PDA

View Full Version : Urime Majlinda!


e panjohura
21-04-2016, 18:13
Trupat ushtarake ruse duke nderuar flamurin e Kosovės gjatė intonimit tė himnit tė Republikės.

Lara-lara i thonin nė Kosovė, por sot ai ngritet si flamur kampioni nė mes tė Rusisė. Kosova megjithatė do tė bėhet me tė rinj e tė reja si Majlinda Kelmendi - heronjė modern tė Republikės.
Rusėt nderojnė flamurin e Kosovės

http://www.first-channel.tv/wp-content/uploads/2016/04/image-933x445.png

Akrepi
21-04-2016, 18:15
Bravo Majlinda. :)

cool_shqype
21-04-2016, 19:20
Shota Shqype ka nderu tane Shqypnin.

Ragnar
21-04-2016, 19:50
Me e keqja eshte, kur fitoj medalen boterore, imagjino, nuk kan dal ne airoport me prit as 20 veta, pse jemi kaq njerez te poshter ??????

Zana
21-04-2016, 20:08
Urime , dhe suksese te metejshme .

Si Bora
21-04-2016, 20:12
po po nga mbrapa dalin se kane marr doping.

Ragnar
21-04-2016, 20:13
Si Bora, e ke gabim, Majlinda ka vite qe gjithemon merr medaljen e arte, ose thene me mire nuk ka kush qe e munde, krenaria e jona eshte Majlinda.

Si Bora
21-04-2016, 20:15
ah, nuk e dija Lumi. as e njoh.

me ka ber njeri mos te degjoj me per kosovaret. :D

Akrepi
21-04-2016, 20:17
ah, nuk e dija Lumi. as e njoh.

me ka ber njeri mos te degjoj me per kosovaret. :D

Mos je gjė Llapi ti qė ke inat? :d

Ragnar
21-04-2016, 20:18
ah, nuk e dija Lumi. as e njoh.

me ka ber njeri mos te degjoj me per kosovaret. :D

Kush ashtu Sibora, me trego se nuk jam ngjarje, cfare po ndodhe me ty :), me the nje dite, je kosovare ti, po jam, cfare te ka ndodhe me kosovaret ? :)

Si Bora
21-04-2016, 20:22
Kush ashtu Sibora, me trego se nuk jam ngjarje, cfare po ndodhe me ty :), me the nje dite, je kosovare ti, po jam, cfare te ka ndodhe me kosovaret ? :)

u lere mos filloj tani te nxjerr inatin se sikur po me kalon :D

Si Bora
21-04-2016, 20:23
Mos je gjė Llapi ti qė ke inat? :d

llapin se njoh po inatin e mbaj deri ne vdekje :D

Akrepi
21-04-2016, 20:37
llapin se njoh po inatin e mbaj deri ne vdekje :D
Nuk njeh Llapin?! -pis-
Llapi ėshtė ai qė ka Qliruar Kosovėn nga UDB-ashėt. :D

e panjohura
21-04-2016, 20:38
Ju ,,lutmi''mos ma beni temen ,,lemsh'':)

Si Bora
21-04-2016, 20:43
Nuk njeh Llapin?! -pis-
Llapi ėshtė ai qė ka Qliruar Kosovėn nga UDB-ashėt. :D

e paska C-liru mire ai kepi :d

e panjohura na fal. fshijeni pastaj

Akrepi
21-04-2016, 20:45
Ju ,,lutmi''mos ma beni temen ,,lemsh'':)
Nė fakt pash dy tema pėr Majlindėn ndaj lejohet edhe pak lėmsh sportiv. :d

Ganimet
21-04-2016, 20:48
Trupat ushtarake ruse duke nderuar flamurin e Kosovės gjatė intonimit tė himnit tė Republikės.

Lara-lara i thonin nė Kosovė, por sot ai ngritet si flamur kampioni nė mes tė Rusisė. Kosova megjithatė do tė bėhet me tė rinj e tė reja si Majlinda Kelmendi - heronjė modern tė Republikės.
Rusėt nderojnė flamurin e Kosovės

http://www.first-channel.tv/wp-content/uploads/2016/04/image-933x445.pngKush kė e ngriti?flamuri Majlinden apo Majlinda flamurin!mos e bej me nerva Shaban Terstenen se,edhe Ai e pat ngrit nji flamur me ma shum ngjyra e bile edhje me hyll ne mes -shok-

e panjohura
21-04-2016, 21:02
Ganimet! Mos ngatrro kekun me burekun.....Asnje lidhje nuk ka flamuri i Kosoves me at qe thuani Ju!Kjo eshte nje fitore madheshtore per gjithe Shqiptaret kudo qe jane.....Majlinda edhe sot na beri krenare.

drague
21-04-2016, 21:06
Ganimet! Mos ngatrro kekun me burekun.....Asnje lidhje nuk ka flamuri i Kosoves me at qe thuani Ju!Kjo eshte nje fitore madheshtore per gjithe Shqiptaret kudo qe jane.....Majlinda edhe sot na beri krenare.

vdes Ganija me e perzi pak me politike.:)

urime Majes

Ganimet
21-04-2016, 21:09
Citim: shoku Isa Mustafa deshi qe ket gitore t'ia atriboj QEVERIS SE TIJ :)Lara-lara i thonin nė Kosovė, por sot ai ngritet si flamur kampioni nė mes tė Rusisė.
Natyrisht se i gezohemi ,por realisht ky flamur nuk ka as gjė kombetare...ėshte nji Kosove qe ka heq 'dore' me vullnetin e vet nga: Malsia,Lugina dhe nga Ilirida dhe nga Bajram Curri ,VuCiDole.

Ganimet
21-04-2016, 21:12
vdes Ganija me e perzi pak me politike.:)

urime Majes:) por jo veq majes!
Pak edhe me politik u nis dhe ashtu do bitiset :P

3d1
21-04-2016, 21:14
Bravo Majlinda.

CERMENIKASI
21-04-2016, 21:27
Shkurt dhe shqip " i lumtė".
Urime Majlindes

Puhiza
21-04-2016, 21:44
Zemra mal..
Rrofsh Majlinda per keto emocione qe na dhuron.

Samiu
21-04-2016, 21:49
I lumte kesaj cupes. Vertet te bene te jesh sadopak krenare. Suksese te metjutjeshme Majlinda.

Ēaushi
21-04-2016, 21:51
-bravo-``shqipe``-bravo-

Urime Majlindės qė ia ngriti emrin dhe vlerėn kaq lart, shtetit tė ri, Kosovės !

``respect``

COB
22-04-2016, 00:59
Urime Majlinda, krenare me tė. InshaAllah do tė ketė shancė edhe tė fitoj nė Lojėrat Olimpike.

Prishtinasi
22-04-2016, 20:41
Trupat ushtarake ruse duke nderuar flamurin e Kosovės gjatė intonimit tė himnit tė Republikės.

Lara-lara i thonin nė Kosovė, por sot ai ngritet si flamur kampioni nė mes tė Rusisė. Kosova megjithatė do tė bėhet me tė rinj e tė reja si Majlinda Kelmendi - heronjė modern tė Republikės.
Rusėt nderojnė flamurin e Kosovės

http://www.first-channel.tv/wp-content/uploads/2016/04/image-933x445.png

Shqipe, a din gja kur ndodhi kjo, a cfare kampionati ishte ?

e panjohura
22-04-2016, 21:06
Shqipe, a din gja kur ndodhi kjo, a cfare kampionati ishte ?Ku jetoni Ju? Ka ndodhur ne vitin 1000 para para eres se re :(

Gon!
22-04-2016, 23:59
Urime qikes...

Loreal
23-04-2016, 18:37
Urime Majlinda :)

https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xpa1/v/t1.0-9/13062212_1174272462597687_6246640327191475368_n.jp g?oh=0ddade249727d2c09235e952c5d0630c&oe=57BD6322

Rina
23-04-2016, 21:48
https://www.youtube.com/watch?v=0IEH95ZEUSw

Akrepi
23-04-2016, 21:56
Dėgjova se flamuri qėnka ngritur mbas kėrcėnimit tė Putinit se do vinte ta vendoste vet po mos ta vendosnin.

Samiu
23-04-2016, 23:12
Dėgjova se flamuri qėnka ngritur mbas kėrcėnimit tė Putinit se do vinte ta vendoste vet po mos ta vendosnin.

Tani sapo e ndegjova dhe une nga njeri anetar i grupit ne konference per shtyp. Trajneri ishte me duket...
Ai tha se, Putin ka thene; " ..nese nuk lejohet te vendoset Flamuri i Kosoves, une do t'shkoj e ta vendos vet."
Mua tani do me interesinteresat se cka e shtyri ate ta bej nje deklarate (kercnuese) te tille?

Puhiza
25-04-2016, 03:04
Urdhri i Putinit: Ngrini flamurin e Kosovės ose do tė vij ta ngre vetė”
Autori: Lajmi.net Sport0:09, 25 April 2016
 Vladimit Putin
Trajneri i Majlinda Kelmendit, Driton Kuka, pas mbėrritjes nė Prishtinė, gjatė konferencės sė dhėnė pėr mediat, ka rrėfyer detajet e ngritjes sė flamurit dhe intonimit tė himnit tė Kosovės nė Rusi.

Kuka tha se ka qenė ndėrhyrja e drejtpėrdrejtė e presidentit rus, Vladimir Putin, ajo qė ka bėrė tė respektohet siē duhet fituesja.Sipas tij, Ministria e Jashtme Ruse nuk do tė lejonte simbolet shtetėrore kosovare nė kėtė kampionat, mirėpo Putin ka kėrcėnuar se nėse nuk realizohet e drejta e ekipit kosovar, ai do tė shkonte vetė qė tė vendoste flamurin kosovar.“Putini ka qenė dakord pėr tė vendosur flamurin e Kosovės, por Ministria e Jashtme e kishte ndaluar kėtė, ndėrsa Putini ka thėnė se vetė do ta vendosė nėse nuk e vendosin ata”, tha Kuka./kosovapress

Puhiza
25-04-2016, 03:08
Tani sapo e ndegjova dhe une nga njeri anetar i grupit ne konference per shtyp. Trajneri ishte me duket...
Ai tha se, Putin ka thene; " ..nese nuk lejohet te vendoset Flamuri i Kosoves, une do t'shkoj e ta vendos vet."
Mua tani do me interesinteresat se cka e shtyri ate ta bej nje deklarate (kercnuese) te tille?

me sa di une Putini eshte vete xhudist. Nder arsyet e shumta them qe do e kete bere edhe nda dashuria qe ka ai pikerisht per kete sport.

Rina
25-04-2016, 09:41
Perballja e Majlindes me francezen..dhe ne fund qe degjohet "himni mbare-territorial shqiptar" te ka lali shpirt, te ka lali xhan... jasha mandi i nishtulles lol. Mbase edhe kjo kenge eshte preferenca e putinovit. :p

https://www.youtube.com/watch?v=B-N66GDGH-A

Ragnar
25-04-2016, 09:50
Me ka ardh inati qe kan lshu kenge magjupi per kete dite te rendesishme :)

Rina
25-04-2016, 09:55
Dy jane mundesite, o e kane perzgjedhur se i pelqen Putinit o e kane perzgjedhur ne baze te numrit te klikimeve, 187 milione i kish. Une mendoj qe eshte e para, Putini e degjon cdo dite, se 187 milione ska mundesi te behen ndryshe :D

Ragnar
25-04-2016, 09:58
Rina nese nuk e ke dite, edhe ne bazen tone ne Afganistan, ne radiot afgane e leshojn shpesh, heren e pare kur e pata degju u pata habite :)

Nime kur don me naj qit naj qaj rusi mu edhe Netes po vijm ne Germi e pot pim pot knaqem :)

Rina
25-04-2016, 10:01
Kur te doni bre, se a veshtire me qit caj rusi e uje pusi a :p

e panjohura
25-04-2016, 10:02
Po Ju mos pritet qe do ta degjonit kengen:
Moj Serbi moj shtrige e vjeter?
Kryesore flamuri u ngrit,himni u degjua dhe kenga e kujt do qoft,ishte SHQIP.....:)

Ragnar
25-04-2016, 10:02
Po de po a je te pa Nete, thote kur doni a menjeher dul offline, mos u tut se nuk ta hargjojm ujin :)

Rina
25-04-2016, 10:06
Po Ju mos pritet qe do ta degjonit kengen:
Moj Serbi moj shtrige e vjeter?
Kryesore flamuri u ngrit,himni u degjua dhe kenga e kujt do qoft,ishte SHQIP.....:)

Pasha nanen vec se kane bo nervoz putinin mjaftueshem se e kish lshu edhe ate kenge. Dicka s'o puna mire atje.

Loreal
25-04-2016, 10:09
Hahahah isha duke qeshur me ,se edhe une u bana nervoz kur e degjova ate kenge acaruese te ka lali xhan:P

Lumi, ne germi e gjete ti me pi qaj rusi ,ec aty ni dreke na qerosish ti si pareli i madh qe je :D

Ragnar
25-04-2016, 10:12
Ku po doni oj Nete se nuk e kam problem une, po kjo Rina o e ka burrin xheloz o eshte shume e bukur e tutet qe pe ha dikush :)

Rina
25-04-2016, 10:15
Te dyjat kapak Lum `lol`

Ragnar
25-04-2016, 10:18
A pe sheh moj Nete sbon me kan e bukur ne dite sotit, kjo Rina eshte rrush me mend e meqme, edhe koka pak e bukur, thote burri i saj ik mos dil se ma merr dikush All in one :)

Loreal
25-04-2016, 10:23
-qesh--qesh-Lumi me neve nuk e xhelozon burri,se jemi miq te mire,sa per bukuri nuk guxon me e nguc askush se ty si badigard te kemi ,ishalla na vvjen edhe e panjohura:d:

Rina
25-04-2016, 10:25
-qesh--qesh-Lumi me neve nuk e xhelozon burri,se jemi miq te mire,sa per bukuri nuk guxon me e nguc askush se ty si badigard te kemi ,ishalla na vvjen edhe e panjohura:d:

`lol` jo bre se ndihet tani Lumi si pasha i Stambollit, nuk del ky vec me femra :p

Ragnar
25-04-2016, 10:26
Nete krejt krejt te sendi bukur nuk garantoj e kam pike te dobt, qe thote populli nata ispat nuk ka :) me terrohen syt, e tani duhet me lan Burrin e Rines pa Rine :)

Tani ja leshoj kengen te Majlinda o Rina rina ti je veq e imja, e imja je ti :)

Loreal
25-04-2016, 10:34
Lumi,as mos provo me i qerru syte,se te del Rina Majlinda nr 2 mbushu mend o bir-pis---qesh-

Ragnar
25-04-2016, 10:38
Nete e di qe Rina edhte femer e veshtire me mentalitet te rend e tyneherit po bash qesi te veshtira mi kana zemra qe si trembet syri :)

Kur e vetshin perpara nje plak qa duhet mi na grues, thojke rahmetlia grues edhe vendin ku ulet duhet me ja rreh, hahahaha

Rina
25-04-2016, 10:39
Kthenu ne teme, forumiste te nderuar, mos dilni jashte teme. Kaloni mire.

Ragnar
25-04-2016, 10:41
Oj Rina po ne teme jemi, duhet ket gezim te majlindes me perjetu dyqysh, mos u tut se nuk pot marrim qy :)

Loreal
25-04-2016, 10:42
Kthenu ne teme, forumiste te nderuar, mos dilni jashte teme. Kaloni mire.

Rina rrime ,shuqur ra kjo teme e u pame``pelqesh````perqafim````perqafim``

Se ika edhe une me hanger bukin klm ju:)

Ragnar
25-04-2016, 10:44
Oj Nete Rinen e nguci veq qe e ka emrin e lezetshem se nese bazohna ne germat e saj ma para e ngacmoj Majlinden se sa keta qaq e shtire qe doket :)