PDA

View Full Version : Shqipėria mposhti Greqinė – Festė e ēmendur e vashave kuqezi, greket qajnė nė fushė


Fshatari
11-04-2017, 17:23
Pas ndeshjes nė stadiumin Elbasan Arena, vajzat kuqezi kanė nisur festėn nė fushėn e lojės pėr kėtė kualifikim historik nė eliminatoret e Botėrorit pas fitores 2-1 me Greqinė.
Pėrqafime pa fund dhe emocione tė jashtėzakonshme pėr tė gjitha protagonistet e kėtij suksesi, tė cilave u ėshtė bashkuar edhe stafi teknik me trajnerin Admir Grima e zėvendėsin Vioresin Sinani.

Mė pas, njė festė me flamurin shqiptar dhe vallėzime entuziaste nė fushėn e lojės apo para tribunės, duke marrė duartrokitje tė merituara.
Ndėrkaq, futbollistet greke ishin shtrirė thuajse tė gjitha nė fushėn e lojės tė dėshpėruara dhe nė lot pėr kualifikimin qė i iku nga duart pėr pak minuta.

Kombėtarja shqiptare e femrave ka siguruar njė kualifikim madhėshtor pėr nė raundin eliminator tė Kupės sė Botės 2019.
__________________________________________

Klikoni kete adrese e shikoni fotot dhe videot :

http://telegrafi.com/shqiperia-mposhti-greqine-feste-e-cmendur-e-vashave-kuqezi-greket-qajne-ne-fushe-fotovideo/

cool_shqype
11-04-2017, 17:29
Urime vashave Shqype......

https://www.youtube.com/watch?v=fX1WjLo2ZgE

Elian70
11-04-2017, 18:42
si mos te fitonin? se mos kishin debiazin trajner

Mano
12-04-2017, 18:38
Si gjithmonė femrat shqiptare kanė arritur gjithmonė mė shumė se meshkujt nė sport tek ne.

Bravo pėr mundin dhe arritjen.

Damastion
16-04-2017, 15:30
Kam pershtypjen se po i hyhet ne hak vashave,ky lajm u dha vetem ne margjina sporti pastaj ka ca dite qe kerkoj ndonje kanal sportiv shqiptare qe te jep incizimin e ndeshjes por me kot:(

Fshatari
20-04-2017, 14:59
Kam pershtypjen se po i hyhet ne hak vashave,ky lajm u dha vetem ne margjina sporti pastaj ka ca dite qe kerkoj ndonje kanal sportiv shqiptare qe te jep incizimin e ndeshjes por me kot:(

be-ja ka kerkue nga Shqipėria mos me perhap lajme te ketilla qe demtojne fqinjesine e mire mer serbine dhe greqine! Prandaj po kalojne ne heshtje te gjitha fitoret e shqiptareve.