PDA

View Full Version : Nje komb 2 kombetare


3d1
15-08-2016, 19:20
Ditė e zezė pėr Kombėtaren, 3 lojtarė ikin te pėrfaqėsuesja e Kosovės
Aug 15, 2016 0
Dita e sotme ka qenė ndėr mė tė kėqijat pėr Kombėtaren kuqezi. Pas pjesėmarrjes nė Euro 2016 dhe nė vigjilje tė eliminatoreve tė Botėrorit, tre lojtarė tė spikatur kanė lėnė fanellėn kuqezi pėr t’iu bashkuar asaj tė Kosovės.

Rashica-Shala-MehaKėshtu, Milot Rashica, sulmuesi anėsor mjaft premtues ka bėrė publik sot lajmin se ai zgjedh pėrfundimisht Kosovėn.

Rashica, u la jashtė listės sė De Biazit pėr Euro 2016, duke ngjallur pakėnaqėsi, jo vetėm te njė pjesė e publikut, por ndoshta edhe te vetė lojtari.

Megjithatė, ky i fundit tha se vendimi pėr tė zgjedhur Kosovėn nuk ėshtė njė vendim kundėr Shqipėrisė.

“Ėshtė njė vendim pėr Kosovėn sepse aty kam lindur dhe aty jam rritur”, ka thėnė Rashica sot.

Pas tij, ikin edhe dy mesfushorė tė tjerė, Herolind Shala dhe Alban Meha. Pėr tė parin lajmin e ka bėrė tė ditur vetė tekniku kuqezi, Xhani De Biazi, duke mos dhėnė arsye.

Por nisur nga minutazhi, Shala e gjen mė tė lehtė tė aktivizohet te Kosova sesa te Shqipėria. Gjithashtu, qarkullojnė zėra edhe pėr Alban Mehėn, i cili ka patur pėrplasje me FSHF-nė dhe vetė trajnerin De Biazi. panorama.com.al

jam une ketu....je ti aty ....o sa mire me ken shqiptar
tani te presim edhe ndonje kombetare te trete apo te katert...

Elian70
15-08-2016, 20:30
tema duhej te quhej nje komb tre kombetare se Majlinda Kelmendin e nxoren me origjine turke (e shprehur nga vete turqit)

Regina
15-08-2016, 20:37
tema duhej te quhej nje komb tre kombetare se Majlinda Kelmendin e nxoren me origjine turke (e shprehur nga vete turqit)


Vertet?!

Se mos eshte ndonje tallje kjo?

Tema; - shqiparet kane qene gjithnje te pecare, s'eshte per t'u habitur.

Elian70
15-08-2016, 20:43
Vertet?!

Se mos eshte ndonje tallje kjo?

Tema; - shqiparet kane qene gjithnje te pecare, s'eshte per t'u habitur.


ne fakt eshte e vertete se e lexova ne nje faqe facebooku dhe u cudita...s'kam pse tallem, madje po ironizoj njesoj kur Erdogani perdori parullen vellai i madh dhe vellai i vogel...

Regina
15-08-2016, 20:45
ne fakt eshte e vertete se e lexova ne nje faqe facebooku dhe u cudita...s'kam pse tallem, madje po ironizoj njesoj kur Erdogani perdori parullen vellai i madh dhe vellai i vogel...

Nuk e kisha fjalen per ty, por per thashethemet qe qarkullojne ne internet.

S'kam koment, vetem se me vjen cudi.

3d1
15-08-2016, 21:08
tema duhej te quhej nje komb tre kombetare se Majlinda Kelmendin e nxoren me origjine turke (e shprehur nga vete turqit)

nuk eshte cudi
perderisa nuk ka asnje foto me flamurin kombetar shqiptar gjate gares dhe ceremonive prite kur te thone edhe serbet ,egjyptianet,magjypet te njejten gje.....

The.Mask
15-08-2016, 23:05
Ende nuk e keni kuptu se Vokrri osht i derguari i serbeve per ti ndare Shqiptaret duke pare se bashk mund te arrim dicka.
Kjo kombetarja e Kosoves eshte bere qellimisht nga politikanet Shqiptar qe bashkpunojne me Beogradin per percarjen e Shqiptareve dhe me se shumti per zhdukjen e kombit Shqiptar.

Gon!
16-08-2016, 13:07
E kemi grupin shume te veshtire, na nevojiten shume perforcime qe te mos behemi gazi i botes :P

Pirati
18-08-2016, 18:42
Ukraine vs Kosovo 5:00pm Sunday 9th October TBC edhe ate ne Odessa.

Kjo eshte ti kerkosh FIFAS edhe ndeshjen e kthimit ta luajne perseri ne Ukraine, pastaj te lutesh qe ti bjere shorti edhe Shqiperise te luaj me Ukrainen :D dhe ne pritje te dal ndonje kombetareje te trete :D

Te besh edhe plazhin edhe te futesh aty kolonave te fansave ``fumato``

http://www.ukraineconnections.co.uk/odessa_street.jpg

BATO
18-08-2016, 19:16
sigurisht qe do te kete 2 kombetare, se miqte tane ia bene kushtetuten kosoves qe te mos bashkohet kurre me shqiperine...

se fundi edhe millosheviqin e nxoren te pafajshem...

Edvin83
18-08-2016, 19:20
Rroftė bashkim-vllaznimi! Rrofshin vllaznit serbė, e tė mbajmė marrėdhėnie tė mira me miqtė kosovarė e somalezė.

Kėshtu e deshėt, kėshtu po e bėjnė. E gėzofshin pavarėsinė nga shqiptarėt o shqiptarė. Mundėsisht edhe kėtė kombėtare ta ndajmė nė 3 pjesė, njė tė R.SH. tė veriut, njė tė Shqipėrisė sė Ulėt e mesme e njė tė R.SH. tė jugut.

Pirati
20-08-2016, 10:11
ti kishim bere te pakten gjerat tjera qe do ecnin bashke, kjo me futbollin eshte ne ligen e fundit te gjitha ligave te mundshme, qe do duhet te na brengoste.

SystemA
04-09-2016, 15:38
Keta turqit e MACEdonise i mujme DOT???

SystemA
04-09-2016, 16:24
Ukraine vs Kosovo 5:00pm Sunday 9th October TBC edhe ate ne Odessa.

Kjo eshte ti kerkosh FIFAS edhe ndeshjen e kthimit ta luajne perseri ne Ukraine, pastaj te lutesh qe ti bjere shorti edhe Shqiperise te luaj me Ukrainen :D dhe ne pritje te dal ndonje kombetareje te trete :D

Te besh edhe plazhin edhe te futesh aty kolonave te fansave ``fumato``

http://www.ukraineconnections.co.uk/odessa_street.jpg

Qekan shume SEKSI...kto

par
04-09-2016, 16:39
futbolli nuk perfaqeson me kombin por ca federata te korruptuara qe shesin gjize per djathe,

legjenda
04-09-2016, 18:25
tash kosova e ka kombetare e vet edhe shqiperia po ashtu siq jan austriake gjermane ni nje kombe dy kombetare edhe kosova e shqiperia kam mare shembull

legjenda
04-09-2016, 18:27
Ende nuk e keni kuptu se Vokrri osht i derguari i serbeve per ti ndare Shqiptaret duke pare se bashk mund te arrim dicka.
Kjo kombetarja e Kosoves eshte bere qellimisht nga politikanet Shqiptar qe bashkpunojne me Beogradin per percarjen e Shqiptareve dhe me se shumti per zhdukjen e kombit Shqiptar.
mos ja fut kot nuk vjen mire

xhori
04-09-2016, 18:39
mos ja fut kot nuk vjen mire

legjend ai e heq dhe ty te vjen keq

3d1
03-10-2016, 13:48
Bunjaki....
1-Flamuri i shqiperise mund te mos lejohet ne ndeshjen e radhes ne shkoder.
pas ndalimit ne Finlande ku nje pjestar i FKK therriste me megafon <flamuri jone eshte blu dhe jo kuq e zi> tashme kjo pritet te ndodh edhe ne shkoder

2-Per 3 futbollistet e thirrur nga De Biazi ne kombetaren e Shqiperise Bunjaki thote......u tremben nga konkurenca ne kombetaren e Kosoves prandaj shkuan me shqiperine

Do benin mire Tifozet Kuq e Zi ta sjellin ne vete kete injorant se paska lajthitur fare

Gon!
03-10-2016, 14:15
Po kush e ngon Albert Bunjakin bre..

Edhe n'Finlande ka pase presion mos me fut flamuj kuq e zi n'tribine, por tifozet prap i futen.. lere me ne Shkoder..

Pirati
05-10-2016, 19:53
Ca sot u nisen nga Switzerlandi te shikojne ndeshjen ne Shkoder. Me pyeten a do vish me ne ? ua ktheva, por deri ne Tirane, por do te ndaloja ke Tirona aty afer Qemal Stafes stadionit :D

Jukrajina, nuk pranon te luaj ne territorin e saj shkaku i Krimese, ishte nje moment i shkelqyer per te marr pjese ne kampionat :D bile edhe per te shenuar ndonje gol nga Odessa :D qe kur te kthehej njeriu ne shtepi, mbulohej e tera me aktivitetin rekreativo-sport-dashes ``fumato``

3d1
05-10-2016, 23:30
E njihni kete tipin? Eshte zyrtar i Federates se Futbollit te Kosoves. U be i famshem pasi zbatoi nje urdher te presidentit te FFK-se Fadil Vokrri, duke u shfaqur me megafon ne dore para ndeshjes ne Turku, Finlande-Kosove.Ai u beri thirrje tifozeve shqiptare, duke u kerkuar te mos mbanin flamuj kuqezi dhe simbole kombetare me pretendimin se ato i perkasin nje vendi te trete.
http://www.citynews.al/wp-content/uploads/2016/10/FB_IMG_1475621421999.jpg
Ky tip, ndoshta dhe 3-4 te tjere perfaqesues te FFK-se, do te shfaqen serish 2 ore para ndeshjes Kosove-Kroaci ne stadiumin “Loro Borici” te Shkodres per tu kerkuar shqiptareve te heqin flamujt kuqezi dhe simbolet kombetare. Pretendimi eshte i njejte, flamuri i kuq me shqiponjen e zeze dykrenore per te cilin derdhen gjakun per shekuj me radhe heronjte e Kosoves, nuk i perket Republikes se Kosoves dhe provokon ndjenja shoviniste te pakicat serbe, turke, boshnjake, rome etj. O FFK-ja, Fadil Vokrri dhe gjithe keta palacot me megafon, ndeshja nuk luhet ne Beograd, Kragujevac apo Subotice, luhet ne zemer te Shkodres. Nuk ka burre qe ka mbajtur veshur fanellen bardhezi te Partizanit te Beogradit, apo qe mban megafon ne dore, ti detyroje shqiptaret te flakin simbolet e tyre qe i kane lare me gjak. Nje qellimi te tille nuk ia dolen as serbet ne mes te Beogradit gjate ndeshjes Serbi-Shqiperi, duke angazhuar 5000 police e xhandare, e jo me taborret e mercenareve te FFK-se. Kosova edhe pse eshte nje republike me vete, perbehet ne mbi 90% te saj, nga shqiptare qe kane simbole kombetare flamurin e kuq me shqiponje dykrenare. Shqiptare, nuk ka rendesi nga jeni, Shqiperia, Kosova, Presheva, Ulqini, Shkupi, Tetova apo Ēameria, nesi i shihni keta palaēo me megafon ne dore, para dyerve te stadiumit “Loro Boriēi” tu bejne thirrje te hiqni simbolet kombetare,…. e dini vet zgjidhjen….Gjate ndeshjes se 5 shtatorit Shqiperi-Maqedoni ne Shkoder, nje nga parrullat me te bukura qe u perserit me shpesh ne stadium prej tifozeve kuqezi, ishte ajo: Kosova, Kosova zemra e Shqiperise.

Nje sugjerim per presidentin e FFK-se: Mos i fry ketij zjarri se do digjesh vet.
Besoj se ke harruar mbremjen e vjeshtes se 30 shtatorit 1987, kur ne stadiumin “Ushtria Popullore e Jugosllavise” te Beogradit, ndersa mbaje veshur uniformen e shkelqyeshme Adidas me ngjyrat bardh e zi te Partizanit, ta ulen koken 11 shqiptare te Flamurtarit te Vlores.
Vertet ata nuk mbanin bluza te shkelqyshme te markave prestigjioze ne bote, dhe mbase uniformat e trikotuara te kombinatit te tekstileve Berat, linin per te deshiruar, por kishin ngjyrat kombetare kuqezi.
Ate mbremje bere gjithēka ta nxirrje fitimtar krenarine serbe, Partizan i Beogradit. Fitove 11-metershin e golit te pare, shenove golin e dyte duke e festuar me grushtin lart drejt tifozeve GROBARI te Partizanit.
Gati e permbyse ndeshjen ne kater-pese raste te tjera flagrante, por Anesti Arapi u kthye ne nje barrikade duke mos ta dhene mundesine te shenoje dhe nje gol te trete.
Pastaj, pastaj erdhi Kushta me ate goditje “strahovi udarac” qe i beri te heshtnin 40 mije serbe ne ate stadium dhe te brohorisnin me gjithe shpirt 7 milione shqiptare te shperndare ne gjithe Ballkanin.
Ne te njejtin stadium ku kombetarja e Shqiperise u kthye ne nje tjeter mbremje vjeshte 14 tetor 2014, fiks pas 27 vitesh, na rezervuan nje pritje me te tmerrshme.
Ende me buēasin ne vesh thirrjet shoviniste te mbi 30 mije serbeve, qe kerkonin vdekjen e shqiptareve, ca me teper te shqiptareve te Kosoves.
Gjithe Serbia u mobilizua qe asnje flamur kuqezi apo simbol kombetar te mos futej ne stadiumin e Partizanit.
Por nuk i ndaluan dot, as Ismail Qemalin dhe as Isa Boletinin te futeshin ne stadium nga ajri, bashke me flamurin kuqezi.
Ata 11 vlonjate me bluza tekstili te Beratit, nuk fituan per te te mundur ty, as vetem per te na gezuar ne qe jetonim ne Republiken e Shqiperise, por per tu dhene krenari gjithe shqiptareve qe qendronin nen okupimin serb ne ish-Jugosllavi.

A eshte mundur te te ndalohet flamuri shqiptar ne shqiperi......
Nese kjo ndodh vertet ne Shkoder atehere ky komb ka pjerdhur

SystemA
09-10-2016, 00:08
Ca sot u nisen nga Switzerlandi te shikojne ndeshjen ne Shkoder. Me pyeten a do vish me ne ? ua ktheva, por deri ne Tirane, por do te ndaloja ke Tirona aty afer Qemal Stafes stadionit :D

Jukrajina, nuk pranon te luaj ne territorin e saj shkaku i Krimese, ishte nje moment i shkelqyer per te marr pjese ne kampionat :D bile edhe per te shenuar ndonje gol nga Odessa :D qe kur te kthehej njeriu ne shtepi, mbulohej e tera me aktivitetin rekreativo-sport-dashes ``fumato``

Mund te marri nje pike kosova????

SystemA
09-10-2016, 00:37
https://www.youtube.com/watch?v=-FL1r_b6img

Fiton ukraina....jo i sigurte.
PALAQO....ske marre mer