PDA

View Full Version : K.F Tirona


AAO
11-11-2013, 11:59
11 Jave kampionat si asnjehere tjeter ne historine e tirones ekipi gjendet ne vend te fundit me 10 pike ,7 humbje ,3 fitore ,1 barazim.

E kujt eshte pergjegjsia qe klubi mė me shume tituj ne shqiperi te ndodhet ne kte gjendje te mjerueshme? Lojtar te papaguar ,borxhe pa fund ,nje kryebashkiak i papergjegjshem qe as nuk do tja dije per ket ekip. Ka fut 3 donator sa per sy e faqe me pagujt ato rroga qe ekipi mos shkrihet totalisht. Po pse mer autoshkolle eshte bo Tirona? Jane mledh i tufe amatoresh te futbollit dhe po drejtojne klubin mė me shume tituj ne shqiperi. Sdi ca me thon ,si tifoz i lind i tirones me dhimbset kur e shof ekipin totalisht te shkaterrum ne fund te tabeles ,pa stadium ,pa zot ,por qe per fat keq drejtohet nga i tufe banditesh qe akoma presin noi palloshesh groshesh qe te bleje asetet e tirones 60 milion euro ,ne ket menyre edhe luli bashke me zagaret e tjere perfitojne noi gjo sepse si duket leket e rruges kombit nuk u mjaftojne.

Eshte turp i modh dhe zhgenjim i modh qe gjysma e kryeqytetit ka votu nje njeri te papergjeshem qe po shkaterro me duret e veta nje pjese te historise se futbollit shqiptar. Jo se Rama kur ishte ka bo mrekulli per tironen ,por te pakten i dha dore te lire donatorve te asaj kohe qe te investonin dhe te merrnin dicka mbrapsh. Ndersa kto te sotmit kane celsat e kashtes ,asnje vendim smarrin dot pa u pyt lulezo lulia ime.

Ka ardh koha qe shteti duhet te nderhyje patjeter ,te kerkoje privatizimin e klubeve dhe tu heqi bashkive te drejten si 100% aksioner ,cjane kto budalliqe ne 2013 ,ku shume bashki perfshi dhe kte te tirones deri vone qe pagujne futbollistat me taksat e qytetarve.

Turp i modh.

SystemA
11-11-2013, 12:23
11 Jave kampionat si asnjehere tjeter ne historine e tirones ekipi gjendet ne vend te fundit me 10 pike ,7 humbje ,3 fitore ,1 barazim.

E kujt eshte pergjegjsia qe klubi mė me shume tituj ne shqiperi te ndodhet ne kte gjendje te mjerueshme? Lojtar te papaguar ,borxhe pa fund ,nje kryebashkiak i papergjegjshem qe as nuk do tja dije per ket ekip. Ka fut 3 donator sa per sy e faqe me pagujt ato rroga qe ekipi mos shkrihet totalisht. Po pse mer autoshkolle eshte bo Tirona? Jane mledh i tufe amatoresh te futbollit dhe po drejtojne klubin mė me shume tituj ne shqiperi. Sdi ca me thon ,si tifoz i lind i tirones me dhimbset kur e shof ekipin totalisht te shkaterrum ne fund te tabeles ,pa stadium ,pa zot ,por qe per fat keq drejtohet nga i tufe banditesh qe akoma presin noi palloshesh groshesh qe te bleje asetet e tirones 60 milion euro ,ne ket menyre edhe luli bashke me zagaret e tjere perfitojne noi gjo sepse si duket leket e rruges kombit nuk u mjaftojne.

Eshte turp i modh dhe zhgenjim i modh qe gjysma e kryeqytetit ka votu nje njeri te papergjeshem qe po shkaterro me duret e veta nje pjese te historise se futbollit shqiptar. Jo se Rama kur ishte ka bo mrekulli per tironen ,por te pakten i dha dore te lire donatorve te asaj kohe qe te investonin dhe te merrnin dicka mbrapsh. Ndersa kto te sotmit kane celsat e kashtes ,asnje vendim smarrin dot pa u pyt lulezo lulia ime.

Ka ardh koha qe shteti duhet te nderhyje patjeter ,te kerkoje privatizimin e klubeve dhe tu heqi bashkive te drejten si 100% aksioner ,cjane kto budalliqe ne 2013 ,ku shume bashki perfshi dhe kte te tirones deri vone qe pagujne futbollistat me taksat e qytetarve.

Turp i modh.

Te pakten Endro SOT nuk ka alibi ;)
PS: ate topallen e shkodres sun e shof dot,por keti langaraqit ja dhiu!
Kur e ka orarin e protestes ky amfibi????

AAO
11-11-2013, 12:41
Te pakten Endro SOT nuk ka alibi ;)
PS: ate topallen e shkodres sun e shof dot,por keti langaraqit ja dhiu!
Kur e ka orarin e protestes ky amfibi????

Ne oren 14:00 :D

Po ku ka turp ky o systema , hajduti i 2011 BERTET per 100 vota te bleme ne korce ,kur rezultati ishte i thelle 8000 vota para PS. Nejse.

Problemi osht qe ky eshte peme pa kokrra ,vetem llafe ka ,osht bo si saliu i vogel ,por mo e keqja o ctaksirat ka tirona qe te shkaterrohet n.ket menyre. Nqf se nuk je i zoti me e majt ,shiti aksionet mer zoteri ,ul pazarin e aseteve ,boje 25-30 milion euro ,se me 60 milion ska biznesmen qe te investoje sepse ai qe do hudhe leket i ka llogarit gjonat dhe me fitu dicka. Nuk ka njeri me hudh lek kot ,na e ka bo tironen si me qene Ajaxi.

SERAFIM DILO
11-11-2013, 13:53
Pse 60 milion euro e paska ēmimin Tirona ! Hajde menie hajde.
I kemi politikanet qe jan mesu me lek,e nuk i bojn pershypje milionat.

lenci
11-11-2013, 15:00
Ne oren 14:00 :D

Po ku ka turp ky o systema , hajduti i 2011 BERTET per 100 vota te bleme ne korce ,kur rezultati ishte i thelle 8000 vota para PS. Nejse.

Problemi osht qe ky eshte peme pa kokrra ,vetem llafe ka ,osht bo si saliu i vogel ,por mo e keqja o ctaksirat ka tirona qe te shkaterrohet n.ket menyre. Nqf se nuk je i zoti me e majt ,shiti aksionet mer zoteri ,ul pazarin e aseteve ,boje 25-30 milion euro ,se me 60 milion ska biznesmen qe te investoje sepse ai qe do hudhe leket i ka llogarit gjonat dhe me fitu dicka. Nuk ka njeri me hudh lek kot ,na e ka bo tironen si me qene Ajaxi.

60 milion euro pėr te ble Tironėn?
Besoj se ēmimin e ka caktu Lulja,se ėsht i tmmerrshėm ai kur vjen puna e llogarive.
Vetėm kur i shton kto ēmimet,po nuk ėshte as rruga Durrės-Kukės,se tė paktėn aty futi te dy durėt ke tasi me mjolt.

Mano
11-11-2013, 15:21
Kjo shifra prej 60milion Euro eshte ven me qellim qe mos te shitet!!!!! Kush e di se cfar 'plani' kan keta horra. Nuk jane rastesi keto.

Gjynah...po megjithate kemi Partizonin dhe shume shpejt do te kthehet Dinamo. Pse Jo?

SystemA
11-11-2013, 15:36
Kjo shifra prej 60milion Euro eshte ven me qellim qe mos te shitet!!!!! Kush e di se cfar 'plani' kan keta horra. Nuk jane rastesi keto.

Gjynah...po megjithate kemi Partizonin dhe shume shpejt do te kthehet Dinamo. Pse Jo?

Juve banoni ne USA???

Mano
11-11-2013, 18:33
Juve banoni ne USA???

Yeaaaaaaaa.....yeaaaaaaa, baby

Fucking greaaaaaat...phhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh

AAO
11-11-2013, 18:39
Du te lexoj mendimin e Blue Baron se mesa kom lexu eshte po aq tifoz sa une per kte ekip. Por meqense kemi bindje te ndryshme politike ,do doja ta lexoja se cfare mendimi ka ne lidhje me krizen qe po kalo tirona. :D

Fehmikaciu
11-11-2013, 18:49
Yeaaaaaaaa.....yeaaaaaaa, baby

Fucking greaaaaaat...phhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh
Qka je hallakat keshtu o Mano!!!....ju atje ne amerik nuk jepni golla..jeni mesua me do guxhuma te bejzbollit kurse ketu nuk po mujna me pa GOLLA!!!....hehehe qka din amerikant qka asht fudbolli pash zotin!!!...

BlueBaron
11-11-2013, 19:31
du te lexoj mendimin e blue baron se mesa kom lexu eshte po aq tifoz sa une per kte ekip. Por meqense kemi bindje te ndryshme politike ,do doja ta lexoja se cfare mendimi ka ne lidhje me krizen qe po kalo tirona. :d


jo koment !!!
P.s. Tirona osht nona !!!

SystemA
11-11-2013, 19:32
Yeaaaaaaaa.....yeaaaaaaa, baby

Fucking greaaaaaat...phhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh

Shko boj noi liber persekutimi,ate boi ti.
Kaptin dele!

SystemA
11-11-2013, 19:34
Qka je hallakat keshtu o Mano!!!....ju atje ne amerik nuk jepni golla..jeni mesua me do guxhuma te bejzbollit kurse ketu nuk po mujna me pa GOLLA!!!....hehehe qka din amerikant qka asht fudbolli pash zotin!!!...

NBA,NHL,MLB se mos i di ky kllufi!!

BlueBaron
11-11-2013, 19:36
... na e ka bo tironen si me qene Ajaxi.TIRONA eshte me shume se Ajaxi !!!


Kom fryke se te SportKlubi po luhet nje loje e piset. Mban era shkerdhatllik puci qe i bone Gjicit kur desh me more TIRONEN. Nuk eshte vetem Lul Basha qe lu fijet aty. TIRONA ka ne pronesi nje stadium ne nje nga zonat mo te mira te Tirones, dy fusha stervitje, nje nga te cilat ne Dajt. Llokma eshte e modhe. Po kush lu me TIRONEN e gje ka Perenia !!!

drague
11-11-2013, 21:24
me vjen keq per Tironen qe po shkaterrohet.
fajin e kane donatoret qe e perdorin si pronen e tyre.
duhet te privatizohet patjeter

Mano
12-11-2013, 13:30
Qka je hallakat keshtu o Mano!!!....ju atje ne amerik nuk jepni golla..jeni mesua me do guxhuma te bejzbollit kurse ketu nuk po mujna me pa GOLLA!!!....hehehe qka din amerikant qka asht fudbolli pash zotin!!!...

Ai postimi qe ti citove ishte per Systema...e di ai shume mire se cfar do te thot ai postim

Persa I perket amerikes dhe futbollit ajo eshte aq e madhe saqe ka vend per te gjitha sportet.

Tirana eshte skuadra qe me ka then pak lumturi ne dite te veshtira ashti si me edhe me ka deshperuar kur humbte sidomos kur ja benin me hile ne favor te partizanit dhe dinamos. E pra une nuk isha ende adoleshent gjate kesaj kohe. Tirana eshte skuadra ime e zemres qe edhe pse nuk e kam ndjekur dot qe ketu kur shikoj se ku eshte katandisur me vjen keq.

SystemA
12-11-2013, 15:13
Ai postimi qe ti citove ishte per Systema...e di ai shume mire se cfar do te thot ai postim

Persa I perket amerikes dhe futbollit ajo eshte aq e madhe saqe ka vend per te gjitha sportet.

Tirana eshte skuadra qe me ka then pak lumturi ne dite te veshtira ashti si me edhe me ka deshperuar kur humbte sidomos kur ja benin me hile ne favor te partizanit dhe dinamos. E pra une nuk isha ende adoleshent gjate kesaj kohe. Tirana eshte skuadra ime e zemres qe edhe pse nuk e kam ndjekur dot qe ketu kur shikoj se ku eshte katandisur me vjen keq.

Se ke ndjekur ne fakt dhe je tifoz....
Po rri mer....maqo

AAO
12-11-2013, 15:20
He se doli mrom Cim Babasi (1 nga donatoret e tirones) ke procesi sportiv dhe tha qe une e kam dhene kontributin tim per tironen ,kom hudh celular ne fushe dhe pagure me uje .lol. Qe me pak fjale deshte me thon qe dhe mu me dhimset tirona po aq sa tifozat e saj. Edhe ket se kisha nigju ,por ky duhet t.jete INJORANTI rradhes qe eshte afru ke tirona. Mjer ne nga kush presim t.shpetojme.

drague
12-11-2013, 16:54
He se doli mrom Cim Babasi (1 nga donatoret e tirones) ke procesi sportiv dhe tha qe une e kam dhene kontributin tim per tironen ,kom hudh celular ne fushe dhe pagure me uje .lol. Qe me pak fjale deshte me thon qe dhe mu me dhimset tirona po aq sa tifozat e saj. Edhe ket se kisha nigju ,por ky duhet t.jete INJORANTI rradhes qe eshte afru ke tirona. Mjer ne nga kush presim t.shpetojme.

kush osht ky hunderri babasi?

Angel69
27-05-2017, 18:26
Tirana ka marrė sot goditjen mė tė rėndė nė historinė e klubit tė saj duke rėnė nga Kategoria Superiore.

Njė moment mjaft i rėndė ky pėr skuadrėn kryeqytetase qė sezonin e ardhsėhm do tė luajė nė Kategorinė e Parė.

Pas mbarimit tė ndeshjes kundėr shkodranėve lojtarėt bardheblu e kanė pėrjetuar mjaft keq kėtė moment.

Shumica e lojtarėve menjehere pas fershellimes se gjyqtarit italian kanė shpėrthyer nė lot.

cool_shqype
27-05-2017, 18:29
Kshu o kur Tironen e kon myt jabonxhit ene pseudo-Tiranasėt.

Turp....e faqia e zeze.

Rex
27-05-2017, 18:38
Kukesi kampion, Tirana ne ligen e dyte.

Sa mendoj qe i kam pare te gjitha, del dicka si kjo dhe me demanton.

Angel69
27-05-2017, 18:48
Ironia eshte se Tirana i la ndeshjet ashiqare fare Kukesit. I gjithe opinioni sportiv ngriti zerin per kte padrejtesi, po asnnji se vuni ujin ne zjarr. Tiranes i dolen haqet e te tjerve qe u preken nga tolerimet.

xhori
27-05-2017, 19:09
Ironia eshte se Tirana i la ndeshjet ashiqare fare Kukesit. I gjithe opinioni sportiv ngriti zerin per kte padrejtesi, po asnnji se vuni ujin ne zjarr. Tiranes i dolen haqet e te tjerve qe u preken nga tolerimet.
e mban mend kur edhe dinamo i la ndeshjen korces 4 me 3 dhe si perfundim dinamo pati fatin e tiranes mir tu behet, federat shkerdhat dhe presidenta shkerdhat qe blejne ndeshjetper te dal kampion
te kete drejtesi flamurtari mkete kampionatin shqiptar e fiton me lojtar plazhi

Angel69
27-05-2017, 19:27
E maj men si jo, kam gjith jeten qe i ndjek kto legenat. Ktu eshte kthy futbolli si biznes markate.

Akrepi
27-05-2017, 19:37
E maj men si jo, kam gjith jeten qe i ndjek kto legenat. Ktu eshte kthy futbolli si biznes markate.

Po ndryshon mendim mė nė fund? :d

Angel69
27-05-2017, 19:58
Po ndryshon mendim mė nė fund? :d

Dallavere ka gjithanej e vlla, por jo kaq hapur fare. Ktu fyhet inteligjenca e te gjithve.

Angel69
27-05-2017, 20:00
Tifozat e Partizanit e kthejne ne feste renien e Tiranes nga kategoriaParashikohej si finalja e madhe e sezonit, por u kthye thuajse nė njė stėrvitje ndeshja e Korēės, ku Skėnderbeu priti Partizanin. E mbyllėn nė barazim 2-2, nė njė sfidė me emocione e gola, por natyrisht shumė larg pritshmėrive tė para disa javėve.

Batha qė nė minutėn e tretė shėnoi pėr Partizanin dhe Kalari dyfishoi nė minutėn e 67-tė. Megjithatė, edhe pse pa shumė titullarė, Skėnderbeu nuk u pajtua me humbjen, sepse Plaku nė minutėn e 70-tė rihapi ndeshjen dhe Gripshi nė minutėn e 91-tė baraspeshoi gjithēka.

Ndėrkaq, tifozėt e organizuar tė Partizanit, grupimi Ultrash Guerrils 08-09, nuk e ka vrarė mendjen pėr ndeshjen nė Korēė, por kanė pritur fundin e takimit tė Tiranės.
Rėnia nga kategoria e rivalit tė pėrjetshėm ėshtė festuar me njė “kartolinė urimi” dhe njė kėngė tallėse, qė do tė mbetet nė histori.

Bota ėshtė e ēuditshme dhe futbolli ėshtė i pabesueshėm: Deri para disa vitesh skena tė tilla i bėnin tifozėt e Tiranės, kur Partizani endej nė skėterrėn e kategorive tė ulta!

Akrepi
27-05-2017, 20:14
Fundi i Tiranės dhe fundi i njė sezoni skandaloz

Nga Fatjon Baze

Futbolli shqiptar ka marrė sot njė tjetėr goditje mjaft tė rėndė, pasi njė nga klubet mė me traditė dhe histori nė vendin tonė si Tirana, nuk do tė jetė vitin e ardhshėm nė Kategorinė Superiore.

Data 27-maj do tė mbahet mend si njė ditė e zezė pėr klubin 24-herė kampion tė shqipėrisė, qė tashmė do tė detyrohet tė dergjet nė kategorinė e parė, pasi nuk arriti dot tė mbijetojė pas barazimit tė marrė 0-0 nė “Loro Boriēi” pėrballė ekipit tė Vllaznisė, duke u bėrė skuadra e dytė qė zbret pas ekipit tė Korabit.

Askujt nuk ja kishte marrė mendja qė njė ditė si Tirana ashtu dhe Vllaznia do tė diskutonin mbijetesėn, por gafat e tyre gjatė rrugės, si dhe ndeshjet e turpshme qė janė zhvilluar kėtė sezon, ka bėrė qė kėto dy ekipe tė pėrfundonin nė kėtė pikė.

Fėrshėllima e fundit e gjyqtarit italian ishte njė nga momentėt mė tė errėt tė kėtij sezoni.

Kjo pasi tė shihje njė ekip me tradita si Vllaznia qė i gėzohej qėndrimit nė Superiore, ndėrsa Tirana largohej nga elita e futbollit shqiptar ishte vėrtet njė moment i dhimbshėm pėr tė dyja klubet.

Kėtij momenti dramatik nė kėtė fund tė kėtij edicioni i shtohen dhe ndeshjet e tjera qė luheshin sot nė tė njėjtin orar, ku pėrveē Tiranės dhe Vllaznisė, rrezikoheshin dhe Laēi me Flamurtarin.

Por, nė Laē gjithēka u kthye nė qesharake pasi vendasit arritėn tė fitonin me rezultatin 2-1. Mjafton tė shikosh golat e skuadrės krubinase pėr tė kuptuar qė aty vetėm pėr futboll nuk flitej, duke shfaqur edhe njėherė tjetėr fytyrėn e vėrtetė tė kėtij sitemi tė korruptuar, pėr ta pėrqėndruar garėn pėr mbijetesė vetėm tek njė takim te ai i “Loro Boriēit”.

Mė rėnien e Tiranės futbolli shqiptar ka humbur njė nga sfidat mė tė bukura tė kryqytetit, ka humbur derbin qė ndizte kryeqytetin me atė atmosfera tė mrekullueshme qė krijohej qė njė javė pėrpara.

Ky sezon qė na u servir si njė nga mė tė bukurit qė pas viteve ’90 nga mediat e kontrolluara nga FSHF-ja rezultoi vetėm njė farsė, duke u mbyllur nė mėnyrėn mė tė turpshme tė mundur.

Futbolli jonė e preku fundin qė javėn e kaluar, ku Kukėsi shpallet kampion nė njė garė qesharake, pasi e fituan nė fund nė njė sfidė maskard falė njė arbitri tė vendosur me porosi nga ana e Federatės Shqiptare tė Futbollit pėr ta shpallur kampion.

Ndaj ky sezon ėshtė njė nga mė tė dėshtuar, kjo pėr shkak dhe tė njė institucioni si FSHF-ja qė kurrė nuk ka lejuar qė tė luhet drejt!

Si do ta justifikoj FSHF gjithė kėtė maskaradė e cila pėr tė gjithė sportdashėsit iu servir si garė, por ajo nuk ishte veēse njė fasad e cila ishte vendosur qė nė fillim.

Mbase pėr zyrtarėt e federatės nuk do jet problem qė Tirana sdo tė luaj sezonin e ardhshėm nė elitėn e futbollit shqiptar, por njė boshllėk tė madhė ajo ka lėnė qė pa nisur sezoni i ri, si te kundėrshtarėt edhe tifozėt.

Shpresojmė qė skena tė tilla mos tė ndodhin mė nė futbollin shqiptar dhe nga sezoni i ardhshėm tė ketė njė garė tė pastėr dhe fitues tė dali mė i miri dhe jo ta vendosi FSHF.

par
27-05-2017, 20:33
Ftohen tifozet e tiranes te bejne tifozllik per Kamzen se lali eri tha qe kamzen do e bej si tiranen dhe ja arriti qellimit.
Tirana do ndeshet me Vllaznin B per te vendosur se kush ngjitet ne superlige.

Angel69
27-05-2017, 23:32
Imagjoni ca ekipesh i mungojne super liges Shqiptare:

-Tirana

-Dinamo

-Elbasani

-Besa

-Tomori

Spo me kujtohen te tjere per momentin. Ka pas lezet dikur kur ndesheshin ekipet e tradites me lojtar vendali. Tani na mbyten qetezat e vogla...

kanina
27-05-2017, 23:36
Nga kategoria ka rene edhe Juventus me shok e spo bie Tirona.

kanina
27-05-2017, 23:40
Imagjoni ca ekipesh i mungojne super liges Shqiptare:

-Tirana

-Dinamo

-Elbasani

-Besa

-Tomori

Spo me kujtohen te tjere per momentin. Ka pas lezet dikur kur ndesheshin ekipet e tradites me lojtar vendali. Tani na mbyten qetezat e vogla...

Topi prandaj eshte I rrumbullaket qe te rrotullohet.
Duhet ta rrotullosh mire qe te rrish ne kategorine e pare..ska rendesi se je Tirona.

Angel69
27-05-2017, 23:46
Qenke me Partizanin ti e ����

kanina
27-05-2017, 23:54
Per mua liga shqiptare eshte nje pazar nuk eshte nje kampionat....keshtu qe nuk e ndjek dhe as jam tifoz.
Gjithsesi teorikisht jam me flamurtarin.

Angel69
27-05-2017, 23:57
Ultimatum nga Fanatics
Pritėn gjatė, u menduan dhe kanė reaguar. Fanatics, tifozėt ultras tė Tiranės, kanė parė klubin e tyre tė zbresė nga kategoria, njė njollė turpi qė nuk do tė fshihet kurrė.

Edhe reagimi i tyre ka qenė shumė i ashpėr, duke sulmuar ashpėr presidentin Refik Halili dhe duke i kėrkuar dorėheqjen.

Sqarim!

Sot ėshtė dita me e turpshme ne historinė 97-vjeēare te Tironės. Pėr herė tė parė, Tirona ra njė kategori mė poshtė!

Lart e poshtė nga tifozėt dhe nga media po thuhet se pjesė nė faj kanė edhe Fanatics!

Por nėse hedhim njė sy nė disa nga ndeshjet e kėtij kampionati shohim se:

Ndeshjet me Kukėsin nuk i sajuan tifozėt. Pikėt me Korabin nuk i humbėn tifozėt. Ndeshjen me Luftėtarin nuk e humbėn tifozėt. Ndeshjet me Laēin, kur Laēi ishte skandal, nuk i humbėn tifozėt. Lojtarėt me eksperiencė nuk i larguan tifozėt. Dhe dėnimet nga UEFA, qė dogjėn merkaton e janarit, nuk i sollėn tifozėt. Kėto vetėm pėr tė pėrmendur disa!

Gjithashtu, kujtojmė se vitin qė kaloi ishim nė tė njėjtėn pozitė dhe pėr tė njėjtat arsye braktisėm bojkotin. Kjo gjė nuk solli asnjė ndryshim.

Prandaj ngelemi besnikė tė veprimeve tona! Fajtori ėshtė Refik Halili!

Presim qė brenda 48 orėsh ai tė pranojė pėrgjegjėsitė dhe tė japė dorėheqjen…

Angel69
28-05-2017, 14:36
Nallbani: Kėtu po martohen burrė me burrė, ē’tė presėsh mė… Shpresoj tė rrėzojnė Skėnderbeun!


Blendi Nallbani nuk gjen dot fjalėt. Ish-portieri i Tiranės ka mbetur i tronditur pas rėnies sė skuadrės, ku ka fituar dhjetėra trofe. Shkaqet qė e sollėn ekipin deri nė kėtė pikė, sipas tij, janė tė shumta, megjithatė nuk e konsideron si momentin e duhur pėr tė “kryqėzuar” fajtorėt. Nė njė bisedė me “Panorama Sport”, ish-kapiteni i kryeqytetasve rrėfen se si e pėrjetoi fundin e ndeshjes sė luajtur dje nė “Loro Boriēi”, ndėrsa dramėn mė tė madhe e pa nė sytė e tė rinjve qė shpėrthyen nė lot.

nallbani

“Mos mė pyet. Sa mbaroi ndeshja dhe pashė lotėt e atyre djemve, dola direkt jashtė. Nuk e pėrballova dot. Njerėz jemi edhe ne, ėshtė e dhimbshme. Nusja ime e vuajti mė shumė, kemi njė jetė qė e ndjekim kėtė ekip. Qė 20 vjeē, qė kur u martua me mua. Kam ngritur 10 tituj, ndaj e kam tė vėshtirė. Unė e kam thėnė, pėr ne ishte dėshtim vendi i dytė dhe tė merrnim Kupėn.

Erdhi dita ta pėrjetojmė edhe kėtė. Nė kėtė vend ēfarė nuk ndodh, martohet burrė me burrė, ēfarė tė presėsh mė… Pse erdhi situata deri nė kėtė pikė? Nė kėto ēaste ėshtė e lehtė me u rėnė kokės njerėzve, nuk mund ta bėj. Pasi e di sa Halili e do kėtė ketė ekip dhe ka investuar. Nuk ėshtė mė punė lekėsh.

Tifozėt kanė pasur ndikimin e vet. Pa tifozė nuk ka jetė. Ėshtė e kotė pa ata. Edhe nė ndeshje lagjesh do spektatorė, jo mė nė ndeshje tė tilla. Tirana luajti shumė mirė sot, por nuk e donte edhe fati. Tė dridhen edhe kėmbėt, pasi ėshtė ndryshe tė luash pėr titull dhe ndryshe pėr mbijetesėn.

Loja e bukur s’ka mė vlerė. Duhej ai gol. Shpresa vdes e fundit thonė dhe ndoshta ndodh edhe ajo qė ėshtė pėrfolur pėr Skėnderbeun. Sigurisht qė nuk ia uroj njė gjė tė tillė askujt, pėrkundrazi, thjesht po bazohem te zėrat. Nė fund tė fundit, sido qė tė shkojė, Tirana sportivisht ra nga kategoria. Dhe ky ėshtė njė fakt”, pėrfundoi “Tata”.

Angel69
28-05-2017, 14:44
Kategoria e Parė, si kurrė nė histori

E kishit imagjinuar ndonjėherė Tiranėn nė Kategorinė e Parė, qė ėshtė praktikisht e dyta, pėrtej emėrtimit absurd? Me siguri jo.

Sezoni i ardhshėm nė Kategorinė e Parė do tė jetė i ēmendur: Tirana e Dinamo do tė luajnė derbin (nėse vendosen nė njė grup), por janė edhe Besa, Tomori, Besėlidhja, Bylisi e Apolonia, ndėr tė tjerė.

Nuk do tė jetė Elbasani, qė ka imituar Tiranėn, duke zbritur nė skėterrėn e Kategorisė sė Dytė.

Natyrisht, tė shumtė janė atė qė shpresojnė te ndonjė revolucion nga FSHF-ja, me ndryshim skeme e zgjerim tė Superiores, por nė bazė tė rregulloreve, kjo ėshtė e pamundur. Edhe me logjikė, ėshtė e pamundur qė tė ndryshohen kampionatet vetėm sepse ra Tirana, pėrderisa nuk u ndryshuan strukturat kur ranė Dinamo e Partizani, apo Flamurtari. Precedenti do tė ishte i rrezikshėm, sepse njė klub do tė bėhej i paprekshėm nga rėnia nga kategoria, ndėrkohė qė vitin e ardhshėm mund t’i takonte ndonjė tjetėr emri shumė tė madh. Ēdo vit ndryshim strukture?

Angel69
28-05-2017, 17:39
“Fanatics”, video-mesazh ironizues pėr Halilin: Tirona nuk ėshtė biznes


Grupimi “Tirona Fanatics”, pas ultimatumit tė mbrėmshėm ndaj presidentit tė Tiranė, Refik Halili, kanė postuar njė tjetėr mesazh, kėtė radhė me tone ironizuese ndaj drejtuesit tė bardhebluve.

tirona fanatics

Nė njė video shfaqet pjesė nga njė intervistė e Halilit i cili thotė “Unė klubin sot e shikoj biznes”.

halili fanatics

Pamjet filmike shoqėrohen edhe me deklarata tė legjendave bardheblu ndėr vite, tė cilėt shprehin dashurinė e tyre pėr Tiranėn duke kujtuar se si ajo ishte njė familje e madhe, sakrifikohej pėr tė, etj., ndėrsa nė sfond dėgjohet nė pėrsėritje zėri i Halilit dhe fraza e tij.

drague
28-05-2017, 17:54
fajin e ka halili ,partizoni dhe korēa me kuksin``sak``

Angel69
28-05-2017, 18:15
Per menimin tim pjesen me te madhe te fajit e kane vete kto tifozat qe braktisen ekipin dhe kakarisin duke shkruar

drague
28-05-2017, 18:17
Per menimin tim pjesen me te madhe te fajit e kane vete kto tifozat qe braktisen ekipin dhe kakarisin duke shkruar

nuk u permbys bota qe ra nga kategoria

Angel69
28-05-2017, 18:25
Normal qe jo. Fundja e meritonte te binte sepse ekipet e tjera nuk toleruan kaq hapur sa toleroi Tirana. Perkundrazi vun zemren ne fushe ndeshjet e fundit vetem per te mar piket e cmuara te mbijeteses

Angel69
28-05-2017, 18:27
Sina: Fėmijėt vetėm po mė qajnė me dėnesė, nuk i pushoj dot. Fajtor ėshtė presidenti Halili!


Njė nga futbollistėt qė e ka veshur mė shumė fanellėn e skuadrės bardheblu, ka rrėfyer emocionet e rėnies me tė qarat nė familje. Ish-kapiteni i 24 herė kampionėve tė vendit, Elvis Sina, nė njė rrėfim tė shkurtėr pėr “Panorama Sport”, ka dhėnė ekstraktet e emocioneve, fajtorėve dhe shkaqeve qė Tirana ra nė Kategorinė e Parė.

Elvis Sina Tirana

NDJESIA

I pyetur pėr emocionet dhe ndjesinė fillestare nė momentin qė pėrfundoi ndeshja finale pėr mbijetesėn, Sina ėshtė shprehur: “Nuk di ēfarė tė them. S’e pėrshkruaj dot. Po ju them vetėm qė fėmijėt nisėn tė qajnė me dėnesė dhe nuk po i pushoj dot. Ka kaluar gati njė orė nga mbarimi i ndeshjes dhe vetėm po qajnė”, shprehet fillimisht ish-kapiteni.

SHKAKU

Sina ėshtė i prerė nė etiketimin e shkaktarėve dhe e argumenton me atė qė ka ndodhur gjatė gjithė sezonit. Sipas tij, numri njė i skuadrės ėshtė edhe personi me pėrgjegjėsinė mė tė madhe dhe i pyetur pėr fajtorėt, ai pėrgjigjet:

“Presidenti! Ai e ndėrtoi ekipin si deshi. Ai e bėri kėtė merkato dhe normalisht ėshtė pėrgjegjėsi kryesor. E kam thėnė disa muaj mė parė, qė kur bėnė marrėveshjen me Kukėsin. E kam deklaruar qė nuk duhej bėrė sepse e rrezikonte shumė ekipin dhe ja ēfarė ndodhi”.

HISTORIKE

Nė fjalėn e tij, njė nga lojtarėt qė ka qenė pjesė e historisė sė lavdishme tė bardhebluve, i pyetur nėse e kishte menduar ndonjėherė qė Tirana do tė luante nė Kategorinė e Parė, ka thėnė: “As nuk kishte shanse qė ta mendoja ndonjėherė diēka tė tillė!”.

Angel69
28-05-2017, 20:18
Tiranė, a tė shijon finalja e Kupės?
Pėrpara disa kohėsh (ishte 12 shkurti), gazeta “Sport Ekspres” do tė merrte guximin tė shkruante njė ndėr titujt mė tė fortė qė ėshtė parė ndonjėherė nė njė medie tė shkruar dhe kjo e thėnė pa asnjė modesti dhe mburrje. U kritikuam, sulmuam dhe ofenduam nė ēdo formė tė mundshme. Po, miq, prostitucion! Ashtu ishin disa ndeshje tė Tiranės, qė sot vajton pėr rėnien nė kategori, por nė atė kohė e merrte me shaka dhe me humor ēdo gjė. Fundja, fajin ja kishin gazetat, ja kishte “Sport Ekspresi”…

Jo vetėm kaq, por edhe trajneri Josa, duke parė se ēfarė po ndodhte, nė vend qė tė largohej dhe braktiste njė anije qė po zhytej me bindjen e plotė tė komandantit tė saj, vendosi tė qėndronte dhe sot do tė mbahet mend si ajo qė hodhi bardheblutė pėr tė parėn herė nė histori, njė kategori mė poshtė. Fajin e kishte “Sport Ekspresi”, statistikat e tmerrshme, ndeshjet pa shpirt gare, lojtarė figura, ndoshta tė ardhur pas njė klikimi nė youtube, apo nga pseudomenaxherė.Dhe, sikur tė mos mjaftonte kjo, patėn edhe guximin qė tė detyronin tifozerinė e flaktė qė tė bėnte bojkot, duke luajtur praktikisht pa tifozė jashtė fushave… Tani, duket sikur ka ndodhur drama e historisė, por kjo histori u pėrbalt nė disa ndeshje kėtė sezon, teksa kjo ishte vetėm guri i fundit i njė “varri” qė bardheblutė i bėnė vetes. E lehtė tė godasėsh Tiranėn tani, por duhet tė ishte bėrė me kohė. Sepse, ishte tallje e vazhdueshme me tifozėt e saj, qė tani janė pėrpara njė prove tė vėrtetė pėr tė dėshmuar dashurinė e tyre. Ta ndjekin nė Kategorinė e Parė, aty ku tifozėt e Partizanit nuk mungonin, edhe pse provuan edhe Kategorinė e Dytė, akoma mė thellė “ferrit”.

A po, ėshtė edhe finalja e Kupės. Pakti i ndyrė qė i dha kėtė finale. E ndėrsa sot po festohet nė Veri tė Vendit dhe po hapet shampanja, nė kryeqytet ka rėnė njė vello zie… Por, ska problem, rėndėsi ka tė shijojė finalja e Kupės, ndaj Skėnderbeut… Sido qė tė jetė, do tė jetė dėshtim!

Rex
28-05-2017, 20:43
E keqja eshte se kur bjen nje here e meson rrugen.

Bohet si Vllaznimi i Gjakoves, nje vit larte nje vit poshte. Na ka bo me kancer.

Angel69
28-05-2017, 21:55
Tirana del nė stėrvitje, Halili “motivon” lojtarėt pėr Kupėn: Ėshtė katastrofėSkuadra e Tiranės ka lenė pas krahėve dhimbjen e madhe tė rėnies njė Kategori mė poshtė, dhe ditėn e sotme ka gjetur forcėn pėr tė dalė nė stėrvitje dhe pėr tė nisur pėrgatitjet pėr finalen e Kupės sė Shqipėrisė ndaj Skėnderbeut ditėn e mėrkurė.Tirana

Kokėulur dhe tė dėshpėruar bardheblutė i janė drejtuar stadiumit “Selman Stėrmasi” pėr tė zhvilluar seancėn stėrvitore.vdvd

I pranishėm nė stėrvitje ditėn e sotme ka qenė dhe presidenti i ekipit Refik Halili i cili pėrfitoi nga rasti pėr tė shkėmbyer disa fjalė me lojtarėt: “Tashmė kemi rėnė nga kategoria, ėshtė katastrofė. Tė shohim ēdo ndodhė mė mbrapa, por tani duhet tė pėrqendrohemi te Kupa” – ishin fjalėt e presidentit.gngn

Edhe pse me moralin pėrtokė skuadra vazhdoi nė heshtje stėrvitjen. Fitimi i Kupės shihet si ngushėlli i vetėm i Tiranės nė ketė moment tė errėt.

Piktori
28-05-2017, 22:47
Tė them tė drejtėn skuadra e Tiranės ish 17 nėntori nuk mė ka pėlqyer as nė kohėn e Mingės dhe Kolės. Kisha njėfarė simpatie pėr Partizanin e Mustės, Ocellit, Agalliut. Si tifoz natyral i Vllaznisė me erdhi mirė qė i shpėtoi rėnies nga kategoria.
Ah po, Vllaznia e Zmijanit, Rragamit, Vukatanės, Vatės, Grudės etj ishte mė shumė se dashuri.

xhori
29-05-2017, 15:23
mu te 15 katci kola minga baci etj
vitet 80 tirana dhe flamurtari kan dhen spektakel ne futboll

drague
29-05-2017, 15:39
mu te 15 katci kola minga baci etj
vitet 80 tirana dhe flamurtari kan dhen spektakel ne futboll

na myten pleqte ledio-qesh-

xhori
29-05-2017, 15:56
na myten pleqte ledio-qesh-
dhe kush flet pale:P
51 vjecaret pleq te duken ty

drague
29-05-2017, 16:01
dhe kush flet pale:P
51 vjecaret pleq te duken ty

e kisha me ate piktorin-go-

Angel69
29-05-2017, 16:40
Ka shume zera qe do ja hedhi Tirana. Flitet qe Korca do denohet duke e zbritur nje kategori me poshte, i hapet nje drite jeshile Tiranes masanej nese ndodh ky skenar

drague
29-05-2017, 17:09
Ka shume zera qe do ja hedhi Tirana. Flitet qe Korca do denohet duke e zbritur nje kategori me poshte, i hapet nje drite jeshile Tiranes masanej nese ndodh ky skenar

jo, duan te bejn superligen me dy ekipe me shume

Angel69
29-05-2017, 17:48
jo, duan te bejn superligen me dy ekipe me shume

Ku e lexove kte me plak? Apo kshu e meno ti?

SystemA
04-06-2017, 13:04
Kta LANGARAQET e tirones dua ti shikoj ne terza categoria marche....lol.
:vtr1:

Angel69
05-06-2017, 02:17
Ca kategorie eshte kjo mer Systema se se kuptoj...

SystemA
05-06-2017, 02:37
Kategori lokale.....kta te tirones te vejn men dhe te perpiqen te ngrihen perseri,por ne rradhe te pare tifozat e klubit duhet te vine ne Gjermani dhe te vrejn kampet e <pushimeve> te dolfit,qe te kthjellohen nga trute.
Kjo ishte.

rolex
05-06-2017, 04:55
Edhe pse tifoz i Tirones qe kalama , them se renia nga kategoria ishte shperblimi qe merr kur luan piset jashte fushes se futbollit. Pazaret ne futboll ne kurriz te nje ekipi tjeter eshte "karma" qe tirona vete e gatoi.

Eshte per te ardhur turp se cfare ordineresh e drejtojne Tironen sot . Halili me shoke jane ato legenat qe i bene pucin El Sajedit me kohe . Cte mbjellesh do korresh. Halili do mbahet mend si presidenti i turpshem qe coi Tironen nje kategori me poshte.

Angel69
24-09-2018, 10:45
Java e derbit:

KF Tirana - Partizani


Me nje fitore bardheute shkojne 8 pike duke cuar ne -2 diferencen me te kuqte

AAO
24-09-2018, 11:54
Tirona po e trajtoj derbin si "must" win ka per tu rraf prap. Ka nja 5-6 vjet qe e mbi-ngarkojne ekipin me nji presion te panevojshem ku ne fund i ka sherby vetem kundershtarit.

Megjithate ky fillim sezoni ekipi ka qene nje zhgenjim total dhe nuk shof asnje shprese me Halilin president.

Beu_Shpata
24-09-2018, 18:46
Forca Tirana, tutje kėtyre tė kuqėve me yllin komunist!

AAO
22-05-2019, 10:28
Tirona do bie serish ket vit.
Qe kur nxorri bashkia aksionet ne shitje po bohet nje pazar shume i piset ne kurriz te klubit.

E vetmja menyre qe halili te heqe dore ose te shese aksionet ke Tirona , dhe aksionet e bashkise te blihen me nje cmim te lire , eshte renia e ekipit ne kategori te pare.

Pastaj plani eshte qe ai qe do blej tironen ku me shume mundesi do jene dallaveret e grupit kastrati te ndertohet stadiumi selman stermasi me kulle , shopping center , dyqone e ku di une , ne nje zone nder me te shtrenjtat dhe me atraktivet ne tiron.

Viking
22-05-2019, 10:30
Tirona do bie serish ket vit.
Qe kur nxorri bashkia aksionet ne shitje po bohet nje pazar shume i piset ne kurriz te klubit.

E vetmja menyre qe halili te heqe dore ose te shese aksionet ke Tirona , dhe aksionet e bashkise te blihen me nje cmim te lire , eshte renia e ekipit ne kategori te pare.

Pastaj plani eshte qe ai qe do blej tironen ku me shume mundesi do jene dallaveret e grupit kastrati te ndertohet stadiumi selman stermasi me kulle , shopping center , dyqone e ku di une , ne nje zone nder me te shtrenjtat dhe me atraktivet ne tiron.

Stadiumi Selman Stermasi nuk eshte i tirones dhe e kane me leje shfrytezimi nga Bashkia per 20 vjet.

AAO
22-05-2019, 10:43
Stadiumi Selman Stermasi nuk eshte i tirones dhe e kane me leje shfrytezimi nga Bashkia per 20 vjet.

E di.
Por "bleresi i ri i aksioneve" ne bashkpunim me bashkine do e shfrytezoje stadiumin duke marre nje leje ndertimi per kulle dhe duke rindertu stadiumin ne t'njejten kohe.

Hilja eshte qe kto aksione te blihen sa me lire kerkohet rrezimi klubit nje kategori me poshte.

Pak a shume sic i ndodhi Partizonit ku e degdisen ne kategori te trete qe ti merrnin fushat e klubit per pallate dhe ku me vone ai qe ishte i interesum , ne ket rast Demi ta blinte per dy lek duke e privatizu klubin 100%.

Angel69
23-05-2019, 22:00
Tirona do bie serish ket vit.
Qe kur nxorri bashkia aksionet ne shitje po bohet nje pazar shume i piset ne kurriz te klubit.

E vetmja menyre qe halili te heqe dore ose te shese aksionet ke Tirona , dhe aksionet e bashkise te blihen me nje cmim te lire , eshte renia e ekipit ne kategori te pare.

Pastaj plani eshte qe ai qe do blej tironen ku me shume mundesi do jene dallaveret e grupit kastrati te ndertohet stadiumi selman stermasi me kulle , shopping center , dyqone e ku di une , ne nje zone nder me te shtrenjtat dhe me atraktivet ne tiron.


Sa e vertete mendon qe eshte kjo qe shkruan Endro? E ke te degjuar me muhabete lagjesh, apo ndonje info konfidenciale?!