PDA

View Full Version : “Dridhen” turqit: Po na kthehet Skėnderbeu!


legjenda
28-08-2015, 18:58
Shorti i Europa Ligės vuri pėrballė Skėnderbeun dhe skuadrėn turke tė Beshiktashit.
Gazeta turke “Hurriyet”, teksa raporton lajmin pėr shortin e Beshiktashit nė Ligėn e Evropės, thekson se emri qė mban ekipi korēar, ėshtė i lidhur ngushtė me Turqinė dhe me historinė e kėtij populli, shkruan albeu.
Kjo gazetė e ka pasqyruar nė njė mėnyrė tė veēantė ndeshjen me skuadrėn qė mban emrin e heroit kombėtar tė shqiptarėve. Ajo shkruan se emri i ekipi tė Skenderbeut vjen nga luftetari qe ka luftuar ndaj Perandorisė Osmane.
Nė edicionin online tė saj, gazeta pasqyron historinė e Skėnderbeut dhe betejat e tij me osmanėt. Ajo e pėrshkruan sfidėn ndaj korēarėve si njė duel mjaft interesant. /Indeksonline/http://www.indeksonline.net/foto.php?foto=/sport/D.jpg&pozita=foto_lajm

Lepurushja vogel
28-08-2015, 18:59
shume bukur vella

MR ZEID
05-09-2015, 15:42
ai qe u drodh si nje mi halesh para se te vdiste, ishte adhurusi i shejtanit, cubi i pabes mirditor, qafiri dhe bir qafiri, gjejgji kastrioti.

Mirpo cndodhi! u versulen shejtanet duke u hedhur trut e gomarit popullit te urte bujar patriot por te pashkolluar shqiptar, duke i pallavritur gjasme ky hajdut me maske ne koke, paska qene patriot dhe luftur per vatan. no no ate qe bene serben me muslimanet ne kosove. ate beri dhe ky kriminel i pabes me muslimanet e urte dhe te pambrojtur shqiptar. diten u shkonte si patriot ne shtepi mirepo naten i vriste.
po te ishte gjergovic gjall ne kohen e sotme, do kishte bere kerdine me maske ne koke duke plackitur fugonat.

drague
05-09-2015, 16:22
shume paster e folni shqipen ju turqit e Shqipnise

MR ZEID
05-09-2015, 16:30
ashtu a dhe ju filo greket bukur e kini kapur.

unreal
05-09-2015, 16:34
shume paster e folni shqipen ju turqit e Shqipnise
allahu eshte i madh -qesh-

MR ZEID
05-09-2015, 16:46
eshte pak shokuese ne fakt kur je ushqyer ter jeten me sapun por e dije per djath.

ashtu si dhe per laverin brohorisnim e thoshin uraaaa por ce do qe e shokoj ate popull sa me keq nuk behej.
ashtu dhe puna e maskaxhiut e verteta do dali nje dite do vin breza te kjellet dhe figura juaj do hidhe ne plera.

unreal
05-09-2015, 16:58
La Ilah il allah,laj lakra e grij qepe,me mire gjalle se me vdeke.