PDA

View Full Version : Grushta nė derbin e kryeqytetit, plagoset drejtori sportiv i Partizanit


Mandi
05-05-2016, 15:11
https://m.youtube.com/watch?v=ONk6PGT34m4

Derbi i kryeqytetit mes Partizanit dhe Tiranės ka degjenruar nė dhunė nė pėrfundim tė ndeshjes. Disa persona janė konfrontuar fizikisht duke goditur njėri -tjetrin nė fushėn e lojės.
Nė aktet e dhunės janė pėrshirė edhe drejtues tė dy klubeve respektive, ku ėshtė parė i gjakosur drejtori sportiv i Partizanit Dritan Dervishi.
Forcat e rendit kanė ndėrhyrė pėr tė qetėsuar situatėn, duke shoqėruar 9 persona.
Takimi u pėrshi nga incidente edhe gjatė 90 minutave ku tifozėt e Partizanit reaguan ndaj njė provikimi duke thyer stolat e stadiumit.
Sida u mbyll 2-2, ku pėr Tiranėn shėnuan Muēa dhe Bakaj, ndėrsa pėr tė kuqtė realizuan Sukaj dhe Fili nė sekondėn e fundit tė ndeshjes.
Policia ka shoqėruar drejtorin teknik, Devi Muka dhe 9 tifozė.

Oranews

Mandi
05-05-2016, 15:15
Kafshet dhe mbeturinat ne aksion

https://m.youtube.com/watch?v=BOd3VDoU6BQ

Mandi
09-05-2016, 00:09
Dhunė gjatė ndeshjes Pogradeci - Luftėtari

https://www.youtube.com/watch?v=FdS2dyM4ODY

Mandi
09-05-2016, 00:21
Dhunė gjatė ndeshjes Korabi - Kastrioti

https://www.youtube.com/watch?v=BfjpguQMLU0

SystemA
09-05-2016, 10:39
Dhunė gjatė ndeshjes Korabi - Kastrioti

https://www.youtube.com/watch?v=BfjpguQMLU0

Dhe akuzojme serbet(duke filluar nga mua i pari) qe ulerisnin.....ubije skiptari.
FYTYRA e VERTETE e JONA.

Por bishat jane leshuar nga kafazi dhe nuk i fut dot me ne GULAGE.
Ndersa te tjeret u EDUKUAN me.....MASA DRAKONIANE dhe kqyri SOT.

https://www.youtube.com/watch?v=S4E6QZQGAjs
2.06 tifozat kundershtare vetem qeshin.

Mandi
11-05-2016, 01:44
Tiranė, arrestohet presidenti i klubit "Kastrioti

Presidenti i ekipit tė Futbollit tė Kastriotit ėshtė arrestuar nga Policia e Tiranės pasi akuzohet se nė orėt e mbrėmjes sė tė hėnės ka dhunuar gazetarin sportiv Eduard Ilnica.

Ngjarja ndodhi nė ambientet e njė lokali nė kryeqytet nė zonėn e “Zogut tė ZI”. Vetė gazetari mėsohet tė ketė deklaruar para efektivėve se ėshtė dhunuar nga drejtuesi i klubit tė “Kastriotit”. Alban Vogli i arrestuar tashmė, pritet tė hedhė mė shumė dritė mbi kėtė ngjarje pas marrjes sė tij nė pyetje.

Ndėrkohė, sipas dėshmisė sė gazetarit sportiv, ai ishte duke pirė njė kafe me miqtė dhe me pėrfaqėsues tė klubit “Korabi”. Ai thotė se nė momentin qė ėshtė drejtuar pėr tek makina e tij, disa persona i janė afruar dhe e kanė goditur. Mes tyre, Ilnica ka arritur tė identifikojė edhe presidentin e “Kastriotit” Alban Vogli.

Por pikėnisja e dhunės ndaj gazetarit tė sportit duket se ka qenė njė status i tij pas ndeshjes qė u luajt tė shtunėn nė Peshkopi, mes ekipit tė Kastriotit ndaj Korabit. Ilnica ka akuzuar presidentin e ekipit krutan pėr dhunėn e tifozėve ndaj lojtarėve tė Korabit.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Mandi
11-05-2016, 01:45
Rrahja e gazetarit sportiv Eduart Ilnica

https://www.youtube.com/watch?v=msi6eCK-cjo

drague
12-05-2016, 08:32
Disiplina”: Presidenti i Kastriotit i ndalohet hyrja nė stadium 12 muaj

http://sport.oranews.tv/wp-content/uploads/2016/05/sherr-ne-stadium3-610x355.jpg

Dorė e hekurt e Komisionit tė disiplinės ndaj Korabit dhe qėndėrmbrojtėsit tė Tiranės, Gentjan Muēa. Pas dhunės sė rėndė nė stadiumin e Peshkopisė Disiplina ka vendosur qė Korabi nė edicionin 2016-2017 tė mos zhvillojė asnjė ndeshje nė stadiumin e vet, pra pėr njė sezon do t’i luajė takimet larg shtėpisė.

Ndėrkohė qė zyrtarėt e Kastriotit Gazmend Vogli dhe Alban Vogli janė pėrjashtuar 12 muaj nga ēdo stadium i vendit.

Pėr tu shkėputur njė moment nga dhuna, dhe pėr tė kaluar tek Tirana, vėrtetė drastike masa e ndėrmarrė nga Komisioni i Disiplinės ndaj njė prej lojtarėve kryesorė tė kėsaj skuadre. Gentjan Muēa ėshtė pezulluar pėr 12 muaj pėr shkak tė koreve qė intonoi duke ndezur tifozerinė nė pėrfundim tė derbit. Kėto kore janė cilėsuar si nxitje tė urrejtjes nga ana e 28 vjeēarit.

Pėr tu rikther tek dhuna e nė stadium, klubi i Pogradecit pėr shkak tė akteve tė rėnda tė kryer nga lojtarėt e skuadrės dhe zyrtarėt e klubit ndaj futbollistėve tė Luftėtarit dėnohem me zhvillimin e 4 ndeshjeve pa spektatorė, ndėrkohė qė 2 lojtarėt e Pogradecit Vangjel Zguro dhe Hermes Shkulaku janė ndėshkuar me 6 ndeshje pezullim secili.

Pėrsa i pėprket dy zyrtarėve tė klubit liqenor Altin Prifti dhe Elton Kllogjri masa e ndėrrmarė ndaj tyre nga ana e Komisionit tė Disiplinės ėshtė 10 ndeshje pezullim.

Ja vendimi i plotė i Komisionit tė Disiplinės:

1.Lojtaret e FC Kevitan, Eridion Vataj, Emirjon Hajdari, Aldi Pjetri Elio Rapo dhe Arnold Hyseni, per dhune ndaj zyrtareve te ndeshjes dhe kundershtareve, bazuar ne nenet 22, 48/1/e; 49/1/b te KDS, denohen secili me perjashtimin nga te gjitha veprimtarite futbollistike per 36 muaj;
2.FC Kevitan, pėr sjellje jo sportive duke ushtruar dhune ndaj zyrtareve dhe lojtareve te ekipit kundershtar, bazuar ne nenin 28, 56/1 te KDS, denohet me perjashtim nga veprimtarite futbollistike per sezonin Futbollistik 2016-2017.
3.Detyrimin e FC Kevitan, te paguaje demin e shkaktuar ne ambjentet e Stadiumit te Qytetit te Gramshit ne masen 150.000 lek;
4.KF Pogradeci, per mos permbushjen e pergjegjesive ne organizimin e ndeshjes, bazuar ne Nenin 65/3/a te KDS, denohet me zhvillimin e 4 ndeshjeve pa spektatorė.
5.Zyrtari i KF Pogradecit, Gentian Stojku, per sjellje ofenduese ndaj zyrtarit te ndeshjes, bazuar ne Nenin 56/1/a te KDS, pezullohet per dy ndeshje nga aktiviteti;
6.Lojtariete KF Pogradecit, Vangjel Zguro dhe Hermes Shkulaku per goditje me grusht ndaj kundershtarit, bazuar ne Nenin 48/1/e te KDS, denohet me 6 ndeshje pezullim secili;
7.Zyrtaret e KF Pogradeci, Altin Prifti dhe Elton Kllogjri, per goditje me grusht ndaj kundershtarit, bazuar ne Nenin 48/2/b te KDS, denohen me 10 ndeshje pezullim secili;
8.KF Korabi, per lejim te hyrjes ne fushe te spektatoreve pas perfundimit te ndeshjes, duke shkaktuar grindje dhe goditje me ekipin kundershtar, ne baze te Nenit 12 dhe 66 te KDS, denohet me ndalimin e zhvillimit te ndeshjeve ne stadiumin e qytetit te Peshkopisė, per sezonin futbollistik 2016-2017.
9.Zyrtarėt e KF Kastriotit, Gazmend Vogli dhe Alban Vogli, per nxitje te akteve te dhunes dhe perfshirje ne grinde, ne baze te Nenit 11/1/e, 50, 52/1, 136/1/a te KDS, denohen secili me ndalimin e hyrjes ne stadiume per 12 muaj dhe gjobe ne masen 150.000 leke.
10.Lojtari i K.F Tirana, Gentian Muēa, pėr nxitje publikisht tė urrejtjes, bazuar ne Nenin 52/1, te KDS pezullohet per 12 muaj nga aktiviteti.
11.K.F Laēi, per sjelljen e gabuar te spektatoreve duke hedhur mjete ndezese ne fushe pa shkaktuar akte dhune, denohet me njendeshje pa spektatorė, bazuar ne Nenin 66/3/ate KDS;
12.Ekipi i Elbasanit U17, per hedhje te sendeve te forta ne fushe me pasoje nderprerjen e lojes, denohet me ndalimin e zhvillimit te kater ndeshjeve pa spektator ne stadiumin perkates ne baze te Nenit 66/3/bte KDS;
13.Lojtari I KF Vlora U17, Mateo Mataj, per goditje me shkelm te kundershtarit, denohet me 5 ndeshje pezullim nga aktiviteti ne baze te Nenit 48/1/e te KDS;
14.K.F. Porto U19, per mosparaqitje ne ndeshjen kunder K.F Tirana U19, ne bazeteNenit 55 te KDS, denohet me humbjen e ndeshjes ne tavoline me rezultatin 3-0.
15.K.F. Bylis U19, per mosparaqitje ne ndeshjen kunder K.F Flamurtari U19, ne baze te Nenit 55 te KDS, denohet me humbjen e ndeshjes ne tavoline me rezultatin 3-0.
16.K.S. Vlora U19, per mosparaqitje ne ndeshjen kunder K.F Tirana B U19, ne baze te Nenit 55 te KDS, denohet me humbjen e ndeshjes ne tavoline me rezultatin 3-0.
17.K.F. Terbuni U19, per mosparaqitje ne ndeshjen kunder K.F Kukesi U19, ne baze te Nenit 55 te KDS, denohet me humbjen e ndeshjes ne tavoline me rezultatin 3-0.

Mano
12-05-2016, 18:05
Akoma keta qelbesirat e FshF-es favorizojne Partizanin. Ka lezet ti shikoh bardhe blute ne fushe. Keta akoma me te kuqe e me emrin Partizan sikur kan dal nga barku i Bellogradit.

LIRI E POPULLIT TORIONS, POSHT KOMUNISTET E KUQ :P Rrac e ndyr!:P

Mano
12-05-2016, 18:08
Rrahja e gazetarit sportiv Eduart Ilnica

https://www.youtube.com/watch?v=msi6eCK-cjo

Gjynah...Kafshe te Kafshatizuar. Shkon e rreh njeriun kot.

E rreh tjetrin per spital dhe denimi qe merr eshte 12 muaj mos lejimi i hyrjes ne stadium?

SystemA
13-05-2016, 01:17
Kur je shullaz nga kryet me mire rri urte....
Sbohen ca-lutem-