PDA

View Full Version : Boban godet sėrish serbėt, ja ēfarė thotė pėr Shqipėrinė


Ragnar
15-10-2015, 17:48
http://www.telegrafi.com/fo/sport/boban-godet-s-euml-rish-serb-euml-t-ja-ccedil-far-euml-thot-euml-p-euml-r-shqip-euml-rin-euml_hd.jpg

Zvonimir Boban dhuron goditjen e dytė pėr Serbinė, pas asaj nė “Maksimir” kur ishte tepėr i ri dhe po luhej Hajduk Split – Crvena Zvezda.

Ish-futbollisti, qė atėherė mbrojti njė tifoz nga policia, kėtė herė pėrdor ironinė ndaj Serbisė, qė ėshtė eliminuar.

“Kualifikimi i Shqipėrisė dhe Kroacisė i ka rėnė si bombė serbėve. Uroj qė Shqipėria dhe Kroacia tė shkojnė sa mė larg nė EURO 2016, sepse gėzimi qė mė kanė dhėnė ėshtė i pamasė”.

“Edhe pse jam kroat, jam i lumtur qė Shqipėria eliminoi njė skuadėr me njerėz jo korrekte si Serbia”, tha Boban pėr “Rtl.102.5”.

http://www.telegrafi.com/fo/boban.jpg