PDA

View Full Version : Medalja a artė, Izmir Smailaj ngre Flamurin shqiptar nė Beograd


drague
28-02-2017, 11:15
http://sport.oranews.tv/wp-content/uploads/2017/02/Screenshot_5-610x400.jpg


Njė formė e shkėlqyer e altletit shqiptar Ismir Smailaj e treguar nė kampionatin ballkanik i sallave tė mbyllyra tė zhvilluar nė Serbi. Atleti shkodran bėri tė kėndohet himni shqiptar duke ngritur flamurin kuqezi nė Beograd. Arritja ėshtė vėrtet e madhe, medalje tė Artė nė Beograd.
Atleti shkodran bėri tė kėndohet himni shqiptar duke ngritur flamurin kuqezi nė kryeqytetin e Serbisė, pasi doli i pari nė garėn e kėrcimit sė gjati nė Kampionatin Ballkanik tė sallave tė mbyllura.
Izmajlaj kėrceu 7.98 metra duke vendosur dhe rekord tė ri kombėtar pėr Shqipėrinė. Rivalėt e tij mė tė fortė nė kėtė garė ishin rumuni Neagoe dhe greku Galazulas, tė cilėt u renditėn respektivisht mė vendet 2 dhe 3 me 7.82 dhe 7.53.
23-vjecari rezultatin e tij mė tė mirė e regjistroi pikėrisht nė hedhjen e fundit duke treguar se pėrvec aftėsive teknike ėshtė dhe shumė i pėrgatitur psikologjikisht.oranews