PDA

View Full Version : Raiffeisen Superliga e Kosoves 2015 - 2016


Gon!
24-08-2015, 09:14
Ne sezonin e ri 2015-2016 ne superligen e Kosoves jane duke mare pjese keto ekipe:


Prishtina
Gjilani
Besa
Trepca 89
Kosova (V)
Drita
Ferronikeli
Llapi
Drenica
Hajvalia
Istogu
Liria

Gon!
24-08-2015, 10:59
Jane zhvilluar edhe ndeshjet e para te ketij sezoni ne superligen e Kosoves

Rezultatet e ndeshjeve te zhvilluara per javen e pare te ketij sezoni mund t'i shihni me poshte:

Drita - Gjilani 0 - 3

Trepēa89 - Istogu 4 - 0

Liria - Drenica 1 - 1

Vushtrria - Llapi 0 - 1

Besa - Hajvalia 1 - 0

Prishtina - feronikeli 0 - 1

Gon!
24-08-2015, 11:43
Drita - Gjilani

Derbi i ballkanit :D

Samiu
24-08-2015, 11:54
Ka Kamenica ndonje ekip ne lige, o Gon?

Samiu
24-08-2015, 11:57
Drita - Gjilani

Derbi i ballkanit :D

Po m`befason rezultati, se qe ka qene derbi, kte e besoj pa ndonje fije dyshimi.

Gon!
24-08-2015, 12:12
Edhe 15 minuta shtes ia kane dhene Drites dhe nuk ka mundur te ndryshoj asgje :d

Gon!
24-08-2015, 12:38
Pamje nga atmosfera e krijuar para dhe gjate ndeshjes.

http://www.zeri.info/uploads/images/2015/August/23/auto_Skifterataaa1440337966.jpg

http://www.zeri.info/uploads/images/2015/August/23/auto_Derbii1440337806.jpg

http://koha.net/fo/6/20150823181028772646.jpg

https://www.youtube.com/watch?v=jUZf7xbSRCo

Ps. Akoma pa filluar derbi si duhet, ka pasur nje perplasje fizike ndermjet tifozeve, mirepo fatmiresisht, nuk qe ndonje perplasje serioze sa te qoje drejt prishjes se atmosfers dhe anulimit te ndeshjes.

Samiu
24-08-2015, 12:59
Pamje nga atmosfera e krijuar para dhe gjate ndeshjes.

http://www.zeri.info/uploads/images/2015/August/23/auto_Skifterataaa1440337966.jpg

http://www.zeri.info/uploads/images/2015/August/23/auto_Derbii1440337806.jpg

http://koha.net/fo/6/20150823181028772646.jpg

https://www.youtube.com/watch?v=jUZf7xbSRCo

Ps. Akoma pa filluar derbi si duhet, ka pasur nje perplasje fizike ndermjet tifozeve, mirepo fatmiresisht, nuk qe ndonje perplasje serioze sa te qoje drejt prishjes se atmosfers dhe anulimit te ndeshjes.

"Perplasja" ka qene si parashow e ndeshjes...s`bohet ndryshe te na...`dance`
A ka Kamenica ekip ne lige, apo jo? Te pyeta me lart.

Gon!
24-08-2015, 13:25
Nuk e pasna pa!

O Sami aga, hiqu Kamenices se gaz na bonen. E ka shpall kete vit kapitullimin. E ka pase nje ekip multietnik kaja nanen. Tash eshte ringjall Bashkimi i Koretinit prap.. i ka betin lojtar te Topanices, eshte ba "Koretin" edhe Topanica lol :d. Plus edhe lojtarte ma t'mire qe kane qene n'Kamenice kane ardhe te Bashkimi. Kete sezon lufton per tu futur ne lige te pare, e ne sezonin tjeter jam shume optimist qe do te futet edhe ne superlige.

Sponzor gjeneral e ka Papenburgun.

Por ka edhe shume spoznore te tjere.

Ps. shumica e lojtareve te KF Drites dhe te KF Gjilanit jane nga Kamenica.

Samiu
24-08-2015, 13:40
Nuk e pasna pa!

O Sami aga, hiqu Kamenices se gaz na bonen. E ka shpall kete vit kapitullimin. E ka pase nje ekip multietnik kaja nanen. Tash eshte ringjall Bashkimi i Koretinit prap.. i ka betin lojtar te Topanices, eshte ba "Koretin" edhe Topanica lol :d. Plus edhe lojtarte ma t'mire qe kane qene n'Kamenice kane ardhe te Bashkimi. Kete sezon lufton per tu futur ne lige te pare, e ne sezonin tjeter jam shume optimist qe do te futet edhe ne superlige.

Sponzor gjeneral e ka Papenburgun.

Por ka edhe shume spoznore te tjere.

Ps. shumica e lojtareve te KF Drites dhe te KF Gjilanit jane nga Kamenica.

Po, po i shoh here pas here ne FB. Djali i dajes eshte portier me sa e di une, aty. Altini i Muhametit....Atehere e lojme Kamenicen pra...Perpara Bashkimi-Koretini.

Gon!
24-08-2015, 13:42
Altin Basha? Eshte portier, por portier kryesor me duket qe eshte Gzim Hoda..

Perpara sebashku pra... loL : P

Samiu
24-08-2015, 13:55
Altin Basha? Eshte portier, por portier kryesor me duket qe eshte Gzim Hoda..

Perpara sebashku pra... loL : P

Nejse une nuk e di sakte, po e shoh sic thash here pas here ne FB.
Po pra, nese dojne dhe kan vullnet sigurisht qe arrijne shume. Kapacitet ka sa t`duash.

Drinas
25-08-2015, 06:04
Ka Kamenica ndonje ekip ne lige, o Gon?

Kika e Hogoshtit (fshat ne Kamenice), dikur ishin ne superligen e Kosoves. Tani me duket jane ne ligen e trete.
Gjithesesi, futbolli i Kosoves nuk shikohet me sy.

Gon!
27-08-2015, 07:54
Me kqyr holl e holl, futbolli i krejt ballkanit perendimor nuk kqyret me sy.. po thuj ti kur s'ka shi, ben edhe bresher.

drague
27-08-2015, 08:03
dikur kishte futboll ballkani.demokraqija e coj per lesh futbollin

Gon!
16-09-2015, 13:41
Gjilani pesoi humbjen e pare pas kater ndeshjeve te zhvilluara per kete sezon. Ne dy ndeshjet e fundit ajo u desh te perballej jo vetem me ekipet kundershtare, sic ishin Drenica dhe Hajvalia, por edhe me federaten e futbollit te Kosoves! Me drenicen fitoi ne Drenice 1 - 2 me nje lojtar me pak ne fushe, ndersa ne perballje me Hajvaline, Gjilanit iu nxoren tre lojtare me kartona te kuq nga fusha, poashtu mori dhjetera kartona te verdhe, dhe mezi u mposht 0 - 2. Perndryshe Gjilani kryeson ne tabele me 5 ndeshje te zhvilluara, 4 fitore, dhe nje humbje. Ndeshjen e fundit e zhvilloi dje kunder Feronikelit, ku fitoi me nje rezultat te ngusht 1 - 0.

Kam qene i bindur qe ne fillim te sezonit qe Gjilani do te jete shume i fuqishem, por do te kete pengesa te vazhdueshme nga federata.

unreal
16-09-2015, 13:49
Gon!
Trepēa 89,eshte Trepēa e vjeter,apo?

Gon!
16-09-2015, 14:01
Jo, KF Trepēa eshte ekipi i vjeter.

Ragnar
16-09-2015, 14:18
Komorani a eshte tu ba loje te mira bre ? :P

unreal
16-09-2015, 14:19
Flmd.
Mendoja se eshte Trepēa e vjeter.

Gon!
16-09-2015, 14:39
Trepēa e vjeter tash eshte ne lige te pare. Ne sezonin e kaluar ka qene ne superlige dhe perfundoi e fundit ne tabele. Kishte grumbulluar vetem 19 pike nga 33 ndeshje te zhvilluara. Si pasoje edhe u eliminua nga superliga sebashku me Ferizajn dhe me vellaznimin e Gjakoves. Vellaznimi i Gjakoves kishte shkuar ne barazh sebashku me Driten e Gjilanit, mirepo gjakovaret e humben edhe barazhin. Ndersa Drita e Gjilanit e fitoi dhe shpetoi pa rene prej superliges.

theterrorsquad
13-10-2015, 01:44
Ndjekin liga Pare E ose Liga leagues e dyte futbollit nevojė pėr ndihmė me disa gjėra

Llapi
13-10-2015, 03:24
https://scontent-lhr3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xta1/v/t1.0-9/12079704_10153610028467243_7830622429186180431_n.j pg?oh=3abe7b2f7f0abc4c8e266d59160c2083&oe=56868145

KF Llapi

Llapi
13-10-2015, 03:29
Pozita Nd F B H SH P GD Pikė
1Trepēa 89 9 5 4 0 15 5 10 19
2 Feronikeli 9 6 0 3 14 10 4 18
3 Gjilani 9 5 2 2 12 6 6 17
4 Llapi 9 4 2 3 13 14 -1 14
5 Vushtrria 9 3 3 3 5 5 0 12
6 Hajvalia 9 4 0 5 9 10 -1
7 Drita 9 3 3 3 8 11 -3 12
8 Besa 9 3 2 4 10 8 2 11
9 Liria 9 2 4 3 15 16 -1 10
10 Drenica 9 2 3 4 11 12 -1 9
11 prishtina 9 2 3 4 6 11 -5 9
12 Istogu 9 1 2 6 4 14 -10 5

theterrorsquad
13-10-2015, 04:33
Skuadra Whats kf llapi pėr kėtė seaon

Llapi
18-10-2015, 18:59
Raiffeisen Superliga – Java 10


http://www.ffk-kosova.com/rezultatet/http://www.ffk-kosova.com/rezultatet/?page_id=4163

Llapi
19-10-2015, 16:33
Rezultatet dhe renditja pas javės sė 10-tė nė Superligė


http://gazetaolle.com/wp-content/uploads/2015/10/rezultatet.png

http://gazetaolle.com/wp-content/uploads/2015/10/tabela.png