PDA

View Full Version : Dy medalje t'arta per xhudistet e Kosoves


Fshatari
07-04-2017, 19:50
Kosova me dy tė arta nė Antalya Grand Prix, ndodh pėr herė tė parė (Foto)

Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova kanė arritur tė stolisen me medalje ari nė Antalya Grand Prix.

http://www.adrienkrasniqi.fr/dok/Distria.jpg

Distria Krasniqi e ka fituar ndeshjen finale me izraeliten Gili Cohen. Ajo u stolis pėr kategorinė nėn 52 kilogram.
Nė anėn tjetėr edhe Nora Gjakova u tregua e fortė pėr kundėrshtaren e saj xhudisten izraelite, Timna Nelson Levy.

http://www.adrienkrasniqi.fr/dok/Nora.jpg

Gjakova u stolisė pėr kategorinė nėn 57 kilogram.
Trajneri i Kosovės, Driton Kuka, iu ėshtė gėzuar fitoreve tė dy xhudistėve tona.


“Momenti i fitores sė Disit nė Finale, e artė edhe Nora Gjakova. Hera e parė qė Kosova fiton dy te arta nė nivelin GranPrix tė Kupave Botėrore. RTK reflektoj dhe nuk gabuan qė Shqiptarėt kudo qė janė, Live t’i shohin heronjtė tonė modern!”, ka shkruar Kuka.

Nesėr paraqiten Akil Gjakova e Kushtrim Gashi nė kategorinė 73 kg. /Telegrafi/
______________________________________________
http://telegrafi.com/kosova-dy-te-arta-ne-antalya-grand-prix-ndodh-per-te-pare-foto/

thirsty
07-04-2017, 19:52
Urime Gocave :)

cool_shqype
07-04-2017, 20:09
Ju lumte e suksese te metejshme.