe ka hyrė tė shohi ndeshjen.
Makinėn e tijė e ka tė lyer kuq e zi dhe e ka tė shkruar "i lov ēamėria" "i lov kosova" dhe me flamuj kombėtar.:d

drague
25-03-2015, 17:31
paska ngatarru flamurin ai fieraku:O


http://www.ps.al/wp-content/themes/psal//images/logo_like.png

Regina
25-03-2015, 17:32
drague e bere lemsh. :D

Akrepi
25-03-2015, 17:35
paska ngatarru flamurin ai fieraku:O


Po po, Kim Kardashian ankohet se nuk flė dot natėn ngaqė mamaja bėrtet shum kur bėn dashuri.:p

AAO
25-03-2015, 17:39
paska ngatarru flamurin ai fieraku:O


http://www.ps.al/wp-content/themes/psal//images/logo_like.png

Ky duhet t'jete efekti shkendije lol :D

peshkaqeni33
25-03-2015, 19:36
si nuk e paska dit fieraku se portjeri i ekipit te qytetit te vet asht serb lol

se di pse asht mush liga shqiptare me lojtar serb?

Po pse edhe po ta dinte cfare beri? Beri ndonje krim?
Ndalohet te ngresh flamurin shqiptare ne Shqiperi, se nuk e kuptova?!

Ky serbi, nuk e dinte ku ka ardhur? Nuk e di qe eshte ne Shqiperi ai?! Cfare flamuri kerkonte te shikonte?!
U dashka te ndalohen flamuret shqiptare neper stadiumet tona sepse loskan portier serb!!!
Atje te rrinte serbi dhe te ulte koken! C'pune kishte me flamurin ai?

derjansi
25-03-2015, 19:46
Po pse edhe po ta dinte cfare beri? Beri ndonje krim?
Ndalohet te ngresh flamurin shqiptare ne Shqiperi, se nuk e kuptova?!

Ky serbi, nuk e dinte ku ka ardhur? Nuk e di qe eshte ne Shqiperi ai?! Cfare flamuri kerkonte te shikonte?!
U dashka te ndalohen flamuret shqiptare neper stadiumet tona sepse loskan portier serb!!!
Atje te rrinte serbi dhe te ulte koken! C'pune kishte me flamurin ai?

po mir mo pse qet justifikime ky trimi jo e disha jo se disha? te thot qe dola me flamur se ishte e drejta ime. edhe kur del me flamur si trim shergoje pak bythen e veji gjoksin flamurit mos lejo te te ta mori prej dore tjetri si ni cope lecke.

kur don mu bo bajraktar, mbroje bajrakun si ka hije. perndryshe trus botht e rri urt mos u ngref si gjeli maj plehut.

peshkaqeni33
25-03-2015, 20:17
po mir mo pse qet justifikime ky trimi jo e disha jo se disha? te thot qe dola me flamur se ishte e drejta ime. edhe kur del me flamur si trim shergoje pak bythen e veji gjoksin flamurit mos lejo te te ta mori prej dore tjetri si ni cope lecke.

kur don mu bo bajraktar, mbroje bajrakun si ka hije. perndryshe trus botht e rri urt mos u ngref si gjeli maj plehut.

Nuk ka dashur te griset flamuri. Se keta nga Fieri vdesin per flamur, por e duan te pagrisur.
Ata vdesin dhe se grisin flamurin ere."qesh"

Nuk po gjykohet trimeria e Fjerakeve ketu, ketu po gjykohet idiotesi e ketij debili portier. Ne vend ta puthi, se ai flamur po e ushqen, na tregon debilizem. Se krenari nuk eshte ajo. Po te ishte krenar, nuk vinte te jetonte nen hijen e atij flamuri ai.

cool_shqype
25-03-2015, 21:06
Nuk ka dashur te griset flamuri. Se keta nga Fieri vdesin per flamur, por e duan te pagrisur.
Ata vdesin dhe se grisin flamurin ere."qesh"

Nuk po gjykohet trimeria e Fjerakeve ketu, ketu po gjykohet idiotesi e ketij debili portier. Ne vend ta puthi, se ai flamur po e ushqen, na tregon debilizem. Se krenari nuk eshte ajo. Po te ishte krenar, nuk vinte te jetonte nen hijen e atij flamuri ai.

Baballek do te te qerrasnja me nje 3lece dhe leng te bekuar ballkazani Skrapari....

atrevido
25-03-2015, 21:29
Na dolen te gjithe Ismail Qemali, kap e ngre flamur gjithandej.

Xhebraili
25-03-2015, 21:54
Ai qė kish flamurin nuk e dite fare se portieri ishte serb.

Tani akrep kjo eshte banale se nuk e ditke ai se ishte serb pse nuk e beri gjestin ne mes te fushes po pikerisht te portieri..

Debill per mendimin tem kur ska bythe me i dal zot flamurit mos te tenton me qit perpara ftyres se te tjereve ...

Xhebraili
25-03-2015, 21:58
Nuk ke pse habitesh fare, edhe unė nuk e dija e mora vesh pas kėsaj ngjarje nga televizori.
Vetėm ata me ngjyrė tė zezė shikohen qė jan tė huaj.:d

Po nuk quditem qe se din ti o akrep se ti nuk shkon ne stadium edhe Fieri nuk ka kushedi se qfare ekipe..

Vetem dikush qe shkon ne stadium te thoje se nuk e kam dite se eshte portieri serb ja fut kot aty...

Tani se ketu dalin disa qe thone hane nder ate flamur apo kete flamur sportisti ha nga puna e vet edhe se rruan per ate pune se fundja po te mos luante me Fierin do luante me nje ekip me te lodhur ne shtet te vetin..

Gjesti i serbit per tu gjykuar fundja nuk kan ndonje simpati kushedis se per ne as ne per ata ama ai mjerani qe i marrin flamurin nga duart kur del te beje karagjozin duhet gjykuar trefish..

Akrepi
25-03-2015, 22:08
Po nuk quditem qe se din ti o akrep se ti nuk shkon ne stadium edhe Fieri nuk ka kushedi se qfare ekipe..

Vetem dikush qe shkon ne stadium te thoje se nuk e kam dite se eshte portieri serb ja fut kot aty...

Tani se ketu dalin disa qe thone hane nder ate flamur apo kete flamur sportisti ha nga puna e vet edhe se rruan per ate pune se fundja po te mos luante me Fierin do luante me nje ekip me te lodhur ne shtet te vetin..

Gjesti i serbit per tu gjykuar fundja nuk kan ndonje simpati kushedis se per ne as ne per ata ama ai mjerani qe i marrin flamurin nga duart kur del te beje karagjozin duhet gjykuar trefish..
Themi njė gjė e nuk meremi vesh o Xhebro.
- Akoma nuk e kuptoj se pse hyri ai nė fushė me flamur me kurriz nga portieri dhe nė momentin kur do gjuhej njė penallti kundėr Fierit??
-Ēa kuptimi kishte?
Po qe se ti ke kuptuar gjė na i thuaj.
Ai person qė hyri thot qė nuk e dinte se portieri ishte serb.......unė citoj ēa ka thėn ai asgjė mė tepėr.

Zana
25-03-2015, 22:08
Jemi ne pune - brenda punes kemi rregullat e percaktuara.. ku nuk lejohen provokimet/ propagandat/rracizmi/pergenjeshtrimet etj etj .. ne te kundert merren masa te rrepta. Kshu edhe ky rast, Serbi ishte ne token/skuadren Shqiptare i perfaqesuar nga rregullorja e futbollit .

Ky plaku matuf me mire te shkonte ti binte ne grusht Serbit, se ti shkoje me flamurin ne dore... se flamurin nuk ja polli nena ktij . Ai perfaqeson/rrezikon nje Komb . Ofendime te tilla nuk duhet te tolerohen , nga ana e jone, lloj lloj shiti/injoranti te kapi flamurin ne dore e ta keqperdori... si ky rasti i k'tij plakut matuf.

lind
26-03-2015, 08:59
Po pse edhe po ta dinte cfare beri? Beri ndonje krim?
Ndalohet te ngresh flamurin shqiptare ne Shqiperi, se nuk e kuptova?!

Ky serbi, nuk e dinte ku ka ardhur? Nuk e di qe eshte ne Shqiperi ai?! Cfare flamuri kerkonte te shikonte?!
U dashka te ndalohen flamuret shqiptare neper stadiumet tona sepse loskan portier serb!!!
Atje te rrinte serbi dhe te ulte koken! C'pune kishte me flamurin ai?
Kadal mos merr kot se nuk je ne fushe beteje dhe me pushke ne dore por diskutohet per nje ngjarje qe ka ndodhur ne nje fushe futbolli!!

Flamurin ta ngreje ai tyrryfylja por ndalohet te hyje brena fushes se blerte!! Mos valle e ka ngaterru fushen e futbollit me ndonje lendine dhe ka dashur te kullosi...

Nuk po gjykohet trimeria e Fjerakeve ketu, ketu po gjykohet idiotesi e ketij debili portier. Ne vend ta puthi, se ai flamur po e ushqen, na tregon debilizem. Se krenari nuk eshte ajo.
1- Se pari duhet gjykuar injoranca e atij qe ka zbritur ne fushe pastaj xhesti i portierit!
2- E puth dot ti flamurin serb?!
3- Ty flamuri te ushqen o figure? Apo forca e kraheve te tu apo shkollimi yt?!
4- Ē'do njeri ka krenarine e tij pavaresisht nga vendi qe vjen!

Xhebraili
26-03-2015, 12:14
Themi njė gjė e nuk meremi vesh o Xhebro.
- Akoma nuk e kuptoj se pse hyri ai nė fushė me flamur me kurriz nga portieri dhe nė momentin kur do gjuhej njė penallti kundėr Fierit??
-Ēa kuptimi kishte?
Po qe se ti ke kuptuar gjė na i thuaj.
Ai person qė hyri thot qė nuk e dinte se portieri ishte serb.......unė citoj ēa ka thėn ai asgjė mė tepėr.

Po nuk do thoshte o akrep se hyri per te provokuar portierin se do hante burg e nuk do e merrte kush seriozisht punen e tij..

drague
26-03-2015, 12:35
Po nuk do thoshte o akrep se hyri per te provokuar portierin se do hante burg e nuk do e merrte kush seriozisht punen e tij..

Xhebro i beson ketij rilindasit ti?

dihet qe ne Fier ka shume serb edhe francez.

Esther
26-03-2015, 12:42
dihet qe ne Fier ka shume serb edhe francez.

lol

.........

drague
26-03-2015, 12:43
lol

.........

u lodhem`dance`

Esther
26-03-2015, 12:45
u lodhem`dance`

Duket...:D

Zana
26-03-2015, 12:50
Xhebro i beson ketij rilindasit ti?

dihet qe ne Fier ka shume serb edhe francez.

Edhe jevgjite, duhet theksuar . Lol

Por nese paska dyshime ne etniken e ktij plakut matuf, perse I rrahin shpatullat k'to bashkekombesat tane . Lol

Akrepi
26-03-2015, 12:51
Xhebro i beson ketij rilindasit ti?

dihet qe ne Fier ka shume serb edhe francez.
Tė mė besosh mua ėshtė gjėja mė e mirė qė mund tė bėsh nė jetė more kopan*. :D

Ku na qėnkan kėta "shum serb edhe francez" qė nuk i paskam par unė? :O

drague
26-03-2015, 12:52
Tė mė besosh mua ėshtė gjėja mė e mirė qė mund tė bėsh nė jetė more kopan*. :D

Ku na qėnkan kėta "shum serb edhe francez" qė nuk i paskam par unė? :O

kemi tre dite qe lexojme ne forum-qesh-

Akrepi
26-03-2015, 12:53
Edhe jevgjite, duhet theksuar . LolPo ngatėron kekun me byrekun ti mė duket.:P

Mos tė duket gjė Pėrmet Fieri? :P

Zana
26-03-2015, 13:01
Nuk paska komunitet te madh , jevgitesh ne Fier, Berat , Durres & Elbasan ? Dhe me thuan qe I ngaterroj une :)

http://i61.tinypic.com/25smm2s.jpg

Akrepi
26-03-2015, 13:07
Nuk paska komunitet te madh , jevgitesh ne Fier, Berat , Durres & Elbasan ? Dhe me thuan qe I ngaterroj une :)

http://i61.tinypic.com/25smm2s.jpg
Nuk tė thash kot unė qė ti ngatėron kekun me byrekun.:d:p

Romėt (arrixhit) dhe evgjitėt nuk janė e njėjta gjė.;)

p.s. pėr Elbasanin ke tė drejt ka evgjit plot.

Zana
26-03-2015, 13:11
E cfare na qenkan jevgjite , mo ... Ha ha . Ti te vdes :d
Ja ta korrektoj pra , ka edhe Rome me shumice ne Fier .. Happy now , Akrepi :d

Akrepi
26-03-2015, 13:18
E cfare na qenkan jevgjite , mo ... Ha ha . Ti te vdes :d
Ja ta korrektoj pra , ka edhe Rome me shumice ne Fier .. Happy now , Akrepi :d
Arrixheshka ka plot bionde me sy blu Zana.:)

Njė arrixhi megjithse ėshtė i pėrbuzur nga tė bardhėt (gaxhitė sipas atyre :d ), njė evgjit e shikon me pėrbuzje dhe ofendohet ta ngatėrrosh me evgjitin.;)
E kuptove ndryshimin? :d

Zana
26-03-2015, 13:25
Po ti mund te perziesh rracen, ky fakt nuk te largon etniken /origjinen.. Akrepi :)

drague
26-03-2015, 13:29
Arrixheshka ka plot bionde me sy blu Zana.:)

Njė arrixhi megjithse ėshtė i pėrbuzur nga tė bardhėt (gaxhitė sipas atyre :d ), njė evgjit e shikon me pėrbuzje dhe ofendohet ta ngatėrrosh me evgjitin.;)
E kuptove ndryshimin? :d

vetem ne Tropoje nuk ka arrixhi;))

Akrepi
26-03-2015, 13:45
vetem ne Tropoje nuk ka arrixhi;))
Po, nuk janė aq budallenj sa tė venė nė Tropojė.:d

Zana
26-03-2015, 14:03
vetem ne Tropoje nuk ka arrixhi;))

Pothuajse veriu nuk eshte I perzier, fare . :)

Edhe ky plaku matuf me flamurin ne dore , ngjan goxha bjond... Per hir te Akrepit , po e them k'te :d

drague
26-03-2015, 14:06
Pothuajse veriu nuk eshte I perzier, fare . :)

Edhe ky plaku matuf me flamurin ne dore , ngjan goxha bjond... Per hir te Akrepit , po e them k'te :d

qeke per sherr sot m'duket?-mos-

Zana
26-03-2015, 14:08
qeke per sherr sot m'duket?-mos-

Justifikime te tilla nxirrni ju meshkujt, kur ju ngec sharra ne gozhde... Eshte tipike mashkullore :)

Akrepi
26-03-2015, 14:18
Pothuajse veriu nuk eshte I perzier, fare . :)

Edhe ky plaku matuf me flamurin ne dore , ngjan goxha bjond... Per hir te Akrepit , po e them k'te :d
Arrixhinjtė shkojnė atje ku ka "bereqet" nuk shkojnė nė vėnde ku ka konkurencė vetėm kafshėt e egra. ;)

p.s. Vuake nga daltonizmi Zana nuk paske faj.:p

lind
26-03-2015, 14:34
vetem ne Tropoje nuk ka arrixhi
I sigurt?

Arrixhinjtė shkojnė atje ku ka "bereqet" nuk shkojnė nė vėnde ku ka konkurencė vetėm kafshėt e egra.
Konkretisht kush jane keto vende?

Akrepi
26-03-2015, 14:43
Konkretisht kush jane keto vende?


Malsitė e thepisura.

lind
26-03-2015, 14:44
Prape nuk je konkret :) Gjithashtu citimin e pare e le pa pergjigje!!

Akrepi
26-03-2015, 14:49
Prape nuk je konkret :) Gjithashtu citimin e pare e le pa pergjigje!!
Nuk e thash unė atė te citimi jot i parė...gjithsesi unė nuk e di ka apo jo rom nė Tropojė, mora tė mirqėnė atė qė tha "Dinshumi" Drague.:d

Elushe
26-03-2015, 15:05
Po ē'budalliqe aman! Edhe ne shpesh meremi me kotesira e nuk perqendrohemi ne gjera qe kane rendesi e kerkojne vemendje ne Shqiperi.

Nje loje futbolli ka rregulla. Nje prej rregullave eshte qe tifozet te qendrojne ne vendet perkatese e jo te hyjne ne fushe nderkohe qe po zhvillohet nje loje.

Pastaj hidhen poshte e perpjete sepse ju hoqen flamurin nga fusha. Ēfare prisnin? Te nderprehej loja e te fillonte himni kombetar?

lind
26-03-2015, 15:22
Nuk e thash unė atė te citimi jot i parė...gjithsesi unė nuk e di ka apo jo rom nė Tropojė, mora tė mirqėnė atė qė tha "Dinshumi" Drague.
ledio nganjehere shkruan 'trina neper mal' eshte nje shprehje e jona :D

Rom dhe gabel (sic u themi ne) ka edhe ne Tropoje sic ka ne pjesen me te madhe te Shqiperise qofshin fusha apo male :)

Gjithsesi,tema ka devijuar nga thelbi (si mund te ndodhte ndryshe fundja) por do pastrohet pasi te shfryne 'atedhetarizmin' 'atedhedashesit tane te medhenj'

drague
26-03-2015, 15:27
ledio nganjehere shkruan 'trina neper mal' eshte nje shprehje e jona :D

Rom dhe gabel (sic u themi ne) ka edhe ne Tropoje sic ka ne pjesen me te madhe te Shqiperise qofshin fusha apo male :)

Gjithsesi,tema ka devijuar nga thelbi (si mund te ndodhte ndryshe fundja) por do pastrohet pasi te shfryne 'atedhetarizmin' 'atedhedashesit tane te medhenj'

ka dhe ne gjermani gabel,por ne kemi ngrohje qendrore ledio.

ps. ka ra naiher bore ke bregu lumit?

https://www.youtube.com/watch?v=ymdwFg3KTNQ

Zana
26-03-2015, 15:42
Arrixhinjtė shkojnė atje ku ka "bereqet" nuk shkojnė nė vėnde ku ka konkurencė vetėm kafshėt e egra. ;)

p.s. Vuake nga daltonizmi Zana nuk paske faj.:p

Ndersa une do thoja te kunderten... I pershtaten ambientit :d

Veriu , eshte ajka e kultures tone :)

drague
02-04-2015, 10:57
Vilson Cakoviē dhe Dorde Dordeviē nuk do tė jenė mė pjesė e Apolonisė. Portieri dhe mesfushori serb janė larguar nga klubi fierak ende pa u mbyllur sezoni dhe arsyeja ėshtė incedenti qė ndodhi me flamurin kuqezi nė “Loni Papuēiu” nė ndeshjen kundėr Tiranės, informon SuperSport.

Burime pranė Apolonisė zbulojnė se Vilson Cakoviē ka kėrkuar prishjen me konsensus tė kontratės, pas pezullimit tė tij pėr njė kohė tė pacaktuar nga ana e klubit dhe tė njėjtin veprim ka bėrė edhe mesfushori Dordeviē, duke u justifikuar me faktin se tė dy nuk ndiheshin mirė nė njė ambient ku do tė ishin nė qendėr tė kritikave nga ana e tifozėve.

Ndėrkojė do tė vijojė tė jetė lojtar i Apolonisė Marko Rajkoviē, i cili ndryshe nga bashkėkombasit e tij, nuk sheh arsye pėr t’u larguar. /albeu.com/

derjansi
03-04-2015, 06:19
Shi shi fieraket, tre serbe ne ekip.

A u marun shqiptaret a?

Esther
03-04-2015, 06:21
Jo, thjesht kishin mbaruar zezaket se i kishin marre skuadrat e tjera.

derjansi
03-04-2015, 06:22
Ma mir zezake sesa serb

Esther
03-04-2015, 06:24
Me mire vetem shqiptare!

derjansi
03-04-2015, 06:33
athere duhet tu kerkojsh edhe lojtarve te komtares tone mos te lujn neper shtete te tjera

Perderi sa nuk ka asni shqiptar qe lun ne serbi pse duhet te kete serbe qe lujn ne shqipni

Esther
03-04-2015, 06:43
athere duhet tu kerkojsh edhe lojtarve te komtares tone mos te lujn neper shtete te tjera

Pikerisht!!!

Perderi sa nuk ka asni shqiptar qe lun ne serbi pse duhet te kete serbe qe lujn ne shqipni

Cila eshte arsyeja? Nuk i pranojne klubet serbe apo eshte zgjedhje e futbollisteve shqiptare qe te mos shkojne te luajne per nje klub serb?

derjansi
03-04-2015, 06:47
Pikerisht!!!Cila eshte arsyeja? Nuk i pranojne klubet serbe apo eshte zgjedhje e futbollisteve shqiptare qe te mos shkojne te luajne per nje klub serb?

Klubet serbe nuk jan te interesume per shqiptar sepse serbet jan patriote e si lejon urrejtja qe kan per shqiptaret ta bojn at pun. Kurse klubet shqiptare shkoj tu kerku lloj lloj viēi neper serbi qe lun ne kategorin e trete serbe. I bin ne shqipni i pagujn nja tre kater her ma shum se shqiptaret e i trajtojn si superstars. Kur ne fakt jan nothing.

derjansi
03-04-2015, 06:49
Pikerisht

Po te ket kombtarja vetem lojtar qe lujn ne kampionatin shqiptar do humte qdo ndeshje me rezultate spektakolare lol