PDA

View Full Version : Shqipėri-Serbi luhet nė “Elbasan Arena”


legjenda
30-07-2015, 22:00
Federata Shqiptare e Futbollit nė njė konferencė pėr shtyp ka bėrė me dije njė ndryshim plani pėr eliminatoret e evropianit Euro 2016.
Ndeshja Shqipėri-Serbi e parashikuar tė luhej nė Shkodėr nė stadiumin e ri qė po ndėrtohet, do tė zhvendoset nė “Elbasan Arena” dhe kjo pėr kėrkesė tė dhėnė nga UEFA.
Siē ka bėrė me dije FSHF-ja, UEFA ka kėrkuar qė njė ndeshje qė paraqet rrezikshmėri tė lartė si ajo mes Shqipėrisė dhe Serbisė, kjo duke u nisur nga incidentet qė ndodhėn nė Beograd nė sfidėn e parė, tė mos luhet nė njė stadium tė ri siē do ishte ai i Shkodrės pėr faktin se njė impiant i ri i patestuar mė parė me ndeshje tė tilla nuk mund tė garantojė sigurinė e duhur. Por meqenėse nė “Elbasan Arena” janė luajtur dy ndeshje tė nivelit tė lartė si ajo me Danimarkėn dhe ajo me Francėn, UEFA ka udhėzuar FSHF-nė qė ndeshjen me Serbinė si pritėse ta luajė pikėrisht nė qytetin e Elbasanit.
Ndryshimi i vetėm qė pėrbėn ky zhvillim ėshtė se nė “Elbasan Arena” do tė ketė mė pak tifozė tė pranishėm pasi kapaciteti i saj ėshtė 12.800 ndėrsa ai i Shkodrės pritej tė kishte mė shumė deri nė 18 mijė tifozė. Por kjo nuk do tė ndryshojė asgjė, sepse Shqipėria do tė japė maksimumin nė fushė, si nė Elbasan apo nė Shkodėr, pasi luhet kualifikimi nė Euro 2016!. (S.S.)
http://www.epokaere.com/Articles/9/66852/Images/656X37366852Tifozat_Kuq_e_Zi_ne_Elbasan_Arena-658x370.jpg

Mano
15-09-2015, 23:54
Serbėt “pushtojnė” Shqipėrinė me dronė dy javė para ndeshjes

Plani ėshtė i pėrgatitur pėr tė kryer kundėrpėrgjigjen folklorike ballkanike. Ndaj masat e sigurisė janė marrė tė rrepta pėr ndeshjen e 8 tetorit mes Shqipėrisė dhe Serbisė.

Shumė serbė, tė inatosur nga veprimi i “ballistit” Morina nė Beograd vitin e shkuar, kanė pėrgatitur hakmarrjen nė Elbasan.

Dhe nuk kanė zgjedhur veriun por jugun pėr tė hyrė nė Shqipėri, dhe pėr tė qėndruar nė Elbasan deri nė ditėn e takimit tė shumėpritur pėr ta shpėrthyer mė pas nė tabloidėt e fantaksur pėr scoope nacionaliste.

Siē njofton policia shqiptare, njė shtetas serb ėshtė ndaluar nga policia nė Qafė-Thanė, pasi nė automjetin me tė cilin udhėtonte iu gjetėn dy dronė. i shoqėruari udhėtonte bashkė me dy shtetas tė tjerė serbė.

Kreu i Doganės sė Qafė-Thana, Olsi Ikonomi bėn me dije se, qytetari me shtetėsi serbe dhe resident nė Ohėr vinte nga Maqedonia pėr nė Shqipėri dhe ka deklaruar vetė se kishte dy dronė nė makinė.

Ai ka bėrė tė ditur se dronėt po i transportonte me porosi tė njė kompanie shqiptare me qendėr nė Tiranė. Zhdoganimi i mjeteve tė vogla fluturuese do tė bėhej nė doganėn e Tiranės. /tesheshi.com/

Mano
15-09-2015, 23:56
Ky eshte plan devijues...me siguri kan ne plan dicka tjeter me te madhe! Qe dicka do ta bejne eshte e sigurte por cfar do bejne? Ata do mundohen me te gjitha forcat per ta skualifikuar Shqiperine sepse incidenti me dronin jo vetem i skualifikoj por i ka injoruar. Dhe si njerez me mentalitet kafshe do te hakmerren.

Rex
16-09-2015, 00:12
Edhe nese arrijne me e fut dronin duhet te mos e hane karremin tifozet. Perndryshe e hongrem.

Une e kam lehte te flas se s'do jem aty.

Robbery
16-09-2015, 00:25
Kjo ndeshja me ka futur ankth edhe mua :S...!

Rex
16-09-2015, 00:32
Kjo ndeshja me ka futur ankth edhe mua :S...!

A shkon ndonjehere ne stadium Robbery?

Mua ne ndeshjet e kombetares gjithmone me ka pengu, ose te them me mire me ka ra ne sy per keq qe kemi shume pak femra ne tribuna. Sikur te rritej pak numri do te kishte qene mire.

Robbery
16-09-2015, 00:37
Po...nje here kam qene me ēunat e halles te Qemal stafa..luante Shiqperi Malte...ne 2011 ne mos gabohem...pastaj ca here per ndeshje lolkale te fiorentines dhe empolit...
Po te behemi grup une jam e para qe vij :)..apo skam edhe nja dy shoqe shqiptare qe jane tifoze te zjarrta...
Kur eshte ndeshja ?

thirsty
16-09-2015, 00:40
Po...nje here kam qene me ēunat e halles te Qemal stafa..luante Shiqperi Malte...ne 2011 ne mos gabohem...pastaj ca here per ndeshje lolkale te fiorentines dhe empolit...
Po te behemi grup une jam e para qe vij :)..apo skam edhe nja dy shoqe shqiptare qe jane tifoze te zjarrta...
Kur eshte ndeshja ?

E thua shoqe shqiptare sikur po flet per te huaja

murik
16-09-2015, 00:41
Asgje nuk do ndodhi, thjeshte shteti duhet ti hapi syte e ta organizoje gjithcka ne menyre perfekte. Shpresojme per 3 pike te plota.Luten gjithe koqet e kandarit te rrine urte e mos na prishin pune.Pas neshjes beni ca te doni.

Robbery
16-09-2015, 00:42
...jo une kam shoqe te te gjitha kombesive...keto jane shqiptare dhe tifoze...
Keshtuqe fare mire po ti them per ndeshjen vijne..:).

Rex
16-09-2015, 00:44
Po...nje here kam qene me ēunat e halles te Qemal stafa..luante Shiqperi Malte...ne 2011 ne mos gabohem...pastaj ca here per ndeshje lolkale te fiorentines dhe empolit...
Po te behemi grup une jam e para qe vij :)..apo skam edhe nja dy shoqe shqiptare qe jane tifoze te zjarrta...
Kur eshte ndeshja ?

Bravo te madhe ``16``
Nuk te them kot kinge ty :)

Ndeshja me Serbine eshte ne tetor por eshte e veshtire te gjenden bileta per kete ndeshje. Do te shiten ne te zeze nga profiterat.
Por do te kete edhe ndeshje tjera kombetarja. Ju presim sa me shume.. jo per gjo por na mbyti era aftershave ne tribuna :P

thirsty
16-09-2015, 00:48
...jo une kam shoqe te te gjitha kombesive...keto jane shqiptare dhe tifoze...
Keshtuqe fare mire po ti them per ndeshjen vijne..:).

Kam pershtypjen se u thua qe je Italiane :p

-pis-

Robbery
16-09-2015, 00:51
...ahaha...:).
Une s'para mar vesh nga sporti...po me shume gallata, miqte...pastaj ato ndeshjet e kombtares jane gjithmone disi me emocionuese...:).

Robbery
16-09-2015, 00:52
Kam pershtypjen se u thua qe je Italiane :p

-pis-

Eh? Italiane do jem pas nje viti, i them jam ne pritje per te qene e tille.
...eshte pyetja me debile kur me pyesin: "Nga je?"
Tani e kam gjetur i them: "Me jep bezdi kjo pyetje!"

thirsty
16-09-2015, 01:01
Eh? Italiane do jem pas nje viti, i them jam ne pritje per te qene e tille.
...eshte pyetja me debile kur me pyesin: "Nga je?"
Tani e kam gjetur i them: "Me jep bezdi kjo pyetje!"

Oh bere si te thash une :P


Pse debile, nuk u pelqen tu thuash nga je? Lol

Robbery
16-09-2015, 01:06
...i bie te tregoj gjithe jeten time..une s'vij vetem nga Shqiperia..:)

thirsty
16-09-2015, 01:49
Ka shqiptare kjo bote? -boh-

Ganimet
16-09-2015, 17:46
Nji 'qetniku' po pregatit diqka si 'Ballisti'

policia jon... mos ju ndihmoni serbve...e dijm se jeni vllazni por saj rradhe bejni perjashtim.

AAO
16-09-2015, 18:34
Nuk e kuptova pse nuk i kishin lene simbolet kombetare ne ndeshjen me portugaline? Bluzet me ismail qemalin apo cerciz topullin nuk i kishin lejuar. Banerat e tifozeve kuq e zi ,"o sa me mire me qene shqiptar" dhe "Tifozet kuq e zi" nuk i kishin lejuar. Fanella me mbishkrime "autochthonous" nuk i kishin lejuar. Eshte turp qe federata jone nuk lejon simbole kombetare ,ismail qemali nuk eshte as duce as hitleri as milloshevici qe t'konsiderohet figure non grata kur lun kombetarja. Gjithashtu dhe banerat nuk permbanin asnje ofendim kundrejt kundershtarit qe mos lejohen ne stadium. Oh sa inot me ka ardh dhe sa gjak prishur anti-shqiptar kemi qe nuk e duan kte vend.

Sa per ndeshjen me Serbine uroj te jem aty ,po kerkoj per bilete dhe sikur 500 euro te jete une do mundohem te jem ne ate ndeshje. Nqf se serbet do provokojne me dron tifozet duhet vetem te qeshin sepse dhe bota do qeshe me ta duke na kopjuar neve. Nqf se pastaj vijne provokime nga tribunat me ato 100 serb duhet t'ruajme qetesine dhe mos bejme ndonej budallik. Duhet me patjeter ta fitojme kte ndeshje sepse ndoshta sdo kemi me mundesine per hakmarrje me serbet pasi uefa nuk do t'na vendose ne te njejtin grup per nje kohe te gjate deri ne normalizimin e mardhenieneve ,qe do t'thote me pak fjale asnjehere :D

Forca cunat.

unreal
16-09-2015, 18:45
AAO,
Njehere gati na perveloi qumeshti,tash nga frika i fryjme kosit lol
Keshtu i shoh keto vendime (budallaqe) te federates.

Mr. E
16-09-2015, 18:45
Besoj qe kane qene masa parapergatitese per ndeshjen me serbine.
Nuk shoh ndonje gje per ta dramatizuar marrjen e ketyre masave. Jemi shume afer nje kualifikimi hisstorik. Wefa-n e kemi kunder dhe aresyen me te vogel do. Wefa perkrahu serbine ne qendrimin dhe vendimin e saj. Shqiperia e fitoi te drejten ne CAS duke hedhur poshte vendimin e Wefa-s.
Keshtu qe me mire te merren masa te ashpra se sa ta pesojme per ndonje neglizhence te ketyre masave.

Nuk pres ndonje provokim te serbeve ne stadium. As me drone dhe as me forma te tjera. Max qe mund te bejne eshte ndonje provokim jashte stadiumit, ne ndonje vend publik. Brenda stadiumit gjate 90 min te ndeshjes nuk besoj se do kete mundesi dikush te beje provokime te tilla si ngjarja e beogradit.

SystemA
01-10-2015, 11:34
Nuk e kuptova pse nuk i kishin lene simbolet kombetare ne ndeshjen me portugaline? Bluzet me ismail qemalin apo cerciz topullin nuk i kishin lejuar. Banerat e tifozeve kuq e zi ,"o sa me mire me qene shqiptar" dhe "Tifozet kuq e zi" nuk i kishin lejuar. Fanella me mbishkrime "autochthonous" nuk i kishin lejuar. Eshte turp qe federata jone nuk lejon simbole kombetare ,ismail qemali nuk eshte as duce as hitleri as milloshevici qe t'konsiderohet figure non grata kur lun kombetarja. Gjithashtu dhe banerat nuk permbanin asnje ofendim kundrejt kundershtarit qe mos lejohen ne stadium. Oh sa inot me ka ardh dhe sa gjak prishur anti-shqiptar kemi qe nuk e duan kte vend.

Sa per ndeshjen me Serbine uroj te jem aty ,po kerkoj per bilete dhe sikur 500 euro te jete une do mundohem te jem ne ate ndeshje. Nqf se serbet do provokojne me dron tifozet duhet vetem te qeshin sepse dhe bota do qeshe me ta duke na kopjuar neve. Nqf se pastaj vijne provokime nga tribunat me ato 100 serb duhet t'ruajme qetesine dhe mos bejme ndonej budallik. Duhet me patjeter ta fitojme kte ndeshje sepse ndoshta sdo kemi me mundesine per hakmarrje me serbet pasi uefa nuk do t'na vendose ne te njejtin grup per nje kohe te gjate deri ne normalizimin e mardhenieneve ,qe do t'thote me pak fjale asnjehere :D

Forca cunat.

Kuotat Aktuale....


Albanien – Serbien (Do 08 Okt 20:45)
Weitere Märkte: OK Ansicht: OK

Buchmacher 1 +/- X +/- 2 +/- Az. Zeit
Der Klick direkt auf die Quote ermöglicht einen Deep Link.RealDealBet 2.35 0.05 3.00 0.05 3.05 0.05 92,0 % 12:23
Der Klick direkt auf die Quote ermöglicht einen Deep Link.Betrally 2.35 0.05 3.05 0.05 3.10 0.05 92,9 % 12:23
Der Klick direkt auf die Quote ermöglicht einen Deep Link.Betway 2.25 0.15 3.20 3.20 0.33 93,5 % 12:25
Der Klick direkt auf die Quote ermöglicht einen Deep Link.BetAdonis 2.27 0.02 3.00 0.05 3.00 0.05 90,3 % 12:22
Der Klick direkt auf die Quote ermöglicht einen Deep Link.Vernons 2.25 0.05 3.00 0.10 3.00 0.10 90,0 % 12:24
Der Klick direkt auf die Quote ermöglicht einen Deep Link.Bet365 2.30 0.05 3.40 3.00 0.10 94,1 % 12:23
Der Klick direkt auf die Quote ermöglicht einen Deep Link.138 2.35 0.05 3.05 0.05 3.10 0.05 92,9 % 12:23
Der Klick direkt auf die Quote ermöglicht einen Deep Link.888sport 2.30 0.25 3.25 0.15 3.15 0.50 94,3 % 12:25
Der Klick direkt auf die Quote ermöglicht einen Deep Link. 2.30 0.05 3.40 3.00 0.10 94,1 % 12:23
Der Klick direkt auf die Quote ermöglicht einen Deep Link.BetClic 2.40 0.05 3.10 0.30 3.00 0.10 93,2 % 12:25
Der Klick direkt auf die Quote ermöglicht einen Deep Link.betFIRST 2.35 0.05 3.05 0.05 3.10 0.05 92,9 % 12:23
NEU: Der Klick direkt auf die Quote ermöglicht einen Deep Link.Betway 2.25 0.15 3.20 3.20 0.33 93,5 % 12:25
Der Klick direkt auf die Quote ermöglicht einen Deep Link.Jetbull 2.35 0.01 3.10 0.05 3.10 0.05 93,4 % 12:22
Der Klick direkt auf die Quote ermöglicht einen Deep Link.meridianbet 2.40 0.40 3.10 3.10 0.40 94,2 % 12:23
Der Klick direkt auf die Quote ermöglicht einen Deep Link.Mobilbet 2.35 0.05 3.05 0.05 3.10 0.05 92,9 % 12:23
Der Klick direkt auf die Quote ermöglicht einen Deep Link.Noxwin 2.35 0.01 3.10 0.05 3.10 0.05 93,4 % 12:23
Der Klick direkt auf die Quote ermöglicht einen Deep Link.PAF 2.30 0.25 3.25 0.15 3.15 0.50 94,3 % 12:25
Der Klick direkt auf die Quote ermöglicht einen Deep Link.SBOBET 2.48 0.19 3.15 0.05 2.79 0.31 92,7 % 12:25
Der Klick direkt auf die Quote ermöglicht einen Deep Link.SuperLenny 2.35 0.01 3.10 0.05 3.10 0.05 93,4 % 12:23
Der Klick direkt auf die Quote ermöglicht einen Deep Link.Titanbet 2.25 0.05 3.00 0.10 3.00 0.10 90,0 % 12:24
Der Klick direkt auf die Quote ermöglicht einen Deep Link.TonyBet 2.30 0.25 3.15 0.15 3.30 0.05 94,8 % 12:24
Der Klick direkt auf die Quote ermöglicht einen Deep Link. 2.30 0.25 3.25 0.15 3.15 0.50 94,3 % 12:25
Der Klick direkt auf die Quote ermöglicht einen Deep Link.Vernons 2.25 0.05 3.00 0.10 3.00 0.10 90,0 % 12:24
Der Klick direkt auf die Quote ermöglicht einen Deep Link. 2.30 3.10 3.30 94,3 % 12:24
Der Klick direkt auf die Quote ermöglicht einen Deep Link.Winner 2.25 0.05 3.00 0.10 3.00 0.10 90,0 % 12:24
Der Klick direkt auf die Quote ermöglicht einen Deep Link.X-TiP 2.25 0.10 3.30 0.10 3.15 0.17 93,9 % 12:23
Durchschnitt (%) 2.32 (40,1) 3.12 (29,8) 3.09 (30,1) 93,0 %

PS: nje rritje e lehte per fitoren TONE.
Mesatarja 2.32.
Pra....200 euro investim fiton 264 euro....te pakten pa filluar dhe mbaruar ndeshja.
FITOJME ose duhet te rrime urte PERGJITHMONE.
LG.

Anathema
01-10-2015, 13:55
shume tension per kete ndeshje , sa kam ate friken dhe ate zerin e brendshem qe me thote.....Endrra do mbaroj me kaq :(

Poeti
01-10-2015, 14:18
shume tension per kete ndeshje , sa kam ate friken dhe ate zerin e brendshem qe me thote.....Endrra do mbaroj me kaq :(

Tu thafte enderra tu thafte hahhahahhaa-hug-