PDA

View Full Version : Peshėngritje, dėnohen 3 shqiptarėt: Shabani “Kali i Trojės”, na mashtroi


Mr. E
03-04-2015, 21:37
Tre sportistėt shqiptarė Daniel Godelli, Hysen Pulaku dhe Romela Begaj janė gjetur fajtorė nga Paneli dėgjimor nė VADA pėr substancat e ndaluara qė kanė pėrdorur nė kampionatin Botėror tė Kazakistanit.

Godelli dhe Begaj janė pėrjashtuar me nga 2 vite, ndėrsa Pulaku 8 vite, pasi e kishte tė pėrsėritur. Kėshtu shqiptarėt humbasin titujt kampion qė fituan nė Botėror. Pas vendimit, ka shpėrthyer nė akuza Daniel Godelli.

Daniel Godelli duke akuzuar drejtpėrdrejt Luan Shabanin pėr substancat e ndaluara qė iu gjetėn nė gjak nga analizat VADA.

Peshėngritėsi nė fjalėn e tij nė Facebook shprehet se ishte e pamundur tė mendoje se mes tyre kishe thėnė njė tradhtar, qė sipas tij e ka tradhtuar Shqipėrinė pėr herė tė dytė pėr tė eliminuar Shqipėrinė nga Olimpiada pėr tė favorizuar Greqinė.

Madje Godelli thekson se pas ngjarjeve tė fundit, Shabani nuk ngre as telefonin pėr tė dhėnė shpjegime.

Luan Shabani ishte personi qė stėrviti shqiptarėt nė Greqi dhe qe mė pas si Godelli, Begaj dhe Pulaku rezultuan pozitiv.Deklarata e Godellit vjen nė momentin qė paneli dėgjimor e shpalli fajtor, ndėrsa pėrgjigja e Federatės Ndėrkombėtare tė Peshėngritjes, pritet tė vijnė nė ditėt nė vazhdim zyrtare.

Paneli dėgjimor ka dėnuar sportistėt kuqezi si mė poshtė:

Daniel Godelli 2 vjet pezullim
Romela Begaj 2 vjet pezullim
Hysen Pulaku 8 vjet pezullim


Deklarata e plotė e Godellit
Peshngritja esht dhe mbetet sporti me i sukseshem ne shqiperi dhe ne kampjonatin boteror kte e treguam me gjith forcen qe kishim pa e menduar qe midis nesh ishte nje tradhetar qe tradhetoj flamurin per te dyten her herenbe pare kur u largua nga shqiperia me preteksin qe skishte kushte,nderkoh kur ne e dim shum mire qe ne ato koh ai ka pasur super kushte.

Dhe hera e dyte kur na ka dhen dicka qe ai e dinte shum mire qe ishte medikamet i ndaluar.Dhe cdo gje e ka bo me vetedije te plote, per te eleminuar ekipin shqipetar nga olimpjada qe ti hap vende ekipit grek kjo tradheti nuk falet.

Ai nuk ka as nje pik burrerie nuk ka as guximin te hapi telefonin e te japi nje shpjegim.Kjo esht difrenca midis kampjoneve dhe tradhetareve Luan Shabani kur rezultoj positiv per perdorim dopingu ne 2004 ne olimpjaden e athines bente be per koken e femijeve qe skishte mare doping.

Po te njejten gje bente be tek ne qe skishim te benim me as nje medikament te ndaluar.I dham besim!!Perfundimi doli,qe ai njeri eshte ne villen e tij me syze djelli dhe ne te pezulluar kur ate rezultat e bem me gjak.Kjo miq e dashamires te sportit eshte e verteta. Ju kerkoj falje qe jeni ndjer te zhgėnjyer. /Shqiptarja.com

https://www.youtube.com/watch?v=aCuHIY_UGYo

SystemA
03-04-2015, 21:52
Ne sportet e renda pa doping veshtire se del kampion!
Tashti i genjeu,e hengren sapunin per pastiqo nje <dreq> e di!

Xhebraili
03-04-2015, 21:54
Po ku i besohet ketij qelbesit qe shiti vendin e vet ,kjo eshte pa aftesi e federates shqiptare te peshengritjes,.

Nese do kishin vetem pak nder do te duheshin te nenshkruanin doreheqjen menjehere...

SystemA
03-04-2015, 22:07
Po ku i besohet ketij qelbesit qe shiti vendin e vet ,kjo eshte pa aftesi e federates shqiptare te peshengritjes,.

Nese do kishin vetem pak nder do te duheshin te nenshkruanin doreheqjen menjehere...

Tashti nuk kam qejf te shikoj statistikat,por te gjithe atletet greke qe kane marre medalje kane qene te dopuar.
Keta i <genjyen>.
Naten e mire perfundimisht!

shoku_tanku
04-04-2015, 18:09
mire tu behet

futbollin kerkojne ta rrisin me lojtaret e rritur dhe te formuar ne europe

shtangen kerkojne ta ngrene ne palestrat e grekut..mjafton te shikosh kushtet mizerabel te palestrave tona dhe do te vije zor nga vetja te pretendosh per kupe bote

po s'hudhe pare s'ka rezultate

shtet bythe

peshkaqeni33
04-04-2015, 20:45
Sportet shkojne ne perpjestim te drejte me zhvillimin e vendit.
Vendet e varfera nuk kane as kushtet e as luksin te mendojne per sport.

Kur te kemi arritje ne sport, do jete nje tregues qe po shkojme mire dhe ne ekonomi.

drague
04-04-2015, 20:50
Sportet shkojne ne perpjestim te drejte me zhvillimin e vendit.
Vendet e varfera nuk kane as kushtet e as luksin te mendojne per sport.

Kur te kemi arritje ne sport, do jete nje tregues qe po shkojme mire dhe ne ekonomi.

hajde medet per analize rilindase.

pse kishin ekonomi jevgjitet e Rumanise?

peshkaqeni33
04-04-2015, 20:58
E ke gabim.
Rumania ka tre marka makinash ne tregjet nderkombtare te automobilizmit.
Sab, Aro, Maune. Mban patenten e shpikjes se lavatrices dhe merr perfitime qe andej... e tjera si keto.

Ti ledio cfare ke? Ke shpikur ndonje gje ti?

drague
04-04-2015, 22:58
E ke gabim.
Rumania ka tre marka makinash ne tregjet nderkombtare te automobilizmit.
Sab, Aro, Maune. Mban patenten e shpikjes se lavatrices dhe merr perfitime qe andej... e tjera si keto.

Ti ledio cfare ke? Ke shpikur ndonje gje ti?

ne bar do hame dhe nuk ja shtrijme doren armikut .....thonte dajko

3d1
05-04-2015, 07:18
Po ku i besohet ketij qelbesit qe shiti vendin e vet ,kjo eshte pa aftesi e federates shqiptare te peshengritjes,.

Nese do kishin vetem pak nder do te duheshin te nenshkruanin doreheqjen menjehere...

sidoqe te kete qene puna sportistet kane qene ne dijeni....

cool_shqype
06-04-2015, 15:19
E ke gabim.
Rumania ka tre marka makinash ne tregjet nderkombtare te automobilizmit.
Sab, Aro, Maune. Mban patenten e shpikjes se lavatrices dhe merr perfitime qe andej... e tjera si keto.

Ti ledio cfare ke? Ke shpikur ndonje gje ti?

Inxhinjer ke haruar me te rendesishmen ....makinen luksoze "Dacia".
Edhe ne kemi patenten e "Lazarat Green Tobacco" dhe fama e saj ka mbashtjelle te gjith globin enderrimtar.

Dikur ne kohen e xhaxhit sportet kishin krijuar tradite megjith se kushtet ishin jo te mira.......dhe u arriten rezultate shum te mira....por sot lum miku jo vetem qe i rane me shkelm c'do lloj tradite por u skaterruan edhe ato 2 palestra qe mezi i kishin mirmbajtur disa.
TE SHKOSH TE LEONIDA SABANISZ E TE TE TRAJNOJE AI DHE MJESHTRAT E TIJ PER RRETH ESHTE SI TI VARESH MELCIT UJKUT NE QAFE.

Rex
06-04-2015, 17:20
Nuk themi kot qe duhet te kemi kujdes nga greku edhe atehere kur marrim dhurata. Luanis Sabanis eshte nje grek tashme.

Shume naiv jemi ne shqipet.