PDA

View Full Version : Armeni-SHQIPERI ,e diel 11 tetor ora 18:00.


AAO
09-10-2015, 12:52
E di qe humbja e mbremshme djeg ,djeg shume biles ,por duhet te mundohemi ta harrojme dhe te shohim perpara. Te dielen kemi dhe nje shans tjeter qe te shkojme ne france nderkohe qe serbet do ta shohin nga televizori sepse tashme jane jashte gare ,eshte nje shans qe kombetarja jone duhet te luaje ndeshjen e jetes ,te jape gjithcka dhe ne si tifoze te kemi besim deri ne fund. Eshte nje trend qe humbasim ne minutat e fundit ose shtese ,por dreqi ta haje nuk mund t'jemi kaq pafat gjithmone ,do na buzeqeshe dhe ne fati dhe uroj qe me kte teme te kem kemben e mbare dhe me nje fitore te madhe qe na dergon ne evropian :)

Ju pershendes...

unreal
09-10-2015, 13:06
Shpresoj kesaj radhe te derdhin djerse dhe gjak,dhe ti fitojme 3 pike.

Akrepi
09-10-2015, 13:08
:d

https://scontent-mxp1-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xta1/v/t1.0-9/12072723_966783966695999_5125416813952179958_n.jpg ?oh=360b13be9068ca101576c27ab20fb2ec&oe=569805B2

thirsty
09-10-2015, 13:24
Me Armenin nga Vlora? :P

SystemA
09-10-2015, 13:26
E di qe humbja e mbremshme djeg ,djeg shume biles ,por duhet te mundohemi ta harrojme dhe te shohim perpara. Te dielen kemi dhe nje shans tjeter qe te shkojme ne france nderkohe qe serbet do ta shohin nga televizori sepse tashme jane jashte gare ,eshte nje shans qe kombetarja jone duhet te luaje ndeshjen e jetes ,te jape gjithcka dhe ne si tifoze te kemi besim deri ne fund. Eshte nje trend qe humbasim ne minutat e fundit ose shtese ,por dreqi ta haje nuk mund t'jemi kaq pafat gjithmone ,do na buzeqeshe dhe ne fati dhe uroj qe me kte teme te kem kemben e mbare dhe me nje fitore te madhe qe na dergon ne evropian :)

Ju pershendes...

Pa shprese je i humbur......thone.
Ashtu u befte.

Gon!
09-10-2015, 14:52
Forca kombetarja jone.

Ti per ne je gjithmone kampion.

Mandi
09-10-2015, 14:55
Shqiperi , une besoje te ty.

Forca perpara cuna

Pirati
09-10-2015, 15:08
forca, forza... aty e kishin fitoren e jo te ikin ne Jerivan ta sjellin, pos nese e marrin edhe mamajen e Ronaldos dhe te Messit ne reprezentacion e te sjellin fitoren.

Kombetares, do ti duhej patjeter ta kishte edhe nje sulmues-bombardues, rangut te Shaqirit, pamvaresisht se edhe keta te tjeret luajne standard ne formacionet e tyre, por nje heavy bombardues do ti duhej patjeter. Do ta kishin edhe ate ne formacion, sikur te mos kishte federata e futbollit shqiptar surrata si Duka qe per nje pjate qofte e blene me te terat ēfare ka.

AAO
09-10-2015, 15:35
Eshte hera e pare qe De Biasit i duhet me patjeter fitorja ne nje ndeshje te kombetares. Ktu do shifet se cfare dore dhe cfare brumi eshte bere ky trajner sepse do i duhet te aplikoje nje modul loje qe nuk eshte ne stilin e tij ,pra nje modul sulmues. Megjithate une besoj.

SystemA
09-10-2015, 15:39
Votova ne France.
Shpresoj...............si perhere!

banesaxhiu
09-10-2015, 15:40
mua sh larg me duket franca jam shqiptar dhe krenohem me kte kombetare ama na mungon nje lojtar stabel ne cdo repart dhe kur na kundersulmojne ne na kap paniku .ky eshte mendimi im ndoshta gaboj gjithsesi i uroj fitoren kombetares

Anathema
09-10-2015, 15:40
Per te dyja ndeshjet parashikimi im doli fiks

I druhesha minutave shtese dhe realisht aty u groposem....bile diku per ndeshjen sdi si por parashikova edhe golat.
Ndoshta per faktin se kur ne luajme ne vendin tone pothuajse dalim menc...

Nderkohe qe ndjesia ime e brendshme kete here me thote se do e fitojme ndeshjen ne Armeni!

hope te me dali edhe ky parashikim....sepse pastaj do nderroj profesion, dhe do zevendesoj oktapodin Paul

banesaxhiu
09-10-2015, 15:45
Per te dyja ndeshjet parashikimi im doli fiks

I druhesha minutave shtese dhe realisht aty u groposem....bile diku per ndeshjen sdi si por parashikova edhe golat.
Ndoshta per faktin se kur ne luajme ne vendin tone pothuajse dalim menc...

Nderkohe qe ndjesia ime e brendshme kete here me thote se do e fitojme ndeshjen ne Armeni!

hope te me dali edhe ky parashikim....sepse pastaj do nderroj profesion, dhe do zevendesoj oktapodin Paul
amin anathema tus servus dhe elines do zoti fitojme e ta qepin gojen kta racistet

Fehmikaciu
09-10-2015, 16:08
Me fudboll nuk do te shiqoj!!!!...me ka dal ne maje te hundes ndeshja...:@

AAO
09-10-2015, 17:01
Mos u merzit Fehmi. Te dielen ti do festosh (shpresojme) ndersa serbet do jene te detyruar te shohin ngjyrat kuq e zi tek RTS gjate veres ne France2016 :D.

Fehmikaciu
09-10-2015, 17:07
haha...me bere te qeshi i nderuar,do ta kemi parasysh kete....ishalla behet si thua ti ...-shok-

Akrepi
09-10-2015, 17:21
Nuk fitojn kėta jooo, nuk kan byth kėta tė lozin janė tė vdekur.
Edhe atje nė Armeni kan pėr tu rrahur.

Persona
09-10-2015, 17:44
ketyre i mungon gjeja esenciale, qe eshte pergatitja fizike. pa kete nuk shkohet shume larg, edhe po t'i kesh te gjitha te tjerat.

shyqyr qe e diela eshte afer, se na merziten keto tema mbi kombetaren a thua se cfare po behet. sport eshte, relaksohuni...

lali1
09-10-2015, 17:49
jam shum i bindur fiton shqiperia

Noe
09-10-2015, 18:31
Disfata nuk duhet te na pengoje te perkrahim ate per te cilen ne besojme
Ndonjehere disfata e madhe na sherben si mesim dhe kthehet ne force e madhe , pikerisht ne momente te tilla ndodh kthesa

Me mire me stuhine ta matesh fuqine
castin e fundit te luftes t'ia japesh
se te dalesh ne bregun e qete
dhe plaget te numerosh pikellimmbushur

SystemA
09-10-2015, 18:35
Disfata nuk duhet te na pengoje te perkrahim ate per te cilen ne besojme
Ndonjehere disfata e madhe na sherben si mesim dhe kthehet ne force e madhe , pikerisht ne momente te tilla ndodh kthesa

Me mire me stuhine ta matesh fuqine
castin e fundit te luftes t'ia japesh
se te dalesh ne bregun e qete
dhe plaget te numerosh pikellimmbushur

sali berisha......-busy-

Mandi
09-10-2015, 23:00
Po fituam me Armenine dhe shkuam ne Europian harrohet cdo gjo, dhe serbet do u duhet te shohin Shqiperine nga ekrani ne Europian pavaresisht deshirave te tyre. Dhe pa harruar falenderoje dhe Portugalin per fitoren e mbrėmshme ndaje Danimarkes.

Bad_Teacher
10-10-2015, 00:27
Mos u merzit Fehmi. Te dielen ti do festosh (shpresojme) ndersa serbet do jene te detyruar te shohin ngjyrat kuq e zi tek RTS gjate veres ne France2016 :D.

Ja keto s'ju lejne rehat juve, lol. Festoni para kohe. Me keto 2 ndeshjet e fundit, si zorr eshte. Nuk jane gati per Euro 16.

Mr. E
11-10-2015, 09:20
E veshtrire shume eshte.
Armenia mgjs eshte ne fund te tabeles ka nje kombetare me elemente shume cilesore. Te shpresojme qe do jene te pamotivuar sa duhet dhe kjo te jete ne favorin tone. Nga ana tjeter Kombetarja Shqiptare eshte perseri ne presion shume te madh dhe kjo eshte dicka per t'u shqetesuar, por jane edhe shume te motivuar dhe do futen ne loje per nje qellim te qarte, vetem per fitore. Nese shenojme ne te paret besoj qe ndeshja perfundon 0-1 ose 0-2 per ne. Suksese :)

Leaf
11-10-2015, 14:10
Ishalla fitojme!

legjenda
11-10-2015, 14:13
kam bindje plote shqiperia ne france de shkoje

ana_gend
11-10-2015, 14:20
Po fituam me Armenine dhe shkuam ne Europian harrohet cdo gjo, dhe serbet do u duhet te shohin Shqiperine nga ekrani ne Europian pavaresisht deshirave te tyre. Dhe pa harruar falenderoje dhe Portugalin per fitoren e mbrėmshme ndaje Danimarkes.

Jo Mandi nuk do harrohet asgje, nuk ka sesi harrohet fitorja ne pjate te arte qe ju dha serbeve! "kombetarja" e Dukes e humbi nje pjese te konsiderueshme te tifozeve.

perkundrazi nese fitojne sot do te marrin epitetin qe nuk do tju hiqet me ne jete "tradhtare te kombetares kuq e zi"

Leaf
11-10-2015, 14:53
Kombetaren tone do e ndjekim dhe do ta mbeshtesim ne cdo ndeshje Anushe
-hug-

ana_gend
11-10-2015, 14:55
Kombetaren tone do e ndjekim dhe do ta mbeshtesim ne cdo ndeshje Anushe
-hug-

Une Jo me Leaf por edhe nje pjese e madhe e miqve te mi keshtu kan vendos

Leaf
11-10-2015, 14:58
Une Jo me Leaf por edhe nje pjese e madhe e miqve te mi keshtu kan vendos

Je e lenduar po do te kaloje. Te falesh nuk eshte e lehte por te ndihmon shume

ana_gend
11-10-2015, 14:59
Je e lenduar po do te kaloje. Te falesh nuk eshte e lehte por te ndihmon shume

Do tjua falja nese do te kishin humbur me dinjitet por ti falesh ndeshjen serbit KURRE

Leaf
11-10-2015, 15:02
Do tjua falja nese do te kishin humbur me dinjitet por ti falesh ndeshjen serbit KURRE

Serbit nuk i falem gje o zemer. Ajo qe ndodhi ishte fat i keq. Mos ta ngaterrojme lojen me ate qe s'eshte. Ju dhame edhe mesim : qytetarine , qe une me thene te drejten s'guxoja te besoja se shqiptaret do te arrinin te ishin ne gjendje ta jepnin

ana_gend
11-10-2015, 15:20
Leaf se duket sikur vetem une jam zhgenjyer nga ekipi dukes, koha do ta tregoje sesa shume ka zhgenjyer kjo "ndeshje", edhe dicka tjeter edhe ketu ne forum u hodh ideja e shitjes dhe cuditerisht u pranua...por qe te ishte e besueshme duhej qe lojtaret nga Kosova duhet te ishin pergjegjes

Leaf
11-10-2015, 15:21
Leaf se duket sikur vetem une jam zhgenjyer nga ekipi dukes, koha do ta tregoje sesa shume ka zhgenjyer kjo "ndeshje", edhe dicka tjeter edhe ketu ne forum u hodh ideja e shitjes dhe cuditerisht u pranua...

C'te them une. S'dua ta besoj

legjenda
11-10-2015, 15:25
Leaf se duket sikur vetem une jam zhgenjyer nga ekipi dukes, koha do ta tregoje sesa shume ka zhgenjyer kjo "ndeshje", edhe dicka tjeter edhe ketu ne forum u hodh ideja e shitjes dhe cuditerisht u pranua...por qe te ishte e besueshme duhej qe lojtaret nga Kosova duhet te ishin pergjegjes

shume vertet kjo gje kete gje e permend ni anetare ne forum

Oxygen
11-10-2015, 15:26
Eshte hedhur dhe ideja e blerjes me Armenine, dmth shesim me Serbet per arsye politike dhe blejme me Armenine per kualifikim meqense serbet dhe armenet skane asnje objektiv.
Sdua te mendoj ta besoj apo jo por politika "moderne" nuk njeh patriotizem vetem ceshtje interesi

e panjohura
11-10-2015, 15:31
Tani na thuani ju expertet,te shofim lojen apo te presim kush sa po paguan per fitore?Eshte ankand apo ndeshje futbolli?? :p

banesaxhiu
11-10-2015, 15:37
forza ALBANIA !!!!

legjenda
11-10-2015, 15:38
Shqipėria pėrballėt mė Armeninė nė orėn 18:00, nė kuadėr tė ndeshjeve kualifikuese pėr “Euro 2016”.
Ndryshe nga ndeshja kundėr Serbisė, Ganni De Biasi ka bėrė shumė ndryshime pėr ndeshjen kundėr Armenisė. Ajeti do tė luaj nė vend tė Xhimshitit, Kaēe nė vend tė Memushajt dhe faza sulmuese do tė jetė krejt tjetėr me Roshin, Gashin dhe Cikalleshin.

Formacioni i Shqipėrisė: Berisha, Hysaj, Cana, Ajeti, Lenjani, Kaēe, Basha, Xhaka, Roshi, Gashi, Cikalleshi

Redaksia Online
(e.r / epokaere.com) http://www.epokaere.com/Articles/9/71091/Images/656X37371091shqiperia_1.jpg

Leaf
11-10-2015, 15:39
Tani na thuani ju expertet,te shofim lojen apo te presim kush sa po paguan per fitore?Eshte ankand apo ndeshje futbolli?? :p

Do e shohim bashke zemra?
vetem si ndeshje , se shifrat e llogarite kurre s'i kam pasur ceshtje perzemer
-hug-

legjenda
11-10-2015, 15:39
Njė ndeshje qė vlen sa njė histori. Nė Yerevan, Shqipėria do tė luajė sot ndeshjen mė tė rėndėsishme tė Kombėtares nė 80 vjet nga krijimi i saj, finalen tonė tė Evropianit, atė qė do tė na jepte njė biletė pėr nė Francė.
Nga 7 Shtatori i 2014-tės deri mė 11 Tetor tė 2015 kemi pėrjetuar 13 muaj tė jashtėzakonshėm kuqezi, tė cilėt ėshtė momenti t’i kurozojmė me njė fitore tė vetme. Nė Armeni, Kombėtarja luan pėr ėndrrėn mė tė madhe tė futbollit shqiptar, tė jetė pjesė e njė Evropiani, tė jetė mes mė tė mirave tė kontinentit. Nė 13 muaj jemi gėzuar, kemi ėndėrruar, kemi klithur gol, kemi qėndruar pėr pesė ndeshje tė pathyer, kemi luftuar dhe dyerve tė gjykatave evropiane, e si asnjėherė tjetėr siguruam dhe njė vend nė play-off pas katėr ndeshjeve tė para, por dhe kemi vuajtur nė minutat e fundit duke provuar jo thjesht dėshpėrimin por vuajtjen qė mund tė shkaktojė “krisja” e njė ėndrre tė madhe, raporton “Supersport”. Ėndrra jonė megjithatė nuk ėshtė thyer dhe ne jemi sėrish nė fushė duke luajtur 90 minutat e fundit, si nė njė finale. Shqipėria sot luan finalen e saj, dhe pėr herė tė parė nė histori, nuk ėshtė mė e nevojshme tė ėndėrrojmė, pasi realiteti qė kjo Kombėtare na ka dhuruar ėshtė mrekullisht mė i bukur dhe se njė ėndėrr. Jemi nė play-off por mund tė arrijmė edhe mė larg, nė Francė, pėr Evropianin tonė tė parė. Shqipėria e futbollit sot mund tė na zgjojė, nė Evropė.http://www.epokaere.com/Articles/9/71075/Images/656X37371075memushaj.jpg

legjenda
11-10-2015, 15:41
Do e shohim bashke zemra?
vetem si ndeshje , se shifrat e llogarite kurre s'i kam pasur ceshtje perzemer
-hug-

po te them te drejt une e lash pune mbas dite dua shkoj nene shqiperi

legjenda
11-10-2015, 15:42
Dhjetėra persona janė mbledhur nė sheshin “Skėnderbe” nė Tiranė pėr tė kėrkuar lirimin e Ismail Morinės, i njohur ndryshe edhe si “Ballist” Morina, autori i ngritjes sė dronit nė Beograd njė vit mė parė.
Protestuesit kėrkuan lirimin e menjėhershėm tė tij. Ismail Morina u arrestua njė ditė para ndeshjes Shqipėri-Serbi, tė zhvilluar nė Elbasan Arena, teksa ishte duke lėvizur me makinėn e tij nė njė nga rrugėt e Tiranės. Gjatė kontrollit, “Ballistit” iu gjetėn dy pistoleta, qė tė dyja pa leje. Nė seancėn pėr caktimin e masės sė sigurisė tė mbajtur tė premten, Gjykata e Tiranės vendosi “arrest me burg”, duke rrėzuar argumentimin e Morinės se armėt i kishte pėr vetėmbrojtje qė pas ngjarjeve tė Beogradit. (Top Channel)http://www.epokaere.com/Articles/9/71098/Images/656X37371098ballisti.jpg

legjenda
11-10-2015, 15:45
Lojtarėt e Kombėtares nuk do tė jenė vetėm as nė Jerevan tė Armenisė.
Rreth 400 shqiptarė pritet tė jenė nė stadium pėr t’a pėrkrahur Shqipėrinė, transmeton Panorama Sport.
Rreth 200 tifozė kanė bėrė tė ditur se do tė nisen nga Suedia, pėr tė qenė sot tė pranishėm nė stadium.
Gjithashtu, pritet qė tė ketė edhe jo pak shqiptarė qė jetojnė nė Armeni apo nė shtetet pėrreth, tė jenė tė pranishėm nė stadium. Pritet qė minimumi 300-400 tifozė shqiptarė tė jenė sot nė stadium pėr tė mbėshtetur Shqipėrinė./Indeksonline/http://www.indeksonline.net/foto.php?foto=/sport/tifo_ku.jpg&pozita=foto_lajm

Mr. E
11-10-2015, 16:13
Eshte hedhur dhe ideja e blerjes me Armenine, dmth shesim me Serbet per arsye politike dhe blejme me Armenine per kualifikim meqense serbet dhe armenet skane asnje objektiv.
Sdua te mendoj ta besoj apo jo por politika "moderne" nuk njeh patriotizem vetem ceshtje interesi

Dje e kam pare koeficientin me 2.35 per fitoren e Shqiperise.
Pak me pare vajta ke nje pike Eccobet ne Tirane, thashe po e vej per qejf si bera kur e vura kunder serbise. Per fitoren e Shqiperise ishte rene koeficienti ne 1.7 !! Kurse 2-2 ne 2.75 !!! I vura ke te 2-ja bastet dicka te vogel, kot per qejf mqs u nisa per ate pune. Ai djali i kompjuterit po me thoshte qe vetem Eccobet po e mban si ndeshje sepse gjithe kompanite e tjera e kane hequr fare. Te urojme qe eshte nje shenje e mire dhe jo ndonje "politike" dashakeqe nga kompanite e basteve per te mbledhur para per kete lloj basti. Edhe ne kompanite e tjera te basteve neper bote ka nje ulje te koeficienteve per fitoren e Shqiperise. Kliko: http://www.flashscore.com/match/MDTwcSFo/#odds-comparison;1x2-odds;full-time

Jam pak i cuditur nga kjo renie drastike e koeficientit per fitoren e Shqiperise. Ata Armenet me teper jane pro serbe sesa pro Shqiptare.
Te shohim... Mbase e kane gjetur vertete gjuhen me keta Armenet. E rendesishme eshte vetem qe te fitoje Shqiperia :)

Persona
11-10-2015, 16:22
ahhh me ne fund ndeshjaaaa

do e shoh duke ngrene mcdonalds :p

Sopoti
11-10-2015, 16:22
Nuk e shoh!


I dua te miren zemres sime,e s'dua ta semur-lutem-:S


Nuk e shohim me pa na kaluar merzitia tha im bir pasi mbaroi ndeshja me Serbine.

S'doja evropian,por vec te mundte Serbine.:S:S

unreal
11-10-2015, 16:28
Kanali/linku ku mund ta shikoj para se te bej vetevrasje?

BLEDI_SH
11-10-2015, 16:29
Kanali/linku ku mund ta shikoj para se te bej vetevrasje?

e ke te lire tek ss2 dhe ss2hd

Mr. E
11-10-2015, 16:30
Kanali/linku ku mund ta shikoj para se te bej vetevrasje?

http://rtsh.al/tvsh_live.php

kriko
11-10-2015, 16:31
Kanali/linku ku mund ta shikoj para se te bej vetevrasje?

provo/rtsh

http://www.atdhe.al/sport.html

Mr. E
11-10-2015, 16:37
Nuk e shoh!


I dua te miren zemres sime,e s'dua ta semur-lutem-:S


Nuk e shohim me pa na kaluar merzitia tha im bir pasi mbaroi ndeshja me Serbine.

S'doja evropian,por vec te mundte Serbine.:S:S

Edhe une u merzita shume fare, se do te doja te shkonim ne Europian direkt me fitoren ndaj asaj ndeshjeje.

Por tashme me ka kaluar merzia. Aludimet per shitje te ndeshjes me duken budallalliqe, thjesht mendoja se duhet te luanin me me teper zemer dhe shpirt dhe jo me qetesi, sepse dihej qe ata kishin nje ekip me cilesor dhe nese ndeshja zhvillohej me nje strategji te tille gjerat do shkonin ne favorin e tyre. Hajt mo. Nuk eshte fundi i botes, mjafton ky shembull:

https://www.youtube.com/watch?v=i_pkFXqnpF4

Me sebine do perplasemi perseri ne te ardhmen, do vije edhe dita kur Shqiperia do fitoje ne serbi.

Te urojme qe sot kalojme direkt per ne Europian :)

unreal
11-10-2015, 16:38
Flmd.Bledi,Mr.E,Kriko.

Shpresoj te gezohemi sot,dhe t'i harrojme dhimbjet qe perjetuam.

BLEDI_SH
11-10-2015, 16:40
Flmd.Bledi,Mr.E,Kriko.

Shpresoj te gezohemi sot,dhe t'i harrojme dhimbjet qe perjetuam.

ajo dhimbje nuk harrohet..por te pakten te embelsohemi..

unreal
11-10-2015, 16:49
ajo dhimbje nuk harrohet..por te pakten te embelsohemi..
Nuk do harrohej nqse Serbia do te shkonte.Keshtu,mendoj se harrohet,shpresoj pas dy oreve do te flasim per ndeshjen e pare qe do ta bejme ne France.

Pirati
11-10-2015, 16:53
Hajde, hajde kombetarja,

do shkoj kohe, nese do i percjell me dhe ajo ishte e fundit qe e pame ne ate gjendje te mjerueshme me shume per tifozet se vete ata.

Meqe isha larg shtepise edhe ika ne nje restorant shqiptaresh ta percjellja, jo nga deshira e madhe, sakaq qe instistonin ca shoke... per ti ren shkurt u mblodhen mbi 60 veta ne salle. Dhe tek po shikoja ne celular, i shikoj seē u ngriten ne kembe ata qe ishin aty booah mendova po tani ēfare kishin, e shikoj TV dhe lajmeron qe ishte gol, por nga transmetimi qe si duket ngeli pa fjale, nuk u kuptua dhe nuk shkoj gjate perseri goli i dyte- Ateher filluan te dilnin jashte. Me erdhi keq, qe ishte edhe nje ēun me babane e tij dhe u ndje shume keq, ndersa babai i tij ja ktheu: ikim bir, se as lengu nuk na u pagua ``fumato``qe e percollem dhe me mire te kishm ndejur ne shtepi -eh-

Mr. E
11-10-2015, 17:08
Armenet po luajne per fitore. Thashethemet per lenie te ndeshjes kane qene genjeshtra.
Nese ditojme do jete vetem merite e djemve.

Akrepi
11-10-2015, 17:08
U bė i pari :))

Armeni - Shqipėri 0 - 1 :)

Mandi
11-10-2015, 17:09
Gooooooool

Akrepi
11-10-2015, 17:10
Kush nuk po e sheh dot ta shohi kėtu:

http://livestream.com/accounts/2759351/events/4417549?t=1444579310955

Mr. E
11-10-2015, 17:10
Sa po shfryja per ate goditjen e denimit qe desh e bene gol Armenet :)
Forca cuna :) :)

magnus
11-10-2015, 17:10
ju thash qe dje qe fiton shqiperia:D

thirsty
11-10-2015, 17:11
Gooooooooooal :))

Angelisa
11-10-2015, 17:11
Shyqyr me ne fund lol

Akrepi
11-10-2015, 17:12
ju thash qe dje qe fiton shqiperia:D

Ik mos na i bėj ters tani. -pis- :p

magnus
11-10-2015, 17:13
Ik mos na i bėj ters tani. -pis- :p

ca tersi ja u sigurova qe dje fitoren:p

unreal
11-10-2015, 17:13
Dua te perfundon ne kete sekond me kete rezultat.

Mandi
11-10-2015, 17:17
Bravo Roshi, lojtari me i mire per kombtaren tone deri tani

Angelisa
11-10-2015, 17:20
Do bejme dhe nje gol tjeter tani, per ata dy gola qe humbem:p

thirsty
11-10-2015, 17:21
Angie po fituam ne ti tregon foto
Po humbem tregoj une :p

Akrepi
11-10-2015, 17:21
Tė kish pasuar Cikalleshi do ishim 2 me 0 tani.:((

Samiu
11-10-2015, 17:21
"qesh""qesh"...e ndegjuat njerin nga komentatoret kur tha per nje lojtar te armenise se, "...luan per skuadren e Ankarit..."...ooo Ankares duhet thene mer heeej...kujdes fjalet ....-qesh-

Fillim i mire...por jo edhe bash mire...nejse....ka kohe...

Angelisa
11-10-2015, 17:21
Angie po fituam ne ti tregon foto
Po humbem tregoj une :p

Po humbem tregojme te dy :p
Ik tani mos me terhiq vemendjen lol

magnus
11-10-2015, 17:23
gol.................

Akrepi
11-10-2015, 17:23
Dyyyyyyyyyyyyyyyyyyy :))

BLEDI_SH
11-10-2015, 17:23
gooollllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll lllllllllllllllllgolllllllllllllllllllllllllllllll llllllllllllllllllllllllllllllllll

Angelisa
11-10-2015, 17:24
Hahahahahah i told u

Mandi
11-10-2015, 17:24
Bravo cuna, duhen dhe dy gola te tjere.

magnus
11-10-2015, 17:25
Hahahahahah i told u

un tolda qe dje:D

Mr. E
11-10-2015, 17:25
Kur nuk e vura 2-2 (7+) :D

Smokkie
11-10-2015, 17:26
0-2 qe tani??

Angelisa
11-10-2015, 17:27
un tolda qe dje:D

Ne fjalen tende po Eci dhe une :D

zirconium
11-10-2015, 17:27
Ja sa te mbarojne keto 90 e do filloj te shaj serbin.:D

Esther
11-10-2015, 17:28
Bravo Roshi, lojtari me i mire per kombtaren tone deri tani

Patjeter qe po se eshte nga nje qytet e lagjie e vecante. :D

3 ndeshje qe ka qene ky titullar kane fituar.

Angelisa
11-10-2015, 17:28
0-2 qe tani??

Po po qe tani dhe dy do I bejme ne pjesen e dyte :D

Akrepi
11-10-2015, 17:29
Patjeter qe po se eshte nga nje qytet e lagjie e vecante. :D

3 ndeshje qe ka qene ky titullar kane fituar.

Nė fakt ka paguar babai qė hyri nė kombėtare.:p

Angelisa
11-10-2015, 17:32
Serbia vs Portugal 0-1

Ne mos gabohem :D

Esther
11-10-2015, 17:34
Nė fakt ka paguar babai qė hyri nė kombėtare.:p

Nuk do habitesha. :p
Me kujtohet kur ishte i vogel dhe kalonte para shtepise sime me te jemen dore-per-dore dhe ta shikosh tani sa i mire eshte bere dhe ku ka arritur. lol

kreksi
11-10-2015, 17:40
Po po qe tani dhe dy do I bejme ne pjesen e dyte :D
kesaj i thone strategji; nuk mirremi ne me te humburit ...
....do i presim ne Paris mirsevini !

Leaf
11-10-2015, 17:41
Nuk do habitesha. :p
Me kujtohet kur ishte i vogel dhe kalonte para shtepise sime me te jemen dore-per-dore dhe ta shikosh tani sa i mire eshte bere dhe ku ka arritur. lol

Emocione te vecanta besoj!
Pse s'linda ne Fier ..... Lol

Angelisa
11-10-2015, 17:41
....mos ban hajgare...do ua bejmi surprizen..edhe se djemt jane te lodhun. mendoj do ndahemi 3:3

Ncuq ncuq po ik se hengre bann :D

3d1
11-10-2015, 17:42
....mos ban hajgare...do ua bejmi surprizen..edhe se djemt jane te lodhun. mendoj do ndahemi 3:3
ska shance ......nuk levizen kuotat e basteve
Pra fitojme

Akrepi
11-10-2015, 17:44
Emocione te vecanta besoj!
Pse s'linda ne Fier ..... Lol

Edhe ajo na duhej neve tė iknim ne nga Fieri pastaj. :D

Leaf
11-10-2015, 17:45
Edhe ajo na duhej neve tė iknim ne nga Fieri pastaj. :D

Ja ku eshte LuZhnja :D

zirconium
11-10-2015, 17:45
Edhe ajo na duhej neve tė iknim ne nga Fieri pastaj. :D

Lagjia nje maj ishte permbytur sipas gazetave.

Samiu
11-10-2015, 17:46
un tolda qe dje:D

Ti e tolde qe dje, por ndoshta ne baze te parandjenjes apo logjikes se njohjes se sportit, ama jo ne baze te arsyes qe tolde se kosovaret kishin shitur lojen per arsye te basteve kriminale...

Po te them tani, pasi qe dje ishim te perqendruar tek problemi i sht-blerjes se rezultateve e nuk munda ta them:D..., te paste lumte goja dje pra, nese fitojme sot...``fumato``

Mandi
11-10-2015, 17:47
Mbaron pjesa pare 0 - 2

3d1
11-10-2015, 17:51
Edhe ajo na duhej neve tė iknim ne nga Fieri pastaj. :D
O kepo,,,,,,ka ndodhur gje andej nga ndermarja aman :P

Esther
11-10-2015, 17:51
Lagjia nje maj ishte permbytur sipas gazetave.

Po beheshin gati per not.

Esther
11-10-2015, 17:53
Edhe ajo na duhej neve tė iknim ne nga Fieri pastaj. :D

Ore se u kujtova une, si nuk na dhe nje kafe. 10 here erdha ne Fier dhe asnjehere nuk ftove. Yttttttt koprac. -fershellen-

zirconium
11-10-2015, 17:54
Po beheshin gati per not.

Komerdaret gati?

Esther
11-10-2015, 17:55
Komerdaret gati?

Jemi te zotet dhe pa komerdare ne. -pis-

zirconium
11-10-2015, 17:56
Ore se u kujtova une, si nuk na dhe nje kafe. 10 here erdha ne Fier dhe asnjehere nuk ftove. Yttttttt koprac. -fershellen-

Ka nje damar nga Gjirokastra ``fumato``

zirconium
11-10-2015, 17:57
Jemi te zotet dhe pa komerdare ne. -pis-

Normale...kur e meson notin te Gjanica del notar si krokodili.:D

Ragnar
11-10-2015, 17:57
Se pari ju pershendes, endrra po behet realitet dhe kjo ka rendesi, shkijet le te kqyrin seriale spanjolle apo turke, Shqiperia ne France :)

Landi e ke dit qe fitoj per sot :)

e panjohura
11-10-2015, 17:58
....mos ban hajgare...do ua bejmi surprizen..edhe se djemt jane te lodhun. mendoj do ndahemi 3:3
Kafshofsh gjuhen he.....:d

Esther
11-10-2015, 18:00
Normale...kur e meson notin te Gjanica del notar si krokodili.:D

Te lutem shume mos na ofendo se e kemi mesuar ne Seman. :p

zirconium
11-10-2015, 18:06
Te lutem shume mos na ofendo se e kemi mesuar ne Seman. :p

He se ka edhe qe e kane mesuar te ftohesit e TEC-it. -party-

Loreal
11-10-2015, 18:09
Ku ishin golat per serbine,ate e kemi pritur me shume :P

Akrepi
11-10-2015, 18:13
Ore se u kujtova une, si nuk na dhe nje kafe. 10 here erdha ne Fier dhe asnjehere nuk ftove. Yttttttt koprac. -fershellen-

Po po hajde si ilegalėt e PKSH-sė ti dhe e kam fajin unė qė nuk tė ftova.:p :D

Ragnar
11-10-2015, 18:14
Ku ishin golat per serbine,ate e kemi pritur me shume :P

Ka mundesi ashtu siq thojke Landi e kan shitur me Serbin, e kan ble nga Armenia dhe fundi kualifikimi i sigurt.

Loreal
11-10-2015, 18:18
Lumi ka ke humbur:)Nuk po me intereson kush qka ka thene.

Samiu
11-10-2015, 18:22
Ka mundesi ashtu siq thojke Landi e kan shitur me Serbin, e kan ble nga Armenia dhe fundi kualifikimi i sigurt.

O Lumi, erdhe dhe ti tani me kete idiotizem? ...Kaq leht qenka ky versioni i "shit-blerjes" te besohet, e jo ajo (fakti) se lojtaret nga Kosova as ne enderr nuk e kishin bo nje gje te tille?...

Hawk
11-10-2015, 18:28
Nuk vjen shprehje teoria e bastoreve. Duket si teori e perpiluar nqajtoret e fshatit Mramur. Ani Sunitet loool.

Po ku ka potencial loja Shqiperi-Serbi e Armeni-Shqiperi per ta terhequr interesin e mafias futbollit.

Kryesorja, Franca 2016 u be realitet. Ky rezultat veqse u vulos.

*ARiel*
11-10-2015, 18:28
Nuk ka loje, ka diplomaci. Gjithsesi ma mire kshu

ana_gend
11-10-2015, 18:32
Shit ne serbet blej me armenet sa shkoi kilja prasit

Akrepi
11-10-2015, 18:32
Treeeeeeeeeeeeeeee :)

e panjohura
11-10-2015, 18:33
goooooooooooooooooool

BLEDI_SH
11-10-2015, 18:33
goolllllllllllll

Ragnar
11-10-2015, 18:36
O Lumi, erdhe dhe ti tani me kete idiotizem? ...Kaq leht qenka ky versioni i "shit-blerjes" te besohet, e jo ajo (fakti) se lojtaret nga Kosova as ne enderr nuk e kishin bo nje gje te tille?...

3 me 0 Sami se ne ket moment shenuan :)

Sami apsolut nuk pajtohem aty ku ka thene qe te Kosoves e kan shit po per para keta tjeret qe i kan ne kryesi jane ne gjendje cfare te duash te bejne per lek.

magnus
11-10-2015, 18:36
Ka mundesi ashtu siq thojke Landi e kan shitur me Serbin, e kan ble nga Armenia dhe fundi kualifikimi i sigurt.

vura bast nje shifer shume te madhe, isha njeqind milion % i sigurt qe shqiperia fiton sot:D

a nuk ju thashe dje?

qe e kan shit me serbin, ta kesh te sigurt ate muhabet.

Ragnar
11-10-2015, 18:38
vura bast nje shifer shume te madhe, isha njeqind milion % i sigurt qe shqiperia fiton sot:D

a nuk ju thashe dje?

Po a the qe nuk ven baste ti hahhahahah

Mr. E
11-10-2015, 18:38
Mgjs ja kishin ulur shume koeficientat dhe as qe ja vlente fare te vije bast me keto koeficienta per nje ndeshje kaq te veshtire, nuk u terhoqa :) Doja vetem te fitonte Shqiperia :) Pas pak, jam per 48 ore feste :D

magnus
11-10-2015, 18:41
Po a the qe nuk ven baste ti hahhahahah
normalisht nuk vej.
per serbi-shqiperi nuk vura, edhe pse me thane qe me pare shqiperia humbet.

Smokkie
11-10-2015, 18:41
Mgjs ja kishin ulur shume koeficientat dhe as qe ja vlente fare te vije bast me keto koeficienta per nje ndeshje kaq te veshtire, nuk u terhoqa :) Doja vetem te fitonte Shqiperia :) Pas pak, jam per 48 ore feste :D

Ti hash gezuar `dance`

Ragnar
11-10-2015, 18:46
Pjese te dyte shume dobt po lujn djejmoshat por me rendesi rezultati dhe kualifikimi u be realitet.

Hawk
11-10-2015, 18:47
Sidoqoft, urime gjithve. Franca 2016.

http://i62.tinypic.com/b8wevs.jpg

Mandi
11-10-2015, 18:48
Shqiperia sot hyne ne histori dhe eshte e kualifikuar per ne europianin e frances. Ndeshja e serbis per mua eshte nje kapitull i mbyllur, pasi kombtarja jone vazhdone te na japi emocione . Enderra u be realitet

Samiu
11-10-2015, 18:48
3 me 0 Sami se ne ket moment shenuan :)

Sami apsolut nuk pajtohem aty ku ka thene qe te Kosoves e kan shit po per para keta tjeret qe i kan ne kryesi jane ne gjendje cfare te duash te bejne per lek.

Po mer po, gjithcka tjeter mund t`jet, por jo te thuhet se "te gjithe sunitet kosovar" kan shit lojen, me arsyen qe dha pak me vone, se, "...keta kishin shit bythen, tek allahu e muhamedi arab, e nuk po e shesin per para...". Idiotizem i klasit te vet (landit). Dhe pikerisht ky fakt-thenie idiote, hudhe poshte cdo "dijshmeri" te Landit alias invictus, se ai ka ditur gje per lidhjet bastore kriminale, qe do te kishte gje te beje me rezultatin e lojes se pardjeshem me serbine...kupton tani? Pra bie poshte, zero, null...ASGJE!!!!....eshte thjesht "futjakot"....Kupton?

magnus
11-10-2015, 18:51
Po mer po, gjithcka tjeter mund t`jet, por jo te thuhet se "te gjithe sunitet kosovar" kan shit lojen. Dhe arsyeja qe ai e dha pak me vone ishte se, "...keta kishin shit bythen, tek allahu e muhamedi arab, e nuk po e shesin per para...". Idiotizem i klasit te vet (landit). Dhe pikerisht ky fakt-thenie idiote, hudhe poshte cdo "dijshmerine" e Landit alias invictus, se ai ka ditur gje per lidhjet bastore kriminale, qe do te kishte gje te beje me rezultatin e lojes se pardjeshem me serbine...kupton tani? Pra bie poshte, zero, null...ASGJE!!!!....eshte thjesht "futjakot"....Kupton?
je duke folur me dike qe para nja 10 vjetesh ka punuar si bet advisor ne itali:D

mos nenvlefteso kurre ca thote invictus.

po deshe perktheje nickun tim:@

Samiu
11-10-2015, 18:51
Urimeeeee!!!!!-gezuar--gezuar-

Ragnar
11-10-2015, 18:52
Po mer po, gjithcka tjeter mund t`jet, por jo te thuhet se "te gjithe sunitet kosovar" kan shit lojen, me arsyen qe dha pak me vone, se, "...keta kishin shit bythen, tek allahu e muhamedi arab, e nuk po e shesin per para...". Idiotizem i klasit te vet (landit). Dhe pikerisht ky fakt-thenie idiote, hudhe poshte cdo "dijshmeri" te Landit alias invictus, se ai ka ditur gje per lidhjet bastore kriminale, qe do te kishte gje te beje me rezultatin e lojes se pardjeshem me serbine...kupton tani? Pra bie poshte, zero, null...ASGJE!!!!....eshte thjesht "futjakot"....Kupton?

Landi sa here qe perzin teme me fe, ja fut kot, ishin pikerisht keta te Kosoves qe e kualifikun Shqiperin, urime urime perfundoj ndeshja, po qan komentatori sa prekese ky moment.

Mandi
11-10-2015, 18:53
http://lajmetshqip.com/wp-content/uploads/2014/10/flamuri-e1413353134891.jpg

ZET
11-10-2015, 18:53
Kjo video po qarkullon neper internet:

https://www.facebook.com/KosovaRepublikee/videos/1682248781989933/

Akrepi
11-10-2015, 18:53
Urimeeeee!!!!!-gezuar--gezuar-
Urime urime po ku do vemi me kėtė skuadėr nė Francė mo i ziiiiiiiiiiii. :D

Prishtinasi
11-10-2015, 18:54
Rrnofshin djemte tane,rrnofshin sa malet!
Na e plotsuen nji anderr,shume faleminderit djelmosha!!

Ragnar
11-10-2015, 18:54
Urime te gjitheve prej meje. Endrra realitet

Forca Shqiperia ju pafsha edhe me te forte.

Esther
11-10-2015, 18:54
Urime Shqiperi!

Samiu
11-10-2015, 18:56
je duke folur me dike qe para nja 10 vjetesh ka punuar si bet advisor ne itali:D

mos nenvlefteso kurre ca thote invictus.

po deshe perktheje nickun tim:@

Ja cfare te thash me heret ty personalisht;

Ti e tolde qe dje, por ndoshta ne baze te parandjenjes apo logjikes se njohjes se sportit, ama jo ne baze te arsyes qe tolde se kosovaret kishin shitur lojen per arsye te basteve kriminale...

Po te them tani, pasi qe dje ishim te perqendruar tek problemi i sht-blerjes se rezultateve e nuk munda ta them:D..., te paste lumte goja dje pra, nese fitojme sot...``fumato``

Nuk me intereson kush ishe dje apo pardje, por ajo cfare thua tash...

e panjohura
11-10-2015, 18:57
Landi sa here qe perzin teme me fe, ja fut kot, ishin pikerisht keta te Kosoves qe e kualifikun Shqiperin, urime urime perfundoj ndeshja, po qan komentatori sa prekese ky moment.
Ishin pikerisht SHQIPTARET ata qe e fituan lojen vllacko....

Samiu
11-10-2015, 18:59
Urime urime po ku do vemi me kėtė skuadėr nė Francė mo i ziiiiiiiiiiii. :D

Eja ti ktu s`pari tek une dhe pastaj do te tregoj une kou do vemi ne te "ziiiinjte"....-gezuar-...Beni dhe Hoxhe Drache Efendija na preisn me nje kembe qe ta vazhdojme udhen tutje per ne fransua....-gezuar--gezuar--gezuar-

*ARiel*
11-10-2015, 19:00
Urime urime :)

magnus
11-10-2015, 19:02
:D:D:D


http://www.forum-al.com/showpost.php?p=912949&postcount=231


edhe humbjen ne minutat e fundit me serbin e parashikova, ca lesh parashikova une! ashtu ishte vendosur.

Esther
11-10-2015, 19:08
Cuna si thoni te shijojme kete fitore te madhe dhe t'i leme teorite konspirative per nje dite tjeter?! :)

Mandi
11-10-2015, 19:08
Sot eshte dite feste , dilni festojeni me miqt tuaj dhe leni me nje ane polemikat dhe budalliqet pa mbarim. Shqiperia u kualifikua ne France 2016.

Llapi
11-10-2015, 19:09
http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSFtrh_8IcxbQY0laFGsjTsI4R9xCoLe V9jTztY91lvaSnUycEqnkBHOA

URIME KOMBETARES te SHQIPTARVE
dhe ter SHQIPTARVE ku do qe GJENDEN

BLEDI_SH
11-10-2015, 19:10
http://www.gazetatema.net/web/wp-content/uploads/2015/10/festa.jpg

Mandi
11-10-2015, 19:12
https://www.youtube.com/watch?v=PlKMRw0lgmw

Esther
11-10-2015, 19:14
A ka mundesi te mos na hapni barkun me keto ofendimet se lat nam????!!!!!!

AAO
11-10-2015, 19:17
Urime urime urime. Edhe pse 0-3 une i hengra te gjithe thonjt gjate ndeshjes :D. Dite e lumtur per gjithe Shqiptarine. Ika te festoj tani :P

Ganimet
11-10-2015, 19:18
ksaj radhe na gezove shumė (http://Urime Shqiperi...)

Fleur Blanche
11-10-2015, 19:23
Qyteti im ėshtė duke vluar nga festimet! :D

Urime Shqipėrisė dhe shpresoj qė tė analizojnė me vėmendje gabimet qė kanė bėrė, e tė jenė mė tė pregatitur pėr ndeshjet qė do zhvillojnė nė Francė. Ėshtė diēka historike pėr ne...
Kishte ca lojtarė sot qė mė befasuan si Aliji, Roshi dhe Sadiku. Pa harruar Memushajn qė ishte mė i miri nė ndeshjen me Serbinė dhe Gashin qė s'po lodhej sot. Sėrish zhgėnjim total Cana.
Goli i tretė, ishte ashtu siē duhet tė shėnohet njė gol qė shoqėrohet me aksion.
Sdq, mė duket se ēalojmė pikėrisht tek nevoja e njė organizatori udhėheqės pėr tė krijuar dhe koordinuar aksionet.

Akrepi
11-10-2015, 19:23
Shyqyr qė arritėm njėher kualifikimin pa qėni qepėn ta hajė. :D

banesaxhiu
11-10-2015, 19:26
https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xta1/v/t1.0-0/p480x480/12106701_527913620700584_7930748541074138592_n.jpg ?oh=8c5a9b2e656e8ff5401a7d7c751167ef&oe=568F048D
shpirti i shqiptareve kombetarjaaaaaaa KUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUQQQQQQQQQ EEEEEEEEEEEEEEEEE ZIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

3d1
11-10-2015, 19:27
Fluturoni Shqiponja.
KUQ E ZI ohe ohe


https://www.youtube.com/watch?v=7s8pMXrNDtY

legjenda
11-10-2015, 19:34
https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xat1/v/t1.0-0/s480x480/12079467_10206908351244770_7797114411033268131_n.j pg?oh=f5a9294c3444de639722e57bd8aed257&oe=5695876Furime nga ilirida maqedonia uroj nga zemra populli shqiptar nene tone shqiperia sukses kaq te madh faleminderoj nga zemra stafi e forum.al com per informim te sakte

Oqeani
11-10-2015, 19:35
Urime populli im !

Jolene
11-10-2015, 19:37
http://www.gazetatema.net/web/wp-content/uploads/2015/10/festa.jpg

-enderron-

Ganimet
11-10-2015, 19:41
URIME T"GJITH SHQIPTARVE PER KETE FITORE QE NA I NGROHU ZEMRAT``shqipe``https://scontent-cdg2-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xap1/v/t1.0-9/12109226_10153005740322000_9181683420749930791_n.j pg?oh=4c8350779116463f5d9bf1ef4d1879e8&oe=568B0BB5

legjenda
11-10-2015, 19:50
https://static.xx.fbcdn.net/rsrc.php/v2/y4/r/-PAXP-deijE.gifedhe tetova po vlon me festime gezime

kriko
11-10-2015, 19:52
Urime gjith shqipetareve 3 : 0

legjenda
11-10-2015, 19:53
https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xpl1/v/t1.0-0/s480x480/12079142_857706877680137_8654704954794809358_n.jpg ?oh=999a35123842f14bd31a000e6cb9386c&oe=569C1240

Fshatari
11-10-2015, 19:54
Shume e forte kjo kombetare.
Lakmi na kane shume shtetthe te ballkanit, e besa edhe t'evropes s'mplakur! Futbolli s'shte loje pleqesh !

Akrepi
11-10-2015, 19:54
Njė gjė s'po mar vesh unė...mir ata qė votojnė opsionin "Francė" mbasi e kan mar vesh rezultatin po kta qė votojnė pas mbarimit ndeshjes "playoff" nuk i kuptoj fare. :D

Akrepi
11-10-2015, 19:58
FOTOLAJM/ UEFA i uron mirėseardhjen Shqipėrisė


http://www.shekulli.com.al/admin/wp-content/uploads/2015/10/uefa-620x311.jpg

UEFA ka pėrgėzuar Shqipėrinė pėr kualifikimin nė Euro 2016, duke postuar njė foto, me kombėtaren shqiptare.

Ekipi ynė ka bėrė historinė, duke u kualifikuar pėr herė tė parė nė kampionatin Evropian.

Semiku
11-10-2015, 19:59
Ju lumte futbollisteve te kombetares,nje hap para jo vetem per futbollin shqiptar.
Flm ne rradhe te pare De Biazit (le te shpallet qytetar nderi i Shqiperise),kapitenit Cana dhe te gjithe te tjereve qe ndihmuan per kete arritje historike.

Llapi
11-10-2015, 20:03
https://scontent-mxp1-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xat1/v/t1.0-9/12088252_928582667196789_786437796702381716_n.jpg? oh=05ef09b4b33657f930cbed777d9497cd&oe=568CA7A8
https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xta1/v/t1.0-0/p480x480/12115552_10153712616930996_7551798263283273672_n.j pg?oh=e7601d42876d34d854e778389d2aa2c7&oe=56C76A51
https://scontent-mxp1-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xap1/v/t1.0-9/12140676_1665678467052771_3550538971185052041_n.jp g?oh=7b7b385711efb6c0bb80e885a33fcd05&oe=56D306D2

legjenda
11-10-2015, 20:06
ja legjenda me flamur ne dore ne tetove po feston https://fbcdn-photos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xap1/v/t1.0-0/p296x100/12140636_712915902178208_1783096692111992528_n.jpg ?oh=a65bb21cb30d0cb04675575b92a37717&oe=568D25E8&__gda__=1456523446_c5fded7e1e1f76bccdb5909d18dc0b6 3

Leaf
11-10-2015, 20:14
Gezuar fitoren !!!!!!

http://i60.tinypic.com/19mlie.jpg

Si Bora
11-10-2015, 20:19
aman kush i duron ketu :D

urime kombetares.

Llapi
11-10-2015, 20:21
https://fbcdn-photos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xtp1/v/t1.0-0/p480x480/12119073_1666297163587049_6498041094975163768_n.jp g?oh=1995f3cc48e2d764b05c2b3516ff98fb&oe=569A6206&__gda__=1452923939_d49b00ca865b539b8472fd145caf5a0 c

Dje fitoi Kosova.
Sot fitoi Shqipėria.

URIME SHQIPĖRI, URIME KOSOVĖ, URIME ILIRID, URIME ĒAMĖRI, URIME TĖ GJITHĖ SHQIPTARĖVE ANEMBAN BOTES.

Ema
11-10-2015, 20:21
Urime fitorjaaaa !!!

http://politiko.net/wp-content/uploads/2015/10/A1.jpg

CERMENIKASI
11-10-2015, 20:24
Deri kėtu,u krye bac!!!!!!!!!!!!!!!

GEZUAR KREJT SHQIPTARISE!!!!!!``shqipe````shqipe````shqipe``

unreal
11-10-2015, 20:36
Nuk do harrohej nqse Serbia do te shkonte.Keshtu,mendoj se harrohet,shpresoj pas dy oreve do te flasim per ndeshjen e pare qe do ta bejme ne France.
BLEDI_SH

Harrova dhimbjet,vuajtjet.
Me rrjedhen lotet e gezimit.

Llapi
11-10-2015, 20:47
https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xap1/v/t1.0-9/12063421_10153396605633884_7093039831728747786_n.j pg?oh=e7b0888a6187a176cdcc646b9a6dd5fe&oe=568D27FA

Live nga Prishtina Kosova feston

Akrepi
11-10-2015, 20:48
hahahaha :D


https://www.facebook.com/GazetaShekulli/videos/10153038646051836/

Angelisa
11-10-2015, 20:52
hahahaha :D


https://www.facebook.com/GazetaShekulli/videos/10153038646051836/

Sa bukur :D

Akrepi
11-10-2015, 20:55
Mediat daneze: Shqipėria na ‘i fiku’ dritat shpejt


http://www.gazetadita.al/wp-content/uploads/2015/10/363.jpg


“Shqipėria shkruan historinė dhe e dėrgon Danimarkėn nė errėsirėn e ndeshjeve play-off”

Kėshtu shkruan gazeta mė e madhe daneze, Ekstrabladet, e cila komenton kėshtu ndeshjen.

“Danezėt kishin dėrguar shumė lutje nė drejtim tė Jerevanit nė Armeni tė dielėn pasdite. Nėse Shqipėria nuk do fitonte me Armeninė, Danimarka do shkonte direkt nė Europian. Por brenda 25 minutash, dritat u fikėn pėr Danimarkėn”.

Ndėrkohė nė rrjet ka shpėrthyer humori me trajnerin e Danimarkės, Olsen, i cili nė jo pak deklarata i ka fyer shqiptarėt.

Mandi
11-10-2015, 20:55
.........................

unreal
11-10-2015, 20:57
Njė gjė s'po mar vesh unė...mir ata qė votojnė opsionin "Francė" mbasi e kan mar vesh rezultatin po kta qė votojnė pas mbarimit ndeshjes "playoff" nuk i kuptoj fare. :D
E kan fjalen per finalet -qesh-

unreal
11-10-2015, 20:58
.........................
Rama vs Vuciq lol

Akrepi
11-10-2015, 21:03
Festimet e lojtarve nė autobus duke u kthyer nė hotel pastuar nga Alban Meha.

https://www.facebook.com/wwwalbanmehade/videos

Puhiza
11-10-2015, 21:09
Urime fitorja. Sukese ne France.

e panjohura
11-10-2015, 21:09
Me beri pershtypje ky koment madheshtor'...:

Urime vllėzėr tė njė Kombi njė Kombėtare
Njė Flamur njė Gjuhė njė Abetare
Njė At'dhe Njė SHQIPĖRI
SHQIPĖRI 3 Armeni ZERRO
Nga Armenia me PLIS nė Paris.
Shkjau i shkinis as nė TV.``shqipe````shqipe````shqipe``

legjenda
11-10-2015, 21:10
Me beri pershtypje ky koment madheshtor'...:

Urime vllėzėr tė njė Kombi njė Kombėtare
Njė Flamur njė Gjuhė njė Abetare
Njė At'dhe Njė SHQIPĖRI
SHQIPĖRI 3 Armeni ZERRO
Nga Armenia me PLIS nė Paris.
Shkjau i shkinis as nė TV.``shqipe````shqipe````shqipe``

apo feston mitrovica sonte

magnus
11-10-2015, 21:19
Kjo video po qarkullon neper internet:

https://www.facebook.com/KosovaRepublikee/videos/1682248781989933/
shifi ato sorrat e klanit qe nuk e lejn djalin te flasi-gjumash-

Akrepi
11-10-2015, 21:22
Mėrgim Mavraj pėrshėndet serbėt

http://www.shekulli.com.al/admin/wp-content/uploads/2015/10/12105711_322693217901279_2092367078268545954_n-620x465.jpg

Mavraj ka publikuar njė foto pas fitores me Armeninė, e cila i drejtohet ekipit serb.

Fotoja shoqėrohet me deklaratėn "0-3, Krenar", qė ėshtė dhe rezultati i ndeshjes sė sotme me Armeninė. Por pėr tė gjithė ata qė e dinė kuptimin e kėsaj shenje, e kuptojnė qė ajo ėshtė simboli i serbėve, qė ata pėrdornin pėr tė kujtuar masakrėn gjatė luftės nė Kosovė.

Kjo shenjė u pėrdor sėrish nga futbollistėt serbė gjatė ndeshjes me Shqipėrinė nė Elbasan, dhe pati shumė reagime tė ashpra nga tifozė dhe intelektualė. Por tani qė Shqipėria u kualifikua dhe Serbia jo, ekipit serb nuk i mbetet gjė tjetėr veēse tė shohė kombėtaren nė Europian nga televizioni.

Edhe tifozėt kuqezi e kanė mbėshtetur kėtė foto ironike duke shkruar: "Ironim pėr serbėt me tre lėvizje".

magnus
11-10-2015, 21:26
po po ironi eshte:p

me dopio sens.

Akrepi
11-10-2015, 21:29
po po ironi eshte:p

me dopio sens.
Hahahaha e interpretojnė kėta kėshtu se ai ka treguar golat. :D

magnus
11-10-2015, 21:31
prandaj thash pra me dopio sens

Bad_Teacher
11-10-2015, 21:32
Urime Shqypni, urime bashkefshatare Kuq eZi. U kry ma n'fund! :D

e panjohura
11-10-2015, 21:33
Hahahaha e interpretojnė kėta kėshtu se ai ka treguar golat. :DKan me e ndrru at simbol me siguri.....:D

magnus
11-10-2015, 21:36
Urime Shqypni, urime bashkefshatare Kuq eZi. U kry ma n'fund! :D

bac u kry, dy petlla ne elbasan na i rasen``shqipe``

BLEDI_SH
11-10-2015, 21:38
https://www.facebook.com/video.php?v=1164123290282892

BLEDI_SH
11-10-2015, 21:47
http://shqiptarja.com/foto/195765.jpg

Granit Xhaka qan pėr fitoren e Shqipėrisė, dy vėllezėr nė Euro16
Granit Xhaka ėshtė emocionuar tej masa pas golave tė Shqipėrisė nė ndeshjen ndaj Armenisė.

Futbollisti shqiptar qė luan pėr kombėtaren e Zvicrės ka postuar njė foto nė Instagram ku shfaqet me lot nė sy.

Ndryshe nga botėrori i kaluar nė Brazil, ku tifozėt shqiptarė patėn mundėsi tė shihnin vetėm shqiptarėt e Zvicrės, nė Francė do tė kenė mundėsi tė shohin edhe ekipin e Shqipėrisė.

Granit Xhaka dhe Taulant Xhaka do tė hyjnė nė histori duke qenė dy vėllezėr qė do tė luajnė nė Kampionatin Evropian pėr dy kombėtare tė ndryshme.
http://shqiptarja.com

BLEDI_SH
11-10-2015, 21:52
hhahahahahaha e fort
http://www.gazetatema.net/web/2015/10/11/video-lajm-festa-e-lojtareve-ne-dhomat-e-zhveshjes/

Ēaushi
11-10-2015, 22:14
....

Urime gjithe Shqiptareve ...ne gjithe globin....fitorja e Kombetares...!!!

https://www.youtube.com/watch?v=r171njm3RWY

drague
11-10-2015, 22:27
http://www.reise-abc.ch/paris/images/eiffelturm.jpg-urra--gezuar--gezuar-

Llapi
11-10-2015, 22:32
http://www.zeri.info/uploads/images/2015/October/11/auto_hahhahahah1444597512.jpg

Arrin tifozi i parė me plis nė Paris (Foto)11 Tetor 2015 • 23:06 •

Tifozi i parė i kombėtares shqiptare Ismet Mehmeti ka arritur nė Paris edhe atė me Plis nė kokė. 8 muaj para evropianit. Kjo ėshtė Shqipėria./Zeri/

Anathema
11-10-2015, 22:44
Per te dyja ndeshjet parashikimi im doli fiks

I druhesha minutave shtese dhe realisht aty u groposem....bile diku per ndeshjen sdi si por parashikova edhe golat.
Ndoshta per faktin se kur ne luajme ne vendin tone pothuajse dalim menc...

Nderkohe qe ndjesia ime e brendshme kete here me thote se do e fitojme ndeshjen ne Armeni!

hope te me dali edhe ky parashikim....sepse pastaj do nderroj profesion, dhe do zevendesoj oktapodin Paul
Ahhh si ma ke gojen moj Anatheme
Po skedine pse nuk ve te vrafte qulli

11-10-2015, 22:46
http://www.zeri.info/uploads/images/2015/October/11/auto_hahhahahah1444597512.jpg

Arrin tifozi i parė me plis nė Paris (Foto)11 Tetor 2015 • 23:06 •

Tifozi i parė i kombėtares shqiptare Ismet Mehmeti ka arritur nė Paris edhe atė me Plis nė kokė. 8 muaj para evropianit. Kjo ėshtė Shqipėria./Zeri/

E si per qudi me targa Franceze maqina tij....

drague
11-10-2015, 22:48
E si per qudi me targa Franceze maqina tij....

sa eshte kthy nga Armenia -qesh-

drague
11-10-2015, 23:30
https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xap1/v/t1.0-9/12074786_903581216388984_2813604838984849009_n.jpg ?oh=080a88dd21d9aefe22c69923fb305f30&oe=569DE23C


-qesh--qesh--qesh-

Leaf
11-10-2015, 23:31
po na e perkthe te qeshim edhe ne

drague
11-10-2015, 23:39
po na e perkthe te qeshim edhe ne

pse un duhet me e perkthy vete kur ma shkrun Esteri me Rexhin anglisht?

PRESIM SERBINE NE PARIS PER REVANSHE

ups ... harrova qe nuk kan marr vize

Leaf
11-10-2015, 23:42
pse un duhet me e perkthy vete kur ma shkrun Esteri me Rexhin anglisht?

PRESIM SERBINE NE PARIS PER REVANSHE

ups ... harrova qe nuk kan marr vize

mos e bo si lopa qe i fut shkelmin koves pasi e kan mjel

rrofsh per perkthimin

ta shperblefsha ne postime te Rexhit dhe Estherit :))

Gezuar Fitoren !

unreal
11-10-2015, 23:50
https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xap1/v/t1.0-9/12074786_903581216388984_2813604838984849009_n.jpg ?oh=080a88dd21d9aefe22c69923fb305f30&oe=569DE23C


-qesh--qesh--qesh-
-qesh-
Po lexoj komentet nga ndeshja Serbi - Portugali ne nje faqe shkinash lol

Shkruan njeri,"I lumte mbrojtjes tone,sonte Ronaldo nuk eshte verejtur fare" -qesh- -qesh-

Me beri te qeshem,serbi po u fut thumba serbeve lol

Ronaldo nuk ishte ne Beograd sot lol

Llapi
12-10-2015, 00:55
http://www.epokaere.com/Articles/9/71112/Images/656X37371112festa_e_cmendur.jpg

Festė e “ēmendur” nė Prishtinė (FOTO)
11.10.2015 |
Nė kryeqytetin e Kosovės tė gjithė qytetarėt janė duke e festuar kualifikimin historik tė Kombėtares sė Shqipėrisė nė “Euro 2016”.
Festė ka qenė nė tė gjitha rrugėt e kryeqytetit, por mė e madhja nė Sheshin “Zahir Pajaziti”, ku fishekzjarrėt nuk janė ndalur pėr minuta tė tėrė.
Pritet qė kjo festė tė vazhdojė edhe nė orėt nė vazhdim.

Llapi
12-10-2015, 02:37
http://www.gazetaexpress.com/public/uploads/image/2015/10/633x347/granit-xhakaa.jpg

Ja ēfarė thotė Taulanti pėr lotėt e Granitit (Foto)
GazetaExpress E hėnė, 12 Tetor 2015 01:55


Taulant Xhaka ndihet krenarė qė vėllai i tij, Granit Xhaka ėshtė emocionuar gjatė ndeshjes mes Armenisė e Shqipėrisė

Granit Xhaka i cili pėrfaqėson Zvicrėn, gjatė ndeshjes Armeni Shqipėri postoi njė fotografi me lot nė sy, pikėrisht nė momentin kur Shqipėria kishte shėnuar gol ndaj Armenisė qė nė fund e mposhti 3:0 pėr tė shkruar historinė.

Ky ėshtė postimi i Taulantit nė Facebook lidhur me vėllain e tij.

“Ndjenjat KUQ E ZI JON KTO ‪#‎GranitXhaka my bro. Tfala Parisit,pluma beogradit jem ushtart e ADEM JASHARIT”, ka shkruar Xhaka. /Express

http://www.gazetaexpress.com/public/uploads/image/xhaaka.jpg

Damastion
12-10-2015, 03:51
E si per qudi me targa Franceze maqina tij....

MiM, s'eshte makina e vet,vec u mbeshtet pak me pushu :)

Gon!
12-10-2015, 08:38
Mu ka shterr zoni tu piskat.

Kom kajt pi gzimit pasha kejt.

Piskamen ma t'madhe e kena bo para shkive. E thym edhe kordonin policor.

Olleeeeeee.. olleeeeeee.. ollee ollee olleeeeeeeeee....

Serbia te shpijaaa..

Albane e Dardane, te gjithe bashke ne europian.

Stay in home now you fucking ser*****es.

Jeee Jeee Jeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeh

:D

Pirati
12-10-2015, 08:57
urime fitoren, me ne fund i kthyen gezimin shqiptareve, por ajo ke Elbasoni :D eshte veshtire per ta harruar. Me shume do te preferoja fitoren ne Elbasan, aty do te ishte 10-fishi i gezimit te mbremshem...victory e dhjetefishte, vetem mund ta paramendoj se ēfare atmosfere do te mbreteronte gjithandej.

Linda
12-10-2015, 09:03
Dje ishte nje loje jo e gjalle e kombetares,si loje lagje u be :D:P

Dhe dy gola ishin eigentor,ne vetem 1 gol shenuam :D

Pra kualifikimin per ne France e kemi ,prej ballistit :D dhe Armenise :D

Me gjithate,urime per kualifikimin ne France :)

lind
12-10-2015, 09:51
Faleminderit djema,faleminderit De Biasi.

https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xtp1/v/t1.0-9/12144747_10153660558699723_3046646910869220131_n.j pg?oh=f8ab75f3143d1354d42a5a24b6193fa0&oe=5697794E

magnus
12-10-2015, 10:02
shikoni deri ku arrin cinizmi dhe poshtersia e ca palo qelbesirave politikane.
ja faturon kualifikimin e shqiperise ne europian edi rames dhe qeverise se tij te shpifur te rivdekjes.
ptu rac e qelbur.
shqiperia ne elbasan ka marre vetem 4 pike gjithsej.
hec e mos te ngrihen nervat me keta plera.
http://www.mapo.al/2015/10/erjon-brace-kualifikimi-i-shqiperise-merite-e-edi-rames

Ragnar
12-10-2015, 11:03
Kualifikimin na solli Ballist Morina, me 3 pikshin ndaj shkive, imagjino mos ti kishim ato 3 pike do ishim ne vend te 3-te, andaj cdo respekt eshte per Ballistin, shpresoj ta lirojn sa me shpejt, djaloshi erdhi nga Italia vetem qe ta shiqoj ndeshjen dhe e fusin ne burg.

Ragnar
12-10-2015, 11:05
-qesh-
Po lexoj komentet nga ndeshja Serbi - Portugali ne nje faqe shkinash lol

Shkruan njeri,"I lumte mbrojtjes tone,sonte Ronaldo nuk eshte verejtur fare" -qesh- -qesh-

Me beri te qeshem,serbi po u fut thumba serbeve lol

Ronaldo nuk ishte ne Beograd sot lol

Hahah e fort shume, koka qen problematik ky komentus i paska ngacmu shume se e ka dit qe Ronaldo nuk ka lujt fare, nje bravo Portugalise qe e mujti Danimarken dhe na qeli rrugen.

unreal
12-10-2015, 11:28
shikoni deri ku arrin cinizmi dhe poshtersia e ca palo qelbesirave politikane.
ja faturon kualifikimin e shqiperise ne europian edi rames dhe qeverise se tij te shpifur te rivdekjes.
ptu rac e qelbur.
shqiperia ne elbasan ka marre vetem 4 pike gjithsej.
hec e mos te ngrihen nervat me keta plera.
http://www.mapo.al/2015/10/erjon-brace-kualifikimi-i-shqiperise-merite-e-edi-rames
Sindromi ballkanik.

I lexoj edhe ne shtypin e fqinjeve si i ngrisin "liderat" -qesh-
Nganjehere mendoj mos jemi duke jetuar ne Korene Veriore -qesh-

AAO
12-10-2015, 11:30
Kualifikimin na solli Ballist Morina, me 3 pikshin ndaj shkive, imagjino mos ti kishim ato 3 pike do ishim ne vend te 3-te, andaj cdo respekt eshte per Ballistin, shpresoj ta lirojn sa me shpejt, djaloshi erdhi nga Italia vetem qe ta shiqoj ndeshjen dhe e fusin ne burg.

Ti sikur the qe kualifikimin na e sollen Shqiptaret e Kosoves :D? Ndaje menjen Lumo ``fumato``

drague
12-10-2015, 11:53
Dje ishte nje loje jo e gjalle e kombetares,si loje lagje u be :D:P

Dhe dy gola ishin eigentor,ne vetem 1 gol shenuam :D

Pra kualifikimin per ne France e kemi ,prej ballistit :D dhe Armenise :D

Me gjithate,urime per kualifikimin ne France :)

a i ke pi ilacet sot ? kur e hodhi ēorcafin ballisti sa ishte loja?:P

bojini nji vend afer Skenderbeut .

Pirati
12-10-2015, 11:54
kane per te ja paguar tagrin manifestimit te mbremshem ! budallenje qe nuk u mesuan. Edvini gris bithen per ti bere miq duke u sponzoruar edhe ekskurzione ne Shqiperi dhe duke rrahur e futur ne zgripc qytetaret e vet, vetem e vetem te mos i prishinin tymin serbeve, e keta budallenjet ne Serbi ngriten dhe skandojne gjera qe me se shumti atyre vete do ju kushtojne.

http://alo.rs/albanci-skandirali-ubij-zakolji-da-srbin-ne-postoji-foto-i-video/12441

Semiku
12-10-2015, 12:36
Sukses i shqiptareve ...
Nga kjo pjese e Evropes,jemi te vetmit qe kemi siguruar pjesmarrjen direkte ne France 2016.Serbet te parafundit,maqedonasit te fundit,malazezet te parafundit,Bullgaret te parafundit,Greqija e fundit,...Turqija,Kroacija,Slovenija do te kalojen neper ferrin e playoffit.

Gjeja me debile ne kete teme jane keta te mencurit,shiten ndeshjen ketu e blene atje.(!!!) si sju vie turp ta beni akuzat e serbeve,ne kete moment vlon shtypi shovinist serb qe shqiptaret e kane blere ndeshjen ne Armeni...

Perpara Shqiperi,ne France te kalojme grupin...

Hawk
12-10-2015, 14:07
Sukses i shqiptareve ...
Nga kjo pjese e Evropes,jemi te vetmit qe kemi siguruar pjesmarrjen direkte ne France 2016.Serbet te parafundit,maqedonasit te fundit,malazezet te parafundit,Bullgaret te parafundit,Greqija e fundit,...Turqija,Kroacija,Slovenija do te kalojen neper ferrin e playoffit.

Gjeja me debile ne kete teme jane keta te mencurit,shiten ndeshjen ketu e blene atje.(!!!) si sju vie turp ta beni akuzat e serbeve,ne kete moment vlon shtypi shovinist serb qe shqiptaret e kane blere ndeshjen ne Armeni...

Perpara Shqiperi,ne France te kalojme grupin...

lol

https://scontent-lga3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xpa1/v/t1.0-9/12074920_486390878189408_3026044310590742385_n.jpg ?oh=97bf102e007f63fa4d1ac1ab51b14bed&oe=5685116F

Gon!
12-10-2015, 14:10
Danimarka ka pasur para me shume se ne per ta blere ndeshjen me Armenine :D

drague
12-10-2015, 14:17
Danimarka ka pasur para me shume se ne per ta blere ndeshjen me Armenine :D

si mund ta blinte Danimarka nqs. nuk e shisnim ne?``serenat``

Gon!
12-10-2015, 14:33
Pse, po thu qe para Danimarkes e kishte bo pazarin Shqiperia me Armenine a?! :D

Erdhen te shpija lojtaret. Me ballan t'crrnogoreve!

http://www.telegrafi.com/fo/sport/pritje-madh-euml-shtore-p-euml-r-kuqezinjt-euml-video_2_hd.jpg

Llapi
12-10-2015, 16:29
http://portalb.mk/wp-content/uploads/2015/03/Ekipi-Kosov--s-480x299.jpg

http://www.ffk-kosova.com/federata/wp-content/uploads/2015/10/vokrri-duka-940x540.jpg

Kosova miqėsore me Shqipėrinė?


GazetaExpress E hėnė, 12 Tetor 2015 15:25


Fadil Vokrri ka propozuar qė Kombėtaren shqiptare t’ua sjellė tifozėve kosovarė nė njė ndeshje miqėsore me Kosovėn.

Kryetari i Federatės sė Futbollit tė Kosovės, Fadil Vokrri, i emocionuar njė ditė pas fitores historike tė Kombėtares shqiptare nė Armeni, ka propozuar qė kuqezinjtė t’ua sjellė tifozėve kosovarė nė njė ndeshje miqėsore me Kosovėn.

Nė njė intervistė pėr Top Channel, Vokrri tha se njė gjė e tillė do t’i propozohet Federatės Shqiptare tė Futbolli, duke shpresuar qė kreu i kėsaj federate, Armand Duka do ta pranonte propozimin.

“Pse jo edhe me ndonjė ndeshje miqėsore nė njė tė ardhme shumė tė afėrt, ku publiku nė Kosovė do tė mund t’i pėrshėndeste heronjtė tanė, tė cilėt me mundin dhe djersėn e tyre arritėn suksesin mė tė ėndėrruar pėr tė shkuar nė kampionatin europian tė Francės. Tani ekziston njė tjetėr klimė dhe mendoj se, edhe presidenti Duka sigurisht qė do tė na e plotėsonte kėtė dėshirė”, tha Fadil Vokrri, kryetar i FFK-sė.

Kryetari i FFK-sė, Fadil Vokrri u shpreh optimist pėr ekipin shqiptar nė kampionatin europian, duke marrė parasysh kualitetin dhe kompaktėsinė, qė kanė treguar gjatė gjithė kėtij edicioni tė kualifikueseve.

Semiku
12-10-2015, 19:05
lol

https://scontent-lga3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xpa1/v/t1.0-9/12074920_486390878189408_3026044310590742385_n.jpg ?oh=97bf102e007f63fa4d1ac1ab51b14bed&oe=5685116F
Ky Artan Grubijani e paska ndegjuar variantin nga @Invictusi jone.Edhe ai rezonon qe u shit ndeshja me Serbine,valle per te siguruar para per ta blere ate ne Jerevan haha ...madje shpiku dic origjinale ky invictusi,thote Sunitet,sunitet na ben varrin duke shkuar ne xhami ,ndersa vet bente tifo si i cmendur qe Shqiperija mos te shkonte ne France.
Njejte si ky sajti Opozita.com qe i jep lajme gazetareve serb qe shqiptaret kane paguar 4 futbollist armen ,secilit duke i dhen nga 500.000 euro.

Invictus & Opozita.com porrdhen ne gote...

Akrepi
12-10-2015, 19:10
Skifteri po pregatitet ti "pastrojė" shtėpinė De Biazit. :D


http://www.shekulli.com.al/admin/wp-content/uploads/2015/10/12112269_1628512527402799_5910467900722012385_n.jp g

atrevido
12-10-2015, 21:42
E njihni ate kengen e vellezerve Zena, "vetem leku"?

Thote keshtu ajo:

"C'do gje shitet, ē'do gje blehet
ne kete jete te shkrete
vetėm leku, vetėm leku
e ēon ujin perpjete."

Edhe ne e ēuam perpjete me Armenine, 0-3. -party-

Hawk
12-10-2015, 22:50
Ky Artan Grubijani e paska ndegjuar variantin nga @Invictusi jone.Edhe ai rezonon qe u shit ndeshja me Serbine,valle per te siguruar para per ta blere ate ne Jerevan haha ...madje shpiku dic origjinale ky invictusi,thote Sunitet,sunitet na ben varrin duke shkuar ne xhami ,ndersa vet bente tifo si i cmendur qe Shqiperija mos te shkonte ne France.
Njejte si ky sajti Opozita.com qe i jep lajme gazetareve serb qe shqiptaret kane paguar 4 futbollist armen ,secilit duke i dhen nga 500.000 euro.

Invictus & Opozita.com porrdhen ne gote...

Me siguri prej invictusit e ka lexu. Analiza e tij se Shqiperia humbi nga Serbia per te fituar ne Armeni dhe se loja u shit nga Sunitet Kosovar ishte gjeniale dhe kurren e kurres nuk e kisha paramenduar, por ke kujdes, vetem mendjet e ndritura shohin "metej kodres".

magnus
12-10-2015, 23:05
Ky Artan Grubijani e paska ndegjuar variantin nga @Invictusi jone.Edhe ai rezonon qe u shit ndeshja me Serbine,valle per te siguruar para per ta blere ate ne Jerevan haha ...madje shpiku dic origjinale ky invictusi,thote Sunitet,sunitet na ben varrin duke shkuar ne xhami ,ndersa vet bente tifo si i cmendur qe Shqiperija mos te shkonte ne France.
Njejte si ky sajti Opozita.com qe i jep lajme gazetareve serb qe shqiptaret kane paguar 4 futbollist armen ,secilit duke i dhen nga 500.000 euro.

Invictus & Opozita.com porrdhen ne gote...

lerini mer pordhet idioter.

invictus ta tha te sigurte para ndeshjes me serbine , shqiperia humbet ne elbasan.
ta tha te sigurte para ndeshjes me armenine qe shqiperia fiton.

epo kur behen patriote keta lloj mutra:p

patriote bythe gam gam jeni ju

atrevido
12-10-2015, 23:25
invictus, sa e shitem?

magnus
12-10-2015, 23:26
ja ca ke shkruar ti zoraxhi:D

http://www.forum-al.com/showpost.php?p=911652&postcount=768


kurse invictus ta tha 100 milion % te sigurt qe para ndeshjes me armenine qe shqiperia fiton.

shko gerric bythen patrilesh, tifoz i semure dhe budalla futbolli.

magnus
12-10-2015, 23:28
invictus, sa e shitem?

nuk u shit gje, rasi dy petlla serbi me merite:D

dhe mos na cajn trapin keta semiket, se po ja vjedhin sindromen serbit, qe humbjet i ben mite.

serbi fitoi ne elbasan

pike

Llapi
13-10-2015, 01:17
http://www.gazetaexpress.com/public/uploads/image/2015/10/633x347/12063912-10153216547913634-275407615-n.jpg

Cana flet pėr “kurdisjen” e ndeshjes kundėr Serbisė


GazetaExpress E hėnė, 12 Tetor 2015 23:44Kapiteni i Shqipėrisė, Lorik Cana u ėshtė pėrgjigjur akuzave pėr kurdisjen e ndeshjes kundėr Serbisė.

Lorik Cana ka reaguar ashpėr ndaj akuzave pėr kurdisjen e ndeshjes kundėr Serbisė.

Kapiteni i Shqipėrisė u pyet rreth dyshimeve pas humbjes 2:0 nė Elbasan Arena, dhe dha njė pėrgjigje tė fortė.

“Tė japėsh njė pėrgjigje komenteve dhe budallenjėve ėshtė e kotė. Nuk dua tė hyj nė aso debate, nuk kemi as dėshirė e as luksin e kohės qė tė bisedojmė pėr gjėra tė tilla. Ata qė mendojnė ashtu janė tė ligė dhe tė varfėr nė shpirt”, deklaroi Cana pėr Procesin Sportiv nė Top Channel.

Semiku
13-10-2015, 02:24
lerini mer pordhet idioter.

invictus ta tha te sigurte para ndeshjes me serbine , shqiperia humbet ne elbasan.
ta tha te sigurte para ndeshjes me armenine qe shqiperia fiton.

epo kur behen patriote keta lloj mutra:p

patriote bythe gam gam jeni ju
Variantet me te mundshme/me te realta i shet si info. nga dora e pare qe Serbija fiton ne Elbasan,ndersa Shqiperija ne Jerevan,mbi cfar baze ?
Mbi bazen e 33%,apo http://www.forum.hr/images/smilies/rofl.gif... apo ti si ish betadvisor ne Italy sheh gjera qe ne nuk i shohim ?
Ketyre budalliqeve " e sheh ,te thash del 1,apo x,apo 2",e shiten ndeshjen me Serbine nuk do te pergjigjem,por tu ka pergjigj Lorik Cana : Ti pergjigjesh budallenjeve per komentet e tyre eshte e kote...".
Te thuash qe humbet Shqiperija nga Serbija dhe fiton ne Jerevan kete ta lejon edhe matematika,ke tee mundesi tja qellosh,por ti the dicka me ndryshe : Ndeshja me Serbine eshte e shitur dhe rrjedhimisht e blere ajo ne Jerevan...
Prezento deshmite qe Shqiperija e ka shitur ndeshjen ne Tirane me Serbine,ose shenderrohesh ne Idiot pa ate R ne fund qe e perdor ti ! http://www.forum.hr/images/smilies/lol.gif

p.s/Sa per patriotizmin vie nga nje rreth ku vetem per dy muaj kane rene mbi 30.000 granata dhe gjithe kohen kemi qene me pushke ne dore,cudi te gjithe ishim "sunit"... sllavomaqedonet ne fund porrdhen ne shishe,njejte si ti.

Semiku
13-10-2015, 02:47
nuk u shit gje, rasi dy petlla serbi me merite:D

dhe mos na cajn trapin keta semiket, se po ja vjedhin sindromen serbit, qe humbjet i ben mite.

serbi fitoi ne elbasan

pike
O hajvan Shqipnije,ne cfar miti une e shenderroj humbjen ndaj Serbise.Po une them qe ska futbollist shqiptar qe e shet ndeshjen me Serbine dhe serbet e Karpateve fituan me merite kunder nesh.
Tani cili eshte varianti jot,u shit apo nuk u shit ndeshja ne Elbasan ... u ble apo nuk u ble ndeshja ne Jerevan ?!!
Ndaji infot qe i ke,kete e kerkojme.Arsyetoje 100 % milionshin tend.

Semiku
13-10-2015, 02:57
Me siguri prej invictusit e ka lexu. Analiza e tij se Shqiperia humbi nga Serbia per te fituar ne Armeni dhe se loja u shit nga Sunitet Kosovar ishte gjeniale dhe kurren e kurres nuk e kisha paramenduar, por ke kujdes, vetem mendjet e ndritura shohin "metej kodres".
Ndersa @Invictus e paska ndegjuar nga Kastriot Islami (deputet i PD).Ai para @Invictus e shkruajti ne Facebookun e tij qe "Ndeshja ne Elbasan ka qene e shitur,por Gezohuni shqiptar se gjithcka eshte e rregulluar me Armenine,fitojme...filloni festen."
Une e mora si hajgare por ky invictusi e paska marr seriozisht.Tani krenohet me theniet e Kastriot Islamit....ore ka kush e zgjedh kete enigme kush e tha i pari Artan Grubi,Kastriot Islami apo Invictus kasandra ?!