PDA

View Full Version : "Air Albania Stadium"


Angel69
06-01-2017, 23:35
Pershendetje miq te forumit! Ne kete teme te flasim e diskutojme gjithcka sa i perket stadiumit te ri “Arena Kombetare” ne ndertim e siper. Te sjellim info, foto, video sa te kemi mundesi ne kete teme. Aktualishte punimet po ecin me ritme te mira, madje ne disa segmente eshte hecur akoma me shume se ceshte projekti. Afati per te qene gati stadiumi i ri eshte qershori i 2018. Te shpresojme qe punimet te mbarojne ne kohe ...

Angel69
08-06-2017, 00:21
Superkupa e Europės nė ‘Arena Kombėtare’? UEFA jep ‘OK’UEFA zyrtarizon Shqipėrinė si njė nga shtatė kandidaturat finale pėr zhvillimin e Superkupės sė Europės nė vitin 2019.
Federata Shqiptare e Futbollit vetėm pak ditė mė parė plotėsoi tė gjithė dokumentacionin e nevojshėm tė stadiumit nė ndėrtim “Arena Kombėtare”, tė cilin ia dėrgoi qeverisė sė futbollit europian dhe tashmė merr zyrtarisht konfirmimin se mbetet njė nga kandidaturat pėr pėrballjen e pas dy viteve mes fitueses sė Champions dhe Europa League.
Stadiumi i ri qė po ndėrtohet nė kryeqytet nė truallin e “Qemal Stafės” konkurron pėr vendimin final me stadiumin e Tuluzės nė Francė, “Sammy Ofer Stadium” tė Haifas nė Izrael, “Astana Arena” tė Kazakistanit, stadiumin kombėtar tė futbollit “Windsor Park” tė Irlandės sė Veriut, “Arena Gdansk” nė Poloni dhe “Beshiktash Arena” tė Stambollit nė Turqi.
Komiteti Ekzekutiv i UEFA-s do ta shpallė kandidaturėn fituese mė 21 shtator. Punimet pėr ndėrtimin e stadiumit “Arena Komėtare” vijojnė me intensitet tė lartė.
Federata Shqiptare e Futbollit shpreson qė ta pėrurojė pikėrisht me finalen e Superkupės sė Europės stadiumin e ri, i cili po ndėrtohet me standardet me tė larta.

Angel69
13-06-2018, 11:22
Punime intensive te “Arena Kombėtare”, ja si duket streha kuqezi (Video)


“Arena Kombėtare” pritet tė jetė gati pėr kuqezinjtė e Panuēit nė fund tė vitit 2019 dhe punimet nė impiantin modern po ecin me ritme tė kėnaqshme.


FSHF nėpėrmjet njė video tė shpėrndarė nė Facebook ka bėrė tė njohur fazėn nė tė cilėn aktualisht ndodhet projekti, teksa shihen shumė pranė pėrfundimit disa nga tribunat e stadiumit.


Stadiumi ka marrė formė dhe pritet tė jetė streha qė kombėtarja meriton tė ketė nė eliminatoret pėr Europianin e ardhshėm.https://m.youtube.com/watch?v=pvmlUu8aOx8

AAO
13-06-2018, 11:43
Une e kam pa nga afer. Do jete stadium model me punime shume cilsore.

Ragnar
13-06-2018, 11:45
A thu edhe shqiptaret do e perserisin sikur maqedonet per super kupen e Europes, duke i leshuar dhomat me qira me cmime astronomike :)

AAO
13-06-2018, 11:47
A thu edhe shqiptaret do e perserisin sikur maqedonet per super kupen e Europes, duke i leshuar dhomat me qira me cmime astronomike :)

Ti si Shqiptar i Kosoves duhet ta dish mire sa here qe viziton plazhet e Shqiperise lol :D

Ragnar
13-06-2018, 12:15
Ti si Shqiptar i Kosoves duhet ta dish mire sa here qe viziton plazhet e Shqiperise lol :D

Une paguaj me shtrenjet, sepse e zgjedhi vet ku dua :)

Angel69
14-06-2018, 15:09
Une e kam pa nga afer. Do jete stadium model me punime shume cilsore.

Na sill ca foto kur te shkosh heren tjeter qe ta shikosh nga afer

Angel69
28-06-2018, 17:28
Veliaj, tur nė kantierin e Arenės Kombėtare me artistėt. Gaz Paja: CR7 s’do tė rrudhė mė buzėt


Shtėpia e re e Kombėtares shqiptare tė futbollit po merr formėn e plotė, e pavarėsisht debateve qė e shoqėruan fillimisht projektin e ndėrtimit tė saj, stadiumi vlerėsohet nga kryebashkiaku Veliaj si njė dėshmi konkrete e suksesit tė bashkėpunimit me sipėrmarrjen, pa shpenzuar asnjė qindarkė nga paratė e taksapaguesve shqiptarė.


Artistė e aktorė tė njohur tė skenės shqiptare, si Alfred Trebicka, Armando Bora, Artan Imami, Laert Vasili, Monika Lubonja, Gazmend Paja, etj., iu pėrgjigjėn ftesės sė kryetarit tė Bashkisė sė Tiranės, Erion Veliaj, i cili nė dėgjesėn e fundit pėr ēėshtjen e Teatrit tė ri Kombėtar i ftoi ata tė vizitonin kantierin e ndėrtimit tė stadiumit “Arena Kombėtare”, pėr tė parė nga afėr ecurinė e punimeve.
Arkitekti i njohur italian, Marco Casamonti i njohu artistėt dhe aktorėt me mundėsitė e mėdha qė ka krijuar ky lloj bashkėpunimi, pėr realizimin nė njė kohė tė shkurtėr tė njė vepre tė tillė moderne pėr sportdashėsit shqiptarė. Ndėrkohė, njė bashkėpunim i ngjashėm pritet tė ndėrtojė edhe Teatrin e ri Kombėtar.
Kryebashkiaku Veliaj falėnderoi artistėt qė pranuan ftesėn dhe u shpreh se Tirana dhe e gjithė Shqipėria do tė ketė njė nga stadiumet mė moderne nė Europė.
“Jam shumė i lumtur, qė bashkė me miq aktorė, qė kanė qenė pjesė e debatit konstruktiv pėr Teatrin e ri, patėm sot njė vizitė, sė bashku me Marco Casamontin, arkitektin e famshėm italian, qė jo vetėm ka projektuar, por edhe po e mbikėqyr deri nė detaje stadiumin e ri tė Tiranės. Ėshtė padyshim njė stadium nga mė modernėt sot nė Europė, nga rifinitura deri te koncepti bazė. Sot ishte vetėm njė tjetėr premtim i mbajtur pėr t’u treguar aktorėve se ēfarė potenciali dhe fuqie kemi me Teatrin e ri, qė besoj do tė jetė kantieri i ardhshėm, pas stadiumit, pėr Tiranėn”, tha ai.
Veliaj nėnvizoi mes tė tjerash se projekti i stadiumit kombėtar, ashtu si edhe ai i Teatrit tė ri janė dy projekte tė mėdha, qė do tė ishin tė pamundura tė realizoheshin me paratė publike, e mbi tė gjitha tė pėrfundoheshin nė njė kohė tė shkurtėr.
“Kemi njė stadium dhe njė projekt gjigant, i papėrballueshėm vetėm me kostot e shtetit, qoftė kjo qeveria apo bashkia, me njė partneritet privat, ku tashmė privati ka marrė njė hotel me 5 yje dhe ka filluar punėn, ndėrkohė publiku ka marrė njė stadium me vlerė 70 milionė euro”, tha kryebashkiaku.
Nė fund ai shtoi se kjo vizitė ishte e vlefshme, qė tė gjitha grupet e interesit tė pėrfshira nė debatin pėr Teatrin e ri tė kuptojnė se bėhet fjalė pėr projekte qė buxheti i shtetit i ka tė pamundura t’i financojė nė njė kohė tė shkurtėr.
I mrekulluar nga vizita nė kantierin e stadiumit tė ri, aktori i njohur Gazment Paja deklaroi jo pa humor se, tashmė as yjet e futbollit nuk do kenė mė arsye pėr tė mos ardhur dhe luajtur nė Shqipėri.
“Ishte njė guidė fantastike, ėshtė i bukur pa pėrfunduar, imagjino nė fund. Ia vlejti qė u bėmė me baltė. Unė i lutem kryetarit, qė ashtu siē na lejoi sot tė shohim ambientet, ta bėjė kėtė edhe me njerėz tė tjerė qė janė tė interesuar. Nuk kemi frikė tani se do tė rrudhė buzėt Ronaldo pėr kushtet, sepse i ka tė gjitha: vetėm eja, se u ngelet detyrė ēunave tani qė tė na zbardhin faqen”, tha Paja.

AAO
28-06-2018, 17:31
https://preview.ibb.co/b0PAPo/FB_IMG_1530187392659.jpg

lonely_lion
29-06-2018, 12:36
Veliaj, tur nė kantierin e Arenės Kombėtare me artistėt. Gaz Paja: CR7 s’do tė rrudhė mė buzėt


Shtėpia e re e Kombėtares shqiptare tė futbollit po merr formėn e plotė, e pavarėsisht debateve qė e shoqėruan fillimisht projektin e ndėrtimit tė saj, stadiumi vlerėsohet nga kryebashkiaku Veliaj si njė dėshmi konkrete e suksesit tė bashkėpunimit me sipėrmarrjen, pa shpenzuar asnjė qindarkė nga paratė e taksapaguesve shqiptarė.


Artistė e aktorė tė njohur tė skenės shqiptare, si Alfred Trebicka, Armando Bora, Artan Imami, Laert Vasili, Monika Lubonja, Gazmend Paja, etj., iu pėrgjigjėn ftesės sė kryetarit tė Bashkisė sė Tiranės, Erion Veliaj, i cili nė dėgjesėn e fundit pėr ēėshtjen e Teatrit tė ri Kombėtar i ftoi ata tė vizitonin kantierin e ndėrtimit tė stadiumit “Arena Kombėtare”, pėr tė parė nga afėr ecurinė e punimeve.
Arkitekti i njohur italian, Marco Casamonti i njohu artistėt dhe aktorėt me mundėsitė e mėdha qė ka krijuar ky lloj bashkėpunimi, pėr realizimin nė njė kohė tė shkurtėr tė njė vepre tė tillė moderne pėr sportdashėsit shqiptarė. Ndėrkohė, njė bashkėpunim i ngjashėm pritet tė ndėrtojė edhe Teatrin e ri Kombėtar.
Kryebashkiaku Veliaj falėnderoi artistėt qė pranuan ftesėn dhe u shpreh se Tirana dhe e gjithė Shqipėria do tė ketė njė nga stadiumet mė moderne nė Europė.
“Jam shumė i lumtur, qė bashkė me miq aktorė, qė kanė qenė pjesė e debatit konstruktiv pėr Teatrin e ri, patėm sot njė vizitė, sė bashku me Marco Casamontin, arkitektin e famshėm italian, qė jo vetėm ka projektuar, por edhe po e mbikėqyr deri nė detaje stadiumin e ri tė Tiranės. Ėshtė padyshim njė stadium nga mė modernėt sot nė Europė, nga rifinitura deri te koncepti bazė. Sot ishte vetėm njė tjetėr premtim i mbajtur pėr t’u treguar aktorėve se ēfarė potenciali dhe fuqie kemi me Teatrin e ri, qė besoj do tė jetė kantieri i ardhshėm, pas stadiumit, pėr Tiranėn”, tha ai.
Veliaj nėnvizoi mes tė tjerash se projekti i stadiumit kombėtar, ashtu si edhe ai i Teatrit tė ri janė dy projekte tė mėdha, qė do tė ishin tė pamundura tė realizoheshin me paratė publike, e mbi tė gjitha tė pėrfundoheshin nė njė kohė tė shkurtėr.
“Kemi njė stadium dhe njė projekt gjigant, i papėrballueshėm vetėm me kostot e shtetit, qoftė kjo qeveria apo bashkia, me njė partneritet privat, ku tashmė privati ka marrė njė hotel me 5 yje dhe ka filluar punėn, ndėrkohė publiku ka marrė njė stadium me vlerė 70 milionė euro”, tha kryebashkiaku.
Nė fund ai shtoi se kjo vizitė ishte e vlefshme, qė tė gjitha grupet e interesit tė pėrfshira nė debatin pėr Teatrin e ri tė kuptojnė se bėhet fjalė pėr projekte qė buxheti i shtetit i ka tė pamundura t’i financojė nė njė kohė tė shkurtėr.
I mrekulluar nga vizita nė kantierin e stadiumit tė ri, aktori i njohur Gazment Paja deklaroi jo pa humor se, tashmė as yjet e futbollit nuk do kenė mė arsye pėr tė mos ardhur dhe luajtur nė Shqipėri.
“Ishte njė guidė fantastike, ėshtė i bukur pa pėrfunduar, imagjino nė fund. Ia vlejti qė u bėmė me baltė. Unė i lutem kryetarit, qė ashtu siē na lejoi sot tė shohim ambientet, ta bėjė kėtė edhe me njerėz tė tjerė qė janė tė interesuar. Nuk kemi frikė tani se do tė rrudhė buzėt Ronaldo pėr kushtet, sepse i ka tė gjitha: vetėm eja, se u ngelet detyrė ēunave tani qė tė na zbardhin faqen”, tha Paja.

Nga 25 Milion u tha 40 Milion dhe tani po thuhet 70 Milion??? Do dali ajo qe kam thene une. U vendos dikur te behej per 25 milion Euro. U be dhe Tenderi.U shpall dhe fituesja. Pastaj u tha. Jo. Pastaj u tha jo,se nuk do UEFA.Nuk jep UEFA para. Pastaj u tha... Nuk jep as shteti. C'do bejme? U tha qe gjetem nje privat qe e nderton per 40 Milion. Tani thuhet qe do kushtoje 70 Milion. Ajo qe une ja kam thene dhe po e them prape. Sa te mbaroje stadiumi....shteti do paguaje kompanine ndertuese packa se kontrata ehste bere me koncension. Ketu do jemi dhe do e shohim. Nga 25 ne 40 ne 70 milion. Do i gjeje qeveria parate. Ja nje artikull nga nje kerkim i shpejte ne net.

http://jafaktet.al/thellesi/arena-kombetare-historia-e-nje-stadiumi-te-nisur-ne-vitin-2010

Ka dhe me shume, por kush rri merret me histori tani.

P.S.
AAO , kot te te pyes? Cfare profesioni ke? Si i ke vleresuar ti punimet qe jane cilesore? Me ate qe eshte thene ne fillim, stadiumi duhej te kishte mbaruar tashme ose te ishte ne perfundim.Por me c'duken bathet, si zor te mbaroje se shpejti.

AAO
29-06-2018, 12:47
Nga 25 Milion u tha 40 Milion dhe tani po thuhet 70 Milion??? Do dali ajo qe kam thene une. U vendos dikur te behej per 25 milion Euro. U be dhe Tenderi.U shpall dhe fituesja. Pastaj u tha. Jo. Pastaj u tha jo,se nuk do UEFA.Nuk jep UEFA para. Pastaj u tha... Nuk jep as shteti. C'do bejme? U tha qe gjetem nje privat qe e nderton per 40 Milion. Tani thuhet qe do kushtoje 70 Milion. Ajo qe une ja kam thene dhe po e them prape. Sa te mbaroje stadiumi....shteti do paguaje kompanine ndertuese packa se kontrata ehste bere me koncension. Ketu do jemi dhe do e shohim. Nga 25 ne 40 ne 70 milion. Do i gjeje qeveria parate.

P.S.
AAO , kot te te pyes? Cfare profesioni ke? Si i ke vleresuar ti punimet qe jane cilesore? Me ate qe eshte thene ne fillim, stadiumi duhej te kishte mbaruar tashme ose te ishte ne perfundim.Por me cduken bathet, si zor te mbaroje se shpejti.

Nuk e di nga i gjete kto shifra 25M?
Projekti qe ne fillim ka qene per stadium 22.500 mije spektatore me kosto 60 milion euro. Nga kto 60M , 40 milion do jepen nga PPP , 10 nga uefa dhe 10 tjera nga FSHF. Si afat perfundimi ka Marsin e 2019 , ndersa kulla perfundon ne 2020.

Une profesionin nuk e kam arkitekt , por kam nje mikun tim qe punon ne federate dhe me ndihmon gjithmone sa here kam nevoje per bileta dhe sa here qe kemi diskutuar per stadiumin me ka thene qe po perdoret material cilsor nga kompania qe ka marre persiper ndertimin e tij. Pastaj eshte dhe uefa qe e monitoron pothujase cdo 2 muaj me inspektoret e vet dhe normalisht nje stadium me cilesi te dobet ndertimi nuk merr licensen si stadium i kategorise 4'rt qe kerkon te marre AK!

lonely_lion
29-06-2018, 13:15
Nuk e di nga i gjete kto shifra 25M?
Projekti qe ne fillim ka qene per stadium 22.500 mije spektatore me kosto 60 milion euro. Nga kto 60M , 40 milion do jepen nga PPP , 10 nga uefa dhe 10 tjera nga FSHF. Si afat perfundimi ka Marsin e 2019 , ndersa kulla perfundon ne 2020.

Une profesionin nuk e kam arkitekt , por kam nje mikun tim qe punon ne federate dhe me ndihmon gjithmone sa here kam nevoje per bileta dhe sa here qe kemi diskutuar per stadiumin me ka thene qe po perdoret material cilsor nga kompania qe ka marre persiper ndertimin e tij. Pastaj eshte dhe uefa qe e monitoron pothujase cdo 2 muaj me inspektoret e vet dhe normalisht nje stadium me cilesi te dobet ndertimi nuk merr licensen si stadium i kategorise 4'rt qe kerkon te marre AK!

Pyete njehere, sa ofroi Serenissma si fituese? Po francezet e Bouygue sa afruan atehere t'a ndertonin? Se Koreanet e atehershem u terhoqen.

Sikur ne fillim ka qene afati/ideja te mbarohej ne tetor 2018.Keshtu u tha ne fillim.2 vjet e pak pune per ndertimin e stadiumit. Keshtu thuhet dhe ne keto linke

https://www.google.no/search?client=opera&hs=9zu&ei=XCA2W_K_GpGMmgWZ777ABg&q=arena+kombetare+mbaron+ne+tetor+2018&oq=arena+kombetare+mbaron+ne+tetor+2018&gs_l=psy-ab.3...4957.13627.0.13905.36.36.0.0.0.0.232.3275.2 1j10j1.32.0..2..0...1.1.64.psy-ab..4.28.2864...0j0i131k1j0i22i10i30k1j0i22i30k1j3 3i160k1.0.2oFkMtvlznQ
Dmth Kulla do mbaroje ne 2020? Nejse. Me e mira u befte.
Sa per kontrollet qe thua se ben UEFA......Me kujtohet ne Kohen e Ramiz Alise. Ne po ngordhnim per buke dhe OKB me duket, na akordoi cmimin me 1988 Cmimin per Ushqimin (Vendi i pare ne Bote). Te njejten gje me Ervin Ramen. U be [email protected] kala ne Tirane me pallatet qe j'u jepte leje Rama, vend e pa vend.....dhe bota e votoi si kryebashkiakun me i mire ne bote.

Por sic thashe. U befte e mira.

King Bardhyl
29-06-2018, 13:38
Thuhet qė do ndėrtohen pallate tė tjera pranė stadiumit. Nuk e di se sa i saktė ėshtė ky artikulli, megjithatė hidhini njė sy:
http://joq.al/artikull/391806.html

AAO
29-06-2018, 14:05
Thuhet qė do ndėrtohen pallate tė tjera pranė stadiumit. Nuk e di se sa i saktė ėshtė ky artikulli, megjithatė hidhini njė sy:
http://joq.al/artikull/391806.html

Kto jane kulla klienteliste si cdo gje tjeter ne Shqiperi. Flitet qe mbas ksaj kulle fshihet Vjollca Hoxha pronarja e topit. Po te ndiqni edhe linjen editoriale te topit bashkia s'para eshte pothujse asnjehere objekt sulmi , perkundrazi i behet jeohen vlersimit qe mori sheshi ne spanje , pazari ri ..etj etj.

Ps. lonely_lion , ndertimi stadiumit AK mund t'kete shume prapaskena dhe afera korruptive dhe jam i sigurte per kte , por une si tifoz i futbollit t'them te drejten sme intereson fare. Kemi 30 e kusur vjet qe jemi lag ne shi ne qemal stafen e vjeter , kemi 30 vjet qe ne pushim te pjeses pare njerzit pshurreshin ke hyrjet e stadiumit sepse s'kishte banjo...etj. E kupto sa te lodhur jemi , shyqyr qe po behet ky stadium te shohim nje ndeshje sic duhet me familje se deri dje ishim objekt talljeje nga mediat nderkombetare per nje stadium qe nuk plotesonte kurrfar standarti.

lonely_lion
29-06-2018, 14:12
Thuhet qė do ndėrtohen pallate tė tjera pranė stadiumit. Nuk e di se sa i saktė ėshtė ky artikulli, megjithatė hidhini njė sy:
http://joq.al/artikull/391806.html

King,per ato pallatet.... Ajo qe nuk i eshte thene akoma publikut shqiptar apo dhe popullit, eshte supriza.Pallatet nuk do jene vetem per ndertim. Do jene per te pare ndeshjet qyll dhe gjithashtu pallatet do perdoren dhe per aplikuar sportin avangarde, sportin e hedhjes se shurres me kallam nga pallatet drejt e ne nje legen ne mes te stadiumit.
Dikush ka dhene mendim dhe per hedhje [email protected] me pallaske. Mendohet qe parate e kostos se ndertimit te dalin kryesisht nga dy sportet e fundit.

lonely_lion
29-06-2018, 14:26
Kto jane kulla klienteliste si cdo gje tjeter ne Shqiperi. Flitet qe mbas ksaj kulle fshihet Vjollca Hoxha pronarja e topit. Po te ndiqni edhe linjen editoriale te topit bashkia s'para eshte pothujse asnjehere objekt sulmi , perkundrazi i behet jeohen vlersimit qe mori sheshi ne spanje , pazari ri ..etj etj.

Ps. lonely_lion , ndertimi stadiumit AK mund t'kete shume prapaskena dhe afera korruptive dhe jam i sigurte per kte , por une si tifoz i futbollit t'them te drejten sme intereson fare. Kemi 30 e kusur vjet qe jemi lag ne shi ne qemal stafen e vjeter , kemi 30 vjet qe ne pushim te pjeses pare njerzit pshurreshin ke hyrjet e stadiumit sepse s'kishte banjo...etj. E kupto sa te lodhur jemi , shyqyr qe po behet ky stadium te shohim nje ndeshje sic duhet me familje se deri dje ishim objekt talljeje nga mediat nderkombetare per nje stadium qe nuk plotesonte kurrfar standarti.

O ti AAO. Stadium si ai , Shqiperise nuk do i vije me. Nuk ben njeri ne bote stadiume ne mes te metropolit dhe pastaj i ve dhe ca pallate afer.Ti e gjykon problemin nga ana e shurres dhe nga amortizimi( thone ca e ca).Problemi i shurres,zgjidhet kollaj.Kush kapet duke shurruar i priten [email protected] te donin, mund te shembnin stadiumin Dinamo.Apo ky ishte/eshte modern ne krahasim me Qemal Stafen?Deri ca vite me pare njerezit jo vetem shurronin por dhe dhisnin tek muzeu kombetar si dhe tek tribuna e pallatit te kultures. Do ishte shume e shume me fitimprurese qe te beheshin riparimet perkatese dhe rregullimet e duhura dhe te vihej ne pune, por dhe shume e shume me ekonomike. Ai stadium kishte dhe nje piste atletike qe ky i riu me c'di une nuk e ka. Cdo bejme tani me atletiken? Do j'u bejme stadium te ri apo do ju themi shkoni vraponi tek stadiumi i [email protected]?Me kete kallaballik qe ka Tirana, me makina e njerez... do behet gangrene sa here qe ka ndeshje. Nje stadium i ri behej shume mire perfireri te Tiranes, duk i dhene zhvillim dhe asaj zone. Zgjidhja me parking sic u be ne qender te Tiranes... eshte katastrofe me vete. I heq makinat nga rruga dhe i fut nen toke, por per te vajtur ne parking prap do kalosh ne rruge.Pra rreth vicioz. Shqiptaret e kane ne gen. Shpikin ujin e ngrohet dhe vijne verdalle si pordha ne breke(aleate dhe me djallin kundra vellait te tyre po e po, lere me kunder mikut - se me armikun te ruajne leshte).Fyerja me e madhe qe mund t'i besh nje kombi eshte t'i thuash: J'u si komb,rroni momentin.Pra as te shkuar dhe as te ardhme.As histori,as tradite as te ardhme.Ha e dhit. Kafsheri. Dhe per kafshet,per t'i bere njerez, funksionon vetem dajaku.Kete ka bere bota me kohe. Ne duhet t'a bejme nje sekonde e me pare.Nuk mbahet ky popull me tabela emulacioni, por duke i varur ne shtylle ,bile dhe pa gjyq hic...dhe me keq sec beri ai qe iku e vdiq.C'ka treguar historia e ketij kombi te pakten 70 vitet e fundit? Ky popull dembel e ka ne gjak dhe ben me deshire spiunin,servilin,kriminelin,horrin, hajdutin,te poshterin, se sa te ndershmin, punetorin dhe trimin.Une qe i ka jetuar te dyja kohet...ateher dhe tani,cdo dite e me teper po me forcohet mendimi dhe besimi ne koke: AI qe vdiq si beri asgje letij populli me shume se c'kishte ai dhe vete populli ne gjak dhe ne gen.Po vemi 30 vjet te lire .... Pse jemi njesoj ne mos dhe me keq ne gen dhe ne veprime me periudhen qe kaluam?Pra na dilka qe nuk paska qene nje dru i shtrember qe na ka prishur stiven, por ishte huri me i shtrember,qe duke j'a ditur koken shtrembanikeve shqipo, gjeti menyren t'i vinte ne rradhen e shtrember qe merrituan.

King Bardhyl
29-06-2018, 15:17
Une vazhdoj te mos e kuptoj kete obsesion per te ndertuar ne nje zone kaq te vogel? Perse duhet me doemos ngucur pikerisht ne ate zone? Perse nuk i japin fryme Tiranes? Bulevardi i ri u be, perse nuk vazhdojne me ndertime atje?

Akrepi
29-06-2018, 15:22
Une vazhdoj te mos e kuptoj kete obsesion per te ndertuar ne nje zone kaq te vogel? Perse duhet me doemos ngucur pikerisht ne ate zone? Perse nuk i japin fryme Tiranes? Bulevardi i ri u be, perse nuk vazhdojne me ndertime atje?

Unė ty s'tė marr vesh fare, pėr te stadiumi thua qė do ndėrtohen kulla rreth e rrotull. (njė zot e di nga e nxjerr kėtė konkluzion)
Te Bulevardi i Ri ėshtė thėn hapur qė do ndėrtohen kulla dhe qėndra tregėtare pėrgjat tijė dhe ti thua pse nuk ndėrtohen.
Me njė llaf ēdo gjė anapolla ti.

King Bardhyl
29-06-2018, 15:39
Unė ty s'tė marr vesh fare, pėr te stadiumi thua qė do ndėrtohen kulla rreth e rrotull. (njė zot e di nga e nxjerr kėtė konkluzion)
Te Bulevardi i Ri ėshtė thėn hapur qė do ndėrtohen kulla dhe qėndra tregėtare pėrgjat tijė dhe ti thua pse nuk ndėrtohen.
Me njė llaf ēdo gjė anapolla ti.

Unė nuk e di nėse do ndėrtohen apo jo kulla tė tjera te stadiumi, lexoje edhe njėherė postimin tim. Mendimi im ėshtė se kjo pjesė e Tiranės nuk duhej tė bastardohesh nė kėtė mėnyrė. Stadiumi duhej restauruar dhe mund tė pėrdorej pėr aktivitete tė tjera sportive dhe jo sportive. Duhej ndėrtuar njė stadium i ri diku tjetėr me gjithė kullat. Po kėshtu edhe me Teatrin, nuk duhet prishur, nuk duhen bėrė gjithė ato kulla. Reastauroje si teatėr dhe ndėrto njė tjetėr tė ri diku tjetėr, po kėshtu edhe me kullat. Nė kėtė zonė mund tė ndėrtohesh por lejet duhet tė ishin shumė tė kursyera. Na hoqėn mėndjen pėr vite me radhė me Tiranėn policentrike si pėrfundim e bėn qendrėn e Tiranės beton. E kuptove tani?

AAO
29-06-2018, 15:53
O ti AAO. Stadium si ai , Shqiperise nuk do i vije me. Nuk ben njeri ne bote stadiume ne mes te metropolit dhe pastaj i ve dhe ca pallate afer.Ti e gjykon problemin nga ana e shurres dhe nga amortizimi( thone ca e ca).Problemi i shurres,zgjidhet kollaj.Kush kapet duke shurruar i priten [email protected] te donin, mund te shembnin stadiumin Dinamo.Apo ky ishte/eshte modern ne krahasim me Qemal Stafen?Deri ca vite me pare njerezit jo vetem shurronin por dhe dhisnin tek muzeu kombetar si dhe tek tribuna e pallatit te kultures. Do ishte shume e shume me fitimprurese qe te beheshin riparimet perkatese dhe rregullimet e duhura dhe te vihej ne pune, por dhe shume e shume me ekonomike. Ai stadium kishte dhe nje piste atletike qe ky i riu me c'di une nuk e ka. Cdo bejme tani me atletiken? Do j'u bejme stadium te ri apo do ju themi shkoni vraponi tek stadiumi i [email protected]?Me kete kallaballik qe ka Tirana, me makina e njerez... do behet gangrene sa here qe ka ndeshje. Nje stadium i ri behej shume mire perfireri te Tiranes, duk i dhene zhvillim dhe asaj zone. Zgjidhja me parking sic u be ne qender te Tiranes... eshte katastrofe me vete. I heq makinat nga rruga dhe i fut nen toke, por per te vajtur ne parking prap do kalosh ne rruge.

Po cjane kto muhabete nuk ben bota stadiume ne mes te metropolit amon? Me te nigjume apo pame e ke kte? Te jap une nja 50 stadiume te ndertuara se fundmi ne metropole te ndryshme te evropes. E para.

E dyta miku im, stadiume me piste nuk ka me , sidomos ne nje vend ku atletika eshte inekzistente. Pista parashikohet te ndertohet ke komplesi dinamo dhe atletika do kete vendin e tyre per stervitje.

E treta , stadiumet ne periferi per ti dhene i cik frymemarrje qytetit do ishte mire , por nuk eshte biznes fitimprures per nje vend si Shqiperia , sjell shume kosto. Shikueshmeria ne stadiumet tona eshte e ulet , diku ke 2000 veta per ndeshje. Do thush ti po bota? Bota ka tramin , ka metron , ka autobuzat ku levizjen ne nje stadium periferie ta bejne shume komode dhe pa shume stres. Ndersa ne periferite tona do perfundonte stadiumi si City park , i harruar dhe i falimentuar.

Aty ku eshte stadiumi sot eshte shume mire , sepse njerzit skane nevoje fare te marrin makina dhe kane access ne shume pjese te qytetit per ato qe e vizitojne tiranen per here te pare ose per tifoze te tjere qe vijne nga kosova ose rrethet.
Ndeshjet e kombetares ne Shkoder i sillnin qytetit rreth 1.5 milion eur xhiro ditore , pse thu ti? sepse une si tiranas shkoja ne mjes , vizitoja qytetin , haja pija blija dhe ne darke shifja neshjen. 100-200 mije lekshi avullonte.

Ky eshte mendimi im pa dash tet kundershtoj te duket sikur une kam te drejte dhe ti gabim.

lonely_lion
29-06-2018, 16:11
Unė nuk e di nėse do ndėrtohen apo jo kulla tė tjera te stadiumi, lexoje edhe njėherė postimin tim. Mendimi im ėshtė se kjo pjesė e Tiranės nuk duhej tė bastardohesh nė kėtė mėnyrė. Stadiumi duhej restauruar dhe mund tė pėrdorej pėr aktivitete tė tjera sportive dhe jo sportive. Duhej ndėrtuar njė stadium i ri diku tjetėr me gjithė kullat. Po kėshtu edhe me Teatrin, nuk duhet prishur, nuk duhen bėrė gjithė ato kulla. Reastauroje si teatėr dhe ndėrto njė tjetėr tė ri diku tjetėr, po kėshtu edhe me kullat. Nė kėtė zonė mund tė ndėrtohesh por lejet duhet tė ishin shumė tė kursyera. Na hoqėn mėndjen pėr vite me radhė me Tiranėn policentrike si pėrfundim e bėn qendrėn e Tiranės beton. E kuptove tani?

Une nuk e kam pare Teatrin nga brenda per vite e vite.Por nga ato qe shikoj ne foto, Teatri nuk krahasohej me Stadiumin si cilesi punimi apo siguri qe afronte. Gjithe keto kohe me ka bere pershtypje vetem nje inxhiniere ndertimi, pro dhe ajo me gjysem zeri. Si ne kete forum dhe artiste leshi apo politikane [email protected] asnje nuk eshte specialist. Ka specialiste,qe bejne kontrolle dhe vleresojne gjendjen.S'a duhet ta rindertosh apo sa garanci afron apo sa ne perputhje me kushtet teknike te projektimit apo kodet/standartet nderkombetare dhe sa siguri ofron.Nuk po them qe ben mire Rama qe e prish se dihet sa cfare do beje: Pallate.Po flas me mend ne koke. Sa para jane investuar per t'a riparuar Teatrin ne 30 vjetet e fundit? Kush qeverisje? Asnje ?
Po sikur larg qofte Teatri te zere njeri brenda? Mos valle duhej ndonje mendje Arturo UI qe t'i vinte zjarrin Teatrit si Trusti i Lulelakres qe dogji magazen e Hukut? E imagjinoni dot kete skenar? Drejt asaj do shkoje, po u zgjat dhe nje cike debati.Na conkan per vizite ca artiste leshi dhe medioker tek stadiumi dhe na u be eveniment.Nuk kam dashur te perzihem kurre ne ca diskutime, se shumica juaj shkruan sa per: he mo ec, te kalojme kohen.Ky i famshmi stadium.... nuk kishte vend tjeter? A e di njeri ketu qe me preventiv neqoftese 1m3 beton ben XX leke > 30-40% e XX eshte cmim prishje+largim mbeturinash+depozitim i tyre diku? Flasin te gjithe per permbytje dhe harrojne, qe shqipot kane prere cdo lloj pylli dhe s'kane lene fije bari ne kembe.Ne Tirane te vjen te qash.Nuk ka me asnje lulishte pervec Parkut Rinia apo atij te shkrete pylli tek Liqeni,qe po hyn ne uje cdo dite.Te shikosh Tiranen me avjon e kupton sa e gjelber eshte Tirana apo dhe Shqiperia.Kur do riparohet gjendja? Kur te shkojne prape pyjet tek vendi sic kane qene. Per 30 vjet? Ok.Atehere s'do kete me permbytje.Bej sa te duash kanale ujitese e vaditese.Errozioni ben te veten dhe e merr dheun me vete dhe e con ne fushe.Bie shiu dhe behen permbytje, por nuk del asnje te thote qe jane mbushur liqenet me dhe dhe ka rene perqindja e konomike e shfrytezimit. Une te gjitha keto i kam postuar dhe me pare. Gjej vendin t'i ripostoj per kujtese dhe per t'ju thene te gjitheve.Arsyetoni njerez. Te me dale njeri ketu e te me beje leverdine ekonomike te nje stadiumi 60 milion Euro ne Tirane, se une e bera nje logaritje.Kush qenka ai qe investon per tregeti pambuku me fitim me 1% ne vit(te sigurta keto) ne vend qe te investoje ne nej biznes tjeter me 10-15% fitim ne vit? Sa vjet do qe t'i nxjerresh ato para, fundja edhe sikur te shesesh kullen?Po behet nami ne gjithe boten sepse ndeshjet po shikohen streaming free.Sa vete nga ju ketu do shkonin ne ne stadium per te pare ndeshjen Terbuni-Kamza,per 30 Euro bileta? Nejse... Me besimin e madh ne zot dhe tek shqiptaret,me e mira u befte.

lonely_lion
29-06-2018, 16:25
Po cjane kto muhabete nuk ben bota stadiume ne mes te metropolit amon? Me te nigjume apo pame e ke kte? Te jap une nja 50 stadiume te ndertuara se fundmi ne metropole te ndryshme te evropes. E para.

E dyta miku im, stadiume me piste nuk ka me , sidomos ne nje vend ku atletika eshte inekzistente. Pista parashikohet te ndertohet ke komplesi dinamo dhe atletika do kete vendin e tyre per stervitje.

E treta , stadiumet ne periferi per ti dhene i cik frymemarrje qytetit do ishte mire , por nuk eshte biznes fitimprures per nje vend si Shqiperia , sjell shume kosto. Shikueshmeria ne stadiumet tona eshte e ulet , diku ke 2000 veta per ndeshje. Do thush ti po bota? Bota ka tramin , ka metron , ka autobuzat ku levizjen ne nje stadium periferie ta bejne shume komode dhe pa shume stres. Ndersa ne periferite tona do perfundonte stadiumi si City park , i harruar dhe i falimentuar.

Aty ku eshte stadiumi sot eshte shume mire , sepse njerzit skane nevoje fare te marrin makina dhe kane access ne shume pjese te qytetit per ato qe e vizitojne tiranen per here te pare ose per tifoze te tjere qe vijne nga kosova ose rrethet.
Ndeshjet e kombetares ne Shkoder i sillnin qytetit rreth 1.5 milion eur xhiro ditore , pse thu ti? sepse une si tiranas shkoja ne mjes , vizitoja qytetin , haja pija blija dhe ne darke shifja neshjen. 100-200 mije lekshi avullonte.

Ky eshte mendimi im pa dash tet kundershtoj te duket sikur une kam te drejte dhe ti gabim.

O ti AAO. Degjo more mik. Eshte nje shprehje. Vendin tend j'a ke marre me qera femijeve te tu. Ti ke ne mend te shkosh tek bota apo te vije e te behet Bota si Shqiperia? Qenka mire Stadiumi aty, se sdo perdoresh makine? Te keqen e llogjikes.T'a prishim pisten meqe nuk kemi atletike sot? Po neser, na dalin 10 vete qe kane talent per atletike.Ku ti cojme? Tek Dinamo qe eshet cope e cike? Une kam thene nje shprehje. Te kuptosh Shqiperine duhet te jesh jashte dhe t'a jetosh duhet te jesh brenda saj. The: per City Parkun. Normal o shoku qe do falimentoje. Ne Shqiperi shiten plehra me leke. Cilesi skandaloze. Ne Shqiperi shitet me leke ajo qe ne Bote eshte falas dhe eshte falas ajo qe ne Bote kushton para. UNe nuk e marr hic per fyeje se me kundershton. Jo me kot te pyeta se cfare profesioni ke.Shqiperia eshte nje masaker urbanistike.Po shkaterrohet perdite e me shume. Po e mbulojne me beton.NUk et le njeri ne Evrope te hedhesh beton.Po e hodhe, nuk e luan me me vite.Vdes aty.Une mund te rri e debatoj me ty pafund, sic kam debatuar me te tjere apo sic debatoj dhe jashte forumit. mbase kurre as ti dhe as shume te tjere nuk do e kuptosh.
Por sic e thashe. Me besim tek zoti me e mira u befte.
Je i lire te na japesh ato 50 stadiumet ne mes te metropoleve dhe te bejme nje krahasim me Tiranen. Njerez jemi dhe gabojme ne arsyetim.... Po te qe kaq e mire Tirana dhe Shqiperia...do na merrte frymen puna dhe turistet dhe do na hapeshin mushkerite nga ajri i paster.

King Bardhyl
29-06-2018, 16:32
Si njė llaf si njėqind njėsoj ėshtė. Shkurt muhabeti, ky lloj qyteti qė ėshtė Tirana nuk duhet tė ishte mbipopulluar me ndėrtime ngjitur me njėra tjetrėn pa respektuar asnjė kriter urban. Tirana ėshtė njė qytet qė duhet tė zhvillohesh horizontalisht dhe jo vertikalisht. Ka njė ngjashmėri ndėrmjet Tiranės dhe Athinės. Gjermanėt ndėrtuan godinat dhe rrugėt kryesore tė Athinės. Atje nuk ka godina tė larta, kėtė kriter e respektuan grekėt por vazhdimi i ndėrtimit tė qytetit u bė nė mėnyrė tė shėmtuar. Qėndrėn dhe akset kryesore tė Tiranės i projektuan dhe ndėrtuan Italianėt. Kjo qė bėnė shqiptarėt kėto vite nė Tiranė por edhe nė tė gjitha qytetet e tjera ėshtė masakėr urbane. Ndėrtimet ju vėrsulėn qendrės sė qytetit dhe ky trend vazhdon edhe kėsaj dite. AAO thotė qė po tė hapet qyteti duhen trame, metro dhe autobusė, bėji.

AAO
29-06-2018, 17:02
O ti AAO. Degjo more mik. Eshte nje shprehje. Vendin tend j'a ke marre me qera femijeve te tu. Ti ke ne mend te shkosh tek bota apo te vije e te behet Bota si Shqiperia? Qenka mire Stadiumi aty, se sdo perdoresh makine? Te keqen e llogjikes.T'a prishim pisten meqe nuk kemi atletike sot? Po neser, na dalin 10 vete qe kane talent per atletike.Ku ti cojme? Tek Dinamo qe eshet cope e cike? Une kam thene nje shprehje. Te kuptosh Shqiperine duhet te jesh jashte dhe t'a jetosh duhet te jesh brenda saj. The: per City Parkun. Normal o shoku qe do falimentoje. Ne Shqiperi shiten plehra me leke. Cilesi skandaloze. Ne Shqiperi shitet me leke ajo qe ne Bote eshte falas dhe eshte falas ajo qe ne Bote kushton para. UNe nuk e marr hic per fyeje se me kundershton. Jo me kot te pyeta se cfare profesioni ke.Shqiperia eshte nje masaker urbanistike.Po shkaterrohet perdite e me shume. Po e mbulojne me beton.NUk et le njeri ne Evrope te hedhesh beton.Po e hodhe, nuk e luan me me vite.Vdes aty.Une mund te rri e debatoj me ty pafund, sic kam debatuar me te tjere apo sic debatoj dhe jashte forumit. mbase kurre as ti dhe as shume te tjere nuk do e kuptosh.
Por sic e thashe. Me besim tek zoti me e mira u befte.
Je i lire te na japesh ato 50 stadiumet ne mes te metropoleve dhe te bejme nje krahasim me Tiranen. Njerez jemi dhe gabojme ne arsyetim.... Po te qe kaq e mire Tirana dhe Shqiperia...do na merrte frymen puna dhe turistet dhe do na hapeshin mushkerite nga ajri i paster.

Une fola per stadiumin , sfola as per urbanistiken as per Shqiperine. Shqiperia , plehrat dhe masakra urbanistike jane debat me vete dhe une e kam dhene mendimin tim ne dhjetera tema per ato ceshtje.

Ktu po flasim per stadiumin.

Ti thua te rikonstruktohej stadiumi qemal stafa dhe te ruhej pista sepse ndoshta (si puna asaj hallės) mbas disa vitesh do dalin 10 atlete. Ti e di sa pista tartani ka Shqiperia per momentin dhe sa kishte para 3-4 viteve qe te dhimbset kaq shume atletika?
Ta them une , para disa vitesh kishte vetem pisten e qemal stafes , ndersa sot ka 3 pista , ne Elbasan , Korce dhe Shkoder , a mjaftojne , normal qe jo duhet te behen shume me shume , cdo qytet duhet te kete pisten e vet , por nje far progresi eshte bere sado minimal.


Pastaj thua do ishte mire qe stadiumi ri te ndertohej ne periferi. Shume bukur. Kujt i thu periferi ti? Sepse stadiumi dinamo qe more shembull nuk eshte periferi , ka qene dikur. Do e ndertosh ne paskuqan , kashar apo yzberish? Kujto ti se kto te babzitmit tane nuk kane bo nje studim fizibiliteti? E kane bo ore e kane bo dhe nuk u dalin llogarite me stadium ne periferi sepse do e kishin bo me kohe , ne skemi futboll , kemi nje lige te korruptuar ku sic ta thashe shikueshmeria eshte per ibret dhe do ishte lek i hedhur dem. Nuk zhvillohen zonat periferike me politika stadiumesh. Biles njehere u mendua te behej tek bulevardi i ri , por toka ishte shume e shtrenjte , ndertimi po ashu dhe si zone e parehabilituar i sillte vetem kosto shtese koncesionarit.

Shqiptaret jane te cuditcem , ktej sduan qe stadiumi te ndertohet me buxhetin e shtetit sepse ka 1000 halle tjera dhe me te drejte , por nga krahu tjeter sduan as te ndertohet me koncesionar , duam qe te ndertohet ne periferi kur nderkohe periferia shkarkohet e gjitha ne qender mbremjeve. Paskuqanit ndertoj dhe 3 stadiume po deshe ai prap pazarin do ta bej ke myslim shyri dhe kafen do ta pi ne bllok.

Nejse , e the mire , ne mund te debatojme pa fund , nuk ndryshojme dot asgje , zoti ta beje me mire.

Ps. 50 stadiumet , nja 10 i ke ne mes te londres , ke ne france, gjermani , hollande , belgjike , hungari ..etj etj

lonely_lion
29-06-2018, 17:34
Une fola per stadiumin , sfola as per urbanistiken as per Shqiperine. Shqiperia , plehrat dhe masakra urbanistike jane debat me vete dhe une e kam dhene mendimin tim ne dhjetera tema per ato ceshtje.

Ktu po flasim per stadiumin.

Ti thua te rikonstruktohej stadiumi qemal stafa dhe te ruhej pista sepse ndoshta (si puna asaj hallės) mbas disa vitesh do dalin 10 atlete. Ti e di sa pista tartani ka Shqiperia per momentin dhe sa kishte para 3-4 viteve qe te dhimbset kaq shume atletika?
Ta them une , para disa vitesh kishte vetem pisten e qemal stafes , ndersa sot ka 3 pista , ne Elbasan , Korce dhe Shkoder , a mjaftojne , normal qe jo duhet te behen shume me shume , cdo qytet duhet te kete pisten e vet , por nje far progresi eshte bere sado minimal.


Pastaj thua do ishte mire qe stadiumi ri te ndertohej ne periferi. Shume bukur. Kujt i thu periferi ti? Sepse stadiumi dinamo qe more shembull nuk eshte periferi , ka qene dikur. Do e ndertosh ne paskuqan , kashar apo yzberish? Kujto ti se kto te babzitmit tane nuk kane bo nje studim fizibiliteti? E kane bo ore e kane bo dhe nuk u dalin llogarite me stadium ne periferi sepse do e kishin bo me kohe , ne skemi futboll , kemi nje lige te korruptuar ku sic ta thashe shikueshmeria eshte per ibret dhe do ishte lek i hedhur dem. Nuk zhvillohen zonat periferike me politika stadiumesh. Biles njehere u mendua te behej tek bulevardi i ri , por toka ishte shume e shtrenjte , ndertimi po ashu dhe si zone e parehabilituar i sillte vetem kosto shtese koncesionarit.

Shqiptaret jane te cuditcem , ktej sduan qe stadiumi te ndertohet me buxhetin e shtetit sepse ka 1000 halle tjera dhe me te drejte , por nga krahu tjeter sduan as te ndertohet me koncesionar , duam qe te ndertohet ne periferi kur nderkohe periferia shkarkohet e gjitha ne qender mbremjeve. Paskuqanit ndertoj dhe 3 stadiume po deshe ai prap pazarin do ta bej ke myslim shyri dhe kafen do ta pi ne bllok.

Nejse , e the mire , ne mund te debatojme pa fund , nuk ndryshojme dot asgje , zoti ta beje me mire.

Ps. 50 stadiumet , nja 10 i ke ne mes te londres , ke ne france, gjermani , hollande , belgjike , hungari ..etj etj

Me lexo me me kujdes. Nuk thashe se Dinamo eshte ne periferi, por pse nuk prishen ate por prishen Qemal Stafen.Por dhe Dinamon nuk kishin pse ta prishnin.The te babeziturit.I babezituri nuk ben studim fizibiliteti.Ose e bejne studimin dhe e nxjerrin hallen me [email protected] (meqe morre shembull hallen). Sa per koston e tokes.Ka ligje.O e konfiskon me cmime qe do shteti o e nxjerr toke shtetrore dhe nuk paguan asnje lek. Si na doli toka per bulevard?U paguan gje? Sa meter i gjere eshte bulevardi? Bulevardi as nuk duhej fare.Ku do e cojne bulevardin? Do ja u fusin njerezve ne shtepi? Po ai parku tek lumi per cfare duhet? Te lahen xhabat? Sa shtrenjte qenka toka? Sa Euro per m2? Vetem prishja e stadiumit sa kushtoi?Po t'ja afroje token bosh, stadiumi nuk do kushtonte aq. Meqe do bejme bulevard nja 3 apo 5 km apo ku di une sa km, e ngulje stadiumin andej dhe makinat do shkonin direkt e ne stadium.Ai qe do te shkoje en stadium vete dhe ne Shkoder sic ke vajtur ti. Te lutem... mos me perdor llogjiken e njerit ne Tirane.Duhet me tha sheshi dhe me parkim poshte.Po pse ore i thashe. Po ja me tha: Do vi une ne spital ne Tirane? E le makinen aty ne parkim dhe marr taksi per ne spital, qe te vizitohem.E kupton se me cfare llogjike duhet te perballesh ne Shqiperi?Po ku i ke kalamajte ti i thashe? Jashte me tha. Sa per stadiumet qe po me permend. Me thuaj kush po ndertohet sot. Jo cfare kane bere 30 vjet me pare. Meqe kane ndertuar ata 50 vjet me pare ne qender duhet te bejme dhe ne te njejtin gabim sot? The ...France, Gjermani, Angli. Me sill ndonje shembull nga Afrika o miku, se keto vende nuk krahasohen me Shqiperine hic. Ku Shqiperia e ku keta.Me Afriken dhe mbase do.... leqe dhe keta te Afrikes, te lene pa fjale, se po vene te gjithe ne boteror. Nejse. Jeta nja 100 vitet e para ka veshtiresi se pastaj ecen fjolle thone. Dhe Shqiptaret ecin me kete parim.Vetem nuk e kane me qejf te presin 100 vjet dhe i vene synim vetes te rrojne 10 vjet duke vjedhur,vra e pre,droge, hajdutllik,zihu, shahu,aksidentohu.marrin veten ne qafe dhe te tjeret po ashtu, korrupsion,shpik uje te ngrohet.... dhe ju fiket kandili se j'u mbaron vaji me [email protected]

Eh mo shoku. C'te them me? Po mbase do behet.Ahhh... Per nje gje te jesh i sigurte. Ai qe po e nderton do i marri parate, bile shume shpejt.Ketu do jemi.Do e shohesh.Koncesionari eshte perralle per Shqipot. Ja vuri vleren Veliaj. 70 milion. Nga 40 Milion qe eshte bere oferta e ndertimit, po na thuhej se do ndertohet per 60 milion.... Veliaj do e bleje me leket e Shqipove(UEFA) per 80 milion ,pas ca vitesh.

P.S.
Shqiptaret e kane parim. Bej ..., nxirri fundin.... se c'do mbash mend nga kjo jete? Kush j'a u ka futur ne koke shqipove , se shkojne ne jeten tjeter dhe aty kujtojne ato qe kane bere ne jeten qe lane? Njerez qe nuk kuptojne, se rrohet kjo jete dhe mbahet mend ne kete jete, te mirat,qe ke bere dhe qe e ke per detyre t'i besh si qenie humane, ben gabim kur i krahason dhe me kafshen.

Angel69
02-07-2018, 12:18
ARENA KOMBĖTARE", MERR FORMĖ DITA-DITĖS IMPIANTI FANTASTIK I FUTBOLLIT SHQIPTAR


https://m.youtube.com/watch?v=sNUFAlo2SR4&time_continue=2

drague
02-07-2018, 12:34
ishalla del gjo e hajrit

Angel69
18-07-2018, 16:53
"ARENA KOMBETARE", vijon puna voluminoze ne kantierin e nje impianti modern!


https://m.youtube.com/watch?v=BGrmkE8Y_V0

Angel69
03-08-2018, 15:35
“Fasada nuk preket”, kryeministri tregon punimet nė Arenėn Kombėtare


Arena Kombėtare pritet qė tė pėrfundojė nė fillimin e vitit tė ardhshėm dhe me kureshtje pritet nga tė gjithė se si do tė jetė pjesa e hyrjes, ku ėshtė premtuar se fasada e vjetėr e “Qemal Stafės” nuk do tė preket.

Vetė kryeministri Edi Rama pėrmes njė postimi nė “Instagram” ka treguar se punimet po vijojnė me intensitet, duke u ndalur tek pjesa e fasadės, qė ka hapur jo pak diskutime, pasi hyrja ėshtė konsideruar si “Monument Kulture”, por premtimi se nuk do tė prishej duket se po mbahet!

Venom
03-08-2018, 15:51
“Fasada nuk preket”, kryeministri tregon punimet nė Arenėn Kombėtare


Arena Kombėtare pritet qė tė pėrfundojė nė fillimin e vitit tė ardhshėm dhe me kureshtje pritet nga tė gjithė se si do tė jetė pjesa e hyrjes, ku ėshtė premtuar se fasada e vjetėr e “Qemal Stafės” nuk do tė preket.

Vetė kryeministri Edi Rama pėrmes njė postimi nė “Instagram” ka treguar se punimet po vijojnė me intensitet, duke u ndalur tek pjesa e fasadės, qė ka hapur jo pak diskutime, pasi hyrja ėshtė konsideruar si “Monument Kulture”, por premtimi se nuk do tė prishej duket se po mbahet!Po ke muzeu ca do nxjerrim se kupa nuk kemi ne. :D

Angel69
03-08-2018, 15:55
Pjesmarja ne Euro 2016 ;)


Kupa kemi 1, kampione Ballkani

AAO
03-08-2018, 16:20
Kemi dhe nje kupe te fituar ne turneun e maltes fundi viteve 90 me 4 ekipe , mduket ka qene Gjeorgjia , Azerbajan dhe Malta :D

Angel69
10-08-2018, 16:01
DENONCIMI/ Nisin akuzat, njė tjetėr stadium me kullė nė kryeqytet?


Nė fillim tė vitit tė ardhshėm pritet qė tė ketė pėrfunduar Arena Kombėtare, por tė gjithė e presin me interes jo vetėm se do tė jetė njė stadium me parametra europian, por dhe se krah tij do tė jetė dhe njė kullė, ēka ėshtė diēka e padėgjuar.

Sė fundmi, del nė dritė njė tjetėr lajm. TIRANA MUND TĖ KETĖ NJĖ TJETĖR STADIUM ME KULLĖ! Kreu i kėshilltarėve tė PD nė Bashkinė e Tiranės Kreshnik Ēollaku, pėrmes njė postimi nė profilin e tij nė “Facebook” ka njoftuar se shumė shpejt do tė bėhet dhe prezantimi pėr projektin e ri. Sipas tij,bėhet fjalė pėr stadiumin “Selman Stėrmasi”, ose siē i referohet z. Ēollaku stadiumit “Dinamo”.


Njė Kullė e Re nė Tiranė !!!

Shumė shpejt Tirana do tė ketė njė kullė tjetėr me stadium.

Bashkia dhe Rilindja ia kanė vėnė syrin stadiumit “Dinamo”.

Do ta shembin dhe do tė ndėrtojnė njė kullė me stadium pėrreth.

Grupi i punės ,’konfidencialisht’,ka filluar punė”, thuhet mes tė tjerash nė postimin e anėtarit tė partisė Demokratike.

Mbetet pėr t’u parė nėse bėhet fjalė pėr njė projekt konkret apo jo. kujtojmė qė pėr ndėrtimin e kullės nė arenėn kombėtare ka pasur shumė reagime tė forta.

Angel69
22-08-2018, 08:23
Stadiumi i Kombėtares sė Shqipėrisė merr formė


Stadiumi ku do t’i luajė ndeshjet Kombėtarja e Shqipėrisė, “Arena Kombėtare” vazhdon tė marrė formė akoma mė*shumė.

Punimet janė nė njė fazė tė avancuar dhe ritmet janė tė larta. Nga pamjet e fundit, shihet qartė se strukturat e tribunave janė pėrfunduar pothuajse plotėsisht.


Ndėrkohė, ka marrė formė edhe streha metalike e stadiumit, dhe gjithashtu edhe ajo ėshtė drejt pėrfundimit.


Nga ana tjetėr, po vijon puna pėr instalimet elektrike dhe hidraulike nė tribunėn kryesore.

Angel69
25-08-2018, 12:59
"ARENA KOMBĖTARE", MERR FORMĖ IMPIANTI I FUTBOLLIT SHQIPTAR


https://m.youtube.com/watch?v=Ys5aBtvfXco

Angel69
12-09-2018, 22:52
Vijojnė punimet intensive nė stadiumin "Arena Kombėtare"https://m.youtube.com/watch?v=nPxnbOSyO80

Angel69
11-10-2018, 14:42
Mbėshtetja e qeverisė pėr sportin, 3 stadiume tė reja

Federata Shqiptare e Futbollit sot pėr shkak tė mbėshtetjes sė drejtė buxhetore dhe qeverisė Rama 1 ka tre stadiume tė reja, stadiumin e Elbasanit, Shkodrės dhe kompleksin sportiv tė Tiranės”.

Kėshtu deklaroi sot ministri i Ekonomisė, Arben Ahmetaj, nė Kuvend nė interpelancėn e thirrur nga kryetari i Komisionit tė Ekonomisė, Erjon Braēe, lidhur me ligjshmėrinė dhe barazinė fiskale nė FSHF.

“Stadiumet janė ndėrtuar nė kėtė vend vetėm nė kohėn e Enverit mė 1980, qė nga ajo ditė stadiume janė ndėrtuar vetėm nė mandatin e Rama 1 dhe nė Rama 2 dhe jam i bindur qė do tė vazhdojė edhe nė Rama 3”, theksoi Ahmetaj.

Kjo, vijoi ai, e ndan kėtė maxhorancė nga opozita e sotme, maxhoranca e kaluar nė vėmendjen ndaj sportit.

“Ky ėshtė njė rast shumė i mirė pėr tė bėrė dallim midis dy qeverive asaj tė para 2012 dhe qeverisė Rama 1 dhe Rama 2 pėr atė ēa ka bėrė pėr sportin. Struktura ligjore pėrsa i pėrket sporteve dhe sidomos futbollit dhe pjesės sė pronėsisė, e cila ėshtė konfuze, pjesės sė sponsorizimeve dhe pjesės sė promovimit tė mbėshtetjes sė sportit, qė ka sjellė nė rastin mė tė mirė njė konfuzion dhe nė shumė raste edhe kaos nė klubet sportive dhe sidomos nė klubet e futbollit tė Republikės sė Shqipėrisė”, nėnvizoi Ahmetaj.

Duke iu referuar kėrkesės pėr interpelancė, Ahmetaj u shpreh se “duhet tė them se kėrkesa ka qenė e gjerė dhe pėr kėtė arsye mė jep mundėsinė tė flas gjerėsisht. Po patjetėr brenda mundėsisė pėr tė folur gjerė ka dhe detaje qė do tė hedhin dritė mbi situatėn e klubeve futbollit apo aktivitetin e Federatės Shqiptare tė Futbollit”.

“Ne kemi nė dorė ligjin e sportit, i cili ka marrė mbėshtetjen e Ministrisė sė Arsimit , njė iniciativė e drejtpėrdrejtė e Kryeministrit pėr tė qartėsuar mė nė fund situatėn e pronėsisė, tė mbėshtetjes financiare, e pėrgjegjėsive qoftė tė bashkive qoftė tė presidentėve tė klubeve dhe do tė ndihmojė transparencėn dhe formalizimin e mėtejshėm nė kėtė fushė”, theksoi Ahmetaj.

Ministri Ahmetaj u shpreh se “a ka pėr tė bėrė mė shumė pėr sportin futbolli apo shumė sporte tė tjera, si peshėngritja janė krenaria e Shqipėrisė, kemi qenė ne majtas e djathtas tė emocionuar kur ekipi kombėtar nė Francė bėri atė paraqitje spektakolare. Ishte kjo qeveri, maxhorancė, kryeministėr qė menjėherė me fitoren e asaj dite i akordoi kombėtares njė pagesė 1 milion euro pėr tė treguar vlerėsimin se edhe nėpėrmjet sportit dinjiteti kombėtar ka mundėsi tė rritet”, tha Ahmetaj.

Angel69
17-10-2018, 18:56
Merr forme Arena Kombetare


https://m.youtube.com/watch?v=o9SyoooLnuQ&time_continue=22&ebc=ANyPxKpo92os8-4vrWlGYu9HFkaCrf0JNfh4HrefkOKR7ibkWWlVz8VFYrgTHYai NULOuCqvKNIJN7bf-0dIGMq8hJmTif1fZg


http://imgur.com/Ms06zsV.png

AAO
17-10-2018, 20:53
Po del me i bukur se ce prisja.

Rex
17-10-2018, 23:27
U ngrit shume pluhur per kullen.

Do ti lejoja jo me nje por me nga kater kulla, ne secilin cep nga nje.. vetem qe ti kishim te ketij niveli.

Angel69
18-10-2018, 09:18
E mbyllen gojen te gjithe kritiket pasi e pane se ca po behej

Angel69
28-10-2018, 21:11
Arena �� Kombetare http://imgur.com/8gKXZJa.png

Angel69
01-11-2018, 10:47
Fillon mbulesa e Stadiumit Arena �� Kombetare


https://m.youtube.com/watch?v=9pKRuBFWgJs

Angel69
01-11-2018, 15:48
I bukur ė?!


http://imgur.com/t6JL9fB.jpeg
http://imgur.com/SH4703e.jpeg
http://imgur.com/MqrDqGa.jpeg

Angel69
14-11-2018, 10:45
Nentor 2018, pamje nga punimet intensive ne “Arena Kombetare”

https://m.youtube.com/watch?v=RXMBMMe2qfA

Angel69
02-12-2018, 15:10
Puna ecen dita dites ne “ Arena Kombetare “ duke mare forme!

https://imgur.com/ahtAPzf.jpeg

Angel69
05-12-2018, 23:28
Stadiumi e zyrat e reja, Dervishaj i FSHF: S’mund ta lėmė ekipin kombėtar nė periferi

Nė njė prononcim pėr ‘ABC Neės’, Dervishaj ka folur pėr stadiumin e ri, duke pranuar se nuk do tė jetė gati nė muajin mars, por me shumė gjasa nė qershor mund tė jetė. Megjithatė, ende asgjė nuk ėshtė e sigurt. Sakaq, sa i pėrket godinės sė re qė do tė ndėrtohet nga FSHF-ja, Dervishaj u shpreh se po bėhet me qėllim qė tė largohet Kombėtarja nga periferitė, duke dhėnė njė shifėr tjetėr pėr ndėrtimin e saj, ndryshe nga sa ėshtė deklaruar mė parė.

“Stadiumi? Besoj se ndeshjet e para pėr fat tė keq nuk do t’i lozim nė stadiumin e ri, por nė qershor shpresoj, nėse do kemi edhe ndihmesėn e qeverisė. Nėse ata nuk financojnė, mund tė shtyhet ende. Nė shoqėrinė kuqezi kemi dy ortakė ku FSHF ka 75% dhe qeveria ka 25%. Ne nuk i kemi thėnė qeverisė qė tė derdhė kontributin, por i kemi derdhur vetė dhe kemi kėrkuar qė tė na rimbursohet ‘TVSH’-ja.

Angel69
20-12-2018, 13:37
Theodoridis: Jam i befasuar, mos u fiksoni me Superkupėn e Europės!

Sekretari Pėrgjithshėm i UEFA-s, Theodore Theodoridis, dhe Zoran Lakovic, Drejtori i Federatave Kombėtare nė UEFA, ka mbėrritur sot nė Tiranė dhe kanė ndjekur ecurinė e punimeve nė Shtėpinė e Futbollit dhe nė Arenėn Ndėrkombėtare.

Theodhoris ka folur pėr mediat dhe tregon se ėshtė o befasuar me atė ēka po ndodh nė vendin tonė. *“Qėllimi i vizitės sime ėshtė qė tė takoja njė mikun tim tė mirė para festave dhe tė shikoja punimet nė dy projektet e FSHF-sė, stadiumin dhe zyrat e reja. Mund t’iu them qė kam mbetur i befasuar. Mė vjen mirė qė Shqipėria ka hyrė nė epokėn e modernizimit. Kemi edhe projektin ‘Hat-Trick five” dhe jemi tė gatshėm t’iu mbėshtesim me investime, sikurse kemi bėrė edhe me federatat e tjera. Nuk jamė kėtu pėr tė mbėshtetur kandidaturėn e presidentit Duka pėr Komitetin Ekzekutiv tė UEFA-s, pavarėsisht se ai ėshtė dhe ka qenė miku im edhe pėrpara se tė isha Sekretar i Pėrgjithshėm i UEFA-s”, tha Sekretari i Pėrgjithshėm i UEFA-s.

SUPERKUPA E EUROPĖS – “Pse e kufizoni veten vetėm nė njė kompeticion tė vetėm?! *Nuk e di nėse do tė luhet Superkupa e Europės njė ditė nė Shqipėri. Fillimisht duhet tė mbarojnė punimet dhe mė pas FSHF tė shpallė kandidaturėn. Por ka edhe kompeticionet tė tilla pėrveē Superkupės. Ne jemi tė gatshėm dhe tė hapur, por mė pas vendos Komiteti Ekzekutiv”, pėrfundoi Theodore Theodoridis.

Angel69
20-12-2018, 15:54
https://m.youtube.com/watch?v=FwzzicNDsyo

Semiku
21-12-2018, 21:20
Pamje nga ajri ne tersi e Arenes ... duket shume bukur.
Me ne fund nje objekt i denje sportiv.

https://i.postimg.cc/4N40TdN5/tirana.jpg

Smokkie
21-12-2018, 23:24
Tash vetem futbollstet dhe trajneret na duhen. Ah po dhe te zhduket mafjozi duka. Te tjerat i kemi.

Damastion
22-12-2018, 02:00
Hapja solemne te behet me ndeshje Shqiperi-Kosove!

Angel69
31-12-2018, 16:31
Ja si duket “Arena Kombėtare” nga lart!

https://imgur.com/rSd38eQ.png

Arena Kombėtare” njė investim gjigant i Federatės Shqipatare tė Futbollit nė bashkėpunim me qeverinė, FIFA-n dhe UEFA-n, mund tė mos pėrfundojė brenda muajit mars, kur nisin dhe eliminatoret e Europianit, megjithatė punimet janė nė njė fazė tė avancuar, aq sa ky impiant modern ka marrė formė tė plotė. Njė foto e realizuar nė fluturim nga Alket Islami, tregon se ėshtė drejt pėrfundimit instalimi i pjesės sė mbulesės, pėr t’i dhėnė mė pas dorėn e fundit. Gjithsesi duhet tė kryhen punime nė ambientet e brendshme si dhe kanė mbetur ende pa u vendosur ndenjėset dhe tapeti i gjelbėr.

AAO
31-12-2018, 17:17
Investim gjigand i federates Shqiptare te futbollit? Ku e more kte shkrim Angel?
FSHF ka investu vetem 10 milion eur , edhe ky fond eshte dhene nga uefa per stadiumin. Pjesa tjeter 50 milion eur jane investim i kompanise albstar. Mbas perfundmit te punimeve federates do i dorezohet stadiumi i cili do jete nen menaxhimin e saj , ndersa kompania albstar do perdor kullen ku sic dihet e ka firmos nje kontrate me marken e hotelerive Marriots qe do perdore nje pjese te mire te kulles si Hotel.

Gjithsesi si veper ka dale super.

Angel69
31-12-2018, 17:46
Gazeta Shqip Endro. Ē’rendesi ka investimi, rezultati eshte i mire per ne duke mar parasysh germadhat qe kemi pas.

lonely_lion
31-12-2018, 17:53
Gazeta Shqip Endro. Ē’rendesi ka investimi, rezultati eshte i mire per ne duke mar parasysh germadhat qe kemi pas.

Mire do qe ishte aty te lozte kombetarja e Shqiperise (Kosove+ Shqiperi).

P.S.
Mua nuk me intereson futbolli por do behesha tifoz po qe se...

Angel69
06-01-2019, 07:43
https://imgur.com/s9d09Lq.png
https://imgur.com/uX0EniJ.png
https://imgur.com/CapcSk2.png

murik
15-01-2019, 00:08
Por kur mendohet te mbaroje mer burre se nuk po bejne piramidat e Egjiptit?

Angel69
17-01-2019, 07:42
Por kur mendohet te mbaroje mer burre se nuk po bejne piramidat e Egjiptit?

Afati perfundimtar ishte Marsib I 2019, por mendoj qe ne qershor inagurohet, per zgjedhjet ;)

murik
17-01-2019, 08:19
Afati perfundimtar ishte Marsib I 2019, por mendoj qe ne qershor inagurohet, per zgjedhjet ;)

Fusha i do nja 3 muaj qe te jete optimale.Nuk e di kur do ta mbjellin barin.Qe te jete gati ne Qershor bari duhet te mbillet qe ne Mars.Te shohim tani.Por kam frike se mos e shtyjne per Shtator.

AAO
17-01-2019, 08:44
Fusha i do nja 3 muaj qe te jete optimale.Nuk e di kur do ta mbjellin barin.Qe te jete gati ne Qershor bari duhet te mbillet qe ne Mars.Te shohim tani.Por kam frike se mos e shtyjne per Shtator.

Me mire te shtyhet 4-5 muaj dhe te behet tamam , sesa o burra ta inagurojme ne qershor alla shqiptarce dhe t'na pikoje catia.

Gjithsesi vonesat lidhen me nje nje rimbursim tvsh 2 milion eur qe shteti refuzon ti jape Fshf duke qene nje institucion i pavarur dhe qe financohet nga uefa.

Angel69
10-02-2019, 20:09
Shqipėri-Moldavi, mė 11 qershor, luhet nė “Arena Kombėtare”


Pritjes pėr tė parė njė ndeshje nė “Arena Kombėtare” po i vjen fundi, madje ka dhe njė datė zyrtare dhe njė takim tė pėrcaktuar pėr t’u luajtur nė impiantin mė tė ri nė vend.
Nė 11 qershor, Shqipėri – Moldavi, takimi i vlefshėm pėr eliminatoret e “Evropianit 2020”, do tė luhet nė stadiumin qė tė gjithė presim.

SuperSport ka mundur tė mėsojė nga burime pranė Federatės se institucioni qeverisės i futbollit shqiptar i ėshtė pėrgjigjur duke i dhėnė emrin e stadiumit tė ri, kėrkesės sė UEFA-s, qė kėrkon paraprakisht vendin e zhvillimit tė ndeshjeve tė eliminatoreve pėr tė programuar gjithēka nė avancė.

Lajmi gjen konfirmim edhe nėse i hedh njė sy faqes sė Federatės Shqiptare tė Futbollit nė seksionin ku ndodhet kalendari i ndeshjeve tė Kombėtares dhe pikėrisht pėr ndeshjen Shqipėri – Moldavi, lexohet “Sheshi Italia”, Tiranė.
Nė kėtė mėnyrė, mund tė jepet e sigurt se maksimumi nė muajin qershor “Arena Kombėtare” do tė jetė pėrfunduar dhe funksional, gati pėr tė mik pritur evente futbollistike.

Edhe pse nuk ka ende njė njoftim zyrtar, kjo do tė thotė se me shumė mundėsi ėshtė gjetur edhe njė marrėveshje mes Federatės Shqiptare tė Futbollit dhe Ministrisė sė Financave pėr ēėshtjen e rimbursimit tė Tatimit tė Vlerės sė Shtuar sa i pėrket pjesės sė investimit nga Federata nė lidhje me stadiumin, njė ngėrē qė kėrcėnonte tė mbante peng pėrfundimin e punimeve nė “Arena Kombėtare”


https://www.youtube.com/watch?v=1sRFGnQNM7c&feature=player_embedded_uturn

Angel69
15-05-2019, 22:39
Armand Duka e pranon: Gabuam nė parashikim, "Arena Kombėtare" gati nė shtator

Presidenti i Federatės Shqiptare tė Futbollit, Armand Duka ishte nė Durrės ku foli pėr Akademinė e Arbitrimit, teksa u ndal edhe te stadiumi, "Arena Kombėtare", i cili pritet tė jetė gati nė muajin shtator.

"Kuptohet qė nuk ėshtė e lehtė nga pikėpamja konstruktive, arredimi, mobilimi, prodhimi i sinjaleve televizive. Kėto gjėra tė vogla e bėjnė tė vėshtirė ndėrtimin e njė stadiumi. Ėshtė njė projekt shumė i madh, i parealizuar anjėherė nė Shqipėri. Do ishte shumė mirė qė ta kishim parashikuar saktė pėr nė qershor, por ėshtė e pamundur qė tė arrihet. Kėshtu qė uroj qė nė shtator tė mos gabojmė dhe tė jemi nė kohėn e duhur."-tha numri 1 i FSHF-sė.

Duka ftoi tė rinjtė qė tė fokusohen te arbitrimi, duke thėnė se ėshtė njė profesion.

"Fizikisht ėshtė sport por mendėrisht ėshtė mė shumė se sport sepse do japėsh drejtėsi nė fushėn e lojės dhe tė japėsh drejtėsi nė fushėn e lojės nuk ėshtė e lehtė. Sokol Jareci qė kam nė krahė, e ka filluar si ju, ka bėrė njė karrierė shumė tė mirė nė nivel kombėtar dhe atė ndėrkombėtar, kemi edhe vajza qė po promovohen ne fushėn e arbitrimit. Ne i ftojmė vajzat tė merren me kėtė sport apo profesion. E kemi filluar vjet kėtė akademi, disa vite mė parė ka qenė njė trajnim spontan. Arbitrat duhet tė edukohen shumė mirė pasi janė njė faktor shumė i rėndėsishėm pėr njė ndeshje futbolli. Nga viti i parė kemi plot 70 arbitra tė cilėt kanė kaluar testet dhe aktualisht arbitrojnė. "-pėrfundoi Duka.

Thirrjes iu bashkua edhe Koordinatori i kėtij projekti Sokol Jareci:

"Jemi pėr tė promovuar edicionin e dytė tė Akademisė sė Arbitrimit pas njė edicioni tė parė tė suksesshėm ku plot 70 djem e vajza u certifikuan. Duke parė suksesin e vitit tė parė menduam ta zhvillonim sėrisht."-pėrfundoi ish-arbitri i UEFA-s.

Angel69
16-06-2019, 05:48
Nis vendosja e uleseve ne Arenen Kombetare - ShqipStadium

https://m.youtube.com/watch?v=bAaCKI9FVtE

drague
16-06-2019, 07:28
Nis vendosja e uleseve ne Arenen Kombetare - ShqipStadium

https://m.youtube.com/watch?v=bAaCKI9FVtE

ky stadiumi jot u bo si hidrocentrali i fierzes-qesh-

Angel69
16-06-2019, 07:45
ky stadiumi jot u bo si hidrocentrali i fierzes-qesh-

Pse mer Drrago?

Angel69
16-06-2019, 08:11
https://imgur.com/aKrNwlo.png
https://imgur.com/1OrWqHx.png
https://imgur.com/XB6zn7D.png

shoku_tanku
16-06-2019, 10:38
qe te jesh brenda i thuaj dukes,percakto muajin por jo vitin

SystemA
16-06-2019, 11:45
Arena Kombėtare... afėr finalizimit, publikohen pamjet brenda stadiumit.

Arena Kombėtare” me njė kapacitet prej 22 mijė vendesh duket se ėshtė afėr finalizimit tė punimeve.

Anėtari i Komitetit Ekzekutiv nė FSHF, Arben Dervishaj ka publikuar sė fundmi nė rrjetin social Facebook, disa pamje tė punimeve nė ambjentet e jashtme dhe tė brendshme tė stadiumit.

Sipas tij, fasada e tribunės qendrore tė stadiumit ėshtė fare pranė pėrfundimit.

Kujtojmė, se stadiumi pritej tė pėrfundonte nė 11 qershor, por punimet nuk ishin gati nė kohė, kėshtu plotėsisht ai finalizohet nė muajin shtator.

@Yoko apo baby.

Tetevjecaren ky e ka maru tek....Sabaudin Gabrani.

Ne cdo lende e kishte noten..10-te,perjashto fiskulturen.

Shpin e ka pas afer te....jatit te Edi Rames.

Dhe vllai i tij pesoi nje fatkeqesi.

PS...kur o prish ne Arkadashi...vari lesht.

shoku_tanku
16-06-2019, 11:52
leku tprish

SystemA
16-06-2019, 12:18
leku tprish

Ne ATE stadium.....

Ke Liqeni paradite nje djale qe quhej Viron(dhe ne i thoshim....greku)cun lagje i tha shkruesit...kom m`shef tek kolibja,(nje barake qe shiste aranxhata) ca gjona(shishe vere..qmimi 52 leke te vjetra).

Dakord-shkruesi...masanej u krye dhe ne...STADIUM.

Tirona-Malmoe.

Fito Malmoe dhe....3-0...ja futa kot.

Bertitsha pas golave ne Vironi...do na rrasesh mrena mer.

Pytca une..FAT me tere MEN,se nuk i dihej apo kishte filluar..era e demokratizimit...ehhhh.

Ne mbasdite apo para darkes...

https://www.youtube.com/watch?v=-Yr26fXAjkw

Tek i com...e vrejtem.PO ate DITE.

I jati(RIP)Nelit...Ben kush fito??

Roma...m`lesht.

PS...vje manushaqja dhe na trego ...utakmicat per ne ...STADIUM.

Paska lujt ne Vokrri me...shkinat.

AAO
16-06-2019, 18:46
Tirona-Malmoe.

Fito Malmoe dhe....3-0...ja futa kot.

Bertitsha pas golave ne Vironi...do na rrasesh mrena mer.

Pytca une..FAT me tere MEN,se nuk i dihej apo kishte filluar..era e demokratizimit...ehhhh.Neshja e pare e asaj sfide ka dale 0-0 ne Suedi , dhe neshja e kthimit ato qe e kane pa thone qe Tirona ka pas raste per ta fitu neshjen 5-3. Suedezet me 3 kundersulme kane shenu 3 gola , kjo ishte ajo pjesa e mungeses eksperiences dhe mbivlersimit te kundershtarit qe zakonisht benin ekipet shqiptare.

Ps..Sa per temen stadium i tille eshte nje luks per Shqiperine , shume i bukur ka dale.

Angel69
19-06-2019, 09:40
https://m.youtube.com/watch?v=SFsBp4jWHvQ

Rex
19-06-2019, 21:28
https://m.youtube.com/watch?v=SFsBp4jWHvQ

Qenka afruar goxha. Duket super.

Shpresoj te kene punu me akustiken, qe zeri te mbetet brenda dmth, se na iku fyti per pambuk tu bertit ne te thate.

Angel69
20-06-2019, 08:18
Qenka afruar goxha. Duket super.

Shpresoj te kene punu me akustiken, qe zeri te mbetet brenda dmth, se na iku fyti per pambuk tu bertit ne te thate.

Besoj se e kane mar parasysh dhe detajin e akustikes. Fundja eshte i mbuluar nga te kater anet, i vogel modest.

Per nje gje jam kurjoz, do mbushet nai her plot 22 mije vende ne derbin Partizani - Tirana...

Rex
20-06-2019, 22:14
Besoj se e kane mar parasysh dhe detajin e akustikes. Fundja eshte i mbuluar nga te kater anet, i vogel modest.

Per nje gje jam kurjoz, do mbushet nai her plot 22 mije vende ne derbin Partizani - Tirana...

Sikur te kishin kualitete me te peraferta si jane Partizani - Zvezda ne Serbi, ku gjithmone njeri eshte i pari e tjetri i dyti ne table, edhe mund te mbushej.

Sivjet per shembull Partizani ne krye te tabeles e Tirana krejt ne fund. Kjo nuk i terheq shikuesit.

AAO
20-06-2019, 22:36
Sikur te kishin kualitete me te peraferta si jane Partizani - Zvezda ne Serbi, ku gjithmone njeri eshte i pari e tjetri i dyti ne table, edhe mund te mbushej.

Sivjet per shembull Partizani ne krye te tabeles e Tirana krejt ne fund. Kjo nuk i terheq shikuesit.

Tirona stadiumin e vet e mbush ne cdo derbi full 9600 shikues , ne shi , stuhi ..etj.. dhe ka qene ne pozita mbijetese.

Ne AK sikur te 2 tifozerite nga 10 mije shikues seicila , mbushet stadiumi , nuk e shoh te pamundur sepse jane klubet me tifozat me te shumte ne Shqiperi bashke me shkodren.

Rex
20-06-2019, 23:11
Tirona stadiumin e vet e mbush ne cdo derbi full 9600 shikues , ne shi , stuhi ..etj.. dhe ka qene ne pozita mbijetese.

Ne AK sikur te 2 tifozerite nga 10 mije shikues seicila , mbushet stadiumi , nuk e shoh te pamundur sepse jane klubet me tifozat me te shumte ne Shqiperi bashke me shkodren.

Shume mire atehere.

Nese behen aq une do te jem aty ne secilin derbi si shikues i pa anshem.

drague
20-06-2019, 23:21
Shume mire atehere.

Nese behen aq une do te jem aty ne secilin derbi si shikues i pa anshem.

22mij per 1 mio banor jan pak. nejse ne kemi futboll leshi.

Hertha e Berlinit eshte ekip koti por 50mij bileta jane te abonuara

Rex
21-06-2019, 13:22
22mij per 1 mio banor jan pak. nejse ne kemi futboll leshi.

Hertha e Berlinit eshte ekip koti por 50mij bileta jane te abonuara

Nuk e di nese e ke verejt koheve te fundit. Luan kombetarja mezi mbushet cerek stadioni. Ku jane keta 10 mije tifoza te Tiranes?

Apo duhet te vijm nga Kosova ta mbushim gjithmone. Lol

SystemA
21-06-2019, 19:38
Nuk e di nese e ke verejt koheve te fundit. Luan kombetarja mezi mbushet cerek stadioni. Ku jane keta 10 mije tifoza te Tiranes?

Apo duhet te vijm nga Kosova ta mbushim gjithmone. Lol

LIKE....tifozat e Tirones SOT jane....MUXHAHEDINE.

Angel69
01-07-2019, 18:55
https://www.youtube.com/watch?v=WnB13zNCePQ

Angel69
06-07-2019, 18:06
https://www.youtube.com/watch?v=M9ttvCAQr1c

Angel69
14-07-2019, 21:26
https://m.youtube.com/watch?v=sPOzKyTzMog

King Bardhyl
07-09-2019, 10:51
https://www.youtube.com/watch?v=CtjoiVAgQGA

4 Shtator 2019

King Bardhyl
12-09-2019, 09:17
https://www.youtube.com/watch?v=cIyNNT3DldA

Nė stadiumin "Arena Kombėtare" ka filluar puna pėr shtrimin e tapetit | ABC News Albania

Ore njė pyetje kisha unė. Tribunė tė madhe pėrballė ka ky stadium, sepse nuk po orientohem dot nga do jenė portat?

Rex
12-09-2019, 15:20
https://www.youtube.com/watch?v=cIyNNT3DldA

Nė stadiumin "Arena Kombėtare" ka filluar puna pėr shtrimin e tapetit | ABC News Albania

Ore njė pyetje kisha unė. Tribunė tė madhe pėrballė ka ky stadium, sepse nuk po orientohem dot nga do jenė portat?

Tribuna qe nuk duket ne video eshte kjo tribuna majtas ne foto. Me siguri do te jete tribuna per bileta vip, per te ftuar, gazetar etj. Ne video qenka akoma me skele.

Stadium per note dhjeteshe..

http://rtsh.al/wp-content/uploads/2015/11/Stadiumi-i-ri-kombetar-3.jpg

AAO
12-09-2019, 15:32
Fotoja e Rex eshte projekti vjeter.

Tribune te madhe qendrore nuk ka. Do jete nje tribune 1800-2000 vende per Vipa , rripa , gazetar , media ..etj

http://imgur.com/luBqf30.jpg
http://imgur.com/DJcEwT0.png

Rex
12-09-2019, 15:35
Po ke te drejte. E paskam sjell foton gabim.

A ka ndonje date kur do te jete gati?

AAO
12-09-2019, 15:55
Jane dhene shume data dhe ne fund eshte shtyre inagurimi. Por ksaj rradhe kane vendos qe ndeshjen e fundit ne grup me Francen ne Nentor ta luajne ne stadiumin e ri. Te shohim.

King Bardhyl
13-09-2019, 22:07
Tribuna qe nuk duket ne video eshte kjo tribuna majtas ne foto. Me siguri do te jete tribuna per bileta vip, per te ftuar, gazetar etj. Ne video qenka akoma me skele.

Stadium per note dhjeteshe..

http://rtsh.al/wp-content/uploads/2015/11/Stadiumi-i-ri-kombetar-3.jpg

https://www.youtube.com/watch?v=GukJ5T-zMdk

Stadiumi Arena Kombetare - Tribuna e shemtuar VIP 🤨

Rex
13-09-2019, 23:35
Kur e mendon si ka qene me heret stadiumi Bardhyl, ky eshte space shuttle.

Ndonje verejtje edhe mund te kete por ja bojm hallall.

shoku_tanku
14-09-2019, 00:11
Shume i shemtuar.

ThegreatGatsby
14-09-2019, 00:15
Mall dhe kaq. Po shyqyr qe po na lozin mirė ēunat kėtė periudhė thoje pa

shoku_tanku
14-09-2019, 00:27
Te duket sikur ke nje mur betoni perballe qe i zente betoni nen vete qe skane te fryre me beton.

Angel69
15-09-2019, 07:53
https://www.youtube.com/watch?v=kPgTu7bpEDM

shoku_tanku
19-09-2019, 23:32
Shemti totale..si fytyra e ketij shpjeguesit.

Angel69
20-09-2019, 09:37
Inaugurimi i “Arenės Kombėtare”, Dervishaj zbulon: Do tė jetė gati edhe para Francės, tribunėn e kemi zvogėluar sepse….


Stadiumi “Arena Kombėtare” qė ėshtė nė ēastet e fundit tė ndėrtimit tė tij, flitej se do tė inaugurohej nė takimin me Francėn nė nėntor, por anėtari i Komitetit Ekzekutiv, Arben Dervishaj, zbulon se do tė jetė gati edhe mė parė.

Nė njė prononcim pėr “Abc News”, Dervishaj deklaron se nė “Arenėn Kombėtare” do tė luhet edhe takimi para Francės, ku Shqipėria do tė presė Andorrėn, mė 14 nėntor
DATA – Ne jemi nė momentet e fundit tė stadiumit. Ne do realizojmė objektivin, qė do luajmė edhe me Francėn, por edhe me Andorrėn. Do zhvillohet ndeshja me Andorrėn nė 14 nėntor, ndėrsa me Francėn e kemi nė 17. Pjesa e tribunave, pėrveē asaj qėndrore, ėshtė 99% e pėrfunduar. Fusha qė po shtrohet, do tė jetė gati qė nė 20 tetor, por ndeshja e parė aty do tė luhet pas 1 nėntorit, nė prani tė pėrfaqėsuesit tė UEFA-s.

TRIBUNA QĖNDRORE – Zgjedhja e tribunės, ka qenė edhe zgjedhje e projektit. Ne mund ta zmadhonim, por do i shkonim nė kurriz tė shėrbimeve. Nėse do zmadhonim tribunėn, do zvogėlonim shėrbimet. Tek VIP-i, nuk ėshtė vetėm vendi, por edhe shėrbimi. Bileta nė fakt, ėshtė e shtrenjtė. Tribuna VIP, nė aspektin e tė ardhurave, afron rreth 40% tė tė gjithė tė ardhurave tė stadiumit.
EKIPET SHQIPTARE – Kosto pėr mirėmbajtje ėshtė goxha e madhe. Vlerat qė FSHF ka vendosur pėr stadiumet e Elbasanit dhe Shkodrės, nuk janė tė papėrballueshme pėr ekipet shqiptare. Klubet do paguajnė njė tarifė nėse duan tė luajnė kėtu, por edhe tė ardhurat do jenė mė tė mėdha. Bileta do jetė mė e shtrenjtė, dhe afrohen mė tepėr shėrbime. Ose, mund tė ketė edhe njė formulė tjetėr. I lihet shoqėrisė “Kuq e Zi” organizimi i ndeshjes, dhe tė ardhurat e biletave ndahen sipas njė raporti tė caktuar.

Angel69
21-09-2019, 06:34
Nuk do e besoni kush do jetė prezent nė stadium gjatė inagurimit tė “Arena Kombėtare”

Dje ėshtė mbledhur Komiteti Ekzekutiv nė Federatėn Shqiptare tė Futbollit, ku ndėr tė tjera ėshtė vendosur edhe nė lidhje me ceremoninė e inaugurimit tė stadiumit tė ri kombėtar.
Impianti qė po ndėrtohet nė kryeqytet pritet qė tė miratohet nė pėrballjen zyrtare qė kuqezinjtė do tė luajnė mė 17 nėntor kundėr kampionėve tė botės nė fuqi, Francės.
“Panorama Sport”, nga burime kofidenciale tė besueshme ka mėsuar se pritet qė nė vendin tonė, pikėrisht mė 17 nėntor tė jetė nė Tiranė edhe presidenti i UEFA-s, Aleksandėr Ceferin.
Numri njė i institucionit europian tė futbollit pritet qė tė pranojė ftesėn zyrtare tė bėrė nga FSHFja, pėr kėtė eveniment festiv, qė korrespondon edhe me ndeshjen kundėr kampionėve tė Botės.

drague
21-09-2019, 06:50
Nder i madh qe vika ne Seferi``serenat``

Angel69
23-09-2019, 19:51
Francezėt paralajmėrojnė pėr “Arenėn Kombėtare”: UEFA ėshtė kėrkuese, opsion Elbasani


FSHF ka vendosur qė inaugurimi i stadiumit tė ri nė kryeqytet, “Arena Kombėtare”, tė bėhet nė nėntorin e kėtij viti, pėr ndeshjen e kuqezinjve ndaj Francės nė eliminatoret e Euro 2020. Por pikėrisht nga Franca bėhet e ditur se stadiumi nuk ėshtė ende gati dhe se do t’i nėnshtrohet njė kontrolli shumė rigoroz nga UEFA e cila nuk fal pėr raste tė tilla, sidomos kur bėhet fjalė pėr njė sfidė e cila mund tė pėrcaktojė kualifikimin e dy ekipeve.

Gazeta sportive franceze “L’ Equipe” ka shpjeguar nė njė artikull tė saj se sfida mes dy kombėtareve do tė zhvillohet mė 17 nėntor, por ēėshtja e stadiumit nuk ėshtė vendosur ende, pasi vetė UEFA nuk e ka konfirmuar nėse dueli do tė luhet nė Tiranė apo jo. Burime tė FSHF-sė kanė insistuar pėr gazetėn franceze se gjithēka do tė jetė gati nė “Arenėn Kombėtare”, por mė parė duhet kaluar prova ndėrkombėtare.
“Drejtuesit e palės shqiptarė duhet tė vėrtetojnė para autoriteteve europiane se gjithēka do tė jetė nė rregull. Nėse kjo ndeshje do tė jetė vendimtare pėr kualifikimin e mėtejshėm, ajo do tė luhet nė tė njėjtėn orė me sfidat e tjera, nė 20:45. UEFA, e cila nuk njihet pėr tolerancėn e saj, mund tė jetė shumė kėrkuese nė inspektim. Nė vitin 2015, ndeshja e fundit Shqipėri-Francė u luajt nė Elbasan, 40 kilometra larg kryeqytetit. Por pėr momentin, Federata Shqiptare nuk e mendon kėtė lloj zgjidhje”, shkruan e pėrditshmja franceze.

peshkaqeni33
23-09-2019, 20:12
Keta francezet shume mistreca dhe karagjoz or vella.

Duan nje mesim te mire keta, po kush tua japi?!

King Bardhyl
23-09-2019, 20:14
Pėr mendimin tim nėse stadiumi ėshtė gati pėr ndeshjet e Nėntorit, le tė luhet ndeshja me Andorrėn nė stadiumin e ri ndėrsa ndeshja me Francėn le tė luhet nė Elbasan ose nė Shkodėr.

King Bardhyl
23-09-2019, 20:20
Te duket sikur ke nje mur betoni perballe qe i zente betoni nen vete qe skane te fryre me beton.

Kulla qė kanė ndėrtuar nuk ka mjaftuar pėr ti kėnaqur tė gjitha palėt. Kėshtu qė pėr tė mbyllur sherret kanė vendosur qė tė bėjnė edhe tribunėn qėndrore dyqane. Vė bast qė idea ka qenė e Ramės sepse ai ka qejf tė lozi rolin e njeriut qė qėndron ndėrmjet klaneve por edhe zgjidhja arkitektonike duket qė ėshtė bėrė nga ai sepse po ta shikosh me vėmendje tribuna qendrore duket si njė tabelė basketbolli ku koshi ėshtė ai si kafaz pėllumbash apo birucė burgu nė qendėr.

peshkaqeni33
23-09-2019, 20:21
Jo or jo!
Atje ku duam ne, jo ku do Franca.
Franca mund te doj shume gjera, po ketu i thone Shqiperi dhe do flere atje ku i shtrojme ne. Nese i kane ngelur akoma burra ketij vendi.

E kam mire o Kepo, se u rrembeva tani!

King Bardhyl
24-09-2019, 07:27
https://www.youtube.com/watch?v=TJRT6DbOaq4

Testohet ndriēimi

Angel69
24-09-2019, 16:44
https://www.youtube.com/watch?v=TJRT6DbOaq4

Testohet ndriēimi

Mua super fare me duket. Flm per Info King Bardhyl

shoku_tanku
24-09-2019, 17:23
Supe me makarona...

King Bardhyl
24-09-2019, 17:31
Mua super fare me duket. Flm per Info King Bardhyl

E thame dhe me heret, si ndertim duket ne rregull, i vetmi problem nga ana arkitektonike eshte koshi i basketbollit.
Ndersa nga ana urbanistike eshte komplet pa lidhje, travertina me ato materialet moderne nuk kane lidhje fare. Po tani cfare te bejme, keta jane shume te afte qe ta ngrijne buzeqeshjen.

Angel69
25-09-2019, 15:23
Tėrmetet, anėtari i Komitetit Ekzekutiv tregon gjendjen e "Arenės Kombėtare"


Lėkundjet e tėrmetit nė orėt e fundit kanė shkaktuar panik nė vendin tonė. Qė prej ditės sė shtunė (21 shtator) vendi ynė ėshtė goditur nga tėrmete tė njėpasnjėshme. Tėrmeti mė intensitetin mė tė lartė ėshtė ndjerė mesditėn e sė shtunės, qė pėrllogaritet me forcėn 5.8 ballė tė shkallėt Rihter.

Epiqendra e tij ka qėnė shumė pranė qytetit tė Durrėsit, por lėkundjet janė ndjerė edhe nė qytete tė tjera tė Shqipėrisė, por edhe nė shtetet fqinje si Itali e Kosovė. Kėto lėkundje kanė shkaktuar shumė kaos tek qytetetarėt, tė cilėt kanė lėnė banesat pėr shkak tė disa ēarjeve nė objektet ku jetojnė. Kėtyre dėmeve nuk i kanė shpėtuar as impantet sportive, ku dėmtimet mė tė shumta i ka pėsuar stadiumi kryeqytetas "Selman Stėrmasi".

Ndėrkohė, anėtari i Komitetit Ekzekutiv tė FSHF-sė dhe njėheras pėrgjegjės i punimeve dhe infrastrukturės, Arben Dervishaj ka pohuar se impanti mė i ri kryeqytetas "Arena Kombėtare" nuk ka pėsuar dėmtime, duke treguar cilėsinė e punimeve nė stadiumin qė po ndėrtohet nė gėrmadhat e ish-stadiumit legjendar "Qemal Stafa".

AAO
25-09-2019, 19:09
E thame dhe me heret, si ndertim duket ne rregull, i vetmi problem nga ana arkitektonike eshte koshi i basketbollit.
Ndersa nga ana urbanistike eshte komplet pa lidhje, travertina me ato materialet moderne nuk kane lidhje fare. Po tani cfare te bejme, keta jane shume te afte qe ta ngrijne buzeqeshjen.

Bukuria eshte relative.
Mua mduket ne rregull dhe shume atraktiv per syrin tim amator dhe jo prej arkitekti.

King Bardhyl
25-09-2019, 20:33
Bukuria eshte relative.
Mua mduket ne rregull dhe shume atraktiv per syrin tim amator dhe jo prej arkitekti.

Cilės pjesė tė postimit tim i referohesh?

Rex
25-09-2019, 21:08
E thame dhe me heret, si ndertim duket ne rregull, i vetmi problem nga ana arkitektonike eshte koshi i basketbollit.
Ndersa nga ana urbanistike eshte komplet pa lidhje, travertina me ato materialet moderne nuk kane lidhje fare. Po tani cfare te bejme, keta jane shume te afte qe ta ngrijne buzeqeshjen.

Per cfare koshi te basketbollit e ke fjalen se nuk e kam te kjarte?

Te pjesa VIP edhe po te shtoheshin me shume ulese veshtire se do te mbusheshin full ndonjehere.

shoku_tanku
25-09-2019, 21:11
Nuk ka rendesi nese mbushet full apo jo..estetikisht nuk shkon..te krijon nje ndjesi mbytese..nuk e di pse kane manine te na rrethojne me mure betoni.

Rex
25-09-2019, 21:17
Nuk ka rendesi nese mbushet full apo jo..estetikisht nuk shkon..te krijon nje ndjesi mbytese..nuk e di pse kane manine te na rrethojne me mure betoni.

Akoma nuk i paskan vendos as uleset ne ate tribune.

Kur te vendosen uleset, xhamat, ndriqim etj... do te duket me e bukur edhe ajo pjesa.

cool_shqype
25-09-2019, 21:23
Ta gezojme pazarin e ri mudhern...vetem nje pinjoll i debilllikut me shallvare insistoi dhe realizoi nje stadium qe nuk ka piken e lidhjes me ndeshjen e futbollit se shkojne as shkojne 200 vete ne stadium me pa ndeshjet e shitura....

Por ka kulle dhe qender tregetare brenda tij "ARENA CENTER" prandaj e prishen stadiumin me piste per te bere nje lendine me supermarket ne te......nje PPP e re me ngjyra bukurane dhe me shum yndyre.

blej nje palle citjane dhe ke dhurate nje bulete futbolli falas.

https://balkanweb.com/wp-content/uploads/2019/08/Picture-1.jpg

AAO
25-09-2019, 21:24
Per cfare koshi te basketbollit e ke fjalen se nuk e kam te kjarte?

Te pjesa VIP edhe po te shtoheshin me shume ulese veshtire se do te mbusheshin full ndonjehere.

E kane fjalen per kte pjesen ballore...

http://imgur.com/tLKoYE0.jpg

Ne fakt nje pjese e njerzve kur e shohin ashu te paperfunduar u duket kosh basketbolli , beton , kafaz e ku di une , por kompania nuk eshte se ka deviju nga projekti , sic eshte projektu ne fillim ashu do dale.

Dhe pjesa ballore nuk eshte beton , por eshte veshje fasade ne skelete hekuri , ku neser pasneser nqf do kete nevoje per ti shtuar kapacitet mund ti heqesh dhe t'i zevendesosh me shkalle.

Gjithsesi mua me duket ok edhe kshu.

Rex
25-09-2019, 21:31
E kane fjalen per kte pjesen ballore...

http://imgur.com/tLKoYE0.jpg

Ne fakt nje pjese e njerzve kur e shohin ashu te paperfunduar u duket kosh basketbolli , beton , kafaz e ku di une , por kompania nuk eshte se ka deviju nga projekti , sic eshte projektu ne fillim ashu do dale.

Dhe pjesa ballore nuk eshte beton , por eshte veshje fasade ne skelete hekuri , ku neser pasneser nqf do kete nevoje per ti shtuar kapacitet mund ti heqesh dhe t'i zevendesosh me shkalle.

Gjithsesi mua me duket ok edhe kshu.

Qejfe qejfe kjo dynja endro. Per anen arkitektonike e urbanisitike nuk marr vesh shume. Po flas nga kendveshtrimi i nje tifozi. Me pelqen se i ka uleset afer fushes si ne stadiumet angleze (te pakten nga fotot keshtu duket), eshte i mbuluar dhe eshte i mire per akustiken.

shoku_tanku
25-09-2019, 21:35
Akoma nuk i paskan vendos as uleset ne ate tribune.

Kur te vendosen uleset, xhamat, ndriqim etj... do te duket me e bukur edhe ajo pjesa.

E kuptoj qe te ka zene syte propaganda e akrepit por ajo paraqitje e pazakonte e diktuar nga rrethana okulte pervecse shkakton ndjesine e burgosjes te sportdashesit ndan edhe ne menyre te frikshme shtresat tashme te diferencuara sociale.Duket sikur krijon nje kafaz mbrojtes per shtresen e ngritur kundrejt pjeses tjeter.Nje karshillek pompoz deri ne monstruozitet.Nese citojme edhe frazen diskriminuese te zyrtarit te federates.Futbolli nuk eshte per njerezit e varfer.Pra ne do perballemi me fasaden mbytese ndersa ata me pamjen e nje stadiumi normal.

Rex
25-09-2019, 21:40
E kuptoj qe te ka zene syte propaganda e akrepit por ajo paraqitje e pazakonte e diktuar nga rrethana okulte pervecse shkakton ndjesine e burgosjes te sportdashesit ndan edhe ne menyre te frikshme shtresat tashme te diferencuara sociale.Duket sikur krijon nje kafaz mbrojtes per shtresen e ngritur kundrejt pjeses tjeter.Nje karshillek pompoz deri ne monstruozitet.Nese citojme edhe frazen diskriminuese te zyrtarit te federates.Futbolli nuk eshte per njerezit e varfer.Pra ne do perballemi me fasaden mbytese ndersa ata me pamjen e nje stadiumi normal.

E kuptove qe po e mbroja edi ramen dmth. Epo te lumte.

Po germove pak me thelle e gjen edhe nje transfer bankar nga akrepi ne llogarine time.

Ne kete teme jam vetem tifoz futbolli, pa preferenca partiake, pa trauma te se kaluares e pa halucinacione.

King Bardhyl
25-09-2019, 21:42
Per cfare koshi te basketbollit e ke fjalen se nuk e kam te kjarte?

Te pjesa VIP edhe po te shtoheshin me shume ulese veshtire se do te mbusheshin full ndonjehere.

Per kete ketu:
Fotoja e Rex eshte projekti vjeter.

Tribune te madhe qendrore nuk ka. Do jete nje tribune 1800-2000 vende per Vipa , rripa , gazetar , media ..etj

http://imgur.com/luBqf30.jpg
http://imgur.com/DJcEwT0.png

shoku_tanku
25-09-2019, 21:46
Shiko se ca tmerri e pare ne kete kendveshtrim!

cool_shqype
25-09-2019, 21:49
http://imgur.com/DJcEwT0.png[/QUOTE]

Tju treguj un ca shtepi private ketu ne katunin tim qe e kane barin qylym e jo si kjo ktu ke fotoja.....

King Bardhyl
25-09-2019, 21:51
http://imgur.com/DJcEwT0.png
Tju treguj un ca shtepi private ketu ne katunin tim qe e kane barin qylym e jo si kjo ktu ke fotoja.....


Aty eshte ne momentin qe po e shtrojne. Pastaj do vaditet dhe do ti behen te gjitha sherbimet, mbas nja dy muajsh shikoje barin.

cool_shqype
25-09-2019, 21:56
Aty eshte ne momentin qe po e shtrojne. Pastaj do vaditet dhe do ti behen te gjitha sherbimet, mbas nja dy muajsh shikoje barin.

Personalisht meqe jam rritur ne ate stadium, si arkitetkura por edhe funksionimi qe i eshte vene nuk me duken aspak te lidhura me objektet rreth e rrotull as is nga forma por edhe as nga ngjyrat.

King Bardhyl
25-09-2019, 22:03
Personalisht meqe jam rritur ne ate stadium, si arkitetkura por edhe funksionimi qe i eshte vene nuk me duken aspak te lidhura me objektet rreth e rrotull as is nga forma por edhe as nga ngjyrat.

Shikoje keto pamje nga jashte, nuk ka lidhje kjo strukture me zonen:
https://www.youtube.com/watch?v=TJRT6DbOaq4?t=72

Duhet qe ta kishin ndertuar diku tjeter.

drague
25-09-2019, 22:03
“Futbolli nuk ėshtė pėr hallexhinjtė”, reagojnė Tifozat Kuq e Zi: “Copė mishi” i veshur si njeri, FSHF tė distancohet

Njė deklarat shokuese e Arben Dervishit gjatė njė emisioni sportiv, ka hapur debat tė madh nė tė gjithė vendin. “Futbolli nuk ėshtė pėr hallexhinjtė”, iu pėrgjigj Dervishi, Prodanit kur ky i fundit po fliste pėr ēmimin e lartė tė biletave nė Shqipėri. Njė koment i tillė nga njė zyrtar i FSHF-sė, ėshtė i paparanueshėm nga tė gjithė sportdashėsitė por mė shumė dhe nga ata qė e kanė ndjekur Kombėtaren kudo ku ka luajtur, Tifozat Kuq e Zi.

Me njė letėr publike drejtuar FSHF-sė, Tifozat Kuq e Zi, e quajnė “Copė mishi” zyrtarin e FSHF-sė pėr komentin e bėrė dhe I kėrkojnė Federatės sė Futbollit Shqitpar tė distancohet nga njerėz tė tillė.

“Letėr publike Federatės Shqiptare tė Futbollit!
Arben Dervishi deklaron se “futbolli nuk ėshtė pėr hallexhinjtė”. Ky copė mishi i veshur me petkun e njeriut, qė kurrė nė jetėn e tij ska paguar biletė, por i ka marrė falas, fatkeqėsisht ėshtė zyrtar i Federatės Shqiptare tė Futbollit, institucion qė propagandon e fton “hallexhinjtė” nė stadium dhe qė kėtyre hallexhinjėve u’a shet biletat me ēmimin e njė finaleje tė Ligės sė Kampionėve. Kėta hallegjinjtė e japin edhe lekun e fundit qė ta shohin Kombėtaren, lek tė cilin e fitojnė me stėrmundime dhe shumė djersė, e jo duke u servilosur e duke u lėpirė pas personave me pushtet apo grupeve tė interesit.
Ftojmė Federatėn qė tė distancohet nga kėto deklarata tė turpshme, fyese dhe pėrqeshėse, si dhe tė rishikoj politikėn e ēmimeve sa mė tė arsyeshme pėr xhepin e qytetarit tė rėndomte shqiptar ( e jo tė Dervishėve)”, ka qenė postimi i bėrė nga Tifozat Kuq e Zi.

finalmente rilindem``serenat``

shoku_tanku
25-09-2019, 22:08
Doje marigone ti..vetem marigone..hapu dhee

cool_shqype
25-09-2019, 22:08
Shikoje keto pamje nga jashte, nuk ka lidhje kjo strukture me zonen:
https://www.youtube.com/watch?v=TJRT6DbOaq4?t=72

Duhet qe ta kishin ndertuar diku tjeter.

Ashtu eshte ....ngjyrat dhe forma jane kaq pa lidhje.

Do te doja te dija ne se donin ta benin diku tjeter kete stadium, a do te kishte kulle dhe qender tregetare ne te?

cool_shqype
25-09-2019, 22:19
Doje marigone ti..vetem marigone..hapu dhee

Ca the evlat? do te cosh tankun ta kullosesh te qylymi jeshil i stadiumit me bojna a ???

shoku_tanku
25-09-2019, 22:20
Ashtu eshte ....ngjyrat dhe forma jane kaq pa lidhje.

Do te doja te dija ne se donin ta benin diku tjeter kete stadium, a do te kishte kulle dhe qender tregetare ne te?

Mund te kishin rene ne marveshje me erdoganin po ai kishte kerkuar ta bente me kater minare..

Rex
25-09-2019, 22:23
“Futbolli nuk ėshtė pėr hallexhinjtė”, reagojnė Tifozat Kuq e Zi: “Copė mishi” i veshur si njeri, FSHF tė distancohet

Njė deklarat shokuese e Arben Dervishit gjatė njė emisioni sportiv, ka hapur debat tė madh nė tė gjithė vendin. “Futbolli nuk ėshtė pėr hallexhinjtė”, iu pėrgjigj Dervishi, Prodanit kur ky i fundit po fliste pėr ēmimin e lartė tė biletave nė Shqipėri. Njė koment i tillė nga njė zyrtar i FSHF-sė, ėshtė i paparanueshėm nga tė gjithė sportdashėsitė por mė shumė dhe nga ata qė e kanė ndjekur Kombėtaren kudo ku ka luajtur, Tifozat Kuq e Zi.

Me njė letėr publike drejtuar FSHF-sė, Tifozat Kuq e Zi, e quajnė “Copė mishi” zyrtarin e FSHF-sė pėr komentin e bėrė dhe I kėrkojnė Federatės sė Futbollit Shqitpar tė distancohet nga njerėz tė tillė.

“Letėr publike Federatės Shqiptare tė Futbollit!
Arben Dervishi deklaron se “futbolli nuk ėshtė pėr hallexhinjtė”. Ky copė mishi i veshur me petkun e njeriut, qė kurrė nė jetėn e tij ska paguar biletė, por i ka marrė falas, fatkeqėsisht ėshtė zyrtar i Federatės Shqiptare tė Futbollit, institucion qė propagandon e fton “hallexhinjtė” nė stadium dhe qė kėtyre hallexhinjėve u’a shet biletat me ēmimin e njė finaleje tė Ligės sė Kampionėve. Kėta hallegjinjtė e japin edhe lekun e fundit qė ta shohin Kombėtaren, lek tė cilin e fitojnė me stėrmundime dhe shumė djersė, e jo duke u servilosur e duke u lėpirė pas personave me pushtet apo grupeve tė interesit.
Ftojmė Federatėn qė tė distancohet nga kėto deklarata tė turpshme, fyese dhe pėrqeshėse, si dhe tė rishikoj politikėn e ēmimeve sa mė tė arsyeshme pėr xhepin e qytetarit tė rėndomte shqiptar ( e jo tė Dervishėve)”, ka qenė postimi i bėrė nga Tifozat Kuq e Zi.

finalmente rilindem``serenat``

Ky dervishi qenka nje cope bole me dy sy.

drague
25-09-2019, 22:28
Doje marigone ti..vetem marigone..hapu dhee

https://scontent-ber1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/70999570_2348320125421954_4593836958978932736_n.jp g?_nc_cat=111&_nc_oc=AQm9JuIiNVvbmOCtyFPaHSOR9nfpYS3e-WD0phzbeaguCoHSPZDbm4UcrCkOh6MWpByp6r7Ibu0X2OnRxjl 2UUIN&_nc_ht=scontent-ber1-1.xx&oh=7911cd41ba63f2588fb0f3d486f17094&oe=5DF18950


Ju VIP-at e stadiumeve ...dhe Ne hallexhinjte e futbollit....

I shikoni keta te dy ne foton qe shoqeron kete shkrim timin?

Ky majtas eshte Armandua ..Presidenti i FSHF dhe ky djathtas eshte ushtari e kamikazi i tij Arben Dervishi ...antar i Komitetit Ekzekutiv te FSHF ne tre pale zgjedhje resht...dhe shef i infrastruktures sportive ne organin me te larte te futbollit shqiptar....

Te dy keta kjane te vete-deklaruar si VIPA te futbollit shqiptar ndersa ne te tjeret ....futbolliste, presidente, trajnere, drejtues, gazetare, analiste, specialiste, opinioniste , tifoze e dashamires te futbollit sipas tyre jemi thjesht e rendom vetem Hallexhinj ....qe nuk arrime te shkojme dot ne stadiumet e tyre ''moderne'' se nuk i blejme dot biletat e tyre VIP....

Ndaj dhe futbolli e stadiumet e reja ''moderne'' ne Shqiperi qe po ndertojne e kane ndertuar keta te dy me parate e tjeterkujt kuptohet por edhe me nje kontribut jo te vogel te taksa-paguesve shqiptare nuk jane te destinuara per ne por vetem per keta Vipat e leshit....

Nje muaj me pare ishte vete Armandua i pari ku pas kritikave te ashpra qe ju bene Kombetares per menyren e lojes ne ndeshjen me Francen ne Paris dhe aspak per humbjen apo rrezultatin... nxitoi ti ndante tifozet shqiptare ne VIPA e nga te pertej- ekranit dhe ne te sakrifices e patriotizmit ....dhe ne armiq te saj...

Dy dite me pare ky batakciu Dervishi ..ju tha shqiptareve pa ju dridhur qerpiku dhe pa u nxire e skuqur kerkundi se ...futbolli eshte per Vipat e jo per hallexhinjte ndaj dhe biletat ne stadiumet tona te reja te Armandos & Dervishit i kane dhe do ti kene cmimet kaq te kripura e kaq te shtrenjta...

Eshte i treti stadium i ri a i rinovuar qe ngrihet ne Shqiperi ne keto 5 vjetet e fundit ,,,dhe si ne ate te Elbasanit, te Shkodres dhe kete te riun qe pritet te inagurohet ne mes te Nentorit ne Tirane ...punimet i ka ndjekur ''kembe pas kembe'' e i ka drejtuar ky palo inxhinieri i ndertimit te FSHF ...me emrin Arben Dervishi....

Ne te treja objektet abuzimet financiare jo vetem qe kane qene te dukshme por po te merresh vetem apriori me shifrat e tejkalimet e frikeshme te tyre.... pa hyre ne detaje do gjesh skandale qe ulerasin e tejkalime shifrash financiare dukshem nga projekti i meparshem e i miratuar zyrtarisht e i bere publik kudo.,..

Mbi 8 miloine euro mbi projektin kushtoi Elbasan Arena...po kaq a dicka me shume stadiumi i Shkodres...e nga 50 milione euro nga projekti i miratuar zyrtarisht ...deri tani Arena Kombetare e Tiranes i ka kaluar te 70 milionet...

Nuk dua te bej fare komente te teperta kur abuzimi ben Muuuu ...pervecse dua ti bej thirrje publike Kontrollit te larte te Shtetit te investigoje, te kontrolloje seriozisht e profesionalisht madje urgjentisht se cfare ne te vertete ka ngjare me keto objekte...perse jane shpenzuar kaq shume para extra ...si justifikohen... ku jane perdorur ...pse eshte shkelur financiarisht kontrata e projekti...kush ka urdheruar e kush e ka aprovuar...ku kane shkuar parate shtese dhe perse e per ke... etj etj...dhe pse gjithmone si i besuar i madh i FSHF eshte po i njejti emer...Arben Dervishi...

Ju siguroj se kudo do te hasni ne emrin e abuzuesit qe flet e vepron ne emer te FSHF e te Armandos...kudo do te gjeni pelivanlliqet, vjedhjet e skandalet qe mbajne vetem emrin e tij...ndaj eshte normale qe per te mbuluar shpenzimet extra ne fjale ose thene shqip vjedhjet e radhes jo vetem biletat per ne hallexhinjte qe kurdohere do te jene te shtrenjta e Molle e Ndaluar ...por edhe stadiumet e Armando& Dervishi rrezik te na kerkojne ne shqiptareve Vize ne Pasaporte...

Tani ....le te ndalemi pak tek ju Vipat dhe ne Hallexhinjte ok....

Per aq vite ...e nje jete te tere thuaj me mire...qe une e ndoqa dhe e ndjek sportin shqiptar hap pas hapi e per dekada me radhe e vecmas futbollin.. kete emrin e ketij Arben Dervishit kurre nuk e pata degjuar me pare ...kurre , kerkundi e per asgje ...ndaj dhe per sportin a ndonje lidhje a kontribut te tij me te e me futbollin e them me bindje e siguri absolute se as qe behet fjale...

Ky delenxhi ...pasi siguroi mire lidhjet me Armandon e rakorduan cdo gje reth infrastruktures sportive qe aq shume kishte nevoje Shqiperia e ku me ndertimin e stadiumeve te reja kishin zbuluar edhe nje lloj Miniere Ari ku mund te fitonin aq sa nuk ju a merrte dot mendja kerkujt... ky pra Dervishi ...papritur na zgjidhet Anetar i Komitetit Ekzekutiv te FSHF...dhe na emerohet Shefi i infrastuktures sportive prane kesaj federate...

Oreksi vjen duke ngrene sepse edhe biznesi vjen duke i shtuar ''kerkesat'' ndaj dhe Dervishi rizgjidhet serisht e serisht dhe per te treten legjislature radhazi.. ne perberje te komitetit ne fjale... sepse Ai i duhet Armandos por edhe vete Armandua nuk ka ku shkon pa te per te gjitha ''ato projekte gjigande e marramendese '' ne shuma kolosale parash qe kene ne koke e nder duar... e qe kerkushi deri me sot nuk ju ka thene Placi... dhe as i ka pyetur e as i kontrolluar asnjehere...

Sa per ne hallexhinjte o dallkauk i FSHF e i Komitetit te saj...bej cudi se si nuk tu ngriten e te kapen per fyti disa anetare komiteti te cilet me plot gojen bejne pjese tek e shkuara e tyre pikerisht tek rangu yne i hallexhinjve...e disa te tjere kane dale e kane luajtur futboll pikerisht prej lagjeve e rrugicave te ne hallexhinjve e jo te juve Vipave te leshit ...

Qe kur lindi futbolli shqiptar u mbeshtet tek ne hallexhinjte e nisi te luaje e te zhvillohet ne rrugicat e mehallat tona halle shume ...ketu linden edhe Yjet e tij...Pano e Resmja...S.Halili e A.Mema ...Pernaska e Zeri...Minga , Kola, Muca..Demollari....vellezerit Ballgjini..Mexhit Haxhiu i mrekullueshem i Vlores...Majaci ...Perparim Kovaci e Kokalari e deri tek Braho, Boni e Kalluci ne Gjirokaster..... apo edhe Bizi, Zhega, Ndoja, Rragami ne Shkoder...apo edhe Vasil Ruci , Kushta, Taho e Cipi ne ate Flamurtar te pa perseritshem... e me tej tek mund te flasesh edhe per Karriqin,Pagrine Bajazitin , Rrakllin e Kavajes , vellezerit Gjika... Lleshin, Popen, Tafanin te Elbasanit ... Miha, Hima, Filjari, Leshteni ne Durres ...Dinella, Kaci, Vaso , Dembo ne Korce...etj etj...

Ja pra keta ishin disa prej atyre hallexhinjve te futbollit qe ti more palaco i perbuz , i fyen e i poshteron asisoj ...per te mos vazhduar me emrat shume te respektuar te atyre ikonave te pankinave shqiptare te futbollit qe dite -nate jetonin me ne hallexhinjte e ne rugicat e mehallat tona zbulonin pa reshtur talentet e rralla nder vite te futbollit shqiptar...nder e respekt me kete rast per Lym Allen e Xhavit Demnerin...per Skender Jarecin e Zihni Gjinalin...per Xhep Spahiun ,Besim Fagun Gani Merjen...Bircen... per Xhod Shaqirin...Stringen,Kovacin, Muklin...Hitajn, Capon, L.Currin...Pelingun ...etj etj pa mbarim...

Edhe yjet e futbollit boteror ore xhambaz i FSHF ...qe nuk e ke fare haberin as nga historia e futbollit e as nga cdo gje qe lidhet me te...te tillet si Pele, Garinca , Jairzinjo ..Tostao...Sokrates..Falcao, Cafu, Ronaldo, Ronaldinjo e deri tek Neymar ne Brazil apo legjendat e tilla si Maradona, Myler e Cruyf , Euzebio......kane dale po prej nesh...hallexhinjve e lagjeve plot halle ku luhet ai futboll magjepes, BIO e i pa perseritshem ne asnje prej stadiumeve ''moderne'' qe ngrini e ndertoni ti dhe Armandua yt...qe nje zot e di se si erdhet prane futbollit shqiptar ... e aq me keq ne krye te tij ....

Askerkushi prej te siperpermendurve te mij nuk ka dale prej Akademive e Stadiumeve tuaja joooo por prej gjirit tone...te hallexhinjve e mehallave tona plot halle ndaj dhe i deshem e na deshen aq fort ... i ndoqem e i duartrokitem ngado dhe ata na dhuruan ate lloj kenaqesie qe di te dhuroje plot emocion e aq bukur vetem futbolli....

Mbi te gjitha deklarata injorante e Dervishit eshte teper e denueshme dhe bie ndesh me vete planet e strategjine kombetare te vete FSHF ...Armandos e Komitetit Ekzekutiv ..qe flasin e shkruajne per futboll te masave, te popullit, te tifozeve etj etj dhe per shtrirje e masivizim te tij ne gjithe vendin...per te gjitha moshat e per meshkuj e femra biles...

Eshte deklarate teper e denueshme edhe nga qeverite e futbollit boteror e europian FIFA dhe UEFA qe propagandojne me force futtbollin si sportin me popullor e me shtrirjen me masive ne Planet e qe ju perket popujve e askujt tjeter...pa bere kurren e kurres ndarje ne Vipa e hallexhinj dhe ne te pasur e te varfer...

Ndaj per cilet Vipa e per cilet Hallexhinj e ke fjalen z.Dervishi?

Se po te jete puna per Vipa si puna jote dhe e Erjon Braces me shoke e per Hallexhinj si puna e fjala vjen Ali Memes e Panajot Panos e brezit te tyre ...futbolli shqiptar duhet te te zere ty me shkelma te parin e pas teje edhe Armandon e te tjeret me radhe qe rrijne e bejne sehir ne krah te tij ...

Mjafton kjo lloj deklarate perbuzese e teper fyese e ofenduese per te gjithe ne njerezit e futbollit ne Shqiperi nga nje njeri anti-futboll e qe se lidh kerkundi asgje me sportin qe...FSHF e Komiteti i saj Ekzekutiv te mblidhen urgjentisht dhe me e pakta qe mund te bejne duhet ta perjashtojne njehere e mire e pergjithmone nga Komuniteti Shqiptar i Futbollit kete palo -Dervish ...kete abuzues e spekullant te madh.....kete mashtrues e hajdut te parave e fondeve disa milioneshe te tre stadiumeve te fundit te futbollit ne Shqiperi qe variojne nga 2014-2019 ne Elbasan, Shkoder e Tirane...

Se fundi...vertet futbolli shqiptar ka pasur e ka halle e hallexhinj pa fund ...por ju siguroj se 100 here me mire ka qene e mbetet ja keshtu me hallet e hallexhinjte e tij por te ndershem...se sa me keta Vipat milionere qe na u shfaqen si Kepurdhat pas shiut pas se ashtuquajtures permbysje te komunizmit e ardhje te demokracise...me keta fare Vipash.. qe po e vjedhin, baterdisin e shkaterrojne ate nga themelet duke mos i lene kusur e nishan...

Dervishi duhet urgjentisht ti kerkoje falje publike gjithe Komunitetit futbollistik shqiptar dhe... FSHF jo vetem qe duhet te distancohet nga deklarata poshteruese dhe e pa pergjegjeshme e tij...por duhet ta largoje ate urgjentisht nga perberja e saj...ndryshe edhe ajo do te konsiderohet po aq fajtore sa edhe vete i pa pergjegjeshmi menderisht Arben Dervishi...deri me sot ...ende Antar i Kom.Ekz,. te Federates shqiptare te futbollit...

A.R.DOSTI

King Bardhyl
25-09-2019, 23:13
https://www.youtube.com/watch?v=MQ1aGued-Nc

Spektakli Dritave ne Arena Kombetare si ne Juventus Stadium ��

Mano
26-09-2019, 21:18
Supe me makarona...

hahaha

Shoku pse nuk te pelqen ty. Mua me duket stadium shume i mire, tipik si ato te Anglise te cilet dallohen per stadiume te mira. Ato ngjyrat nga jasthe dhe ajo kulla duken te shemtume, por staiumi nga brenda duket shume mire.

shoku_tanku
27-09-2019, 11:18
Varet nga cila ane e ke pare ti mano se nga ajo ane qe e kam pare une nuk ka asnje lidhje me stadiumin.

SystemA
27-09-2019, 13:47
Shemti totale..si fytyra e ketij shpjeguesit.

Ke shkruajtur....LEKU te PRISH.

Shume DREJTE,sepse kur mendoj cfar CUNI ka qene Arkadashi.

SystemA
27-09-2019, 13:49
Ky dervishi qenka nje cope bole me dy sy.

Ai eshte djale inteligjent por ne rrugen e GABUAR.

peshkaqeni33
27-09-2019, 17:12
Do zoti na sjell fat. Se ne Qemal Stafa vetem humbje kishim. Me gishta numeroheshin fitoret.

Per mua stadiumi duhet te ishte ne periferi.

Angel69
10-10-2019, 19:40
“Arena Kombėtare”, para kuqezinjve nė nėntor do e provojė njė ekip kampion i Shqipėrisė

Inaugurimi i stadiumit tė ri nė kryeqytet, “Arena Kombėtare”, nuk do tė bėhet me ndeshjen mes Shqipėrisė dhe Francės, por me njė ndeshje prove tė kampionatit tė femrave. FSHF ka vendosur qė ajo tė jetė ndeshja testuese ku do tė jenė tė ftuar zyrtarėt e UEFA-s tė cilėt do tė kontrollojnė si funksionojnė tė gjitha sistemet nė kėtė impiant para se t’i japin dritėn e gjelbėr pėr zhvillimin e sfidės me kampionėt e botės nė fuqi.

FSHF ka konfirmuar se nė ditėt e para tė nėntorit, nė kėtė impiant do tė luhet ndeshja e futbollit tė femrave mes kampioneve tė Vllaznisė dhe Apolonisė. Sfida nė fjalė do tė jetė testi real pėr tė gjitha, duke fillua nga hyrja e vendosja e tifozėve nė stadium, te sistemi i kamerave, siguria, ndriēimi, sistemi audio, etj.
Pa u kryer njė test i tillė, UEFA nuk mund tė miratojė zhvillimin e ndeshjeve nė kėtė impiant, ndaj nė FSHF kanė nisur pėrgatitjet pėr zhvillimin e kėsaj sfide ku presin qė shkallėt e stadiumit tė mbushen me tifozė pėr tė parė ndeshjen e parė nė “Arenėn Kombėtare” nė mėnyrė qė testi tė jetė sa mė real.

doganieri
10-10-2019, 20:33
Metamorfoza e njė stadiumi
MEJTIMERROKULL SHQIPĖRISĖ
Nga 27.al 1 ditė mė herėt0


Nga Raimonda Shundi

Qarkullojnė fjalė, qė njė firmė private do tė ndėrtojė nė hapsirat rrethrrotull stadiumit tė ri, njė fushė basketbolli, ku basketbollisti ynė nė politkė, tė ushtrohet sa herė tė ketė stress. Njė privat i kudondodhur (Alb-Star), ka gjetur mėnyrėn mė shumė se bujare pėr tė privatizuar njė tokė publike nė njė vend ku i duhet vlera dhe cmimi, me kushte deri mė sot tė padėgjuara dhe pa asnjė konkurencė. Ky ėshtė ish stadiumi kombėtar “Qemal Stafa”, ose siē edhe e ka pagėzuar momentalisht kryetari ynė “Arena Kombėtare”, pėr tė vijuar me emėrtimin e ri nė mbėritje, sepse ėshtė nė shitje. Ėshtė e qartė se tokėn publike qė i ka kaluar privatit, kryeministri Rama e ka vlerėsuar “zero lek”.

Ndėrsa privati “dhuron” atė objekt tė shumėndryshuar nga projekti i miratuar fillestar. Njė histori e nisur nga qeveria paraardhėse, zhvilluar metamorfogjikisht cuditshėm. Ndėrsa ne ushqehemi prej vitesh me kurba levizėse shifrash, ku dueti shtesh-FSHF na mahnit me akutet e kapura. Se sa ėshtė shifra reale e njėrės palė nga ajo e tjetrės, janė tė vėrteta pamundėsisht tė gjetshme. Mjeshtrit e qėndisjeve shifrore luajnė konfuzshėm me numrat dhe pėrqindjet qė ata kanė vėnė nė dispozicjon. Kjo ėshtė e qėllimtė. Natyrisht. Federata e futbollit ka vėnė njė shumė nė dispozicion tė cilėn vėshtirė se e gjen saktėsish. Shteti luan kartėn “0 lekė”, ndėrsa privati livadhis me kėtė shans tė artė qė i erdhi nė dorė. Le tė supozojmė se shifrat qėllimisht tė fryra janė reale. Pra, 70 milion euro investim. Le tė supozojmė se ka shkuar aq ky investim. Kjo shifėr pėrfshin edhe hotelin e luksit tė privatit? Ku janė hedhur ato lekė? Nė zėrat pėr luksin e hotelit, apo tė ambjenteve sportive? Nėse shohim sipėrfaqen qė ka marė Federata dhe atė qė ka marė privati, diskutohet qė 25 pėrqind janė tė Federatės dhe pjesėn tjetėr tė ndėrtuar e ka marė privati. Ndėrkohė shteti ka nxjerė jashtė lojė kontratėn e parė me Berishėn qė privati do ja kthejė shtetit investimin pas 30 vjetėsh. Me sa qarkullon nėn zė, flitet se Federata ka paguar me lekėt e vetė pjesėn qė i takon dhe privati nuk ka qenė aspak ndihmės, pėrkundrazi, goxhaaa pėrfituese. Por ne nuk mund ti marit si tė vėrteta cfarė qarkullon, pasi e kemi tė pamundur tė zbulojmė shifrat reale qė luhen nė kėtė lojė. Nėse realiteti ėshtė ai qė flitet nėn zė, i bie qė e gjithė kjo maskaradė ėshtė organizuar qė privati, pra firma fierake tė pėrfitojė tė gjithė sipėrfaqen duke investuar kėshtu parat e tyre nė pronėn e vetė. Tashmė janė tė njohura shifrat e larta tė metrit katror nė atė zonė. Dihet se sa mund tė fitojė privati me zyrat dhe ambjentet e tjera. Por si i mori Albstar kontratėn pa bėrė tender, si i jepet e drejta tė ndėrtojė zyra e dyqane e ti shesė nė tokė publike dhe si justifikohet ndėrtimi i njė qėndre biznesi me stadium brenda e kullė tė lartė nė kundėrtshti me kompleksin qė e rrethon? Sipas urbanistit zotit Kaprata nga kėndvėshtrimi urban, ėshtė faj i madh tė bėsh vendimmarrje tė tilla ndėrsa je nė procesin e hartimit tė Planit tė Qytetit. Ėshtė mė shumė se gabim tė shkelėsh ligjin, i cili ėshtė shumė i qartė kur thotė se pėrgjatė kohės kur hartohet njė plan nuk mund tė ndėrmarrėsh asnjė zhvillim urban tė qenėsishėm. Kėtj problemi i bashkangjiten edhe misteret e tjera tė heqjes sė mbrojtjes si Monument Kulture, shkatėrrimit tė njė arkitekture unike si ajo e “Sheshit Italia”, ku pėrfshihen ndėrtesat e korpusit, bashkangjitur shkuarjes dėm tė tė gjithė asaj cka ishte autentike. Kėtu kemi heshtje. Pse vallė nuk gjenden askund shifrat reale tė FSHF pėr stadiumin?

Le tė flasim pėr atė cka mundemi tė shohim dhe tė vėrtetojmė. Ajo qė shohim ėshtė njė supermashtrim qė na shfaqet haptazi nė fasadėn prezantuese. Janė evidentueshėm tė dukshme ndryshimet e projektit tė stadiumit nga ai i aprovuar fillimisht. Ka lėvizje thelbėsore kudo nė emėr tė uljes sė kostos. Por le ta marim hap pas hapi. Mendimi i arkitektėve ėshtė se vlera e objektit ka shkaur tek 50 milionėt, jo 70. Por kjo fryrje se gjoja ėshtė investuar mė shumė, ėshtė loja e manipulimit tė rradhės. Ti si privat, hotelin tėnd mund ta bėsh sa tė duash luksoz dhe po ashtu mund tė deklarosh se ka shkuar 100, 200, 500 miljon euro investimi yt. Por, problem ėshtė se ky investim ėshtė i yti, jo yni. Ku janė hedhur ato lekė?! Nėse kryen nje hetim se sa ėshtė investuar nė pjesėn qė i takon Federatės, do tė zbulojmė shumėn e pėrdorur me sforcim, pasi Federate nuk ka asnjė dukument tė shkruar, ku ne tė ballafaqohemi realisht me to. Flitet se ky investim nuk i kalon vlerės sė 10-15 miljon eurove. Pa prekur se si ishte planimetria e pistės, faktin qė ishte monument kulture, mardhėnia me qytetin, cenimi i objekteve tė tjera pėr rreth. Pra, ky objekt i ėshtė diktuar dhe keq kompozuar ndėrtesave nė krah, aksesit, parkimit, Sheshit Italia, duke prishur arkitekturėn e ndėrtuar nga Italianėt. Arkitektura ėshtė njė gjė shumė serioze pėr ti besuar vetėm njė njeriu, pėrsėriste Gent Kaprata gjatė takimit sė fundmi nė Teatrin Kombėtar, kur u diskutuat pėr temėn e shėmbjes sė asaj godine.

Nėn kostoja qė ndėrojė fasadėn

Teknikisht, nė projekt, e gjithė fasada nė atė cka na ėshtė paraqitur e publikuar deri nė zbatimin qė shohim sot, ka diferenca tė rėndėsishme. Panelet e projektit tė fasadės (qė sot janė tė kuqet dhe tė zezat), janė parashikuar nė dy kate. Pra, paneli ishte 2,3 fish mė i madh sec ėshtė ekzikutuesi. Kur zvogėlohet paneli, automatikisht ėshtė zvogėluar kostoja. Ky panel i copėzuar qė shohim, na bėn qė tė hasemi me shumė pulla, pra, rrjedhimisht mė shumė shėmti. Do tė ishin minimumi trefish mė pak i atyre qė janė vėnė. Projekti nuk ėshtė zbatuar rigorozisht. Si pėrfundim, me kėto shkelje, ne kemi si dhuratė njė objekt tė copėzuar. Nuk ėshtė e drejta e arkitetit tė ndryshoj projektin fillestar, ai vetėm zbaton. Kėto ndryshime janė bėrė pasi ėshtė miratuar projekti. Panelet ishin parashikuar me pllakė qeramike (shumė herė mė tė shtrejta). Nė projekt janė kthyer nė llamarinė tė shkėlqyeshme , duke ja ulur edhe mė shumė pamjen dhe vlerėn estetike ndėrtesės. Edhe ngjyrat e projektit janė devijuar. Ato nuk kanė qenė kuq e zi, por tullė e pjekur dhe gri. Ngjyra e tullės sė pjekur nuk realizohet dot nė llamarinė, kėshtu qė doli e kuqe. I njejti problem edhe pėr ngjyrėn gri e kthyer nė tė zezė. Pa u fututr nė detajet e pa zbuluara tė pjesės sė brendshme apo sipėrfaqes qė mbulon stadiumin. Nuk po meremi me hotelin apo dyqanet. Por edhe xhamat janė tė njė cilėsie me kosto tė ulėt. Nė project, xhamat janė prashikuar mė tė mėdhenj. Kjo do tė thotė qė me njė sy tė lirė, pa ju futur shumė nė detaje, e gjithė fasada e stadiumit nga projekti ėshtė ulur minimalisht me dyfishin e kostos. Fasada e parashikuar ne projekt me panele tė madhėsive dhe niveleve tė ndryshme, krijon diznivel dhe i jep objektit njė reshtim tė shėmtuar tė elementėve, duke e dėmtuar kėshtu rėndė estetikisht. Meqėnėse pretendohet se ky objekt ėshtė zbatuar, ky mos zbatim nuk dihet nė ėshtė nė miratim tė tė gjitha palėve pjesėmarėse. Fasada ėshtė njė pjesė shumė e rėndėsishme e objektit. Copėzimi dhe shtimi i elementėve e ka bėrė edhe mė tė lodhshėm pėr syrin, pėrpost problematikave tė tjera qė prekėm pak mė lart. Duke qenė edhe mė vrastare pėr tu kompozuar harmonishėm me objektet pėr rreth. Pėrpost pėrfitimeve tė tjera firma fierake, ka kėrkuar edhe rimbursim TVSH -je mbi 2 milion euro. Nuk dihet se si e kanė pritur arkitektėt italianė Mario Casamonti dhe Giovvani Polazzi kėto zhvillime. Kritikat mė tė shumta pėr ndryshimin dhe gjetjen e zgjidhjes sė re pėr arkitektėt ishin tre. Fasada, sheshi, kulla. Ēmontimi dhe konservimi i fasadės sė shumė pėrfolur qė ėshtė monument kulture, ishte pre e diskutimeve. Fasada 73 –vjecare e Stadiumit Kombėtar “Qemal Stafa”, e cila ka ardhur nga Italia dhe qė ėshtė montuar sė bashku me fasadėn e Korpusit tė Univesitetit, godinėn e Rektoratit dhe Institutin e Arkeologjisė, ėshtė konsideruar si vlerė kulturore. Vetė stadiumi prej vitit 2000 ėshtė pjesė e sė ashtuquajturės Ansambėl monument –kulture. Po pėr kėtė, urbanisti Gent Kaprani ka deklaruar se “Ata sot janė duke u tallur me ne kur na ekspozojnė si vlerė kulturore vetėm fasadėn hyrėse qė propozojnė ta mbrojnė me tė njėjtėn mėnyrė si mbrojtėn fasadėn e kinema ‘17 Nėntorit’. Fundin e fasadės sė kinemasė e njohim tė gjithė, i njėjti e pret edhe atė tė stadiumit. Por edhe kjo ėshtė shumė pak, sepse stadiumi vlen shumė mė tepėr se fasada e tij. Ai ėshtė njė vepėr gjigante arkitektonike dhe njė element i pazėvendėsueshėm, i njė ansambli qė nuk mund mė tė jetė i tillė”.

Mbase qeveria ose privati bamirės, do ti thėrrasin mėndjes qė tė bėjnė aty rrotull stadiumit edhe njė fushė basketbolli, pėr tu trajnuar basketbollisti dhe piktori i dėshtuar Edi Rama. Mos sukseset nė art dhe nė sport, i qofshin pėr hajėr nė politikė. Presim lajme nė ERTV.

Angel69
23-10-2019, 20:54
Stadiumi i ri Arena Kombėtare xhiruar me dron

https://www.youtube.com/watch?v=6IhmQqpfYPY

Angel69
01-11-2019, 20:14
Asnjeri nuk paska postu ndonje info te fundit sa i perket ecurive te stadiumit.

P.S
Flitet qe emrin do ja vene "Vodafone Arena", sponsor duke paguar 50 mln € ne vit.

Akrepi
01-11-2019, 21:55
Asnjeri nuk paska postu ndonje info te fundit sa i perket ecurive te stadiumit.

P.S
Flitet qe emrin do ja vene "Vodafone Arena", sponsor duke paguar 50 mln € ne vit.
https://l.facebook.com/l.php?u=http%3A%2F%2Fwww.gazetatema.net%2F2019%2F1 1%2F01%2Farena-kombetare-nuk-eshte-gati-shtyhet-ndeshja-testuese%2F%3Ffbclid%3DIwAR0FWC5s1ObjVK6qdLoyl9vpv YdRhSm45qvQwqd7VFLd6NnxkF03mITxFiE&h=AT1r7IySMI46vnMbQfFnm2NbzcfRhu-5_5cqtD2nIot9_D_aDFIGsJKjriIQ1nUKx1j8dvpSKhIVjbYmb d-3UeXM3fej3RzuXdfd4lJJfvyHc5yj4jvrKiVlRrd7A0R8TYVPW fS1DoPWGIGJRg_mumA-R3krQO_X44tnC-IOIq3geGBWOIWaFJIvo6CaTAIHeJ-Ac7Fs2nguDf4CR_Glcl_TFbyJyZqY8aEenZ4-668tkCsC8A3M1GOI1Dcx89_N82YBi8Kz_oEDu0BYeDkavcrjOP S00SeLVViwu5uVoPSFpa867BWMdeBg6A3gw9r2rGEiZx_wxhE6 HyTUPt2QVSrYAsACmf7DweQck1ghON_yHwjA-wvKLUF3KEVLb4WHUJUYd12R-jBF67tmV360YuHMVErMxg5tn1H_RZwLXXdfPcx0MLq6Hsrb3ST oqsa4x5rtkYVrZjYJPmH7uzIxC44qV-Ce-FH5sMeTMztpNIUGLNHOEHT-yy3_pN8o2e4Y_qHGTtYopoWxsi3WwU9VxbdIlg6JRqqq7Z_0Av 1fc9FTr2nP5IvnN5VLo5IDjG3TKJCsUGvbTmOt4GcT695aw4rB STx0MIxfl9kK2n28DE-FKqEPkX64qg1qpnaIol2TiJEIdGn4pkr8LC9gEg-u80-QOlNNoT0l3os-eM_qPlnO8Q

drague
01-11-2019, 22:11
Asnjeri nuk paska postu ndonje info te fundit sa i perket ecurive te stadiumit.

P.S
Flitet qe emrin do ja vene "Vodafone Arena", sponsor duke paguar 50 mln € ne vit.

che menefrega une banoj 2 km nga olimpia-urra- stadion berlin

SystemA
03-11-2019, 12:30
che menefrega une banoj 2 km nga olimpia-urra- stadion berlin

Je i MODH per disa gjona...:d

Shtyhet ndeshja testuese Apolonia- Vllaznia nė ‘Arenėn Kombėtare’, ja shkaku.

TIRANĖ- Shtyhet pėr nė datėn 10 Nėntor ndeshja testuese nė “Arenėn Kombėtare”.Sfida Vllaznia-Apolonia ishte planifikuar pėr nė datėn 3 Nėntor. Shkak i shtyrjes ėshtė bėrė njė rimbjellje e barit tė fushės pėr periudhėn e dimrit.

Me anė tė njė njoftimi pėr mediet FSHF bėn me dije se ndeshja do tė luhet tė dielėn e ardhshme.

Federata Shqiptare e Futbollit dėshiron tė informojė opinionin publik se ndeshja e kampionatit tė femrave, Vllaznia-Apolonia, e planifikuar pėr t’u luajtur nė stadiumin e ri kombėtar ditėn e dielė, datė 3 Nėntor, ora 19:00, do tė spostohet pėr tė dielėn e ardhshme.

Duke qėnė se ėshtė kryer njė rimbjellje e fushės pėr periudhėn e dimrit, pas konsultave me kompaninė greke e cila ka kryer shtrimin dhe mirėmbajtjen e tapetit tė fushės, u vendos sėbashku me zbatuesin qė ndeshja tė spostohet pėr tė pasur njė fushė nė gjėndje optimale nė prag tė ndeshjes inaguruese qė do tė zhvillohet mė datė 17 Nėntor, kundėr Francės.

Duke kėrkuar mirėkuptimin tuaj, dėshirojmė t’ju bėjmė me dije se biletat e shpėrndara pėr ndeshjen testuese mund tė pėrdoren nė datė 10 Nėntor.” -thuhet ne njoftim.

1 Nėntor, 2019 14:19.

PS...NUK e di se cfar shteti ....KANE!!!!!

SystemA
03-11-2019, 12:44
Ēmimet e kripura tė biletave, Braēe ironi me FSHF: Me tė futme! Futbolli s’ėshtė pėr hallexhinj.

TIRANĖ– Zv.kryeministri Erion Braēe ka nisur ditėn me njė postim pėr stadiumin “Arena Kombėtare.”

Me anė tė njė Instastory, Braēe ka thumbuar FSHF-nė duke i pyetur nėse janė pėrgatitur pėr ndeshjen me Francėn, tė vlefshme pėr Euro 2020.

A i bletė biletat pėr Francės? “Me tė futme” apo si? Mos harroni, pėr ata “futbolli s’ėshtė pėr hallexhinj”!,-shkruan Braēe.

Disa kohė mė parė zyrtari i FSHF-sė, Arben Dervishajt nga njė emision sportiv tha se “Futbolli nuk ėshtė pėr hallexhinjtė”, duke justifikuar kėshtu ēmimet e larta tė biletave nė stadiumet shqiptare sidomos tė atij tė “Arenės.

3 Nėntor, 2019 10:57

@drague ne BABA ka DURRSI.

Vduqa,marova,nordha....................-qesh--qesh--qesh-

PERHERE me te futme....pra=sa te na e kellcasin te tjeret,ja RRASIM=NJONI-TJETNIT

https://www.youtube.com/watch?v=ioxEHDiw14A&t=28s

RIP....FADILO.

Angel69
03-11-2019, 13:15
https://www.youtube.com/watch?v=5n9y4F58j-4

SystemA
03-11-2019, 13:28
https://www.youtube.com/watch?v=5n9y4F58j-4

E kam pyetjen DIREKTE....do mbaroje stadiumi ne kohen e duhur?????

Per shpenzimet i dine te tjeret???????????????????

Angel69
03-11-2019, 13:37
Ndeshja Shqiperi - France, do luhet ne "Arena Kombetare"

Punimet do vazhdojne dhe pas kesaj ndeshje ;)

King Bardhyl
03-11-2019, 13:38
Une fola perpara nja dy ditesh me nje person qe po kryen disa punime te stadiumi dhe me tha qe ka shume pune per tu bere. Fusha dhe shkallet jane gati por qe te plotesoje ato parametra qe kerkon UEFA ka ende pune per te bere.

SystemA
03-11-2019, 13:49
Ndeshja Shqiperi - France, do luhet ne "Arena Kombetare"

Punimet do vazhdojne dhe pas kesaj ndeshje ;)

Shyqyr..............

Angel69
04-11-2019, 18:14
https://www.youtube.com/watch?v=rrslbaja3UI


https://www.youtube.com/watch?v=QxykOniENqY

lonely_lion
04-11-2019, 18:34
https://www.youtube.com/watch?v=rrslbaja3UI

Nuk kam asgje me ty @Angel69 por sinqerisht nuk e kuptoj. Sinqerisht. Ambjentet kuq e zi.Me plot gojen Kuq e zi .... Me plot goje .... ti thuash Ore koqe kandari. E para punes nuk eshte kuq e zi, por kuq e gri. E dyta. C'e keni bere si ambjent kurvash? Ata do kalojne disa kohe aty(veshje, zhveshje), pushim. Me ate ngjyre qe keni lyer muret , cfare jane ata futbolliste apo gladiatore? Ku ka me ngjyre irrituese se e kuqja ? Do i nxirrni ne fushe te marrin gjak , te zihen me dema apo mos mendoni se futbolliste jane kurva dhe po nuk luajten futboll do bejne profesionin e kurves ? Qe jemi koqe kjo dihet, por pse duhet medoemos t'a tregojme kete gje kudo dhe me ze te larte ? Nuk kishte nje ngjyre me qetesuese ose qofte dhe gri e hapur?

AAO
04-11-2019, 21:20
Po gri kishim qemal stafen e vjeter o lion , 50 e kusur vjet.

Pastaj shijet e ngjyrave jane relative , edhe mu kjo e kuqja nuk eshte se m'terheq shume ne ambjentet e brendshme , por ne shkallet e tribunave me dekorin e stolave te kuq i shkon mire stadiumit.

Akrepi
04-11-2019, 21:38
Po gjeni diēka pėr tė qėnė se ta shash pėr ngjyrat sikur nuk shkon. :p

Angel69
07-11-2019, 22:24
https://www.youtube.com/watch?v=StKN3cIE2PM

SystemA
08-11-2019, 09:32
MUA PERSONALISHT NGJYRA me PELQEN ne KULM.

Edhe FLAMURI ka ``shqipe``

Tjeter qeshtje sepse i ...TERBON disa.

Angel69
09-11-2019, 07:44
SystemA, hudhi nje sy binjakut tone Moske dhe na perkthe ca mundesh...


https://www.youtube.com/watch?v=VZAc2snZpaQ


https://www.youtube.com/watch?v=BAlqTM7Ejog

Angel69
09-11-2019, 11:40
Arrihet marrveshja.
Arena Kombetare kthehet ne Air Albania Stadium.
Kompania ajrore do paguaje 650.000 euro ne vit.

King Bardhyl
09-11-2019, 11:52
Domethėnė asnjė kompani e huaj nuk pati interes. Asnjė nuk ka interes nė kėtė vend. Kėta pretendonin tė fitonin miliona euro nga emri. Kemi mbaruar fare.
Nejse, le tė marrim anėn pozitive, Albania do ta ketė emrin.

SystemA
09-11-2019, 11:52
SystemA, hudhi nje sy binjakut tone Moske dhe na perkthe ca mundesh...


https://www.youtube.com/watch?v=VZAc2snZpaQ


https://www.youtube.com/watch?v=BAlqTM7Ejog

Beni nuk eshte as arqitekt as inxhinier ndertimi.Por mendoj qe stadiumi perfaqeson DICKA.Mund te jete....ngjyra,historia, flamuri,emblema dhe mund te kete te tjera.

Hidhi i SY,mbas rikonstruksionit

https://www.youtube.com/watch?v=4SEAqf6joV0

KJO=ESHTE....sipas meje.

SystemA
09-11-2019, 11:56
Arrihet marrveshja.
Arena Kombetare kthehet ne Air Albania Stadium.
Kompania ajrore do paguaje 650.000 euro ne vit.

Po kjo sikur ishte ............turke???????????????????????

Dhe ne mos gabohem stadiumin e ndertoi nje shoqeri greke????????????????

Angel69
09-11-2019, 11:58
Beni nuk eshte as arqitekt as inxhinier ndertimi.Por mendoj qe stadiumi perfaqeson DICKA.Mund te jete....ngjyra,historia, flamuri,emblema dhe mund te kete te tjera.

Hidhi i SY,mbas rikonstruksionit

https://www.youtube.com/watch?v=4SEAqf6joV0

KJO=ESHTE....sipas meje.

Jo se jam tifoz i Bayern Munchen, por per mua ky mbetet staDiumi me i bukur ne bote. Po po me i bukur se i Atl Madrid dhe me i bukur se stadiumi i Totennham

Angel69
09-11-2019, 12:00
Po kjo sikur ishte ............turke???????????????????????

Dhe ne mos gabohem stadiumin e ndertoi nje shoqeri greke????????????????Ca lidhje ka? Edhe Banka e Tiranes emrin Shqiptar e ka, po eshte Banke Greke ama. Nejse

Mua me plq ky emer.

SystemA
09-11-2019, 12:02
Jo se jam tifoz i Bayern Munchen, por per mua ky mbetet staDiumi me i bukur ne bote. Po po me i bukur se i Atl Madrid dhe me i bukur se stadiumi i Totennham

Nuk ka se si te them....nein.

So ist DAS halt.

SystemA
09-11-2019, 12:03
Ca lidhje ka? Edhe Banka e Tiranes emrin Shqiptar e ka, po eshte Banke Greke ama. Nejse

Mua me plq ky emer.

M.q-se te pelqen ty,per mua nuk perben problem.PROBLEMI do jete=mbarevajtja.

lonely_lion
09-11-2019, 12:04
Arrihet marrveshja.
Arena Kombetare kthehet ne Air Albania Stadium.
Kompania ajrore do paguaje 650.000 euro ne vit.

Sikur ka qene ndryshe kontrata ne fillim.... J'a u pata thene. Po nuk me degjuat.A u tha qe kompania private beri oferten dhe do e administronte vete stadiumin?Topi eshte i imi, penalltine do e gjuaj vete? A solli dikush ketu (apo e lexova ne net), qe drejtori aktual i kompanise figuroi dhe si emer ne nje liste votimi me disa kandidate dhe edhe pse morri pike me pak hop e kacafiu ne liste ? Dikush solli artikullin e Rajmonda Shundit ku nga 50 milion kompania thote kam harxhuar 70, nderkohe qe dikush thote qe nuk ka harxhuar me shume se 15 milion ? Kjo Rajmonda ne internet del me emrin Rajmonda Shundi Dervishi. Ka gje te beje kjo me Ben Dervishin ? Me cdi une Serenisima nje here e nje kohe afroi me pak se 40 milion. Me 40 milion u afruan te dytet, qe ishin Bouygues (Francezet).


P.S.
Po ne qoftese keta te Air Company neser dalin grope dhe kompania e Cim Mutit apo Cim Plepit do afroje me shume ? Do i vihet emri Stadiumi i Mutit apo Stadiumi i Plepit ? Po sikur kesaj kompanije qe afroi kaq, i le per zemer me dhone 700.000 Eu ne vit por me nje kusht: T'a quaje Sadiumi i Kakes se Madhe ? O j'u pjerdhsha mendt. S'e di kush ka thene dikur: Shqiptari behet aleat me dhjallin per te vrare de baben e tij. Doni fakte? Ja nje ku e keni.Qe shqiptaret jane [email protected] kjo nuk do mend e kalem, po pse duhet t'a shprehin ? Mjere ne sa te vegjel jemi ne shpirt dhe mjere ne per mend qe kemi. Me thane qe ne dhjetor do organizohen ne ate stadium garat boterore te hedhjes se shurres me kallam dhe te [email protected] me pallaske. Hajde kalofshi mire.

Venom
09-11-2019, 12:57
Erdogan Stadium dmth. Lol

Akrepi
09-11-2019, 13:01
Ju edhe jeni pėr kapitalizėm dhe arsyetoni si nė komunizėm. :p
O popull fyellit i bie ai qė pagoi paratė jo ai qė u ka qefi juve.

King Bardhyl
09-11-2019, 13:37
Ne i paguam paratė, tė tėra, kokėrr mė kokėrr.

SystemA
09-11-2019, 13:50
Ju edhe jeni pėr kapitalizėm dhe arsyetoni si nė komunizėm. :p
O popull fyellit i bie ai qė pagoi paratė jo ai qė u ka qefi juve.

Folu ne SHQIP....FAJDEXHIU do mari te ARDHURAT.

Ktu thone...ne do i pagojme.

Po pse kush :P

Angel69
09-11-2019, 20:44
EDHE 8 DITE: Gjithcka gati, Arena Kombetare pret testin e UEFA-s

https://www.youtube.com/watch?v=otGJQGMlaLc

Prudence
09-11-2019, 21:19
Ka shance te gjesh bileta pa mik?

Angel69
09-11-2019, 21:21
Ka shance te gjesh bileta pa mik?


Nje miku im do me kthej pergjigje te henen per disa bileta. Ca cmimesh I do?

Bad_Teacher
09-11-2019, 21:23
Nice nice, ta gezoni. Ka lezet. E inagurokan femrat. :p

Angel69
09-11-2019, 21:24
Nice nice, ta gezoni. Ka lezet. E inagurokan femrat. :p

Eshte testim ai qe do bejne femrat :P

Inagurimi eshte kunder kampioneve te botes

drague
09-11-2019, 22:28
air erdogan with ed drogaxhiu

BABA nga DURRSI
09-11-2019, 22:41
air erdogan with ed drogaxhiu

e di une, t'ka mor molli per ate t' vjetrin ty ku shkruhej cep-me-cep me germa t'mdhoja: Sport, Pune, Shendet, Kalitje!!! -qesh--qesh--qesh--hug--gezuar-

drague
09-11-2019, 22:50
e di une, t'ka mor molli per ate t' vjetrin ty ku shkruhej cep-me-cep me germa t'mdhoja: Sport, Pune, Shendet, Kalitje!!! -qesh--qesh--qesh--hug--gezuar-

aty ke shkallet e kom bo cicic kur isha 5 vjec.

i njifshim te gjithe policet me hy pa bilete. shefo ?... futu mer mut;))

BABA nga DURRSI
09-11-2019, 22:57
aty ke shkallet e kom bo cicic kur isha 5 vjec.

i njifshim te gjithe policet me hy pa bilete. shefo ?... futu mer mut;))

do na lejn me honger luledilli t'pjekme ene me i hudh pertoke ke shkallet e ktij stadiumit t'ri?
aty osht gjith lezeti...-qesh--qesh--qesh-``sak``

SystemA
10-11-2019, 19:29
do na lejn me honger luledilli t'pjekme ene me i hudh pertoke ke shkallet e ktij stadiumit t'ri?
aty osht gjith lezeti...-qesh--qesh--qesh-``sak``

Car thu mer....ka ne gure,shpata,uleritje,KAFSHE e te tjera.

King Bardhyl
10-11-2019, 21:30
https://www.youtube.com/watch?v=z7wgej0dlOQ

Report TV - Pamjet e para nga brenda stadiumit' 'Arena Kombėtare', luhet ndeshja testuese

•Nov 10, 2019

drague
10-11-2019, 21:48
Jam krenar per emrin. Kake....pse nuk shkoni te Boni cicin ju tifozat e rames

King Bardhyl
10-11-2019, 22:19
Nga ajo pak qe duket te tribuna dhe te ambjentet e brendshme, nuk eshte gati si stadium, ka ende pune.

Angel69
10-11-2019, 22:30
https://www.youtube.com/watch?v=v_IMWvbimNU

Prudence
11-11-2019, 15:16
Degjova sikur se kane ndare mendjen do e bejne aty ndeshjen apo ne Elbason i bukri Elbason.

Shyqyr nuk porosita buletat tek angel69. -lutem-

Angel69
11-11-2019, 19:54
U Vulos sot. Ndeshja luhet ne "Air Albania Stadium"

cool_shqype
12-11-2019, 14:54
Ishte me fat se imagjinoni ta fitonte garen pshemudh "Strofka e ariut"......do te na duhej ta emertonim stadiumin "Strofka e ariut stadium".....


air erdogan gjylistan sevda citjan asllan deperder kardash............
Uroj qe te mos kete rene ne ndonje grope rakie shoku_tanki.

Prudence
12-11-2019, 15:07
ore te enjten apo te dielen eshte ndeshja tek stadiumi i ri?

Akrepi
12-11-2019, 16:36
ore te enjten apo te dielen eshte ndeshja tek stadiumi i ri?

17/11/2019
Ditėn e dielė

peshkaqeni33
12-11-2019, 16:49
Po oren pse nuk ia tregon Akrep?

Bad_Teacher
12-11-2019, 16:52
Kush e di sa vende pune jane hap :p

peshkaqeni33
12-11-2019, 16:57
https://www.youtube.com/watch?v=v_IMWvbimNU

Hajde dhe me fitore Kombetares.
I dhente fat Kombetares ky stadium i ri.

Akrepi
12-11-2019, 17:09
Po oren pse nuk ia tregon Akrep?
Pėr datėn pyeti

King Bardhyl
12-11-2019, 18:49
Kush e di sa vende pune jane hap :p

372.452,6.

Angel69
12-11-2019, 19:55
Hajde dhe me fitore Kombetares.
I dhente fat Kombetares ky stadium i ri.

Ishalla Shark! Premisat ne rritje e siper jane. Gjths stadiumu duket super modern, komod, i rehatshem dhe i pershtatshem per te shkuar dhe me familjen.

Bad_Teacher
12-11-2019, 20:35
372.452,6.

Te ishe ne Tirane do kishe punesu part time cunat ti, lol

King Bardhyl
12-11-2019, 21:15
Te ishe ne Tirane do kishe punesu part time cunat ti, lol

Pse nuk e le Ameriken dhe te vish dhe te punosh full time ne parajsen e Rames?

Bad_Teacher
12-11-2019, 21:29
Pse nuk e le Ameriken dhe te vish dhe te punosh full time ne parajsen e Rames?

Do vij kur t’dal ne pension. Eshte me lire atje.

Angel69
12-11-2019, 21:31
https://www.youtube.com/watch?v=ZGAfAyJHVeU

WALCHIRIA
13-11-2019, 07:53
Air Albania ??
Ore jan ne rregull nga trute e kokes keta .
Cjan keto idiotlliqe qe na degjojn veshet o zot , ki meshir per shqipertaret.

King Bardhyl
13-11-2019, 13:01
https://www.youtube.com/watch?v=otGJQGMlaLc

peshkaqeni33
13-11-2019, 18:10
Ishalla Shark! Premisat ne rritje e siper jane. Gjths stadiumu duket super modern, komod, i rehatshem dhe i pershtatshem per te shkuar dhe me familjen.

Do shkojme ta shijojme.
Ishte turp nje shtet pa nje stadium per te qene. Shyqyr qe me ne fund kemi dhe ne nje.

Angel69
13-11-2019, 19:17
Do shkojme ta shijojme.
Ishte turp nje shtet pa nje stadium per te qene. Shyqyr qe me ne fund kemi dhe ne nje.

Isha me fat qe e kapa nje bilete per ndeshjen inaguruese kunder kampioneve te botes.


Ndeshja e pare ne stadiumin e ri, permbledhje


https://www.youtube.com/watch?v=oqzYOeDw7Sk