PDA

View Full Version : Moxhi te Partizani bėn bujė pėrtej Adriatikut, reagimet e mediave italiane (FOTO)


drague
27-04-2017, 18:55
http://www.panorama.com.al/sport/wp-content/uploads/2017/04/Moxhi-Partizani-zyrtare1-490x315.jpg

Afrimi i Luēiano Moxhit te Partizani nuk ka kaluar pa u vėnė re nė Itali. Pėrkundrazi, mediat pėrtej Adriatikut i kanė kushtuar njė hapėsirė tė konsiderueshme detyrės sė re tė 79-vjeēarit si kėshilltar i presidentit Gazment Demi. Tė gjitha mediat kryesore nuk lėnė pa pėrmendur faktin qė vetėm pak muaj mė parė, ish-drejtori i pėrgjithshėm i Juventusit u pėrjashtua pėrjetė nga ēdo aktivitet futbollistik pėr Calciopol-in e vitit 2006.

http://www.panorama.com.al/sport/wp-content/uploads/2017/04/Il-Mattino-490x412.jpg

http://www.panorama.com.al/sport/wp-content/uploads/2017/04/Tuttosport-490x719.jpg

SystemA
27-04-2017, 18:56
Bravo PARTIZONI...

Mano
27-04-2017, 19:21
Ju bėfshin zoqtė glassėn mu nė Partizan. Kėta hale akoma yllin komunist kanė si simbol skuadrės?

drague
27-04-2017, 19:25
Ju bėfshin zoqtė glassėn mu nė Partizan. Kėta hale akoma yllin komunist kanė si simbol skuadrės?

do ju nxjerrin ne kategorine e dyte.hani fara pastaj ke sahati:P

Elian70
27-04-2017, 20:07
-qesh- ky do ja tregoje vendin Dukes...

p.s. ja dhe dy talione te tjere me debiazin e do lujane peskac...

SystemA
28-04-2017, 17:36
Luciano e BERI JUVENTUS GRANDE.
Mjeti justifikon QELLIMIN.
FORZA JUVE.

drague
28-04-2017, 20:44
https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/18221735_652126778315055_8257627092013088741_n.png ?oh=a3921d104c7c7b66d7a70f0519009829&oe=597F6441

Mano dove sei?-qesh-

BABA nga DURRSI
28-04-2017, 21:10
DRAGE- u dhi Partizoni mgja....-qesh--qesh--qesh-
me ate budallikun tim them se Partizoni s'kishte nevoje per nje dallaverexhi si L. Moxhi...nejse ...Forca Demat e Kuq!
http://imgur.com/yU3NGhY.jpg

-urra--urra--urra-

Akrepi
29-04-2017, 21:13
Ju bėfshin zoqtė glassėn mu nė Partizan. Kėta hale akoma yllin komunist kanė si simbol skuadrės?
Ti sa shikon yll tė zė alergjia. :p
Si ja bėn me yjet nė Amerikė?
Na nė Kuē e duam autobuzin "Flamuri kuq" dhe shofernė ta quajnė Ylli. :d

BABA nga DURRSI
29-04-2017, 21:18
Ti sa shikon yll tė zė alergjia. :p
Si ja bėn me yjet nė Amerikė?
Na nė Kuē e duam autobuzin "Flamuri kuq" dhe shofernė ta quajnė Ylli. :d

si e ben ne Amerike thote...-qesh--qesh--qesh-
hic, ja shpirt e dil sepse ata kane shyqyri i Zotit 52 yje. -gezuar-

Demo Labi
29-04-2017, 21:23
Vetem 52 ka amerika mo?
Po te tjeret i paskan debuar nga qelli?!

SystemA
29-04-2017, 21:36
Vetem 52 ka amerika mo?
Po te tjeret i paskan debuar nga qelli?!

Yjet e mbetur ja u hedhin te tjereve ne forme fishekzjarresh.Ndersa neve na dhane presidentin e ri me dekorata.

Naten e mire Xha Demo.

Piktori
29-04-2017, 22:54
Dy yje ka Partizoni, njoni osht Braēe e tjetri Moxhi.

Mano
01-05-2017, 17:48
do ju nxjerrin ne kategorine e dyte.hani fara pastaj ke sahati:P

Ėshtė e turpshme qė harxhohen mė shumė energji dhe para pėr njė klub me mban emrin bollshevik tė diktaturės komuniste sesa skuadra qė mban emrin e kryeqytetit. Mendoni ju se kjo ėshtė thjeshtė njė rastėsi?

Mano
01-05-2017, 17:50
https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/18221735_652126778315055_8257627092013088741_n.png ?oh=a3921d104c7c7b66d7a70f0519009829&oe=597F6441

Mano dove sei?-qesh-

Munė...yllin komunist me gjith emrin e klubit::d

Mano
01-05-2017, 17:51
Ti sa shikon yll tė zė alergjia. :p
Si ja bėn me yjet nė Amerikė?
Na nė Kuē e duam autobuzin "Flamuri kuq" dhe shofernė ta quajnė Ylli. :d

Ylli Amerikan nuk ėshtė si ai qė kemi ne. Ne ja morėm Ruskit jo Amerikės:d