PDA

View Full Version : Momenti mė i madh nė historinė e sportit kosovar, Majlinda mban bajrakun


legjenda
12-06-2015, 18:15
http://www.gazetaexpress.com/public/uploads/image/kosova_3722.jpgPėrfaqėsuesja e Kosovės ka parakaluar nė ceremoninė hapėse tė Baku 2015.

Ky parkim i garuesve kosovarė do tė hyjė nė histori tė sportit tonė, pasi ėshtė gara e parė kaq e madhe qė Kosova merr pjesė.

Majlinda Kelmendi ėshtė ajo e cila e mbajti lartė flamurin kosovar. /Express/


Lexo mė shumė nė: http://www.gazetaexpress.com/sport/momenti-me-i-madh-ne-historine-e-sportit-kosovar-majlinda-mban-bajrakun-foto-108067/?utm_source=referral&utm_medium=web&utm_campaign=copyrighthttp://www.gazetaexpress.com/public/uploads/image/kosova1_1261.jpg

cool_shqype
12-06-2015, 18:26
Urime ekipit e sidomos Majlindes......dhe sa me shum medalje.

Do te desha qe te gjith keta sportiste te perfasonin Shqiperine si Shqiptare qe jane e jo te reklamohet emri serb KOSOVE.

legjenda
12-06-2015, 19:54
Flamuri i Pėrfaqėsueses sė Kosovės po valon pas atij serb nė Baku 2015.

Ceremonia hapėse e Lojėrave Evropiane Baku 2015 po vazhdon ende, me fjalimin e vendit mikpritės.

E, aty janė vendosur edhe flamujt e shteteve pjesėmarrėse nė kėtė garė prestigjioze.

Flamuri kosovar mund tė dallohet nė rreshtin e fundit, pikėrisht prapa flamurit serb. /Express/


Lexo mė shumė nė: http://www.gazetaexpress.com/sport/flamuri-i-kosoves-valon-pas-atij-serb-foto-108076/?utm_source=referral&utm_medium=web&utm_campaign=copyrighthttp://www.gazetaexpress.com/public/uploads/image/flamuri1_4124.jpg

_MALSORI_
13-06-2015, 10:06
po cfare moment i madh more..ky eshte turpi me i madh..shkojme ne nje eveniment madhor te ndare copa copa..ku ka me mire qe te gjithe shqiptaret se bashku te ishin ne nje ekip dhe ne balle te tyre te valonte shqiponja dy krenore..

ne nuk bejme perpara keshtu copa copa..keshtu ju konvenon vetem fqinjeve..aspak shqiptareve..por duke ditur bajraktarizmin e shqiptareve kurre nuk besoj se ne do te bashkohemi..besoj qe politikanet tone bajraktare vetem e vetem per te qene te paret ne katundin e tyre jane te gatshem ta copetojne edhe ate qe sot eshte bashke e le me te mendojne bashkimin..po u bashkuam nuk do kishim me dy apo edhe tre kryeministra shqiptare ne ballkan por vetem 1..nuk do kishim dy apo edhe tre kryeprlmentar por vetem nje etj etj..e shqiptari me mire vdes se e le karrigen e bajraktarit..

Rina
13-06-2015, 18:15
Mire mire eshte edhe keshtu, se edhe sportistet e Kosoves kane nevoje te dalin pak ne arenen nderkombetare...meqe nuk ju ofrohen menyra tjera.

Tashti s'ka pse tu shkoje karriera huq, derisa ti bie ne mend dikujt qe ka sportiste edhe ne Kosove. Nuk mund te ngeli Kosova "ghetto" pergjithmone, kane nevoje ne kete rast sportistet te jene si gjithe sportistet ne bote.

.