PDA

View Full Version : Kombėtarja Shqiptare e futbollit


Faqet : [1] 2 3 4 5

Angel69
17-04-2015, 12:11
Shoh qe pas mbylljes se temes kur flitet e diskutohet gjithcka per kombetare akoma nuk eshte hapur nje teme e re per Kuq e Zit qe na ben aq krenar qe na derguan ne France 2016! Le te jete kjo tema e re per heronjte tane.

Forca Shqipni! Gjithmone krenare per ty!!!

BLEDI_SH
12-10-2015, 18:00
https://www.youtube.com/watch?v=7s8pMXrNDtY

thirsty
12-10-2015, 18:02
https://www.youtube.com/watch?v=Knik715yYB0

lenci
12-10-2015, 18:03
Francė 2016,ėndrra vazhdon.

BLEDI_SH
12-10-2015, 18:24
http://www.gazetatema.net/web/wp-content/uploads/2015/10/112.jpghttp://www.gazetatema.net/web/wp-content/uploads/2015/10/132.jpghttp://www.gazetatema.net/web/wp-content/uploads/2015/10/122.jpg

Semiku
12-10-2015, 18:32
Ja, po ta sjell unė :)
Ėshtė kėnga mė e bukur e bėrė ndonjėherė pėr Kombėtaren dhe ka vite, por s'ėshtė shumė e njohur pėr shkak se ėshtė mbuluar nga kėngėt e tjera komerēialiste gjasme pėr Kombėtaren si ajo e Digitalbit psh.

Me kėtė pėrshėndes veēanėrisht Rex :)
Gėzuar mik, e di qė na lexon :)

https://www.youtube.com/watch?v=qWfPwDs4v2Y
Kenga dhe klipi eshte bere per TKZ (Tifozat kuq e Zi),dhe eshte Zyrtare.
Sot ky grupim eshte ne shkaterrim e siper.Ate qe ndertuan disa idealiste ne kohen me te erret,e shkaterrojn sot kompani komerciale.

Kenga dhe klipi eshte kulmor,por sot kombetaren ne teresi e ka marr DigiAlb dhe imponon kenga debille si ajo e Mumajesit dhe Elvanes.

Personalisht mendoj qe hymni i tifozeris kur luan kombetarja duhet te jete " Xhamadani vija,vija...".

Akrepi
12-10-2015, 18:33
Vitin tjetėr kush do vi me mua tė ngrem tezgat nė Francė? :D


https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xtp1/v/t1.0-9/12108946_10153039788346836_2309533286476334313_n.j pg?oh=b130fe81413d7f8bd37f1a25a96a555c&oe=56864D98&__gda__=1456590173_73747b5f27db4476412aa22601e855a f

Samiu
12-10-2015, 18:56
Eshte e bukur se tani gezohen e festojne edhe ata qe para 3 ditesh i shane e i perfolen...

...........Me perjashto mua nga keto festime...

Qe nga loja, te cilen ia shiten serbise (sic pretendojne disa, gje qe une nuk e besoj...) apo u dhjen para saj, mund te them vetem, "me vjen mire qe arriten kulifikimin.",...ndersa, nese e kam ngrit ndonje gote apo kam thene ndonje fjale, (natyrisht te mire) e kam bo per hire te gezimit te popullit dhe disa miqve te mi...

cool_shqype
12-10-2015, 18:58
tifozi te shan ,te lan edhe te lyn. ketu bej pjese edhe une;)

Po kur e shef kete.......ke cila pjese i bohesh....Ledio

http://www.panorama.com.al/shkendija-mujaj-uron-kombetaren-me-nje-video-hot/
http://www.panorama.com.al/wp-content/uploads/2015/10/o.png

Khaleesi
12-10-2015, 19:02
Sa shpejt vajten tifozat shqiptare nga sharje te skuadres ne krenari te qenit shqiptar si pasoje e rezultatit ri po nga e njejta skuader. Brenda 2 ditesh gjith ky ndryshim. Bravo qe krenaria e qenjes tuaj varet nga nje top.

cool_shqype
12-10-2015, 19:10
Me perjashto mua nga keto festime...

Qe nga loja, te cilen ia shiten serbise (sic pretendojne disa, gje qe une nuk e besoj...) apo u dhjen para saj, mund te them vetem, "me vjen mire qe arriten kulifikimin.",...ndersa, nese e kam ngrit ndonje gote apo kam thene ndonje fjale, (natyrisht te mire) e kam bo per hire te gezimit te popullit dhe disa miqve te mi...

Zotni i nderuar, ju jeni i lire te festoni ose jo, te mendoni e shpreheni si te doni, sepse duhet respektuar opinioni dhe reagimi i sejcilit.
Un nuk jam kerkushi qe tju perjashtoj ose pranoj, sepse jeni ju dhe ndergjegjia jaj qe e percakton ate......

si Shqyptar me erdhi mire qe edhe disa qe per arsyet e tyre pergojuan e folen keq per ekipin dhe trainerin....gezimi i rroku te tan.

Fleur Blanche
12-10-2015, 19:15
Vitin tjetėr kush do vi me mua tė ngrem tezgat nė Francė? :D
Po pse me tezga mo? Le tė na presin vėllezėrit tanė nė Francė nė shpijat e tyre... ja Debi, mezi po pret t'i shkojmė :D
Biletat e ndeshjeve s'ishin edhe aq shtrenjtė, sepse mė shtrenjtė i ka shitė Duka lol

*

Ambasada Amerikane nė Tiranė uron Kombėtaren
usa 15:57, 12 Tetor 2015
Mesazh urimi pėr fitoren e kombėtares i ka dėrguar edhe Ambasada e SHBA nė Tiranė, e cila pėrmes njė statusi nė rrjetin social Facebook uron kuqezinjtė pėr suksesin e arritur.

“Urime kombėtares shqiptare pėr fitoren e jashtėzakonshme dhe kualifikimin nė Kampionatin Europian”, thuhet nė urim. (Klan Kosova)

Po ashtu edhe Brigeli na ka uruar sepse paska pasur 60 vjetorin ditėn qė u kualifikuam :)
http://www.panorama.com.al/kualifikimi-per-ne-france-brigel-dhurata-me-e-bukur-per-ditelindje/

P.S. Kepo, pardon se unė burimet e lajmeve siē e sheh i marr tek klani e panorama, ndryshe nga ty tek shekulli dhe tema. Ngela qė ngela e djathtė :D

cool_shqype
12-10-2015, 19:16
‘Bomba’ e Tares: Mu ofrua stoli i Shqipėrisė kėtė vit, por e refuzova.

Hajde pabesi prapa kraheve te De Abazit......prandaj vuni ate drejtoreshen e mardhenieve me publikun te grricej.....FSHF JU APARTCIKE BURROKRATE..
ju lumte fishkellima o cuna......Duka ky kelysh i ndyre i Nanos

Akrepi
12-10-2015, 19:21
Po pse me tezga mo? Le tė na presin vėllezėrit tanė nė Francė nė shpijat e tyre... ja Debi, mezi po pret t'i shkojmė :D

Pėr tė flejtur te ato do flemė ne por tezgat do i pėrdorim si shitės ambulant gjat kampionatit. :D

Ēmimet i pash edhe unė marshalla janė sidomos ato tė kategorisė I-rė.

shoku_tanku
12-10-2015, 19:23
urime urime

Fleur Blanche
12-10-2015, 19:24
Pėr tė flejtur te ato do flemė ne por tezgat do i pėrdorim si shitės ambulant gjat kampionatit. :D

Ēmimet i pash edhe unė marshalla janė sidomos ato tė kategorisė I-rė.
Ē'e do kategorinė e parė, se unė jam bė me i pa edhe nga maja e plepave si kunati i shokut Xhemal :D

Samiu
12-10-2015, 19:25
Zotni i nderuar, ju jeni i lire te festoni ose jo, te mendoni e shpreheni si te doni, sepse duhet respektuar opinioni dhe reagimi i sejcilit.
Un nuk jam kerkushi qe tju perjashtoj ose pranoj, sepse jeni ju dhe ndergjegjia jaj qe e percakton ate......

si Shqyptar me erdhi mire qe edhe disa qe per arsyet e tyre pergojuan e folen keq per ekipin dhe trainerin....gezimi i rroku te tan.

Cool i nderuar,
t`u drejtova ne ate mynyre, duke i marr parasysh e kuptuar si ironike fjalet e tuaja ("..edhe ata qe para 3 ditesh i shane e i perfolen, tani i gezoehn e festojne..."), meqe jam dhe une njeri nga ata qe i kam share dhe perfole. Ama ishte nga zhgenjimi teper i madh qe kisha dhe kam akoma nga ajo loje.
Per rendesine e lojes me serbine apo rezultatit te saj besoj qe nuk ka nevoje te them gje...
Sigurisht qe do t`i gezohem dhe do t`festoj edhe une, por jo tani...ne gjysem finale e ndoshta edhe ne qerekfinale po....per finale skemi fjele...

Akrepi
12-10-2015, 19:30
Ē'e do kategorinė e parė, se unė jam bė me i pa edhe nga maja e plepave si kunati i shokut Xhemal :D
Do hulumtuar vėrtetė pėr ndonjė plep afėr stadiumeve. :Dhttp://www.shekulli.com.al/admin/wp-content/uploads/2015/10/kategoriteeeee.pngĒmimet e biletave:

Ndeshja hapėse:

Kategoria 4: €75

Kategoria 3: €195

Kategoria 2: €395

Kategoria 1: €595Faza e grupeve – raundi i 16:

Kategoria 4: €25

Kategoria 3: €55

Kategoria 2: €105

Kategoria 1: €145Ēerekfinalet:

Kategoria 4: €45

Kategoria 3: €85

Kategoria 2: €135

Kategoria 1: €195Gjysmėfinalet:

Kategoria 4: €65

Kategoria 3: €165

Kategoria 2: €295

Kategoria 1: €495Finalja:

Kategoria 4: €85

Kategoria 3: €295

Kategoria 2: €595

Kategoria 1: €895

Si Bora
12-10-2015, 20:02
Po pse me tezga mo? Le tė na presin vėllezėrit tanė nė Francė nė shpijat e tyre... ja Debi, mezi po pret t'i shkojmė :D
Biletat e ndeshjeve s'ishin edhe aq shtrenjtė, sepse mė shtrenjtė i ka shitė Duka lol

*

Ambasada Amerikane nė Tiranė uron Kombėtaren
usa 15:57, 12 Tetor 2015
Mesazh urimi pėr fitoren e kombėtares i ka dėrguar edhe Ambasada e SHBA nė Tiranė, e cila pėrmes njė statusi nė rrjetin social Facebook uron kuqezinjtė pėr suksesin e arritur.

“Urime kombėtares shqiptare pėr fitoren e jashtėzakonshme dhe kualifikimin nė Kampionatin Europian”, thuhet nė urim. (Klan Kosova)

Po ashtu edhe Brigeli na ka uruar sepse paska pasur 60 vjetorin ditėn qė u kualifikuam :)
http://www.panorama.com.al/kualifikimi-per-ne-france-brigel-dhurata-me-e-bukur-per-ditelindje/

P.S. Kepo, pardon se unė burimet e lajmeve siē e sheh i marr tek klani e panorama, ndryshe nga ty tek shekulli dhe tema. Ngela qė ngela e djathtė :D


ngrini doren sa jane per France vitin tjeter? :D

Jo per gje po do jem ne Eladha :D

Hej, pa shaka, te gjitheve besoj se na gezoi kombtarja jone. edhe pse nuk eshte aspak e lehte te luash me ekipe nderkombtare. te gjithe dime te flasim por te luash ne fushe eshte komplet gje tjeter. Urimi im i ardhshem eshte qe Shqiperia te luaj sa me shume ndeshje vitin tjeter. se edhe te luaj dy ndeshje dhe te eliminohet sdo me pelqente. por le te themi AUGURI (merde ne french) :D

cool_shqype
12-10-2015, 20:13
Cool i nderuar,
t`u drejtova ne ate mynyre, duke i marr parasysh e kuptuar si ironike fjalet e tuaja ("..edhe ata qe para 3 ditesh i shane e i perfolen, tani i gezoehn e festojne..."), meqe jam dhe une njeri nga ata qe i kam share dhe perfole. Ama ishte nga zhgenjimi teper i madh qe kisha dhe kam akoma nga ajo loje.
Per rendesine e lojes me serbine apo rezultatit te saj besoj qe nuk ka nevoje te them gje...
Sigurisht qe do t`i gezohem dhe do t`festoj edhe une, por jo tani...ne gjysem finale e ndoshta edhe ne qerekfinale po....per finale skemi fjele...

I nderuar, mos kujtoni se nuk u idhnova, bile kam share edhe un per momentin.....por loja eshte loje dhe duhet respektuar edhe kur te fal nje shije te keqe (ajo nuk ishte shije por percellim hithrash)....bile edhe u "gerrica" kur nje bashkeforums u shpreh paksa rrembyeshem......idhnimi im, ma teper qe kur kjo ndeshje u politizua dhe ishte sarkazma e tyre qe ma dha me teper....ata lavire qe sot dalin ne krah e rrahin gjokset.
Ne cerekfinale....do hame mistrat e Akrepit (i ka gacat/prushin special...se ca i hedh ai) ......ne gjysem....ta them se do llafosemi gjate rruges.....

Akrepi
12-10-2015, 20:21
ngrini doren sa jane per France vitin tjeter? :D

Jo per gje po do jem ne Eladha :D


Na lėr ēelsat e shtėpisė dhe ik ku tė duash, ne shtėpi tė rrimė duam ē'tė duam edhe ty nėpėr kėmbė. :p

Si Bora
12-10-2015, 20:26
Na lėr ēelsat e shtėpisė dhe ik ku tė duash, ne shtėpi tė rrimė duam ē'tė duam edhe ty nėpėr kėmbė. :p

po te beni punet dhe te lani enet ja u le celsat :D kur te vij une ti gjej xix te tera :d

Oxygen
12-10-2015, 20:27
ngrini doren sa jane per France vitin tjeter? :D

Jo per gje po do jem ne Eladha :D

Hej, pa shaka, te gjitheve besoj se na gezoi kombtarja jone. edhe pse nuk eshte aspak e lehte te luash me ekipe nderkombtare. te gjithe dime te flasim por te luash ne fushe eshte komplet gje tjeter. Urimi im i ardhshem eshte qe Shqiperia te luaj sa me shume ndeshje vitin tjeter. se edhe te luaj dy ndeshje dhe te eliminohet sdo me pelqente. por le te themi AUGURI (merde ne french) :D
Ti rri ne Fr, do jesh ne Gr, je Shqiptare, uron Auguri :p
Ne ca vendi te eladha je mos te gjuaj kot kur te dal xhiro :p

Si Bora
12-10-2015, 20:30
Ti rri ne Fr, do jesh ne Gr, je Shqiptare, uron Auguri :p
Ne ca vendi te eladha je mos te gjuaj kot kur te dal xhiro :p


sallate ruse ``fumato``

bah, se besoj te shkoj prape atje. jam shkundur mire nga xhepat :D dua te shkoj ne Spanje. do me kushtoj me lire :d

Fleur Blanche
12-10-2015, 20:30
Kenga dhe klipi eshte bere per TKZ (Tifozat kuq e Zi),dhe eshte Zyrtare.
Sot ky grupim eshte ne shkaterrim e siper.Ate qe ndertuan disa idealiste ne kohen me te erret,e shkaterrojn sot kompani komerciale.

Kenga dhe klipi eshte kulmor,por sot kombetaren ne teresi e ka marr DigiAlb dhe imponon kenga debille si ajo e Mumajesit dhe Elvanes.

Personalisht mendoj qe hymni i tifozeris kur luan kombetarja duhet te jete " Xhamadani vija,vija...".

Pėrshėndetje semik :)
E vėrtetė kjo qė thua... sot teksa po mbyllnin festimin e organizuar nga Digitalb, prezantueset ftuan publikun qė ta mbyllnin me kėngėn e Florit dhe Elvanės ndėrsa publiku filloi tė kėndonte "xhamadani vija vija..." por qė tingujt e publikut u "mbytėn" sapo nisi kėnga e vėnė prej pėrfaqėsuesve tė Digi.

I gjithė ky festim sot, ku shqiptarėt u mblodhėn pėr herė tė parė pėr qejf tė tyre pa ndonjė ndikim partiak alla-mitingje qė jemi mėsuar t'i shohim, mė solli nė mendje idenė se: mjafton qė vetėm njė gjė tė bėhet siē duhet (ashtu si ishte suksesi i Kombėtares) qė ndėr tė gjithė shqiptarėt, tė shpėrthejė ai lloj instinkti ndaj tė cilit ishte e pamundur t'i shmangeshe pėr tė ndjerė ndėr deje pėrkatėsinė tėnde... Parafytro, sesi do ndiheshim tė gjithė, sikur ēdo gjė tė bėhet siē duhet pėr kėtė popull...


ngrini doren sa jane per France vitin tjeter?

Jo per gje po do jem ne Eladha
Shko ti nė Eladha se s'po tė pengon njeri, por na i lėr ēelėsat e shtėpisė ne... premtojmė se do tė ta mirėmbajmė :D

p.s. hahahaaa tani betohem qė lexova komentin e Kepit. paskemi qenė nė tė njėjtėn linjė mendimi :D

thirsty
12-10-2015, 20:31
Atehere per ne France
nje rruge e dy pune :)

Leaf
12-10-2015, 20:32
Deb on va venir tout la famille en France.
Ma ka premtu bileten shqipja jem


http://i61.tinypic.com/15p2ys6.jpg

Oxygen
12-10-2015, 20:32
sallate ruse ``fumato``

bah, se besoj te shkoj prape atje. jam shkundur mire nga xhepat :D dua te shkoj ne Spanje. do me kushtoj me lire :d

Ah do te gjukam ne spanje, smu ndave dhe ti, sikur te me kesh ven gps :p

Akrepi
12-10-2015, 20:35
po te beni punet dhe te lani enet ja u le celsat :D kur te vij une ti gjej xix te tera :d
Besa besė kur themi ne ng Myzeqeja i ke tė bėra punėt e shtėpisė.:D

p.s. na lėr dhe ndonjė euro te shpija qė mos tė shesim plaQkat neve. :d

Si Bora
12-10-2015, 20:37
Deb on va venir tout la famille en France.
Ma ka premtu bileten shqipja jem


http://i61.tinypic.com/15p2ys6.jpg

oh, te ngordh une :D hajde se nuk iki ne asnje vend tani. hajdeni te tere. do shtroj dysheke poshte ne pllaka, dhe bacen te madhe e kam :D vejme tv jashte me birra dhe barbiku olalala do te jene pushimet me te bukura te jetes time -hug- fleurrrrrr hajde se nuk iki tashti :D u vendos. pike :d

thirsty
12-10-2015, 20:39
Une do shkoj te Jeta :p

Si Bora
12-10-2015, 20:39
Besa besė kur themi ne ng Myzeqeja i ke tė bėra punėt e shtėpisė.:D

p.s. na lėr dhe ndonjė euro te shpija qė mos tė shesim plaQkat neve. :d

kepi, jo tani sapo e vendosa do qendroj ne shtepi. e sigurte qe do me vij sorkadhja :D fleur, po e po. tani ti me oksin keni ngelur, eh, ca do beni? :D

Leaf
12-10-2015, 20:40
Pazarin e bejme tek arabet ne Mediateque :D
Qefullin e kan pasur fantastik aty mbaj mend...

Si Bora
12-10-2015, 20:43
Pazarin e bejme tek arabet ne Mediateque :D
Qefullin e kan pasur fantastik aty mbaj mend...

ti vetem petat e byrekut do me hapesh :D dhe ndonje embelsire do besh. te tjerat do i bej une :D

Atje s'para shkoj :D po bashke do shkojme e do qeshim :d

Oxygen
12-10-2015, 20:44
Do vija dhen un po te kishte ndonje goc te re nga forumi, te gjitha plakat do u mblidhkan :p njera byrek, bjera shendetlli eh damballa :D

Marya
12-10-2015, 20:45
sa qef kam te shkoj edhe une
po kushedi , kur qellon, si qellon,
jo te gjitha ndeshjet behen ne paris
u bekan ne lille, bordeaux, nice , toulouse etc, etc

Leaf
12-10-2015, 20:45
ti vetem petat e byrekut do me hapesh :D dhe ndonje embelsire do besh. te tjerat do i bej une :D

Atje s'para shkoj :D po bashke do shkojme e do qeshim :d

Mir moj ne Auchon apo L'Eclerc ku te duash
Byrekun do jua bej per dite te mbushin zorren -qesh-

Si Bora
12-10-2015, 20:46
Do vija dhen un po te kishte ndonje goc te re nga forumi, te gjitha plakat do u mblidhkan :p njera byrek, bjera shendetlli eh damballa :D

-qesh- uu, na marsh pleshtat per plaka -qesh- po ne jemi plaka klas mer dreq :D hajde se ty do te mbajme ne mes si qelq mos na thyesh :D

Marya
12-10-2015, 20:46
Do vija dhen un po te kishte ndonje goc te re nga forumi, te gjitha plakat do u mblidhkan :p njera byrek, bjera shendetlli eh damballa :D

shi plaku, i ka vajt mendja per te reja

Leaf
12-10-2015, 20:47
Do vija dhen un po te kishte ndonje goc te re nga forumi, te gjitha plakat do u mblidhkan :p njera byrek, bjera shendetlli eh damballa :D

Shko gjej vendin shoku. Plakat dhe pleqte s'kane nevoje per denglat e tua se s'dine ku te lene te vetat ...pfff


shi plaku, i ka vajt mendja per te reja


Marya, edhe qeni enderron per petulla ...po kush ja hedh!

Oxygen
12-10-2015, 20:50
Shko gjej vendin shoku. Plakat dhe pleqte s'kane nevoje per denglat e tua se s'dine ku te lene te vetat ...pfff

Vendin e kam gjet, e gjej, dhe do e gjej gjithmone, ti e kupton qe un bej shaka me Debin po prap te djeg, po ska gje, rendesi ka qe e ndjen :)

Si Bora
12-10-2015, 20:50
Mir moj ne Auchon apo L'Eclerc ku te duash
Byrekun do jua bej per dite te mbushin zorren -qesh-

une vetem byrek te kem sdua me gje tjeter :D

do shkojme ku te duash ti se shyqyr zotit i di vete rruget sdo lodhem -qesh-

ps: dje isha atje o flori dhe i bera foto po sdi ta nis ne privat foton :D te mendoja ter kohes. na kishte ber keik, dhe pjatat e porcelanit si vetem ajo di ti nxjerri. i thashe oh, sa te bukura keto, kur do behem une ndonje dite si ty :D me tha te trokantja i kam gjetur :D

Samiu
12-10-2015, 20:52
I nderuar, mos kujtoni se nuk u idhnova, bile kam share edhe un per momentin.....por loja eshte loje dhe duhet respektuar edhe kur te fal nje shije te keqe (ajo nuk ishte shije por percellim hithrash)....bile edhe u "gerrica" kur nje bashkeforums u shpreh paksa rrembyeshem......idhnimi im, ma teper qe kur kjo ndeshje u politizua dhe ishte sarkazma e tyre qe ma dha me teper....ata lavire qe sot dalin ne krah e rrahin gjokset.
Ne cerekfinale....do hame mistrat e Akrepit (i ka gacat/prushin special...se ca i hedh ai) ......ne gjysem....ta them se do llafosemi gjate rruges.....

Atehere i nderuar, te paskam keqkuptu duke i marr si ironike ato fjale tua t`maparshme...kerkoj ndjese per ndonje shqetesim momenti...

Sigurisht dhe sinqersht, sikur e thash edhe me lart, me vjen shume mire qe u kualifikuan. Por ne dac me beso e ndac jo, une nuk kam ndjer kurrfare gezimi te jashtzakonshem ,madje ehde as te zakonshem, per kualifikimin. Nuk e kisha ate deshire te flakte, qe kisha para lojes me serbine. Nuk e kisha ate adrenaline ethesh ku vendi vend nuk me zihej deri sa te perfundonte loja me fitore e te cmendem fare nga gezimi. Kam pas gjithe kohen nje ndjenje te tille, te cuditshme, sikur te ishte ndonje loje miqesore apo fare e parendesishme per kualifikim apo gje tjeter...ose edhe e ndjeja se fitorja eshte e sigurt...ose, ose...ne fakt, nuk e di saktesisht, se si ndjehesha ndryshe, pos zhgenjimit, idhnimit qe kisha pas lojes me serbine.. nuk isha fare i perqendruar ne lojen kunder Armenise....isha me disa miq dhe gjate gjithe kohes, muahbeti yne zhvillohej duke u marr me lojen dhe humbjen prej serbve...
Kshtu qe s`kam festu as edhe nje sekonde te vetme nga vetinciativa...

Ok, do t`doja sigurisht qe t`i gezohemi cerekfinales, por edhe misrat e Akrepit do na knaqnin...ai nuk na bon hile...``fumato``....
Eh sa e mire do ishte llafosja sy me sy e vesh me vesh... se ktu po na mungon edhe mimika e fytyres, zeri apo toni i fjaleve, levizja e duarve e kembeve:D...dhe po keqkuptohemi ndonjehere...

Leaf
12-10-2015, 20:53
une vetem byrek te kem sdua me gje tjeter :D

do shkojme ku te duash ti se shyqyr zotit i di vete rruget sdo lodhem -qesh-

ps: dje isha atje o flori dhe i bera foto po sdi ta nis ne privat foton :D te mendoja ter kohes. na kishte ber keik, dhe pjatat e porcelanit si vetem ajo di ti nxjerri. i thashe oh, sa te bukura keto, kur do behem une ndonje dite si ty :D me tha te trokantja i kam gjetur :D


Ajo jo me kot eshte shoqja ime e vertete me e dashura prej 20 vjetesh. Jane ca gjera qe nuk shpjegohen dot me fjale ne cilesite e nje femre -hug-

Si Bora
12-10-2015, 20:55
Ajo jo me kot eshte shoqja ime e vertete me e dashura prej 20 vjetesh. Jane ca gjera qe nuk shpjegohen dot me fjale ne cilesite e nje femre -hug-

edhe e bukur.. si ty -hug- ka qene modelja ime.

Leaf
12-10-2015, 20:57
Vendin e kam gjet, e gjej, dhe do e gjej gjithmone, ti e kupton qe un bej shaka me Debin po prap te djeg, po ska gje, rendesi ka qe e ndjen :)

S'para shaj njeri , po ti e kerkoke keq sot

Ndjej qe gezoj per faktin se gezojme deshiren per dicka te bukur me shoqet e mia . S'besoj te kem lene idene se po digjem nga dicka ketu ne forum... E aq me teper nga gjera te skaduara .

Oxygen
12-10-2015, 21:04
S'para shaj njeri , po ti e kerkoke keq sot

Ndjej qe gezoj per faktin se gezojme deshiren per dicka te bukur me shoqet e mia . S'besoj te kem lene idene se po digjem nga dicka ketu ne forum... E aq me teper nga gjera te skaduara .

Aman mos me shaj se po me shave sme mban vendi pastaj :)

Po ta fal meqe mosha te ben mos te lexosh mir as sensin e djegies :)
Ti e kuptove vendin tend te pakten? He te keqen se meriton te jap dhe perparsi meqe ske skaduar :)

Si Bora
12-10-2015, 21:08
Oksi, po si me i ri qe je te takon te permbahesh pak. s'eshte nevoja te tejkalosh linjen e verdhe. ketu per te humbur icik mendjen jemi. dhe ti e di kete gje. se te jete per te prishur nervat me mire nuk hyjme fare.

Oxygen
12-10-2015, 21:10
Oksi, po si me i ri qe je te takon te permbahesh pak. s'eshte nevoja te tejkalosh linjen e verdhe. ketu per te humbur icik mendjen jemi. dhe ti e di kete gje. se te jete per te prishur nervat me mire nuk hyjme fare.

Un e dija qe me te rriturit jane me te pjekur e hapin rruge, ne te rinjte jemi gjaknxehte e te vrullshem, megjithate nuk eshte se ju drejtova asaj por dhe nqs do i drejtohesha le te injoroj, ju keni qefin tuaj un timin :)

thirsty
12-10-2015, 21:16
http://allviralposts.com/wp-content/uploads/2015/03/08-03-2015-16-41-53.jpgUn e dija qe me te rriturit jane me te pjekur e hapin rruge, ne te rinjte jemi gjaknxehte e te vrullshem, megjithate nuk eshte se ju drejtova asaj por dhe nqs do i drejtohesha le te injoroj, ju keni qefin tuaj un timin :)

gjyshet braziliane :p


:D :D

Leaf
12-10-2015, 21:17
Te rinjte duhet te mesojne se kurre sdo te behen zotrinj duke percmuar me fjalen " plaka" femrat qe jane me te medhenj se ata.

Jeta e gjate do tu mesoje se sa keq mund te thyejne hundet nga nje rrezim i papritur kur ecin me koken perpjete

Oxygen
12-10-2015, 21:20
Te rinjte duhet te mesojne se kurre sdo te behen zotrinj duke percmuar me fjalen " plaka" femrat qe jane me te medhenj se ata.

Jeta e gjate do tu mesoje se sa keq mund te thyejne hundet nga nje rrezim i papritur kur ecin me koken perpjete

Leaf plake apo e re sme intereson shum, e bukur apo e shemtuar sme hyn ne xhep, ishte nje ngacmim humori si ja bej gjithmone debit, po thuaj qe kakarise kot pa lidhje dhe mos e bejme legjend :)

Meqe dashke te behem un zoteri e jo ti zonje qe ta lesh me kaq po ta bej qefin :)
Shkruhemi per gjera te tjera :)

Leaf
12-10-2015, 21:23
Leaf plake apo e re sme intereson shum, e bukur apo e shemtuar sme hyn ne xhep, ishte nje ngacmim humori si ja bej gjithmone debit, po thuaj qe kakarise kot pa lidhje dhe mos e bejme legjend :)

Meqe dashke te behem un zoteri e jo ti zonje qe ta lesh me kaq po ta bej qefin :)
Shkruhemi per gjera te tjera :)

Dakord. Fjala kakarisje me trazoi stomakun dhe po e mbyll me kaq forumin sot.
Naten. ( njerezit nuk ngrejne zerin vetem per vete neper komente, sa per ta pasur parasysh)

Damastion
12-10-2015, 21:54
http://allviralposts.com/wp-content/uploads/2015/03/08-03-2015-16-41-53.jpg

gjyshet braziliane :p


:D :D

Av av ,filluam me kombetaren dhe ja ku dolem.

atrevido
12-10-2015, 21:59
‘Bomba’ e Tares: Mu ofrua stoli i Shqipėrisė kėtė vit, por e refuzova.

Hajde pabesi prapa kraheve te De Abazit......prandaj vuni ate drejtoreshen e mardhenieve me publikun te grricej.....FSHF JU APARTCIKE BURROKRATE..
ju lumte fishkellima o cuna......Duka ky kelysh i ndyre i Nanos

Tare foli drejtperdrejt nga platforma Sky, qe perqendroi te gjithe programin, para edhe pas ndeshjes, tek Shqiperia. Na nderoi neve te gjitheve, po ashtu si edhe opinionistet e Sky (Costacurta, Adani etj), qe folen shume mire per ne si popull dhe si levizje futbolli. Une e ndoqa te terin.

Nuk eshte e vertete qe tha se i kane ofruar stolin e Shqiperise. E pyeten nese do t'i pelqente nje dite te drejtonte kombetaren, si kryetar i fshf-s apo si trajner, dhe ai tha qe m'u ofrua para disa kohesh, por nuk me intereson per momentin. Ai i referohej 100% rolit ne FSHF, pike se pari sepse e di shume mire, nga burime direkte, qe ka patur shume sponsore qe deshironin qe te hidhte kandidaturen per t'ia mar Dukes presidencen, por refuzoi sepse nuk donte t'i iki Lazios dhe gjithashtu nuk i permbushte votat. Kete ta siguroj. Se dyti, me sa di une nuk ka as patenten e trajnerit, por vetem ate te Drejtorit Sportiv, qe ka mare ne Coverciano.
Fajin e kane mediat qe perkthejne lajme nga interneti edhe i ushqejne lexuesit me gjera te pasakta.

SystemA
12-10-2015, 22:21
Nuk keni perse i ngrine mbi re se fundja detyren bene.
Si dhe me Serbine e kane shitur ndeshjen(sipas disa hulumtive tuaja) pra i bie te jene tradhetare.
Me Armenine e paskan blere pra i bie te jene mafiosher dhe te korruptuar.
Naten e mire dhe vazhdoni!

Semiku
13-10-2015, 19:02
Serbet zyrtarisht kane kerkuar qe UEFA te hetoje parregullsite (sic thone ata) ne ndeshjen Armeni-Shqiperi.Pergjgija e UEFAs nuk i pelqeu aspak serbalve :D

UEFA : " Nese shohim dic jonormale,te pazakonte menjehere do te fillojme hetimet.Kjo vlen per cdo ndeshje qe organizon UEFA,e jo vetem per ndeshjen qe e permendeni ju...Mbeteni te pershendetur ! "
Kjo fjalia e fundit shume e bukur hehe.

Srbonjet kerkojne diskuaifikimin e Shqiperise,Danimarka te shkoje direkt ne Europian ndersa Serbosllavia ne playoff.I kerkojne UEFAs procedure te shpejtuar se nuk ka kohe haha.

Semiku
13-10-2015, 19:47
Shpresat e Shqiprise,U21 barazuan me Hungarine ne kualifikimet per kampionatin europian.

Hungari - Shqiperi 2:2
Rey Manaj 24`
Liridon Latifi 43`

Shqiperia : Strakosha...Vojvoda,Prenga,Lulaj,Hoxhallari ...Cekici,Rashica,Laci,Broja ...Manaj,Latifi.
Tr.Redi Jupi

1.Portugali 9
2.Shqiperi 5
3.Hungari 4
4.Izrael 4
5.Greqija 3
6.Lihteshtajn 0

Alkoma
14-10-2015, 08:15
SHqiperia fiton gjithmone.
https://static.xx.fbcdn.net/rsrc.php/v2/y4/r/-PAXP-deijE.gif

drague
14-10-2015, 12:44
Presidenti i Federatės Shqiptare tė Futbollit, Armand Duka nuk e pėrjashtoi mundėsinė qė shifrat tė prishin marrėdhėniet me selektorin Gianni de Biasi.
Presidenti i Federatės Shqiptare tė Futbollit, Armand Duka, nė njė intervistė dje pėr “Report TV”, duke folur pėr rinovimin e kontratės me trajnerin Gianni De Biasi, nuk e pėrjashtoi mundėsinė qė shifrat tė prishin marrėdhėniet mes palėve.
Gjatė festės sė organizuar nė mbrėmjen e djeshme pėr Kombėtaren nė hotel “Tirana International”, i pyetur pėr rinovimin e marrėveshjes, kreu i FSHF-sė sqaroi: “Nga ana jonė ekziston vullneti pėr rinovimin e kontratės aktuale. De Biasi kuptohet se jo vetėm pas suksesit, por ai do tė vazhdojė tė jetė trajner.
Ėshtė me kontratė deri nė qershor tė vitit tjetėr dhe mė tej ėshtė vullneti dhe dėshira jonė qė tė vazhdojė. Mbetet pėr t’u pėrcaktuar vetėm numri qė do tė vendoset mbi letėr, qė nuk ėshtė njė faktor i vogėl. Pra, mund tė na cenojė ndoshta edhe marrėdhėnien tonė”, deklaroi Duka, raporton “Panorama Sport”.
Mė tej, presidenti i FSHF-sė u shpreh i befasuar nga pritja qė tifozėt i rezervuan Kombėtares pas kthimit nga Armenia. Ai nuk e fshehu ambicien edhe pėr tė kaluar grupin nė Europianin e Francės, duke konfirmuar besimin qė ka te ky grup futbollistėsh, qė bėnė historinė.
“Jemi befasuar nga entuziazmi i njerėzve dhe nga pritja e institucioneve. I falėnderoj tė gjithė pėr pritjen miqėsore dhe mbėshtetjen qė i kanė dhėnė Kombėtares. Ky ėshtė njė sukses historik dhe kam besim se i kemi vlerat pėr tė shkuar nė Francė me pretendime, duke marrė edhe kualifikimin nė grup”, pėrfundoi Duka./Lajmexpress/

Semiku
14-10-2015, 19:43
Corriere dello Sport zgjodhi 11 me te miret gjate gjithe kualifikimeve per Kampionatin Europian,Elseid Hysaj ne mbrojtjen ideale.

Buffon
Pique,Kompany,Alaba,Hysaj
Modric,Pogba,Iniesta,
Ronaldo,Lewandovski,Bale

http://net-storage.tccstatic.com/storage/tuttojuve.com/img_notizie/thumb1/a1d752f9a79cad3607a0b7833f58dc4c-72007-ca3c088bd715fe0350876b1de5aef863.jpeg

SystemA
15-10-2015, 03:01
Corriere dello Sport zgjodhi 11 me te miret gjate gjithe kualifikimeve per Kampionatin Europian,Elseid Hysaj ne mbrojtjen ideale.

Buffon
Pique,Kompany,Alaba,Hysaj
Modric,Pogba,Iniesta,
Ronaldo,Lewandovski,Bale

http://net-storage.tccstatic.com/storage/tuttojuve.com/img_notizie/thumb1/a1d752f9a79cad3607a0b7833f58dc4c-72007-ca3c088bd715fe0350876b1de5aef863.jpeg

Inter-Juve...ska aty!
ju..........phhhhhhhhhhh

cool_shqype
15-10-2015, 14:42
FSHF kėrcėnon De Biasin: Po na lusin trajner tė mėdhenj

http://www.balkanweb.com/site/%E2%80%8Bfshf-kercenon-de-biasin-po-na-lusin-trajner-te-medhenj/

unreal
15-10-2015, 14:51
Sa eshte paguar de Biasi me kontraten e vjeter?

Oxygen
15-10-2015, 15:04
Sa eshte paguar de Biasi me kontraten e vjeter?

Diku te 300.000

Mr. E
15-10-2015, 15:14
Nese De Biasi eshte paguar ke 300 000 per te kaluaren, me duket shume te pretendoje 7 apo 10 fishin e kontrates.
Besoj qe do rinovojne me De Biasin ne momentet e fundit. Te 2-ja palet kerkojne maksimalen ne fillimin e negociatave, por ne fund do bien dakord.

cool_shqype
15-10-2015, 19:14
Befason De Biasi: Mund te drejtoj kombetaren e Greqise....

http://www.gazetatema.net/web/2015/10/15/befason-de-biasi-mund-te-drejtoj-kombetaren-e-greqise/

cool_shqype
15-10-2015, 19:50
Prapaskenat, FSHF e pa kenaqur qe De Biazi konsiderohet hero.

http://www.panorama.com.al/prapaskenat-fshf-e-pakenaqur-qe-de-biazi-konsiderohet-hero/

Fshatari
15-10-2015, 20:38
Prapaskenat, FSHF e pa kenaqur qe De Biazi konsiderohet hero.

http://www.panorama.com.al/prapaskenat-fshf-e-pakenaqur-qe-de-biazi-konsiderohet-hero/

E kenaqur e pakenaqur, merita nuk i duhet mohuar italianit dhe kapitenit te kombetares shqiptare, Canes.

cool_shqype
15-10-2015, 20:46
E kenaqur e pakenaqur, merita nuk i duhet mohuar italianit dhe kapitenit te kombetares shqiptare, Canes.

Eshte fatkeqsi....fatkeqsi e riperseritur ne vite e shekuj......jemi te keqinjt e vetvehtes.
Merita i takon te gjth njerezve qe marrin pjese ne kete organizim por sidomos lojtareve dhe trainerit......cmirrezinj ngalem gjith historise.

unreal
16-10-2015, 00:01
Kualifikimet perfunduan,kohe te lire po,pse mos te gjuhen me fjale,merite e atij merite e ketij.

Poeti
16-10-2015, 06:49
Ketu kane merita te gjithe, nga FFSH-ja, qe solli De Biasin dhe i besoi, i mundesoi (per dallim nga vitet e shkuara) qe te sjell ke te doje ne kombetare (perkunder asaj qe me heret FFSH u kerkonte lek qe ti ftonte ne kombetare (flas ne vecanti per futbollistet e lindur ose me prejardhje jasht territorit te Shqiperise), pastaj te gjithe atyre q elan djeresen dhe bile edhe gjakun ne fushen e lojes, me perkrahjen e publikut.

drague
16-10-2015, 06:52
Ketu kane merita te gjithe, nga FFSH-ja, qe solli De Biasin dhe i besoi, i mundesoi (per dallim nga vitet e shkuara) qe te sjell ke te doje ne kombetare (perkunder asaj qe me heret FFSH u kerkonte lek qe ti ftonte ne kombetare (flas ne vecanti per futbollistet e lindur ose me prejardhje jasht territorit te Shqiperise), pastaj te gjithe atyre q elan djeresen dhe bile edhe gjakun ne fushen e lojes, me perkrahjen e publikut.

merita eshte e prurjeve pa fund te talenteve.

pastaj vjen Ganiu dhe fshf-ja

Poeti
16-10-2015, 06:59
merita eshte e prurjeve pa fund te talenteve.

pastaj vjen Ganiu dhe fshf-ja

Me fal drague...por prurjet u bene me vone me ndihmen e FSHF.

drague
16-10-2015, 07:04
Me fal drague...por prurjet u bene me vone me ndihmen e FSHF.

per ēfare paguhet fshf-ja per selfie?-qesh-

drague
11-11-2015, 09:46
De Biasi ka refuzuar foton me zėdhėnėsen Dervishi: “Nuk
dal foto me ty, t’i flet
shumė, shiko bėj punėn tėnde.” – Kanė qenė kėto
fjalėt e De Biasit tė
shoqėruar edhe me
xhestikulacion. Ndėrsa
krisja ka vazhduar teksa janė ngitur edhe zėrat nė sallonin e Fshf-sė. Madje
edhe menaxheri Alban
Bushi ėshtė shfaqur
indiferent lidhur me
automjetin qė do tė
shoqėronte trajnerin pas
konferncės nė hotelin apo
shtėpin e akomoduar.
Gianni De Biasi
Tė gjtiha kėto histori
tregojnė qartė se ngjarjet
e famės sė De Biasit nga
zėdhėnėsia Dervishi, por
edhe pėrplasja e Bushit, i
cili u shpreh nė gazetė se
meritėn e kishte presidenti
Duka, nuk janė gėlltitur
kollaj nga De Biasi, i cili ka
reaguar nė mėnyrėn e tij.

drague
11-11-2015, 13:43
po e shof ne interviste .i nervozum me fshf besoj.

ka lojtar qe paguajn per te luajtur me kombtaren.

AAO
11-11-2015, 18:02
Konferencen e pashe dhe une dhe megjithe respektin per de biasin per mua u tregua shume amator dhe shume arrogant karshi gazetarve dhe opinionit publik. E para ishte shume i nervozuar qe ska arsyje pse. Kombetaren e kualifikoi dhe te gjithe e dime qe merita me e madhe ishte e tij. Perfitoi 200 mije euro shperblim dhe per momentin eshte nder trajneret me te kerkuar ne treg. E dyta nuk mundet nje trajner i tille te bie ne nivelin e asaj pjeshkes apo mandarines Jona Dervishi dhe te degjeneroi muhabeti ne hatermbetje femijesh qe une nuk dua te dal ne foto me ty sepse ti flet shume. lol
E treta duhet te tregonte pak me respekt per trajnerin e Kosoves (Albert Bunjaku) ,nuk mund te besh krahasime gay'sh apo ku di une ne nje konference shtypi ,eshte budallik.
E katerta kur gazetaret e provokuan qe kur do flasesh shqip ne nje konference shtypi sic flet guardiola gjermanisht tek bayerni pasi bere 3 vjet me kombetaren pergjigja e de biazit ishte serish arrogante.
Dhe e pesta nuk kishte pse ta thoshte tani mbasi u kualifikuam qe ne kombetare nuk vijne ato qe paguajne? C'eshte kjo? Nga doli kjo? Kush ja msoi de biazit qe lojtaret paguajne per tu thirr ne kombetare? Do t'thote qe ai ka qene pergjate gjithe kohes ne dijeni te pazareve ndoshta i perfshire dhe vete indirekt por vendosi te flase pikerisht tani qe mardheniet jane te krisura.
Sdi cte them ,por une u zhgenjeva disi me kte konference te de biazit. E prisja shume me inteligjent se kaq.

drague
11-11-2015, 18:08
Konferencen e pashe dhe une dhe megjithe respektin per de biasin per mua u tregua shume amator dhe shume arrogant karshi gazetarve dhe opinionit publik. E para ishte shume i nervozuar qe ska arsyje pse. Kombetaren e kualifikoi dhe te gjithe e dime qe merita me e madhe ishte e tij. Perfitoi 200 mije euro shperblim dhe per momentin eshte nder trajneret me te kerkuar ne treg. E dyta nuk mundet nje trajner i tille te bie ne nivelin e asaj pjeshkes apo mandarines Jona Dervishi dhe te degjeneroi muhabeti ne hatermbetje femijesh qe une nuk dua te dal ne foto me ty sepse ti flet shume. lol
E treta duhet te tregonte pak me respekt per trajnerin e Kosoves (Albert Bunjaku) ,nuk mund te besh krahasime gay'sh apo ku di une ne nje konference shtypi ,eshte budallik.
E katerta kur gazetaret e provokuan qe kur do flasesh shqip ne nje konference shtypi sic flet guardiola gjermanisht tek bayerni pasi bere 3 vjet me kombetaren pergjigja e de biazit ishte serish arrogante.
Dhe e pesta nuk kishte pse ta thoshte tani mbasi u kualifikuam qe ne kombetare nuk vijne ato qe paguajne? C'eshte kjo? Nga doli kjo? Kush ja msoi de biazit qe lojtaret paguajne per tu thirr ne kombetare? Do t'thote qe ai ka qene pergjate gjithe kohes ne dijeni te pazareve ndoshta i perfshire dhe vete indirekt por vendosi te flase pikerisht tani qe mardheniet jane te krisura.
Sdi cte them ,por une u zhgenjeva disi me kte konference te de biazit. E prisja shume me inteligjent se kaq.

njeri eshte dhe ai. tall bythen Alban thuthuqi. merita e Dukes gjamse
ta thote njeri ne gjemani te marrin per budalle

cool_shqype
11-11-2015, 18:13
De Biasi ka refuzuar foton me zėdhėnėsen Dervishi: “Nuk
dal foto me ty, t’i flet
shumė, shiko bėj punėn tėnde.” – Kanė qenė kėto
fjalėt e De Biasit tė
shoqėruar edhe me
xhestikulacion. Ndėrsa
krisja ka vazhduar teksa janė ngitur edhe zėrat nė sallonin e Fshf-sė. Madje
edhe menaxheri Alban
Bushi ėshtė shfaqur
indiferent lidhur me
automjetin qė do tė
shoqėronte trajnerin pas
konferncės nė hotelin apo
shtėpin e akomoduar.
Gianni De Biasi
Tė gjtiha kėto histori
tregojnė qartė se ngjarjet
e famės sė De Biasit nga
zėdhėnėsia Dervishi, por
edhe pėrplasja e Bushit, i
cili u shpreh nė gazetė se
meritėn e kishte presidenti
Duka, nuk janė gėlltitur
kollaj nga De Biasi, i cili ka
reaguar nė mėnyrėn e tij.

Pse mer daj merakosesh.....po iku ky xhan xhan aldentja (qe ka gjasa se e ka pre buleten) e merr ekipin kjo "si pjeshke" Dervishi nen patronazh ......e pastaj e shef se si luhen miqsore me ekipet e femrave anembane globit

AAO
11-11-2015, 18:17
njeri eshte dhe ai. tall bythen Alban thuthuqi. merita e Dukes gjamse
ta thote njeri ne gjemani te marrin per budalle

Drage ,italjont jane me te zgjut se kaq. Ne fund te fundit loku ose alban bushi ne dekleraten qe dha e kishte skenarin n'xhep. Ai tha qe pervec merites se de biazit nje merite e madhe i takon dhe presidentit Duka per kualifikimin (e lidhi me ceshtjen e CAS-it qe kushtoi i hale me lek) dhe te t'njejten kohe e lidhi dhe me kontraten e de biazit qe me demek mos i bjer shume gjoksit per rritje page ose rinovim deri ne 2 milion euro ne sezon sepse nuk ke per ti mor aq. Tani sigurisht qe de biazit i vjen keq te shkepuse bashkpunimin me Shqiperine sepse ka qene shume komod ne kolltukun e shpise me 6-7 ndeshje ne vit ku punen me te madhe e bente Tramezani dhe nuk do qe kjo dashuri te perfundoje ktu :D. Por ne t'njejten kohe dhe egoja madhe nuk e lejon qe te pertype deklerata te tilla dhe ka ra kom e dur pre e provokimeve te zyrtarve t'federates.

drague
11-11-2015, 18:22
per mu aldentja ka meritat e veta. edhe ēunat qe po shtohen dita dites.

rendsi ka kom pre bileten per paris

AAO
11-11-2015, 18:29
per mu aldentja ka meritat e veta. edhe ēunat qe po shtohen dita dites.

rendsi ka kom pre bileten per paris

Kush tha qe ska merita ,ne i kemi dhon dhe cmimin "Honoris Causa". Ka ngel vetem me heq Gjergjin dhe me von De Biazin n'majt t'kalit :D.

Ps. Takohemi ne Lyon ose Marseje sepse n'Paris nuk besoj t'lujm sepse zakonisht kryeqyteti i rezervohet ekipit vendas ,vetem nqf se na bje Franca ne grup :D

Mr. E
11-11-2015, 18:32
De Biasi ka refuzuar foton me zėdhėnėsen Dervishi: “Nuk
dal foto me ty, t’i flet
shumė, shiko bėj punėn tėnde.” – Kanė qenė kėto
fjalėt e De Biasit tė
shoqėruar edhe me
xhestikulacion. Ndėrsa
krisja ka vazhduar teksa janė ngitur edhe zėrat nė sallonin e Fshf-sė. Madje
edhe menaxheri Alban
Bushi ėshtė shfaqur
indiferent lidhur me
automjetin qė do tė
shoqėronte trajnerin pas
konferncės nė hotelin apo
shtėpin e akomoduar.
Gianni De Biasi
Tė gjtiha kėto histori
tregojnė qartė se ngjarjet
e famės sė De Biasit nga
zėdhėnėsia Dervishi, por
edhe pėrplasja e Bushit, i
cili u shpreh nė gazetė se
meritėn e kishte presidenti
Duka, nuk janė gėlltitur
kollaj nga De Biasi, i cili ka
reaguar nė mėnyrėn e tij.

Kesaj mire ja ka bo dhe me shume edukate eshte treguar edhe per aq sa i eshte pergjigjur. Pjesa tjeter eshte konflikt normal, por ne fund do bien te gjithe dakord me njeri tjetrin, te pakten deri ne perfundim te europianit.

Demo Labi
11-11-2015, 19:58
Po zihen halet per lavdin?!

Ky italani e ka te gjithe Meriten. I mesoi te fitojne dhe te luftojne per fitoren. Keta qorrat e tjere cfare bene. Hanin dreka neper hotele?!

cool_shqype
11-11-2015, 20:12
Po zihen halet per lavdin?!

Ky italani e ka te gjithe Meriten. I mesoi te fitojne dhe te luftojne per fitoren. Keta qorrat e tjere cfare bene. Hanin dreka neper hotele?!

He me te pifsha dolline......ja keshtu llafoset......me rruac xha Demko.

drague
13-11-2015, 02:52
Pėrfaqėsuesja e Kosovės dhe Kombėtarja shqiptare kanė darkuar bashkė nė hotel ‘Emerald’, njė ditė para miqėsores mes kėtyre dy skuadrave shqiptare.

Mysafirė nė darkėn e pėrbashkėt ishte edhe Kryeministri i Republikės sė Kosovės, Isa Mustafa, i shoqėruar edhe nga Ministri i Sportit, Kujtim Shala, presidenti i Federatės sė Futbollit tė Kosovės (FFK), Fadil Vokrri dhe zyrtar nga UEFA e FIFA.

I pari i FFK-sė, Fadil Vokrri pasi i pėrshėndeti mysafirėt, dy pėrfaqėsueset e futbollit, urojė Kombėtaren shqiptare pėr kualifikim nė Evropianin ‘Francė 2016’. Ndėrsa pėr miqėsoren e nesėrme Vokrri shpreson se do tė jetė njė lojė e bukur qė do tė kėnaq tifozėt qė do tė jenė nė stadium.

Ndėrkaq, Kryeministri i Kosovės, Isa Mustafa nė fjalėn e tij tha se kėta futbollistė janė krenari jonė. Ai beson se sukseset e Kombėtares nuk do tė mungojnė as nė vitin e ardhshėm, sepse sipas tij, kėta futbollistė kanė vlera tė mėdha.

“Jeni krenaria jonė, keni qenė dhe jeni veēmas me fitoren dhe kualifikimin tuaj. Unė u uroj shumė suksese dhe nuk dyshojė se nuk do tė arrini sukses nė vitin e ardhshėm, do ta verifikoni edhe njė herė veten si lojtarė tė mrekullueshėm, jeni njė ekipe e shkėlqyeshme. Uroj qė nesėr tė shohim njė lojė ashtu siē e dėshirojmė. Unė s’po di si i them kėsaj Kombėtare se jemi njė komb, po thonė vėllazėrore, prapė jemi vėllezėr, por ajo qė ėshtė mė rėndėsi ėshtė se ne tė qesim nė pah cilėsitė tona, vlerat tona tė cilat janė shumė tė mėdha, ato qė i keni treguar i keni vėrtetuar dhe ju uroj pėr lojėn nesėrme dhe pėr Kampionatin e ardhshėm, i cili do tė jetė shumė i rėndėsishėm pėr ne kėtu nė Kosovė dhe Shqipėri”, ka thėnė kryeministri Mustafa.
Kurse, presidenti i Federatės Shqiptar tė Futbollit (FSHF), Armando Duka tha se Kombėtarja ndodhet nė Prishtinė pėr tė festuar kualifikimin nė EURO 2016. Ai theksoi se ky ėshtė sukses i gjithė futbollit shqiptar.

“Ėshtė e vėshtirė se si duhet ta them, madje e kemi pasur vėshtirė se a duhet tė luajmė apo s’duhet te luajmė nė Kosovė. Por, faktikisht kjo ide ka lindur nė avion kur ne po ktheheshim sa po ishim kualifikuar, jo vetėm ata ēuna qė janė lindur nė trojet kosovare, por edhe kėta qė janė drejtues tė stafit nga Italia than se ne duhet tė zbresim nė Prishtinė dhe tė festojmė dhe ne pikėrisht pėr ketė jemi sot kėtu pėr tė festuar fitoren e pėrbashkėt, frytin e punės pėr gjithė futbollin shqiptar nė gjithė trevat e tij”, ka theksuar Duka.

Miqėsorja mes Kosovės dhe Shqipėrisė luhet nesėr prej orės 14:00. http://sport.albeu.com/sport/mustafa-ju-them-kombetare-por-/220113/

drague
13-11-2015, 13:54
po shoh miqesoren albanese.

stadiumi plot e perplot.

drague
13-11-2015, 14:28
1-1 ledio loje e bukur

Poeti
13-11-2015, 14:45
2 - 2 dhe nje loje per lakmi

Poeti
13-11-2015, 15:05
Kosova dhe Shqipėria e thonė bashkė: Evropė shijoje spektaklin
Publikuar: 16:00 / 13.11.2015

http://www.telegrafi.com/fo/sport/kosova-dhe-shqip-euml-ria-e-thon-euml-bashk-euml-evrop-euml-shijoje-spektaklin-video_hd.jpg

Pėrfundoi me rezultat 2-2 spektakli i madh i skuadrės sė Kosovės dhe asaj tė Shqipėrisė nė vėllazėroren historike tė zhvilluar nė stadiumin e Qytetit tė Prishtinės.

Sfida filloi me njė atmosferė impmozante, ku u pėrshėndetėn nga kombėtarja Armend Dallku dhe Debatik Curri.

Cana dhe Ujkani mbajtėn fjalime para publikut tė stėrmbushur, i cili u emocionua, teksa tė dy trajnerėt sypatrembur e shikuan fillimin e ndeshjes me ftohtėsinė maksimale, transmeton Telegrafi.

http://www.telegrafi.com/fo/flamuri%201(3).jpg

Sfida filloi me dominim nė posedim pėr Kosovėn, qė rrezikoi me anė tė Bernard Berishės, i cili i shkaktoi probleme djemve tė De Biasit.

Nė vazhdim u zhvillua lojė e balansuar, teksa Shqipėria vėshtirė po arrinte nė portėn e Kosovės. Nė minutėn e 32-tė ishte Mėrgim Brahimi i cili lansoi njė raketė spektakolare nga jashtė zona, e cila pėrfundoi ne transverzalen e Etrit Berishės, njė tjetėr kosovar, por qė luan pėr Shqipėrinė.

Pas kėsaj befasie dhe shtylle, sfida deri nė fund tė pjesės sė parė pėrfundoi e qetė dhe pa gola.

http://www.telegrafi.com/fo/kosova%201(1).jpg

Pjesa e dytė kaloi me njė lojė spektakolare nga tė dyja ekipet, teksa Kosova e filloi me dominim, ku Bersant Celina i pari ishte pranė golit.

Megjithatė, menjėherė befasoi Shqipėria, kur nė minutėn e 54 vetėm 10 sekonda pasi u inkuadrua nė lojė Rey Manaj, ishte lojtari i Interit ai qė realizoi pėr mrekulli nga brenda zonės pėr 1-0.

Nuk kaloi shumė kohė dhe pas njė aksioni mirė tė organizuar, Taulant Xhaka e preki topin me dorė nė zonė, i cili ia dhuroi Kosovės penaltinė.

Dhe pikėrisht nga pika e bardhė i sakt u tregua Bersant Celina (59') i cili shėnoi pėr 1-1 dhe gėzimin e madh tė tifozėve nė stadium.

Teksa po zhvillohej loja ishte debutuesi Elbasan Rashani qė pas njė driblimi fantastik e kaloi Amir Rrahmanin pėr tė shėnuar pėr 2-1 dhe gėzimi e madh nė stadium nga tė gjithė shqiptarėt pėr kėtė spektakėl (70').

Dhe vetėm katėr minuta mė vonė njė krosim i Alijit pėrfundon te Amir Rrahmani, i cili sakt barazoi pėr 2-2 pėr njė tjetėr gėzim pėr kėtė spektakėl qė u zhvillua nė Prishtinė (74').

Deri nė fund tė dyja skuadrat luajtėn lojė dinamike pavarėsish zėvėndėsismeve tė shumta ku u dha rasti pė secilin lojtar.

Megjithatė, nė fund ndeshja pėrfundoi me rezultat 2-2.

Kjo ndeshje pa dyshim se ishte spektakolare. Dhe pikėrisht ėshtė ky spektakėl, atmosfera e mirė, dhe dy ekipet e forta me paraqitjet e tyre ato qė i dėrguan njė sinjal tė fortė Evropės – sinjalin mė tė fuqishėm deri tani – se shqiptarėt janė mė tė fortė se kurrė jo vetėm nė futboll por nė tė gjitha sferat !!! /Telegrafi/

Shqipėria goool... gool 2-2 Amir Rrahmani shėnon

Gool, gool... Kosova nė epėrsi...

Gol pėr Kosovėn, goool... Bersant Celina nga penaltia pėr 1:1

Goli i Rey Manajt pėr Shqipėrinė.. 1:0


Shtylla e Mėrgim Brahimit qė dridhi Shqipėrinė...

drague
14-11-2015, 07:37
http://panorama.com.al/wp-content/static/panoramasport9.jpg

Mr. E
16-11-2015, 20:23
Shqiper - Gjeorgji 0-2 :(

Akrepi
16-11-2015, 20:35
Shqiper - Gjeorgji 0-2 :(

Nuk kanė brum kėta jooo, si zor tė bėhemi ne ndonjėher qė tė konkurojmė denjėsisht.

Mr. E
16-11-2015, 20:38
Nuk kanė brum kėta jooo, si zor tė bėhemi ne ndonjėher qė tė konkurojmė denjėsisht.

Mire kjo, por edhe njehere qe vajtem ne ne europian, e po mendoja te kurseja ndonje gje per biletat, jo ore jo, te keqen e tv ne shpi :D

drague
16-11-2015, 20:39
ko qesh me lot ledio.

duke pa lojen ke tvsh-ja ne min. e 30 mbyllet dhe del lajmerimi: abonimi juaj mbaron neser-qesh-

BLEDI_SH
16-11-2015, 20:44
ko qesh me lot ledio.

duke pa lojen ke tvsh-ja ne min. e 30 mbyllet dhe del lajmerimi: abonimi juaj mbaron neser-qesh-

hhhaaa,ne ndodhi dhe mua,u nderpre dhe vun vllezrit frashri lol,por me e forta edhte se e jep ss2 falas,haha

Sopoti
16-11-2015, 20:56
2 me 2

Aman se u bera me zemer.

Mandi
16-11-2015, 20:58
Goli Cikalleshit shume i bukur.

Bravo

drague
16-11-2015, 21:01
Goli Cikalleshit shume i bukur.

Bravo

une e ndrrova kanalin:((

peshkaqeni33
16-11-2015, 21:04
Bravo trimat.
Dy topa hengren dhe nuk u beri syri terr. Edhe me shume mund te hanin dhe prap syri terr nuk do ua bente. Por ce do qe u lodhen ata te Gjeorgjise duke bredhur dhe nuk po arrinin me ne zonen tone.

Per mendimin tim mire do ishte te benin dhe keta tanet nje gol. Mirpo ne trima jemi, po tru nuk kemi. E pane qe nuk benin dot gol ne porten e tyre, le te fusnin nja dy ne porten tone dhe kishim dal barazim.

peshkaqeni33
16-11-2015, 21:05
Kur i bene...
Pse une paskam qene tersi?!

drague
17-11-2015, 06:34
Kur i bene...
Pse une paskam qene tersi?!

https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xlf1/v/t1.0-9/12246716_987569147969205_7513856039208800101_n.jpg ?oh=811a3eab8d1f70d8d5450bd8b9aacf2a&oe=56B7355F`dance`

Mr. E
18-11-2015, 14:50
Morten Olsen largohet nga Danimarka, "kurbani" i fundit i De Biasit

Morten Olsen nuk ėshtė mė trajneri i kombėtares daneze. Tekniku 66-vjeēar, qė ka qėndruar nė pankinėn e pėrfaqėsueses sė vendit nordik pėr 15 vite, dha dorėheqjen nga posti i tij menjėherė pas pėrfundimit tė ndeshjes sė “play-off”-it me Suedinė, qė u mbyll me rezultatin 2-2, por qė eliminoi Danimarkėn nga “Euro 2016”.

“Bisedova me drejtuesit e Federatės dhe morėm vendimin e pėrbashkėt pėr ndėrprerjen e bashkėpunimit mes nesh, - ishte deklarata e Olsenit. - Tė lėndon fakti qė e mbyll njė eksperiencė tė tillė nė kėtė mėnyrė. Aventura ime me Danimarkėn pėrfundon kėtu dhe unė e lė skuadrėn nė dispozicion tė trajnerit tjetėr me bindjen se, janė tė gjitha mundėsitė pėr tė bėrė mirė dhe pėr tė ēuar kėtė skuadėr nė aktivitetet e tjera tė rėndėsishme kontinentale”.

Morten Olsen e ka bėrė debutimin e tij si futbollist me pėrfaqėsuesen daneze nė vitin 1970. Ai ka zhvilluar nė total 102 ndeshje me skuadrėn e vendit tė tij dhe ishte kapiten i saj nė vitet ’80, kur Danimarka arriti tė kualifikohej nė Europianin dhe Botėrorin e atyre viteve.

Nė vitin 2000 ai u caktua si trajner i kėsaj kombėtareje, tė cilėn e udhėhoqi nė 166 ndeshje, duke vendosur edhe njė rekord tė ri nė Europė, pasi ėshtė trajneri me qėndrimin mė tė gjatė nė stolin e njė pėrfaqėsueseje nė futbollin e kontinentit tė vjetėr.

Gjatė kėtyre 15 viteve tė qėndrimit tė tij nė pankinėn e Danimarkės, ai bėri tė mundur kualifikimin e kėsaj skuadre nė 4 aktivitete tė rėndėsishme futbiollistike, siē ishin Botėrorėt e 2002-shit e 2010-s, si dhe Europianėt e 2004-s dhe 2012-s.

Olseni ėshtė i fundit i trajnerėve tė dorėhequr, ndėr pėrfaqėsueset qė ishin nė tė njėjtin grup kualifikues me Shqipėrinė, pas shkarkimit tė trajnerit tė Portugalisė, atij tė Armenisė, si dhe holandezit tė Serbisė, Dick Advocaat.

/ Top Channel

Ps.
E dija une qe do kishte kete fund edhe ky :D

drague
18-11-2015, 15:02
Morten Olsen largohet nga Danimarka, "kurbani" i fundit i De Biasit

Morten Olsen nuk ėshtė mė trajneri i kombėtares daneze. Tekniku 66-vjeēar, qė ka qėndruar nė pankinėn e pėrfaqėsueses sė vendit nordik pėr 15 vite, dha dorėheqjen nga posti i tij menjėherė pas pėrfundimit tė ndeshjes sė “play-off”-it me Suedinė, qė u mbyll me rezultatin 2-2, por qė eliminoi Danimarkėn nga “Euro 2016”.

“Bisedova me drejtuesit e Federatės dhe morėm vendimin e pėrbashkėt pėr ndėrprerjen e bashkėpunimit mes nesh, - ishte deklarata e Olsenit. - Tė lėndon fakti qė e mbyll njė eksperiencė tė tillė nė kėtė mėnyrė. Aventura ime me Danimarkėn pėrfundon kėtu dhe unė e lė skuadrėn nė dispozicion tė trajnerit tjetėr me bindjen se, janė tė gjitha mundėsitė pėr tė bėrė mirė dhe pėr tė ēuar kėtė skuadėr nė aktivitetet e tjera tė rėndėsishme kontinentale”.

Morten Olsen e ka bėrė debutimin e tij si futbollist me pėrfaqėsuesen daneze nė vitin 1970. Ai ka zhvilluar nė total 102 ndeshje me skuadrėn e vendit tė tij dhe ishte kapiten i saj nė vitet ’80, kur Danimarka arriti tė kualifikohej nė Europianin dhe Botėrorin e atyre viteve.

Nė vitin 2000 ai u caktua si trajner i kėsaj kombėtareje, tė cilėn e udhėhoqi nė 166 ndeshje, duke vendosur edhe njė rekord tė ri nė Europė, pasi ėshtė trajneri me qėndrimin mė tė gjatė nė stolin e njė pėrfaqėsueseje nė futbollin e kontinentit tė vjetėr.

Gjatė kėtyre 15 viteve tė qėndrimit tė tij nė pankinėn e Danimarkės, ai bėri tė mundur kualifikimin e kėsaj skuadre nė 4 aktivitete tė rėndėsishme futbiollistike, siē ishin Botėrorėt e 2002-shit e 2010-s, si dhe Europianėt e 2004-s dhe 2012-s.

Olseni ėshtė i fundit i trajnerėve tė dorėhequr, ndėr pėrfaqėsueset qė ishin nė tė njėjtin grup kualifikues me Shqipėrinė, pas shkarkimit tė trajnerit tė Portugalisė, atij tė Armenisė, si dhe holandezit tė Serbisė, Dick Advocaat.

/ Top Channel

Ps.
E dija une qe do kishte kete fund edhe ky :D

dhe mos ma shani aldenten-qesh- i nxori ne pension

peshkaqeni33
18-11-2015, 18:40
Eeee na doli i tmerrshem Aldentja.
Sidoqofte na e beri qejfin. Arritem atje ku nuk kishim arritur me pare.

drague
19-11-2015, 06:54
Eeee na doli i tmerrshem Aldentja.
Sidoqofte na e beri qejfin. Arritem atje ku nuk kishim arritur me pare.

Tani mund ta quajmė edhe si Giani De Biasi “Kanibali”. Njė nofkė tė cilėn me siguri e meriton duke filluar nga mbrėmja e djeshme, kur “hėngri edhe kokėn” e trajnerit tė Danimarkės Morten Olsen, i cili dha dorėheqjen pasi nuk arriti tė kualifikonte Danimarkėn nė Francė 2016. Dėshtim nė tė cilėn ka meritė edhe Giani De Biasi, i cili me Kombėtaren e Shqipėrisė e la Danimarkėn tė tretėn nė grup, duke arritur ti marrė dy barazime nė ndeshjet direkte dhe duke e lėnė tė luajė nė Play-off me Suedinė.

Mė herėt Giani De Biasi dhe Shqipėria kishin shkarkuar tre trajnerė tė tjerė tė grupit. “Viktima” e parė ishte Paulo Bento i Portugalisė, i cili u shkarkua pasi humbi 1-0 me Shqipėrinė.

Me radhė “viktima” e dytė ishte trajneri i Serbisė holandezi Dick Avocaat, i cili u shkarkua pas rezultateve tė dobėta dhe humbjes me Shqipėrimė me rezultatin 3:0, pas incidenteve qė ndodhėn nė Beograd.

“Viktima” e tretė ishte trajneri i Armenisė, Bernard Challandes, i cili u shkarkua pas humbjes 2:1 me Shqipėrinė. Ndėrsa katėrshja u plotėsua nga Martin Olsen, trajneri i Danimarkės.

Mr. E
19-11-2015, 11:51
Kombėtarja shqiptare do tė marrė pjesė pėr herė tė parė nė finalet e njė kampionati europian tė futbollit dhe pėr kėtė arsye hedhja e shorti mė 12 dhjetor nė Paris, i cili do tė transmetohet “live” nė Top Channel, ka njė interes tė veēantė pėr tė gjithė shqiptarėt.

Mbrėmjen e sė martės u kualifikuan edhe dy ekipet e fundit, Suedia dhe Ukraina, tė cilat plotėsuan 24 ekipet qė do tė marrin pjesė nė Euro 2016. Pas plotėsimit tė 24 ekipeve pjesėmarrėse nė kompeticionin mė ta madh europian tė futbollit, UEFA zyrtarizoi dhe vazot e shortit qė do tė pėrcaktojė nė 12 dhjetor nė Paris Grupet e fazės finale tė Kampionatit Europian. Ashtu siē edhe ishte bėrė e ditur ndarja nė 4 vazo u bė nė bazė tė koeficienteve qė kishin ekipet pėrfaqėsuese nė Tetor, nė mbyllje tė fushatės dhe Shqipėria ndodhet nė vazon e katėrt.

Vazo 1 - Vazo e parė pėrbėhet nga Franca, si vend organizator i kėtij turneu, si dhe Spanja, Gjermania, Anglia, Portugalia dhe Belgjika, tė gjithė kundėrshtarė tė mundshėm pėr Shqipėrinė.

Vazo 2 - Nė vazon e dytė janė vendosur kėto ekipe: Italia; Rusia; Zvicra; Austria; Kroacia dhe Ukraina, cila edhe pse arriti tė kualifikohen nė fazėn e “Play off”-i, ka njė koeficient mė tė lartė se ekipet e dy vazove tė tjera.

Vazo 3 - Kjo vazo ėshtė e pėrbėrė nga kėto ekipe: Ēekia; Suedia; Polonia; Rumania; Sllovakia dhe Hungaria.

Vazo 4- Ndėrsa nė vazon e katėr ndodhen ekipet me koeficientin mė tė ulėt, skuadra me tė cilat Shqipėria nuk do tė ketė shansin t’i ketė nė grupe tė Europianit. Ja ekipet: Turqi; Republika e Irlandės; Islandė; Uells; Shqipėri dhe Irlanda e Veriut.

Kėto ekipe do tė formojnė 6 grupe me nga 4 ekipe secili ( nga A nė F). Nė fillim do tė ndahen nėpėr grupe ekipet e vazos sė parė, ku Franca ėshtė automatikisht nė Grupin A. Ekipi i parė do tė vendoset nė grupin B, e mė pas do tė ndahen nė grupet C, D, E dhe F.

Mė pas do tė vazhdohet me ekipet e vazos sė katėrt. Ky do tė jetė edhe momenti mė interesant i shortit, pasi do tė pėrcaktohet vazoja dhe kundėrshtari mė i vėshtirė pėr Shqipėrinė. Mė pas vazhdohet me ekipet e vazos sė tretė dhe nė fund, grupet plotėsohen me ekipet e vazos sė dytė.

Pėr herė tė parė nė Europian pėrveē 12 ekipeve tė kualifikuara si e para dhe e dyta mė e mirė, do tė kalojnė nė fazėn e ardhshme edhe 4 vende tė tretė mė tė mirat.

E premtja e 10 qershorit do tė jetė edhe ndeshja hapėse e kėtyre finaleve, ku sigurisht qė njėra skuadėr do tė jetė Francės, ndėrsa kundėrshtari i saj pritet tė mėsohet mė 12 dhjetor.

Faza e 1/8

Ndeshja 1: E dyta e Grupit A - E dyta e Grupit C ( 15:00, 25 qershor, St-Etienne)
Ndeshja 2: Fituesja e Grupit D - E treta mė e mirė e grupeve B/E/F (21:00, 25 qershor, Lens)
Ndeshja 3: Fituesja e Grupit B - E treta mė e mirė e grupeve A/CD (18:00, 25 qershor, Paris)
Ndeshja 4: Fituesja e Grupit F - E dyta e Grupit E ( 21:00, 26 qershor, Toulouse)
Ndeshja 5: Fituesja e Grupit C - E treta mė e mirė e grupeve A/B/F (18:00, 26 qershor, Lille)
Ndeshja 6: Fituesja e Grupit E - E dyta e Grupit D ( 18:00, 27 qershor, St-Denis)
Ndeshja 7: Fituesja e grupit A - E treta mė e mirė e grupeve C/D/E (15:00, 26 qershor Lyon)
Ndeshja 8: E dyta e Grupit B - E dyta e Grupit F (21:00, 27 qershor, Nice)

Faza e 1/4

1: Fituesja e ndeshjes 1 - Fituesja e ndeshjes 2 (21:00, 30 qershor, Marseille)
2: Fituesja e ndeshjes 3 - Fituesja e ndeshjes 4 (21:00, 1 korrik, Lille)
3: Fituesja e ndeshjes 5 - Fituesja e ndeshjes 6 (21:00, 2 korrik, Bordeaux)
4: Fituesja e ndeshjes 7 - Fituesja e ndeshjes 8 (21:00, 3 korrik, St-Denis)

Gjysmėfinalet

1:Fituesja 1 - Fituesja 2 (21:00, 6 korrik, Lyon)
2:Fituesja 3 - Fituesja 4 (21:00, 7 korrik, Marseille)

Ndeshja finale e Euro 2016 do tė zhvillohet nė St-Denis mė 10 korrik, nė orėn 21:00.

/ Top Channel

Mr. E
19-11-2015, 18:05
https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xlf1/v/t1.0-9/12246716_987569147969205_7513856039208800101_n.jpg ?oh=811a3eab8d1f70d8d5450bd8b9aacf2a&oe=56B7355F`dance`

Me mire te bente shtylle edhe kete rradhe, ta ruante golin per ndeshjen e ardhshme :)

drague
19-11-2015, 18:09
nuk me pelqen kjo puna e vazove.

Mr. E
22-11-2015, 11:50
nuk me pelqen kjo puna e vazove.

Spanjollėt kėrkojnė Shqipėrinė nė grupin pėr "Euro 2016"

Spanjollėt preferojnė Shqipėrinė edhe nė grupin e finaleve tė Euro 2016 Kuqezinjtė do tė luajnė nė eliminatoret e Botėrorit 2018 me pėrfaqėsuesen tonė, por mesa duket e shikojnė si njė rival tė kalueshėm.

Ndoshta kujtojnė ende fitoren e thellė 9:0 tė arritur ndaj Shqipėrisė nė fushatėn kualifikuese tė Kampionatit Evropian 1992.

Kombėtarja e drejtuar nga Gianni de Biasi ka marrė mė shumė se 33% tė votave nga ekipet e vazos sė katėrt, nė anketėn e organizuar nė faqen e zyrtare tė Spanjės, sefutbol.com.

Nė kėtė grup tifozėt spanjollė zgjodhėn edhe Austrinė dhe Hungarinė.

Shorti i Euro 2016 do tė hidhet me 12 dhjetor tė kėtij viti, aty ku pėrfundimisht do tė dihen 3 kombėtaret kundėrshtare tė Shqipėrisė./express/

BLEDI_SH
26-11-2015, 20:05
ore cbehet????ka dale ai duka i armeneve dhe thot se ndeshja ishte e shitur??

Akrepi
26-11-2015, 20:13
Danimarka “fėrkon duart”: Shqipėria trukoi, ne nė Europian!


http://www.gazetatema.net/web/wp-content/uploads/2015/11/shqiperia2-300x193.jpg


Deklarata e presidentit tė Federatės Armene tė Futbollit, Ruben Hayrapetyan, se lojtarė tė kombėtares sė tij kanė shitur ndeshjen kualifikuese ndaj Shqipėrisė, e bėrė njė ditė mė parė, ka ekzaltuar mediat serbe, por edhe ato daneze. Tė parat nuk e kanė diēka tė re, qė tė sulmojnė ngjyrat kuqezi, t’i kenė ato “halė nė sy”, ndėrsa tė dytat duket se nuk u besojnė ende syve, se kombėtarja e tyre ėshtė nė shtėpi, ndėrsa ajo e drejtuar nga De Biazi do tė shkojė nė finalet e “Euro 2016”.

“Ekstra Bladet” ka bėrė njė shkrim tė plotė, madje duke kontaktuar edhe UEFA-n, e cila paska thėnė se do tė iniciojė njė hetim mbi ndeshjen Armeni-Shqipėri, pas vetėakuzave tė presidentit tė Federatės Armene. “Tani ka dyshime se ndeshja Armeni-Shqipėri nė grupin kualifikues tė Danimarkės mund tė ketė qenė e rregulluar, ēka mund tė ndryshojė grupet e Kampionatit Europian, nė qoftė se vėrtetohet. “Unė jam i bindur se ishin blerė lojtarė tė kombėtares sonė, – tha presidenti i Federatės Armene tė Futbollit, Ruben Hayrapetyan.

Pra, Danimarka mund tė marrė hapėsirė nė fazėn finale tė “Euro 2016”. Nėse nuk ia doli pėrballė Zllatan Ibrahimoviēit nė “play-off”, mund tė pėrfitojė nga skandali i dyshuar, qė pėrfshin Shqipėrinė, e cila zuri vendin e dytė nė grup. Deklarata e Ruben Hayrapetyan ėshtė njė lajm, qė mund tė “rilyejė” tė tėra finalet e Kampionatit Europian. Ndeshja kualifikuese midis Armenisė dhe Shqipėrisė mund tė ketė qenė e paracaktuar. Mė parė, tė tilla thashetheme kanė qarkulluar dhe kanė shigjetuar tre nga mbrojtėsit dhe portierin e Armenisė. Pėr ta ėshtė thėnė se kanė fituar katėr milionė euro nė kėmbim tė tolerimeve nė ndeshjen kundėr Shqipėrisė.

Kėtė e pėrforcon mė shumė akuza e vetė presidentit tė Federatės Armene tė Futbollit, Ruben Hayrapetyan, qė thotė se disa nga lojtarėt e kombėtares sė tij ishin korruptuar. “Unė jam i bindur se ishin blerė disa lojtarė tanėt nė atė ndeshje. Ekipi ynė kombėtar thjesht nuk ka luajtur, ka pasur lojtarė, tė cilėt nuk kanė luftuar pėr ta mposhtur Shqipėrinė. Edhe nėse do tė kishim pasur trajnerin mė tė mirė nė botė, rezultati do tė kishte qenė i njėjtė,” – tha Ruben Hayrapetyan.

Shqipėria e fitoi 3-0 ndeshjen nė Jerevan, qė ishte e fundit dhe vendimtare pėr tė shkuar nė finalet e Kampionatit Europian. Danimarka kishte nevojė pėr ndihmėn e Armenisė, por kjo nuk ndodhi, ndaj iu desh tė luante nė “play off”, ku u mund nga Suedia. A mund tė ketė efekt mbi fazėn finale tė “Euro 2016” kjo ndeshje kualifikuese, e dyshuar pėr trukim? UEFA ka konfirmuar nė njė email pėr “Ekstra Bladet” se do tė iniciojė njė hetim mbi kėtė ndeshje, nėse ka dyshime se loja mund tė ketė qenė e paracaktuar. Nėse akuzat dhe provat kundėr ndeshjes do tė forcohen mė tej, njė efekt i mundshėm mund tė jetė edhe ky: Danimarka merr njė vend nė finalet e Europianit tė Francės. “Ne kemi dėgjuar edhe mė parė thashetheme nė lidhje me kėtė, por nuk kemi parė ende ndonjė dokument, qė pėrputhet me ndonjė parregullsi. Ne nuk kemi qenė tė kontaktuar pėr kėtė ēėshtje asnjėherė, nga askush, as nga UEFA, ndaj nuk mund tė flasim nė lidhje me dhėnien e informacioneve shpjeguese tė reja, ende,” – thotė shefi i zyrės sė komunikimit nė Federatėn Daneze tė Futbollit, Jakob Hoyer.

Ndihmėstrajneri Peter Bonde ėshtė mė i mprehtė nė mendimin e tij: “Nėse njė president i njė federate futbolli shkon deri aty, sa tė thotė se ka informacione pėr fiksimin e ndeshjeve, kjo ėshtė mė shumė se vetėm thashetheme. Kur diēka e tillė ndodh, unė supozoj se UEFA po e heton ēėshtjen, pėrndryshe tė gjithė mund tė flasin pėr njė lojė tė pandershme, por kjo nuk do tė kishte asnjė rol,” – thotė Bonde pėr “Ekstra Bladet”./ Telesport

Mr. E
26-11-2015, 21:00
Mos u shqetesoni kot se eshte mbyllur ajo pune. Jemi ne Europian :)
Danezet as qe kane goje te merren me te tilla akuza. Te japin me pare shpjegime per ndeshjen e 2004 2-2 me Suedine qe eleminoi Italine.

http://www.dailymotion.com/video/xytf65_2004-june-22-denmark-2-sweden-2-european-championship_sport

Ps.
C'te bej qe po kurseja me qejf leket per biletat, por tani duhet me e mendu mire, para se te shok ne France :D

Mr. E
27-11-2015, 08:45
Nderkohe duke pire kafen e mengjesit dhe duke lexuar Panorama Sport, titulli:
Wefa shmang hetimin per Armeni-Shqiperi..."S'mund te japim informacione nese s'ka vendim apo ceshtje"

drague
27-11-2015, 08:51
do me pelqente ne Lion ndeshja jone.

Mr. E
27-11-2015, 08:54
do me pelqente ne Lion ndeshja jone.

Kudo qe te behet, besoj qe do jem edhe une :) Te shpresojme qe do takojme edhe ndonje nga Forumi me kete rast. Ta shijojme si duhet :D

Mr. E
27-11-2015, 18:25
Nderkohe duke pire kafen e mengjesit dhe duke lexuar Panorama Sport, titulli:
Wefa shmang hetimin per Armeni-Shqiperi..."S'mund te japim informacione nese s'ka vendim apo ceshtje"

Artikulli i plote marre nga webi i panorama-sport:

Deklarata e presiden tit tė Federatės Armene tė Futbollit, Ruben Hayrapetyan, ka ngjallur debate dhe diskutime. Nė lidhje me kėtė ēėshtje dhe aludimet e bėra nė mediat daneze, gazeta “Panorama Sport” kontaktoi me UEFA-n me anė tė njė korrespondence elektronike me zyrėn e shtypit tė kėtij institucioni. Nė pėrgjigjen e kthyer pėr gazetėn, lihet evazive hapja ose jo e hetimeve pėr ndeshjen mes Armenisė dhe Shqipėrisė.

UEFA sqaron se ēdo ndeshje e kompeticioneve europiane ėshtė nėn vėzhgim, si dhe ēdo takim i dy ligave tė para tė 54 federatave anėtare tė kėtij organizmi. E pyetur nėse do tė ketė njė hetim pėr sfidėn qė i dha kualifikimin Shqipėrisė, pas deklaratave tė presidentit tė Federatės Armene tė Futbollit, Hayrapetyan, ky institucion ka shmangur konfirmimin pėr nisjen e hetimeve.

“UEFA monitoron tė gjithė ndeshjet e kompeticioneve tė UEFA-s, si dhe tė dy ligave tė para tė 54 federatave qė janė anėtare tė saj, ku ēdo sezon rezultojnė nė rreth 32 000 tė tilla. Nė terma tė pėrgjithshėm, ne nuk japim detaje pėr asnjė investigim nėse nuk ka njė ēėshtje disiplinore tė hapur ose njė vendim zyrtar”, ka qenė pėrgjigjja e institucionit tė futbollit. Njė pėrgjigje qė e lė evazive mundėsinė pėr tė nisur njė ēėshtje, pasi ėshtė vetė ky organizėm qė bėn me dije se mban nėn vėzhgim ndeshjet e tė gjithė federatave apo tė tė gjithė kompeticioneve pėr tė cilat ėshtė pėrgjegjės.

Mr. E
06-12-2015, 20:06
Kombėtarja nė fokusin e Reuters

Viti 2015 do tė mbahet mend gjatė nga tė gjithė tifozėt e futbollit nė Shqipėri. Kombėtarja jonė shėnoi njė arritje historike duke u kualifikuar pėr nė fazėn finale tė Euro 2016, gjė qė ndodh pėr herė tė parė nė historinė e saj. Kuqezinjtė e drejtuar nga Gianni De Biasi prej kohėsh kanė tėrhequr vėmendjen e medias botėrore, qė nuk ka ngurruar tė bėjė vlerėsimet e saj. Agjencia e lajmeve Reuters ka bėrė njė profil pėr skuadrėn shqiptare, ashtu sikurse edhe pėr ēdo skuadėr tjetėr tė kualifikiuar nė Euro 2016, nė prag tė shortit qė do tė hidhet javėn e ardhshme nė Paris.

“Shqipėria u kualifikua pėr herė tė parė nė fazėn finale tė njė aktiviteti futbollistik. Ajo u rendit nė vendin e dytė nė Grupin I me 14 pikė, 7 mė pak se Portugalia, por 2 mė shumė se Danimarka. Futbollistėt kyē tė kėsaj skuadre luajnė jashtė vendit, kryesisht nė Itali, Gjermani dhe Zvicėr. Fakti qė ata luajnė nė kampionate tė njė niveli mė tė lartė se ai nė Shqipėri e ka ndihmuar shumė kombėtaren. Fushata kualifikuese pėrfshiu edhe ndeshjen e ndėrprerė tė Beogradit me Serbinė, pas dhunės sė shpėrthyer nga tifozėt serbė me t'u shfaqur droni me banderolėn me simbolin e Shqipėrisė sė madhe. Pas kėtij incidenti, Gjykata e Arbitrazhit Sportiv i dha pikėt pikėrisht skuadrės shqiptare”, shkruan Reuters.

Agjencia Reuters nuk la pa pėrmendur edhe trajnerin De Biasi, atė qė e udhėhoqi skuadrėn tonė drejt kėtij suksesi tė jashtėzakonshėm: “Gianni De Biasi nuk kishte drejtuar kurrė mė parė njė skuadėr kombėtare pėrpara se tė merrte pėrsipėr tė drejtonte Shqipėrinė nė vitin 2011. Kėmbėngulja e tij pėr tė pėrfshirė plotėsisht tė gjithė lojtarėt u pėrshtat mirė me njė skuadėr tė re dhe tė uritur pėr sukses ndėrkombėtar. De Biasi pati avantazhin se Federata Shqiptare e Futbollit e la tė lirė tė ndėrtonte njė skuadėr fituese. Trajneri italian beson se skuadra qė ai drejton ėshtė pėrmirėsuar, por do tė befasonte tė gjithė nėse ajo e kalon fazėn e grupeve”.

Por cila ėshtė perspektiva e skuadrės shqiptare? Sipas Reuters, gjithēka do tė varet nga mėnyra sesi De Biasi do ta forcojė skuadrėn me tė cilėn ai ka bėrė disa herė eksperimente gjatė kualifikueseve, duke ndryshuar shumė lojtarė. “Ne ia dolėm pėr tė arritur deri kėtu, pse tė mos provojmė kualifikimin e mėtejshėm? Duhet tė luftojmė pėr tė”, ėshtė fraza qė tregon shpirtin e kėsaj skuadre.

Duke parė se shumė shqiptarė jetojnė nė Evropė, kuqezinjtė mund tė jenė tė sigurt se gėzojnė mbėshtetjen e madhe tė tyre dhe askush nuk duhet t'i nėnvlerėsojė ata. Gjatė kualifikueseve ata luajtėn me Francėn duke barazuar nė Francė dhe fituar nė Shqipėri.

/ Top Channel

drague
12-12-2015, 08:44
Njė ditė para hedhjes sė shortit pėr finalet e “Francė 2016”, UEFA ka publikuar shifrėn rekord qė do tė pėrfitojė skuadra fituese e evropianit, plot 27 milionė euro.

Kombetarja-para-ndeshjes Agjencitė e huaja tė lajmeve thonė se kjo shifėr ėshtė 3 milionė euro mė e lartė se nė vitin 2012, kur kampione e Evropės shpallej skuadra e Spanjės.

UEFA duket se nuk do tė lėrė pas dore edhe skuadrat e tjera qė do tė marrin pjesė nė kėtė kompeticion.

Rreth 301 milionė euro pritet tė ndahen mes 24 skuadrave pjesėmarrėse nė “Euro 2016”.

Deklarata e UEFA-s duket se ėshtė njė lajm i mirė edhe pėr Kombėtaren shqiptare tė futbollit, e cila pritet tė njihet nesėr zyrtarisht me kundėrshtarėt e saj.

Tė gjitha skuadrat pritet tė marrin nga 8 milionė euro secila pėr pjesėmarrjen. Gjatė ndeshjeve nė grup ka premio prej 1 milion eurosh pėr fitore dhe 500 mijė euro pėr barazimin.

Mr. E
12-12-2015, 10:19
Duke lexuar gazeten Panorama:
Wefa: Mijera e-maile dergohen cdo dite nga tifoze Shqiptare. Ky fakt ka habitur Wefan nisur nga fakti se Shqiperia eshte nje vend i vogel dhe nuk pritej nje interesim kaq i madh.

Dy dite pas hedhjes se shortit me 14 dhjetor do te nis online shitja e biletave, do jene ne dispozicion 1 mln bileta, deri tani ka patur 11 mln e 264.142 kerkesa per bileta nga 209 shtete te ndryshme. 41% kane qene nga Franca.

drague
12-12-2015, 11:06
Platini drejt Gremines....

Kam kohe , edhe perpara se te ndodhte incidenti i rende i 14 Tetorit te 2014 ne Beograd ne ndeshjen Serbi - Shqiperi...qe here pas here e kam theksuar ne shkrimet e komentet e mija se Blater e Platini te pakten kete 10 vjecarin e fundit jane figurat me negative e mafiozet e vertete te futbollit boteror.Te dy keta jane shkaktaret kryesore te degjenerimit qe ka pesuar ne total loja e sporti me i bukur e me popullor ne bote, duke ja hequr dukshem atij bukurine, rivalitetin e garen e ndershme sportive e duke e nxjerre ate krejtesisht larg qellimeve te tij fisnike si brenda fushave te futbollit ashtu dhe jashte tyre. Por zoti eshte i madh,,,vonon por kurre nuk harron. Te dy duket tashme se kane marre tatepjeten ose me sakte rrugen drejt gremines..C' te mbjellesh do te korresh sigurisht.
Dje ne Lozane , Gjykata Nderkombetare e Arbitrazhit Sportiv [ CAS ] ky institucion teper i respektuar i Drejtesise ne fushen sportive i cili pak muaj me pare i dha Shqiperise ate qe Platinovici me shoke i hoqen padrejtesisht ,,,i ka dhene edhe nje tjeter grusht dermues francezit mafioz e te korruptuar. Ajo ka refuzuar faljen per Platinine, pas Apelit qe ky beri ne te . Ai aktualisht eshte i denuar te qendroje larg futbollit per tre muaj [ edhe pse ende zyrtarisht figuron si President i UEFA ]..Jo vetem kaq, por ai do te thirret serish per nje seance te fundit degjimore me 21 Dhjetor te po ketij viti per te dhene verdiktin e fundit te pa fajesise apo konfirmimin zyrtar e ligjor te fajesise. Zera te besueshem e serioze brenda CAS por edhe nga FIFA e UEFA ,,komentojne qe ka te ngjare qe Platini te denohet per te qendruar perjetesisht larg futbollit, te gjobitet me nje shume jo te vogel qe do ti djege xhepin jo pak, ti hiqet e drejta e kandidimit per President te FIFA . ... por edhe mund te perfundoje prapa hekurave..per korrupsin financiar te faktuar e vertetuar . Nje lajm i mire ky per shqiptaret por edhe per ata qe jane djegur e ndeshkuar pa drejtesisht kushedi se sa here nga korrupsioni e mafizlliqet e dyshes Blater - Platini. Ne prag te shortit te sotem , mire per ne qe nje ''ters i njohur mire ''...nuk do te jete i pranishem ne hedhjen e shortit per Finalet e France 2016.
Kur i bie tjetrit ne qafe ne dite te hallit
Zoti nuk vonon e ta jep ne lule te ballit...

Persa ju takon Serbise e Danimarkes qe ende rrojne me enderren e perjashtimit te Shqiperise nga finalet e Europianit , e ngrohin duart ne zjarr te lagur ...vec faktit qe jane te detyruar ta ndjekin kete eveniment vetem nga ekrani i TV ,,,do tu kujtoja edhe nje shprehje te mencur te shqiptareve ...

Kush pret ti bien koqet Dashit..
Mbushet me mllef e plas prej marazit...

Ndaj beni mire ti coni ish shefit tuaj ndonje pako biskota e ndonje kavanoz me recel ne burg se ju mbrojti gjate,,,madje shume gjate,,aq sa me ne fund e pesoi vete... A.Dosti (nje shoku im gazetar sportiv)

Prishtinasi
12-12-2015, 11:12
Rrnofte ky gazetari,paska ba shkrim shume me vend!
Se spo ben me u shpreh publikisht...po ketij millosh pllatinit smuj
me ia pa surratin e poshter qe e ka.

Semiku
12-12-2015, 16:00
Sonte ne Paris hidhet shorti per France 2016.

http://telesport.al/wp-content/uploads/2015/12/goglat.png

Angli,Kroaci,Poloni & Shqiperi !

drague
12-12-2015, 16:31
Sonte ne Paris hidhet shorti per France 2016.

http://telesport.al/wp-content/uploads/2015/12/goglat.png

Angli,Kroaci,Poloni & Shqiperi !

parashikimi yt ky dottore?

LE TE NA BI EDHE ME BRAZILIN

Mr. E
12-12-2015, 16:39
parashikimi yt ky dottore?

LE TE NA BI EDHE ME BRAZILIN

Me syte nga News24 ne pritje te lajmit te fundit. Edhe 20 min :)

drague
12-12-2015, 17:06
Me syte nga News24 ne pritje te lajmit te fundit. Edhe 20 min :)

nuk ke digi?

SUPER SPORT 1 qe eshte free e jep

Mr. E
12-12-2015, 17:16
nuk ke digi?

SUPER SPORT 1 qe eshte free e jep

E jepka edhe Top-Channel Live :)

drague
12-12-2015, 17:24
de biasi me duken kan shku?

Mr. E
12-12-2015, 17:25
de biasi me duken kan shku?

Sa i nxorri kamera. De Bisan dhe Shulkun me kapi syri

Mr. E
12-12-2015, 17:36
Perseri France - Shqiperi :)

drague
12-12-2015, 17:37
me francen vafancullo

Mr. E
12-12-2015, 17:38
me francen vafancullo

Pse ? Ja kemi marre doren atyre :)
Na e ngriti mendjen ky komentatori me mundesine e hapjes se Europianit 10 Qershor France - Shqiperi, por me pas e korrigjoi :)

drague
12-12-2015, 17:40
Pse ? Ja kemi marre doren atyre :)
Na e ngriti mendjen ky komentatori me mundesine e hapjes se Europianit 10 Qershor France - Shqiperi, por me pas e korrigjoi :)

kam hall se nuk gjej dot bilete.

Mr. E
12-12-2015, 17:50
Shume keq.
France
Rumani
Zvicer
Shqiperi

Zvicer - Shqiperi ndeshja e pare per ne

Xhuljan
12-12-2015, 17:50
France, Shqiperi, Rumani, Zvicer. Bukur fort. Fazen e grupeve e kalojme.

Semiku
12-12-2015, 17:51
Grupi yne

Franca
Romania
Zvicrra
Shqiperija

Nuk eshte keq !

Mr. E
12-12-2015, 17:59
Nje ide e mire nga Top-Channel

http://euro2016.top-channel.tv/

3d1
12-12-2015, 19:10
Shqiperi - Zvicer barazim
Shqiperi- France humbasim
Shqiperi-Rumani 1X

Rumania eshte ne nivelin tone i kam pare disa ndeshje dhe nese do te jemi ne lojen tone me te mire jane shanset tu marim fitoren

Ndersa persa i perket Zvicres mund te marim dhe me shume.Me perjashtim te Xherdanit dhe valonit shqiptaret e tjere te Zvicres do ti therrese gjaku shqiptar.

Oqeani
12-12-2015, 19:13
Pse do humbim nga Franca!!!!!!

3d1
12-12-2015, 19:16
Pse do humbim nga Franca!!!!!!

Eshte thjesht parashikim......deshira eshte ti fitojm te gjitha por Franca do te kete shume ndihmesa te pakten deri ne gjysemfinale.

Oqeani
12-12-2015, 19:59
Eshte thjesht parashikim......deshira eshte ti fitojm te gjitha por Franca do te kete shume ndihmesa te pakten deri ne gjysemfinale.

France - Shqiperi 1:2 !!!

Mr. E
12-12-2015, 20:28
France - Rumani 2-0 (me ndonje penallti si padashje ;)) )

Zvicer - Shqiperi 0-1 (duhen ca surpriza sa per te djegur bastet e aziatikeve :D )

France - Shqiperi 0-0 (Franca kualifikohet + tradita e perplasjeve me Shqiperine vazhdon...)

Si perfundim.
Kualifikohen Franca me Shqiperine :D

SystemA
12-12-2015, 21:34
Shqiperi - Zvicer barazim
Shqiperi- France humbasim
Shqiperi-Rumani 1X

Rumania eshte ne nivelin tone i kam pare disa ndeshje dhe nese do te jemi ne lojen tone me te mire jane shanset tu marim fitoren

Ndersa persa i perket Zvicres mund te marim dhe me shume.Me perjashtim te Xherdanit dhe valonit shqiptaret e tjere te Zvicres do ti therrese gjaku shqiptar.

Me ekipet lindore neve humbasim....pra me Rumanine nuk fitojme dot!
Mendimi im.

Rex
12-12-2015, 22:00
Uroj te mos kemi lojtar me lendime dhe te jene ne forme te mire. Nuk e konsideroj te pakalueshem kete grup. Perkundrazi.

drague
12-12-2015, 22:04
Uroj te mos kemi lojtar me lendime dhe te jene ne forme te mire. Nuk e konsideroj te pakalueshem kete grup. Perkundrazi.

nje ndeshje e kemi ne Lion. nuk e di a do ti gjej dy bileta.

Oqeani
12-12-2015, 22:07
nje ndeshje e kemi ne Lion. nuk e di a do ti gjej dy bileta.

Po dy tjerat ? mendoj qe me Francen ne Paris !

SystemA
12-12-2015, 22:08
Po e shkruaj vedi qe mos te akuzojne te tjere......0 pike.

Rex
12-12-2015, 22:08
nje ndeshje e kemi ne Lion. nuk e di a do ti gjej dy bileta.

Behuni anetar te rregullt te tifozave kuq e zi (TKZ) dhe kurre nuk do ti keni problem sigurimet e biletave. E kam seriozisht.

FSHF gjithmone e ndane nje sasi te caktuar per TKZ. Keta te fundit i shperndajne te anetaret e rregullt te saj.

Vinjol
12-12-2015, 22:33
Ne grupin A ben ben pjese

franca
rumania
ALBANIA
Zvicra

``shqipe``Suksese Shqipeeeeeeeeee``shqipe``

Oqeani
12-12-2015, 22:38
Francė - Shqiperi - 15.6.2016 - 21h00 - Marsej

Rex
12-12-2015, 23:41
Po lexoj reagime te ndryshme nga kundershtaret e grupit, te gjithe te lumtur qe e kane Shqiperine ne grup.

Pikerisht kjo do te jete perparesia e Shqiperise ne kampionat. Do ta nenvleresojne dhe konsiderojne si outsider te grupit, por do t'iu del kapuq me menge.

Eliot
12-12-2015, 23:43
Franca
Rumania
Kosova 1
Kosova 2

Rex
12-12-2015, 23:45
Komentet e lojtarėve tė Kombėtares pėr shortin e Euro 2016

Pasi shkruan historinė, heronjtė kuqezi vlerėsuan shortin e Shqipėrisė nė finalet e Euro 2016.
Grupi A me Francėn, Zvicrėn dhe Rumaninė si kundėrshtarė ėshtė cilėsuar i pėlqyeshėm. Nisur nga mbrojtėsi i Napolit, Elseid Hysaj.
“Mė pėlqen si grup ky qė na ra. Francėn e njohim, kemi luajtur dhe fituam. Me Zvicrėn me vėllezėrit tanė do tė jetė njė ndeshje shumė e bukur, ashtu si me Rumaninė. Ėshtė njė grup qė do tė rivalizojmė dhe mė i lehtė pėr ne lojtarėt. Nė njė grup me Gjermaninė apo ndonjė ekip tjetėr do tė ishte mė e vėshtirė. Pėr mė tepėr luajmė mė mirė me skuadrat e forta dhe rezultatet i marrim me ekipet e mėdha. E jap me firmė qė do luajmė shumė mirė dhe do arrijmė rezultate. Kam shumė besim”.


Edhe Bekim Balaj u shpreh optimist pėr grupin nė Euro 2016, duke mos e fshehur ambicien pėr t’u kualifikuar nga faza e grupeve.
“Dėshira ishte tė shmangnim ekipet e mėdha, por duke parė shortin na mbush me optimizėm dhe besim se mund tė surprizojmė ashtu si bėmė nė eliminatore. Eliminatoret e fundit i dhanė njė rritje morale skuadrės dhe nė Europian shkojmė me besim tė plot se do tė bėjmė diēka tė mirė. Objektivi? Kemi besim tė bėjmė mirė dhe pse jo tė tentojmė kualifikimin. Kundėrshtarėt nuk janė tė panjohur. Ekipi favorit ėshtė Franca, ndaj sė cilės morėm dy rezultate pozitive dhe pse jo t’i pėrsėrisim kėto arritje edhe nė Europian. Sa pikė? Dy barazime i kemi tė sigurta dhe pastaj shpresojmė tė bėjmė surprizėn duke arritur edhe njė fitore. Paraqitjet e kualifikueseve t’i pėrsėrisim edhe nė Europian dhe vendi i dytė do tė ishte mese i arritshėm”.


Sokol Cikalleshi u njoftua nga stafi teknik i Istanbul Basaksehir pėr kundėrshtarėt e Shqipėrisė, ndėrsa hodhi dorezėn e sfidės pėr Rumaninė, atė qė cilėsohet rivali direkt nė grup.
“Ēdo ekip qė do na binte do ishte njė grup i vėshtirė pasi tashmė jemi nė finale dhe prisnim ekipe mjaft tė forta. Grupi i parė ėshtė ndėr mė tė fortėt, por Franca ishte kundėrshtari qė preferonim. Edhe me Zvicrėn do tė jetė njė duel mjaft interesant pasi luajnė shumė shqiptar. Rumaninė e shoh si njė rival direkt dhe mendoj se ėshtė njė ekip i kalueshėm. Pėr pikė do tė jetė e vėshtirė. Ndeshja e parė ėshtė me Zvicrėn, do tė mendojmė vetėm pėr atė sfidė ku do tė luajmė si njė finale pėr tė fituar tri pikėt, pasi gjithēka do tė bėhej mė e lehtė. Vendi i tretė do tė ishte i mirė, por ne synojmė tė kualifikohemi nė dy vendet e para”.


Mė i ekuilibruar portieri Etrit Berisha, qė edhe pse beson te forca e skuadrės kuqezi, kėrkon qetėsi.
“Janė kundėrshtarė me tė cilėt jemi pėrballur mė pėrpara dhe i njohim. Ėshtė njė grup i mirė, mendoj se me ekipin tonė mund tė kemi shanse tė mira edhe pse do tė jetė jashtėzakonisht e vėshtirė. Por, mendoj se mund t’ia dalim, mund tė bėjmė diēka tė mirė nė Europian. Kemi mundėsi tė paraqitemi sa mė mirė. Presioni mund tė jetė normal, pasi luajmė pėr herė tė parė nė Europian dhe detyra ėshtė mė e vėshtirė nga ajo nė kualifikuese. Nuk duhet tė ngutemi pėr tė qenė optimist, pasi kjo na ka dėmtuar. Ne duhet tė fokusohemi te kualitetet qė kemi dhe tė luajmė nė grup, pasi suksesin kėshtu e arritėm”.

http://www.indeksonline.net/sistemi/data/1(282).jpg

http://www.indeksonline.net/sistemi/data/4(199).jpg

Damastion
13-12-2015, 02:52
Serbia pati fat i ra grupi K(oltuku):)

Rex
13-12-2015, 10:36
Gazzetta dello Sport: Kėto janė gjasat e Shqipėrisė pėr kualifikim


La Gazzeta dello Sport, e pėrditshmja sportive italiane, ka analizuar grupet e Euro 2016 duke nxjerrė edhe pėrqindjen e mundėsive qė ka ēdo skuadėr pėr t'u kualifikuar nė fazėn tjetėr
Kombėtaret pjesėmarrėse nė "Euro 2016" dje kanė mėsuar kundėrshtarėt e tyre pėr nė fazėn e grupeve.
Shqipėria e Ganni De Biassit nuk ėshtė se ka pasur shumė fat, pasi shorti i rezervoi kundėrshtarė tė vėshtirė si Franca dhe Zvicra, por pa harruar as Rumaninė.
"La Gazzeta dello Sport" i ka dedikuar njė speciale tė gjitha grupet duke nxjerrė edhe pėrqindjen e mundėsive qė ka ēdo skuadėr pėr t'u kualifikuar nė fazėn tjetėr. Kuqezinjtė tanė kanė vetėm 20 pėr qind mundėsi pėr tė kaluar nė grupin A.

http://www.indeksonline.net/sistemi/data/k(2).jpg

indeksonline.net

Sopoti
13-12-2015, 11:51
Duhet djersit prapanica djemve tash.

Le te shohim sa do ecin.

Une serish kam besim te ata.
Dua ate Zvicren ta fitojne-gezuar--gezuar-

3d1
13-12-2015, 12:04
Gazzetta dello Sport: Kėto janė gjasat e Shqipėrisė pėr kualifikim


La Gazzeta dello Sport, e pėrditshmja sportive italiane, ka analizuar grupet e Euro 2016 duke nxjerrė edhe pėrqindjen e mundėsive qė ka ēdo skuadėr pėr t'u kualifikuar nė fazėn tjetėr
Kombėtaret pjesėmarrėse nė "Euro 2016" dje kanė mėsuar kundėrshtarėt e tyre pėr nė fazėn e grupeve.
Shqipėria e Ganni De Biassit nuk ėshtė se ka pasur shumė fat, pasi shorti i rezervoi kundėrshtarė tė vėshtirė si Franca dhe Zvicra, por pa harruar as Rumaninė.
"La Gazzeta dello Sport" i ka dedikuar njė speciale tė gjitha grupet duke nxjerrė edhe pėrqindjen e mundėsive qė ka ēdo skuadėr pėr t'u kualifikuar nė fazėn tjetėr. Kuqezinjtė tanė kanė vetėm 20 pėr qind mundėsi pėr tė kaluar nė grupin A.

http://www.indeksonline.net/sistemi/data/k(2).jpg

indeksonline.net

Ok! Ne baze te logjikes keshtu i bie.....por gazeta nuk ka analizuar efektin surprize.....
Mendimi im eshte qe duke perjashtuar Francen si pretendente dhe vend organizator kombetarja jone eshte ne perqindje te barabarta me te tjerat.

drague
13-12-2015, 12:36
Ok! Ne baze te logjikes keshtu i bie.....por gazeta nuk ka analizuar efektin surprize.....
Mendimi im eshte qe duke perjashtuar Francen si pretendente dhe vend organizator kombetarja jone eshte ne perqindje te barabarta me te tjerat.

kjo dello sport te analizoj kalbsinat vet qe mezi fitun me Shqipnin.

ce sempre sorpresa ledio-gezuar-

drague
13-12-2015, 14:19
Menjeherė pas hedhjes sė shortit gazeta franceze Lequipe ka komentuar ndeshjen Francė Shqipėri.”Blutė do tė luajnė nė 15 qershor nė stadiumin Velodrom (70 mije spektatorė) nė Marsejė nė ora 21. Teorikisht skuadra me e dobėt e grupit A Shqipėria e ka mundur Francėn (1-0) qershorin e kaluar. Kjo gjė garanton njė grup shumė tė fortė. Dhe Lorik Cana do tė jetė padyshim tejet i lumtur tė mbajė shiritin e kapitenit nė Marsejė ku ai ka qenė gjithėashtu kapiten.

drague
13-12-2015, 14:43
https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xaf1/v/t1.0-9/12360415_999590006767119_4999428616420212617_n.jpg ?oh=38b7f43fa2316d6c721b599ba0890b7a&oe=56D95FFB

drague
14-12-2015, 06:24
Trajneri i kombėtares franceze, Didier Deshamp, ėshtė i lumtur me shortin sepse sipas tij mund tė shkonte edhe mė keq. Numri njė i “gjelave” ka folur pėr grupin nė tė cilin bėn pjesė duke kujtuar se Shqipėrinė e njeh mjaft mirė si rival qė i ka hapur punė. Ai ka thėnė se nė kėtė moment nuk ka skuadra tė lehta sepse tė gjitha kanė bėrė diē- ka pėr ta merituar kualifikimin pėr nė fazėn e grupeve. Shorti- “Shorti ėshtė short dhe nuk ka shumė pėr tė komentuar.

Ne e nisim si favoritė tė kėtij grupi, por duhet ta tregojmė nė fushėn e lojės qė jemi mė tė mirė se rivalėt tanė. Megjithatė, mund tė kishte shkuar edhe mė keq. Shqipėria dhe Zvicra janė kundėrshtarė, tė cilėt i njoh mjaft mirė. Rumaninė e njoh mė pak, por ėshtė njė ekip shumė i fortė. Koha pėr tė punuar me lojtarėt nuk ėshtė e madhe, nė krahasim me atė tė Botėrorit, sepse do tė luajmė ndeshjen e parė tė Europianit dhe ndoshta disa nga lojtarėt tanė mund tė jenė edhe nė finalen e Champions-it”.

Na duhet tė bėjmė maksimumin pėr tė bėrė figurė sa mė tė mirė pėrpara tifozėve tanė”. Benzema- “Pėr momentin, nuk mund tė them asgjė pėr kėtė ēėshtje. Presidenti i federatės e ka marrė vendimin e tij dhe unė jam trajner qė duhet tė zbatoj urdhrat. Duhet tė shohim se ēfarė do tė ndodhė deri pėrpara Europianit pėr tė vendosur pėrfundimisht. Nuk e di kė futbollist do tė grumbulloj. Fillimisht, do tė bėj lista paraprake dhe mė vonė do tė vendos nė fund tė majit se me cilėt lojtarė do ta luaj kėtė kompeticion tė rėndėsishėm. Mund tė ndodhė gjithēka, por pėr momentin ėshtė vendimi i presidentit”.
Panorama sport.

drague
14-12-2015, 07:39
Ashtu sikurse shumė kishin menduar, kombėtarja shqiptare do tė pėrballet me Zvicrėn nė njė nga ndeshjet pėr grupin nė Euro 2016, pikėrisht mė 11 Qershor tė vitit tė ardhshėm.

Pikėrisht kėtij fakti, gazeta britanike “The Sun” i ka kushtuar njė artikull, duke e konsideruar pėrballjen si kryendeshje e grupit A.

“Nė pamje tė parė duket se nuk ka asgjė elektrizuese nė kėtė ndeshje, pėrveē padurimit pėr tė parė nė lojė “Mesin alpin”, Xherdan Shaqiri, por nėse i futesh pak me themel dy skuadrave, zbulon qė kjo ndeshje do tė jetė njė lojė nervash mes dy skuadrave. Shqipėria ka tė paktėn 7 futbollistė nė gjirin e saj qė kanė lindur nė Zvicėr. Kohėt e fundit, De Biazi ka grumbulluar lojtarėt: Arlind Ajeti, Berat Gjimshiti, Fredi Veseli, Amir Abrashi, Migjen Basha, Shkėlzen Gashi dhe Taulant Xhaka, qė tė gjithė tė lindur nė Zvicėr”, shkruan “The Sun”.

Por sipas britanikes, kjo ėshtė vetėm njėra anė e medaljes. Ana tjetėr sipas saj, ėshtė se Zvicra ka nė gjirin e saj tė paktėn 6 lojtarė me kombėsi shqiptare. “Nė kėtė ndeshje do tė kemi pėrballjen mes dy vėllezėrve Xhaka, ku njėri ka zgjedhur tė luajė pėr Zvicrėn dhe tjetri pėr Shqipėrinė”, shkruan “The Sun”.

Mr. E
14-12-2015, 08:45
Ashtu sikurse shumė kishin menduar, kombėtarja shqiptare do tė pėrballet me Zvicrėn nė njė nga ndeshjet pėr grupin nė Euro 2016, pikėrisht mė 11 Qershor tė vitit tė ardhshėm.

Pikėrisht kėtij fakti, gazeta britanike “The Sun” i ka kushtuar njė artikull, duke e konsideruar pėrballjen si kryendeshje e grupit A.

“Nė pamje tė parė duket se nuk ka asgjė elektrizuese nė kėtė ndeshje, pėrveē padurimit pėr tė parė nė lojė “Mesin alpin”, Xherdan Shaqiri, por nėse i futesh pak me themel dy skuadrave, zbulon qė kjo ndeshje do tė jetė njė lojė nervash mes dy skuadrave. Shqipėria ka tė paktėn 7 futbollistė nė gjirin e saj qė kanė lindur nė Zvicėr. Kohėt e fundit, De Biazi ka grumbulluar lojtarėt: Arlind Ajeti, Berat Gjimshiti, Fredi Veseli, Amir Abrashi, Migjen Basha, Shkėlzen Gashi dhe Taulant Xhaka, qė tė gjithė tė lindur nė Zvicėr”, shkruan “The Sun”.

Por sipas britanikes, kjo ėshtė vetėm njėra anė e medaljes. Ana tjetėr sipas saj, ėshtė se Zvicra ka nė gjirin e saj tė paktėn 6 lojtarė me kombėsi shqiptare. “Nė kėtė ndeshje do tė kemi pėrballjen mes dy vėllezėrve Xhaka, ku njėri ka zgjedhur tė luajė pėr Zvicrėn dhe tjetri pėr Shqipėrinė”, shkruan “The Sun”.

Mirmengjes mik :)
Pak si "komedi" eshte :)

Une mbaj mend i vogel kur babe e bir, Paolo Maldini (mbrojtes per Italine) dhe Cesare Maldini (tranjer per Paraguain mos gabohem) perballeshin ne nje sfide Boterori dhe me dukej e cuditshme. Sot kemi 2 vellezer Shqiptare me Kombetare te ndryshme. Edhe kur shikon nje perballje te tille ne nivel klubesh eshte kuriozitet, por ne Europian ?!! Eshte per rrekord Guines. Kure te vije dita e perballjes mediat e huaja do merren gjate me kete fenomen.

Rex
14-12-2015, 09:39
Mirmengjes mik :)
Pak si "komedi" eshte :)

Une mbaj mend i vogel kur babe e bir, Paolo Maldini (mbrojtes per Italine) dhe Cesare Maldini (tranjer per Paraguain mos gabohem) perballeshin ne nje sfide Boterori dhe me dukej e cuditshme. Sot kemi 2 vellezer Shqiptare me Kombetare te ndryshme. Edhe kur shikon nje perballje te tille ne nivel klubesh eshte kuriozitet, por ne Europian ?!! Eshte per rrekord Guines. Kure te vije dita e perballjes mediat e huaja do merren gjate me kete fenomen.

Ishin edhe vellezerit Boateng ne kampionatin boteror ne Brazil vitin e kaluar ku njeri luante per Ganen dhe tjeteri per Gjermanine. Megjithate per dallim nga vellezerit Xhaka, keta ishin me dy nena te ndryshme.

3d1
14-12-2015, 10:09
Ishin edhe vellezerit Boateng ne kampionatin boteror ne Brazil vitin e kaluar ku njeri luante per Ganen dhe tjeteri per Gjermanine. Megjithate per dallim nga vellezerit Xhaka, keta ishin me dy nena te ndryshme.

Parashikoj nje stadium kuq e zi...
Sot po intersohem per bilete.
Eshte ndeshja qe nuk do te doja ta humbja.
Vellezerit Xhaka nuk mund te krahasohen me rastet e tjera.....eshte pak me e vecant kjo e jona per shkak te historise tragjike te shqipetareve.

kush mundet te me ndihmoje si mund te blej biletat on line

SystemA
14-12-2015, 12:01
Fiton Zwicra.....mjaft dhurata na bene.
Respekt.

drague
14-12-2015, 12:24
Parashikoj nje stadium kuq e zi...
Sot po intersohem per bilete.
Eshte ndeshja qe nuk do te doja ta humbja.
Vellezerit Xhaka nuk mund te krahasohen me rastet e tjera.....eshte pak me e vecant kjo e jona per shkak te historise tragjike te shqipetareve.

kush mundet te me ndihmoje si mund te blej biletat on line

lajm i mire qe ndeshja Shqiperi- Zvicer zhvillohet ne qytetin Lens.

ka 30mij banore dhe kapaciteti i stadiumit 40mij.

na bje me flejt ne kerr ledio:d them qe do kete bileta

SystemA
14-12-2015, 12:58
lajm i mire qe ndeshja Shqiperi- Zvicer zhvillohet ne qytetin Lens.

ka 30mij banore dhe kapaciteti i stadiumit 40mij.

na bje me flejt ne kerr ledio:d them qe do kete bileta

Kam frike se do therremi mes vedi...:P

drague
14-12-2015, 13:03
Kam frike se do therremi mes vedi...:P

qeka si hoffenheimi .

ti e ke me afer se une.aty ke 600 km.

3d1
14-12-2015, 13:12
lajm i mire qe ndeshja Shqiperi- Zvicer zhvillohet ne qytetin Lens.

ka 30mij banore dhe kapaciteti i stadiumit 40mij.

na bje me flejt ne kerr ledio:d them qe do kete bileta

Lajm i mire per ty por jo per ne ;)
4 dite rruge....

SystemA
14-12-2015, 13:25
qeka si hoffenheimi .

ti e ke me afer se une.aty ke 600 km.

Aq i bie.
Ku mund ti blejme BILETat?

drague
14-12-2015, 13:35
Aq i bie.
Ku mund ti blejme BILETat?

kete jave fillojn me u shit online me duket.

SystemA
14-12-2015, 13:50
kete jave fillojn me u shit online me duket.
100 euro i kam bere harram...aspak me shume!
Me njofto.

3d1
14-12-2015, 19:39
Dalin biletat, UEFA provokon
Serbinė: Kosova e Shqipėrisė

Kosova ėshtė pjesė e Shqipėrisė, sipas UEFA-s. Pas nisjes sė procesit tė aplikimit online pėr bileta pėr Kampionatin Europian, kushtet e UEFA-s pėr tė ndjekur kuqezinjtė janė dy, ose tė jenė shtetas tė Shqipėrisė apo Kosovės, ose tė jenė banues nė njėrin prej kėtyre dy shteteve

Pranimi i UEFA-s qė shqiptarėt e Kosovės mund tė ndjekin kuqezinjtė nė Euro 2016 mundtė konsiderohet si provokim nga Serbia, qė vazhdon ta cilėsojė Kosovėn si pjesė tė saj edhe pse ka shpallur pavarėsinė dhe ėshtė njohur nga mbi 100 shtete dhe anėtarėsuar nė shumė organizata.

Kushtet pėr t’u pajisur me bileta pėr Kampionatin Europian mund t’i gjeninė likun mė poshtė nėse klikoni, i cili ėshtė i hapur prej tė hėnės nė orėn 12:00; - See more at: http://shqiptarja.com

drague
14-12-2015, 20:02
100 euro i kam bere harram...aspak me shume!
Me njofto.

Prej kėtij momenti tė gjithė tė interesuarit pėr njė biletė pėr Europianin e Francės mund tė nisin aplikimin online.

Uefa sapo ka lajmėruar hapjen e aplikimeve pėr shitjen e 800 mijė biletave pėr tė gjithė tifozėt qė duan tė mbėshtesin ekipin e tyre kombėtar.

Pėr tė gjithė ata shqiptar qė duan tė shikojnė ndeshjet e kombėtares shqiptare duhet tė hyjnė tek faqja e Uefa.com dhe duhet tė pėrzgjedhin ndeshjen qė duhet tė ndjekin.

Pėr ata qė aplikojnė nga Shqipėria duhet tė kenė pasaportė shqiptare dhe njė numėr llogarie pėr tė bėrė pagesėn nė rast se pranohet aplikimi.

Uefa ka bėrė tė ditur se jot ė gjithė atyre qė aplikojnė do tu pranohet kėrkesė pėr biletė. Bileta pėr ndeshjen e parė Shqipėri-Zvicėr qė luhet mė datė 11 qershor 2016 nė orėn 15:00 kushton 199 euro.

Kliko kėtu linku per te aplikuar per te blere bileten tende.lesh me qime moj fatime . com

Rex
14-12-2015, 20:04
Prej kėtij momenti tė gjithė tė interesuarit pėr njė biletė pėr Europianin e Francės mund tė nisin aplikimin online.

Uefa sapo ka lajmėruar hapjen e aplikimeve pėr shitjen e 800 mijė biletave pėr tė gjithė tifozėt qė duan tė mbėshtesin ekipin e tyre kombėtar.

Pėr tė gjithė ata shqiptar qė duan tė shikojnė ndeshjet e kombėtares shqiptare duhet tė hyjnė tek faqja e Uefa.com dhe duhet tė pėrzgjedhin ndeshjen qė duhet tė ndjekin.

Pėr ata qė aplikojnė nga Shqipėria duhet tė kenė pasaportė shqiptare dhe njė numėr llogarie pėr tė bėrė pagesėn nė rast se pranohet aplikimi.

Uefa ka bėrė tė ditur se jot ė gjithė atyre qė aplikojnė do tu pranohet kėrkesė pėr biletė. Bileta pėr ndeshjen e parė Shqipėri-Zvicėr qė luhet mė datė 11 qershor 2016 nė orėn 15:00 kushton 199 euro.

Kliko kėtu linku per te aplikuar per te blere bileten tende.lesh me qime moj fatime . com

:love:

.................

Akrepi
14-12-2015, 20:08
Kliko kėtu linku per te aplikuar per te blere bileten tende.lesh me qime moj fatime . com

Nuk ėshtė......"bėji shurrėn bahēes.al"?

drague
14-12-2015, 20:09
:love:

.................

desha vetem te njoftoj systemin ledio;))

Leaf
14-12-2015, 20:11
Dragua, do te te ve ne fleterrufe ty dhe Fatimen!!!!!

drague
14-12-2015, 20:13
Dragua, do te te ve ne fleterrufe ty dhe Fatimen!!!!!

me gjej ndonje fatime si kallashi se i paguj 200 eurot-gezuar-

Oqeani
14-12-2015, 20:14
Po ēfar ekipi ka Franca e sotme - ca gjala koti !

Leaf
14-12-2015, 20:14
me gjej ndonje fatime si kallashi se i paguj 200 eurot-gezuar-


hahahahahha ty te gjette e madhja jarebi

drague
15-12-2015, 07:46
Shqipėria mund tė jetė njė dėshirė e tė gjitha ekipeve pjesėmarrėse nė Europian, por pėr italianėt shikohet si njė kundėrshtar qė duhet shmangur nė “Euro 2016”.

Kėtė shkruan gazeta sportive mė e madhe nė Itali “Gazzetta dello Sport”. Sipas analizės sė artikullit, nė vazon e fundit ndodhen pėrfaqėsuese debutuese me dėshirė pėr tė befasuar.

Uellsi ėshtė ekipi qė duhet shmangur sipas gazetės italiane dhe mė pas Islanda e Shqipėria, qė kanė uri pėr lavdi. Ndėrkohė qė te tė preferuarat duken Irlanda, qė merr pjesė pėr herė tė tretė dhe Irlanda e Veriut.
Panorama sport.

drague
15-12-2015, 08:08
Mbreme ne emisionin opinion te gazetarit Blendi santomas "

Tema .:Shqiperi vs Zvicer ,duel i veshtire

ishte i ftuar dhe pronari i gazetės express Berat bubuzheli.

une jam tifoz me Zvicren thonte veshparafanga.Shqiperia nuk ka futbolliste pervec Lorik Canes.

SystemA
15-12-2015, 08:55
Mbreme ne emisionin opinion te gazetarit Blendi santomas "

Tema .:Shqiperi vs Zvicer ,duel i veshtire

ishte i ftuar dhe pronari i gazetės express Berat bubuzheli.

une jam tifoz me Zvicren thonte veshparafanga.Shqiperia nuk ka futbolliste pervec Lorik Canes.

ky VESHMIU eshte ai K.O.Q.E.V.A.R.I qe na tregote stadiumet????

drague
15-12-2015, 09:02
ky VESHMIU eshte ai K.O.Q.E.V.A.R.I qe na tregote stadiumet????

ai eshte, por eshte sumqim ai fantomasi qe e fton.

ps. ne shtepine time me thu qe do boj tifozllik per Zvicren.

ne mezi e kemi pritur kete dite dhe dalin disa krimba bubuzhel dhe ta prishin festen. rrasja kurva mediatike

SystemA
15-12-2015, 09:10
ai eshte, por eshte sumqim ai fantomasi qe e fton.

ps. ne shtepine time me thu qe do boj tifozllik per Zvicren.

ne mezi e kemi pritur kete dite dhe dalin disa krimba bubuzhel dhe ta prishin festen. rrasja kurva mediatike

fantomasi DAKU eshte PANI i RI shkerdhate.

Rex
15-12-2015, 09:19
ai eshte, por eshte sumqim ai fantomasi qe e fton.

ps. ne shtepine time me thu qe do boj tifozllik per Zvicren.

ne mezi e kemi pritur kete dite dhe dalin disa krimba bubuzhel dhe ta prishin festen. rrasja kurva mediatike

Fevziu kerkon debat qe ta mbaj emisionin larte, prandaj gjithmone peshkon mysafir qe e perfaqesojne mendime te ndryshme nga njeri tjetri. Nese te gjithe ne panel jane me nje mendje i behet emisioni bajat dhe i shuhet.
Te ftuarit nga Kosova gjithmone i gjene nga ata qe nuk e perfaqesojne mendimin e shumices. E kishte mysafir edhe ate qenefin Fuad Ramiqi ne nje emision tjeter me heret. Kjo eshte e demshme sepse krijon pershtypje jo te sakte te publiku atje, por atij nuk i behet shume vone. Me rendesi qe t'i ec emisioni mbare dhe te vazhdoj t'a kete pagen me te larte ne trojet shqiptare.

Sa per Buzhalen, fotografia me e mire e tij qe e ka postu ndonjehere ne facebook ka qene ajo me kaci tu bo maltar.. 3 zalle, 1 cement.

SystemA
15-12-2015, 09:31
Qe mos ta devijoje temen....keta lojtaret tane duhet te kene seder,pikerisht sepse luajne shqiptare ne krahun tjeter.

drague
15-12-2015, 09:40
Qe mos ta devijoje temen....keta lojtaret tane duhet te kene seder,pikerisht sepse luajne shqiptare ne krahun tjeter.

une do beja tifozllik per Zvicren nqs. nuk do merrte pjese Shqiperia, sic bej ne bundeslige kur luan nje shqiptar pa dallim krahine.

qashtu ledio:))

drague
15-12-2015, 10:11
Ethet e Europianit kanė nisur dhe tensioni ėshtė i lartė, sidomos nė rrjetet sociale.

Disa nga mediat mė tė mėdha nė botė shkruajnė pėr derbin e shqiptarėve.

Daily Mail thotė se ky ishte shorti mė konfuz, pasi vendosi pėrballė Shqipėrinė dhe Zvicrėn, ku vėllezėrit do pėrballen me njėri-tjetrin dhe me vendet e tyre tė lindjes.

Ndėrkohė debati i mbrėmshėm nė studion “Opinion” ėshtė zhvendosur edhe nė mediat sociale.

Andis Harasani ka shpėrthyer kundėr gazetarit kosovar Berat Buzhala.

Shkak ėshtė bėrė njė deklaratė e Buzhalės pėr tifozat shqiptarė qė do ndjekin pėrfaqėsuesen tonė nė “Francė 2016”.

“Tifozėt janė njė turmė pa logjikė,” ėshtė shprehur Buzhala.

“Berat Buzhala, je njė idiot 27-karatėsh”, shkruan Harasani nė rrjetet sociale.-qesh-

lapsus i vogel. thuhet 24 karatėsh

AAO
15-12-2015, 18:49
Mu m'pelqeu shorti.
Zvicra vertet na ka mundur 2 here para 2 vitesh por mos harroni qe Shqiperia ishte shume here me e dobet se sot sepse ishte ne ndertim e siper ,nderkohe qe forma e zvicres ka pesuar renie qe nga ajo kohe.
Ndersa Rumanine shumica e ngaterrojne me ate te Haxhit dhe Mutus. Rumania e sotme vertet nuk humbi asnje ndeshje ne grup por zhvillon nje futboll qe te ze gjumi pa maru 10 minutat e para. Pervec mbrojtjes dhe portjerit qe i ka deri diku ok ,pjesa tjeter e ekipit nuk ka asgje te vecante.
Ndersa per Francen kush jeton me endrra qe do e rrafim prap u them qe do jete mrekulli nese ne do i marrim barazim ,per fitore nuk mendoj se kemi as shansin me t'vogel.

Ps. Une do jem ne ndeshjen e trete ne Lyon me Rumanine ,kush eshte per noi birre e salcice bujrum :P

drague
15-12-2015, 18:55
Mu m'pelqeu shorti.
Zvicra vertet na ka mundur 2 here para 2 vitesh por mos harroni qe Shqiperia ishte shume here me e dobet se sot sepse ishte ne ndertim e siper ,nderkohe qe forma e zvicres ka pesuar renie qe nga ajo kohe.
Ndersa Rumanine shumica e ngaterrojne me ate te Haxhit dhe Mutus. Rumania e sotme vertet nuk humbi asnje ndeshje ne grup por zhvillon nje futboll qe te ze gjumi pa maru 10 minutat e para. Pervec mbrojtjes dhe portjerit qe i ka deri diku ok ,pjesa tjeter e ekipit nuk ka asgje te vecante.
Ndersa per Francen kush jeton me endrra qe do e rrafim prap u them qe do jete mrekulli nese ne do i marrim barazim ,per fitore nuk mendoj se kemi as shansin me t'vogel.

Ps. Une do jem ne ndeshjen e trete ne Lyon me Rumanine ,kush eshte per noi birre e salcice bujrum :P

Endro cfare ishte kjo 200 euro nje bilete? nuk eshte finale.
sa per Rumanine eshte e vertete qe ka shume probleme.
ps. une do preferoja Lens edhe pse per ne Lyon me kushto 100euro bileta e avionit plus kam nje kushurire aty.

AAO
16-12-2015, 10:04
Endro cfare ishte kjo 200 euro nje bilete? nuk eshte finale.
sa per Rumanine eshte e vertete qe ka shume probleme.
ps. une do preferoja Lens edhe pse per ne Lyon me kushto 100euro bileta e avionit plus kam nje kushurire aty.

200 euro?
Drage une kom rezervu 4 bileta per ndeshjen me Rumanine te dt 19 qershor dhe kam pagujt 100 euro total sepse i mora te kategorise 4tert mrapa porte ,25 euro copa plus 15 euro ishte delivery charge me shkoi ne total 115 euro. 200 euro qe thu ti jane bileta te kategorise 1 tek tribuna kryesore. Ndersa biletat e avionit nga Tirana ne Lyon te thynin ne mes ,300 euro per person per dt e ndeshjes. T'shof mos i bi nga podgorica ose shkupi.

drague
25-12-2015, 11:37
Nė faqen zyrtare tė Europianit, UEFA e cilėson Lorik Canėn si njė nga yjet e kėtij edicioni, qė do tė zhvillohet nė Francė. Kapiteni i Kombėtares shqiptare shihet si njė nga liderėt qė do tė udhėheqin bashkėkombėsit e tyre nė rrugėtimin nė kėtė kompeticion.

“Lider, i fuqishėm, lojtar qė i ofron qetėsi skuadrės, mbrojtės i frikshėm, tri herė lojtari mė i mirė i vitit nė Shqipėri dhe lojtari i parė qė ka mundėsinė tė shkojė nė 100 paraqitje me fanellėn kuqezi”, ėshtė pėrshkrimi qė shoqėron foton e kapitenit kuqezi. Nė kėtė shkrim bėhet me dije eksperienca e Lorikut nė disa kampionate tė ndryshme, si dhe mbi tė gjitha, fakti qė nė Francė ka qenė kapiteni dhe lideri i njė prej skuadrave tė rėndėsishme si Marseja. Nė kėtė shkrim pėrmendet edhe Etrit Berisha dhe Taulant Xhaka si lojtarėt me mė shumė paraqitje nė Europian.

Rex
25-12-2015, 20:53
Kombėtarja Shqiptare me fanella tė reja nė Euro 2016

Kombėtarja Shqiptare po pėrgatitet pėr pėrfaqėsimin historik nė Kampionatin Europian. Pėr pjesėmarrjen nė evenimentin e verės sė ardhshme nė Francė, Kombėtarja pritet tė pėrfaqėsohet me njė imazh tė ri, duke nisur nga fanella.

Ishte pikėrisht kjo njė prej pikave tė diskutimit nė mbledhjen e Komitetit Ekzekutiv, tė zhvilluar nė Federatėn Shqiptare tė Futbollit.

Projekti fitues sipas informacioneve nga FSHF-ja do tė shpallet nė muajin janar tė vitit 2016.

Synimi ėshtė sigurimi i njė projekti qė pėrveēse cilėsor tė jetė edhe afatgjatė. Adidas, sponsori aktual i Kombėtares ėshtė njė prej kandidatėve, me federatėn qė ėshtė nė procesin e rinegocimit tė marrėveshjes.Tjetėr kompani prestigjoze ėshtė edhe Puma. Pėrveēse ėshtė sponsor i pėrfaqėsueses italiane nė Euro 2016, kjo markė ka pėrgatitur fanellat e Zvicrės, Republikės Ēeke dhe skuadrės sė Austrisė.

Mes kompanive qė kanė shfaqur interes janė edhe tre italiane. Bėhet fjalė pėr Lotto, me seli nė Trevizo,Errea ėshtė njė kompani e krijuar nė vitin 1988 me seli nė Parma dhe Macron nė anėn tjetėr u krijua nė vitin 1971/malesia.me

"Objektivi ėshtė pėrgatitja e njė koleksioni tė veēantė, me dizajn tė personalizuar dhe unik pėr ekipin kuqezi, qė do tė shėrbejė si imazh i veēantė i Shqipėrisė nė Euro 2016, por edhe nė kualifikueset e Botėrorit 2018."

drague
26-12-2015, 07:42
De Biasi fiton sondazhin e Sportmediaset

Trajneri i kombėtares shqiptare Gianni de Biasi vijon tė vlerėsohet maskimalisht pėr atė ē’ka bėri me pėrfaqėsuesen shqiptare nėntorin e shkuar, aty ku kuqezinjtė siguruan finalet e europianit.

Nė njė sondazh tė kryer nga portali i njohur Italian ‘Sportmediaset’ nė lidhje me arritjen mė madhėshtore tė vitit 2015, votuesit kanė vendsour se suksesi i paprepcedentė i De Biasit nė krye tė Shqipėrisė ishte arritja mė lartė e njė italiani nė vitin qė po lėmė pas.

Tekniku 59 vjeēar mposhti nė kėtė duel tė fortė njė ndėr ēiklsitėt mė tė talentuar italian Fabio Aru. Fitorja e Vueltės sė Spanjės dhe vendi i dytė nė xhiron e Italisė nuk i mjaftuan 25 vjeēarit pėr tė qėnė mė i preferuar se trajneri i kuezinjve.

Nė fakt rezultati ka qėnė i pėrafėrt dhe vetėm nė fund De Biasi e ka mbyllur pėrpara ēiklisitit nga Sardegna, me 53 % tė votave. Njė tjetėr motiv krenarie jo vetėm pėr trajnerin e kombėtares sė ‘shqiponjave’, por edhe pėr tė gjithė shqiptarėt, qė tashmė po pėrgatiten pėr eventin mė tė rėndėsishėm, finalet e kampionatit europian.

Ndėrkohė qė pėr vetė De Biasin, ky shpėrblim admiruesve tė sportit nė Itali, vjen menjėherė pasi njė tjetėr e pėrditshme e njohur si ‘Gazzetta dellosport’ e listoi mes kandidatėve pėr sportistin e vitit, pak rėndėsi ka se nė atė rast tekniku ynė nuk arriti tė triumfonte, pasi triumfin mė tė madh tashmė ai e ka nė kasafortė.oranews

drague
26-12-2015, 14:07
Granit Xhaka: Shqipėria e Zvicra kualifikohen tė dyja

Ky takim do tė jetė i rrallė, pasi nuk kishte ndodhur nė tė kaluarėn qė dy vėllezėr tė luajnė nė Europian kundėr njėri-tjetrit. 23-vjeēari Granit Xhaka, i cili gjendet nė Kosovė pėr pushime, ka shpjeguar emocionet qė ndien pėr ballafaqimin me Shqipėrinė.

“Jo vetėm kundėr Taulantit qė ėshtė e vėshtirė tė luaj, por edhe kundėr Shqipėrisė. Kemi pasur ndeshje me Shqipėrinė edhe para dy vjetėsh dhe ka qenė shumė e vėshtirė. E tashmė qė do tė jetė edhe vėllai im qė luan pėr kuqezinjtė, do tė jetė edhe mė e vėshtirė. Megjithatė, ne jemi profesionistė dhe duhet tė luajmė”, ka deklaruar Xhaka. Vėllai i vogėl prej futbollistėve do tė jetė nė anėn e kundėrt tė shqiptarėve, edhe pse nuk e ka mohuar asnjėherė origjinėn e tij, edhe pėr shkak tė zgjedhjes qė ka bėrė i vėllai, Taulanti, pėr t’iu bashkuar kuqezinjve. Pėr tė nuk ėshtė hera e parė qė do tė luajė kundėr Shqipėrisė, por kundėr tė vėllait, po. “Mendoj qė do tė kualifikohen tė dyja, si Zvicra, ashtu edhe Shqipėria”, shprehet Granit Xhaka pėr mediat kosovare, pas njė turneu futbolli nė sallė qė ka marrė pjesė.
Panorama sport.

Rex
26-12-2015, 20:00
Shume e mire per te qene e vertete kjo qe ka thene Xhaka, megjithate e pabesueshme edhe per tifozet me optimist.

Romunet nuk i shoh si pengese te madhe por cfare ti bejme Frances, qe eshte edhe nikoqire e kampionatit.

AAO
28-12-2015, 10:46
Shume e mire per te qene e vertete kjo qe ka thene Xhaka, megjithate e pabesueshme edhe per tifozet me optimist.

Romunet nuk i shoh si pengese te madhe por cfare ti bejme Frances, qe eshte edhe nikoqire e kampionatit.

Mos harro Rex qe nga 6 grupe kualifikohen dhe 4 te tretat me te mira. Kam pershtypjen qe Xhaka ksaj i referohet sepse Francen harroje qe po eleminohet qe ne fazen e grupeve ,ska kuptim ,por edhe sikur te kete organizatoret ku n'kte rast eshte uefa do bejne cmos per ta ndihmuar te kaloj me tej.

Renditjen e shoh ..

France ..9 pike
SHQIPERI ..4
Zvicer ..3
Rumani..1

:D

Rex
28-12-2015, 21:02
Mos harro Rex qe nga 6 grupe kualifikohen dhe 4 te tretat me te mira. Kam pershtypjen qe Xhaka ksaj i referohet sepse Francen harroje qe po eleminohet qe ne fazen e grupeve ,ska kuptim ,por edhe sikur te kete organizatoret ku n'kte rast eshte uefa do bejne cmos per ta ndihmuar te kaloj me tej.

Renditjen e shoh ..

France ..9 pike
SHQIPERI ..4
Zvicer ..3
Rumani..1

:D

Sa me pelqen kjo tabele.

Fjala jote ne vesh te xotit Endro ``2``

drague
29-12-2015, 14:18
Anketa e publikuar nga “Sportmediaset” pėr ngjarjen e vitit 2015 mbėrriti nė fazėn e saj finale.

Votuesit zgjodhėn finalistėt me sfidat direkte dhe trajneri i Kombėtares, Xhani De Biazi ėshtė pjesė e kėsaj gare pasi triumfoi nė pėrballjen me Fabio Arun.

Tani gara bėhet mė e vėshtirė, pasi pėrballė ėshtė edhe njė rival si Valentino Rosi.

Trajneri i Shqipėrisė mund tė votohet nga tė gjithė nė faqen e ‘Sportmediaset’ deri mė 30 dhjetor ku do shpallet edhe fituesi.

Votoni ketu: http://www.sportmediaset.mediaset.it/superhomepage/2015/ditelavostra/1002206/chi-ha-fatto-l-impresa-pi%C3%B9-grande-del-2015-.shtml

Untitled

Ragnar
05-01-2016, 13:06
Skandaloze! Armando Duka ofendon rėndė tifozin

http://www.telegrafi.com/fo/sport/skandaloze-armando-duka-ofendon-r-euml-nd-euml-tifozin-foto_hd.jpg

Dje shkruajtėm se presidenti i FSHF-sė, Armand Duka, po kalon pushime luksoze nė njė ishull nė Oqeanin Indian.

Vetė kreu i futbollit shqiptar ka hedhur foto tė ndryshme nė Instagram, duke pirė lėngje ekzotike, apo duke rrėshqitur nėpėr njė litar tė tendosur, pėr adrenalinė.

Po ashtu, mėsohet se i ėshtė nėnshtruar njė diete dhe aktiviteti fizik, duke humbur disa kilogramė nga pesha e tepėrt.

Bashkė me familjen e tij, gruan, djalin dhe vajzėn, Duka po rrėzitet nė ishullin ekzotik, Mauritius. Interesant ėshtė fakti se fotot e tij nė rrjetet sociale kanė qenė shumė tė klikuara, por edhe ato nė faqen personale nė Instagram, ku presidenti i FSHF-sė ka zbuluar pėrmes celuloidit se ku ndodhet. Disa nga ndjekėsit e tij e kanė uruar pėr vitin e ri, pėr mbarėsi nė jetė dhe nė detyrėn qė mban, ndėrsa ka pasur tė tjerė qė e kanė ofenduar, transmeton telesport.

Njė komentues (the_snake_01) e ka provokuar Dukėn me shėnimin qė i ka lėnė: “Me lekėt tona”. Kėtu nėnkuptonte paratė qė po harxhon nė kėto pushime, tė cilat, sipas tij, rrjedhin nga korrupsioni qė pėrflitet nė futbollin shqiptar, sidomos nė ekipet kombėtare, “ēatia” e tė cilėve ėshtė FSHF-ja dhe Armand Duka.


http://www.telegrafi.com/fo/armando.png

Ky i fundit ka dalė jashtė staturės sė njė drejtuesi tė lartė, ka humbur qetėsinė dhe etikėn, duke replikuar nė mėnyrė jo fort tė zakonshme. Presidenti i FSHF-sė i ka dhėnė kėtė pėrgjigje komentuesit tė mėsipėrm “Me tė tuat, apo tė mamit tat”.

Pra, edhe ai ka pasur fjalėn pėr lekėt, me tė cilėt Duka po kalon ditėt e pushimeve nė kėtė vend ekzotik. Natyrisht, tė dyja palėt kanė dashur t’i japin idenė e shakasė, tė tė qeshurės, sepse komentet e tyre i kanė shoqėruar nga pas me njė “haaaahaaa”. Madje, sot Duka i ka fshirė tė dyja komentet nė fjalė nga Instagrami i tij.

http://www.telegrafi.com/fo/armaaa.jpg


P.S - Po e jap nje mendim sikur BENI - Kete duhet tredhur, ne menyre qe te mos ngacmon mamat e te tjereve.

drague
08-01-2016, 08:57
Xhani De Biazi nė 6 mė tė mirėt e botės, lė mbrapa Del Bosken

Sapo kanė pėrfunduar rezultatet e pėrcaktimit tė trajnerit mė tė mirė nė botė (2015) pėr skuadrat kombėtare tė shteteve. Ėshtė fjala pėr anketėn autoritare tė IFFHS-sė (Federata Ndėrkombėtare e Historisė dhe Statistikave tė Futbollit) nė tė cilėn votojnė vetėm anėtarėt e saj historianė tė futbollit.vilma masha de biazi Dhe pėr futbollin e Kombėtares sė Shqipėrisė pėrfundimi i kėtij referendumi tradicional prej shumė vitesh pėrmban njė lloj sensacioni. Sepse pėr herė tė parė nė histori, nė 10 trajnerėt mė tė mirė tė botės pėr skuadrat kombėtare fiton edhe njė trajner i Kombėtares sė Shqipėrisė, nė kėtė rast Xhani De Biazi.

Kjo nuk kishte ndodhur asnjėherė dhe merret me mend se ndodh pėr shkak tė suksesit tė madh tė Kombėtares sė Shqipėrisė, e kualifikuar pėr nė 24-she tė FRANCA 2016 tė Kampionatit Europian tė Futbollit. IFFHS, nė komunikatėn e saj zyrtare, thekson se: “50 ekspertė tė historisė sė futbollit i kanė dhėnė pa mėdyshje vendin e parė trajnerit tė Kilit, Jorge Sampaoli – fitues i Kupės Amerika 2015, i cili fitoi 136 pikė tė votimit, duke lėnė mbrapa trajnerin e Gjermanisė, Joachim Low dhe atė tė Anglisė, Roy Hogdson….

Ndėrkaq, trajneri zviceran Marcedl Koller ka arritur tė renditet i 4-ti pėr nivelin e shkėlqyeshėm tė Austrisė, por nuk mund tė zvogėlohen emrat e trajnerėve Michael O’Neill i Irlandės sė Veriut, Giovanni De Biasi i Shqipėrisė, Lars Lagerback i Islandės dhe Chris Coleman, tė cilėt me meritė fitojnė nė dhjetėshen mė tė mirė”. Nė pėrfundim tė votimit tė referendumit, renditja zyrtare e IFFHSsė dhe pikėt e votimit tė dhjetėshes sė botės tė trajnerėve mė tė mirė tė ekipeve kombėtare ėshtė kjo:

1. Jorge SAMPAOLI / Kili 136
2. Joachim LOW / Gjermania 57
3. Roy HOGDSON / Anglia 46
4. Marcel KOLLER / Austria 29
5. Michael O’NEILL / Ir. e Veriut 25
6. Giovanni DE BIASI / Shqipėria 23
7. Lars LAGERBACK / Islandė 22
8. Vicente DEL BOSQUE / Spanjė 18
8. Chris COLEMAN / Uells 18
10. Gerardo MARTINO / Argjentina 14

AAO
08-01-2016, 09:13
Urime Ganiut.

drague
29-01-2016, 15:44
Prezantohet uniforma e re e Kombėtares sė Futbollit

http://www.droni.al/web/uniforma_kombetarja_18205.jpg

Mr. E
29-01-2016, 15:49
Prezantohet uniforma e re e Kombėtares sė Futbollit

http://www.droni.al/web/uniforma_kombetarja_18205.jpg

Me pelqen ideja e perfshirjes simbolike te Shqiponjes dy krenare ne secilen nga uniformat. Suksese :)

drague
29-01-2016, 15:55
Me pelqen ideja e perfshirjes simbolike te Shqiponjes dy krenare ne secilen nga uniformat. Suksese :)

kishin bo pazar te mire ket radhe.

Angel69
02-02-2016, 23:43
Postimi i pare i kesaj teme seshte fare etik apo serjoz. Pa hyrje pa text pa piken e entuziazmit. Aq me teper eshte hapur ne vendin e gabur. Ktu flitet per futbollin Europian dhe jo Per Kombetaren Shqiptare.
Mando, mos e ler pas dore nen forumin e sportit!

Rex
10-02-2016, 20:08
De Biasi ia tregon vendin Besart Berishės

http://www.telegrafi.com/fo/sport/de-biasi-ia-tregon-vendin-besart-berish-euml-s-video_hd.jpg

Gianni De Biasi nė njė intervistė pėr TVSH ėshtė treguar i qartė se pėr Besart Berishėn nuk do tė ketė vend nė Kombėtare nė “Francė 2016”, edhe nėse ai shėnon ēdo ndeshje, e pėr kėtė jep edhe arsyen.
“Berisha nuk do tė vijė me ne! Edhe nėse shėnon ēdo tė diel. Problemi qėndron se kur Besart Berisha mori ftesėn, nuk erdhi sepse ishte nė pjesėn tjetėr tė botės. Tani ėshtė po nė pjesėn tjetėr tė botės dhe le tė rrijė atje!”

De Biasi flet edhe pėr tė rinjtė e momentit, Rashicėn e Manajn, tė cilin e ndjek pak pėr shkak tė minutazhit te Interi. Sa i takon vendimit pėr t’i marrė nė Evropian, ai pritet tė merret nė njė moment tjetėr.

“Manajn e ndjek mė pak sepse pothuajse nuk luan fare tek Interi qė ėshtė njė skuadėr e madhe. Pėrsa i pėrket Rashicės, ėshtė njė lojtar qė po zhvillon njė kampionat tė jashtėzakonshėm, ka shėnuar shumė. Ndėrkohė vendimet do tė merren nė njė moment tjetėr”.

Ndėrkohė trajneri Italian i kuqezinjve flet edhe pėr lojtarėt e kampionatit shqiptar qė mund tė jenė nė “Francė 2016” ku pėrmend emrat e portierėve Orges Shehi e Alban Hoxha.

“Ndonjė lojtar mund tė jetė pjesė e kombėtares shqiptare tė futbollit nė Evropian, gjithmonė duke u bazuar tek ata lojtarė qė kanė qenė pjesė si Orges Shehi apo Alban Hoxha. Mė pas do tė shohim nėse do ketė lojtarė tė tjerė qė do jenė pjesė e skuadrės sonė”, ka thėnė De Biasi duke i mbyllur derėn nė njė farė mėnyre edhe Hamdi Salihit.

https://www.youtube.com/watch?v=oyc5OZXp7FU

AAO
13-02-2016, 13:19
Per B. Berishen edhe une dakort me De Biasin jam. U bene 2 edicione qe ftesat nuk kane munguar per B. Berishen ,edhe ne kualifikimet brazil2014 edhe ne france2016 ,dhe te gjitha ftesat jane refuzuar prej tij . Ska asnje kuptim dhe llogjike qe ky lojtar ti bashkohet grupit ne france dhe ti zeje vendin dikujt tjeter qe ka djersitur per ate fanelle.

xhori
13-02-2016, 15:11
di gje njeri ku mund te gjejm bileta per franc me cmim te lir e jo me ca cmime gje shesin disa site

drague
10-03-2016, 18:50
Herdi Prenga dhe Endri Ēekiēi do tė kenė edhe Eros Grezdėn kėtė herė nė grumbullimin me Kombėtaren U-21. shqiptaret e LokomovitesTre futbollistėt e Lokomotivės sė Zagrebit do tė jenė pjesė e tė besuarve tė Redi Jupit pėr dy ndeshjet kundėr Greqisė dhe Hungarisė.

“Jemi krenarė pėr tre lojtarėt tanė qė kanė marrė ftesė nga Shqipėria U-21 nė ndeshjet kualifikuese. Paēi fat!”, shkruhet nė faqen zyrtare tė klubit nė rrjetin social “Facebook”.


http://www.panorama-sport.com/wp-content/uploads/2016/03/shqiptaret-e-Lokomovites-470x188.png

Mr. E
21-03-2016, 11:51
Alban Meha jashtė Euro 2016, De Biasi shpėrthen: Mos i fusni hundėt

I irrituar, arrogant dhe kritik. Trajneri i kombėtare shqiptare tė futbollit, Gianni De Biasi ėshtė shfaqur para gazetarėve si rrallė herė.

Tekniku i ka dhėnė njė pėrgjigje tė prerė drejtorit tė ekipit tė Partizanit, Dervishi pėr listėn e lojtarėve qė ka grumbulluar dhe mungesėn e vėmendjes ndaj Superiores.

“Unė nuk i fus hundėt nė punėt e tė tjerėve, kėtė kėrkoj qė ta bėjnė edhe tė tjerėt me punėt e mia”. Kritikave pėr mungesėn e Mehės nė listėn pėr miqėsoret e fundit, De Biasi u ka dhėnė njė pėrgjigje tė fortė qė pritet tė hapė shumė debat. “Meha ka luajtur pėr Euro 2016 vetėm 13’, mund ta lėmė jashtė grumbullimit pėr Europianin”.

Mungesėn e Latifit, Manajt dhe Rrahmanit, tekniku e ka justifikuar kėshtu “Kam ftuar vetėm Rashicėn pėr ndeshjen me Luksemburgun, pasi tė tjerėt kanė ndeshje tė rėndėsishme me U-21”.

Nė fund ka edhe njė pėrgjigje tė prerė liderin e grupit. “Nuk ka unė nė kombėtare, por ne, lideri ėshtė grupi. Ekipet e tjera nė Europian mund tė kenė lojtarė tė mirė, por ne kemi grupin”pėrfundoi ai ndėr tė tjera.


d.b/shqiptarja.com

Ps
Se ku e shohin arrogancen keta gazetaret ?!

https://www.youtube.com/watch?v=1USpGgYZziE

drague
22-03-2016, 19:09
http://www.natitrikot.ch/Europa/Albanien-Trikot/albanien-trikot-em-2016-17.html?XTCsid=spqaeu36elllmadtu9175nq8g1

90 euro nje triko e kombtares. ka lujt mensh FSHF.

gjermani e shet 50 euro te veten-qesh-``serenat``

Mr. E
22-03-2016, 19:16
Jemi te 5-tet me fanellen me te shtrenjte ne kete drejtim, e lexova para ca ditesh ne gazete

xhori
22-03-2016, 19:18
http://www.natitrikot.ch/Europa/Albanien-Trikot/albanien-trikot-em-2016-17.html?XTCsid=spqaeu36elllmadtu9175nq8g1

90 euro nje triko e kombtares. ka lujt mensh FSHF.

gjermani e shet 50 euro te veten-qesh-``serenat``

epo gjermani e ka me nje kok shqiponjen

SystemA
25-03-2016, 19:33
Do i mujme keta miqte mer?????
https://www.youtube.com/watch?v=CbQzn-EmLvQ
Ca menje keni?

drague
25-03-2016, 19:35
Do i mujme keta miqte mer?????
https://www.youtube.com/watch?v=CbQzn-EmLvQ
Ca menje keni?

jane te forte ket vit keto.

Prishtinasi
25-03-2016, 19:41
jane te forte ket vit keto.

Keto??? A femna jane a ?

drague
25-03-2016, 19:52
Keto??? A femna jane a ?

kur ta kallxon me dore katunar thuhet kėto;)

lojen mund ta shiqoni te ORF1

Prishtinasi
25-03-2016, 20:00
kur ta kallxon me dore katunar thuhet kėto;)

lojen mund ta shiqoni te ORF1

Kush katunar ? Ti ma kalon larg.

drague
25-03-2016, 20:19
Zvicra e ka honger nji petull.

Mandi
25-03-2016, 23:25
https://www.youtube.com/watch?v=zMRp3SQnDBs

SystemA
26-03-2016, 13:16
kur ta kallxon me dore katunar thuhet kėto;)

lojen mund ta shiqoni te ORF1

Shuj bre....-qesh--qesh--qesh-

SystemA
26-03-2016, 13:29
Alban Meha jashtė Euro 2016, De Biasi shpėrthen: Mos i fusni hundėt

I irrituar, arrogant dhe kritik. Trajneri i kombėtare shqiptare tė futbollit, Gianni De Biasi ėshtė shfaqur para gazetarėve si rrallė herė.

Tekniku i ka dhėnė njė pėrgjigje tė prerė drejtorit tė ekipit tė Partizanit, Dervishi pėr listėn e lojtarėve qė ka grumbulluar dhe mungesėn e vėmendjes ndaj Superiores.

“Unė nuk i fus hundėt nė punėt e tė tjerėve, kėtė kėrkoj qė ta bėjnė edhe tė tjerėt me punėt e mia”. Kritikave pėr mungesėn e Mehės nė listėn pėr miqėsoret e fundit, De Biasi u ka dhėnė njė pėrgjigje tė fortė qė pritet tė hapė shumė debat. “Meha ka luajtur pėr Euro 2016 vetėm 13’, mund ta lėmė jashtė grumbullimit pėr Europianin”.

Mungesėn e Latifit, Manajt dhe Rrahmanit, tekniku e ka justifikuar kėshtu “Kam ftuar vetėm Rashicėn pėr ndeshjen me Luksemburgun, pasi tė tjerėt kanė ndeshje tė rėndėsishme me U-21”.

Nė fund ka edhe njė pėrgjigje tė prerė liderin e grupit. “Nuk ka unė nė kombėtare, por ne, lideri ėshtė grupi. Ekipet e tjera nė Europian mund tė kenė lojtarė tė mirė, por ne kemi grupin”pėrfundoi ai ndėr tė tjera.


d.b/shqiptarja.com

Ps
Se ku e shohin arrogancen keta gazetaret ?!

https://www.youtube.com/watch?v=1USpGgYZziE

Te isha une ketyre llapaqeneve te mediave do ju thoja: cfare kontributi kene dhene juve me flamur per KOMBETAREN

https://www.youtube.com/watch?v=-lu3x2iT-sc

Do pergjigjeshin...po ti?

Jemi barazim dhe SQUK.

Cte DHIME ju ka BO.

HUT AB.

SystemA
26-03-2016, 17:02
Taulant Xhaka me pelqen ne KULM.
Miqesore eshte ndeshja por AI ka DELL.

drague
26-03-2016, 17:04
Taulant Xhaka me pelqen ne KULM.
Miqesore eshte ndeshja por AI ka DELL.

alabaku 2-0-qesh-

SystemA
26-03-2016, 17:10
alabaku 2-0-qesh-

Danke für ORF1

Prishtinasi
26-03-2016, 17:23
Ia kam tuten qe ne France kane me na sakatue keq.

BLEDI_SH
26-03-2016, 17:24
kshu do shkojn ne euro kta????-do i mbledhim me thas.....teper dobet sonte,organizim 0,ndersa giani fle gjumit e ariut...

SystemA
26-03-2016, 17:28
Ndeshjet miqesore jane pergatitje per me tej...
Sa e bukur kjo Austriakja...apo jo Drague!:P

Universal
26-03-2016, 17:29
Jane te mbaruar..

Akrepi
26-03-2016, 17:36
2 me 1 .............:p

SystemA
26-03-2016, 17:37
https://www.youtube.com/watch?v=MqO4qYi0f34

LOW``shqipe``

drague
26-03-2016, 17:43
Danke für ORF1

po e shof ke tv. klan se ORF nuk ka zo ke mu

4x4
26-03-2016, 18:51
Si pėrfundoj ndeshja se nuk pata mundėsi ta ndjek? Po patėt ndonjė video tė golave nėse kishte gola.

drague
26-03-2016, 18:53
2-1 per Austrine

Akrepi
26-03-2016, 18:53
Si pėrfundoj ndeshja se nuk pata mundėsi ta ndjek? Po patėt ndonjė video tė golave nėse kishte gola.

https://www.facebook.com/GazetaShekulli/posts/10153334185031836

BLEDI_SH
26-03-2016, 18:58
ne pjesen e dyte sigurisht ishim me mire,por ky makaronja edhe miqsoret i luan me 10 mbrojtsa,keta lojtar i ka mesuar qe gjeja e pare qe duhet te bejne eshte te kthejne topin pas,austria shume ekip i dobet dhe prap luanim me topa pas,pa ndonje ide per nje loje me sulmuese,nje loje e tille te shkaterron nervat,mrojtja ishte si te luanin femije te fillores

SystemA
26-03-2016, 19:24
ne pjesen e dyte sigurisht ishim me mire,por ky makaronja edhe miqsoret i luan me 10 mbrojtsa,keta lojtar i ka mesuar qe gjeja e pare qe duhet te bejne eshte te kthejne topin pas,austria shume ekip i dobet dhe prap luanim me topa pas,pa ndonje ide per nje loje me sulmuese,nje loje e tille te shkaterron nervat,mrojtja ishte si te luanin femije te fillores

Nuk je Barcelona apo Bayern qe luajne perpara.
Man...

4x4
26-03-2016, 19:28
Faleminderit djema pėr informacionin. Gola koti na paskan bėrė. Gjynah. Ai goli yndyrė ishte spektakolar. Bravo.

BLEDI_SH
26-03-2016, 19:28
Nuk je Barcelona apo Bayern qe luajne perpara.
Man...
as austria nuk ishte reali...man,-duhet ti pershtashesh pak kundershtarit,me lojen qe beme,austria dukej si brazili lol,beno me lojra te tilla nuk vete gjekundi..

SystemA
26-03-2016, 19:46
as austria nuk ishte reali...man,-duhet ti pershtashesh pak kundershtarit,me lojen qe beme,austria dukej si brazili lol,beno me lojra te tilla nuk vete gjekundi..

Aq e ke takatin Bledush....mos te rrejme veten.
Tash Gjermont.
KLM.

drague
28-03-2016, 06:09
Skandal nė Vjenė/ Kombėtarja pa bileta, shtyhet udhėtimi nė Luksemburg


Kombėtarja shqiptare e futbollit nuk ka mundur tė udhėtojė drejt Luksemburgut, vend nė tė cilin do tė zhvillojė ndeshjen e ardhshme miqėsore (29 mars).

Untitled-4Pas ndeshjes sė zhvilluar njė natė mė parė nė Austri (2-1), kuqezinjtė u nisėn mesditėn e sotme drejt aeroportit tė Vjenės, por mungesa e pajisjes sė tre pjestarėve tė Kombėtares me bileta, bėri qė ekipi tė mos udhėtonte me kompaninė e pronotuar, duke u rikthyer sėrish nė hotelin ku ishin akomoduar.

Nė njė njoftim zyratar tė publikuar mbrėmjen e sė dielės, Federata Shqiptare e Futbollit deklaron se ekipi do tė niset nesėr drejt Luksembugrut me njė avion tė posaēėm (ēarter), ndėrsa ndaj kompanisė ajrore do tė ndjekė masat ligjore.

Deklarata e plotė e FSHF-sė:

Kombėtarja e Shqipėrisė e cila kishte programuar pėr tu nisur sot nga Vjena pėr nė Lukxemburg, nuk ka arritur tė udhėtojė drejt destinacionit tė saj.

Kjo sepse ėshtė penguar nga proēedurat e kompanisė “Lux Air” e cila operon pėr kėto udhėtime me kompaninė “Austrian Airlines”. Pas zhvillimit tė stėrvitjes sė planifikuar nė orėn 10.00 dhe pas ngrėnies sė drekės, ekipi ėshtė paraqitur nė Aeroportin e Vjenės, 1 orė gjysėm pėrpara flutrimit.

Avioni i kompanisė “Lux Air”, duhej tė nisej nė orėn 15.00. Por pasi ishte kryer proēesi i prerjes sė biletave pėr pjesėn mė tė madhe tė ekipit e delegacionit dhe kur kishin mbetur vetėm 3 persona pa u pajisur me biletė, punonjėsit e kėsaj kompanie, kanė ndėrprerė veprimet nė mėnyrė tė njėanshme duke mos pranuar qė tė presin biletat dhe tė kryejnė veprimet pėr pjesėn tjetėr tė ekipit.

Pavarėsisht kėmbėnguljes dhe protestave tė vazhdueshme tė pėrfaqėsuesve tė delegacionit shqiptar, punonjėsit e kompanisė “Lux Air” qė operon me kompaninė “Austrian Airlines”, nuk pranuan tė bashkėpunonin, pėr ta zgjidhur kėtė situatė dhe nuk lanė asnjė mundėsi zgjidhjeje, deri nė fund. Pėr kėtė shkak, u vendos qė edhe pjesa tjetėr e skuadrės e cila kishte kryer veprimet, tė mos hipte nė kėtė avion.

Pėr tė mos shkaktuar prishje tė regjimit tė skuadrės, kombėtarja u kthye nė hotel nė kryeqytetin austriak Vjenė. Nesėr paradite ajo do tė zhvillojė seancėn stėrvitore si zakonisht dhe nė orėn 15.00 do tėniset pėr nė Luksemburg. Federata Shqiptare e Futbollit, ka prenotuar pėr kėtė udhėtim avion ēarter, duke mos pranuar qė tė udhėtojė me avionin e kompanisė “Lux Air”, pas kėsaj situate tė krijuar prej tyre.

Pas kėsaj ngjarje tė papreēentė, tė ndodhur dje nė dreė nė Aeroportin e Vjenės, Federata Shqiptare e Futbollit do tė ndjekė tė gjithė hapat ligjorė pėr dėmtimin moral dhe financiar tė shkaktuar nga kompania “Lux Air” e cila operon me “Austrian Airlines” dhe ėshtė e vendosur qė ti shkojė deri nė fund kėsaj ēėshtjeje.

Prishtinasi
28-03-2016, 11:23
Ishalla jam gabim,po mendja ma thote qe faji eshte ne anen tone,
ma konkretisht :
faji ka me dale te pergjegjesi shqiptar qe i ka porosite biletat.
Pse i ka lane ai 3 bileta pa porosite ?!
Arsyen e marrim me mend,keta tre duhet te jene lojtare qe luejn e fitojne(ndoshta ma shume se tjeret!) jashte.
Me prapavine : he mo,se paskam harrue...paguani more vet,ju keni aq pare,nji bilete per njeri ma...

Kompanite,gjithkund nji lloj, ta futin cmimin dy-tre fish , nese bileten nuk e porosite me kohe.

SystemA
28-03-2016, 11:44
Ishalla jam gabim,po mendja ma thote qe faji eshte ne anen tone,
ma konkretisht :
faji ka me dale te pergjegjesi shqiptar qe i ka porosite biletat.
Pse i ka lane ai 3 bileta pa porosite ?!
Arsyen e marrim me mend,keta tre duhet te jene lojtare qe luejn e fitojne(ndoshta ma shume se tjeret!) jashte.
Me prapavine : he mo,se paskam harrue...paguani more vet,ju keni aq pare,nji bilete per njeri ma...

Kompanite,gjithkund nji lloj, ta futin cmimin dy-tre fish , nese bileten nuk e porosite me kohe.

Per mua sje gabim aspak...
Ta kqyrim se qfar do dali.

xhori
28-03-2016, 12:45
Ishalla jam gabim,po mendja ma thote qe faji eshte ne anen tone,
ma konkretisht :
faji ka me dale te pergjegjesi shqiptar qe i ka porosite biletat.
Pse i ka lane ai 3 bileta pa porosite ?!
Arsyen e marrim me mend,keta tre duhet te jene lojtare qe luejn e fitojne(ndoshta ma shume se tjeret!) jashte.
Me prapavine : he mo,se paskam harrue...paguani more vet,ju keni aq pare,nji bilete per njeri ma...

Kompanite,gjithkund nji lloj, ta futin cmimin dy-tre fish , nese bileten nuk e porosite me kohe.

ashtu si thua ti duhet te jete se ne kemi manaxher me fillore, ju kujtohet historia e vizave te skenderbeut me irlande

Prishtinasi
28-03-2016, 12:59
ashtu si thua ti duhet te jete se ne kemi manaxher me fillore, ju kujtohet historia e vizave te skenderbeut me irlande

xhori,sinqerisht : me fal per ate keqkuptimin ne temen tjeter!!
Sinqerisht me vjen shume keq!!

Per temen...nuk me kujtohet ky rasti qe po e permend.
Po eshte ne mentalitetin tone,na bejme keso dredhishe,sic e paramendova se mund te ket ndodhe, ne postimin tem ma nalt.