PDA

View Full Version : Klubi i Futbollit Llapi nga Besiana (ish-Podujeva)


Llapi
23-02-2016, 01:06
https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xap1/v/t1.0-9/c0.52.851.315/p851x315/12079704_10153610028467243_7830622429186180431_n.j pg?oh=bf17abfb1a43ef896c5af3e7477fc959&oe=575F6A27

https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-prn2/v/t1.0-9/10410181_698524503539569_4862130772684872091_n.jpg ?oh=059fced33a41d85f81c7d84f933b7c18&oe=577096E1


KF Llapi njihet si njėra prej skuadrave mė tė vjetra dhe mė me namė nė futbollin tonė , klub i cili i dha emra tė mėdhenjė dhe me peshė qė pasuruan Historinė e futbollit Kosovar si : Fadik Vokrri,Esat Mehmeti,Favzi Rama,etj.

Llapi
23-02-2016, 01:13
https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xtf1/v/t1.0-9/12688023_10153885563597243_4950880284577011123_n.j pg?oh=66ec2df8a9d4edcc7c7c199bdd46cf09&oe=575FF57A

Miqėsore e zhvilluar nė Durrės

F.C "Llapi" 5-2 F.c "Cerrniku"

Golashenusit pėr Llapin

Hamdi Namani, Edon Zeqiri Ilir Blakqori Kushtrim Shabani Egzon Qerimi


https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xlt1/v/t1.0-9/12744745_10153884402182243_3845444889440594993_n.j pg?oh=db92dc54b4e00728a70f99659457ac2f&oe=5756C8C4
Gjat pregaditjeve ne Durres

Llapi
23-02-2016, 01:22
Raiffeisen Superliga


https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xta1/v/t34.0-12/12782183_1052200018136171_591685542_n.jpg?oh=e2eee 145c2f1cd117a0f7a6d198e3319&oe=56CDC77D
Pozita Nd F B H SH P GD Pikė
1 Feronikeli 17 9 4 4 26 16 10 31
2 KF Llapi 17 9 3 5 23 20 3 30
3 KF GJILANI 17 8 5 4 17 11 6 29
4 Hajvalia 17 8 4 5 18 11 7 28
5 Besa 17 8 2 7 17 14 3 26
6 VTrepēa 89 17 6 5 6 21 18 3 23
7 Drenica 17 6 4 7 20 20 0 22
8 Drita 17 5 6 6 19 21 -2 21
9 KF LIRIA 17 5 6 6 21 24 -3 21
10 Prishtina 17 4 6 7 13 21 -8 18
11Vushtrria 17 4 5 8 10 20 -10 17
12 Istogu 17 4 2 11 13 22 -9 14

Llapi
24-02-2016, 10:46
http://epokaere.com/Articles/9/67182/Images/656X37367182kf_llapi.jpg