PDA

View Full Version : Futsall : Shqiperia mposht me rezultat te thelle Bullgarine dhe Angline


Fshatari
25-01-2017, 18:00
Pas Bullgarisė, Shqipėria mposht me rezultat tė thellė edhe Anglinė nė futsal Pasi e mposhti Bullgarinė me rezultat 1 me 7, kombėtarja e Shqipėrisė nė futsal e ka demoluar edhe Anglinė duke e mposhtur me rezultat 5-1, transmeton Koha.net.

Kjo ishte ndeshja e dytė kualifikuese pėr Kampionatin Evropian, dhe me kėtė fitore rrit gjasat pėr kualifikim nė fazėn tjetėr.

“Dy ndeshje nė grup pėr ekipin kombėtar nė futsall qė tashmė ka super shanse pėr tė kaluar grupin, pasi ka 6 pikė dhe ka vetėm njė ndeshje tė mbetur me Maltėn. Golat u shėnuan nga Karaj, Selmanaj, Halimi dhe dy gola nga Brahimi”, ka bėrė tė ditur Federata shqiptare e Futbollit.

Mė poshtė mund tė shikoni fitoren e thellė ndaj Bullgarisė, si dhe festėn pas fitores ndaj Anglisė.
_________________________________________
https://koha.net/?id=6&l=153636

SystemA
25-01-2017, 22:16
Pas Bullgarisė, Shqipėria mposht me rezultat tė thellė edhe Anglinė nė futsal Pasi e mposhti Bullgarinė me rezultat 1 me 7, kombėtarja e Shqipėrisė nė futsal e ka demoluar edhe Anglinė duke e mposhtur me rezultat 5-1, transmeton Koha.net.

Kjo ishte ndeshja e dytė kualifikuese pėr Kampionatin Evropian, dhe me kėtė fitore rrit gjasat pėr kualifikim nė fazėn tjetėr.

“Dy ndeshje nė grup pėr ekipin kombėtar nė futsall qė tashmė ka super shanse pėr tė kaluar grupin, pasi ka 6 pikė dhe ka vetėm njė ndeshje tė mbetur me Maltėn. Golat u shėnuan nga Karaj, Selmanaj, Halimi dhe dy gola nga Brahimi”, ka bėrė tė ditur Federata shqiptare e Futbollit.

Mė poshtė mund tė shikoni fitoren e thellė ndaj Bullgarisė, si dhe festėn pas fitores ndaj Anglisė.
_________________________________________
https://koha.net/?id=6&l=153636

Demoluar....lol

Real Madrid beugt sich moslemischen Forderungen.
@Lumi
Ske qban
Aleeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

Angel69
26-01-2017, 00:35
E habitshme ne fakt te mundesh Angline me rezultat kaq te thelle. Ishalla shkojme ne Europian dhe te bejme paraqitje dinjitoze