PDA

View Full Version : hashim maxhupi e ise legeni i nderprejne fondet sportit t'art te Kosoves


Fshatari
28-07-2017, 16:48
Kuka: Prej muajit mars ka mbetur pa fonde federata e xhudos

Driton Kuka, trajneri i pėrfaqėsueses sė Kosovės nė xhudo, ka reaguar ashpėr rreth neglizhencės sė institucioneve kosovare.
Sipas asaj qė i ka konfirmuar Ministria e Sportit, Kukės, Ministria e Financave ka bllokuar fondet e ndara prej Ministrisė sė Sportit pėr kėtė federatėn e Xhudos.
Kjo ka bėrė qė tė frustrohet Kuka, i cili kėrkon llogari dhe pėrgjegjėsi prej aktorėve tė kėsaj bllokade, e cila, sipas trajnerit ėshtė bėrė prej muajit mars.
“A din kush ēka o ka ndodh me Sportin e shtetit tonė, a po bėjnė hajgare vetėm me federatėn tonė qė s’ka rezultate aspak vetėm medalje tė artė Olimpike apo me krejt !!!?”
“Ēka po ndodh me obligimet ndaj federatave ku ėshtė Ministria e Financave se nė Ministri tė Sportit na thanė qė aty ėshtė problemi, a keni njohuri qė prej marsit e keni bllokuar federatėn e xhudos!!!!!!
“Tmerr,kurrė se kam imagjinuar qė kjo mund tė na ndodh edhe pas Medaljes sė artė Olimpike!!!!! Tash janė kryer zgjedhjet e punėt me interes pėr shtetin sjanė interesant ma,me siguri rrogat vetes ja qitni me rregull apo jo ?”.
_________________________________________________
http://telegrafi.com/kuka-prej-muajit-mars-ka-mbetur-pa-fonde-federata-e-xhudos/

SystemA
29-07-2017, 13:42
Hashim Thaci: Erst Terrorist, jetzt Staatspräsident.
Kaq.