PDA

View Full Version : Nderpritet ndeshja Kukesi-Legia per shkak te trazirave


legjenda
30-07-2015, 23:57
http://www.telegrafi.com/fo/tifozet(1).jpgTifozėt shqiptar tė Tiranės tė njohur si ‘Ultras 86′ sė bashku me ‘Plisat’ e Prishtinės janė ndeshur me tifozėt polakė jashtė stadiumit.
Nė ndeshjne e Evropa Ligės ndėrmjet Kukėsit dhe Legias, tifozėt janė pėrleshur mes veti.

Tifozėt shqiptar tė Tiranės, sė bashku me ‘Plisat’ e Prishtinės, janė ndeshur me polakėt jashtė stadiumit.

Gazetaolle.com ka siguruar disa foto ku shihen tifozėt polakė tė shtrirė nė tokė pas dajakut tė provuar.

Tifozėt e Legias njihen si proserbė, ndėrsa gjithmonė dalin me pankarta ‘Kosova ėshtė Serbi’.

Ndeshja edhe nė fushė ėshtė e zjarrtė, ndėrsa ėshtė ndalur nė shifrat 2:1 nė tė mirė tė polakėve.

Ndeshja ėshtė ndėrprerė pėr disa ēaste pasi qė njė futbollistė i Legias ėshtė goditur nė kokė nga tifozėt kukėsian. /Telegrafi/

http://www.telegrafi.com/fo/sport/tifoz-euml-t-shqiptar-euml-i-rrahin-polak-euml-t-foto_hd.jpg

legjenda
31-07-2015, 00:01
Ndėrprerja e ndeshjes Kukėsi – Legia ka nxitur reagime nė mbarė futbollin evropian.
Por, kėto reagime kanė qenė pak mė tė ashpra nė faqen zyrtare tė Kukėsit.

Aty e gjithė urrejtja sllavo-polake u shpreh nė mėnyra tė ndryshme, duke i quajtur shqiptarėt “majmunė” dhe njerėz tė botė sė tretė.

Ishte Duda lojtari polak qė u godit nga tifozėt e Kukėsit, veprim ky qė nxiti ndėrprerjen e ndeshjes.

Kukėsi rrezikon tė dėnohet nga UEFA pas kėtyre incidenteve, teksa edhe ėndrra pėr kualifikim nė Europa League kėshtu merr fund. /Telegraihttp://www.telegrafi.com/fo/sport/polak-euml-t-fyejn-euml-n-euml-faqen-e-kuk-euml-sit-ldquo-majmun-euml-rdquo-njer-euml-z-ldquo-t-euml-bot-euml-s-s-euml-tret-euml-rdquo-foto_hd.jpg

shoku_tanku
31-07-2015, 08:52
edhe shpellari kuksian nuk e humbi rastin ti bente publicitet aftesise shenjuese..nuk na lane te shijojme nje here nje ndeshje futbolli

AAO
31-07-2015, 09:15
Per mendimin tim nderprerja e ndeshjes ishte e ekzagjerume. Ne gjithe boten hidhen cakmak ,monedha e ku di une. Ne mal te zi portjeri rus u godit me flakadan ne koke dhe ndeshja rifilloi. Nuk eshte se po mbroj aktin por kto vendimet me 2 standarte nuk me pelqejne. Dhe kam frike qe dhe ne ndeshjen me serbine ne tetor do kerkohen menyra te ndryshme per ta ndeprere ndeshjen. Delegati i uefes ne mal te zi ne ndeshjen me mladostin javes qe kaloi kur degjoheshin thirrje ne stadium ubi ubi siptari as nuk e mori mundimin te nderpriste ndeshjen ,nderkohe ne tirane incidenti me i vogel nderpreu ndeshjen dhe nuk i dha mundesi kukesit as me stadium bosh te rifillonte takimin.

Ps. Sa per ato rrahjet ,tifozet e legias dje kane provoku gjithe diten ,ndiqnin dhe makinat me flamuj kuksian. Por problemi tifozerive tona eshte sepse edhe kur jemi bashke jemi nje grup i vogel 15-20 ,nderkohe polaket dje ishin 160 veta dhe cdo gje e benin bashke ,instiktive dhe s'kishte shans ti afrohej njeri sepse jane dhe te pergatitur fizikisht. Mire qe nuk ēan ate kordonin e policise sepse tek tifozet e kukesit kishte shume adoleshente 14-15 vjec.

Gon!
31-07-2015, 12:39
Keta paskan qene polaket

http://www.telegrafi.com/fo/sport/pamje-t-euml-reja-t-euml-incidentit-kuk-euml-si-legia-warsaw-foto_hd.jpg

http://www.telegrafi.com/fo/kuksi2.jpg

lind
31-07-2015, 13:19
Ama trimeri te madhe kane bere,hallall u qofte 'luftetareve' qe i paskan rraf tifozet polak dhe shkaktuan trazira pa pike nevoje.Ne vend qe te mbeshetesin ekipin e futbollit,bejne te kunderten,e denojne ate!!

Tifozėt e Legias njihen si proserbė, ndėrsa gjithmonė dalin me pankarta ‘Kosova ėshtė Serbi’.
Pikerisht per kete pune kane ardhur edhe plisat,lisat,pishat,fanatiksa,ultras etj etj... per tu perleshur me 'armikun' TURP E JAZEK U QOFTE. Eshte ndeshje futbolli,duhet ta kuptojne.

Po ti therrasin per lufte nuk do ishin kaq te gatshem 'luftetaret' te vinin dhe nderkohe i shef ne mbare vijen bregdetare neper shazllona duket bere te fortin ne facebook,instagram etj etj..

drague
31-07-2015, 13:27
ama trimeri te madhe kane bere,hallall u qofte 'luftetareve' qe i paskan rraf tifozet polak dhe shkaktuan trazira pa pike nevoje.ne vend qe te mbeshetesin ekipin e futbollit,bejne te kunderten,e denojne ate!!


Pikerisht per kete pune kane ardhur edhe plisat,lisat,pishat,fanatiksa,ultras etj etj... Per tu perleshur me 'armikun' turp e jazek u qofte. Eshte ndeshje futbolli,duhet ta kuptojne.

Po ti therrasin per lufte nuk do ishin kaq te gatshem 'luftetaret' te vinin dhe nderkohe i shef ne mbare vijen bregdetare neper shazllona duket bere te fortin ne facebook,instagram etj etj..

me plot kutimin e fjales malok hesapi

drague
31-07-2015, 13:31
ne FB:::::::: une jam ultras fanatikBujarin e Mikpritjen e Kena per Miq e Shok
Kush bo Trimin Mes Tirones e Therim e Shtrijm per Tok
Ultras jeni ne Poloni aty e Thyeni Rendin
Por Shqipria Ka Shqiptar e armiqve va tregon Vendin
Her Tjeter Nese Vini Ulni Koken edhe Rrini
Se kur Luan Ekip Shqiptar Te Gjith Vellezer Ne Jemi Bashk

Shperndajeni te Gjith

BABA nga DURRSI
31-07-2015, 13:41
me plot kutimin e fjales malok hesapi-urra--urra--urra--shok-

Rex
31-07-2015, 13:48
Goditja e lojtarit me gur budallallek i madh.

Perleshja e tifozave asgje e jashtezakonshme. Ndodh ne vazhdimesi.
Kete muaj ndodhi nje perleshje masive ne Austri dhe ate ne ndeshje miqesore. Ishte Leeds vs Eintracht Frankfurt me duket.

lind
31-07-2015, 13:50
Nuk ka gje me turp dhe me gjynaf qe per nje,dy, apo dhjete individe te mare fund endrra europiane per ekipin e Kukesit.

https://www.facebook.com/video.php?v=784748391623086&set=vb.335186276579302&type=2&theater

rolex
31-07-2015, 13:54
Gjithcka e egzagjeruar ne menyre ekstreme. Kujdes kur hapni keto tema me tituj bombastike. Nuk u be qameti se u godit nje lojtar me cakmak. Tofozet Polak njihen si provokator dhe kete e demostron fare mire dhe video me poshte.

Sinqerisht me vjen gjynah per Kuksin. Futbolli shqiptar po shenon rritje te jashtezakonshme ne arenen nderkombetare dhe per nje rrugac cenohet futbolli yne ne pergjithsi.
https://www.youtube.com/watch?v=-PKjYhCW5WI

drague
31-07-2015, 13:56
ne uefa na ka gjithmone ne gjirin e saj

Akrepi
31-07-2015, 14:12
Ja kėtė do na bėjnė edhe nė ndeshje me Serbin.:((
Kėta ose paguhen tė bėjnė kėtė gjė ose janė totalisht idiotė mos ta kuptojnė.
Platini parregullsinė mė tė vogėl pret dhe i themi mirupafshim ndeshjes.

Mr. E
31-07-2015, 14:43
Ja kėtė do na bėjnė edhe nė ndeshje me Serbin.:((
Kėta ose paguhen tė bėjnė kėtė gjė ose janė totalisht idiotė mos ta kuptojnė.
Platini parregullsinė mė tė vogėl pret dhe i themi mirupafshim ndeshjes.

Ne 5000 tifoze qe kane qene atje, normale qe ka edhe 5 apo 50 idiote. Ne ndeshjen me serbine vetem po erdhi ndonje provokim nga stafi i ekipit serb se s'ka shance nga kush te vije tjeter :D

ODEON
31-07-2015, 14:48
Turp......

Akrepi
31-07-2015, 14:49
Ne 5000 tifoze qe kane qene atje, normale qe ka edhe 5 apo 50 idiote. Ne ndeshjen me serbine vetem po erdhi ndonje provokim nga stafi i ekipit serb se s'ka shance nga kush te vije tjeter :D

Provokimi mund tė vi edhe nga njė lojtar nė fushė.
Pastaj mendoj se po erdhėn tifozė nga Kosova nuk do rinė pa bėr gjė vetėm se ata jan serbė, mjafton njė nga lojtarėt tu tregojė tre gishta dhe ata jan gati tė zbresin nė fushė.

Mandi
31-07-2015, 15:16
Edhe me polaket u grinden kuksianet, ne vend qe ti respektonin? Kaq e veshtire eshte te duartrokasesh kur kundershtari shenon gol ne Kukes? Turp!

Poeti
31-07-2015, 16:01
Une mendoj qe e gjithe kjo eshte nje uvertyre e keqe per ndeshjen kunder Serbise, por pa asnje dyshim edhe nje hakmarrje e UEFA-s per vendimin e CAS-it. Ne asnje ndeshje me pare nuk kishte oficer sigurie te deleguar nga UEFA dhe ate qe nga fillimi me dyshimet se ne kete stadium nuk ka siguri...aty ku jane luajtur te gjitha ndeshjet e kombetares sone.