PDA

View Full Version : Kosova stoliset me medaljen e parė olimpike


Fshatari
25-06-2015, 18:40
Kosova stoliset me medaljen e parė olimpike

Kosova ėshtė stolisur me medaljen e parė olimpike pasi Nora Gjakova siguroi medaljen e bronztė nė xhudo pėr kategorinė deri nė 57 kilogramė.

Ajo mposhti me waza-ri xhudisten holandeze Sanne Verhagen qė gjithashtu u penalizua pėr pasivitet.

Xhuditsja kosovare humbi nė gjysmėfinale ndaj hungarezes Hedvig Karakas ndėrsa ajo ia siguroi medaljen e parė olimpike Kosovės si shtet.

http://cms.koha.net/cms/f/u/20150625184005344.jpg
__________________________________________________ ___
http://koha.net/?id=6&l=63730

SystemA
25-06-2015, 23:50
Kosova stoliset me medaljen e parė olimpike

Kosova ėshtė stolisur me medaljen e parė olimpike pasi Nora Gjakova siguroi medaljen e bronztė nė xhudo pėr kategorinė deri nė 57 kilogramė.

Ajo mposhti me waza-ri xhudisten holandeze Sanne Verhagen qė gjithashtu u penalizua pėr pasivitet.

Xhuditsja kosovare humbi nė gjysmėfinale ndaj hungarezes Hedvig Karakas ndėrsa ajo ia siguroi medaljen e parė olimpike Kosovės si shtet.

http://cms.koha.net/cms/f/u/20150625184005344.jpg
__________________________________________________ ___
http://koha.net/?id=6&l=63730


I lumte.

Poeti
26-06-2015, 07:29
Edhe nje krenari e sportit Kosovar dhe gjudos ne vecanti. I lumte Nores dhe Dritonit per punen qe ben me gjudistet.