PDA

View Full Version : Daniel Godelli shpallet kampion Europe


drague
06-04-2017, 06:38
Daniel Godelli shpallet kampion i Europės. Peshėngritėsi nga Elbasani triumfoi nė peshėn 77 kg nė turneun kontinental i cili po zhvillohet nė Kroaci. 25 vjeēari u shfaq nė superformė duke dominuar nė stilin e shkėputjes.
Godelli pasi dėshtoi nė 2 provat e para arriti tė ngrinte nė provėn e tretė 161 kg duke merituar titullin e kampionit tė Europės.
Ndėrkohe qė nė shtytje Godelli arriti tė ngrinte 186 kg nė proven e parė, por mė pas dėshtoi nė dy provat e tjera ku tentoi 190 dhe 191 kg, pa suksesin e shpresuar duke e mbyllur kėtė disiplinė nė vendin e 6-tė, dhe nė dygarėsh me 347 kg nė total u rendit i 4-ti.
Ndėrkohė njė tjetėr sukses nė kėtė garė pėr Shqipėrinė erdhi nga Erkand Qerimaj qė u shpall nėnkampion Europe nė shtytje me 193 kg tė ngritur dhe medalje bronxi nė dygarėsh. Vėrtetė njė arritje e mrekullueshme pėr peshėngritjen shqiptare.

http://sport.oranews.tv/wp-content/uploads/2017/04/daniel-godelli-610x400.jpg

BABA nga DURRSI
06-04-2017, 12:36
Ishalla nuk del edhe ky me doping si atletet e tjere shqiptare, se vertet eshte kulmi!

Mandi
06-04-2017, 19:52
Vertet nje lajme i mire.

Urime Godelli :)

drague
06-04-2017, 20:03
Vertet nje lajme i mire.

Urime Godelli :)

gazetat shqiptare shkrim ne miniature per Godellin

Elian70
06-04-2017, 20:54
mos fitoni mė se nuk kemi leke...

p.s. ju vertet nderoni veten, por po na turperoni neve... :D

Rex
07-04-2017, 10:22
Nga ky presim shume, po duhet te kete kujdes se mos i fusin ndonje substance pa dijeni. E kam serio.

murik
08-04-2017, 02:43
I mori ne qafe federata e pa afte e korruptuar. Jane djegur plot sportiste te talentuar. Dhe pastaj rrevoltohemi kur ndonje iken per te perfaqsuar nje vend tjeter. te kish qene ne Greqi a diku tjeter Godelli do kish siguruar jeten e vet dhe te femijve per nga ana financiare. Ne Shqiperi as palester nuk kane. Shtet plehrash.

ODEON
08-04-2017, 02:47
Javen tjeter marrim vesh qe i heqin titullin, mund te ndodhe qe te jete dhe i paster por tja leme kohes.

Do perenia shpeton.

murik
08-04-2017, 03:36
Vetem nese jane budallej te digjen perseri me doping. U denuan dy vjet. Nese perseritet denohen 8 vjet,qe do te thote mbyllje e karieres perfundimisht.

Bad_Teacher
08-04-2017, 03:53
Urime, po me sport koti qe eshte mo.. nejse lol

atrevido
08-04-2017, 13:13
Ca bishe!

Une ate peshe mezi e ngre me deadlift, ky e ngre me snatch. ``11``

drague
08-04-2017, 13:49
Urime, po me sport koti qe eshte mo.. nejse lol

po, se ty te pelqen american football. si demat kur i vjen koha e ēiftimit-hihi-

Si1ri
08-04-2017, 13:52
Bravo dhe urime. Me gjith pengesat qe ju ngrihen prap dalin ne krye, per tu andmiruar te gjith pa perjashtim.

Te "paster" apo jo kjo varet vetem nga politikat dhe intrigat e federatave. Dopingu eshte nje arme per te eleminuar ke duan dhe kur duan dhe jo vetem ne peshengritje. Federata Shqiptare edhe sikur te ishte e ndershme dhe e afte nuk ka peshe politike te mbroj sportistet e vet.

Ca bishe!

Une ate peshe mezi e ngre me deadlift, ky e ngre me snatch. ``11``

Ehe ... "un kom tuktiken ai ka fuēin" ka pas thon gzim kulufi :D. Forca pa tjeter qe eshte bazike por kohen me te madhe te stervitjes e kryejne per permiresimin e teknikes, koordinimit. Nje BBuild-er ka me force bruto por nuk arrin te ngre as gjysmen e peshes se nji peshgritesi.

drague
08-04-2017, 13:53
Presidenti i Federatės Shqiptare tė Peshėngritjes, Elez Gjoza, u shpreh entuziast pėr tri medaljet e fituara dje nga Daniel Godelli dhe Erkand Qerimaj. Duke pėrfituar dhe nga suksesi i trefishtė, Gjoza i bėri apel shtetit qė t’i kthejė sytė nga peshėngritja.“Ka qenė njė garė e jashtėzakonshme, spektakolare. Nuk mbaj mend mė parė tė ketė pasur njė konkurrencė tė tillė. Asnjė sportist nuk ka qenė i sigurt. Ēdo minutė servirte surpriza. Personalisht unė jam i mrekulluar me atė ēfarė bėnė sot dy sportistėt tanė mė me pėrvojė.

Por, mos harroni, qė ne luajtėm jo vetėm pėr medalje, por edhe pėr tė grumbulluar pikė nė rang ekipor nė klasifikimin e pėrgjithshėm. Nėse do tė bėja njė krahasim me delegacionet e tjera tė pranishėm nė Europian, sportistėt dhe trajnerėt tanė janė heronj nė kushtet ku stėrviten dhe si trajtohen financiarisht. Po mbijetojnė. Ndaj, pėrfitoj nga rasti t’i bėj apel shtetit shqiptar qė tė kthejė vėmendjen nga peshėngritja. Pasi ishte ky sport qė sot ngriti lart flamurin shqiptar. Ka qenė njė sukses i jashtėzakonshėm!Sakaq, mė duhet tė pėrmend edhe njė fakt ku ndėrkombėtarėt janė befasuar me performancėn e sportistėve tanė. Vetė presidenti i Federatės Europiane, Antonio Urso, por jo vetėm, ka folur me superlativa, ēka na bėn tė gjithėve krenarė”, u shpreh presidenti i federatės, Elez Gjoza pėr gazetėn “Panorama Sport” nė njė lidhje telefonike nga Kroacia.

Mes tė tjerash, ai pati rezerva pėr performancėn mė herėt tė Romela Begajt. “Ka bėrė njė paraqitje tė mirė, por pritshmėritė e saj ishin pėr mė tepėr. Pėr njė pakujdesi tė saj nė shkėputje nė 101 kg nuk arriti tė fitonte tė argjendtėn. Megjithatė, ka ndikuar edhe fakti qė ndryshoi edhe peshėn”, e mbylli prononcimin e tij pėr gazetėn presidenti Gjoza.

nix lek qivirija. na duhen per fushate-qesh-

Si1ri
08-04-2017, 14:08
[.....]
nix lek qivirija. na duhen per fushate-qesh-

Dikush propozoj ti shperblenin ne natyr, kanabis, por dolen probleme logjistike dhe per momentin e lan pezull.

atrevido
08-04-2017, 14:09
Ehe ... "un kom tuktiken ai ka fuēin" ka pas thon gzim kulufi :D. Forca pa tjeter qe eshte bazike por kohen me te madhe te stervitjes e kryejne per permiresimin e teknikes, koordinimit. Nje BBuild-er ka me force bruto por nuk arrin te ngre as gjysmen e peshes se nji peshgritesi.

Une as e tentoj fare ate ushtrim, Siri, se te jep probleme me shpinen dhe brrylat. S'ka c'me duhet ai muhabet mu. :D

Persa i perket teknikes, eshte mese e vertete. Ka disa vite qe ka dale ne mode Crossfit dhe bejne shume nga keto ushtrimet. Shoku im eshte instruktor dhe ka hapur nje palester. Pavaresisht se ai nuk ka forcen time, ne disa ushtrime, sidomos ne paralele, arrine te beje me shume. Se ēdo gje do tekniken e vet.

drague
08-04-2017, 14:12
Une as e tentoj fare ate ushtrim, Siri, se te jep probleme me shpinen dhe brrylat. S'ka c'me duhet ai muhabet mu. :D

Persa i perket teknikes, eshte mese e vertete. Ka disa vite qe ka dale ne mode Crossfit dhe bejne shume nga keto ushtrimet. Shoku im eshte instruktor dhe ka hapur nje palester. Pavaresisht se ai nuk ka forcen time, ne disa ushtrime, sidomos ne paralele, arrine te beje me shume. Se ēdo gje do tekniken e vet.

ajo eshte gati trefishi i peshes trupore. ne shtytje.

SystemA
08-04-2017, 14:19
Javen tjeter marrim vesh qe i heqin titullin, mund te ndodhe qe te jete dhe i paster por tja leme kohes.

Do perenia shpeton.

Ne sportet e RENDA pa ndihme anesore,nuk del ne pah!
DREJTE.

Ragnar
08-04-2017, 14:33
Ne vitin 2014 kur u pat shpall kampion bote, ishte diqka shume interesante dhe vertete per tu mbajtur ne mendje, por dopingu e bere te veten dhe u diskualifikua.

Shpresoj kesaj here te jet i paster dhe krenohemi me keta sportist qe jane ambasador te vendit tone.

Si1ri
08-04-2017, 14:52
Une as e tentoj fare ate ushtrim, Siri, se te jep probleme me shpinen dhe brrylat. S'ka c'me duhet ai muhabet mu. :D

Persa i perket teknikes, eshte mese e vertete. Ka disa vite qe ka dale ne mode Crossfit dhe bejne shume nga keto ushtrimet. Shoku im eshte instruktor dhe ka hapur nje palester. Pavaresisht se ai nuk ka forcen time, ne disa ushtrime, sidomos ne paralele, arrine te beje me shume. Se ēdo gje do tekniken e vet.

Po, crossfi-ti eshte mod kohet e fundit dhe kam frik se si e tille do ket kurben e vet te renies si edhe moda te tjera te fushes.
Origjina e crossfit-tit eshte nga ushtria (kush ka ber zbor me kupton :D ) me element te stervitjes/garave strongman.
Crossfit-i eshte kompleks, ndihmon shum aftesin e koordinimit dhe komandimit te trupit. Eshte mbi mesataren intensiv dhe stresues per organizmin dhe ekspozon teper ligamentet dhe tendinat ndaj demtimeve keshtu qe kerkon persona mbi mesataren me pergatitje dhe eksperience ne aktivitete fizike, kjo ul numrin e klienteve per nje palester.
Nejse eshte nje bised e gjate dhe ketu jami jash temes

Si1ri
08-04-2017, 14:55
Ne sportet e RENDA pa ndihme anesore,nuk del ne pah!
DREJTE.

Drejt dhe do shtoja jo vetem sportet e renda por ne te gjitha sportet ... edhe ne Shah madje dhe tek studentet dhe artistet e skenave. Nuk e kam fjalen per drogera por per supstanca qe rrisin aftesite psiko-fizike Eshte aq i perhapur sa pak e mendojne.

YOKO
08-04-2017, 14:59
Ke te drejte Si1ri!
Mendoj qe edhe ne kohen e gladiatoreve do kene marre ndonje 'bar', se kush ishte ai trim te perballej me luane. :)

atrevido
08-04-2017, 15:08
Po, crossfi-ti eshte mod kohet e fundit dhe kam frik se si e tille do ket kurben e vet te renies si edhe moda te tjera te fushes.
Origjina e crossfit-tit eshte nga ushtria (kush ka ber zbor me kupton :D ) me element te stervitjes/garave strongman.
Crossfit-i eshte kompleks, ndihmon shum aftesin e koordinimit dhe komandimit te trupit. Eshte mbi mesataren intensiv dhe stresues per organizmin dhe ekspozon teper ligamentet dhe tendinat ndaj demtimeve keshtu qe kerkon persona mbi mesataren me pergatitje dhe eksperience ne aktivitete fizike, kjo ul numrin e klienteve per nje palester.
Nejse eshte nje bised e gjate dhe ketu jami jash temes

Nuk e di nese do kete renie me tutje, por per momentin eshte shume i preferuar, edhe nga femrat, sepse ka impakt shume te mire nga pikepamja estetike. Eshte kthyer tamam ne nje disipline te re, organizohen edhe gara. Pastaj secili e ushtron sipas nivelit dhe pergatitjes fizike qe ka, nuk eshte problem edhe per fillestaret.

Mua personalisht nuk me pelqen.

Si1ri
08-04-2017, 15:10
Ke te drejte Si1ri!
Mendoj qe edhe ne kohen e gladiatoreve do kene marre ndonje 'bar', se kush ishte ai trim te perballej me luane. :)

Ka pas thon nji i menēem "Jemi xhuxhe mbi shpatullat e gjigandeve", Qe ndryshe do te thote qe dinin ata pa dim ne siē edhe ata dinin se dini ca para tyre por natyra njerzore zvogelon te kaluaren dhe zmadhon te veten.

Bad_Teacher
08-04-2017, 15:12
po, se ty te pelqen american football. si demat kur i vjen koha e ēiftimit-hihi-

Po ato te pakten luajne, zihen me njeri tjetrin, kurse keto hajne inat me hekurat. Mire ky po kur shef dhe femra pale lol. Nejse varja drague. Lol.

SystemA
08-04-2017, 15:37
Drejt dhe do shtoja jo vetem sportet e renda por ne te gjitha sportet ... edhe ne Shah madje dhe tek studentet dhe artistet e skenave. Nuk e kam fjalen per drogera por per supstanca qe rrisin aftesite psiko-fizike Eshte aq i perhapur sa pak e mendojne.

Agron Kuqi ka pas kane qiklist me Partizanin.
Agim Tafili nga Shkodra e ngordhte.
Ne finish goni e mujte.