PDA

View Full Version : KF Skėnderbeu


Faqet : [1] 2

Angel69
17-07-2015, 16:33
KF Skėnderbeu, i vetmi klub Shqiptar qė ka arritur dy herė fazėn e grupeve tė Europa League, 2015/16 dhe 2017/18. Rekordmen edhe pėr kampionatet e fituara rradhazi nė Shqipėri me gjashtė tė tillė. Ndoshta do tė duhet Njė shekull qė njė klub tjetėr Shqiptar ti afrohet suksesit qė arritėn Korēarėt.


Tituj tė fituar nė Shqipėri:

8 herė kampion i Shqipėrisė 1933, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2018

1 herė fitues i kupės sė Shqipėrisė 2018

2 herė fitues i super kupės 2013, 2014

Angel69
19-07-2015, 14:27
Skėnderbeu i plotė ndaj Crusaders, kualifikimi formalitet

Skėnderbeu me gazin nė maksimum. Kampionėt e Shqipėrisė janė gati pėr sfidėn e kthimit ndaj irlandezo-veriorėve tė Crusaders qė do tė zhvillohet kėtė tė Martė nė Belfast. Seancat e fundit stėrvitore kanė shkuar shumė mirė pėr skuadrėn e Mirel Josės, madje trajneri i korcarėve i ka tė gjithė futbollistėt nė dispozicion pėr takimin e tė Martės pasi edhe mesfushori Sabien Lilaj qė mungoi nė ndeshjen e parė ėshtė riafėtėsuar plotėsisht nga dėmtimi dhe me shumė mundėsi do tė zbresė nė fushė qė nga minuta e parė. Fitorja me shifrat 4-1 nė ndeshjen e parė favorizon ndjeshėm Skėnderbeun qė i mjafton tė mos humbasė 3-0 apo me njė rezultat mė tė thellė pėr tė avancuar mė tej. Kualifikimi nė ruandin e tretė tė Uefa Champions League ėshtė thjeshtė njė formalitet pėr korcarėt madje kėshtu mendojnė edhe ata qė nė lojė vėnė paratė. Kompanitė kryesore tė basteve nė Botė e kuotojnė me njė koeficent tė papėrfillshėm vetėm 1,02 kalimin e kėtij raundi nga ana e Skėnderbeut, ndėrsa njė kualifikim i mundshėm i Crusaders kuotohet me koeficentin 12. Korcarėt janė favoritė pėr tė triumfuar edhe nė takimin e kthimit qė do tė zhvillohet nė kryeqytetin e Irlandės sė Veriut, Belfast. Fitorja e kampionėve tė Shqipėrisė tė Martėn nė kompanitė mė tė rėndėsishme tė basteve nė Botė varion nga koeficenti 2 deri nė 2.3, nga 2.9 deri nė 3.4 janė kuotat qė sfida tė pėrfundojė nė barazim, ndėrsa me koeficentin 3 e sipėr vlerėsohet suksesi i irlandezo-veriorėve. Por ndėrkohė qė Skėnderbeu ka zhvilluar seanca tė ngjeshura stėrvitore gjatė kėtyre ditėve, kundėrshtarėt e korcarėve tė Shtunėn kanė zhvilluar njė takim miqėsor ku janė mundur me rezultatin e thellė 4-0 nga skocezėt e Kilmarnock duke treguar njė formė shumė tė dobėt. Por sinjalet pozitive pėr Skėnderbeun nuk vinė vetėm nga rivali i turit tė dytė nė Champions por edhe nga kundėrshtari i mundshėm i ruandit tė tretė. Nėse nė Korcė tė gjithė janė duke kryqėzuar gishtat qė rivali i radhės i Skėnderbeut tė jetė Milsami, edhe Ludogorets nuk ėshtė mė ajo e skuadėr e njė sezoni mė parė. Kampionėt e Bullgarisė jo vetėm qė humbėn me shifrat 1-0 sfidėn e parė tė zhvilluar nė shtėpi ndaj moldavėve dhe tashmė u duhet tė pėrmbysin rezultatin, por e nisėn me njė disfatė edhe sezonin futbollistik 2015-2016 nė kampionatin vendas teksa u mposhtėn 2-0 nga Litex Lovech. Njė sinjal mėse i qartė ky pėr Skėnderbeun se edhe nėse kundėrshtari i tyre nė ruandin e tretė tė Championsit do tė jetė Ludogorets kampionėt tanė i kanė shanset pėr ta kaluar turin dhe pėr tė hyrė nė histori si skuadra e parė shqiptare qė siguron minimalisht pjesėmarrjen nė fazėn e grupeve tė njė kompeticioni europian, nė kėtė rast grupet e Europa League pasi pėr tė qenė pjesė e fazės finale tė Uefa Champions League korcarėt duhet tė kalojnė edhe play-offin.

SystemA
19-07-2015, 14:35
Skėnderbeu i plotė ndaj Crusaders, kualifikimi formalitet

Skėnderbeu me gazin nė maksimum. Kampionėt e Shqipėrisė janė gati pėr sfidėn e kthimit ndaj irlandezo-veriorėve tė Crusaders qė do tė zhvillohet kėtė tė Martė nė Belfast. Seancat e fundit stėrvitore kanė shkuar shumė mirė pėr skuadrėn e Mirel Josės, madje trajneri i korcarėve i ka tė gjithė futbollistėt nė dispozicion pėr takimin e tė Martės pasi edhe mesfushori Sabien Lilaj qė mungoi nė ndeshjen e parė ėshtė riafėtėsuar plotėsisht nga dėmtimi dhe me shumė mundėsi do tė zbresė nė fushė qė nga minuta e parė. Fitorja me shifrat 4-1 nė ndeshjen e parė favorizon ndjeshėm Skėnderbeun qė i mjafton tė mos humbasė 3-0 apo me njė rezultat mė tė thellė pėr tė avancuar mė tej. Kualifikimi nė ruandin e tretė tė Uefa Champions League ėshtė thjeshtė njė formalitet pėr korcarėt madje kėshtu mendojnė edhe ata qė nė lojė vėnė paratė. Kompanitė kryesore tė basteve nė Botė e kuotojnė me njė koeficent tė papėrfillshėm vetėm 1,02 kalimin e kėtij raundi nga ana e Skėnderbeut, ndėrsa njė kualifikim i mundshėm i Crusaders kuotohet me koeficentin 12. Korcarėt janė favoritė pėr tė triumfuar edhe nė takimin e kthimit qė do tė zhvillohet nė kryeqytetin e Irlandės sė Veriut, Belfast. Fitorja e kampionėve tė Shqipėrisė tė Martėn nė kompanitė mė tė rėndėsishme tė basteve nė Botė varion nga koeficenti 2 deri nė 2.3, nga 2.9 deri nė 3.4 janė kuotat qė sfida tė pėrfundojė nė barazim, ndėrsa me koeficentin 3 e sipėr vlerėsohet suksesi i irlandezo-veriorėve. Por ndėrkohė qė Skėnderbeu ka zhvilluar seanca tė ngjeshura stėrvitore gjatė kėtyre ditėve, kundėrshtarėt e korcarėve tė Shtunėn kanė zhvilluar njė takim miqėsor ku janė mundur me rezultatin e thellė 4-0 nga skocezėt e Kilmarnock duke treguar njė formė shumė tė dobėt. Por sinjalet pozitive pėr Skėnderbeun nuk vinė vetėm nga rivali i turit tė dytė nė Champions por edhe nga kundėrshtari i mundshėm i ruandit tė tretė. Nėse nė Korcė tė gjithė janė duke kryqėzuar gishtat qė rivali i radhės i Skėnderbeut tė jetė Milsami, edhe Ludogorets nuk ėshtė mė ajo e skuadėr e njė sezoni mė parė. Kampionėt e Bullgarisė jo vetėm qė humbėn me shifrat 1-0 sfidėn e parė tė zhvilluar nė shtėpi ndaj moldavėve dhe tashmė u duhet tė pėrmbysin rezultatin, por e nisėn me njė disfatė edhe sezonin futbollistik 2015-2016 nė kampionatin vendas teksa u mposhtėn 2-0 nga Litex Lovech. Njė sinjal mėse i qartė ky pėr Skėnderbeun se edhe nėse kundėrshtari i tyre nė ruandin e tretė tė Championsit do tė jetė Ludogorets kampionėt tanė i kanė shanset pėr ta kaluar turin dhe pėr tė hyrė nė histori si skuadra e parė shqiptare qė siguron minimalisht pjesėmarrjen nė fazėn e grupeve tė njė kompeticioni europian, nė kėtė rast grupet e Europa League pasi pėr tė qenė pjesė e fazės finale tė Uefa Champions League korcarėt duhet tė kalojnė edhe play-offin.

Fitojne....u krye!

Angel69
20-07-2015, 00:44
Me kto Irlandezet nuk diskutohet kualifikimi, por kemi shancin e arte qe te kalojme turin tjeter dhe sigurojme fazen e grupeve ne Europa Lige. Tani dashte Zoti ishalla kalojme dhe pley yofin dhe futena ne champions, por qe shume veshtire. Arritje maksimale do te jete dhe Europa Lige. Shancet jane sepse dhe ekipi qe do te ndeshemi pas Irlandezeve eshte i te njejtit nivel me ne.

P.S Sec e kam nje si parandienje qe Skenderbeu do futet ne Europa Lige, dhe Shqipria do te shkoje ne Europianin e France 2016!

Te shohim!

Forca Shqiptaria!!!

AAO
20-07-2015, 10:19
Ndeshja e Ludogoretsit me Milsamin ishte e shitur ,ka pas levizje te cuditcme ne ate ndeshje ne tregun aziatik dhe vetem ndeshje e paster nuk ishte. Ne ndeshjen e kthimit Lodogoretsi fiton bindshem dhe i bie te perballet me Skenderbeun qe per mendimin tim akoma nuk e ka petkun qe te mposhte bullgaret. Megjithate mundesia per europa league eshte shume me e madhe dhe reale se mundesia per champions league!

drague
20-07-2015, 10:55
Me kto Irlandezet nuk diskutohet kualifikimi, por kemi shancin e arte qe te kalojme turin tjeter dhe sigurojme fazen e grupeve ne Europa Lige. Tani dashte Zoti ishalla kalojme dhe pley yofin dhe futena ne champions, por qe shume veshtire. Arritje maksimale do te jete dhe Europa Lige. Shancet jane sepse dhe ekipi qe do te ndeshemi pas Irlandezeve eshte i te njejtit nivel me ne.

P.S Sec e kam nje si parandienje qe Skenderbeu do futet ne Europa Lige, dhe Shqipria do te shkoje ne Europianin e France 2016!

Te shohim!

Forca Shqiptaria!!!

njehere ne kohen e lavdishme partizani ka fitu 1-0 kunder celtic glasgow

SystemA
20-07-2015, 12:04
Ndeshja e Ludogoretsit me Milsamin ishte e shitur ,ka pas levizje te cuditcme ne ate ndeshje ne tregun aziatik dhe vetem ndeshje e paster nuk ishte. Ne ndeshjen e kthimit Lodogoretsi fiton bindshem dhe i bie te perballet me Skenderbeun qe per mendimin tim akoma nuk e ka petkun qe te mposhte bullgaret. Megjithate mundesia per europa league eshte shume me e madhe dhe reale se mundesia per champions league!

Paska qene vezhgues nje <ballist> atje...duke fluturuar -qesh--qesh--qesh--qesh-
https://www.youtube.com/watch?v=bGcTdRRYHAY

Per ndeshjen e kthimit nuk e kam haberin.....

6.00
3.60
1.62
100€
Interwetten INTERWETTEN
5.00
3.60
1.60
100 €
10Bet 10BET
5.35
3.60
1.56
200€
Bet3000 BET3000
5.50
3.80
1.65
100€
bet-at-home BET-AT-HOME
5.32
3.66
1.62
100€
Titanbet TITANBET
5.25
3.45
1.60
100€
Betway BETWAY
6.00
3.75
1.57
50€
Sportingbet SPORTINGBET
5.00
3.60
1.60
100€
bwin BWIN
5.50
3.80
1.60
50€
myBet MYBET
5.50
3.60
1.60
100 €
Ladbrokes LADBROKES
5.75
3.40
1.60

Angel69
20-07-2015, 14:12
Shpėrblimet nė Champions pėr ēdo tur Turi i parė: €200,000 Turi i dytė: €300,000 Turi i tretė: €400,000 Play-offs e eliminuar: €3,000,000 Play-offs fituese: €2,000,000 Pagesa bazike nė grupe: €12,000,000 Europa League 2014-2015, plus 30% Turi i parė: €120,000 Turi i dytė €130,000 Turi i tretė: €140,000 Play-offs e eliminuar: €150,000 Pagesa bazike nė grupe: €1,300,000 Fitore nė grup: €200,000 Barazim nė grup: €100,000 I pari nė grup: €400,000 I dyti nė grup: €200,000

Angel69
20-07-2015, 14:18
Ndeshja e Ludogoretsit me Milsamin ishte e shitur ,ka pas levizje te cuditcme ne ate ndeshje ne tregun aziatik dhe vetem ndeshje e paster nuk ishte. Ne ndeshjen e kthimit Lodogoretsi fiton bindshem dhe i bie te perballet me Skenderbeun qe per mendimin tim akoma nuk e ka petkun qe te mposhte bullgaret. Megjithate mundesia per europa league eshte shume me e madhe dhe reale se mundesia per champions league!

Po pra, fazen e grupeve te Europa Lige, ne e sigurojme vetem nese kalojme bullgaret ose moldavet. Bullgaret nuk jane me ai ekipi i para nje viti. Dhe ndeshjen e pare qe ka ber ne kampionat, eshte mundur 2-0 nga nje ekip modest nga mesi i tabeles ne renditje. Mundesite jane te medha dhe ishalla po kemi dhe pak fat. Asnjehere nuk kemi qen kaq mire dhe te favorizuar nga shorti me fat qe na ka rene. Shpresojme ta shfrytezojme kete mundesi.

Forca Shqiptaria!!!

Angel69
20-07-2015, 14:21
njehere ne kohen e lavdishme partizani ka fitu 1-0 kunder celtic glasgow

Ishalla historia po perseritet ksaj here me Skenderbeun. Te knaqemi dhe ne tifozet duke pare nje ekip Shqiptar qe te na perfaqesoje ne kupat e Europes.

Angel69
21-07-2015, 15:24
Skėnderbeu luan pėr 1,18 milionė euro

Skėnderbeu luan pėr 1,18 milionė euro

Arkėtime rekord pėr korēarėt nga UEFA, thjesht pėr kalimin e njė turi nė Europė

250*mijė euro –*Korēarėt e pėrfitojnė kėtė shifėr nga UEFA nėse nuk arrijnė tė sigurojnė pjesėmarrjen e tyre nė fazėn nė grupe tė Ligės sė Kampioneve

400*mijė euro –*Kjo ėshtė shifra qė Skėnderbeu pėrfiton pėr kalimin nė turin e tretė, nėse mbyll me sukses transfertėn ndaj Kruzeidėrs nė Irlandėn e Veriut

2,4*milionė euro –*Objektivi i Skėnderbeut ėshtė tė arrijė nė fazėn nė grupe tė Europa League, nga e cila pėrfiton 2,4 milionė euro vetėm pėr pjesėmarrjen


Skėnderbeu ka udhėtuar drejt Irlandės sė Veriut pėr tė mbyllur sot hesapet me Kruzeidėrs, pėr tė siguruar kualifikimin nė turin e tretė tė Ligės sė Kampioneve dhe njėkohėsisht pėr tė mbushur arkat e klubit me pėrfitime rekord. Korēarėt duhet tė administrojnė suksesin 4-1 tė ndeshjes sė parė nė Shqipėri, pėr tė kaluar nė turin e tretė tė turneut dhe pėr tė siguruar minimalisht 1,18 milionė euro nga pjesėmarrja e tyre nė kėtė edicion tė Kupave tė Europės.

Skuadra e Josės ka pėrfituar nga rritja e ndjeshme e asaj qė UEFA e cilėson si “pagesė solidariteti” ndaj klubeve, tė cilat nuk janė me aq fat sa tė arrijnė nė fazėn nė grupe tė Ligės sė Kampioneve apo Europa League ku qarkullojnė miliona euro. Me pjesėmarrjen nė turin e dytė tė Ligės sė Kampioneve, skuadra e Skėnderbeut ka arkėtuar 300 mijė euro, si pagesė solidariteti nga UEFA. Kualifikimi mė se i mundshėm i korēarėve nė turin e tretė, ēon nė arkat e tyre edhe njė shifėr prej 400 mijė eurosh si bonus nga UEFA. Nė variantin mė tė keq tė mundshėm, Skėnderbeu eliminohet nė kėtė pikė tė turneut pėrballė Milsami apo Ludogorets, duke aktivizuar njė tjetėr klauzolė tė UEFA-s, e cila ka parashikuar qė tė gjitha skuadrat kampione, tė cilat nuk arrijnė nė fazėn e grupeve tė turneut mė tė rėndėsishėm pėr klube nė Europė, tė fitojnė njė bonus prej 250 mijė eurosh. Qė nė kėtė moment, llogaria bankare e Skėnderbeut do tė cilėsohet e rritur me 950 mijė euro.

Por edhe nė variantin mė tė keq tė mundshėm, aventura e korēarėve nė arenėn ndėrkombėtare nuk do tė jetė e pėrfunduar, pasi ata do tė kalojnė si pjesėmarrės nė play-off tė Europa League. Pėrllogaritja edhe kėtu e variantit mė tė keq tė mundshėm, eliminimit nė kėtė tur, sjell nė arkat e klubit korēar edhe 230 mijė euro tė tjera si solidaritet nga UEFA. Kėsisoj, mjafton qė skuadra korēare tė kalojė me sukses sfidėn e kthimit me Kruzeidėrs, qė tė ketė tė sigurt pėrfitimin e shifrės prej 1,18 milionė eurosh.

Kjo shumė mund tė cilėsohet njė rekord pėr futbollin shqiptar, por mjafton qė Skėnderbeu tė arrijė tė bėjė mrekullinė tė paktėn nė njė nga sfidat e mėtejshme (turin e tretė nė Ligėn e Kampioneve apo play-off tė Europa League) qė shifra tė shihet si e papėrfillshme. Kalimi i turit tė tretė nė Ligėn e Kampioneve ēon nė fazėn play-off tė turneut, ku ekipi i eliminuar fiton tre milionė euro dhe shkon direkt nė fazėn e grupeve tė Europa League, ku e pret njė shi milionėsh tė tjerė nga UEFA. Ndėrsa nėse korēarėt arrijnė nė kėtė pikė tė turneut nėpėrmjet play-off, nė arkat e tyre do tė shkojnė direkt 2.4 milionė euro.

Shifra tė tilla mund tė cilėsohen si marramendėse pėr futbollin shqiptar, ku buxheti vjetor i njė klubi nuk kalon thuajse asnjėherė shpenzime prej 1 milion eurosh, me pėrjashtim tė rasteve kur ka investime madhore nė infrastrukturė. Ndaj pėr Skėnderbeun, fitimet e kėtij edicioni nė Kupat e Europės mund tė cilėsohen si tė ardhura qė garantojnė vazhdimėsinė e investimeve tė klubit nė pėrforcimin e pėrbėrjes sė ekipit qė dėshiron tė shtojė numrin e titujve kampionė tė fituar radhazi. Kjo ėshtė arsyeja kryesore pse presidenti Takaj nuk ka ngurruar tė investojė nė fillim tė kėtij sezoni pėr pjesėmarrjen e skuadrės nė Europė. Ai ka bllokuar largimin e lojtarėve tė rėndėsishėm si Berisha e Progni, ndėrsa njėkohėsisht afronte emra mjaft cilėsorė si Salihi e Hristov, futbollistė tė cilėt i janė bashkuar Skėnderbeut me bindjen se do tė jenė pjesėmarrės nė Europė edhe nė shtator, kur fillojnė ndeshjet nė grupe tė aktiviteteve tė saj.

Angel69
21-07-2015, 23:46
Skėnderbeu nė turin e tretė kualifikues tė Championsit. Pas fitores 4-1 nė Korcė , kampionėt e Shqipėrisė janė mposhtur me rezultatin 3-2 nė njė ndeshje rokamboleske nė Belfast ku luajtėn pothuajse gjithė takimin me 10 lojtarė pasi Renato Arapi u ndėshkua me karton tė kuq qė nė minutėn e 11 tė takimit. Nė njė ndeshje tė luftuar Crusaders ka gjetur golin e avantazhit nė minutėn e 50-tė me O’Flynn por shpresat e vendasve pėr njė pėrnmbysje tė cmendur kanė marrė njė goditje nga ai qė u shpall njeriu i ndeshjes edhe njė javė mė parė nė Korcė. Bernard Berisha ka shėnuar golin e barazimi 1-1 qė vuloste kualifikimin e Skėnderbeut nė minutėn e 69, por kampionėt e Shqipėrisė nuk janė mjaftuar me kaq, pasi kanė kaluar nė avantazh me Liridon Latifin qė ka shėnuar golin e 1-2 pėr korcarėt nė minutėn e 77. Pikėrisht atėherė kur dukej se Skėnderbeu do tė kthehej nė shtėpi me njė tjetėr fitore, ėshtė ndėshkuar me dy gola tė njėpasnjėshėm nė dy minutat e fundit tė shtesės tė 92 dhe tė 93 me Crusaders qė ka marrė njė fitore morale por gjithsesi eleminohet me rezultatin e pėrgjithshėm 6-4 nė favor tė Skėnderbeun qė avancon nė raundin e tretė kualifikues duke arkėtuar edhe cekun prej 400 mijė eurosh pėr kalimin e turit tė dytė. Pėrtej pėrfitimeve financiare Skėnderbeu gjendet para njė momenti vėrtet historik, pasi nėse kalon raundin e tretė do tė bėhej e para skuadėr shqiptare qė avancon nė Play Offin e Championsit ku edhe nėse nuk kalon do tė transferohej nė grupet e Europa League. Perspektiva ėshtė vėrtet entuziazmuese, ndėrkohė qė momentalisht Skėnderbeu ka siguruar progresin nė Europė deri nė play ofin e Europa League edhe nėse eleminohet nė raundin pasardhės tė Championsit.

SystemA
22-07-2015, 08:03
Skėnderbeu nė turin e tretė kualifikues tė Championsit. Pas fitores 4-1 nė Korcė , kampionėt e Shqipėrisė janė mposhtur me rezultatin 3-2 nė njė ndeshje rokamboleske nė Belfast ku luajtėn pothuajse gjithė takimin me 10 lojtarė pasi Renato Arapi u ndėshkua me karton tė kuq qė nė minutėn e 11 tė takimit. Nė njė ndeshje tė luftuar Crusaders ka gjetur golin e avantazhit nė minutėn e 50-tė me O’Flynn por shpresat e vendasve pėr njė pėrnmbysje tė cmendur kanė marrė njė goditje nga ai qė u shpall njeriu i ndeshjes edhe njė javė mė parė nė Korcė. Bernard Berisha ka shėnuar golin e barazimi 1-1 qė vuloste kualifikimin e Skėnderbeut nė minutėn e 69, por kampionėt e Shqipėrisė nuk janė mjaftuar me kaq, pasi kanė kaluar nė avantazh me Liridon Latifin qė ka shėnuar golin e 1-2 pėr korcarėt nė minutėn e 77. Pikėrisht atėherė kur dukej se Skėnderbeu do tė kthehej nė shtėpi me njė tjetėr fitore, ėshtė ndėshkuar me dy gola tė njėpasnjėshėm nė dy minutat e fundit tė shtesės tė 92 dhe tė 93 me Crusaders qė ka marrė njė fitore morale por gjithsesi eleminohet me rezultatin e pėrgjithshėm 6-4 nė favor tė Skėnderbeun qė avancon nė raundin e tretė kualifikues duke arkėtuar edhe cekun prej 400 mijė eurosh pėr kalimin e turit tė dytė. Pėrtej pėrfitimeve financiare Skėnderbeu gjendet para njė momenti vėrtet historik, pasi nėse kalon raundin e tretė do tė bėhej e para skuadėr shqiptare qė avancon nė Play Offin e Championsit ku edhe nėse nuk kalon do tė transferohej nė grupet e Europa League. Perspektiva ėshtė vėrtet entuziazmuese, ndėrkohė qė momentalisht Skėnderbeu ka siguruar progresin nė Europė deri nė play ofin e Europa League edhe nėse eleminohet nė raundin pasardhės tė Championsit.

E paskan bo filmin

Angel69
22-07-2015, 23:08
Skėnderbeu, njė kualifikim pėr prestigjin dhe financat


Njė kualifikim jo shumė problematik pėr Skėnderbeun pėrballė Crusaders, sic tregon dhe rezultati 6-4 nė dy ndeshje por qė krijon tashmė mundėsi tė pafundme pėr Kampionėt e Shqipėrisė, pėr njė verė vėrtetė tė jashtėzakonshme nė Europė. Ashtu si nė vitin 2013, Skėnderbeu do tė ketė mundėsinė tė pėrjetojė njė eksperincė tė gjatė nė kompeticionet ndėrkombėtare, minimalisht deri nė muajin Gusht, por qė mund tė rezultojė mė e gjatė nė varėsi tė ecurisė sė korcarėve, qė tė “puthur” dhe nga fati nė short, ku nė raundin e tretė do tė gjejnė pėrballė modalvėt e Milsamit, kanė mundėsinė tė luajnė pėr herė tė parė nė play-off tė Champions League. Kualifikimi, qė vendosi disa rekorde tė reja pėr Skėnderbeun, si psh, ai i tė parės skuadėr shqiptare, qė ka dy lojtarė qė kanė realizuar nga dy gola pas njė raundi tė vetėm, sic janė Berisha dhe Salihi, apo dhe ai i shėnimit tė tė parit gol jashtė fushe nė njė kompeticion europian tregojnė se kampionėt janė pjekur mjaftueshėm pėr tė kėrkuar mė shumė nė skenėn ndėrkombėtare tė futbollit.

Kalimi i turit, pėrvec tė mirave financiare, i ka garantuar Skėnderbeut minimalisht njė vend nė play-off tė Europa League, qė mund tė bėhej njė vend nė fazėn e grupeve tė kėtij kompeticioni nėse bardhekuqtė arrijnė tė kalojnė dhe kundėrshtarėt moldavė, pavarėsisht se mund tė eliminohen nė play-off tė Champions League. Njė arritje deri nė kėtė pikė do tė pėrkthehej dhe njė forcim financiar pėr Skėnderbeun, qė do tė pėrfitonte rreth 1.1 milionė Euro vetėm nėse arrin tė luajė nė play-off, ndėrkohė qė dicka mė pak do tė arkėtohej dhe nga luajta nė play-off tė Europa League, ndėrsa kalimi nė fazėn e grupeve mė pas tė kėtij kompeticioni do tė sillte fitime marramendėse pėr korcarėt, qė tė paktėn nė Shqipėri nuk do tė kishin mė rivalė nė aspektin e buxhetit dhe lodhja e akumuluar nga vera e gjatė nė Europė mund tė kalohej pa shumė probleme dhe me afrime tė reja. Ndaj kalimi i raundit nė Champions I jep tashmė Skėnderbeut mundėsinė jo vetėm pėr tė rritur financiat, por gjithashtu dhe tė shijojė njė verė tė gjatė europiane, me shpresėn se dhe vjeshta do ta gjejė sėrish nė arenėn ndėrkombėtare.

Angel69
28-07-2015, 21:47
Ch. League, Skėnderbeu me njė kėmbė nė play-off


http://www.supersport.al/wp-content/uploads/2015/07/skend-23-658x370.jpg


Skėnderbeu shumė pranė historisė. Kampionėt e Shqipėrisė hedhin njė hap drejt fazės sė play-off tė Uefa Champions League pasi mundin 2-0 Milsamin nė Moldavi, duke qenė tashmė i pari ekip qė arrin kaq larg nė kėtė kompeticion por njėkohsisht duke patur tashmė pothuajse tė sigurtė minimalisht pjesmarrjen nė fazėn e grupeve tė Europa League. Sigurisht qė kualifikimi nuk ėshtė mbyllur ende por fitorja me dy gola tė Salihit nė ‘Zimbru Arena” ėshtė njė hap gjigant drejt kėtij objektivi, ku shkodrani u konfirmua si njė lider nė sulm pavarsisht kohės sė shkurtėr te korcarėt, ndėrsa Berisha dhe Latifi si dy supertalente, qė pavarėsisht moshės dinė si tė marrin pėrdore skuadrėn, po me tė njėjtin autoritet dhe si kapiteni Shkėmbi, qė i dha siguri skuadrės kur ajo kishte nevojė. Kampionėt e Shqipėrisė zhvilluan ndoshta ndeshjen e tyre mė tė mirė nė Europė duke mos gabuar pothuajse asgjė nė transfertė dhe tani mund tė presin tė qetė 90 minutat e kthimit ku duhet tė zyrtarizojnė vendin e tyre nė histori. Josa nė ndryshim nga ndeshja me irlandezo-veriorėt preferoi vetėm Salihin nė vijėn e parė duke kėrkuar tė mbulohet disi dhe mbrapa, ndėrsa Milsami pėrgjigjej me rreshtimin 4-2-3-1 me Bud tė vetmin tė zgjedhur nė fazėn e sulmit.

Skėnderbeu nuk kaloi nė aventurė dhe nė minutat e para ja la mė shumė iniciativėn moldavėve, qė tė nxitur dhe nga publiku vendas u pėrpoqėn tė ishin tė rrezikshėm pėrpara portės sė Shehit. Nė tė 14-trėn, Milsami provoi dhe njė herė tjetėr por pa rezultat, ndėrsa nė tė 15-tėn pėrgjigjen pėr Skėnderbeun e dha Berisha, sėrish njė prej mė tė mirėve pėr korcarėt. Pėrgjigja e vendasve erdhi vetėm pak sekonda mė pas me Shehin, qė largoi mirė njė harkim nga kėndi i adresuar pėr nė rrjetėn e tij. Sinjalet nė portėn e moldavėve vazhdoi t’i jepte Berisha, qė nė tė 21-tėn mori sėrish mirė krahun por nuk gjeti askėnd nė qendėr qė tė devijonte topin drejt rrjetės. Pak sekonda mė pas Berisha provoi zgjidhjen personale duke goditur pak mbi traversė. Milsami mori kontrollin e lojės por pa qenė asnjėherė shumė i rrezikshėm nė portėn e Shehit. Pjesa e parė u mbyll me rezultati 0-0 me njė Skėnderbe shumė tė balancuar nė fushė. Nė fillimin e sė dytės, korcarėt pasi kishin matur “pulsin” e kundėrshtarėve u hodhėn menjėherė pėrpara dhe nė tė 49-tėn, Latifi mori mirė krahun nė tė djathtė dhe hodhi njė pasim nė qendėr pėr Salihin, qė me pėrvojėn e sulmuesit tė mėsuar me golin dėrgoi topin nė rrjetė duke bėrė tė shpėrthejė shqiptarėt brenda nė “Zimbru Arena”.

Skėnderbeu, i ndėrgjegjshėm pėr forcėn e tij nuk e hoqi mė “kėmbėn nga gazi” dhe vazhdoi tė shikonte vazhdimisht drejt portės kundėrshtare, me Lilajn qė nė tė 52-tėn humbi njė mundėsi tė artė pėr tė gjetur golin e dytė. Nė tė 65-tėn, golit ju afruan dhe Latifi me Radasin, ndėrsa talenti nga Prishtina rrezikoi dhe nė tė 69-tėn. Nė fushė ishte vetėm Skėnderbeu dhe 11-metėrshi i fituar nga Nimaga nė tė 72-tėn pas prekjes me dorė nga Monday i dha mundėsinė korcarėve qė tė shėnonin dhe golin e dytė, me Hamdi Salihin, qė bėhėt i pari futbollist i njė klubi shqiptar qė shėnon katėr gola nė njė kompeticion europian.

Minutat e mbetura ishin njė menaxhim prej kampionie nga Skėnderbeu, ku meritė pati dhe Shehi qė nė minutėn e 90-tė, bėri njė pritje qė vlen sa pėr njė gol. Vėrshėllima e fundit e kryesorit zyrtarizoi fitoren 2-0 tė korcarėve, qė pėr tė hyrė tashmė nė histori kanė nevojė dhe pėr 90 mintua tė tjera tė luajtura po me kaq pasion dhe zgjuarsi.

Angel69
28-07-2015, 21:52
Mirel Josa: Pėr nė ėshtė historike. Agjė nuk ka mbaruar


http://www.supersport.al/wp-content/uploads/2015/07/josa-658x370.jpg


Mirel Josa nuk ėshtė ndėr ata trajnerė qė fluturon pas njė suksesi tė tillė, por di tė qėndrojė me kėmbė nė tokė dhe kjo sigurisht ėshtė ajo qė e bėn tė ndryshėm dhe fitues. Tekniku i korcarėve pas fitores 2-0 me Milsamin kėrkoi nga skuadra tė ruhet nga euforia ndėrsa pėrgėzoi futbollistėt pėt suksesin e arritur duke e cilėsuar atė si fitoren e tyre.

“Na duket mė shumė perfekte se fituam jashtė 2-0. Nuk pėsuam dhe shėnuam dy herė. Thashė qė loja e Milsamit do tė luhet dhe 90 mintua tė tjera. Pėr mua asgjė nuk ka mbaruar, dua tė mbaj lojtarėt me kėmbė nė tokė. Kam provuar rezultate tė tilla dhe e di sa vėshtirėsi kemi pasur me tė tilla rezultate, nė tė kaluarėn. Pėr ne ėshtė historike, dhe kėtė duhet tė mendojnė lojtarėt tonė. Nė mėnyrė qė tė shkojmė mė tej sa i pėrket kualifikimit tė Europa League”.

Hamdi Salihi ishte heroi i kėsaj ndeshje me dy golat e tij dhe pėr Josėn shkodrani ėshtė njė ndėr ata lojtarė qė flet me gjuhėn e golit.

“Salihi ėshtė njė lojtar qė e ka treguar veten gjithmonė, kėshtu qė nuk kam cfarė tė shtoj unė pėr Salihin. Tė gjithė i njohin vlerat e tij, edhe pse erdhi nė njė gjėndje jo tė mirė fizike ai si njė profesionist i vėrtetė arriti formėn optimale nė njė kohė shumė tė shkrurtėr dhe arriti tė na ndihmonte me golat e tij”.

Pėr vetė Salihin skuadra ėshė nė drejtimin e duhur dhe duhet tė luajė nė kėtė mėnyrė dhe 90 minuta tė tjera pėr tė prekur historinė.

“Mė vjen mirė qė jemi nė rrugė tė mbarė. E kam thėnė qė ditėn e parė qė ka ardhur kėtu ky ekip i kam mundėsitė tė shkruajė historinė dhe tė sigurojė kualifikimin nė Grupet e Champions League ose Europa League. Jemi nė rrugėn e duhur por duhet tė qėndrojmė me kėmbė nė tokė pasi kemi edhe 90 minuta dhe duhet ti kalojmė me sukses”.

Bledi Shkėmbi dhe njėherė tjetėr e shfaqi veten si njė kapiten tė vėrtetė teksa pėrvec karakterit tė shfaqur nė fushė lejoi dhe Salihin tė ekzektuojė 11-metėrshin duke vėnė skuadrėn pėrpara cdo gjėje.

“Unė jam mėsuar tė jap asiste dhe kėtė punėn e penalltisė po e quaj asist. Nuk e kam aspak problem qė nuk e gjuajta unė penalltinė, mė bėhet qejfi pėr Salihin ai i meriton ti gjuajė gjithmonė penalltitė, pasi ėshtė njė lojtar fantastik”.

Takimin e kthimit me Milsamin, Skėnderbeu do ta luajė nė Elbasan Arena me datė 5 Gusht.

drague
28-07-2015, 22:25
je bo me Skenderbeun se e ka bluzen si Bayerni ?

Angel69
28-07-2015, 22:32
Hahahah , dhe kjo eshte nje nder arsyet ;)

Vallai po i ngre emrin futbollit Shqiptar Korca.

Une skam asi lidhje me Korcen, por ne Europe mendoj se te gjithe Shqiptaret duhet ta mbeshtesin. Fundja eshte ekip qe perfaqeson vendin tone.

drague
28-07-2015, 22:58
hahahah , dhe kjo eshte nje nder arsyet ;)

vallai po i ngre emrin futbollit shqiptar korca.

Une skam asi lidhje me korcen, por ne europe mendoj se te gjithe shqiptaret duhet ta mbeshtesin. Fundja eshte ekip qe perfaqeson vendin tone.

une jam me origjine korcare dhe me behet qejfi dyfish

rolex
29-07-2015, 08:58
Fitore fantastike e Skenderbeut. Me poshte keni nje video me te gjitha rastet e shenuara.

https://www.youtube.com/watch?v=hXcJxHdzwQY

rolex
29-07-2015, 09:07
Salahi , golashenuesi me i mire i champions league per momentin.

drague
29-07-2015, 09:13
salahi , golashenuesi me i mire i champions league per momentin.

ja ke shkrujt arabisht emrin

rolex
29-07-2015, 09:15
ja ke shkrujt arabisht emrin

looool , gabim shtypi . Megjithate si salahi si salihi arabisht te dyja jane . Me emrin Hamdi behet dopjo arab :D

Angel69
29-07-2015, 17:15
Kundershtaret e mundshem te Skenderbeut ne raundin tjeter


http://infoalbania.al/wp-content/uploads/2015/07/nimaga-660x330.jpg


Pas fitores se djeshme 2-0 ne Moldavi ndaj Milsamit, Skenderbeu mund te quhet me nje kembe ne turin e fundit eliminator te Liges se Kampioneve dhe automatikisht ne grupet e Europa League. Ne fakt, ne kete raund, korcaret kane fatin te shmangin “big-et” e Europes, duke filluar nga Mancester Junajtid, Leverkusen, Valencia dhe Lacio, pasi kampionet tane, sipas rregullit te UEFA-s duhet te perballen vetem me skuadrat qe kane fituar titullin ne kampionatet respektive. Kater ekipet e mesiperme nuk e kane bere nje gje te tille sezonin e shkuar. Ja kundershtaret e mundshem te Skenderbeut ne raundin e 4-t Eliminator te Liges se Kampioneve:
Leh Poznan-Bazel
Makabi T. Aviv-Plzen
Salzburg-Malmo
Steaua B.-Partizani B.
Selltik-Karabak
Shorti i raundit te katert Eliminator i Liges se Kampioneve do te hidhet me date 7 gusht ne oren 12:00 ne Nion te Zvicres. Sfidat e play-off-it” qe do te konfirmojne perfundimisht skuadrat pjesemarrese ne Grupet e ketij kompeticioni do te luhen ne datat 18/19 dhe 25/26 gusht.

AAO
30-07-2015, 09:42
Partizan B do ishte ideale per Skenderbeun. Nje tjeter derbi i nxehte ballkanik :D

Angel69
31-07-2015, 20:47
per mua ideale do te jete arritja ne grupet e Champions Leag, por dhe Europa Leag me 99% qe do jemi ne grupe eshte super fare.

Ragnar
05-08-2015, 20:57
BRAVO Skenderbeu po bene histori, 2 me 0 rezultati per momentin ( minuta e 56 eshte tani), Hamdi Salihu sot shenoj, nuk ka te ndalur per Salihun. Forca, shpresoj te ne realizohet endrra ta shohim ne lige te championeve Skenderbeun.

gladiola
05-08-2015, 22:47
Bravoooo Skemderbeu 2 me 0 mbaroi ndeshja!Urime 'Ujqerit e debores"

drague
06-08-2015, 08:16
"Elbasan Arena", Skėnderbeu hyn nė histori. Kampionėt e Shqipėrisė kalojnė nė “play-off”-n e Ch.leagues


Skėnderbeu shkruan historinė.

Kampionėt e Shqipėrisė kalojnė nė fazėn e “play-off”-it nė Ligėn e Kampionėve duke qėnė klubi i parė shqiptar qė ngjitet kaq lartė nė njė kompeticion europian.

Skuadra e Mirel Josės nėn vėzhgimin e 8200 spektatorve prezent nė “Elbasan Arena” replikoi fitoren e arritur nė Moldavi duke e mposhtur sėrish Milsamin me shifrat 2-0.

Hamdi Salihi ishte edhe njė herė vendimtar kur nė minutėn e 16 shfytėzoi njė gabim tė portierit Mitu pėr ta dėrguar topin nė rrjetė, ndėrsa goli qė i dha fund cdo dileme dhe siguroi biletėn historike pėr korcarėt u realizua nga Gerard Progni nė pjesėn e dytė.

Njė triumf madhėshtor qė jo vetėm i dėrgon kampionėt tanė nė fazėn tjetėr, por nė rastin mė tė keq i dhuron njė vend nė grupet e Europa Leagues.

Tashmė Skėnderbeu ėshtė kthyer me tė drejtė nė njė motiv krenarie pėr futbollin shqiptar.

AAO
06-08-2015, 10:37
Bravo Korces ,por mos kalojme me terma te tipit krenari ,mbreteri apo ku di une. Ne fund te fundit kemi rraf kampionat amator te irlandes se veriut dhe kamiponet e moldavise. Korca duhet te kerkoje fazen e grupeve ne champions league dhe aty po qe do ndihesha krenar. Europa league eshte kompeticion per ekipe te dores se dyte ,biles italianet dhe anglezt kane vite qe se marrin seriozisht. Megjithate edhe deri ktu urime ,por mos kenaqemi me luge bosh.

Mr. E
06-08-2015, 10:40
Vec meritave per statistikat historike, edhe realisht per aq buxhet sa ka Skenderbeu apo edhe ekipet e tjera te kampinatit Shqiptar eshte nje sukses shume i madh. Suksese te tjera :)

Angel69
06-08-2015, 11:20
Champions, Skėnderbeu njeh rivalėt nė “play-off”

“Preferoj qė nė ndeshjet play-off, shorti tė na vendosė pėrballė Celtic”.

http://www.supersport.al/wp-content/uploads/2015/08/Milsami_Skenderbeu1-658x371.jpg

Mes euforisė pėr kualifikimin historik tė Skėnderbeut, trajneri Mirel Josa i ka idetė e qarta. Pėrfundimi i turit tė tretė kualifikues nė Champions League, zyrtarizon edhe kundėrshtarėt e mundshėm tė korēarėve nė fazėn “play-off”.

Ato janė Basel, pikėrisht Celtic, APOEL Nicosia, BATE Borisov dhe Dinamo e Zagrebit. Kėto janė kokat e serisė nė shortin e mesditės sė tė premtes nė Nyon. Skėnderbeu ndodhet nė vazon e skuadrave jo-favorite, pėrkrah Maccabi Tel-Aviv, Partizan Belgrade, Malmö FF dhe FK Astana.

Dėshira e Josės pėr t’u pėrballur me Celtic, duket logjike, edhe pse bazuar nė koeficientėt e UEFA-s, skocezėt cilėsohen si ekipi i dytė mė i fort nė short.

Tekniku i Skėnderbeut duket se i trembet mbi tė gjitha eksperiencės sė rivalėve tė tjerė. Basel, BATE dhe APOEL janė tė familjarizuara me Champions dhe luajtėn nė fazėn e grupeve gjatė edicionit tė kaluar. Ndėrkohė, Dinamo e Zagrebit mbetet njė prej klubeve mė tė rėndėsishme nė Europėn Lindore.

Nė Korēė kryqėzojnė gishtat. Me kualifikimin deri nė kėtė fazė dhe vendin e garantuar tė paktėn nė grupet e Europa League, tani skuadra e rekordeve nė Shqipėri kėrkon arritjen historike. Grupet e Champions janė njė hap larg dhe vetėm 180 minuta i ndajnė nga ėndrra.

Kjo theksohej nė faqen zyrtare tė UEFA-s, ku mes klubeve tė mbetura nė garė, Skėnderbeu dhe Astana nga Kazakistani kanė shansin tė bėhen ekipet e para tė vendeve pėrkatėse, qė luajnė mes mė tė mirėve tė kontinentit.

Pėrsa i takon ecurisė sė skuadrave jo kampione, garės i bashkohen Manchester United, Valencia, Bayer Leverkusen, Sporting dhe Lazio, me italianėt qė ndodhen nė vazon e jo-favoritėve.

Ndeshjet e para play-off tė Champions League do tė luhen mė 18 dhe 19 gusht, ndėrsa sfidat e kthimit mė 25 dhe 26 gusht. Dhjetė ekipet fituese do ti bashkohen tė kualifikuarave direkt nė fazėn e grupeve.

Angel69
07-08-2015, 02:50
Skėnderbeu, lojtarėt nė “zbulim” tė aventurės europiane


http://www.supersport.al/wp-content/uploads/2015/08/berisha-salihi-skenderbeu-golll.jpg

Ky ėshtė sezoni i Skėnderbeut. Njė grup qė dominon qė prej 5 sezoneve nė Shqipėri, tashmė shtron rrugėn e historisė edhe nė Europė. Gjatė 5 viteve korēarėt kanė ndryshuar fytyrė disa herė, por themelet e skuadrės me baza tė shėndosha rreth sė cilės ėshtė ndėrtuar grupi, po japin frytet e njė pune tė gjatė dhe serioze. Duke mos hequr meritat e emrave me peshė si Shehi e Shkėmbi, trajneri Mirel Josa ka arritur tė punojė i qetė pėr tė rregulluar lodrėn sipas dėshirave tė tij me emra tė rinj qė nuk kanė munguar nė asnjė sesion merkatoje pėr Skėnderbeun. Emrat e bashkuar me bardhekuqtė gjatė vitit tė fundit janė treguesi mė i qartė i njė projekti qė synon tė transformohet nė njė histori suksesi edhe pėr shumė vite tė tjerė. Ora korēare nė Europė po funksionon nė perfeksion edhe falė meritės sė elementėve qė gradualisht u ngjizėn me grupin por tashmė po rezultojnė vendimtarė nė ecurinė e skuadrės.

Duke nisur nga mbrojtja, braziliani Esquerdinha nga njė meteor i panjohur me kalimin e ndeshjeve ka fituar besim dhe siguri duke u konfirmuar njė element i rėndėsishėm nė repartin e tėrhequr. Ka luajtur vetėm nė tre takime por ai ka ditur tė plotėsojė boshllėqet nė repartin e tėrhequr. Forca fizike dhe eksperienca e tij i kanė reduktuar dhimbjet e kokės sė trajnerit Josa nė prag tė aventurės europiane pėr shkak tė problemeve jo tė vogla nė mbrojtje. Njė tjetėr emėr qė spikat nė mbrojtje ėshtė edhe Bajram Jashanica, 25-vjeēari qė pas njė sezoni huazimi te Besa u transferua pėrfundimisht te Skėnderbeu dhe mund tė konsiderohet njė bast i fituar. Mungoi vetėm nė sfidėn e parė me Crusaders dhe mė pas 3 ndeshje nė Champions League qė e ngrenė nė radhėn e njerėzve tė besuar tė Josės. Jashanica ashtu si Esquerdinha janė boshti i ri i mbrojtjes sė kampionėve.

Por surprizėn e vėrtetė nė 4 sfidat europaiane e ka dhuruar treshja e sulmit Latifi-Berisha-Salihi qė mund tė pėrshtatet nė fazėn e avancuar sipas dėshirave tė trajnerit. Berisha i dha sinjalet e para qė nė kampionat, por Europa nxorri nė pah aftėsitė e 23-vjeēarit me dy gola tė shėnuar nė 4 ndeshje. Dy duelet e fundit me Milsamit ai dogji nė ēdo duel mbrojtėsin kundėrshtar Monday Shedrack. Piston i pandalshėm deri nė vėrshėllimėn e fundit tė gjyqtarit dhe njė burim frymėzimi pėr njė skuadėr qė jo vetėm fiton por edhe zbavit me futbollin e saj. Berisha mbetet nė orbitėn e Duisburgut, por me ecuri tė tė tilla nivelesh vėshtirė se Skėnderbeu mund tė heqė dorė nga shėrbimet e tij.

Nė krahun tjetėr qėndron pistoni i dytė, Liridon Latifi. Autor i njė goli nė Irlandėn e Veriut por mbi tė gjitha i ndeshjes perfekte nė Kishinau, 21-vjeēari ėshtė surpriza mė e ėmbėl e Skėnderbeut. Pėr ata qė e njohin nga afėr, shpėrthimi i tij nuk ėshtė i papritur dhe pėr kėtė arsye Skėnderbeu kėmbėnguli qė pak muaj mė parė ta shkėpuste nga Prishtina pėr ta testuar nė kampionatin shqiptar. Nė takimin e fundit kundėr Milsamit nuk ishte i pranishėm nė fushė pėr shkak tė njė dėmtimi, por tashmė ai ėshtė njė emėr qė i ofron siguri trajnerit Mirel Josa edhe pėr tė ardhmen. Nėse vazhdon tė luajė nė tė tillė nivele, ndoshta nuk do tė jetė e largėt kur ai do tė veshė edhe fanellėn e Kombėtares.

Nė fund, por jo pėr nga rėndėsia qėndron bomberi shkodran, Hamdi Salihi. 5 gola nė 4 ndeshje, me njė nuhatje tė pabesueshme nė zonėn e rreptėsisė dhe profesionalizmin qė reflekton, ai ėshtė qė tani njė veteran nė grupin bardhekuq. E ardhmja e tij mbetet ende mes Shqipėrisė dhe Izraelit, por presidenti Takaj do tė bėjė gjithēka pėr ta bindur tė qėndrojė nė Korēė. Financiarisht nuk do tė jetė aspak problem pėr klubin qė t’i sigurojė njė kontratė tė pranueshme, por fjalėn e fundit do ta thotė vetė bomberi qė ka marrė nė krahėt e tij skuadrėn mė tė suksesshme tė futbollit shqiptar nė Europė.

Angel69
07-08-2015, 11:36
Skėnderbeu-Dinamo Zagreb, njė derbi ballkanas pėr Champions League

http://www.supersport.al/wp-content/uploads/2015/08/goglat-skenderbeu-658x370.jpg


Skėnderbeu peshkon kroatėt e Dinamos sė Zagrebit pėr njė derbi ballkanas nė fazėn play off tė UEFA Champions League. 6 herė kampionėt e Shqipėrisė mėsuan emrin e kundėrshtarit tė radhės nė shortin e hedhur nė Nyon tė Zvicrės ku goglat pėrzgjodhėn njė skuadėr qė mbetet e panjohur pėr korēarėt. Ekipi i Mirel Josės nuk ėshtė ndeshur asnjėherė mė parė me kampionėt e Kroacisė, por pėr shqiptarėt futbolli kroat ėshtė kthyer nė modė gjatė viteve tė fundit sepse pas Cikalleshit, nė kampionatin e kėtij vendi luajnė Bala dhe Roshi.

Nė shortin e hedhur nė selinė e UEFA-s, Skėnderbeu evitoi kundėrshtarė edhe mė tė vėshtirė nė letėr si Basel apo Celtic, ndėrsa nuk arriti tė shortohej me BATE Borisov apo Apoel Nicosia, skuadra qė ngjallin kujtime tė hidhura pasi kėto e kanė eleminuar ekipin korēar nė dy edicione. Takimi i parė mes Skėnderbeut dhe Dinamos sė Zagrebit do tė luhet nė “Elbasan Arena” nė datėn 18 ose 19 Gusht dhe ai i kthimit njė javė me pas nė stadiumin “Maksimir” tė Zagrebit. Pėrsa u pėrket pėrballjeve tė tjera, Baseli i Gashit dhe Xhakės sfidon Maccabi Tel Aviv, ndėrsa mes tė mėdhenjve veēohen pėrplasjet Valencia-Monaco, Lazio-Bayer Leverkusen, Sporting Lisbona-CSKA e Moscow, Manchester United-Club Brugge dhe Rapid Wien-Shakhtar Dontesk.

Angel69
08-08-2015, 02:15
Mediat kroate: Skėnderbeu, short i lehtė

Menjėherė pas hedhjes sė shortit qė vendosi pėrballė Dinamos sė Zagrebit kampionėt e Shqipėrisė, mediat kroate nxitojnė tė bėjnė disa parashikime nė lidhje me kėtė sfidė. Televizioni HRT thekson se Skėnderbeu ėshtė njė nga skuadrat mė tė suksesshme tė futbollit shqiptar gjatė viteve tė fundit. Mė tej, ky televizion vė theksin se korēarėt janė themeluar 106 vjet mė parė, ndėrsa bėn njė pėrshkrim tė strukturave drejtuese dhe ecurisė sė klubit bardhekuq gjatė kėtij sezoni nė Champions League. E pėrditshmja “Vecernji” thekson se Dinamo e Zagrebit peshkoi kundėrshtarėt mė tė lehtė nė letėr dhe ka njė mundėsi tė artė pėr tė siguruar kualifikimin nė fazėn e grupeve qė do tė mbushė arkat e njėrės prej skuadrave me plot 12 milionė Euro. “Avantazhi i Dinamos ėshtė se deri tani ka luajtur 5 ndeshje nė kampionat dhe ėshtė mė pėrpara me pėrgatitjet fizike, ndėrsa nė Shqipėri sezoni nuk ka filluar ende.

Gjithsesi, Dinamo nuk duhet ta nėnvleftėsojė Skėnderbeun pasi ėshtė njė skuadėr qė ka dominuar nė Shqipėri gjatė 5 sezoneve tė fundit dhe do ta luajė ndeshjen e parė nė njė impiant me 12 mijė tė pranishėm”, thekson gazeta kroate. E pėrditshmja tjetėr, “Jutarnji” nėnvizon se kjo ėshtė hera e parė qė njė skuadėr shqiptare bėn njė rrugė kaq tė gjatė nė Europė dhe shton se pika mė e fortė nė grupin e bardhekuqve ėshtė kapiteni Blendi Shkėmbi. “Vlera totale e Skėnderbeut shkon deri nė 6.25 milionė Euro, ndėrsa ajo e Dinamos 52.8 milionė. Kroati Marko Radas qė ėshtė rritur nė shkollėn e Dinamos ėshtė pjesė e Skėnderbeut, njė skuadėr e miksuar mes eksperiencės dhe talenteve tė koordinuar nga trajneri Mirel Josa”, shkruan mė tej gazeta “Jutarnji”.

Angel69
08-08-2015, 02:19
Takaj: Dinamo skuadėr me traditė, por duam kualifikimin

http://www.supersport.al/wp-content/uploads/2015/08/takaj-2-658x464.jpg


Presidenti i Skėnderbeut, Ardian Takaj e priti me qetėsi shortin e fazės play off tė UEFA Champions League, duke e pranuar se Dinamo e Zagrebit ėshtė njė skuadėr me traditė, por sipas tij, ky fakt nuk do ta pengojė ekipin e tij pėr tė kėrkuar maksimumin ndaj kroatėve nė 180 minutat e nxehta mes Elbasanit dhe Zagrebit.

“Dinamo e Zagrebit ėshtė njė nga ekipet mė tė forta tė rajonit dhe ne e kemi marrė pėrherė si shembull por kjo nuk do tė thotė asgjė sepse nė futboll ka surpriza dhe kush do tė japė mė shumė nė fushė, ai do tė ketė rezultate”.

Numri 1 i klubit korēar shton se fakti qė skuadra ėshtė kualifikuar nė fazėn e grupeve tė Europa League, nuk duhet tė shėrbejė si njė motiv vetėkėnaqėsie.

“Jemi pranė njė momenti historik dhe ne duhet tė jemi shumė tė vėmendshėm dhe shumė serioz. Po bėjmė llogaritė vetėm pėr Champions League nė kėto momente dhe nuk po mendojmė pėr Europa League”.

Apoel Nicosia dhe BATE Borisov do tė ishin dy kundėrshtarė mė tė pėlqyeshėm pėr bardhekuqtė pasi Skėnderbeu i njeh mė mirė pėr shkak tė pėrballjeve me kėto dy klube nė tė shkuarėn.

“Normalisht qė do tė ishin nė preferencat tona sepse kemi luajtur dhe i kemi njohur nga afėr. Gjithsesi edhe pėr Dinamon e Zagrebit dimė shumė, pavarėsisht se nuk kemi asnjė eksperiencė”.

Salihi ėshtė njeriu i momentit nė Korēė dhe Takaj siguron se ai pavarėsisht se ka njė kontratė vetėm pėr ndeshjet eliminatore, do tė largohet jashtė shtetit vetėm nė rast tė njė oferte tė rėndėsishme.

“Pėr Champions League do tė qėndrojė, por nėse do tė ketė njė ofertė nga jashtė do ta lejojmė pėr njė ekip tė madh dhe me njė kontratė shumė tė mirė, pėrndryshe nuk bėhet fjalė qė ai do tė jetė njė lojtar i Skėnderbeut”.

Nė lidhje me merkaton, presidenti i kampionėve premton njė tjetėr afrim brenda datės 10, ndėrsa shton se skuadra mund tė pėrforcohet edhe me dy elementė tė tjerė pas dy ndeshjeve tė radhės nė Europė.

murik
11-08-2015, 08:49
urime skenderbeut dhe suksese. ne besojme se mund te arrije ne champion's. me pak fat. forca skenderbeu na bej krenar

rolex
11-08-2015, 09:23
Skenderbeu pamvaresisht se ka pasur short te lehte ka treguar skuader me karakter dhe loje bindese per me teper loje sulmuese me shume gola. Ardhja e Salihit ne kete skuader ka bere qe Skenderbeu te rivalizoje ndaj cdo skuadre evropiane aq me teper atyre ballkanase ku niveli i futbollit nuk eshte shume larg tonit. Kam pare me vemendje shperthimet e Vangjelit ne krah dhe me ka impresionuar komplet pasi eshte vertete lojtar me klas te larte. Nuk duhet lene pa permendur nivelin e larte qe po tregon dhe portieri Orges Shehi ku ne shume ndeshje ka qene decisiv me pritjet e tij. Une i uroj skenderbeut suksese dhe kam shume besim qe do jete rival i denje ndaj kroateve te Dinamos se Zagrebit.

Angel69
16-08-2015, 22:12
Hamdi Salihi beson te forca e Skėnderbeut


http://www.supersport.al/wp-content/uploads/2015/08/SALIHI-658x370.jpg


Te Skėnderbeu ndihen ethet e sfidės me Dinamon e Zagrebit. Mė tepėr sesa frikė nga kundėrshtarėt e mirėnjohur, kjo analizė pas stėrvitjes e teknikut Mirel Josa ka pėr qėllim qė 90 minutat e para nė shtėpi tė jenė perfekte.

“Po stėrvitemi ēdo ditė, duke e ditur forcėn e kundėrshtarit dhe duke punuar tė minimizojmė gabimet tona. I gjithė ekipi duket nė formė tė mirė, tė gjithė janė tė pėrqendruar maksimalisht dhe shpresojmė qė ditėn e ndeshjes tė jemi gati.”

Bomberi, qė me 5 gola tė realizuar mban edhe rekordin si lojtari shqiptar qė ka shėnuar mė tepėr gola nė kupat e Europės ka besim.

“Tė gjitha ekipet janė tė mėdha, ėshtė pika maksimale e futbollit europian edhe jemi tė vetėdijshėm se ku kemi arritur. duhet ti tregojmė tė gjithėve se nuk jemi rastėsisht kėtu. Duke e parė kėtė kualitet dhe kėtė grup qė kemi, besoj se kemi shanset tona pėr tė bėrė diēka shumė tė mirė.”

Shkodrani ka udhėhequr Skėnderbeun drejt sukseseve, duke i siguruar pjesėmarrjen nė fazėn e grupeve. Por, pavarėsisht nėse korēarėt kualifikohen nė Champions apo nė Europa League, Salihi lė njė derė hapur pėr transferimin jashtė Shqipėrisė.

“Qė tė mbyllet merkato do edhe dy tre javė edhe ka mundėsi prapė tė vendos. Deri atėherė do tė shohim, por me kėtė qė kemi bėrė me Skėnderbeun them qė nė fund edhe nėse do tė qėndroj kėtu, pėr mua do tė ishte kėnaqėsi.”

Gjatė javėve tė fundit, Salihi ėshtė kėrkuar nė Greqi dhe Izrael. Por, me golat nė dy fazat e para tė Champions, 31-vjeēari ka tėrhequr vėmendjen e klubeve gjermane. St. Pauli nė Ligėn 2, por mbi tė gjitha Darmstadt nė Bundesligė e kanė kontaktuar sulmuesin. Thirrja e elitės sė futbollit gjerman, mund ta largojė sėrish Salihin nga Shqipėria.

AAO
17-08-2015, 10:35
Dinamo nuk eshte noi ekip pale ca. Kto shifrat 50 milion euro ekipi dinamos dhe 6 milion euro ekipi korces nuk eshte se duhet te trembin njeri. Sot te gjitha ekipet perdorin programe stervitjesh po aq profesionale sa ekipet e medha. Edhe korca ne kte rast nuk ben perjashtim. Sot ekipet mposhten me vrap ,po mbuloi cdo lojtar i mesfushes mbi 10km per neshje shanset per te marre rezultat pozitiv jane te medha. Skemat taktike gjithashtu kane rendesine e vet ,por nqf se korca eshte fizikisht mire dhe taktikisht trajneri e vendos sic duhet ekipin nuk do ishte ndonje surprize nqf se do e rrifnim dinamon. Megjithate cdo lloj rezultati te marre korca pjesmarrja ne europa league eshte e siguruar ,dhe kjo per futbollin shqiptar mund te konsiderohet sukses.

Mano
19-08-2015, 21:43
Ca po behet me ndeshjen e Sknderbeut se une nuk e shikoj dote jame ne pune tani. A di dikush cfar po behet?

P.s Tani e pash...i duhet vetem fitorja 1:0 brenda dhe kualifikohet. Bravo Skenderbeu i rriti shancet me kete rrezultat. Ma ha mendja nese nuk kualifikohet per Ligen e Kampioneve bie automatikisht tek ajo e Europes apo jo?

Mr. E
19-08-2015, 21:49
Ca po behet me ndeshjen e Sknderbeut se une nuk e shikoj dote jame ne pune tani. A di dikush cfar po behet?

P.s Tani e pash...i duhet vetem fitorja 1:0 brenda dhe kualifikohet. Bravo Skenderbeu i rriti shancet me kete rrezultat. Ma ha mendja nese nuk kualifikohet per Ligen e Kampioneve bie automatikisht tek ajo e Europes apo jo?

I duhet 2-0 ose 3-1 se ka bere gol Dinamo ne fushe kundershtare :)

E pashe gjithe ndeshjen. Me fat qe perfundoi me kete rrezultat. Diferencat ishin te medha. Sido qofte bravo Skenderbeut qe arriti deri ketu.

gladiola
19-08-2015, 22:10
Me vjen keq qe nuk e ruajten rezultatin " Ujqerit e debores",mgjate bravo Skenderbeu...

Mano
19-08-2015, 23:13
I duhet 2-0 ose 3-1 se ka bere gol Dinamo ne fushe kundershtare :)

E pashe gjithe ndeshjen. Me fat qe perfundoi me kete rrezultat. Diferencat ishin te medha. Sido qofte bravo Skenderbeut qe arriti deri ketu.

une mendova se kan luajtur ne Zagreb?

nese nuk kualifikohet per kete lig besoj se do te luaj Euopa lige (league) apo jo?

SystemA
19-08-2015, 23:29
une mendova se kan luajtur ne Zagreb?

nese nuk kualifikohet per kete lig besoj se do te luaj Euopa lige (league) apo jo?

Vallahi ti je <figure> mbas lexhendes dhe llapit....
i.....t!

AAO
20-08-2015, 10:37
E pate qe futbolli sotem fitohet me vrap. Pjesen e dyte i doli llapa Korces. Megjithate korces nuk i funksionoje mesfusha ,lilaj ,berisha ,latifi ishin per ibret ,sidomos lilaj (pale dhe lojtar kombetareje). Edhe mrojtja ishte dobet ,pervec jashanices tek tuk me ndonje nderhyrje pjesa tjeter bene shume gabime. Edhe Salihi ishte bloze ,shume i ngathet dhe jashte forme. Si perfundim europa league eshte sukses per futbollin tone ,por jemi akoma shume larg ,kjo dinamo ndoshta do marre 0 pike ne grupet e championsit por diferencat me korcen ishin dukshem te qarta.

Ragnar
20-08-2015, 11:38
Problemi eshte qe nuk e shfytezun ne maksimum terenin vendases, pra nuk ishin te gjalle sa duhet, u doke qe Dinamo eshte ne vendin e tyre.

Mr. E
20-08-2015, 16:34
nese nuk kualifikohet per kete lig besoj se do te luaj Euopa lige (league) apo jo?

Po, e ka te siguruar vendin ne grupet e Europa league nese eleminohet nga Dinamo.

SystemA
20-08-2015, 23:45
Po, e ka te siguruar vendin ne grupet e Europa league nese eleminohet nga Dinamo.

Po ku mer vesh ky PALLOSHI nga FUTBOLLI.....
ti i jep sqarime....se na ofendohet <zoteria>....

Mano
21-08-2015, 19:37
Problemi eshte qe nuk e shfytezun ne maksimum terenin vendases, pra nuk ishin te gjalle sa duhet, u doke qe Dinamo eshte ne vendin e tyre.

Nuk e pash dote lojen se isha ne pune dhe orari ketu nuk perputhi. Me sa kuptova une keta tanet nuk paten takat te luanin 90 minuta me intensitetin qe ju duesh te perballonin nje skuader si Dianmo. Por pash golat dhe disa raste. Portieri i Skenderbeut e mbajti ate ne loje. Mos te kishte qen ne forme ai Dianmoja do te kishte bere edhe 5 gola. Nuk i njoh mire skuadrat e shqiperise, nuk i shikoje klubet atje se nuk jane ne nivelin e duhur. Bejne loje te merzitshme. Edhe stadjumet jane skandal fare. Megjithate eshte mire qe merr pjese ne Europa Lige. Edhe kjo eshte nje arritje.

drague
17-09-2015, 18:07
a e transmeton tvsh-ja ndeshjen sonte?

Leaf
17-09-2015, 19:03
Shpresoj

Imbir ka shku me e pa ne stadium. Thash ta shoh edhe une ketej :))

drague
17-09-2015, 19:12
Shpresoj

Imbir ka shku me e pa ne stadium. Thash ta shoh edhe une ketej :))

e paskan lon mamin vetem``serenat``

Leaf
17-09-2015, 19:33
e paskan lon mamin vetem``serenat``

Komentoni mbi temen perkatese ju lutmi!

drague
17-09-2015, 19:55
Komentoni mbi temen perkatese ju lutmi!

e ka blloku tvsh-ja .qelbesirat

Leaf
17-09-2015, 20:27
Na vjen shum keq per ju Ledio

http://i58.tinypic.com/2ytrxv6.jpg

Akrepi
17-09-2015, 20:39
e ka blloku tvsh-ja .qelbesirat

Jo ore e jep RTSH direkt RTSH HD.
E hėngrėm njė petull Ledio dhe duket se do ham tė tjera.:((

Mr. E
17-09-2015, 20:46
Nuk e perballon dot Beshiktashin. Beshiktashi eshte nje ekip edhe me i forte se Dinamo e Zagreb.
Ndeshja sapo vajti 0-1 :)

drague
17-09-2015, 20:54
Na vjen shum keq per ju Ledio

http://i58.tinypic.com/2ytrxv6.jpg

une e shof ne net.


http://livetv.sx/de/eventinfo/338208_skenderbeu_besiktas/

drague
17-09-2015, 21:33
Jo ore e jep RTSH direkt RTSH HD.
E hėngrėm njė petull Ledio dhe duket se do ham tė tjera.:((

vetem Mario Gomez kushton sa ekipi i Skenderbeut-gezuar-

Rex
17-09-2015, 23:00
Jo ore e jep RTSH direkt RTSH HD.
E hėngrėm njė petull Ledio dhe duket se do ham tė tjera.:((

Sa pesimist je mer daj.

Ja qe nuk hėngrėm te tjera :P

Akrepi
17-09-2015, 23:02
Sa pesimist je mer daj.

Ja qe nuk hėngrėm te tjera :P

Me atė skuadėr leshi kot nuk hėngrėm edhe shum tė tjerė jo vetėm njė. :p

Ragnar
17-09-2015, 23:06
Po harroni qe Besiktasi eshte superskuader ne krahasim me Skenderbeun, biles qendruan super kta.

Rex
17-09-2015, 23:08
Me atė skuadėr leshi kot nuk hėngrėm edhe shum tė tjerė jo vetėm njė. :p

Nuk e pash komplet ndeshjen por vetem nje video ku ishte nje rast qe gjuajti me themer ai bythziu i Skenderbeut... dhe per pak sa nuk shenoi.

Skenderbeu ka lojtare te mire, por beshiktashi eshte nivel tjeter.

drague
18-09-2015, 06:30
kur nuk merrni vesh nga futbolli kot qe diskutojme.

Skenderbeu ka bere nje loje te shkelqyer.

AAO
18-09-2015, 08:12
Korca lujti mire pjesen e dyte ,por duhet me patjeter te rregullojne mrojtjen sepse Beshiktashi sa here dilte ne kundersulm po aq her kishte nje rast te paster per gol. Pastaj ato nderrimet e Joses bir nona vet ,heq Olianken qe terhiqte 2 mrojtsa dhe gjithmone shfaqej i rrezikshem ne sulm dhe fut salihin nje kale te kput qe skapi asnje top deri sa maroi neshja. Eshte aq trajner amator sa le ne tribune sulmuesin e kombetares bullgare Hristov sepse nuk e ka bindur medemek ne stervitje. Pordhe me rigon.

drague
18-09-2015, 10:15
Tolga Zengin Tolga Zengin
Torwart
10.10.1983 (31) Türkei 30.06.2017 3,50 Mio. €
27

Günay Güvenc Günay Güvenc
Torwart
25.06.1991 (24) Türkei
Deutschland 30.06.2017 800 Tsd. €
96

Veysel Sapan Veysel Sapan
Torwart
11.01.1996 (19) Türkei 30.06.2019 50 Tsd. €
22

Ersan Gülüm Ersan Gülüm
Innenverteidiger
17.05.1987 (28) Türkei
Australien 30.06.2019 5,00 Mio. €
19

Pedro Franco Pedro Franco
Innenverteidiger
23.04.1991 (24) Kolumbien 30.06.2018 4,50 Mio. €
44

Rhodolfo Rhodolfo
Innenverteidiger
11.08.1986 (29) Brasilien
Italien 30.06.2018 4,50 Mio. €
4

Alexander Milosevic Alexander Milosevic
Innenverteidiger
30.01.1992 (23) Schweden
Serbien 30.06.2018 1,50 Mio. €
31

Ramon Motta Ramon Motta
Linker Verteidiger
06.05.1988 (27) Brasilien 30.06.2016 4,50 Mio. €
6

Dusko Tosic Dusko Tosic
Linker Verteidiger
19.01.1985 (30) Serbien 30.06.2017 3,00 Mio. €
3

Ismail Köybasi Ismail Köybasi
Linker Verteidiger
10.07.1989 (26) Türkei 30.06.2016 2,75 Mio. €
-

Gökhan Süzen Gökhan Süzen
Linker Verteidiger
12.07.1987 (28) Türkei 30.06.2016 1,00 Mio. €
2

Serdar Kurtulus Serdar Kurtulus
Rechter Verteidiger
23.07.1987 (28) Türkei 30.06.2016 3,50 Mio. €
32

Andreas Beck Andreas Beck
Rechter Verteidiger
13.03.1987 (28) Deutschland
Russland 30.06.2018 3,50 Mio. €
20

Necip Uysal Necip Uysal
Defensives Mittelfeld
24.01.1991 (24) Türkei 30.06.2019 4,00 Mio. €
13

Atiba Hutchinson Atiba Hutchinson
Defensives Mittelfeld
08.02.1983 (32) Kanada
Trinidad und Tobago 30.06.2017 2,20 Mio. €
8

Veli Kavlak Veli Kavlak
Zentrales Mittelfeld
03.11.1988 (26) Österreich 30.06.2019 6,75 Mio. €
18

Tolgay Arslan Tolgay Arslan
Zentrales Mittelfeld
16.08.1990 (25) Deutschland
Türkei 30.06.2018 4,00 Mio. €
5

José Sosa José Sosa
Offensives Mittelfeld
19.06.1985 (30) Argentinien 30.06.2019 7,00 Mio. €
15

Oguzhan Özyakup Oguzhan Özyakup
Offensives Mittelfeld
23.09.1992 (22) Türkei
Niederlande 30.06.2018 6,50 Mio. €
-

Sezer Öztürk Sezer Öztürk
Offensives Mittelfeld
03.11.1985 (29) Türkei
Deutschland 30.06.2016 1,00 Mio. €
10

Olcay Sahan Olcay Sahan
Linksaußen
26.05.1987 (28) Türkei
Deutschland 30.06.2018 8,50 Mio. €
21

Kerim Frei Kerim Frei
Linksaußen
19.11.1993 (21) Türkei
Schweiz 30.06.2018 5,00 Mio. €
7

Gökhan Töre Gökhan Töre
Rechtsaußen
20.01.1992 (23) Türkei
Deutschland 30.06.2019 12,00 Mio. €
17

Ricardo Quaresma Ricardo Quaresma
Rechtsaußen
26.09.1983 (31) Portugal 30.06.2017 5,50 Mio. €
33

Mario Gómez Mario Gómez
Mittelstürmer
10.07.1985 (30) Deutschland
Spanien 30.06.2017 10,00 Mio. €
23

Cenk Tosun Cenk Tosun
Mittelstürmer
07.06.1991 (24) Türkei
Deutschland 30.06.2019 6,50 Mio. €
11

Mustafa Pektemek Mustafa Pektemek
Mittelstürmer
11.08.1988 (27) Türkei 30.06.2019 4,50 Mio.

Anathema
18-09-2015, 11:51
kush fitoi skenderbeu apo turqit?

Rex
18-09-2015, 12:18
kur nuk merrni vesh nga futbolli kot qe diskutojme.

Skenderbeu ka bere nje loje te shkelqyer.

lol

Na rrufsh sqetullat ti qe merr vesh :D

Rex
18-09-2015, 12:22
Günay Güvenc Günay Güvenc
Torwart
25.06.1991 (24) Türkei
Deutschland 30.06.2017 800 Tsd. €
96

96 milion euro ky apo e kuptova gabim?

Mr. E
18-09-2015, 12:52
kush fitoi skenderbeu apo turqit?

Turqit 0-1, nuk e pash ndeshjen, por me sa lexova sot mund te kishin fituar edhe me thelle.

Gjsesi eshte normale, Beshiktashi ne leter eshte nje klub qe vlere te pakten 10 here me te larte se Skenderbeu.

drague
18-09-2015, 12:58
96 milion euro ky apo e kuptova gabim?

superliga jone e ka buxhetin 36mil ndersa vetem beshiktashi mbi 100 mil.tunxh

eshte si te luj reali me herthen e berlinit

Rex
18-09-2015, 13:10
superliga jone e ka buxhetin 36mil ndersa vetem beshiktashi mbi 100 mil.tunxh

eshte si te luj reali me herthen e berlinit

Ate po e thonim te gjithe, o eksperti i pulave te ngordhura. lol

Akrepi
18-09-2015, 17:09
superliga jone e ka buxhetin 36mil ndersa vetem beshiktashi mbi 100 mil.tunxh

eshte si te luj reali me herthen e berlinit
Puna nuk ėshtė se na u rrah Korqa por si tja bėjmė qė "turqit na mundėn Skėnderbeun"? :D

shoku_tanku
18-09-2015, 18:10
kete faze te beje leke ai se historine e ben fazen tjeter..historia behet me merkato..korcaret jane me keq se gjirokastritet,po ju ra leku ne dore e groposin

SystemA
19-09-2015, 00:48
kete faze te beje leke ai se historine e ben fazen tjeter..historia behet me merkato..korcaret jane me keq se gjirokastritet,po ju ra leku ne dore e groposin

Zona juglindore....lol!
TEPKE mo`lol`

Akrepi
19-09-2015, 12:51
kete faze te beje leke ai se historine e ben fazen tjeter..historia behet me merkato..korcaret jane me keq se gjirokastritet,po ju ra leku ne dore e groposin

Ore unė nuk e kuptoj se ē'lidhje ka Korēa me emrin e Skėnderbeut?
Pse e detyrojnė tė mundet nga turqit? :O

SystemA
19-09-2015, 17:26
Ore unė nuk e kuptoj se ē'lidhje ka Korēa me emrin e Skėnderbeut?
Pse e detyrojnė tė mundet nga turqit? :O

Ne korqe jane cingune...prandaj zgjodhen skenderbeun!

Angel69
25-09-2015, 00:41
Ishalla tani cuna ndonje rezultat pozitiv ne Rusi kunder Lokomotives se Moskes. E kam nje si parandjenje qe nuk do kthehemi pa pike.

thirsty
01-10-2015, 06:23
Me shpresa per sot :)

Angel69
02-02-2016, 23:29
Se kam bo ca mungesa knej une... por i sakt fare ne parashikimet e mia ne lidhje me Skenderbeun qe beri historine e futbollot Shqiptat ;)

Mr. E
02-02-2016, 23:33
Se kam bo ca mungesa knej une... por i sakt fare ne parashikimet e mia ne lidhje me Skenderbeun qe beri historine e futbollot Shqiptat ;)

Nuk i kam vene re, por as nuk kam dyshime...
Ndonje "profeci" tjeter ke ?! :d

Angel69
02-02-2016, 23:55
Lol

Kam intuite per kampionet e ardhshem se cilet jane ;)

Mr. E
14-03-2016, 14:22
Partizani-Skėnderbeu, sfida pėr titullin kampion

Java e 26 e Kategorisė Superiore do tė mbyllet mbrėmjen e sotme me ndeshjen mė tė rėndėsishme. Nė "Qemal Stafa", nė orėn 19:00, do tė jetė pėrballja mes Skėndėrbeut kryesues dhe Partizanit tė vendit tė dytė, njė ndeshje ende larg fundit tė kampionatit, por qė gjithsesi pėr tė dyja skuadrat do tė pėrcaktojė shumė pėr vazhdimėsinė e tyre nė rrugėn e objektivit tė titullit tė kėtij viti.

Vetėm njė barazim dhe katėr fitore nė 5 ndeshjet e fundit pėr korēarėt, dy barazime e 3 fitore pėr tė kuqtė kryeqytetas, pėrfshirė kėtu edhe derbin, fitorja e tė cilit i dha njė tjetėr hov marshimit tė tyre.

Nė pėrballjen e dy fazave tė para ka njė barazpeshė, fitore e Partizanit nė Tiranė dhe e Skėndėrbeut nė Korēė, ndėrkohė sa i pėrket statistikave tė pėrgjithshme historia e madhe e tė kuqve dominon bindshėm ndaj kampionėve nė fuqi. 107 herė janė pėrballur me njėri-tjetrin Partizani dhe Skėndėrbeu dhe nga kėto, 62 fitore i mbajnė kryeqytetasit kundrejt 20 fitoreve tė korēarėve, ndėrkohė qė daton mė 4 maj tė 2014-s fitorja e fundit e Skėndėrbeut nė kryeqytet, ndėrkohė qė Partizani ka fituar 6 nga dhjetė pėrballjet e fundit tė "Qemal Stafės".

Megjithatė, sot nė mbrėmje kampionėt nė fuqi vijnė me avantazhin e 4 pikėve mė tepėr se Partizani, por kur sheh se kanė mbetur ende edhe 10 javė deri nė fund tė kampionatit, gjithēka mbetet e hapur.

/ Top Channel

Ps.
E fiton Skenderbeu, per mendimin tim

Universal
14-03-2016, 15:13
Para Partizani!

Mr. E
14-03-2016, 19:41
Po fiton Partizani 1-0 min e 82, besoj se do e ruajne avantazhin edhe per 10 min

Paskan humb edhe 1 penallti

Akrepi
14-03-2016, 19:43
Po fiton Partizani 1-0 min e 82, besoj se do e ruajne avantazhin edhe per 10 min

Paskan humb edhe 1 penallti
Nuk po e shikon ti?
E jep RTSH.

Mr. E
14-03-2016, 19:44
Kisha dale pak, tani po e shoh ke S3 ne digitalb

Mr. E
14-03-2016, 19:48
1-1 min 88...... hajde gallate hajde

Akrepi
14-03-2016, 19:48
Kisha dale pak, tani po e shoh ke S3 ne digitalb

Ja u bėnė 1 me 1. :p

Universal
14-03-2016, 20:34
Ligji i futbollit kur nuk shėnon pėson..

Gjithsesi kampionati čshtė i gjatė, shpresoj ta fitojmė sivjet.

Mr. E
14-03-2016, 22:10
Jo me e fiton Skenderbeu. Ne Shqiperi jane bere si Celtiku ne Skoci apo si Juvja ne Itali, kane shume diference me ekipet e tjera.

Ps.
Partizani kishte humbur nje penallti me sa pashe (se vetem 10 minutat e fundit pashe), mund t'a kishte mbyllur ndeshjen me 2-0. Mire t'i behet.

Akrepi
06-06-2016, 18:34
ZYRTARE: Skėnderbeu pėrjashtohet nga Europa pėr trukime, Partizani i zė vendin nė Champions


http://www.gazetatema.net/web/wp-content/uploads/2016/05/skenderbeu-2.jpg


Klubi i Skėnderbeut ėshtė dėnuar nga UEFA pas akuzave tė ngritura pėr trukimin e ndeshjeve.

Burime tė “Panorama Sport” pranė klubit tė Skėnderbeut bėjnė tė ditur se klubi ėshtė dėnuar me 1 vit mospjesėmarrje nė kupat e Europės dhe 100 mijė euro gjobė.

Pėr kėtė vendim tė UEFA-s janė kontaktuar edhe drejtuesit e Skėnderbeut, por nuk kanė dhėnė njė pėrgjigje pėrfundimtare pėr masat e marra nga ‘qeveria e futbollit Europian’.

Nuk dihet nėse Skėnderbeu do tė dėnohet edhe nga FSHF, pasi ekipi korēar akuzohet edhe pėr trukime tė ndeshjeve tė kampionatit.

Gjithashtu, pėr momentin ėshtė e paqartė nėse Skėnderbeut do t’i hiqet titulli kampion.

Akrepi
06-06-2016, 18:47
Skėnderbeu reagon pas pėrjashtimit nga UEFA: Vendim i padrejtė, do e fitojmė ēėshtjen nė CAS


http://www.gazetatema.net/web/wp-content/uploads/2016/05/skenderbeu.png


Skėnderbeut ka reaguar pas dėnimit tė UEFA-s duke e quajtur tė padrejtė vendimin pėr pėrjashtimin me 1 vit nga kupat e Eurpės dhe gjobitjen me 100 mijė euro nga Komisioni i Etikės.

Reagimi i plotė i klubit tė Skėnderbeut:

UEFA pezullon padrejtėsisht Skėnderbeun nga Europa pėr sezonin 2016- 2017

Ka mbėrritur sot nė zyrat e klubit KF Skėnderbeu, vendim i UEFA-s i cili ka pezulluar padrejtėsisht ekipin e Skėnderbeut pėr njė sezon (2016 -2017) nga Kupat e Europės.

Njoftojmė gjithė familjen bardhekuqe, qė pavarėsisht kėtij vendimi, aspak te drejtė, aspak te provuar dhe argumentuar, tė marrė nė dėmin e klubit tonė, qė ky vendim do te kundėrshtohet nė instancat mė tė larta.

Jemi tė sigurtė qė e drejta e mohuar nė UEFA, do tė fitohet nė CAS nga klubi ynė.

Bėjmė me dije tė gjithė tifozerinė korēare, qė ka nisur menjėherė pėrgatitja e dokumentacionit nga grupi i specializuar i avokatėve pėr ta paraqitur mbrojtjen e “KF Skėnderbeu” nė Gjykatėn e Arbitrazhit nė Luzanė.

Skėndėrbeu ėshtė i qetė, nuk do tė dorėzohet dhe sigurisht nuk do tė heqė dorė nga e drejta absolute e mohuar padrejtėsisht nė mėnyrėn mė flagrante.. Sėbashku jemi mė tė fortė!

Gi de Masha
06-06-2016, 21:45
ZYRTARE: Skėnderbeu pėrjashtohet nga Europa pėr trukime, Partizani i zė vendin nė Champions


http://www.gazetatema.net/web/wp-content/uploads/2016/05/skenderbeu-2.jpg


Klubi i Skėnderbeut ėshtė dėnuar nga UEFA pas akuzave tė ngritura pėr trukimin e ndeshjeve.

Burime tė “Panorama Sport” pranė klubit tė Skėnderbeut bėjnė tė ditur se klubi ėshtė dėnuar me 1 vit mospjesėmarrje nė kupat e Europės dhe 100 mijė euro gjobė.

Pėr kėtė vendim tė UEFA-s janė kontaktuar edhe drejtuesit e Skėnderbeut, por nuk kanė dhėnė njė pėrgjigje pėrfundimtare pėr masat e marra nga ‘qeveria e futbollit Europian’.

Nuk dihet nėse Skėnderbeu do tė dėnohet edhe nga FSHF, pasi ekipi korēar akuzohet edhe pėr trukime tė ndeshjeve tė kampionatit.

Gjithashtu, pėr momentin ėshtė e paqartė nėse Skėnderbeut do t’i hiqet titulli kampion.

Kepi, pėr Zotin nuk po e kuptoj pėr cka ėshtė fjala, se kėtė trukimin e ndeshjeve s'e paskam dėgjuar ndonjėherė.

Fjalėn "truk" e njoh vetėm nga magjistarėt, ata qė bėjnė "truqe" - mashtrime.

Akrepi
06-06-2016, 21:51
Po mashtrojnė duke e vendosur si do dali ndeshja para se tė zhvillohet.

xhori
06-06-2016, 21:54
shume te lehte e paskan pat doren qe iu thafte ishalla

drague
06-06-2016, 22:00
ta di Uefa cfar betet ne Shqiperi i perjashton te gjitha ligat e futbollit.

te zejn mend te tjeret.

Ēaushi
06-06-2016, 22:26
Kepi, pėr Zotin nuk po e kuptoj pėr cka ėshtė fjala, se kėtė trukimin e ndeshjeve s'e paskam dėgjuar ndonjėherė.

Fjalėn "truk" e njoh vetėm nga magjistarėt, ata qė bėjnė "truqe" - mashtrime.

Demke :)

Trukim i ndeshjeve eshte e barabarte me pazaret, dallaveret qe behen ne mes ekipeve per ti dhene piket njera tjetres. Shpresoj te jem i sakte edhe pse per nga sporti jam larg.

Po e kemi ketu drague ky na e sqaron tamam shqip -qesh-

tung

Gi de Masha
06-06-2016, 22:44
Demke :)

Trukim i ndeshjeve eshte e barabarte me pazaret, dallaveret qe behen ne mes ekipeve per ti dhene piket njera tjetres. Shpresoj te jem i sakte edhe pse per nga sporti jam larg.

Po e kemi ketu drague ky na e sqaron tamam shqip -qesh-

tung

Caush,me sportin edhe unė jam larg, prandaj thashė ta pyes vėllain tim, se ai ėshtė ekspert.
-Gim- i thashė, ti merresh me sport, po due me tė vetė cka i bjen kjo "trukim " nė sport.
- Kėtė fjalėn truk nuk e pasna nie - mė tha
- More, kjo i bjen si mashtrim dicka .... Nejse..
AI mė tha. Po kėto janė dallaveret nė sport. Dhe bėhen nė gjithė botėn. Vec me i nxanė i sakatojnė.
AI tani mė foli se sporti tash ėshtė bėrė "bixhoz". Ndodh qė Kazinot tė intervenojnė te ekipet...

Shkur po i bike dallaverhane nė sport.

Akrepi
06-06-2016, 22:50
Caush,me sportin edhe unė jam larg, prandaj thashė ta pyes vėllain tim, se ai ėshtė ekspert.
-Gim- i thashė, ti merresh me sport, po due me tė vetė cka i bjen kjo "trukim " nė sport.
- Kėtė fjalėn truk nuk e pasna nie - mė tha
- More, kjo i bjen si mashtrim dicka .... Nejse..
AI mė tha. Po kėto janė dallaveret nė sport. Dhe bėhen nė gjithė botėn. Vec me i nxanė i sakatojnė.
AI tani mė foli se sporti tash ėshtė bėrė "bixhoz". Ndodh qė Kazinot tė intervenojnė te ekipet...

Shkur po i bike dallaverhane nė sport.
Ku jeton bre Adem qė nuk paske dėgjuar pėr trukimet nė sport, mos ke qėn gjė me mision nė stacionin orbital "Mir" pėr njė periudhė tė gjatė? :D

Gi de Masha
06-06-2016, 23:10
Ku jeton bre Adem qė nuk paske dėgjuar pėr trukimet nė sport, mos ke qėn gjė me mision nė stacionin orbital "Mir" pėr njė periudhė tė gjatė? :D

Jo,Kepi, jo. E thashė edhe mė lart: unė me sportin jam larg ( vetė jam marrė dhe ende ngapak merrem me sport, por pėr mua ka qenė trishtim tė rrish para TV 2 orė; shto kėsaj kur shikonim ndeshjet nė grup dhe jepej gol, kur kėta simpatizuesit ngriheshin nė kėmė dhe britma - jo mor cfarė britma por ulėrima ... mė bėheshin nervat kacurrela dhe ikja...)

Pėr trukimet kam dėgjuar, por jo me termin "truk", por dallavere nė sport. NUk e di, por nuk besoj se nė Kosovė ėshtė i njohur ky term.

SystemA
06-06-2016, 23:13
ta di Uefa cfar betet ne Shqiperi i perjashton te gjitha ligat e futbollit.

te zejn mend te tjeret.

Shikohet koha dhe volumi i parave tek bookmakers
Nejse dihet per cfare ndeshjesh behet fjale?
Apo per ato ne sezonin e kaluar qe benin muuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu ne Champions League.
U gezuam.....

SystemA
06-06-2016, 23:15
Jo,Kepi, jo. E thashė edhe mė lart: unė me sportin jam larg ( vetė jam marrė dhe ende ngapak merrem me sport, por pėr mua ka qenė trishtim tė rrish para TV 2 orė; shto kėsaj kur shikonim ndeshjet nė grup dhe jepej gol, kur kėta simpatizuesit ngriheshin nė kėmė dhe britma - jo mor cfarė britma por ulėrima ... mė bėheshin nervat kacurrela dhe ikja...)

Pėr trukimet kam dėgjuar, por jo me termin "truk", por dallavere nė sport. NUk e di, por nuk besoj se nė Kosovė ėshtė i njohur ky term.

Manipulim profesor ose te devijuara=te SHITURA per te mbushur arken e gjepit.

Akrepi
06-06-2016, 23:16
ta di Uefa cfar betet ne Shqiperi i perjashton te gjitha ligat e futbollit.

te zejn mend te tjeret.
Ti kujton se nuk e di Uefa se ēa bėhet kėtu? :p

SystemA
06-06-2016, 23:23
Ti kujton se nuk e di Uefa se ēa bėhet kėtu? :p

Po prandaj dhe ligen albagangrenus nuk e vejne, cdo dite te kampionatit ne tabele me flamuej.Te jem une perfaqesuesi i Uefas i perjashtoi per dhjete vjet te gjithe ekipet.
Srry per antipatriotizmin.

rolex
07-06-2016, 00:16
Nje president i nje ekipi shqiptar te liges superiore pagon minimumi diku 500,000 EURO per nje sezon futbollistik. Ai as nuk e ka ne pronesi klubin dhe nuk ka asnje perfitim ekonomik ndaj gjithe parave qe shpenzon. Ne cdo vend te botes nje president ekipi futbolli perftion lehtesira ne taksa per biznesin qe ai drejton , plus qe me ane te menaxhimit te klubit ka fitime minimumi 2-fishin e parave qe shpenzon.

Ekipi i skenderbeut sipas atyre qe thuhen ne media ka shpenzuar diku 2 milion EURO per kontrata , rroga e premio per lojtaret per gjithe sezonin futbollistik. Cili eshte ai budalla qe shpenzon para kot per qejf ? Normalisht qe trukimet e ndeshjeve jane e vetmja menyre per te shpetuar investimin kolosal te nje viti. Ne nuk ndihemi mire me keto qe degjojme por ne situata te tilla cdokush qe ka pak tru do vepronte njesoj sikur klubi i skenderbeut.

SystemA
07-06-2016, 00:28
Nje president i nje ekipi shqiptar te liges superiore pagon minimumi diku 500,000 EURO per nje sezon futbollistik. Ai as nuk e ka ne pronesi klubin dhe nuk ka asnje perfitim ekonomik ndaj gjithe parave qe shpenzon. Ne cdo vend te botes nje president ekipi futbolli perftion lehtesira ne taksa per biznesin qe ai drejton , plus qe me ane te menaxhimit te klubit ka fitime minimumi 2-fishin e parave qe shpenzon.

Ekipi i skenderbeut sipas atyre qe thuhen ne media ka shpenzuar diku 2 milion EURO per kontrata , rroga e premio per lojtaret per gjithe sezonin futbollistik. Cili eshte ai budalla qe shpenzon para kot per qejf ? Normalisht qe trukimet e ndeshjeve jane e vetmja menyre per te shpetuar investimin kolosal te nje viti. Ne nuk ndihemi mire me keto qe degjojme por ne situata te tilla cdokush qe ka pak tru do vepronte njesoj sikur klubi i skenderbeut.

UEFAMedien: Wettbetrugs-Verdacht gegen albanischen Klub(behej fjale per vjet).

Der albanische Fußball-Meister FK Skenderbeu Korce steht offenbar unter dem Verdacht der Spielmanipulation.

Konkret gehe es um die Rückspiele der Albaner bei Crusaders FC aus Belfast in der ersten Quali-Runde (2:3) sowie bei Dinamo Zagreb am vergangenen Dienstag (1:4). In beiden Partien seien auf dem Wettmarkt mehrere Millionen Euro platziert worden. Korce startet in der aktuellen Saison in der Europa League.
„Wenn man sich die Tore ansieht, kann man Zweifel haben. Aber wenn man sich die Zahlen anschaut, waren sie absolut manipuliert“, sagte Francesco Baranca, Generalsekretär von Federbet, einer Vereinigung gegen Manipulation und Korruption im Profisport.

Dhe ne SHQIP: llogarine ta japin sivjet.

Naten e mire.

drague
09-06-2016, 14:25
UEFAMedien: Wettbetrugs-Verdacht gegen albanischen Klub(behej fjale per vjet).

Der albanische Fußball-Meister FK Skenderbeu Korce steht offenbar unter dem Verdacht der Spielmanipulation.

Konkret gehe es um die Rückspiele der Albaner bei Crusaders FC aus Belfast in der ersten Quali-Runde (2:3) sowie bei Dinamo Zagreb am vergangenen Dienstag (1:4). In beiden Partien seien auf dem Wettmarkt mehrere Millionen Euro platziert worden. Korce startet in der aktuellen Saison in der Europa League.
„Wenn man sich die Tore ansieht, kann man Zweifel haben. Aber wenn man sich die Zahlen anschaut, waren sie absolut manipuliert“, sagte Francesco Baranca, Generalsekretär von Federbet, einer Vereinigung gegen Manipulation und Korruption im Profisport.

Dhe ne SHQIP: llogarine ta japin sivjet.

Naten e mire.

Skėnderbeu ishte dėnuar pėr 5 vite, FSHF vazhdon tė heshtė

Njė heshtje qė “vret”. Degradon institucioni i futbollit shqiptar. Nė njė kohė qė Kombėtarja ėshtė nė prag tė pjesėmarrjes historike nė Europianin e Francės, UEFA nxjerr nga Kupat e Europės kampionen nė fuqi tė Shqipėrisė. Mirėpo, askush nė FSHF nuk di tė thotė njė fjalė, qoftė edhe formalisht pėr kėtė situatė tė pazakontė nė futbollin shqiptar, ku pėr herė tė parė njė klub i Kategorisė Superiore dėnohet pėr trukime nga qeveria e futbollit europian.
Dje nė mbrėmje sekretari i Pėrgjithshėm i FSHF-sė, Ilir Shulku, fliste me shumė patos pėr klubin e fansave tė Kombėtares tė ngritur nė Francė, por ēuditėrisht prej ditėsh i ėshtė mbyllur goja pėr problematikėn qė ka shoqėruar Skėnderbeun. Njeriu qė mban korrespodencėn me UEFA-n, nuk ka pasur kurajėn tė thotė edhe njė fjalė tė vetme pėr dėnimin e korēarėve, klubit kampion qė ėshtė dėnuar pėr trukime. Skandali thellohet kur FSHF nuk reagon edhe pasi vetė klubi njofton vendimin qė ėshtė marrė pėr dėnimin me 1 vit mospjesėmarrje nė Kupat e Europės.

Aktualisht administrata e federatės ėshtė zhvendosur nė Francė thuajse e gjitha, ndėrsa ata qė kanė mbetur, nuk janė nė gjendje tė japin njė sqarim se si do tė shkojė ēėshtja e klubeve qė presin pėr tė luajtur nė Europė. Sipas burimeve tė gazetės, UEFA kishte dėnuar fillimisht Skėnderbeun me pesė vite, ndėrsa mė pas Apeli uli dėnimin, duke e ēuar nė vetėm njė vit.

Mandi
16-06-2016, 19:47
CAS pezullon vendimin e UEFA-s pėr Skėnderbeun

http://telesport.al/wp-content/uploads/2016/06/Lojtaret-e-ekipit-te-Skenderbeut-2-653x420.jpg

Skėnderbeu ka marrė fitoren e parė nė betejėn ligjore qė ka nisur me UEFA-n nė Arbitrazhin Sportiv. Tė mėrkurėn, CAS ka pezulluar vendimin e marrė nga Komisioni i Apelit nė UEFA mė datė 1 Qershor, vendim qė pėrjashtonte skuadrėn korēare nga shorti i raundit tė dytė eleminator pėr Ligėn e Kampionėve.

Vendimi rikthen kampionėt e Shqipėrisė nė kupat e Europės, por nuk ėshtė pėrfundimtar. CAS do tė vendosė mė 5 ose 6 korrik pėr tė lėnė nė fuqi vendimin e UEFA-s, zbutur apo anuluar atė.

Njoftimi i ekipit tė Skėnderbeut:

“Pas rekursit tė paraqitur nga KF Skėnderbeu pėrpara CAS, mė datė 15 Qershor 2016, UEFA ditėn e sotme ka pranuar tė pezullojė efektet e Vendimit tė Komisionit tė Apelit datė 1 Qershor 2016.

Rrjedhimisht, KF Skėnderbeu do tė marrė pjesė nė shortin pėr Raundin e Dytė Eliminator tė UEFA Champions League 2016/2017 tė datės 20 Qershor nė Nyon. Nga ana tjetėr, pėr tė parandaluar ēdo konfuzion nė organizimin e aktivitetit, UEFA dhe KF Skėnderbeu kanė rėnė dakord qė procesi nė CAS tė zhvillohet pėrmes njė procedurė tė pėrshpejtuar. Pėr kėtė, pritet qė vendimi perfundimtar pėr pjesėmarrjen nė aktivitetet europiane tė jepet brenda datave 5 ose 6 Korrik. Pėr t’u preēizuar ėshtė fakti se KF Skėnderbeu nuk ėshtė konsideruar asnjėherė pėrgjegjės i drejtpėrdrejtė pėr shkeljet e pretenduara nga UEFA. Vendimi i marrė nga Komisioni i Apelit ėshtė thelbėsisht administrativ dhe ka tė bėjė me pranimin ose pėrjashtimin nga garimi nė kompeticionet europiane. Saktėsojmė, se ndaj KF Skėnderbeut nuk ėshtė marrė nė asnjė moment njė vendim disiplinor fajėsie, nė tė kundėrt nga ēfarė ėshtė pėrfolur, shkruar e shpifur gjatė gjithė kėsaj periudhe”.

/vizionplus/

SystemA
16-06-2016, 20:26
Skėnderbeu ishte dėnuar pėr 5 vite, FSHF vazhdon tė heshtė

Njė heshtje qė “vret”. Degradon institucioni i futbollit shqiptar. Nė njė kohė qė Kombėtarja ėshtė nė prag tė pjesėmarrjes historike nė Europianin e Francės, UEFA nxjerr nga Kupat e Europės kampionen nė fuqi tė Shqipėrisė. Mirėpo, askush nė FSHF nuk di tė thotė njė fjalė, qoftė edhe formalisht pėr kėtė situatė tė pazakontė nė futbollin shqiptar, ku pėr herė tė parė njė klub i Kategorisė Superiore dėnohet pėr trukime nga qeveria e futbollit europian.
Dje nė mbrėmje sekretari i Pėrgjithshėm i FSHF-sė, Ilir Shulku, fliste me shumė patos pėr klubin e fansave tė Kombėtares tė ngritur nė Francė, por ēuditėrisht prej ditėsh i ėshtė mbyllur goja pėr problematikėn qė ka shoqėruar Skėnderbeun. Njeriu qė mban korrespodencėn me UEFA-n, nuk ka pasur kurajėn tė thotė edhe njė fjalė tė vetme pėr dėnimin e korēarėve, klubit kampion qė ėshtė dėnuar pėr trukime. Skandali thellohet kur FSHF nuk reagon edhe pasi vetė klubi njofton vendimin qė ėshtė marrė pėr dėnimin me 1 vit mospjesėmarrje nė Kupat e Europės.

Aktualisht administrata e federatės ėshtė zhvendosur nė Francė thuajse e gjitha, ndėrsa ata qė kanė mbetur, nuk janė nė gjendje tė japin njė sqarim se si do tė shkojė ēėshtja e klubeve qė presin pėr tė luajtur nė Europė. Sipas burimeve tė gazetės, UEFA kishte dėnuar fillimisht Skėnderbeun me pesė vite, ndėrsa mė pas Apeli uli dėnimin, duke e ēuar nė vetėm njė vit.

Sacro SANTO jane luajtur MILIONA euro.
Dhe mua nuk me plas te gjej te verteten.
Amen.

SystemA
16-06-2016, 20:57
Naten e mire!

Angel69
14-01-2017, 03:11
Me kto Irlandezet nuk diskutohet kualifikimi, por kemi shancin e arte qe te kalojme turin tjeter dhe sigurojme fazen e grupeve ne Europa Lige. Tani dashte Zoti ishalla kalojme dhe pley yofin dhe futena ne champions, por qe shume veshtire. Arritje maksimale do te jete dhe Europa Lige. Shancet jane sepse dhe ekipi qe do te ndeshemi pas Irlandezeve eshte i te njejtit nivel me ne.

P.S Sec e kam nje si parandienje qe Skenderbeu do futet ne Europa Lige, dhe Shqipria do te shkoje ne Europianin e France 2016!

Te shohim!


Forca Shqiptaria!!!Ueeee pse une e paskam thene kte eeee 😂😂😂😂

thirsty
14-01-2017, 05:45
He mo, e ben historine ne Europe?

Angel69
14-01-2017, 16:10
Si tu duk ty thristi qe ka ber ndonje ekip tjeter Shqiptar me shume se Skenderbeu ne Europe

Angel69
07-06-2017, 20:31
Nuk e tremb Komisioni i Etikės, Skėnderbeu shpenzon 50 mijė euro pėr fazėn pėrgatitore


Tifozėt bardhekuq mbeten ende nėn “ethet” e vendimit tė Komisionit tė Etikės qė do tė thotė fjalėn e vet mė 8 qershor, kur ka caktuar mbledhjen e radhės. Por duket se te Skėnderbeu dhe, mbi tė gjitha, drejtuesit e klubit kanė marrė garancinė nga FSHF-ja se nuk do tė ketė asnjė dėnim pėr bardhekuqtė, qoftė me pezullim nga kampionati apo edhe ndonjė masė tė lehtė ndėshkimore.Njė gjė e tillė tė bėn ta kuptosh edhe shpenzimet qė po bėhen si nė merkato, ashtu edhe nė programimin e pėrgatitores qė starton pikėrisht nesėr. Prej gati njė jave bardhekuqtė kanė mbyllur gjithēka pėr fazėn nė Slloveni, ku rezervimet kanė shkuar mė shumė se 50 mijė euro.Kujtojmė qė skuadra e Dajės do tė qėndrojė tri javė nė tokėn sllovene. Sigurisht qė njė situatė e tillė kėrkonte garanci mė vete pėr tė bėrė tė gjitha kėto prenotime, tė cilėn bardhekuqtė e kanė marrė tashmė.

Angel69
08-06-2017, 20:18
Buxhet 2 milion euro dhe aksionerė kinezė, Skėnderbeu premton lojtarė cilėsorė nė merkato


Mbyllja e sezonit pa asnjė trofe ka lėnė shije tė hidhur dhe nuk ėshtė kapėrdirė ende nga drejtuesit e klubit tė Skėnderbeut. Tashmė tė gjithė janė tė fokusuar te merkatoja dhe krijimi i njė ekipi sa mė kompetitiv dhe tė fortė, pėr t’u rikthyer nė fron sezonin e ardhshėm.

Pėr kėtė duket se bordi i klubit Skėnderbeu, me nė krye presidentin Ardjan Takaj, ka vendosur qė tė rrisė akoma edhe mė shumė buxhetin pėr sezonin e ardhshėm, me fokusimin e vetėm te merkatoja cilėsore.

Pritet kėshtu qė buxheti sezonal i Skėnderbeut tė rritet mė shumė se 35%, duke i kaluar kėshtu 2 milionė eurot nė sezon. Njė gjė tė tillė e ka bėrė me dije ekskluzivisht pėr “Panorama Sport” vetė presidenti Takaj.Kreu i klubit theksoi se klubi ėshtė i pėrqendruar te merkatoja dhe pėr ta bėrė sa mė tė suksesshme hapėsirėn e blerjeve, do tė rrisė me mė shumė se 35% buxhetin e klubit. Mėsohet se nė sezonin e fundit, Skėnderbeu ka shpenzuar rreth 1.5 milionė euro, por nė vitin me koston mė tė lartė, nuk arriti tė fitonte asgjė.

“Jemi duke u pėrqendruar te krijimi i njė ekipi kompetitiv dhe sa mė tė fortė pėr edicionin e ri, me qėllim qė tė kthehemi nė majė duke fituar titullin kampion.

Pėr kėtė arsye, si klub kemi vendosur qė tė rrisim buxhetin e Skėnderbeut me mė shumė se 35% tė vlerės qė kishte buxheti i sezonit tė kaluar, qė ishte mė i madhi nė kėto sezonet e fundit.Kjo rritje ėshtė bėrė me qėllimin qė tė afrojmė nė merkato lojtarė cilėsorė, tė cilėt do tė bėjnė diferencėn nė kampionat. Jemi duke punuar me shumė kujdes dhe pėrqendrim nė kėtė drejtim”, theksoi presidenti.

Natyrisht, pas fjalėve tė numrit njė tė ekipit korēar, kuptohet se e gjithė vėmendja ėshtė te merkatoja, atje ku shumė emra me peshė janė duke u studiuar nga drejtuesit pėr tė bėrė zgjedhjet e duhura.

Burime pranė klubit bėjnė me dije se nė tavolinėn e punės sė Takajt ndodhen mė shumė 30 CV lojtarėsh, tė cilėt po studiohen nga trajneri Daja.

SPONSORĖT

I pyetur nė lidhje me vizitėn e disa biznesmenėve kinezė nė ambientet e stadiumit “Skėnderbeu” nė Korēė dhe shanseve pėr tė futur aksionerė tė rinj nė klub, presidenti Takaj nuk ka mohuar asgjė, duke lėnė gjithēka tė hapur.

Takaj ne stadium

“Po, kam qenė nė Korēė pėr tė parė nga afėr punimet e kompleksit sportiv ‘Skėnderbeu’, qė ėshtė duke ecur me ritme shumė tė mira dhe brenda pak kohėsh do tė kemi njė zonė tė shkėlqyer sportive qė do tė na japė ndjesinė e plotė tė njė ekipi tė madh.

Nuk mund tė them asgjė tjetėr, sepse nė kėtė moment jemi duke u marrė me forcimin e ekipit pėr Europėn. Mė pas, tė shohim se ēfarė do tė bėjmė edhe me gjėrat e tjera”, pėrfundoi presidenti i Skėnderbeut, i cili duket se ende nuk ėshtė pėrshtatur me faktin se skuadra e tij ka lėnė pas njė sezon tė dėshtuar, si asnjėherė nė epokėn e Ardjan Takajt.

Megjithatė, ai ėshtė i bindur se Skėnderbeu do tė rikthehet nė majė, duke filluar me kalimin e disa tureve nė Europė dhe titullin kampion. Ky ėshtė synimi i klubit pėr sezonin e ardhshėm, 2017-2018.

drague
23-06-2017, 13:16
Anxhelo! ike mere fizi me tespie e tosum bac:P

Akrepi
23-06-2017, 13:34
Ndėshkime tė rėnda pėr Skėnderbeun, i hiqet edhe titulli kampion


http://www.gazetatema.net/wp-content/uploads/2016/10/skenderbeu-300x200.jpg

Komisioni i Etikės pranė Federatės Shqiptare tė Futbollit ka vendosur ndėshkime tė rėnda pėr skuadrėn e Skėnderbeut.

Panorama Sport ka zbuluar se klubit korēar i ėshtė hequr titulli kampion pėr edicionin 2015-2016.

Njėkohėsisht, korēarėt janė ndėshkuar me 20 milionė lekė gjobė si dhe i janė hequr 12 pikė nga renditja e sezonit tė kaluar, qė gjithsesi nuk e largojnė ekipin korēar nga Europa.

Rreth orės 13:00, nga salla ka dalė anėtari i kėtij komisioni, Agron Kuliēaj i cili mė pas ėshtė larguar nga ambientet e FSHF-sė ndėrsa anėtarėt e tjerė vazhdojnė tė diskutojnė ēėshtjet nė shqyrtim.

drague
23-06-2017, 13:41
Ndėshkime tė rėnda pėr Skėnderbeun, i hiqet edhe titulli kampion


http://www.gazetatema.net/wp-content/uploads/2016/10/skenderbeu-300x200.jpg

Komisioni i Etikės pranė Federatės Shqiptare tė Futbollit ka vendosur ndėshkime tė rėnda pėr skuadrėn e Skėnderbeut.

Panorama Sport ka zbuluar se klubit korēar i ėshtė hequr titulli kampion pėr edicionin 2015-2016.

Njėkohėsisht, korēarėt janė ndėshkuar me 20 milionė lekė gjobė si dhe i janė hequr 12 pikė nga renditja e sezonit tė kaluar, qė gjithsesi nuk e largojnė ekipin korēar nga Europa.

Rreth orės 13:00, nga salla ka dalė anėtari i kėtij komisioni, Agron Kuliēaj i cili mė pas ėshtė larguar nga ambientet e FSHF-sė ndėrsa anėtarėt e tjerė vazhdojnė tė diskutojnė ēėshtjet nė shqyrtim.

kane 6 vite qe
tundin lavjerrėsin``serenat``.

Angel69
18-08-2017, 18:06
Ja pra cuna qe nuk eshte fare rastesi qe Skenderbeu eshte klubi me i forte ne historine e futbollit Shqiptar!

P.S
Mos mendoni se jam Korcar sepse vetem me Korēėn sme lidh asnje gje lol

AAO
19-08-2017, 21:41
Ja pra cuna qe nuk eshte fare rastesi qe Skenderbeu eshte klubi me i forte ne historine e futbollit Shqiptar!

P.S
Mos mendoni se jam Korcar sepse vetem me Korēėn sme lidh asnje gje lol

Mos u nxito ,je ndoshta pak i ri ,te thuash ekipi me i forte ne historine e klubeve shqiptare eshte shume e ekzagjerume.

Mos krahaso Mlade apo Kairatin me Partizanin e beogradit e dikurshem ,barcelonen apo ajaxin e famshem. Tirona i ka majt barazim Ajaxit 2-2 dhe ai ishte Ajaxi frikshem i vieteve 70 ,jo ekip dosido. Flamurtari rrifte barcelonen dhe i ka majt 2 barazime , 1 ne kamp nou dhe 1 ne vlore por me gol jashte fushe kualifikohej barcelona. Edhe dinamo ka pas ekip sh t'mire.
Turet e kaluara sjane mates per te percaktuar ekipin me te forte ne historine e klubeve shqiptare sepse formati ka ndryshuar ,eshte shume here me e thjeshte sot te kalosh 2-3 ture sesa para viteve 90 ku qe ne turin e pare te binin ekipe te frikshme. Pastaj lojtar si ne vitet 80 ku futbolli shqiptar pati nje far rritje as nuk krahasohen me kto lojtaret e skenderbeut.

peshkaqeni33
19-08-2017, 21:57
Dinamon e Bukureshtit 1-2 17 Nentori brenda ne Bukuresht. Shkelqim Muca beri ate golin me sprint. 17 Nentori ka patur ekip shume te mire ne vitet 1984-86. Shkelqim Muca ka qene nje nga lojtaret me te mire qe ka patur Shqiperia, ate golin qe i beri Mustes se Partizanit ishte per ne analet e futbollit.

Une kurre nuk e kam kuptuar pse nuk ecnin Skuadrat tona te atyre veteve ne Evrope? Kane patur kompleksin e Hirushes, sepse nuk kishin asgje per te patur zili nga skuadrat kundershtare te kohes.

AAO
19-08-2017, 22:28
Dinamon e Bukureshtit 1-2 17 Nentori brenda ne Bukuresht. Shkelqim Muca beri ate golin me sprint. 17 Nentori ka patur ekip shume te mire ne vitet 1984-86. Shkelqim Muca ka qene nje nga lojtaret me te mire qe ka patur Shqiperia, ate golin qe i beri Mustes se Partizanit ishte per ne analet e futbollit.

Une kurre nuk e kam kuptuar pse nuk ecnin Skuadrat tona te atyre veteve ne Evrope? Kane patur kompleksin e Hirushes, sepse nuk kishin asgje per te patur zili nga skuadrat kundershtare te kohes.

Jo vetem kompleksin e hirushes ,por edhe ekperienca nderkombetare mungonte. Ne ditet e sotme Skenderbeu ben 10-15 miqesore me ekipe te huaja ne fazen pergatitore ,ne ate kohe ekipet tona pervec ndeshjeve ne kupat e evropes nuk kishin takime tjera miqsore me ekipe te huaja. Pastaj dhe trajneret taktikisht i kemi pas dobet. Tirona ne 1986 shkoi i mori barazim 0-0 kampiones se suedise Malmos. Ne ndeshjen e kthimit taktikisht Malmo na zbertheu ,nderkohe qe Tirona ushtronte presion pa fund ato na rrasnin gola shume te thjeshte me kundersulme nga krahet me krosa diagonal qe nxirrnin bllof lojtaret tane. Si perfundim ndeshja doli 0-3 dhe ne fund perqafoheshin Suedezet a thu se kishin fitu kupen e kampioneve.

SystemA
19-08-2017, 22:37
Jo vetem kompleksin e hirushes ,por edhe ekperienca nderkombetare mungonte. Ne ditet e sotme Skenderbeu ben 10-15 miqesore me ekipe te huaja ne fazen pergatitore ,ne ate kohe ekipet tona pervec ndeshjeve ne kupat e evropes nuk kishin takime tjera miqsore me ekipe te huaja. Pastaj dhe trajneret taktikisht i kemi pas dobet. Tirona ne 1986 shkoi i mori barazim 0-0 kampiones se suedise Malmos. Ne ndeshjen e kthimit taktikisht Malmo na zbertheu ,nderkohe qe Tirona ushtronte presion pa fund ato na rrasnin gola shume te thjeshte me kundersulme nga krahet me krosa diagonal qe nxirrnin bllof lojtaret tane. Si perfundim ndeshja doli 0-3 dhe ne fund perqafoheshin Suedezet a thu se kishin fitu kupen e kampioneve.

Pata fat ate dite qe nuk na arrestuan.Pastaj pame Romen...

Angel69
20-08-2017, 09:16
Me vjen keq qe mundoheni me kto teorirat boshe amatore qe nuk i ha dhe nje qe sja ka haberin fare futbollit. Respekt maximal per Tiranen e Muces ne 86. Po ashtu dhe per Flamurtarin dhe Partizanin, e cdo ekipt tjeter Shqiptar qe ka qene ne kulemet e veta te mira. Po me duket injoruese dhe ofenduese qe te vesh ne diskutim qe ky Skenderbe nuk eshte me i mire ne historine e futbollit Shqiptar. Une ne fund shof rezultatin. Play off ne Champions, faza grupeve ne UEL, play off perseri ne UEL, dhe qe me shume mundesi do keni shancin dhe nderin qe te na perfaqesojne ne si Shqiperi prap ne UEL.

Eshte paradoks i theksuar qe tia heqim kkto vlera e arritje kombetare dhe nderkombetare qe ka bere klubi me professional ne vendin tone.

Nuk eshte fare e justifikieshme te thuash qe atehere ka qene kohera te tjera dhe futboll tjeter.

Shpresoj te kuptohet llogjika e shkrimit tim duke e mare anen pozitive.

drague
20-08-2017, 09:29
Me vjen keq qe mundoheni me kto teorirat boshe amatore qe nuk i ha dhe nje qe sja ka haberin fare futbollit. Respekt maximal per Tiranen e Muces ne 86. Po ashtu dhe per Flamurtarin dhe Partizanin, e cdo ekipt tjeter Shqiptar qe ka qene ne kulemet e veta te mira. Po me duket injoruese dhe ofenduese qe te vesh ne diskutim qe ky Skenderbe nuk eshte me i mire ne historine e futbollit Shqiptar. Une ne fund shof rezultatin. Play off ne Champions, faza grupeve ne UEL, play off perseri ne UEL, dhe qe me shume mundesi do keni shancin dhe nderin qe te na perfaqesojne ne si Shqiperi prap ne UEL.

Eshte paradoks i theksuar qe tia heqim kkto vlera e arritje kombetare dhe nderkombetare qe ka bere klubi me professional ne vendin tone.

Nuk eshte fare e justifikieshme te thuash qe atehere ka qene kohera te tjera dhe futboll tjeter.

Shpresoj te kuptohet llogjika e shkrimit tim duke e mare anen pozitive.

XgxfQELBk40

je i vogel ti gjel-qesh-

Angel69
20-08-2017, 23:23
XgxfQELBk40

je i vogel ti gjel-qesh-

Kikirikiiii lol

Pirati
20-08-2017, 23:39
pardje me ndodhi duke lexuar titullin, se ishte nje teme me Skenderbeun dhe click temes, e prisja illustrejshen me shpate :D kur shikoj ketu kishin hedhur topin ne fushe edhe: a je me ne a me ata ? :D

Semiku
21-08-2017, 08:17
XgxfQELBk40

je i vogel ti gjel-qesh-
Ndersa ndeshja e kthimit 4:1 per Seltikun...cfar autogoli i Seltikut hehe
Ne krahasim me Skenderbeun,kjo qe shohim ne video nga ekipe te asaj kohe Flamurtari,Tirana,Partizani eshte fuboll i nivelit te ulet...jo qe Skenderbeu luan kushedi se cfar futbolli,por qendron me larte - edhe per nga suksesi.
Jeni nostalgjik ju pleqt e forumit.

drague
21-08-2017, 08:34
Ndersa ndeshja e kthimit 4:1 per Seltikun...cfar autogoli i Seltikut hehe
Ne krahasim me Skenderbeun,kjo qe shohim ne video nga ekipe te asaj kohe Flamurtari,Tirana,Partizani eshte fuboll i nivelit te ulet...jo qe Skenderbeu luan kushedi se cfar futbolli,por qendron me larte - edhe per nga suksesi.
Jeni nostalgjik ju pleqt e forumit.

kqyre Semiku i vogel taka taka``serenat``

MClGJIn2ypA

Semiku
21-08-2017, 08:45
Mos u nxito ,je ndoshta pak i ri ,te thuash ekipi me i forte ne historine e klubeve shqiptare eshte shume e ekzagjerume.
Mos krahaso Mlade apo Kairatin me Partizanin e beogradit e dikurshem ,barcelonen apo ajaxin e famshem. Tirona i ka majt barazim Ajaxit 2-2 dhe ai ishte Ajaxi frikshem i vieteve 70 ,jo ekip dosido. Flamurtari rrifte barcelonen dhe i ka majt 2 barazime , 1 ne kamp nou dhe 1 ne vlore por me gol jashte fushe kualifikohej barcelona. Edhe dinamo ka pas ekip sh t'mire.
Turet e kaluara sjane mates per te percaktuar ekipin me te forte ne historine e klubeve shqiptare sepse formati ka ndryshuar ,eshte shume here me e thjeshte sot te kalosh 2-3 ture sesa para viteve 90 ku qe ne turin e pare te binin ekipe te frikshme. Pastaj lojtar si ne vitet 80 ku futbolli shqiptar pati nje far rritje as nuk krahasohen me kto lojtaret e skenderbeut.
Nuk eshte kriter as ajo qe ke luajtur mire vetem nje ndeshje me ekipe te medha [zakonisht si vendes] dhe je eliminuar.
Kriter mbetet kalimi i turit ne dy ndeshje...Skenderbeu ka qen nje hap per te hyre ne champions,ka luajtur ne Europa league,edhe kete vit munde tja dal te hyje ne Europa League.E gjith kjo e Skenderbeut eshte arritje me e madhe se te eliminosh nje ekip mesatar si Partizani i Beogradit ku je teresisht inferior ne ndeshjen e kthimit [bravo Sokol Kushta].

Per te dhene nje vleresim objektiv,duhet pare ndeshjet full te Flamurtarit,Partizanit,Tiranes...por nga ajo qe shoh ne video,Flamurtari qendron me larte per nga niveli i lojes se keto ekipet nga Tirana.

Kjo sekuence nga Flamurtari - Barcelona eshte impresionuese...presing,marrje e topit dhe kundersulm i Flamurtarit eshte ne nivelin e Real Madridit te sotem,...tranzicion prej mbrojtjes ne sulm,shkelqyeshem.
https://www.youtube.com/watch?v=MClGJIn2ypA

murik
22-08-2017, 02:12
Dinamon e Bukureshtit 1-2 17 Nentori brenda ne Bukuresht. Shkelqim Muca beri ate golin me sprint. 17 Nentori ka patur ekip shume te mire ne vitet 1984-86. Shkelqim Muca ka qene nje nga lojtaret me te mire qe ka patur Shqiperia, ate golin qe i beri Mustes se Partizanit ishte per ne analet e futbollit.

Une kurre nuk e kam kuptuar pse nuk ecnin Skuadrat tona te atyre veteve ne Evrope? Kane patur kompleksin e Hirushes, sepse nuk kishin asgje per te patur zili nga skuadrat kundershtare te kohes.

lojtaret tane as kepuce nuk kishin ne ate kohe. ka qene nje varferi dhe izolim i frikshem,i pa perfytyrueshem per brezat e sotem.

Gi de Masha
22-08-2017, 02:15
Aman moderatorė, supermoderatorė e admina, ndryshojani pak titullin kėsaj teme se nė shikim tė parė, kėshtu sic ėshtė shkruar " Skenderbeu, do te beje historine ne Europe!", sikur po i jep tjetėr kuptim ( tė kthen nė kohėn e Skėnderbeut ). Sė paku bėjeni kėshtu: KF "Skenderbeu", do te beje historine ne Evrope!

Respekt

Angel69
23-08-2017, 16:26
Nje dite para ndeshjes ndermjet Skenderbeut - Dinamo Zagreb jane shitur 10 000 bileta, nderkohe qe kapciteti maximal i stadiumit "Elbasan Arenea" eshte 13 000 vende.

Ishalla me kualifikim neser.

Semiku
23-08-2017, 18:11
Mediumet kroate shkruajne qe kjo Dinamo eshte me e dobta ne dhjete vitet e fundit.Te gjithe jane unanim qe do ta mundin Skenderbeun duke shtuar qe e kane nenvlersuar ekipin shqiptar ne ndeshjen e pare.
Edhe bookmejkeret nuk besojne ne Skenderbeun,@1.65 per Dinamon dhe @4.70 per fitoren e Skenderbeut.

Te shpresojme,por do te jete teper e veshtire per Skenderbeun.
60 - 40 per Dinamo Zg.

SystemA
23-08-2017, 19:13
Mediumet kroate shkruajne qe kjo Dinamo eshte me e dobta ne dhjete vitet e fundit.Te gjithe jane unanim qe do ta mundin Skenderbeun duke shtuar qe e kane nenvlersuar ekipin shqiptar ne ndeshjen e pare.
Edhe bookmejkeret nuk besojne ne Skenderbeun,@1.65 per Dinamon dhe @4.70 per fitoren e Skenderbeut.

Te shpresojme,por do te jete teper e veshtire per Skenderbeun.
60 - 40 per Dinamo Zg.

Kur luhet neshja.....

Elian70
23-08-2017, 19:26
Aman moderatorė, supermoderatorė e admina, ndryshojani pak titullin kėsaj teme se nė shikim tė parė, kėshtu sic ėshtė shkruar " Skenderbeu, do te beje historine ne Europe!", sikur po i jep tjetėr kuptim ( tė kthen nė kohėn e Skėnderbeut ). Sė paku bėjeni kėshtu: KF "Skenderbeu", do te beje historine ne Evrope!

Respekt


KF duket si KuluFa...ta lene sic eshte se e dine se cfare u ben Labi...

Semiku
23-08-2017, 19:38
Kur luhet neshja.....
Neser,ora 20:00

Angel69
23-08-2017, 21:55
Gje e mire qe Dinamo eshte favorite. Presjoni eshte plotesishte ne anen e kroateve.

murik
24-08-2017, 00:41
Nese Skenderbeu nuk peson gol ne pjesen e pare,Dinamo do nervozohet dhe do leje hapesira prapa te cilat do ti japin mudnesi Skenderbeut te shenoje me kundersulm. Kam frike 15-20 minutat e para.

Semiku
24-08-2017, 20:59
Skenderbeu - Dinamo Zg. 0:0

Skenderbeu ne Europa League... Ju lumteeeee !

Angel69
24-08-2017, 22:18
Ja pra qe intuita ime asnjehere nuk gabon kur behet fjale per futboll. Titulli i temes qe kam hapur une diku para 2-3 viteve flet vete...


Skenderbeu ekipi legjend ne Shqiperi, por qe tashme po ben historine ne Europe duke arritur per te dyten here fazen e grupeve ne UEL.

Suksese cunave me tej qe ben krenar nje komb te tere.

Angel69
24-08-2017, 22:23
Skėnderbeu pėrsėrit historinė, kualifikohet me 10 lojtarėSkėnderbeu ia doli tė kualifikohet nė fazėn e grupeve tė Europa League pėr herė tė dytė nė historinė e tij, njė arritje fantastike e cila i garanton gjithashtu njė cek tė majmė nga ana e UEFA-s.


90 minutėshi i kthimit nė stadiumin Elbasan Arena u mbyll me shifrat 0-0, rezultat qė lė jashtė kroatėt dhe mban tė paktėn edhe disa muaj, flamurin shqiptar nė futbollin kontinental.

Latifi ishte autor i njė prove fantastike pasi me lojėn e tij futi jo pak nė panik prapavijėn e Dinamos ndėrsa Soue dhe Radas kishin shanset e tyre pėr t’i dhėnė epėrsinė Skėnderbeut.

Nė fraksionin e dytė korēarėt u tėrhoqėn disi dhe rrezikuan ta pėsonin me Sudanin. Kartoni i dytė i verdhė pėr Nimagan nė tė 78’ e komplikoi akoma edhe mė tepėr situatėn pėr “Ujqėrit e Dėborės”, por fatmirėsisht kroatėt dėshtuan nė pėrpjekjet e tyre ndėrsa e gjithė ndeshja u mbyll nė barazim, duke kualifikuar Skėnderbeun.

Kėshtu dy vjet nga protagonizmi nė grupet e Europa League, korēarėt e bėjnė kėtė sėrish duke u konfirmuar si skuadra mė e mirė shqiptare nė dekadėn e fundit. Ky sukses fuqizon Ujqėrit edhe nga ana financiare pasi ēeku i UEFA-s do tė kalojė 3.3 milionė Eurot, tė destinuar tė shtohen pėr ēdo fitore ose barazim potencial nė tė ardhmen.

murik
24-08-2017, 22:54
3.3 milione te garantuara,plus per cdo barazim ose fitore te mundshme ne 6 ndeshjet e grupeve ka cmim.Plus te drejtat televizive per 3 ndeshjet brenda.Shume gje e madhe per nje klub shqiptar.fantastike.

Angel69
24-08-2017, 23:00
Murik, mos harro qe arketuan dhe 1 mln € nga shitja e Latifit, dhe pritet qe Nimanga te trensferohet ne Rusi per 700 mi € minimalishte.

Beu_Shpata
24-08-2017, 23:52
Bravo Skenderbeu!

Nuk eshte cudi qe skuadra me e sukseshme shqiptare ne Europe ka emrin Skender Beu! ca kujtuat ju...? do ishte Partizani apo Dinamo:D?

Angel69
24-08-2017, 23:58
Faleminderit, Skėnderbe!H I S T O R I K E! Pėr tė parėn herė nė historinė e futbollist Shqiptar njė skuadėr kalon katėr ture nė Europa League dhe pėr tė dytėn herė nė historinė e klubit, Skėnderbeu i Korēės do tė shijojė emocionet e grupeve tė Europa League-s. Do tė mbahet mend gjatė nata e 24 gushtit, e cila do tė shėnohet nė njė faqe tė artė tė historisė sė futbollit shqiptar, pasi njė skuadėr shqiptare bėri historinė.

Tė besuarit e Ilir Dajės morėn njė barazim 0-0 nė njė ndeshje heroike nė “Elbasan Arena”, ku kundėrshtar ishte Dinamo Zagreb, ndoshta skuadra mė e mirė nė Ballkan nė dekadėn e fundit. Futbolli ėshtė i bukur, pasi asgjė nuk ėshtė si nė matematikė, futbolli ėshtė i bukur pasi ka plot tė papritura tė bukura, si kjo e Skėnderbeut.

Njė hakmarrje e ėmbėl pėrballė njė kundėrshtari qė vetėm dy sezone mė parė i mohoi ėndrrėn Champions. Tashmė historia do tė rishkruhet, pasi Skėnderbeu theu rekordin e Kukėsit, Daja rekordin e Josės, por mbi tė gjitha tregoi se asgjė nuk ėshtė rastėsi, Skėnderbeu ėshtė njė klub futbolli qė mban lart emrin e Shqipėrisė, por dhe heroit tonė kombėtar.

1-1 nė Kroaci, 0-0 nė Elbasan. 180 minuta larg Korēės, njė fatkeqėsi, por sot e gjithė Korēa ishte nė Elbasan.

Njė ndeshje e madhe, nė ēdo drejtim, pėr nga mėnyra si u menaxhua, pėr qetėsinė dhe pjekurinė e treguar, pėr faktin se nuk u pa asnjė shenjė inferioriteti.

Kemi qenė tė vegjėl, shumė tė vegjėl, nė Europė. Tani jemi rritur, tė paktėn Skėnderbeu. Por Skėnderbeu ėshtė shqiptar, apo jo? Tė marrin shembull klubet e tjera, sepse ka ikur koha kur luanim pėr tė kaluar njė tur.

Miliona, nder, rekord me 4 ture tė kaluar nė Europė, krenari pėr gjithė shqiptarėt: Faleminderit Skėnderbe!

Semiku
25-08-2017, 00:11
Bravo per Skenderbeun,beri befasi ndaj klubit me te mire te futbollit ne keto hapsira,sic eshte Dinamo Zg.
Grupin nuk munde ta kalojne,por me mire tani eshte ti bien ekipa te medha ne grup,qe kane emer...do te fitojne me shume para.
Me se miri eshte ti bie :
Arsenali,Milan [ nga grupi 1]
Everton,Marseille [nga grupi 2]
Grupi 3 nuk ka ekipe me emer.

Mediumet kroate
- Dinamo turperon futbollin kroat
- Futbollistet shqiptar luajten me zemer
- Katastrofe

http://www.panorama.com.al/sport/wp-content/uploads/2017/08/20992725_1449417975095919_2202663859904502520_n-470x312.jpg

COB
25-08-2017, 01:10
Bravo Skėnderbeu.

Loja fitohet nė fushė, edhe nėse je mė i dobėt se kundėrshtari, njė taktikė e mirė mjafton qė tė fiton ndeshjen.

Por nuk mė pėlqeu transferimi i ri Batuhan Karadeniz. E njoh prej kohės kur luante nė Beshiktash dhe hiq nuk ėshtė i diciplinuar. Ėshtė talent, shtatlartė, teknik por nuk ka diciplinė.

Semiku
25-08-2017, 01:55
Bravo Skėnderbeu.

Loja fitohet nė fushė, edhe nėse je mė i dobėt se kundėrshtari, njė taktikė e mirė mjafton qė tė fiton ndeshjen.

Por nuk mė pėlqeu transferimi i ri Batuhan Karadeniz. E njoh prej kohės kur luante nė Beshiktash dhe hiq nuk ėshtė i diciplinuar. Ėshtė talent, shtatlartė, teknik por nuk ka diciplinė.
Fenerbahcen tande e eliminuan maqedonte e Vardarit...i munden edhe ne Stamboll.
Cfar turpi.

zirconium
25-08-2017, 02:16
Europa League eshte Kupa Uefa?

murik
25-08-2017, 02:23
Europa League eshte Kupa Uefa?

U hoq kupa e kupave dhe u krijua Europa League. Pra ish kupa UEFA,tani ka kete formulen e Europa leagues

murik
25-08-2017, 02:24
Dkur ishin kupa e kampioneve,kupa UEFA,dhe kupa e kupave.

zirconium
25-08-2017, 02:26
U hoq kupa e kupave dhe u krijua Europa League. Pra ish kupa UEFA,tani ka kete formulen e Europa leagues

Po edhe keta ngelen duke i ndryshuar emrat.
E kane bere te ngjashme me Champions league e thashe mos e kane ndryshuar edhe ate.
Flm per shpjegimin

Semiku
25-08-2017, 12:44
Skenderbeu ne grupin B

1.Dinamo Kiev
2.Yang Boys
3.Partizani Beograd
4.Skenderbeu

Grup palidhje,ekipe koti...do te shkojne ne Beograd te Partizani,ne te njejten stadium ku u luajt Serbi-Shqiperi.
Kunder ukrainasve,zvicrraneve,serbeve ...fujjj

Ragnar
25-08-2017, 12:54
Ne krahasim me ekipet tjera qe ishin, nuk i ka ra edhe keq. :)

3d1
25-08-2017, 13:21
grup relativisht i lehte per skenderbeun
kryendeshja per korcaret do jete me partizanin e beogradit......me dron i rrahim 😁

Beu_Shpata
25-08-2017, 18:42
Bravo per Skenderbeun,beri befasi ndaj klubit me te mire te futbollit ne keto hapsira,sic eshte Dinamo Zg.
Grupin nuk munde ta kalojne,por me mire tani eshte ti bien ekipa te medha ne grup,qe kane emer...do te fitojne me shume para.
Me se miri eshte ti bie :
Arsenali,Milan [ nga grupi 1]
Everton,Marseille [nga grupi 2]
Grupi 3 nuk ka ekipe me emer.

Mediumet kroate
- Dinamo turperon futbollin kroat
- Futbollistet shqiptar luajten me zemer
- Katastrofe

http://www.panorama.com.al/sport/wp-content/uploads/2017/08/20992725_1449417975095919_2202663859904502520_n-470x312.jpg

Futbolli ėshtė luftė psikologjike aq sa ėshtė edhe fizike. Kėta lojtarė kan fituar besim ne vetvete dhe kjo do t'ju vlej mė shumė se paratė qė do tė fitojnė. Shqipėria ka patur gjithmonė talent, sidomos gjatė kohės sė diktaturės por sistemi i nepotizmit i kohės ka djegur mė shumė talent sesa kultivojė. Edhe ai talent qė ishte, ishte i kufizuar tė luantė brėnda vendit. Shqipėria ka patur disa lojtarė tė cilėt mund tė ishin bėrė lojtarė 'world class' po tė ishin lejuar tė luanin me skuadra tė huaja. Shkėlqim Muēa, Demollari, Musta, Rragami, Zmiani, Baēi, vėllezėrit e Flamurtarit nuk mė kujtohen emrat tani.

Angel69
25-08-2017, 19:06
Mendoj se jemi me fat per grupin qe na ra. Dinamo Zagreb eshte shume me lart se Partizani Beogradit dhe Yang Boysat. Pse jo mos te provojme te kalojme grupin perderisa eliminuam Kroatet...

SystemA
25-08-2017, 19:47
Futbolli ėshtė luftė psikologjike aq sa ėshtė edhe fizike. Kėta lojtarė kan fituar besim ne vetvete dhe kjo do t'ju vlej mė shumė se paratė qė do tė fitojnė. Shqipėria ka patur gjithmonė talent, sidomos gjatė kohės sė diktaturės por sistemi i nepotizmit i kohės ka djegur mė shumė talent sesa kultivojė. Edhe ai talent qė ishte, ishte i kufizuar tė luantė brėnda vendit. Shqipėria ka patur disa lojtarė tė cilėt mund tė ishin bėrė lojtarė 'world class' po tė ishin lejuar tė luanin me skuadra tė huaja. Shkėlqim Muēa, Demollari, Musta, Rragami, Zmiani, Baēi, vėllezėrit e Flamurtarit nuk mė kujtohen emrat tani.

Ta kujtoje une emrin....
https://www.youtube.com/watch?v=i2JAxntjUHY
Ndersa emri i pare qe keni shkruar juve,i bente flamurtaret e vllores te mbillnin ...patate ne FUSHE.
Ja u XITE....JETEN .
Jo per noi gjo.

3d1
25-08-2017, 20:16
Mendoj se jemi me fat per grupin qe na ra. Dinamo Zagreb eshte shume me lart se Partizani Beogradit dhe Yang Boysat. Pse jo mos te provojme te kalojme grupin perderisa eliminuam Kroatet...
partizanin e.ndoqa ne dy ndeshjet me olympiakosin dhe nuk me duket se eshte me lart se skenderbeu.....zviceranet nuk i kam par....skenderbeu i ka mundesite , vetem nese nuk luajne ndonje bast.

Semiku
25-08-2017, 20:22
Kėta lojtarė kan fituar besim ne vetvete dhe kjo do t'ju vlej mė shumė se paratė qė do tė fitojnė.
Mendova ne parate qe do ti fitonte Skenderbeu,si klub.
3.3 mil euro qe u kualifikuan,fitorja 0.3 dhe barazimi 0.2 mil.euro,biletat e 3 ndeshjeve vendas,te drejtat e transmetimit.Per nje klub shqiptar para sa te duash.
Shqipėria ka patur gjithmonė talent, sidomos gjatė kohės sė diktaturės por sistemi i nepotizmit i kohės ka djegur mė shumė talent sesa kultivojė. Edhe ai talent qė ishte, ishte i kufizuar tė luantė brėnda vendit. Shqipėria ka patur disa lojtarė tė cilėt mund tė ishin bėrė lojtarė 'world class' po tė ishin lejuar tė luanin me skuadra tė huaja. Shkėlqim Muēa, Demollari, Musta, Rragami, Zmiani, Baēi, vėllezėrit e Flamurtarit nuk mė kujtohen emrat tani.
Ke harruar Panajot Pano,shume veta thone qe eshte futbollisti me i mir shqiptar i gjitha kohrave.

Semiku
25-08-2017, 20:35
Mendoj se jemi me fat per grupin qe na ra. Dinamo Zagreb eshte shume me lart se Partizani Beogradit dhe Yang Boysat. Pse jo mos te provojme te kalojme grupin perderisa eliminuam Kroatet...
Te trija ekipet jane me te mira se Skenderbeu,sidomos Dinamo Kiev.
Per te kaluar grupin duhet minimum 8 deri 9 pike,nuk mundet ta arrij kete Skenderbeu.
Ekipe koti sepse nuk ngrejne shikueshmeri,...ti kishte rene Arsenali [apo Milani] vetem nga te drejtat televizive do ti kishin marre minimum 1 mil.euro per ndeshjen si vendas.

Transfermarkt
Dinamo Kiev 83.2 mil.eur
Young Boys 27.3
Partizan Bg. 20.2
Skenderbeu 7.0

Angel69
25-08-2017, 20:37
partizanin e.ndoqa ne dy ndeshjet me olympiakosin dhe nuk me duket se eshte me lart se skenderbeu.....zviceranet nuk i kam par....skenderbeu i ka mundesite , vetem nese nuk luajne ndonje bast.

Nese Partizani Beogradit te eshte dukut dobet, Zvicerianet jane akoma me dobet. Jane meso ekip ne kampionatin Zvicerian. Shpresoj ti perballojme e te tentojme.

Angel69
25-08-2017, 20:43
Te trija ekipet jane me te mira se Skenderbeu,sidomos Dinamo Kiev.
Per te kaluar grupin duhet minimum 8 deri 9 pike,nuk mundet ta arrij kete Skenderbeu.
Ekipe koti sepse nuk ngrejne shikueshmeri,...ti kishte rene Arsenali [apo Milani] vetem nga te drejtat televizive do ti kishin marre minimum 1 mil.euro per ndeshjen si vendas.

Transfermarkt
Dinamo Kiev 83.2 mil.eur
Young Boys 27.3
Partizan Bg. 20.2
Skenderbeu 7.0Se ve ne dyshim fare qe jane me lart te treja ekipet qe na kane ren. Llogjika ime eshte se perderisa eliminuam Dinamon e Zagrebit, qe jane me lart se Zicerianet dhe Serbet, pse jo mos te besojme ne kualifikim

SystemA
25-08-2017, 20:52
Mendova ne parate qe do ti fitonte Skenderbeu,si klub.
3.3 mil euro qe u kualifikuan,fitorja 0.3 dhe barazimi 0.2 mil.euro,biletat e 3 ndeshjeve vendas,te drejtat e transmetimit.Per nje klub shqiptar para sa te duash.

Ke harruar Panajot Pano,shume veta thone qe eshte futbollisti me i mir shqiptar i gjitha kohrave.

Ashtu thone....ka pas kene nje trainer i Tirones qe boni nje pyetje: kush do e mbaje Panon??
Une profesor....u pergjigj nje nga vellezerit apo nga fisi i Frasherve.
Profesori leshoi nje mace te zeze....e kap dot???
Kapet macja mer kaptinKALE...
GREATE.

SystemA
25-08-2017, 21:52
Partizoni-vrromat e tirones...ne mos gabohem 1983.
Kros apo harkim nga Muc Fagu,dhe kapterri i Shijakut Agim Murati me testa ja u PALLAKUQI.
Prap ose perseri nga fisi i Frasherve(Hajriu me duket) i tha arbitrit: ishte faull se me vuri brrylat mbi supe???
Arbitri u pergjigj: IDIOT ishin kycet e KEMBEVE mbi kaptinen tate.
Noten e mire.

Beu_Shpata
25-08-2017, 22:33
Mendova ne parate qe do ti fitonte Skenderbeu,si klub.
3.3 mil euro qe u kualifikuan,fitorja 0.3 dhe barazimi 0.2 mil.euro,biletat e 3 ndeshjeve vendas,te drejtat e transmetimit.Per nje klub shqiptar para sa te duash.

Ke harruar Panajot Pano,shume veta thone qe eshte futbollisti me i mir shqiptar i gjitha kohrave.

Edhe fitimi i parase nuk eshte keq jo :).

Keshtu thone, por Panajoti ka qene nje kohe tjeter. Une e kisha fjalen per vitet 80-te.

Semiku
25-08-2017, 23:20
Ashtu thone....ka pas kene nje trainer i Tirones qe boni nje pyetje: kush do e mbaje Panon??
Une profesor....u pergjigj nje nga vellezerit apo nga fisi i Frasherve.
Profesori leshoi nje mace te zeze....e kap dot???
Kapet macja mer kaptinKALE...
GREATE.
Nuk ka video incizime te asaj kohe per ta pare cfar ka qene Panajot Pano,por i paska lene pershtypje edhe Beckenbauerit...duket qe paska qene class.

Wikipedia ne anglisht,gjermanisht,greqisht,holandisht e paraqitka si grek,rrjedh nga nje familje greke...Panajot Pano grek !!!
Te hyjme ne Wikipedia tja redaktojme kete permbajtje,ketyre bithcireve.
Hyra edhe ne disa sajte anglisht per historine e futbollit,edhe aty e paraqesin si grek !

Semiku
25-08-2017, 23:28
Keshtu thone, por Panajoti ka qene nje kohe tjeter. Une e kisha fjalen per vitet 80-te.
Kur flet per vitet 80ta,prap ke harruar pa permend heroin e Beogradit Sokol Kushten.

Mjafton vetem ai gol qe Kushta te permendet,te hyje ne histori.

Beu_Shpata
25-08-2017, 23:43
Kur flet per vitet 80ta,prap ke harruar pa permend heroin e Beogradit Sokol Kushten.

Mjafton vetem ai gol qe Kushta te permendet,te hyje ne histori.

Nė atė kohė Flamurtari barazoi me Barcelonėn 2:2 dhe Tirana mundi Staun e Bukureshtit 2:1 nė Rumani. E mbaj mėnd mirė se kam qenė gjithmonė tifoz i Tiranės.

Semiku
26-08-2017, 01:08
E mbaj mėnd mirė se kam qenė gjithmonė tifoz i Tiranės.
Pse nuk ishte tifoz i Partizanit ? :D

Kur ka pasur klub me emrin Partizani,pse nuk formohej nje klub tjeter me emrin Ballisti.
Kishte mundesi te emerohej nje klub futbolli me emer te tille ne ate kohe...KF Ballisti,pse jo !

Ne stadiumin Qemal Stafa ndeshen Partizani dhe Ballisti,e vlefshme per kampionatin shqiptar ...hehe

SystemA
26-08-2017, 16:00
Nuk ka video incizime te asaj kohe per ta pare cfar ka qene Panajot Pano,por i paska lene pershtypje edhe Beckenbauerit...duket qe paska qene class.

Wikipedia ne anglisht,gjermanisht,greqisht,holandisht e paraqitka si grek,rrjedh nga nje familje greke...Panajot Pano grek !!!
Te hyjme ne Wikipedia tja redaktojme kete permbajtje,ketyre bithcireve.
Hyra edhe ne disa sajte anglisht per historine e futbollit,edhe aty e paraqesin si grek !

beni me Ledion kane qene ne plazh....rastesisht.Rebeka ishte SEXY dhe YLL.Kishte thashetheme por koha ishte e tille.
Te gjithe panajotet jane greke(sipas emertimit) edhe Kanaci....Panajot.

Beu_Shpata
28-08-2017, 18:29
Pse nuk ishte tifoz i Partizanit ? :D

Kur ka pasur klub me emrin Partizani,pse nuk formohej nje klub tjeter me emrin Ballisti.
Kishte mundesi te emerohej nje klub futbolli me emer te tille ne ate kohe...KF Ballisti,pse jo !

Ne stadiumin Qemal Stafa ndeshen Partizani dhe Ballisti,e vlefshme per kampionatin shqiptar ...hehe

Bllistėt ishin armiq tė diktaturės kurse partisanėt dhe dinamovitėt ishin dinamoja e saj. Kurse tifozat e tė dyjave ishin patriotė tė kohės sipas parametrave qė pėrcaktonte Partia:d


P.s Bllistėt e Vlorės e kishin njė skuadėr tė tyre quhej Flamurtari kurse Shkodra kishte nacionalistėt me emrin 'Vllaznia' pjesa mė e madhe e tė pėrndjekurve politik ishin me Vllazninė. Kurse pjesa tjetėr ishte politikisht korrekt ishin tifozė me dy skuadrat e Partisė, Partizani dhe Dinamo. :D

SystemA
28-08-2017, 23:13
Nė atė kohė Flamurtari barazoi me Barcelonėn 2:2 dhe Tirana mundi Staun e Bukureshtit 2:1 nė Rumani. E mbaj mėnd mirė se kam qenė gjithmonė tifoz i Tiranės.

Ku ke qen noi iher n`stadium ti koktul???
Tironcit sikur kishin pordh....apo PO??
Debil.

Semiku
28-08-2017, 23:17
Bllistėt ishin armiq tė diktaturės kurse partisanėt dhe dinamovitėt ishin dinamoja e saj. Kurse tifozat e tė dyjave ishin patriotė tė kohės sipas parametrave qė pėrcaktonte Partia:d

P.s Bllistėt e Vlorės e kishin njė skuadėr tė tyre quhej Flamurtari kurse Shkodra kishte nacionalistėt me emrin 'Vllaznia' pjesa mė e madhe e tė pėrndjekurve politik ishin me Vllazninė. Kurse pjesa tjetėr ishte politikisht korrekt ishin tifozė me dy skuadrat e Partisė, Partizani dhe Dinamo. :D
Nuk besoj qe ndjenjat,simpatite proballisteve ne Shqipnin e EH ka qene e forte.Aq e forte qe te lidhen me nje klub futbolli.Ne baze te cilave kritere thua qe tifozet e Flamurtarit kane qene perkrahes te ballisteve ?
As sot nuk ka ne Shqipni ndjenja balliste,pervec ne margjina te shoqerise....Ne Vlore u ngrit Flamuri,emri i KF Flamurtari...simbolike e gjetur.
Kjo me Vllaznin e Shkodres munde te jete e vertete,qe rreth saj jane mbledhur dhe kane bere tifo njerez me ide nacionaliste...edhe per mua Vllaznija e Shkodres me eshte klub me i dashur nder klubet ne Shqipni.

Me Partizanin dhe Dinamon ishin njerezit e regjimit,por cilet njerez benin tifo per Tiranen ?

SystemA
28-08-2017, 23:20
Nuk besoj qe ndjenjat,simpatite proballisteve ne Shqipnin e EH ka qene e forte.Aq e forte qe te lidhen me nje klub futbolli.Ne baze te cilave kritere thua qe tifozet e Flamurtarit kane qene perkrahes te ballisteve ?
As sot nuk ka ne Shqipni ndjenja balliste,pervec ne margjina te shoqerise....Ne Vlore u ngrit Flamuri,emri i KF Flamurtari...simbolike e gjetur.
Kjo me Vllaznin e Shkodres munde te jete e vertete,qe rreth saj jane mbledhur dhe kane bere tifo njerez me ide nacionaliste...edhe per mua Vllaznija e Shkodres me eshte klub me i dashur nder klubet ne Shqipni.

Me Partizanin dhe Dinamon ishin njerezit e regjimit,por cilet njerez benin tifo per Tiranen ?

Zejtaret...po ta shkruaj vete(tifozat e tirones).
Ti bej nje pyetje ketij mirditorit: ku u ulshin tek Qemal Stafa ...ultrasit e Tirones(ne ato vite)???
Po e gjeti ka noten 10-te...ose 1-sh se e para ishte dhe me yll.

Beu_Shpata
28-08-2017, 23:25
Nuk besoj qe ndjenjat,simpatite proballisteve ne Shqipnin e EH ka qene e forte.Aq e forte qe te lidhen me nje klub futbolli.Ne baze te cilave kritere thua qe tifozet e Flamurtarit kane qene perkrahes te ballisteve ?
As sot nuk ka ne Shqipni ndjenja balliste,pervec ne margjina te shoqerise....Ne Vlore u ngrit Flamuri,emri i KF Flamurtari...simbolike e gjetur.
Kjo me Vllaznin e Shkodres munde te jete e vertete,qe rreth saj jane mbledhur dhe kane bere tifo njerez me ide nacionaliste...edhe per mua Vllaznija e Shkodres me eshte klub me i dashur nder klubet ne Shqipni.

Me Partizanin dhe Dinamon ishin njerezit e regjimit,por cilet njerez benin tifo per Tiranen ?

Per Flamurtarin bera shaka. Vlora ka patur shume balliste!

Une beja tifo per Tiranen. Me shume benin tifo per Partizanin dhe Dinamon. Keto ishin dy skuadrat e rregjimit se nje pjese e mire qe ishte e indoktrinuar si puna e SystemA ishin tifoze defakto me skuadrat e Partise:d

Beu_Shpata
28-08-2017, 23:27
Ku ke qen noi iher n`stadium ti koktul???
Tironcit sikur kishin pordh....apo PO??
Debil.

Stadiume me kapaticet 80,000 spektatore. Stadiumi Qemal Stafa ishte dhe vazhdon te jete primitive si mendjet tuaja te ndryshkura qe nuk u zhvilluan edhe pse jetoni ne qytete te vjetra dhe me kulture qindravjecare. Keni ngel Tironsa edhe pse keni shku Munich!

Ata qe shajne jane te share dy here nje here nga ata qe shahen dhe nje here nga ata qe i lexojne;).

SystemA
28-08-2017, 23:29
Beni ishte tifoz me shkendine dhe Demat e kuq.
Apropo ...tifozat e Tirones(ultrasit) ne Tribune-n A,prane dhjeces E.Sepse afer tribunes se udheheqjes nuk bertisnin dot: myte morrin e kuq.
Bileta kushtote 30 leke te vjetra...pra beu RRI URTE.
:gezuar:

SystemA
28-08-2017, 23:31
Stadiume me kapaticet 80,000 spektatore. Stadiumi Qemal Stafa ishte dhe vazhdon te jete primitive si mendjet tuaja te ndryshkura qe nuk u zhvilluan edhe pse jetoni ne qytete te vjetra dhe me kulture qindravjecare. Keni ngel Tironsa edhe pse keni shku Munich!

Ata qe shajne jane te share dy here nje here nga ata qe shahen dhe nje here nga ata qe i lexojne;).

Pash <neren> mos me caj DARET...kur ske haber nga futbolli SHQIPTAR,per ate kohe.

Angel69
28-08-2017, 23:39
Cuna, eshte teme futbolli ku diskutojme per Skenderbeun. Te fortin virtual dhe te berit Me mjeshter se Shakohoxha bejini privatishte sa te doni. Plss temen lereni te qete ta shijojme ne te tjeret per ate qellim qe eshte hapur.

SystemA
28-08-2017, 23:43
Cuna, eshte teme futbolli ku diskutojme per Skenderbeun. Te fortin virtual dhe te berit Me mjeshter se Shakohoxha bejini privatishte sa te doni. Plss temen lereni te qete ta shijojme ne te tjeret per ate qellim qe eshte hapur.

Skenderbeu le ta beje historine ne Europe.
Ndersa njoni i tha SOT Angerkos: ju mujtem aaa(ja futa kot se nuk i pashe neshjet).
I kemi shite te gjithe dhe luajtem me cuna te rinj.
Ultras i Dinamo te Zagrebit-KY.

Semiku
28-08-2017, 23:45
Zejtaret...po ta shkruaj vete(tifozat e tirones).
flm...por gjitkund shkruhet qe KF Tirana ka qene dhe eshte klubi me popullor ne Shqipni.Nese eshte keshtu,nuk jane vetem zejtaret e Tiranes tifoz te saj.
Ti bej nje pyetje ketij mirditorit: ku u ulshin tek Qemal Stafa ...ultrasit e Tirones(ne ato vite)???
Munde mos ta dije,me sa shoh nuk eshte i Tiranes dhe ka shkuar heret ne Amerike.Munde te besh tifo per Tiranen edhe pa qene ne stadium.
Ultras eshte me shume se sa tifoz,ata jetojne per klubin.

SystemA
28-08-2017, 23:53
flm...por gjitkund shkruhet qe KF Tirana ka qene dhe eshte klubi me popullor ne Shqipni.Nese eshte keshtu,nuk jane vetem zejtaret e Tiranes tifoz te saj.

Munde mos ta dije,me sa shoh nuk eshte i Tiranes dhe ka shkuar heret ne Amerike.Munde te besh tifo per Tiranen edhe pa qene ne stadium.
Ultras eshte me shume se sa tifoz,ata jetojne per klubin.

Pika e pare bie,sepse nuk kishte sportclub Tirana me shume tifoza ja perse dhe sepse: ishte diktature dhe ne rrethe tironen nuk e njifnin fare apo sja varnin,ose me drejte nuk behej propagande.Si demografi ne Veri i kishte Vllaznia e Shkodres,ne mes(perjashto Durrsin) dhe ne jug Partizoni.
Beu mund te beje tifozllik per ke te doje,por ne stadium te kesh qene apo ti kane thene....eshte ne mes nje hendek i tere(shprehje popullore Shqiptare).

Kaq.

derjansi
28-08-2017, 23:59
Nuk besoj qe ndjenjat,simpatite proballisteve ne Shqipnin e EH ka qene e forte.Aq e forte qe te lidhen me nje klub futbolli.Ne baze te cilave kritere thua qe tifozet e Flamurtarit kane qene perkrahes te ballisteve ?
As sot nuk ka ne Shqipni ndjenja balliste,pervec ne margjina te shoqerise....Ne Vlore u ngrit Flamuri,emri i KF Flamurtari...simbolike e gjetur.
Kjo me Vllaznin e Shkodres munde te jete e vertete,qe rreth saj jane mbledhur dhe kane bere tifo njerez me ide nacionaliste...edhe per mua Vllaznija e Shkodres me eshte klub me i dashur nder klubet ne Shqipni.

Me Partizanin dhe Dinamon ishin njerezit e regjimit,por cilet njerez benin tifo per Tiranen ?

Semik

Partizani ishte klubi i ministris se mbrojtjes
Dinamo ishte klubi i ministris se mrenshme

Ne fillimet e tyne asht e vertet qe tifizet e pare ishin personeli i ktyne digastereve, klubit te partizanit shtoi edhe veteranet e luftes qe iu bashkun si rezultat i nostalgjis. Duke qon se ministria e mbrojtjes kishte munsi me zgjedh lojtaret ma te mir si panajot pano pershembull shum shqiptar te brezave te mevonshem u bon tifoze te partizanit, jo se ishin njerez te rregjimit ose partis po thjesht se partizani kishte lojtaret ma te mir, sikurse sot ke tifoze te barēes ose realit thjesht se aty lujn mesi dhe ronaldo

Kurse FK Tirana ose 17 Nentori qe quhej athere ishte ekipi i qytetit te tiranes the tifozet ishin qytetaret autoktone te tiranes dhe zonave per rreth

Beu_Shpata
29-08-2017, 00:04
Semik

Partizani ishte klubi i ministris se mbrojtjes
Dinamo ishte klubi i ministris se mrenshme

Ne fillimet e tyne asht e vertet qe tifizet e pare ishin personeli i ktyne digastereve, klubit te partizanit shtoi edhe veteranet e luftes qe iu bashkun si rezultat i nostalgjis. Duke qon se ministria e mbrojtjes kishte munsi me zgjedh lojtaret ma te mir si panajot pano pershembull shum shqiptar te brezave te mevonshem u bon tifoze te partizanit, jo se ishin njerez te rregjimit ose partis po thjesht se partizani kishte lojtaret ma te mir, sikurse sot ke tifoze te barēes ose realit thjesht se aty lujn mesi dhe ronaldo

Kurse FK Tirana ose 17 Nentori qe quhej athere ishte ekipi i qytetit te tiranes the tifozet ishin qytetaret autoktone te tiranes dhe zonave per rreth

Dy rreshtat e para ishin me te sakte se pjesa tjeter e shkrimit e cila qendron deri diku. Eshte e vertete qe talentin me te mire e merrnin dy skuadrat e Partise si Dinamoja dhe Partizani por edhe Tiranan nuk ishte pa talent. Ne fakt Tiranes ja benin me hile kur luante me dy skuadrat e Partise sepse Partia duhet te fitonin gjithmone:d.

Tirana ka patur

Bacin
Sharren
Memen,
Hodjen
Mucen
Kolen
Mingen
Omurin
Keto jane ata qe me kujtohen tani per tani. Shkelqim Muca ka qene ndoshta mbas Panajot Panos talenti me i mire qe ka dale nga shqiperia deri sot. Ai nuk impenjoheshte shume, por kur luante kundra skuadrave te Partise, Dinamo dhe Partizani jepte 200%!

SystemA
29-08-2017, 00:06
Semik

Partizani ishte klubi i ministris se mbrojtjes
Dinamo ishte klubi i ministris se mrenshme

Ne fillimet e tyne asht e vertet qe tifizet e pare ishin personeli i ktyne digastereve, klubit te partizanit shtoi edhe veteranet e luftes qe iu bashkun si rezultat i nostalgjis. Duke qon se ministria e mbrojtjes kishte munsi me zgjedh lojtaret ma te mir si panajot pano pershembull shum shqiptar te brezave te mevonshem u bon tifoze te partizanit, jo se ishin njerez te rregjimit ose partis po thjesht se partizani kishte lojtaret ma te mir, sikurse sot ke tifoze te barēes ose realit thjesht se aty lujn mesi dhe ronaldo

Kurse FK Tirana ose 17 Nentori qe quhej athere ishte ekipi i qytetit te tiranes the tifozet ishin qytetaret autoktone te tiranes dhe zonave per rreth

Tirana ka pas DENBABADEN pese Familie Autoktone,te tjeret banonin ne fshatra.
Mungon Saura.
Permbledhja e drejte....ja dhe yoko-n e kemi me Brasilin!!!
Kuje....:d

derjansi
29-08-2017, 00:06
Nuk thash un se tirana nuk kishte talenta

Por partizani dominote kampionatin ne at koh

murik
29-08-2017, 00:08
Te trija ekipet jane me te mira se Skenderbeu,sidomos Dinamo Kiev.
Per te kaluar grupin duhet minimum 8 deri 9 pike,nuk mundet ta arrij kete Skenderbeu.
Ekipe koti sepse nuk ngrejne shikueshmeri,...ti kishte rene Arsenali [apo Milani] vetem nga te drejtat televizive do ti kishin marre minimum 1 mil.euro per ndeshjen si vendas.

Transfermarkt
Dinamo Kiev 83.2 mil.eur
Young Boys 27.3
Partizan Bg. 20.2
Skenderbeu 7.0

Sidoqofte per cdo barazim jane 120 mije euro dhe per fitore 300 mije. Ne gjashte ndeshje i kane mundesite per te rritur nivelin e lojes,eksperiencen dhe buxhetin. Objektivi u arrit. Tani ca te kapin te kapi qarr jane

SystemA
29-08-2017, 00:09
Dy rreshtat e para ishin me te sakte se pjesa tjeter e shkrimit e cila qendron deri diku. Eshte e vertete qe talentin me te mire e merrnin dy skuadrat e Partise si Dinamoja dhe Partizani por edhe Tiranan nuk ishte pa talent. Ne fakt Tiranes ja benin me hile kur luante me dy skuadrat e Partise sepse Partia duhet te fitonin gjithmone:d.

Tirana ka patur

Bacin
Sharren
Memen,
Hodjen
Mucen
Kolen
Mingen
Omurin
Keto jane ata qe me kujtohen tani per tani. Shkelqim Muca ka qene ndoshta mbas Panajot Panos talenti me i mire qe ka dale nga shqiperia deri sot. Ai nuk impenjoheshte shume, por kur luante kundra skuadrave te Partise, Dinamo dhe Partizani jepte 200%!

Cim Muca ka qene lojtar KLASI(shume e drejte) por langaraqet e tirones e ofendonin kur nuk u impenjonte derisa ju tregoi gishtin e mesit.
Ka qene dhe Mirel Josa...lojtar i Tirones.

murik
29-08-2017, 00:10
Partizoni-vrromat e tirones...ne mos gabohem 1983.
Kros apo harkim nga Muc Fagu,dhe kapterri i Shijakut Agim Murati me testa ja u PALLAKUQI.
Prap ose perseri nga fisi i Frasherve(Hajriu me duket) i tha arbitrit: ishte faull se me vuri brrylat mbi supe???
Arbitri u pergjigj: IDIOT ishin kycet e KEMBEVE mbi kaptinen tate.
Noten e mire.

Hajriu kishte nja 2 a 3 vjet qe e kish lene sportin ne 1983. E kam komshi ketu ne Philadelphia

murik
29-08-2017, 00:13
Nė atė kohė Flamurtari barazoi me Barcelonėn 2:2 dhe Tirana mundi Staun e Bukureshtit 2:1 nė Rumani. E mbaj mėnd mirė se kam qenė gjithmonė tifoz i Tiranės.

1 me 1 ne Vlore dhe 0-0 ne Baecelone. Tirona fitoi 1-0 ndeshjen e pare dhe 2-1 ne Bukuresht.Dinamo u eleminu nga Sportingu. Sume ndeshje e mire por Dinamo humbi shume raste per gol,sidomod Andrea Marko. Ne ate kohe 32 skuadra mernin pjese dhe kalimi i nje turi te fuste ne 16 ekipet me te mira.

SystemA
29-08-2017, 00:13
Hajriu kishte nja 2 a 3 vjet qe e kish lene sportin ne 1983. E kam komshi ketu ne Philadelphia

Ndoshta ka qene Kasmi.....

murik
29-08-2017, 00:15
Ndoshta ka qene Kasmi.....

Ndoshta, thjeshte per kuriozitet ta thashe se e njoh Hajriun.

Semiku
29-08-2017, 00:53
Semik

Partizani ishte klubi i ministris se mbrojtjes
Dinamo ishte klubi i ministris se mrenshme

Ne fillimet e tyne asht e vertet qe tifizet e pare ishin personeli i ktyne digastereve, klubit te partizanit shtoi edhe veteranet e luftes qe iu bashkun si rezultat i nostalgjis. Duke qon se ministria e mbrojtjes kishte munsi me zgjedh lojtaret ma te mir si panajot pano pershembull shum shqiptar te brezave te mevonshem u bon tifoze te partizanit, jo se ishin njerez te rregjimit ose partis po thjesht se partizani kishte lojtaret ma te mir, sikurse sot ke tifoze te barēes ose realit thjesht se aty lujn mesi dhe ronaldo

Kurse FK Tirana ose 17 Nentori qe quhej athere ishte ekipi i qytetit te tiranes the tifozet ishin qytetaret autoktone te tiranes dhe zonave per rreth
Flm... por une nuk thash qe tifozet e Partizanit dhe Dinamos benin tifo per shkak se e donin nenen Parti PPSHen.Kete e thote Beu__shpata -
"Tifozet e ketyre dy ekipeve ishin te indoktrinuar ideologjikisht".Ndersa kundershtaret e regjimit ishin te mbledhur rreth Vllaznise dhe Flamurtarit.

Nese Partizani dhe Dinamo kane qene klube te partise,te shtetit dhe jane favorizuar ndaj klubeve tjera,atehere si spjegohet qe Tirana eshte shpallur 24 here kampion [madje 26 here qenka,por kampionatet e viteve 1939 dhe 1942 nuk po ja njihka FSHF].Ndersa klubet e regjimit Dinamo 18 here dhe Partizani 15 here kampion ?!

Vllaznija 9 here :mad:[1 kampionat te fituar nuk po ja pranojka FSHF]
Per cilin ekip bente tifo Enver Hoxha ? :D

derjansi
29-08-2017, 01:04
Un thjesht e thash per sqarim, jo se e the ti

Po ta shofesh listen Tirana nga 24 kampionate 16 i ka fitu para dhe mas diktatures. Ne vitet 90 dhe 2000 ka dominu tirana

Semiku
29-08-2017, 01:21
Un thjesht e thash per sqarim, jo se e the ti

Po ta shofesh listen Tirana nga 24 kampionate 16 i ka fitu para dhe mas diktatures. Ne vitet 90 dhe 2000 ka dominu tirana
Kshtu po.1945-1991 na del :
Dinamo 15 here kampion
Partizani 14
Tirana 8
Futbollistet me te mire i ka marre ekipi i ushtrise dhe policise,ne nje far forme Dinamo-Partizani kane qene te priviligjuar.

Semiku
29-08-2017, 01:27
Sidoqofte per cdo barazim jane 120 mije euro dhe per fitore 300 mije. Ne gjashte ndeshje i kane mundesite per te rritur nivelin e lojes,eksperiencen dhe buxhetin. Objektivi u arrit. Tani ca te kapin te kapi qarr jane
Po qellimin ja kane arritur.Minimum do ti fitojne 4 mil.euro.
Por kane filluar te dobesohen,kane shitur Latifin sic shkruhet do te shesin edhe njerin futbollist nga Afrika.
Tani ne grupe nuk do te keni elementin e befasise dhe te nenvleresohen nga kundershtaret,sukses nese e arrijne nje fitore dhe barazim,apo dy barazime.

Angel69
29-08-2017, 01:52
Sidoqofte per cdo barazim jane 120 mije euro dhe per fitore 300 mije. Ne gjashte ndeshje i kane mundesite per te rritur nivelin e lojes,eksperiencen dhe buxhetin. Objektivi u arrit. Tani ca te kapin te kapi qarr jane

Me duket se sivjet vlera e nje fitoreje eshte 350 000 €.

Nqs mundet njeri ta shikoje ne ndonje sajt zyrtar te UEFA-S se sa eshte fitimi per nje 3 piksh te na e derg ktu

murik
29-08-2017, 02:07
Po ke te drejte. jane 360 mije per fitore,sapo e pashe e konfirmuar per 2017. 600 mije vendi i pare ne grup ekstra dhe 300 mije vendi i dyte ne grup. 400 milione total Europa League. Pare e madhe qe shperndahet.

derjansi
29-08-2017, 02:12
Kto lek a i merr klubi apo federata?

murik
29-08-2017, 03:12
Kto lek a i merr klubi apo federata?

Klubi i mer

erdinio
13-09-2017, 06:22
Bravo per temen qe ke hapur edhe pse KF Skenderbeu e beri historine tashme ne europe.Neser Skenderbeu luan ndeshjen e shumepritur me Dinamon e Kievit eshte nje ndeshje e veshtire ne transferte shpresoj ta marrin nje barazim dhe pse jo nje fitore.

Angel69
14-09-2017, 22:54
Humbi Skenderbeu fatkeqesishte, por duhet vlersuar paraqitja dinjitoze qe beri kunder gjigandeve Europiane ne shtepine e tyre. Mos te harrojme qe Dinamo Kiev eshte nje nga favoritet per te fituar trofeun sivjet. Une besoj dhe shpresoj akoma qe Skenderbeu kalon grupin.

murik
15-09-2017, 00:38
Nje pjese e pare shume e mire. Ne te dyten mungesa e eskperiences dhe presioni i nje ekipi si Dinamo e Kievit beri te veten. Sidoqofte u pane disa shenja te mira. Kam pershtypjen se Sahiti do beje qe te harrohet shpejt Latifi.Per ato pak minuta qe luajti tregoi se eshte nje lojtar me shume potencial.Edhe Gavazaj ka mundesi rritje se eshte i ri. Besoj se te pakten ne ndeshjet brenda Skenderbeu do mund te mare disa pike.

Pirati
17-09-2017, 11:30
Ahhh ne Kiev sikur ta dija qe luajne do veja edhe une te shikoja si do veje halli i futbollit matane nga bina :D


perkunder rezultatit, megjitheate jane duke krijuar imazh te mire me lojen e tyre.

Angel69
27-09-2017, 10:38
Neser ēunat presin ne "Elbasan Arena" Zvicerianet qe jane ne super forme per momentin... kryesojne renditjen ne Zvicer me 6 pike te shkeputur nga Bazeli. Gjths jam i sigurte se neser Skenderbeu nuk del pa pike nga stadiumi. Ju si mendOni?!

murik
28-09-2017, 01:34
Me beri pershtypje deklarata e Dajes ku thote se prioritet ka kampionati dhe se medemek duhet te ruajme forcat per Kukesin ne fundjave. Me pak fjale kot me shku ne stadium tifozet

murik
28-09-2017, 22:51
Mbrojtja ishte pika me e dobet sot te Skenderbeu. Nuk ishte merite e kundershtarit por gafat e mbrojtjes qe i dhane golin. Sigurisht edhe mungesat bene punen e vet. Sidoqofte edhe barazimi eshte rezultat i pranueshem.

Pirati
28-09-2017, 23:07
kishin rastin ta permbyllnin ne favorin e tyre, por u hiku shansi.

Ne ndeshjen e radhes, do ta percjellim Skenderbeun kunder Young Boysave ne Bern dhe ti bejme tifozin, ooooh, ooooh kuq me zi :D te pakten 3000 ndoshta edhe me shume shqipe jam i bindur qe do shkojne ti brohorasin nga binat ``shqipe``

Angel69
17-10-2017, 11:36
Ishallla me fitore ne kete super ndeshje ēunat

Pirati
19-10-2017, 20:15
A ka kush ndonje informacion apo ka degjuar ndonje gje per ndeshjen me Partizonin sonte ?

edlin
19-10-2017, 20:21
Deri tani 0-0

edlin
19-10-2017, 20:54
Pjesa e pare mbaroi 0-0 ..... ore po shume te zinj ne fushe nga te dyja anet

edlin
19-10-2017, 22:03
Maroi barazim ..

AAO
19-10-2017, 22:41
Korca lujti mire. Dyluftime si ato te sotmet ne mesfushe kisha kohe pa pare. Ndeshje me shume nerv dhe grinte , tamam derb ballkani ,dhe me pak fat mund ta kishim fitu neshjen. Mgjth rendesi ka qe u shmang humbja sepse ndonjeher kur sheh buxhetet e ekipeve ku diferenca eshte shume e madhe duhet te knaqemi dhe me barazim.

Semiku
21-10-2017, 19:41
Serbet e Partizanit kane mbetur te habitur nga mikpritja qe i eshte bere ne Shqiperi.Te gjithe e lavderojne ekipin e Skenderbeut dhe qendrimin e tyre ne Shqiperi.Thone do te turperohemi nese nuk ia kthejme ne te njejten menyre.

Rezultat i mire,ndeshja munde te humbej por edhe te fitohej.
Deri me tani 2 pike,duhet nje fitore me patjeter per ta quajtur mrrekulli ecjen e Skenderbeut ne Europe.

AAO
22-10-2017, 09:24
Une u zhgenjeva nga stadiumi gjysem bosh. Dakort Korca lunte ne stadium neutral , por tet vije Partizani beogradit “armiqte tane te perjetcem” i her ne 30 vjet dhe stadiumi te kete vetem 6 mije veta vertet u surprizova. Ne ndeshjen e kthimit stadiumi tyre 30K do jete sold out dhe sigurisht qe jane nje faktor qe ndikojne ne rezultat. Me 13 mije ne Elbasan ndoshta edhe mund te kishte hum korca por ndeshjen do ja kishte bo me te veshtire shkijeve.

Sa per mikpritjen serbet nuk e njofin nje te tille , mbas 2 javesh do degjojme serish 30 mije veta “ubi ubi Siptari”.

derjansi
22-10-2017, 13:53
Une u zhgenjeva nga stadiumi gjysem bosh. Dakort Korca lunte ne stadium neutral , por tet vije Partizani beogradit “armiqte tane te perjetcem” i her ne 30 vjet dhe stadiumi te kete vetem 6 mije veta vertet u surprizova. Ne ndeshjen e kthimit stadiumi tyre 30K do jete sold out dhe sigurisht qe jane nje faktor qe ndikojne ne rezultat. Me 13 mije ne Elbasan ndoshta edhe mund te kishte hum korca por ndeshjen do ja kishte bo me te veshtire shkijeve.

Sa per mikpritjen serbet nuk e njofin nje te tille , mbas 2 javesh do degjojme serish 30 mije veta “ubi ubi Siptari”.


Turp i zotit ishte ai stadium bosh.

Edhe na bertasim pse nuk kemi stadiume 30-40 mij venshe.

Semiku
22-10-2017, 19:52
Sa per mikpritjen serbet nuk e njofin nje te tille , mbas 2 javesh do degjojme serish 30 mije veta “ubi ubi Siptari”.
Mendoj qe nuk do te ndodh.
Fansat e Partizanit "Grobari" udhehiqen nga mafiozet.Mjafton qe udheheqesit e Partizanit ti luten atyre qe te rrin urte dhe nuk do te kete probleme.

3d1
22-10-2017, 21:04
Turp i zotit ishte ai stadium bosh.

Edhe na bertasim pse nuk kemi stadiume 30-40 mij venshe.

Me ate kontroll qe behet para hyrjes ne stadium duhet ta mendosh mire para se te shkosh.....
kam hyre ne shume stadiume europiane por si ne shqiperi nuk me ka ndodhur te me kontrollojne ne kete menyre.ne ndeshjen e fundit ne shkoder isha me djalin dhe kam ngelur i shashtisur kur filluan idiotet te kontrollonin djalin(9 vjec....)

drague
22-10-2017, 22:03
Me ate kontroll qe behet para hyrjes ne stadium duhet ta mendosh mire para se te shkosh.....
kam hyre ne shume stadiume europiane por si ne shqiperi nuk me ka ndodhur te me kontrollojne ne kete menyre.ne ndeshjen e fundit ne shkoder isha me djalin dhe kam ngelur i shashtisur kur filluan idiotet te kontrollonin djalin(9 vjec....)

kemi polici te forte-qesh-

ne stadium te Berlinit nje kontroll te shpejte per sende te forta dhe hyn mrena

Angel69
22-10-2017, 23:47
Gjths qe behen kontrolle te rrepta nuk perben ndonje problem, perkundrazi masat e sigurise jane ne nje standart te larte. Sa per ndeshjen rezultat i kenaqshem. Tashme Skenderbeu eshte ekip Europian ku nuk e ndjen me veten inferior, madje konkuron dhe guxon per me te miren. Shpresoj te marim dhe 5 pike minimalishte per ndeshjet qe na kane mbetur.

derjansi
23-10-2017, 00:11
Me ate kontroll qe behet para hyrjes ne stadium duhet ta mendosh mire para se te shkosh.....
kam hyre ne shume stadiume europiane por si ne shqiperi nuk me ka ndodhur te me kontrollojne ne kete menyre.ne ndeshjen e fundit ne shkoder isha me djalin dhe kam ngelur i shashtisur kur filluan idiotet te kontrollonin djalin(9 vjec....)

Un nuk i kuptoj shqiptaret mor vlla. Sa her keni pa raste dhune neper statiumet shqiptare e fillojn tu sha policin se jan te pa afte e terrci verrci. Sa her nuk ka kontrrolle federata gjobitet.

Ska kontrroll keq. Ka kontrroll keq. Hajde merre vesht ket pun

Kontrrolli nuk duhet te jet justifikim per mos me shku ne stadium

Pirati
01-11-2017, 23:50
Beligradi po njofton, qe ka organizuar 700 police per sigurine e Skenderbegasve dhe nen presionin, ne rast te sjelljeve huliganteske te fansave te tyre mund te perjashtohen nga pjesmarrja e metutjeshme si dhe lajmin tjeter qe kane ndaluar tre shtetas shqiptare ne vendkalimin kufitar afer Presheves dhe u eshte gjetur Droni me :D Authochtonus II ``fumato`` vazhdim i serialit, pas pjeses se pare :D

AAO
02-11-2017, 20:15
Boh sa fat kane kto shkijet , sigurisht edhe per faj tone me gabime amatoreske ne mrojtje. Megjithate nje ndeshje mire e Korces , dominoi komplet pjesen e dyte edhe pse statistikat tashme skane asnje vlere.

Pirati
02-11-2017, 22:15
me duket qe e llien icik kesaj here, nese jo shenim te pakten ta mbanin ne 1:0 rezultatin.

drague
02-11-2017, 22:23
me duket qe e llien icik kesaj here, nese jo shenim te pakten ta mbanin ne 1:0 rezultatin.

ja futi sulltani ``chairhide``

Angel69
03-11-2017, 12:23
Fitore mese e merituar e Partizan Beograd. Te tregohemi realiste, jane me larte se ne nė ēdo sens. Gjths nga ana jone ishte nje paraqitje e mire perveēse 2-3 gabimeve qe mund te evitoheshin. Eksperienca ne te tilla ndeshje ben diferencen.

Krenar per Skenderbeun qe na perfaqeson ne Europa league ne Shqiptareve.

P.S Kam bindjen dhe besimin e plote qe ndeshjen e ardhshme kunder Dinamo Kiev do e fitojme ne. Lexohemi perseri ;)

AAO
03-11-2017, 12:41
Ti e paske pa neshjen ne livescore me duket sepse une spashe asnje diference ne fushen e lojes. Te thuash me lart se ne ne cdo sens i bie te kesh parku autobuzin dhe t’jesh kthy ne tabele qitje gje e cila nuk ndodhi. Nderkohe dje statistikat folen me shume per Skenderbeun ku dominoi pjesen me te madhe te ndeshjes, sidomos ne pjese te dyte!

Angel69
25-11-2017, 23:07
Asnje koment nga super fitorja kunder gjigandeve Ukrainas. Nejse, Skenderbeu fitoi 3-2 ndah Dinamo Kiev dhe shkon ne 5 pike duke u ngjitur ne vendin e trete. Shpresoj qe ndeshjen e fundit kunder Zicerianeve te mos dalim pa pike.

drague
15-02-2018, 18:04
Inspektorėt e Etikės dhe Disiplinės, kėrkojnė qė klubi i Skėnderbeut tė dėnohet me 10 vite pėrjashtim nga tė gjitha kompeticionet e UEFA-s. Komisioni i Disiplinės dhe Etikės nė UEFA, ka marrė njė raport drastik pėr klubin korēar.

skenderbeu

Panorama Sport ka mėsuar ekskluzivisht se Inspektorėt e Etikės dhe Disiplinės kanė kėrkuar dėnimin nė shkresėn e datės 7 shkurt 2018, nga komisionet disiplinore pranė organit mė tė lartė tė organizatės europiane tė futbollit.

Gjithashtu, bashkėngjitur me dėnimin e mundshėm prej 10 vitesh, Skėnderbeut t’i shtohet edhe njė gjobė e majme, prej plot 1.000.000 eurosh. Nė shkresėn qė mban datėn 7 shkurt, gjithashtu thuhet se Inspektorėt e Disiplinės dhe tė Etikės mund tė shtojnė prova apo informacione shtesė nė lidhje me kėtė ēėshtje. Mė poshtė, edhe raporti i plotė.

panorama sport

par
15-02-2018, 18:09
Do shpresoja qe te mos ndodhte nje gje e tille sepse nuk eshte as I pari as I fundit ekip ne EU qe shet ndeshjet.
Dyshoj ne prapaskenat korruptive te UEFA-s.

SystemA
16-02-2018, 00:30
Neshjet jane shite me kohe....u kape..mahe mrena......denimin.

murik
16-02-2018, 01:03
10 vjet denim do te thote qe Skenderbeu do ta kete te veshtire te mbijetoje qofte edhe ne kategorite e uleta.Do ikin lojtaret,do iki presidenti.Kush do ta mbaje? Kush do luaje?

rolex
16-02-2018, 05:10
10 vjet denim do te thote qe Skenderbeu do ta kete te veshtire te mbijetoje qofte edhe ne kategorite e uleta.Do ikin lojtaret,do iki presidenti.Kush do ta mbaje? Kush do luaje?

Mire tju behet. Lojtaret dhe presidenti i klubit skane pse merziten se jane po ata qe jane marre me shitjet e ndeshjeve. Te vetmet viktima ketu jane tifozet.

Uroj qe ky denim te behet mesim per klubet e tjera shqiptare.

drague
16-02-2018, 05:18
Mire tju behet. Lojtaret dhe presidenti i klubit skane pse merziten se jane po ata qe jane marre me shitjet e ndeshjeve. Te vetmet viktima ketu jane tifozet.

Uroj qe ky denim te behet mesim per klubet e tjera shqiptare.

dikur lunte partizani me nje ekip izraelit dhe nje shok turk qe lunte skedin me pyet : sa mund te dali? veje 3+ i thashe. doli 4-1

qysh mbas 90-tes kane fillu me i shit neshjet

par
16-02-2018, 06:16
dikur lunte partizani me nje ekip izraelit dhe nje shok turk qe lunte skedin me pyet : sa mund te dali? veje 3+ i thashe. doli 4-1

qysh mbas 90-tes kane fillu me i shit neshjet

Mesa e lexova une nje nga ndeshjet e dyshuara eshte ajo me sportingun e lisbones ne Shqiperi e fituar paster 3-0 .
Nuk ka kurresesi te jete vetem ekipi shqiptare I akuzuar per trukim, duhet te denohej dhe lisbona per marreveshje trukimi ne bashkepunim.
Organizata e uefa-s eshte kryekeput nje gjobevenes I shteteve te vogla dhe llustracion I vendeve perendimore apo me gjetke.
Nuk jam tifoz I Skenderbeut por eshte ekipi me I mire I dekades se fundit ne Shqiperi.
Kujto ketu lojtaret me vleren me te madhe kane dale po nga ky ekip.
Jepni Cezarit ate qe I takon! Dhe jo uefa-s buzeqeshjen tinzare.

lonely_lion
16-02-2018, 06:22
Mesa e lexova une nje nga ndeshjet e dyshuara eshte ajo me sportingun e lisbones ne Shqiperi e fituar paster 3-0 .
Nuk ka kurresesi te jete vetem ekipi shqiptare I akuzuar per trukim, duhet te denohej dhe lisbona per marreveshje trukimi ne bashkepunim.
Organizata e uefa-s eshte kryekeput nje gjobevenes I shteteve te vogla dhe llustracion I vendeve perendimore apo me gjetke.
Nuk jam tifoz I Skenderbeut por eshte ekipi me I mire I dekades se fundit ne Shqiperi.
Kujto ketu lojtaret me vleren me te madhe kane dale po nga ky ekip.
Jepni Cezarit ate qe I takon! Dhe jo uefa-s buzeqeshjen tinzare.

Par. Mua me vjen keq , por kete llogjike une nuk e pranoj se eshte alla shqiptarce. Po qe se Skenderbeu ka shitur ndeshjen(trukuar) ndeshjen me Lisbonen, atehere mban pjesen e vet te fajit.Per Lisbonen, mendon dikush tjeter. E denojne apo nuk e denojne, kjo pak rendesi ka.Dhe pastaj,lojtaret, presidenti i kane marre parasysh me kohe qe kur kane bere trukimet.Bile nuk duhet lejuar qe te lozin me kurre ne fushe, po vertetohet akuza.Kete punen e shqiptare une s'e kuptoj. Po ate pse nuk e denoni ? Llogjika e 28 vjeteve .... Par. Duhet te shohim veten dhe te mbajme pergjgjegjesi per veten.Kaq. Me kupto drejt. Nuk kam asgje me ty, por em rastin ne fjale.

par
16-02-2018, 07:09
Par. Mua me vjen keq , por kete llogjike une nuk e pranoj se eshte alla shqiptarce. Po qe se Skenderbeu ka shitur ndeshjen(trukuar) ndeshjen me Lisbonen, atehere mban pjesen e vet te fajit.Per Lisbonen, mendon dikush tjeter. E denojne apo nuk e denojne, kjo pak rendesi ka.Dhe pastaj,lojtaret, presidenti i kane marre parasysh me kohe qe kur kane bere trukimet.Bile nuk duhet lejuar qe te lozin me kurre ne fushe, po vertetohet akuza.Kete punen e shqiptare une s'e kuptoj. Po ate pse nuk e denoni ? Llogjika e 28 vjeteve .... Par. Duhet te shohim veten dhe te mbajme pergjgjegjesi per veten.Kaq. Me kupto drejt. Nuk kam asgje me ty, por em rastin ne fjale.

Ti po e gjykon jo me drejtesi por me xyxllyket e uefa-s rastin ne fjale.
Te mora nje shembull per njeren nga ndeshjet qe presupozohet qe Skenderbeu e paska trukuar.
Skenderbeu-Sporting 3-0 !
Kush e ka shitur ndeshjen ketu?
Une e kam pare ate ndeshje dhe nuk me ka bere ndonje pershtypje tolerimi apo trukimi.
A jane luajtur shuma te medha qe Skenderbeu do e fitonte kete ndeshje, dhe pastaj nga e verteton ti qe e paska trukuar Skenderbeu kur eshte fituese e ndeshjes.
Ne nje krim kur gjykohet me drejtesi denohet urdheruesi dhe ekzekutori i krimit, dhe jo vetem njera nga ato te dyja.
Sa per ndeshjen me Krusaders , e mori njehere denimin nga Uefa.
Ajo qe po luhet eshte nje drame per futbollin shqiptar dhe mos te duket cudi qe mund te kete dhe ndonje prapavije politike nga pas( jashte kufijeve shqiptare).

lonely_lion
16-02-2018, 07:58
Ti po e gjykon jo me drejtesi por me xyxllyket e uefa-s rastin ne fjale.
Te mora nje shembull per njeren nga ndeshjet qe presupozohet qe Skenderbeu e paska trukuar.
Skenderbeu-Sporting 3-0 !
Kush e ka shitur ndeshjen ketu?
Une e kam pare ate ndeshje dhe nuk me ka bere ndonje pershtypje tolerimi apo trukimi.
A jane luajtur shuma te medha qe Skenderbeu do e fitonte kete ndeshje, dhe pastaj nga e verteton ti qe e paska trukuar Skenderbeu kur eshte fituese e ndeshjes.
Ne nje krim kur gjykohet me drejtesi denohet urdheruesi dhe ekzekutori i krimit, dhe jo vetem njera nga ato te dyja.
Sa per ndeshjen me Krusaders , e mori njehere denimin nga Uefa.
Ajo qe po luhet eshte nje drame per futbollin shqiptar dhe mos te duket cudi qe mund te kete dhe ndonje prapavije politike nga pas( jashte kufijeve shqiptare).
Une jam nga ata qe e pranoj gabimin ne cdo rast sepse eshte njerezore te gabosh, por kur ajo behet ne menyre te organizuar duhen penalizuar te gjithe; dhe jo njeri i nenes dhe tjetri i njerkes.

O Par. Te sqarova ore. Pse ore ben kalamanin ? C'e kete llogjike si femije kopeshti? Dje beme goxha replika dhe ne rastin e fjalimit epik. Nuk e di se cfare moshe ke, por te ftoj te llogjikosh mik vellai. Ka bere faj Skenderbeu? PO apo JO?A u vertetua per PO? Merr denimin per ate qe ka bere. S'e ka bere vetem? E ka bere me dike tjeter ? Skenderbeu merr pjesen e vet te denimit. Me ate tjetrin s'ke pune. Mba pergjegjesi per ate pjesen e fajit qe ben vete. Kur je i zhytur ne mut, nuk ke te drejte morale te kerkosh asgje.E gjykon tjeter njeri ate pune,ne kete rast ate ekipin tjeter. S'duan t'a denojne.Cdo besh tani ti dhe Skenderbeu? Do ankohesh pse nuk e denojne ate?D.m.th, do hapesh gjyq me gjykatesin? E di si eshte kjo pune? Ti je bashkepunetor ne nje vjedhje apo krim me dike. Ju kapin te dy. Denohesh ti 20 vjet(qe ishe sekondar ne ate ceshtje) dhe ai tjetri 2 vjet. Ose denohesh ti dhe ai nuk denohet. Ti i kerkon llogari gjykatesit pse u denove ti dhe ai jo? Mbi cfare baze, llogjike e kerkon ti kete lloj ''padrejtesie'' qe po te behet? O Shqiptare.Hiqni dore nga keto metoda populiste te gjykimit. Ju ka ngelur ora mbrapa.Mesohuni te mbani pergjegjesi per ate qe beni vete,mesohuni te mbani pergjegjesi per indiferentizmin tuaj.Po te mendojme te gjithe keshtu do ecim perpara. Kaq Par. Po harrite te kuptosh kete qe te them neser do i kesh syte hapur qe mos denohesh per nje krim apo gabim qe nuk e ke bere ti ose qe ti nuk ke gisht fare. Ta hedhe gurin i pari ai qe eshte i paster/ pa mekate : tha Jezuja. E mban mend apo jo?
Po nuk e kuptove kete qe te thashe me siper mund te vazhdosh gjithe diten dhe gjithe naten,por kursema repliken, sepse eshte e kote te vazhdojme te diskutojme.

drague
16-02-2018, 08:05
o par. Te sqarova ore. Pse ore ben kalamanin ? C'e kete llogjike si femije kopeshti? Dje beme goxha replika dhe ne rastin e fjalimit epik. Nuk e di se cfare moshe ke, por te ftoj te llogjikosh mik vellai. Ka bere faj skenderbeu? po apo jo?a u vertetua per po? Merr denimin per ate qe ka bere. S'e ka bere vetem? E ka bere me dike tjeter ? Skenderbeu merr pjesen e vet te denimit. Me ate tjetrin s'ke pune. Mba pergjegjesi per ate pjesen e fajit qe ben vete. Kur je i zhytur ne mut, nuk ke te drejte morale te kerkosh asgje.e gjykon tjeter njeri ate pune,ne kete rast ate ekipin tjeter. S'duan t'a denojne.cdo besh tani ti dhe skenderbeu? Do ankohesh pse nuk e denojne ate?d.m.th, do hapesh gjyq me gjykatesin? E di si eshte kjo pune? Ti je bashkepunetor ne nje vjedhje apo krim me dike. Ju kapin te dy. Denohesh ti 20 vjet(qe ishe sekondar ne ate ceshtje) dhe ai tjetri 2 vjet. Ose denohesh ti dhe ai nuk denohet. Ti i kerkon llogari gjykatesit pse u denove ti dhe ai jo? Mbi cfare baze, llogjike e kerkon ti kete lloj ''padrejtesie'' qe po te behet? O shqiptare.hiqni dore nga keto metoda populiste te gjykimit. Ju ka ngelur ora mbrapa.mesohuni te mbani pergjegjesi per ate qe beni vete,mesohuni te mbani pergjegjesi per indiferentizmin tuaj.po te mendojme te gjithe keshtu do ecim perpara. Kaq par. Po harrite te kuptosh kete qe te them neser do i kesh syte hapur qe mos denohesh per nje krim apo gabim qe nuk e ke bere ti ose qe ti nuk ke gisht fare. Ta hedhe gurin i pari ai qe eshte i paster/ pa mekate : Tha jezuja. E mban mend apo jo?
Po nuk e kuptove kete qe te thashe me siper mund te vazhdosh gjithe diten dhe gjithe naten,por kursema repliken, sepse eshte e kote te vazhdojme te diskutojme.

mos bo te gjithditshim se na lodhe dito

par
16-02-2018, 08:06
O Par. Te sqarova ore. Pse ore ben kalamanin ? C'e kete llogjike si femije kopeshti? Dje beme goxha replika dhe ne rastin e fjalimit epik. Nuk e di se cfare moshe ke, por te ftoj te llogjikosh mik vellai. Ka bere faj Skenderbeu? PO apo JO?A u vertetua per PO? Merr denimin per ate qe ka bere. S'e ka bere vetem? E ka bere me dike tjeter ? Skenderbeu merr pjesen e vet te denimit. Me ate tjetrin s'ke pune. Mba pergjegjesi per ate pjesen e fajit qe ben vete. Kur kje i zhytur ne mut, nuk ke asnje te drejte morale te kerkosh asgje.E gjykon tjeter njeri ate pune,ne kete rast ate ekipin tjeter. S'duan t'a denojne.Cdo besh tani ti dhe Skenderbeu? Do ankohesh pse nuk e denojne ate?D.m.th, do hapesh gjyq me gjykatesin? E di si eshte kjo pune? Ti je bashkepunetor ne nje vjedhje apo krim me dike. Ju kapin te dy. Denohesh ti 20 vjet(qe ishe sekondar ne ate ceshtje) dhe ai tjetri 2 vjet. Ose denohesh ti dhe ai nuk denohet. Ti i kerkon llogari gjykatesit pse u denove ti dhe ai jo? Mbi cfare baze, llogjike e kerkon ti kete lloj ''padrejtesie'' qe po te behet? O Shqiptare.Hiqni dore nga keto metoda populiste te gjykimit. Ju ka ngelur ora mbrapa.Mesohuni te mbani pergjegjesi per ate qe beni vete,mesohuni te mbani pergjegjesi per indiferentizmin tuaj.Po te mendojme te gjithe keshtu do ecim perpara. Kaq Par. Po harrite te kuptosh kete qe te them neser do i kesh syte hapur qe mos denohesh per nje krim apo gabim qe nuk e ke bere ti ose qe ti nuk ke gisht fare. Ta hedhe gurin i pari ai qe eshte i paster/ pa mekate : tha Jezuja. E mban mend apo jo?
Po nuk e kuptove kete qe te thashe me siper mund te vazhdosh gjithe diten dhe gjithe naten,por kursema repliken, sepse eshte e kote te vazhdojme te diskutojme.

Meso te replikosh pa u acaruar dhe kaluar ne "femije" apo te tjera emertime si keto, ne asnje moment nuk kalova caqet e komunikimit njerezor.
Ate ndeshje te cituar nga une e ka shitur Sportingu dhe jo Skenderbeu.

lonely_lion
16-02-2018, 08:14
Meso te replikosh pa u acaruar dhe kaluar ne "femije" apo te tjera emertime si keto, ne asnje moment nuk kalova caqet e komunikimit njerezor.
Ate ndeshje te cituar nga une e ka shitur Sportingu dhe jo Skenderbeu.

Par te kam nenvizuar ca pjese.Rilexoji.Te kam pyetur PO apo JO.Po eshte vertetuar PO,s'e kuptoj se cfare kerkon me.Ti ke shkruar keto:

Ne nje krim kur gjykohet me drejtesi denohet urdheruesi dhe ekzekutori i krimit, dhe jo vetem njera nga ato te dyja....
Une jam nga ata qe e pranoj gabimin ne cdo rast sepse eshte njerezore te gabosh, por kur ajo behet ne menyre te organizuar duhen penalizuar te gjithe; dhe jo njeri i nenes dhe tjetri i njerkes.
Une replikova per kete, qe ke shkruar dhe nuk replikova apo llogjikova se kush e ka fajin dhe si ka mundesi t'a kete Skenderbeu faji, kur fiton apo humbet, se nuk e di fare ate pjese.

Par.Po qe se akoma nuk te mbushet mendja(dhe po qe se eshte vertetuar ajo PO), atehere hap gjyq me UEFA dhe kerkoji qe te denohet dhe ai tjetri. Nuk ka me thjesht se kaq shoku.

Sa per ty drague.... lexim eshte o burre i dheut.Po qe se nuk do te lodhesh, mos i lexo. Une nuk eshte se te detyrova o te mbash ne kurriz nje barre me dru o jo.

SystemA
16-02-2018, 08:21
dikur lunte partizani me nje ekip izraelit dhe nje shok turk qe lunte skedin me pyet : sa mund te dali? veje 3+ i thashe. doli 4-1

qysh mbas 90-tes kane fillu me i shit neshjet

Jane mjeshtra KINEZET......100 ushtarex10.000 $=1MILION NETO per ndeshje.Ska radar.com apo ai mavria ne ajer qe ti kapi.

lonely_lion
16-02-2018, 08:24
Jane mjeshtra KINEZET......100 ushtarex10.000 $=1MILION NETO per ndeshje.Ska radar.com apo ai mavria ne ajer qe ti kapi.

Desha te te citoja per kete qe ke thene :
Neshjet jane shite me kohe....u kape..mahe mrena......denimin. se ishte shume koncize dhe e prere.Por mendova: ai e ka thene per veten e tija.
Aproopo...Si nuk ben debat njeri me ty. Leqe ti e ke pre shkurt fare , pa lene asnje mundesi diskutimi.

Meqe permende kete punen e kinezeve, mu kujtua nje pasazh nga nje liber. Cyber Spies.

Doni te vidhni rere ne nje plazh te nje shteti X. Si veproni ? USA apo Rusia do conte ne mes te nates nje agjent apo grup agjentesh per te marre nje kove rere.
Kinezet ? Cojne ne plazh 1000 turiste. Kur ata kthehen ne dhomen e hotelit, ata shkundin peashqirin e plazhit dhe ...ja u mbush kova e reres.

Kjo me poshte ka ndodhur ne Shqiperi ne Berat , ne kohen kur punonin specialistet kineze.
Kur u larguan kinezet, hyjne shqipot ne nje apartament,qe kishin banuar ata me pare dhe shikojne se njera nga dhomat ishte mbushur me dhe (nja 10 apo 15 cm) dhe e kishin mbjelle me jeshilliqe. U habiten shqipot dhe gjitonet.Si ka mundesi : se nuk i kishin pare kurre te transportonin dhe. Kinezet dilnin cdo dite ne park dhe kur ktheheshin ne apartament, ktheheshin me nje grusht dhe ne xhep.

SystemA
16-02-2018, 08:31
Desha te te citoja per kete qe ke thene :
se ishte shume koncize dhe e prere.Por mendova: ai e ka thene per veten e tija.
Aproopo...Si nuk ben debat njeri me ty. Leqe ti e ke pre shkurt fare , pa lene asnje mundesi diskutimi.

Parate e medhaja fitohen ne bastoret e <vogla>, ose konkretisht ne ato te rrugeve.Nuk i them une keto,por ata qe jane .....MJESHTRA.
Debato si te deshirosh,se eshte e premte sot.

lonely_lion
16-02-2018, 08:37
Parate e medhaja fitohen ne bastoret e <vogla>, ose konkretisht ne ato te rrugeve.Nuk i them une keto,por ata qe jane .....MJESHTRA.
Debato si te deshirosh,se eshte e premte sot.

MJESHTRA thote....Une nuk po gjej ca qe te fusim te gjithe nga pak per lloto me googla.5 Euro secili dhe te luajme sindicate. Se kur fus 15 Eu, apo me shume nuk dal kurre pa gje.Te behemi nja 10 vete me 5 Euro secili ????? Pale te behemi ca vete me shume.Kjo po.Kjo eshte teme diskutimi. Ka ndonjeri ndonje mendje. Ate thuaj !

Shperndaje nje here si ide. Eshte fare e paster. Skedinat i marrim te gjithe direkt, ne momentin qe do i luajme. Fitimin, po u kap gje, ndahet per sa vete marrin pjese dhe ja u coj me banke.

Sistemi qe do luajme ? Syndicate ose ndryshe Lotto Wheels :P