PDA

View Full Version : Titulli i turpit, dhe turpi i futbollit Shqiptar!


Gold
13-05-2014, 18:25
Futbolli shqiptar, “ēmenduritė” e njė sezoni

1. Ekipet mė me traditė, Tirana dhe Vllaznia, luftuan pėr mbijetesė.
2. Trajneri i parė me ngjyrė i Superiores, Egbo, nuk arriti ta mbyllte sezonin.
3. Skuadra e parė qė punėsoi njė trajner me ngjyrė u pėrjashtua nga Superiorja.
4. Bylisi, i akuzuar mė sė shumti pėr trukime, u pėrjashtua prej… dhunės.
5. Duka ėshtė kritikuar vazhdimisht prej disa klubeve, por fitoi zgjedhjet nė mars 64-0 pėr mandatin e katėrt.
6. Bici ka mbiemėr ndryshe nga ai i babait. Njėri Bici, tjetri… Bicaj.
7. Mėrgjyshi ka mbiemėr ndryshe nga ai qė kemi mėsuar. Nė letra figuron MERXHUSHI.
8. Gjithnjė ku ka dhunė, del Laēi nė skenė: nė Laē u rrah Jemini, nė Ballsh u rrah Ēela, nė Kavajė u tentua tė goditej arbitri.
9. Flamurtari luajti pėr mbijetesė, por sot ėshtė nė finale tė kupės…
10. Nica nuk dilte asnjėherė nė konferencė pėr shtyp kur Laēi humbte ose pritej tė humbte…
11. Pjesėn dėrrmuese tė ndeshjeve mė tė nxehta tė Superiores nuk i arbitruan gjyqtarėt e FIFA-s.
12. U pėrjashtuan dy gjyqtarė nga arbitrimi, Koka dhe Hoxha, por askush nuk dha shpjegime.
13. Pėr shkak tė dhunės, Kukėsit iu hoqėn tri pikė dhe iu kthyen. Flamurtarit gjithashtu iu hoqėn tri pikė, por nuk iu kthyen mė…
14. Partizani u kujtua tė pajiste me pasaportė shqiptare tre lojtarė shqiptarė nga Maqedonia vetėm 5 javė para fundit tė sezonit…
15. Zyrtarėt e Partizanit deklaruan se Sampaio i kishte tė gjitha kualifikimet pėr trajner, por portugezi aplikoi pak kohė mė parė pėr tė marrė licencėn “B” tė UEFA-s.
16. Partizani mori Memellin nė janar pėr tė zgjidhur hallet e sulmit. E pėrjashtoi njė javė para pėrfundimit tė sezonit pėr njė penallti tė humbur…
17. Lojtari mė i paguar i kampionatit, Gilman Lika, shėnoi vetėm 2 gola…
18. Duka thotė se ėshtė rritur numri i shikuesve, ndėrsa Takaj kėrcėnoi se do tė jepte dorėheqjen se ishte ulur numri i tifozėve.
19. Krenohemi me produktin vendės, por idhujt e tifozėrive u bėnė Pejiē, Gilberto dhe Bushiē…
20. Agastra i Tėrbunit shėnoi 5 gola “me telekomandė” nė Kamzė, por skuadra e tij sėrish humbi.
21. Komisioni i Etikės, i krijuar pėr tė luftuar trukimet, vendimin e fundit e ka marrė nė mars tė vitit 2013.
22. Kukėsi dhe Partizani ndėrruan tre trajnerė, por mė tė fituar dolėn Skėnderbeu me Laēin, qė nuk bėnė eksperimente.
23. Kukėsi eliminoi Teutėn nga kupa, por tani Teuta bėn tifo pikėrisht pėr Kukėsin nė finalen e kupės.
24. Klubet shqiptare, tė detyruara nga UEFA, dėrguan njė bilanc vjetor tė financave nė kėtė institucion dhe tė gjitha bilancet ishin pozitive. Klubet tona dalin me fitim!!!
25. Gjyqtari Sadiku u bė idhull nė Laē. I mohoi Besės 4 penallti nė njė ndeshje tė vetme…
26. Rekordin e golave pėr njė ndeshje e regjistroi njė femėr. Emanuela Jaku realizoi 19 herė pak javė mė parė.

Burimi: http://www.panorama-sport.com/lajme-flash/futbolli-shqiptar-cmendurite-e-nje-sezoni/#ixzz31cKsPtKQ

Xhebraili
13-05-2014, 18:38
Ke harruar edhe te fundit Gold ne xhiron e fundit vendasit hapen portat per skuadrat musafire

AAO
13-05-2014, 18:38
Kampionat i deshtuar totalisht.

Sidomos java fundit nga 6 ndeshje ku 2 nuk u luajten fare. 4 Te tjerat prodhun teater ne fushe. Tolerime ashiqare perballe publikut te tyre dhe ku njerzve sidomos ne korce nuk u beri pershtypje fare. Te pakten ne shkoder reaguan ,por ne korce vertet u habita ,te pagush bileten kur e di si do dali ndeshja vetem ne shqiperi e shef. Turp i modh.

SERAFIM DILO
14-05-2014, 13:11
Mergjyshi, ne qofte se eshte Tan Mergjyshi,eshte trajner dhe i kujt skuadre ?

AAO
14-05-2014, 13:18
Mergjyshi, ne qofte se eshte Tan Mergjyshi,eshte trajner dhe i kujt skuadre ?

I Beses kavajes.

SERAFIM DILO
14-05-2014, 13:45
I Beses kavajes.

Flm Endri,paska "shku" deri ne Kavaje.Si ka dal me rezultatet,ka pas na i ēik sukses..ēa veni zuni Kavaja.

AAO
15-05-2014, 10:44
Flm Endri,paska "shku" deri ne Kavaje.Si ka dal me rezultatet,ka pas na i ēik sukses..ēa veni zuni Kavaja.

Kavaja ra nga ketegoria ,por jo per faj t'mergjyshit. Biles mergjyshi ka punu mire dhe boni nji ekip cilsor por fazen e trete i masakrun arbitrat.

Gold
19-05-2014, 14:59
Leksion nga Kosova, tifozėt ndalin ndeshjen e trukuar

Leksion i vėrtetė nga Kosova pėr futbollin shqiptar nė tėrėsi. Ndėrkohė qė java e fundit (por jo vetėm) u kthyer nė teatėr nė Kategorinė Superiore dhe nė mjaft ndeshje tė kategorive inferiore, por askush pėrveē “Panorama Sport” nuk reagoi, tjetėr gjė ndodh nė Kosovė. Tifozėt e Mitrovicės, bashkė me tifogrupin “Torcida” ndėrprenė dje ndeshjen mes Trepēės ’89 dhe Dritės, pasi dyshuan se ai takim ishte trukuar. Sfida u ndėrpre nga tifozėt nė minutėn e 66-tė, pasi Blendin Gashi i skuadrės mysafire shėnoi golin e dytė dhe tė barazimit 2:2. Tifozėt “pushtuan” fushėn nėn brohoritjet: “Turp! Turp!”, duke aluduar nė fiksimin e rezultatit tė kėsaj ndeshjeje. Tifozėt nuk pranonin qė takimi tė rifillonte, duke e konsideruar atė si tė trukuar, teksa vetėm me ndihmėn e forcave tė rendit u zmbrapsėn, duke bėrė qė ndeshja tė rifillonte pas mė shumė se 20 minutash vonesė. Me kėtė barazim shumė tė dyshimtė, Drita u barazua me pikė me Hajvalinė nė vendin e shtatė me 41 pikė, duke qenė pesė pikė larg vendit tė “play-off”-it. Ndėrsa Trepēa ’89-shi vazhdon tė jetė nė vendin e katėrt me 49 pikė.

Burimi: http://www.panorama-sport.com/lajme-flash/leksion-nga-kosova-tifozet-ndalin-ndeshjen-e-trukuar/#ixzz32GRVgUm3

Angel69
20-05-2017, 20:02
Kukėsi arriti qė pėr herė tė parė nė historinė e klubit tė tij tė fitojė titullin kampion tė Kategorisė Superiore, duke triumfuar nė ndeshjen e fundit finale kundėr skuadrės sė Skėndėrbeut me rezultatin 2-0 falė golave tė shėnuar nga korati Pero Pejiē.

Njė titull qė padiskutim u fitua nė mėnyrė tė turpshme, pasi faktori kryesor i kėtij triumfi ishte njė gjyqtar i cili nuk la gjė pa bėrė pėr t’i dhuruar fitoren skuadrės verilindore.

Enea Jorgji ėshtė fytyra e vėrtetė e Federatės Shqiptare tė Futbollit dhe tė gjithė klubeve qė nė vendin tonė fitojnė pa meritė, duke e vendosur gjithēka nė prapaskenė.

Sot ai dha dy kartona tė kuq nė mėnyrė absurde dhe njė penallti mjaft skandaloze nė dėm tė ekipit tė Skėndėrbeut, duke e nxjerrė pa meritė Kukėsin kampion tė Kategorisė Superiore.

Mė skandalozja ėshtė qė ky arbitėr i paftyrė ka qenė i penalizuar nga FSHF-ja dhe u rikthye qėllimisht nė kėtė ndeshje kryesore pėr tė vulosur fatin e titullit kampion.

Por, ajo qė duhet theksuar ėshtė se degjenerimi i futbollit shqiptar ka kapur majat.

Federata Shqiptare e Futbollit, ka rolin e saj kryesorė nė kėtė degradim ku futbolli jonė ka pėrfunduar, pasi gjithmonė ka caktuar qė nė fillim se kush skuadėr do tė dalė kampion, se kush skuadėr do tė hyjė nė Kupat e Europės, dhe se kush skuadėr do tė bjeri nga kategoria.

Pas mė shumė se gjashtė vitesh duke e favorizuar haptazi ekipin e Skėndėrbeut duke i dhėnė tituj kampion skandaloz si ky i sotmi, kėtė vit vendosėn tė ndryshojnė qytet.

Safet Gjici ka qenė njė nga presidentėt i cili ėshtė penalizuar nga Federata Shqiptare pėr tu mos u shpallur kampion nė kohėn kur ekipi i tij luftonte drejt, ku nuk i ka kuryser dhe akuzat e ashpra ndaj kreut tė korruptuar tė atij insitucioni Armand Duka.

Por, pasi e kuptoi qė nė shqipėri nuk fitohet duke luajtur ndershmėrisht, edhe ai u bė pjesė e kėtyre pazareve tė pista pėr tė marrė kėtė titull.

Ai u bė palė me Armand Dukėn pėr tė cilin nuk kishte lėnė fjalė pa e sharė dhe arriti qė tė fitojė njė titull tė turpshėm, i cili tashmė do ta shesė veten si njė njeri tė sukseshėm nė fushatėn elektorale pasi kandidon pėr deputet nėn siglėn e Partisė Socialiste nė kėtė qytet.

Mjaftojm tė kujtojm se si i ka fituar dy pėrballjet me Tiranėn, si nė ”Selman Stermasi” ashtu dhe nė “Zeqir Ymeri” pėr tė kuptuar se sa shumė e kanė “merituar” titullin kampion.

Mjafon tė kujtosh gjithashtu se si ka fituar dhe me Partizanin nė Kukės falė njė tjetėr favorizimi haptazi nga arbitrat.

Dhe aq frikacak u treguan nė fund saqė nuk kursyen as skuadrėn e vendit tė fundit Korabin, pėr t’i marrė ndeshjen nė tavolinė, ku tė shikosh golat e shėnuar janė shumė qesharak.

Ky titull kampion ka vetėm njė emėrtim, fjalėn TURP!

Festa fallco nė fund tė ndeshjes e tregoi mėsė mirė!

Alkoma
20-05-2017, 21:45
Kukėsi arriti qė pėr herė tė parė nė historinė e klubit tė tij tė fitojė titullin kampion tė Kategorisė Superiore, duke triumfuar nė ndeshjen e fundit finale kundėr skuadrės sė Skėndėrbeut me rezultatin 2-0 falė golave tė shėnuar nga korati Pero Pejiē.

Njė titull qė padiskutim u fitua nė mėnyrė tė turpshme, pasi faktori kryesor i kėtij triumfi ishte njė gjyqtar i cili nuk la gjė pa bėrė pėr t’i dhuruar fitoren skuadrės verilindore.

Enea Jorgji ėshtė fytyra e vėrtetė e Federatės Shqiptare tė Futbollit dhe tė gjithė klubeve qė nė vendin tonė fitojnė pa meritė, duke e vendosur gjithēka nė prapaskenė.

Sot ai dha dy kartona tė kuq nė mėnyrė absurde dhe njė penallti mjaft skandaloze nė dėm tė ekipit tė Skėndėrbeut, duke e nxjerrė pa meritė Kukėsin kampion tė Kategorisė Superiore.

Mė skandalozja ėshtė qė ky arbitėr i paftyrė ka qenė i penalizuar nga FSHF-ja dhe u rikthye qėllimisht nė kėtė ndeshje kryesore pėr tė vulosur fatin e titullit kampion.

Por, ajo qė duhet theksuar ėshtė se degjenerimi i futbollit shqiptar ka kapur majat.

Federata Shqiptare e Futbollit, ka rolin e saj kryesorė nė kėtė degradim ku futbolli jonė ka pėrfunduar, pasi gjithmonė ka caktuar qė nė fillim se kush skuadėr do tė dalė kampion, se kush skuadėr do tė hyjė nė Kupat e Europės, dhe se kush skuadėr do tė bjeri nga kategoria.

Pas mė shumė se gjashtė vitesh duke e favorizuar haptazi ekipin e Skėndėrbeut duke i dhėnė tituj kampion skandaloz si ky i sotmi, kėtė vit vendosėn tė ndryshojnė qytet.

Safet Gjici ka qenė njė nga presidentėt i cili ėshtė penalizuar nga Federata Shqiptare pėr tu mos u shpallur kampion nė kohėn kur ekipi i tij luftonte drejt, ku nuk i ka kuryser dhe akuzat e ashpra ndaj kreut tė korruptuar tė atij insitucioni Armand Duka.

Por, pasi e kuptoi qė nė shqipėri nuk fitohet duke luajtur ndershmėrisht, edhe ai u bė pjesė e kėtyre pazareve tė pista pėr tė marrė kėtė titull.

Ai u bė palė me Armand Dukėn pėr tė cilin nuk kishte lėnė fjalė pa e sharė dhe arriti qė tė fitojė njė titull tė turpshėm, i cili tashmė do ta shesė veten si njė njeri tė sukseshėm nė fushatėn elektorale pasi kandidon pėr deputet nėn siglėn e Partisė Socialiste nė kėtė qytet.

Mjaftojm tė kujtojm se si i ka fituar dy pėrballjet me Tiranėn, si nė ”Selman Stermasi” ashtu dhe nė “Zeqir Ymeri” pėr tė kuptuar se sa shumė e kanė “merituar” titullin kampion.

Mjafon tė kujtosh gjithashtu se si ka fituar dhe me Partizanin nė Kukės falė njė tjetėr favorizimi haptazi nga arbitrat.

Dhe aq frikacak u treguan nė fund saqė nuk kursyen as skuadrėn e vendit tė fundit Korabin, pėr t’i marrė ndeshjen nė tavolinė, ku tė shikosh golat e shėnuar janė shumė qesharak.

Ky titull kampion ka vetėm njė emėrtim, fjalėn TURP!

Festa fallco nė fund tė ndeshjes e tregoi mėsė mirė!

SHume e vertete. SKenderbeu kampion i vertete. Do gezohesha shume nqs Kukesi do te fitonte vertete me merite, ne fund te fundit Korca eshte ngopur me kupa keto 6 vjet. Por keshtu si jane bere keto pune! Ndeshja duhet denoncuar ne Uefa, duhet riperseritur ose nese gjenden fajtor zyrtaret e Kukesit, ndeshja duhet fituar ne tavoline nga Skenderbeu si dhe duhet nje ndeshkim per Kukesin ose nje ndeshkim i forte per federaten.

Angel69
20-05-2017, 21:50
Ky ishte turpi me i madh qe ka ndodhur hapur fare ne historine e futbollit Shqiptar. Edhe vete tifozave te Kukesit mendoj qe ky titull nuk u ka shijuar tamam me menyren se si skuadra e tyre e zemres fitoi ndeshjen. Me vjen keq per Skenderbeun sepse luftoi denjesisht duke dhuruar nje futboll spektakolar. Kush e pa ndeshjen do kuptoj qe ky ishte nje TURP TURP TURP

drague
20-05-2017, 21:53
Kuksi e meritoj . shume birre e forte paska qene ajo e korēes.

5 vite garanci-qesh-

Akrepi
20-05-2017, 21:56
Ēudia mė e madhe tre ditė zgjat.
Futini edhe njė gotė verė mbrapa dhe ja ku u bė. :D

P.s. Me atė lojė palaēo qė bėjnė ekipet tona nuk ka fare rėndėsi se kush fiton, njėllojė janė kapi nga tė duash. :p

drague
20-05-2017, 22:03
Ēudia mė e madhe tre ditė zgjat.
Futini edhe njė gotė verė mbrapa dhe ja ku u bė. :D

P.s. Me atė lojė palaēo qė bėjnė ekipet tona nuk ka fare rėndėsi se kush fiton, njėllojė janė kapi nga tė duash. :p

ishte stadiumi plot me kosovar. hallall ja bofte zoti Edvinit-qesh-

Angel69
20-05-2017, 22:06
Kuksi e meritoj . shume birre e forte paska qene ajo e korēes.

5 vite garanci-qesh-

Ca meritoi Kukesi? Kampionatin e fituar, apo ndeshjen e sotme?

drague
20-05-2017, 22:22
Ca meritoi Kukesi? Kampionatin e fituar, apo ndeshjen e sotme?

para disa javesh e meritonte partizani por nuk pati bithe

Angel69
20-05-2017, 22:29
Realishte Kukesi ka qene me konstant gjate gjithe sezonit, por me kete maskarade qe bene gjygjtaret sot ja zbehu pak ato meritat absolute qe mund te kete nje skuader kampione.

drague
20-05-2017, 22:33
me mire jemi perfaqesuar ne europe me ekipet para 90-tes

Angel69
20-05-2017, 22:41
Ne fakte Skenderbeu eshte ekipi i vetem Shqiptar qe ka thyer cdo rekord duke mar pjese ne Kupen Uefa, Europa league sot me fjal.

Angel69
20-05-2017, 22:47
Ēudia mė e madhe tre ditė zgjat.
Futini edhe njė gotė verė mbrapa dhe ja ku u bė. :D

P.s. Me atė lojė palaēo qė bėjnė ekipet tona nuk ka fare rėndėsi se kush fiton, njėllojė janė kapi nga tė duash. :p

Kjo eshte e keqa e gjih neve Shqiptarve qe nuk kemi kulturen per drejtesine ne vend, duke i ren shkurt e themi qe cudia me e madhe zgjat tre dite. Futbolli ne Shqipri ska se si te jete ne ndonje super nivel perderisa ne Shqipri gjithcka le per te deshiruar. Madje madje niveli i futbollit tone eshte shum me lart se ai maqedonas malazez bullgar dhe rumun. Bullgari dhe Rumuni vetem dy ekipe kane kampion absolute qe nuk gjejne rival respektiv. Ktu te ne luftohet fort midis tre ekipeve deri ne javen e fundit...

Akrepi
20-05-2017, 22:54
Kjo eshte e keqa e gjih neve Shqiptarve qe nuk kemi kulturen per drejtesine ne vend, duke i ren shkurt e themi qe cudia me e madhe zgjat tre dite. Futbolli ne Shqipri ska se si te jete ne ndonje super nivel perderisa ne Shqipri gjithcka le per te deshiruar. Madje madje niveli i futbollit tone eshte shum me lart se ai maqedonas malazez bullgar dhe rumun. Bullgari dhe Rumuni vetem dy ekipe kane kampion absolute qe nuk gjejne rival respektiv. Ktu te ne luftohet fort midis tre ekipeve deri ne javen e fundit...
Tė them tė drejtėn ėshtė ndeshja e parė qė kam parė nga liga superiore.
Mallkova veten qė nuk bėra si herėt e tjera kisha kthyer kanalin gjakundi tjetėr qoft edhe film vizatimor.
Aty nuk vjen fare era futboll nga asnjė skuadėr, futbolli shqiptar ėshtė i gjithi njė pa drejtėsi.
Drejtėsia e vetme qė mund tė bėsh nė Shqipėri ėshtė tė shkrihen fare gjith skuadrat me Federatėn nė krye.

BABA nga DURRSI
20-05-2017, 23:00
s'eshte me Ridvan Bode minister financash, qe zgjidhte qesen e pareve per Skenderbeun. :P

Angel69
20-05-2017, 23:04
Akrep kaq nivel kemi ne, mos pretendo ti afrohemi ligave perendimore. Klubet tona qe jane pretendent per titull buxhetin e kane 1 mln € per nje sezon, ndersa klubet qe militojne ne ligat greke, kroate, austriake, zviceriane etj, buxhetet vjetore i kane 50-100 mln € per sezon. Llogarite matematike beji vete.

Akrepi
20-05-2017, 23:08
Akrep kaq nivel kemi ne, mos pretendo ti afrohemi ligave perendimore. Klubet tona qe jane pretendent per titull buxhetin e kane 1 mln € per nje sezon, ndersa klubet qe militojne ne ligat greke, kroate, austriake, zviceriane etj, buxhetet vjetore i kane 50-100 mln € per sezon. Llogarite matematike beji vete.

Po jo mo Angel se s'po mė kupton, futbolli ėshtė pasion nė rradhė tė parė, disiplinė nė rradhė tė dytė dhe paraja ėshtė plus pastaj.
Kėta nuk kanė asnjė nga kėto
Edhe kur lozin dy skuadra lagjeje lozin mė me shpirt megjithse nuk marrin asgjė.

drague
20-05-2017, 23:11
Po jo mo Angel se s'po mė kupton, futbolli ėshtė pasion nė rradhė tė parė, disiplinė nė rradhė tė dytė dhe paraja ėshtė plus pastaj.
Kėta nuk kanė asnjė nga kėto
Edhe kur lozin dy skuadra lagjeje lozin mė me shpirt megjithse nuk marrin asgjė.

tek ne pine kafe presidentat dhe shesin ndeshjet ne tavoline.

Angel69
20-05-2017, 23:15
Po jo mo Angel se s'po mė kupton, futbolli ėshtė pasion nė rradhė tė parė, disiplinė nė rradhė tė dytė dhe paraja ėshtė plus pastaj.
Kėta nuk kanė asnjė nga kėto
Edhe kur lozin dy skuadra lagjeje lozin mė me shpirt megjithse nuk marrin asgjė.

Akrep, te kuptova shume mire, por mos harro qe jemi ne Shqipri o Akrep, dhe fubulli ecen paralel me nivelin e politikes, kultures, zakoneve, stilit te jetes etj.

xhori
21-05-2017, 11:41
Ky ishte turpi me i madh qe ka ndodhur hapur fare ne historine e futbollit Shqiptar. Edhe vete tifozave te Kukesit mendoj qe ky titull nuk u ka shijuar tamam me menyren se si skuadra e tyre e zemres fitoi ndeshjen. Me vjen keq per Skenderbeun sepse luftoi denjesisht duke dhuruar nje futboll spektakolar. Kush e pa ndeshjen do kuptoj qe ky ishte nje TURP TURP TURP

turpi me i madh u be ne 2011 kur ne fund te janarit skenderbeu ishte i fundit ne renditje dhe doli kampion ne kurriz te flamurtarit
e harruan korcaret kete dhe sot flasin per scandal keshtu thot kenga nga ato maja rripa rripa

Pirati
21-05-2017, 11:51
eh mo shyqyr qe edhe maloket u bene kampion :D e shikoni qe as titujt me nuk duan te rrine ne Tirone, te gjithe duan te ikin nga aty e ke bere Edvinja aty ambientin te padurueshem per askend :D

par
21-05-2017, 11:57
Futbolli eshte perfaqesuesi kryesor i korrupsionit ketu dhe ne bote, uefa e deri ne fifa. Investigimi i nje gazetari britanik ne fifa per nje periudhe 5-vjecare para nje dekade arriti ne perfundimin se fifa eshte simbol i korrupsionit ne bote dhe se ajo perdoret shpesh politikisht nga krere shtetesh te ndryshme. Nuk eshte hera e pare qe FSHF dhuron titullin dhe as hera e fundit. Te mendosh se cndodhi dje ne ate ndeshje e permbledh ne se miri kartoni i kuq i grisur nga H.Salihi.

Angel69
21-05-2017, 12:29
turpi me i madh u be ne 2011 kur ne fund te janarit skenderbeu ishte i fundit ne renditje dhe doli kampion ne kurriz te flamurtarit
e harruan korcaret kete dhe sot flasin per scandal keshtu thot kenga nga ato maja rripa rripa

Se mbaj mend kte qe po thua. Na sill ndonje foto nga arkivat nese ke se na habite fare...

drague
21-05-2017, 12:30
Se mbaj mend kte qe po thua. Na sill ndonje foto nga arkivat nese ke se na habite fare...

eshte na Vlora ai-qesh-

ēuno ajo targa 69 eshte e babit apo e jotja ;)

Angel69
21-05-2017, 12:50
eshte na Vlora ai-qesh-

ēuno ajo targa 69 eshte e babit apo e jotja ;)

Jo jo, nuk eshte as targa ime as e babit, nr fati :D

xhori
21-05-2017, 14:55
Se mbaj mend kte qe po thua. Na sill ndonje foto nga arkivat nese ke se na habite fare...
un habitem si keta moderatorat len te regjistrohen 10 vjecaret ketu ne forum

Angel69
21-05-2017, 15:32
un habitem si keta moderatorat len te regjistrohen 10 vjecaret ketu ne forum

Se kuptova kush eshte llogjika ksaj qe the ne lidhje me temen dhe diskutimin qe po behet...

Akrepi
21-05-2017, 18:51
Se kuptova kush eshte llogjika ksaj qe the ne lidhje me temen dhe diskutimin qe po behet...
Aludimi ėshtė i qartė nuk ka si mos ta kuptosh.
Veē nė qofsh 10 vjeē e poshtė qė mos ta dish. :D

Angel69
21-05-2017, 22:56
Aludimi ėshtė i qartė nuk ka si mos ta kuptosh.
Veē nė qofsh 10 vjeē e poshtė qė mos ta dish. :D

Jepii Akrep me shpjegimin tend kush eshte

Rex
22-05-2017, 11:01
Te thoshte dikush para pak viteve qe Kukesi do te shpallet kampion ndersa Tirana me Vllaznine do te shpetojne per nje qime floku pa ra nga liga, e kishim dergu ne repart psikiatrik.

Bravo luanat Kukesit.
Qy luanat.

Akrepi
22-05-2017, 12:14
Jepii Akrep me shpjegimin tend kush eshte
Po ashtu e ka fituar kupėn Skėnderbeu para ca kohe nė kurriz tė Flamurtarit.
E njėjta gjė, nga favorizimet e FSHF dhe gjyqtarėve pėr KorQėn dhe penalizimet pėr Flamurtarin.

Angel69
22-05-2017, 12:38
Mund ta kete fituar Skenderbeu kupen ne kurriz te Flamurtarit,por qene gjate gjithe sezonit ne vend te 1 ne vend te 2, jo ne te fundit sic thote xhori