PDA

View Full Version : E para ėshtė ar pėr Kosovėn


Mandi
08-08-2016, 00:07
http://arkivi.peshkupauje.com/sites/default/files/styles/madhe/public/field/image/image_43.jpeg

Xhudistja kampione Majlinda Kelmendi ka fituar nė finale ndaj rivales italiane duke i dhėnė Kosovės medaljen e parė nė Lojrat Olimpike, dhe njė tė artė, duke e bėrė kėshtu tė shkėlqejė ky moment nė historinė e sportit tė Kosovės.

ODEON
08-08-2016, 00:24
Nje bravooooooo e madhe.

Esther
08-08-2016, 02:08
Urime Majlindes dhe Kosoves!

zirconium
08-08-2016, 02:12
Suksese, mu be qejfi vertete. :)

Po me beri pershtypje qe goca eshte 25 vjece. E mendoja me te vogel.

rolex
08-08-2016, 09:14
Nje lajm sensacional per gjithe shqiptaret kudo ne bote.

Ate qe nuk arrijne ta bej politika e ben nje vajze 25 vjecare me talent te jashtezakonshem. Emri i Kosoves sot per here te pare permendet nga te gjitha mediat boterore me superlativa.

Edhe ato shtete te cilat se kane njohur Kosoven si shtet sot jane te detyruar ta thone ''shteti i Kosoves''.

Zana
08-08-2016, 09:17
Urime Majlindes ... & suksese ne te ardhmen .

IronMan
08-08-2016, 10:13
Urime te perzemerta! E nderoi Kosoven dhe te gjithe shqiptaret! :)

Si Bora
08-08-2016, 11:16
Sa shume me emocioni kjo vajze. Urime!

3d1
08-08-2016, 11:58
Urime Majlinda.....Urime Kosove.
PS....me beri pershtypje qe nuk pashe flamur shqiptar ne ambjentin sportiv

lind
08-08-2016, 12:31
Urime dhe nje BRAVO e madhe per Majlinden.

Sopoti
08-08-2016, 13:36
Njerezit mendojne qe jemi nga Shqiperia ne fakt jemi nga Kosova.
M Kelmendi.


------------------
Sa me shum medalje,e suksese sportisteve Dardan.
Urime Majlindes.

Ma te madh gezim e kish percjell Halil Matoshi.

Pirati
08-08-2016, 16:29
... krenohu me Kusoven :D krenohu ``fumato`` ene me pröntaat, ene me Hushimin, o ani be ani :D

Fitore vertete e merituar e Majlindes, lotet e gezimit te saj mbreme paraqisnin perlat e verteta dhe eshte sinonim i vajzes qe me perkushtim, vullnet dhe sakrifice dhe pa perkrahje as shteti e as institucionale, arriti ta realizoj suksesin e enderres se saj.

Ju gezova shpirterisht fitores se saj dhe me erdhi shume mire ta shihja ate te gezuar per punen, mundin dhe perkushtimin e saj.

Ndersa atij gezimit fals institucional tu Kusov`s, vetem mund ti them me ate siē e shkruan Systema ; ecni atje, skajave, sepse falso edhte deri ne qiell larte.

Elushe
08-08-2016, 16:47
Shume urime vajzes.

derjansi
08-08-2016, 17:13
Urime Majlindes

100% edhe Nora merr medalje. Per her te par ne olimpiade morin dy medalje. U lumte

thirsty
08-08-2016, 18:25
Shume Urime Majlindes

Krenar :)

Serbi, dhe keta ta te tjeret te vdesin nga inati

Bad_Teacher
08-08-2016, 18:41
Bravo I qofte! Lart e me lart. :)

Si Bora
08-08-2016, 19:34
lajmet franceze sapo thane se Majlinda paska refuzuar disa nacionalitete vetem e vetem per te ngritur flamurin e Kosoves ne keto lojra olimpike.

se besoj te mos kete lotuar njeri per kete vajze..

3d1
08-08-2016, 19:42
lajmet franceze sapo thane se Majlinda paska refuzuar disa nacionalitete vetem e vetem per te ngritur flamurin e Kosoves ne keto lojra olimpike.

se besoj te mos kete lotuar njeri per kete vajze..
ndersa shqiperia refuzoi ne 2008 ti jepte nenshtesine shqiptare me motivacionin se nuk ka pritshmeri per rezultate te larta.....

Si Bora
08-08-2016, 19:44
ndersa shqiperia refuzoi ne 2008 ti jepte nenshtesine shqiptare me motivacionin se nuk ka pritshmeri per rezultate te larta.....

mua me shume se nje vajze plot talent me pelqen edhe karakteri i saj.. megjithese une qaj per hic gje ne lojrat olimpike... por me kete sme pushonin lotet...

_MALSORI_
08-08-2016, 19:51
sa keq..vertete ndihem keq kur shikoj qe cdo dite e me teper po i kontribuojme ndarjes ndermjet vetes..a thua jemi nje komb me i madh se kombi kinez dhe nuk ka dert qe te ndahemi ne katerqind copa..e dhimbshme kur sheh udheheqesit tane qe me mish e me shpirt mundohen ta bejne sa me te dukshme kete ngjarje..nuk gjej fjale tjeter veq po ju them se nuk keni pare asgje deri me tash ..te jeni te sigurte se rivalitetin me te madh do ta kemi nder veti e jo nder shkije apo cfaredo tjeter..
turp per ty majlinda ..turp per ty qe braktise kombin tend per te perfaqesuar nje multi etni qe brenda ka edhe romet e gabelet..edhe nese nuk do te te kishin perfillur fare autoritetet shqiptare ti duhej te ngulmoje te perfaqesoje kombin tend e jo kombin falls kosovaro - magjup..e dime qe askush nuk te ka perkrahur por me veprimin tend ti do tua kishe thyer turinjt gjithkujt qe te kishte dale ne rrugen tende drejt perfaqesimit te kombit tend..

qysh sot e mbrapa te mos na e qajne me me nderen kosovaro-magjupet per patriotizem e pallavra patriotizmi..te mos na e qajne me me nderen per luften per flamur a per komb..cdo dite e me shume po shihet sa e keni dashte flamurin dhe kombin shqiptar..

veq plisat e kosoves kane te drejte te krenohen per patriotizmin e tyre..plisat qe i thane jo cdo perfaqesie qe ndan kombin shqiptare..plisat qe mbajne gjalle ndjenjen kombetare kudo ku shkojne..te tjereve ju rrofte flamuri edhe rom qe e mbajne besa edhe mbi kulmet e shtepive..

_MALSORI_
08-08-2016, 20:01
ndersa shqiperia refuzoi ne 2008 ti jepte nenshtesine shqiptare me motivacionin se nuk ka pritshmeri per rezultate te larta.....

nuk paske informacion..majlinda ka perfaqesuar shqiperine ne olimpiaden e londres ..ka marre edhe burse olimpike nga komiteti olimpik i shqiperise ..perfaqesimi i saj ne londer nen flamurin kombetar kuq e zi ishte pothuajse diletante..ndoshta ka prite te perfaqesoje kombin kosovaro-magjup qe te marre medalje ari pasi nuk e duronte dot te ngrinte flamurin kuq e zi..

Pirati
08-08-2016, 21:00
Hahaaaa Malsor, ti apo ai Kastrioti i Myftarajve, kush kujt i vodhi mendim- shkrimin :D

por gabim e ke, te akuzosh Majlinden per gabimet e natyres organizative. Kjo eshte sportiste dhe po jep kontributin e saj me ate art sporti, qe e zoteron.

po te me mirrnin ne Olimpiade nga reprezentacioni shqiptar, do shkoja ne Rio di xhanair :D edhe shume me shume kundershtaret se ato te Majlindes i kisha rrezuar ne horizontale ``fumato`` -qesh- nuk eshte me rendesi medalja e arit o e brronxes :D

3d1
08-08-2016, 21:01
nuk paske informacion..majlinda ka perfaqesuar shqiperine ne olimpiaden e londres ..ka marre edhe burse olimpike nga komiteti olimpik i shqiperise ..perfaqesimi i saj ne londer nen flamurin kombetar kuq e zi ishte pothuajse diletante..ndoshta ka prite te perfaqesoje kombin kosovaro-magjup qe te marre medalje ari pasi nuk e duronte dot te ngrinte flamurin kuq e zi..

nenshtetesine nuk e ka mare nga kom. olimpik.....
ndersa persa i perket flamurit normal qe do ngrihej i kosoves por ishte e pafalshme si per Majlinden ashtu edhe per ata pak tifoze e perfaqesues qe nuk shpalosen flamurin shqiptar identitetin e kombit

_MALSORI_
08-08-2016, 21:14
Hahaaaa Malsor, ti apo ai Kastrioti i Myftarajve, kush kujt i vodhi mendim- shkrimin :D

por gabim e ke, te akuzosh Majlinden per gabimet e natyres organizative. Kjo eshte sportiste dhe po jep kontributin e saj me ate art sporti, qe e zoteron.

po te me mirrnin ne Olimpiade nga reprezentacioni shqiptar, do shkoja ne Rio di xhanair :D edhe shume me shume kundershtaret se ato te Majlindes i kisha rrezuar ne horizontale ``fumato`` -qesh- nuk eshte me rendesi medalja e arit o e brronxes :D

nuk me intereson cka ka thene kastrioti apo myftarajt..kam mendimin tim qe nuk me intereson nese ty te duket i vjedhur apo jo..behu me serioz..ngele vetem duke hapur dhembet..

_MALSORI_
08-08-2016, 21:19
nenshtetesine nuk e ka mare nga kom. olimpik.....
ndersa persa i perket flamurit normal qe do ngrihej i kosoves por ishte e pafalshme si per Majlinden ashtu edhe per ata pak tifoze e perfaqesues qe nuk shpalosen flamurin shqiptar identitetin e kombit

nuk thash per nenshtetesine , thash per perfaqesimin e saj ne olimpiaden e londres 4 vite me pare..nuk ka rendesi a ja dha nenshtetesine komiteti olimpik apo presidenti..ajo ka perfaqesuar nje here shqiperine dhe ka marre edhe burse olimpike nga shqiperia..nuk ka rendesi nga cili institucion por ka rendesi fakti qe shqiperia ja dha mundesine te merrte pjese ne olimpiaden e londres..dhe rezultati i saj ishte shume zhgenjyes..duket nuk i ka pelqyer qe perfaqesonte kombin e vet..

Pirati
08-08-2016, 21:23
nuk me intereson cka ka thene kastrioti apo myftarajt..kam mendimin tim qe nuk me intereson nese ty te duket i vjedhur apo jo..behu me serioz..ngele vetem duke hapur dhembet..

rrofsh per mendimin tende, sa gjynaf qe nuk ta marrin per seriozisht, ty qe edhe goranet doje ne nje teme diku te na shisje per shqiptare ;)

Mano
08-08-2016, 22:48
Kosova eshte nje vote e dyte pro shqiptare per gjith shqiptaret ne Europe. Sportistet Kosovar jane nje mundesi tjeter e dyte per te gjith dashamiresit e sportit shqiptare. Nje kombetare e dyte per gjith shqiptaret kudo qe jetojne. Vertet ka flamur dhe hymn ndryshe nga ai i Shqiperise por ama te gjith e dine se jane shqiptare. Eshte e vertete qe flamuri qe pam te ngrihej dhe hymni nuk jane simbole qe perfaqesojne shqiptaret. Jo cdo gjarje e bukur ne jete vjene ne permasen dhe formen qe e duam ne. Nga nje here duhet ti jemi mirenjohes fatit te mire, dhe se gjerat e mira dhe te bukura vijne ne forma dhe kohe te ndryshme. Duhet te gezohemi per kete vazje e cila perfaqesoj si vehten ashtu edhe kombin e saj shqiptare me se miri ne kete aren nderkombetare. Te gjth e din qe ajo eshte Shqiptare. Te gjith e dine se Kosova eshte shtet me popull shqiptar. Flamuri dhe hymni jane kompromisa qe disa njerez ben per to fituar te gjith luften dhe jo vetem nje beteje.

Suksese vajzes, urime familjes, shokeve dhe gjith dashamiresve te sportit shqiptare qe u gezuan sado pak per arritjen e kesaj vazje.

Oqeani
08-08-2016, 22:51
Kosova e as sportistet as kombetare apo kushdoqofte nuk mund te jete diē e dyte shqipatare !
Opinioni juaj !

IronMan
08-08-2016, 23:07
sa keq..vertete ndihem keq kur shikoj qe cdo dite e me teper po i kontribuojme ndarjes ndermjet vetes..a thua jemi nje komb me i madh se kombi kinez dhe nuk ka dert qe te ndahemi ne katerqind copa..e dhimbshme kur sheh udheheqesit tane qe me mish e me shpirt mundohen ta bejne sa me te dukshme kete ngjarje..nuk gjej fjale tjeter veq po ju them se nuk keni pare asgje deri me tash ..te jeni te sigurte se rivalitetin me te madh do ta kemi nder veti e jo nder shkije apo cfaredo tjeter..
turp per ty majlinda ..turp per ty qe braktise kombin tend per te perfaqesuar nje multi etni qe brenda ka edhe romet e gabelet..edhe nese nuk do te te kishin perfillur fare autoritetet shqiptare ti duhej te ngulmoje te perfaqesoje kombin tend e jo kombin falls kosovaro - magjup..e dime qe askush nuk te ka perkrahur por me veprimin tend ti do tua kishe thyer turinjt gjithkujt qe te kishte dale ne rrugen tende drejt perfaqesimit te kombit tend..

qysh sot e mbrapa te mos na e qajne me me nderen kosovaro-magjupet per patriotizem e pallavra patriotizmi..te mos na e qajne me me nderen per luften per flamur a per komb..cdo dite e me shume po shihet sa e keni dashte flamurin dhe kombin shqiptar..

veq plisat e kosoves kane te drejte te krenohen per patriotizmin e tyre..plisat qe i thane jo cdo perfaqesie qe ndan kombin shqiptare..plisat qe mbajne gjalle ndjenjen kombetare kudo ku shkojne..te tjereve ju rrofte flamuri edhe rom qe e mbajne besa edhe mbi kulmet e shtepive..

dmth ti nga nje ane i shan kosovaret dhe nga ana tjeter e ndake nje pjese qe paska te drejte te krenohen per patriotizem!
Eshte e dhimbshme te lexosh shkrime te tilla dhe te mos kenaqesh me faktin qe ate titull e fitoi nje shqiptare. Eshte e dhimbshme qe akoma nuk e ke kuptu qe nese paraqitesh si sportiste e Kosoves dhe fiton titullin, do ti permbahesh atij emri dhe atij flamuri qe kane dhe nuk bon dot si te doje qejfi ty sepse je ne nje ngjarje nderkombetare qe ka rregulla! Eshte e dhimbshme qe ka akoma persona qe nuk kuptojne qe kur autoritetet shqiptare nuk te perfaqesojne, ti nuk njihesh nga askushi jasht per te marre pjese sipas rregullave (ndoshta eshte koncepti i rregullave qe nuk eshte e qarte per autorin). Eshte e dhimbshme qe ka akoma persona qe nisen nga ndjenjat e patriotizmit dhe shajne robt e vet.
Gjithashtu, dikush ti beje te ditur autorit qe ka vetem 1 fitues ne cdo gare dhe fakti qe nuk fiton sdo te thote qe nuk doje dhe e bone per inot te nacionalizmit fallco! Sikur nuk jemi ne ai popull qe sportistet tane i kryqezojme kur nuk dalin te paret dhe kur dalin te paret i perdorim per te treguar nacionalizmin tone qe ka marre dhene me kohe!

Semiku
09-08-2016, 00:33
Urime Majlindes dhe shtetit te Kosoves.
Arritje e madhe,olimpiada e pare dhe menjehere e Arit ... Kosova u barazua me Serbine me medalje ari ne Olimpiada :D
Edhe nje vertetim qe shqiptaret munde te arrijne suksese kulmore vetem ne sportet individuale,ne sportet kolektive ku duhet organizim dhe discipline nuk do te arrijme larte kurre.

Kosova ishte afer te fitoje Oscarin,Xhaka ne Arsenal,Era Istrefi pushton skenen muzikore ne bote,medalje ari ne olimpiad ... Kosova avangarde ne regjion.

murik
09-08-2016, 01:44
Eshte e vertete se ka pasur oferta nga disa shtete per ti perfaqsuar ato,sidomos Azebajxhani premtone 1 milion dollare per medalje. Mirepo kjo vajze vendosi te perfaqsoje kombin e vet sapo Kosova u pranua ne komitetin olimpik. Me pare pat perfaqsuar Shqiperine ne lojrat e Londres 2012. Kete fakt e permendin edhe komentatoret e ndryshem. Me ket rast reklame e mire i behet edhe Shqiperise pervec Kosoves. Urime kampione

Sopoti
09-08-2016, 05:55
Kosova e as sportistet as kombetare apo kushdoqofte nuk mund te jete diē e dyte shqipatare !
Opinioni juaj !

Kete s'arrijme te kuptojme.

Per dy dekada jo me shume do jene kundershtaret me te ashper,me ziliqaret(perderisa indetifikohen me flamurin hibrid).


Sportin Dardant e kane te trasheguar nga jugosllavt,kurse Albanezt jan per lloqe ,me bo t'mencmin,ironikun.

The.Mask
09-08-2016, 06:12
Ate cfare Shqiperia nuk arriti dot ta ben per 104 vite, Majlinda Kelmendi e beri vetem brenda 25 sekonda.

Turp Shqiperise, Turp politikese Shqiptare.

Fshatari
09-08-2016, 08:40
sa keq..vertete ndihem keq kur shikoj qe cdo dite e me teper po i kontribuojme ndarjes ndermjet vetes..a thua jemi nje komb me i madh se kombi kinez dhe nuk ka dert qe te ndahemi ne katerqind copa..e dhimbshme kur sheh udheheqesit tane qe me mish e me shpirt mundohen ta bejne sa me te dukshme kete ngjarje..nuk gjej fjale tjeter veq po ju them se nuk keni pare asgje deri me tash ..te jeni te sigurte se rivalitetin me te madh do ta kemi nder veti e jo nder shkije apo cfaredo tjeter..
turp per ty majlinda ..turp per ty qe braktise kombin tend per te perfaqesuar nje multi etni qe brenda ka edhe romet e gabelet..edhe nese nuk do te te kishin perfillur fare autoritetet shqiptare ti duhej te ngulmoje te perfaqesoje kombin tend e jo kombin falls kosovaro - magjup..e dime qe askush nuk te ka perkrahur por me veprimin tend ti do tua kishe thyer turinjt gjithkujt qe te kishte dale ne rrugen tende drejt perfaqesimit te kombit tend..

qysh sot e mbrapa te mos na e qajne me me nderen kosovaro-magjupet per patriotizem e pallavra patriotizmi..te mos na e qajne me me nderen per luften per flamur a per komb..cdo dite e me shume po shihet sa e keni dashte flamurin dhe kombin shqiptar..

veq plisat e kosoves kane te drejte te krenohen per patriotizmin e tyre..plisat qe i thane jo cdo perfaqesie qe ndan kombin shqiptare..plisat qe mbajne gjalle ndjenjen kombetare kudo ku shkojne..te tjereve ju rrofte flamuri edhe rom qe e mbajne besa edhe mbi kulmet e shtepive..


"...Kelmendi ka pasaportė shqiptare qė prej vitit 2010, e marrė me kerkesė tė Federatės Shqiptare tė Judo-s nga presidenti Xhelil Cibaku dhe sekretari i Pėrgjithshėm, Labo Capo".
......
"Nga sa duket Shqipėria dhe Federata Shqiptare e Xhudos e kanė mbėshtetur nė ēdo hap, pasi Majlinda Kelmendi ėshtė krenaria e kombit shqiptar.

Kelmendi ka titullin e lartė “Nderi i Kombit”, akorduar nga presidenti i Shqipėrisė nė vitin 2015, Bujar Nishani’’, tregon Arjula Cibaku, nė njė intervistė pėr “Newsbomb.al”, vajza e presidentit tė Federatės sė Xhudos, Xhelil Cibaku".
___________________________________________
http://www.telegrafi.com/zbardhet-e-verteta-e-nenshtetesise-se-majlinda-kelmendit/

Kurt
09-08-2016, 11:51
Me behet qejfi per ket vajzen, por pak me plas per ket krenarine tipike balkanse "patriotike".

Si Bora
09-08-2016, 12:39
harrojne qe kjo vajza e beri Kosoven ti degjohet emri dhe se beri Kosova kete.. ajo qe arriti kjo vajza jane mundi, sakrifica,puna e saj.

mua me ka emocionuar jashte mase. vajze qe meriton shume e me shume se kaq.

Hawk
09-08-2016, 13:48
Kufijte e sodit nuk jane vullneti i Shqiptarve jashta Shqiperise Londineze, bravo per Majlinden. Eshte nje vajze Shqiptare qe prezenton Shqiptaret ne nje ngjyre tjeter. Fatkeqsisht termin Sllav nuk arritem ta hoqim per Dardanine.

Ishte nje kohe qe sapo hapje gojen se je Shqiptar 1 miljon paragjykime ti ipnin, kohen e fundit ka ndryshu shume.

Edhe ne si popull 5 miljonsh qe jemi jemi te prire per krijime te komplekseve te regjionalizmit, paramendo te ishim si Gjermanet komb me 80 miljon. :p

3d1
09-08-2016, 15:11
Me behet qejfi per ket vajzen, por pak me plas per ket krenarine tipike balkanse "patriotike".

Nuk besoj se ka ndonje qe i thote vetes shqipetar e te mos jete gezuar per arritjen e Majlindes......nuk eshte e nevojshme te jesh patriot me krenari tipike ballkanase e te mos kesh nje shije te hidhur kur shikon qe mungon flamuri shqiptar ne salle.
Besoj se nuk eshte faji i Majlindes per kete por i atyre qe urdheruan qe te mos kete flamur shqiptar ne salle.
Prisja te shikoja Majlinden te festonte me te dy flamujt....ate te shtetit te kosoves dhe ate te kombit shqiptar.
Megjithate kjo nuk e zbeh aspak fitoren e saj si edhe ate cka ajo arriti te bente per Kosoven

Mano
09-08-2016, 16:46
Kjo per ata shqiptare te dashuruar me pederastet francez. Lexoni cfar bejne maskarenjt franceze pro serbe.


Olympics Rio 2016: First Kosovan medallist Kelmendi could face ban for drugs test refusal


Majlinda Kelmendi, Kosovo's first ever Olympic gold medalist, could face a ban on competition in France after she refused an unscheduled drugs test.

Both the International Judo Federation (IJF) and Kelmendi's coach confirmed on Monday that the 25-year-old had refused to take an out-of-competition drugs test while training in St Cyprien in France on July 16.

The IFJ said: "A control was done in June in France. The procedure is contested by the athlete and her coach and looks questionable at the level of the IJF."

However, it added that any sanction given would apply only in French territory.

Kelmendi's coach, Agron Kuka, insisted the test had been refused due to a perceived lack of authority by the person administering it, rather than because of any use of banned-substances.

Speaking to the Guardian, Kuka said: "The team was in the training camp in France and some person came and asked to do the doping control. But the person involved, she didn’t have any authorisation from WADA [the World Anti Doping Agency] or anyone. And that’s the end of the story.

"Then afterwards [the French] made a complaint somewhere and were trying to take the case to court or something... The Kosovan team were in discussion with the IJF the whole time because they are not going to go and give the blood or the urine to somebody who is not responsible. That is the end of the story, it’s nothing else.”

He added: "I don’t know the reason why they are making a big deal out of it. It’s nonsense.”


The incident potentially casts a shadow over Kelmendi's gold medal victory in the women's -52kg Judo event on Sunday, which was also Kosovo's first Olympic medal with the country represented for the first time at the Rio Olympics.

Kelmendi previously represented Albania at the 2012 Olympics in London, prior to the IOC's official recognition of Kosovo in 2014, exiting in the second round.

Pirati
09-08-2016, 17:54
harrojne qe kjo vajza e beri Kosoven ti degjohet emri dhe se beri Kosova kete.. ajo qe arriti kjo vajza jane mundi, sakrifica,puna e saj.

mua me ka emocionuar jashte mase. vajze qe meriton shume e me shume se kaq.

pikerisht, sepse vertete i ka arritur te gjitha me angazhimin personal dhe duhet te kete njeriu vullnet te forte dhe deshire te madhe per te arritur ne ato kushte qe stervite sportin. Pa harruar faktin tjeter, qe Judo ne vendet tjera ka nje konkurrence te madhe te stervitjeve dhe kualitetit qe kane.

Pastaj kjo eshte produkt vendor, ngaqe me trajner shqiptare dhe ne ato kushte pa kushte ka stervitur. Eshte sukses shume i madh dhe kam rrespekt. Ndryshe eshte per ata sportistet tjere, qe ushtrojne ne vendet qe kane standardin e me trajnere te njohur. Per kete bile mendoj qe edhe ne futboll, Shqiperia e edhe Kosova duhet te stopojne me ate importimin e futbollisteve, qe luajne jashte, por tu japin shansen atyre femijev e dhe talenteve qe kane perbrenda vendit, sepse ne kete menyre diskriminohen vete talentet qe jane aty.

Fshatari
11-02-2017, 18:21
Dominimi i Majlindės nė Paris bie nė sy edhe tė Federatės Ndėrkombėtare tė Xhudos (Foto)

Majlinda Kelmendi fitoi njė tjetėr medalje tė artė nė Grand Slamin e Parisit nė xhudo.
Kampionia olimpike nė kategorinė deri nė 52 kilogramė, ka vazhduar dominimin nė turneun e rėndėsishėm tė xhudos nė Paris, duke mposhtur nė finale japonezen Tsunoda.

Pėr triumfin e Majlidas, ka shkruar edhe faqja zyrtare e Federatės Ndėrkombėtare tė Xhudos, e cila ėshtė mahnitur nga suksesi i vajzės nga Peja, transmeton Lajmi.net.

“Fituesja e Lojėrave Olimpike, Kelmendi, ka vazhduar dominimin e saj tė pabesueshėm nė kategorinė deri nė 52 kg, duke fituar sėrish nė Grand Slamin e Parisit. Ajo triumfoi ndaj japonezes, Tsunoda, pėr tė fituar tė artėn”, shkruan nė Facbook IJF.
______________________________
http://telegrafi.com/dominimi-majlindes-ne-paris-bie-ne-sy-edhe-te-federates-nderkombetare-te-xhudos-foto/
_____________________________________

Kampione absolute ne kategodine e vete, zonjusha e Pejes eshte vertete e pamposhtshme; e sa per medalje, te gjitha jane te arta!

BLEDI_SH
11-02-2017, 21:17
Majlinda Kelmendi, e artė edhe nė Paris

Majlinda Kelmendi ka fituar njė tjetėr medalje tė artė, kėtė herė nė Paris, ku mundi nė finale japonezen Natsumi Tsunoda.

Xhudistja mė e mirė e vitit 2016 ka treguar se mbetet e tillė edhe nė kėtė vit, duke e nisur me njė sukses mėse tė merituar nė Paris.

Japonezja Tsunoda kishte mposhtur nė finale xhudisten tjetėr nga Kosova, Distria Krasniqi. Ndėrsa Kelmendi para se tė mbėrrinte nė kėtė finale, kishte triumfuar ndaj kanadezes Ecaterina Guica nė ēerekfinale dhe ndaj amerikanes Angelica Delgado nė gjysmėfinale.

/ Top Channel

Fshatari
20-04-2017, 17:03
Tjetėr sukses madhėshtor, Kelmendi e artė nė Evropian

Kampionia olimpike, Majlinda Kelmendi ka arritur edhe njė sukses tė madh nė karrierėn e saj.

http://www.adrienkrasniqi.fr/dok/Majlinda.jpg

Pejania arriti ta mposhtė bindshėm nė finale xhudistin ruse, Alesya Kuznetsova.
Kjo finale ishte deri nė kategorinė 52 kilogramė.

Kėtė sukses Kelmendi e arriti pėr herė tė tretė nė karrierėn e saj.

Kampionati evropian ėshtė mbajtur nė kryeqytetin e Polonisė nė Varshavė. /Telegrafi/
________________________________________________
http://telegrafi.com/tjeter-sukses-madheshtor-kelmendi-e-arte-ne-evropian/