PDA

View Full Version : Izmir Smajlaj kampion Europe


Semiku
04-03-2017, 22:22
Izmir Smajlaj kampion Europe ne kercim se gjati

https://www.tportal.hr/media/thumbnail/900x540/239717.jpeg?cropId=0


Emocionuese, njė shqiptar shpallet kampion Europe nė Beograd tė Serbisė ku po zhvillohet Kampionati Europian i sallave tė mbyllura. Izmir Smajlaj ngjitet nė majėn e podiumit me medalje tė artė nė garėn e kėrcimit sė gjati pas njė finaleje drithėruese. 24-vjeēari shkodran regjistroi hedhjen e artė nė tentativėn e gjashtė qė ishte edhe e fundit me 8 metra e 8 centimetra.

Ishte suedezi Michel Torneus qė mund tė prishte ėndrrėn e shqiptarit nė tentativėn e fundit, por ai nuk shkoi mė shumė se 8.08, duke ligjėruar suksesin historik tė atletit shqiptar.

Momente dramatike, njė finale pėr njerėzit me zemėr tė fortė, Smajlaj kampion Europe me njė hedhje qė do tė shkruajė historinė e Atletikės Shqiptare.

E kotė tė thuhet nė tė tilla raste qė Smajlaj vendosi edhe rekord kombėtar sepse 24-vjeēari shqiptar gdhendi emrin e tij nė njė nga evenimentet mė prestigjoze tė Europės. Shqipėria dhe atletika kuqezi tashmė kanė njė simbol, Izmir Smajlaj ndriēon pishtarin e njė epoke tė re.

cool_shqype
04-03-2017, 22:35
Me gezon qe nje athlet Shqiptar arrin ne kete nivel perfaqsimi dhe kualiteti....

I uroj suksese dhe lutem qe shteti si dhe dashamiresi privat, ti japin nje shtytje emocionale dhe ekonomike te ece perpara e te na krenoje me arritje te tilla.

Semiku
04-03-2017, 23:00
https://www.youtube.com/watch?v=vsF4V7-c0Qo

Fleur Blanche
05-03-2017, 19:03
Edhe Kampion edhe King djalė `dance`
I lumte dhe suksese te metejshme...
Na qenkan provoku prape servėt http://tvklan.al/provokacja-edhe-nga-smajlaj/

drague
18-03-2017, 17:45
Edhe Kampion edhe King djalė `dance`
I lumte dhe suksese te metejshme...
Na qenkan provoku prape servėt http://tvklan.al/provokacja-edhe-nga-smajlaj/

Ta kane se eshte shkodran? ;)

Fleur Blanche
18-03-2017, 18:20
Ta kane se eshte shkodran? ;)
Eheeee... I mir' boll asht. Me t'ardhė keq qe asht pak ma I vogel se un' hahahahaha

drague
18-03-2017, 18:23
Eheeee... I mir' boll asht. Me t'ardhė keq qe asht pak ma I vogel se un' hahahahaha

dhe juriste dhe e bukur sikur nuk shkon:d

SystemA
18-03-2017, 20:46
Duhet ta nrroje emrin se na FELLIQI.
Apo PO???
Ankarues..