PDA

View Full Version : Kosova mėson kundėrshtarėt e saj nė Botėrorin 2018


drague
10-06-2016, 09:56
Kombėtarja kosovare e futbollit do tė jetė pjesė e Grupit I tė kualifikueseve europiane tė Botėrorit 2018. Vendimi ėshtė marrė nga Paneli i Emergjencave tė UEFA-s, i mbledhur pėr tė diskutuar kėtė ēėshtje pas pranimit tė Kosovės dhe Gjibraltarit nė FIFA.Paneli vendosi qė Kosova t’i bashkohej Kroacisė, Islandės, Ukrainės, Turqisė dhe Finlandės nė Grupin I, ndėrsa Gjibraltari do tė luajė ndaj Belgjikės, Bosnjė Hercegovinės, Greqisė, Estonisė dhe Qipros nė Grupin H.

Pėr ēėshtje sigurie, pėrfaqėsuesja e Kosovės nuk do tė lejohet tė luajė ndeshje kundėr kombėtareve tė Serbisė dhe Bosnjė Hercegovinės.

Kalendari i Grupit I do tė pėrditėsohet nė ditėt nė vazhdim.

COB
10-06-2016, 10:09
Ndeshjen e parė historike kundėr Finlandės nė Helsinki, do tė jem nė Stadium inshaAllah.

Synimi pėr kėtė grup, mos tė bėhemi si San Marino'ja sivjet. Vitet tjera do tė bėhemi shumė mė tė mirė.

SystemA
10-06-2016, 10:17
Ndeshjen e parė historike kundėr Finlandės nė Helsinki, do tė jem nė Stadium inshaAllah.

Synimi pėr kėtė grup, mos tė bėhemi si San Marino'ja sivjet. Vitet tjera do tė bėhemi shumė mė tė mirė.

Inshallah e mujne türkie...

COB
10-06-2016, 10:22
Inshallah e mujne türkie...

Inshallah. Ndeshjen e kaluar pėsuam 6 gola nga Turqit.

Ragnar
10-06-2016, 11:39
Une kisha me thene qe jemi bonus per ekipet e tjera, nafaka e tyre me rrit numer golash, ne e kemi Bunjakun qe gjithe familjen e ka sjell
per me lujt per Kosoven, sa te kemi ksi gjallesa jo sporti me shku perpara.

Pirati
10-06-2016, 12:15
nje e di, qe ne ndeshjen me Jukrajinen :D do te shkoj ti beje tifozin ne Kiew :D edhe nese nuk shenojne ata, te pakten nga hoteli aga from Lugina vs Ekatarina from Ukraina ``fumato``

drague
10-06-2016, 12:53
nje e di, qe ne ndeshjen me Jukrajinen :D do te shkoj ti beje tifozin ne Kiew :D edhe nese nuk shenojne ata, te pakten nga hoteli aga from Lugina vs Ekatarina from Ukraina ``fumato``

keni shije ju preshevaret`dance`

Pirati
10-06-2016, 13:05
keni shije ju preshevaret`dance`

Drague, po deshe te besh tifon, vetem lajmerohu me 09 tetore ishte ndeshja, ndersa te 07 zbarkojme ne Kiew... edhe tek oranget :D edhe ja fillojme, jemi ne, jemi neeeeeee :D dilni Ukrajinka ku jeni ju ? ``fumato``

kush ngjitet matane nga tribina, kur ndeshja mund te percillet edhe nga hotel kabina a ndonje jacuzzi :D

edhe ashtu nuk kane gjasa te fitojne perballe Ukraines, bile dikush te kthehet si golashenues -urra-