PDA

View Full Version : Dinamo Zagreb - Skėnderbeu dhe Milan - Shkėndija


Mandi
17-08-2017, 19:58
https://peshkupauje.com/uploads/default/original/2X/8/8e6b74af660fe92c469dfe55fb23c3d22c21ed0b.jpg

Dy skuadra shqiptare sonte pėr tė luajtur nė fazėn e parė tė UEFA Europa League. Ekipi tetovar, Shkėndija (https://acmilan.theoffside.com/2017/8/16/16155700/europa-league-scouting-report-kf-shkendija), ėshtė i ri, i talentuar dhe shumė simpatik pėrballė Milanit tė madh, ndėrsa Skėnderbeu vjen pas betejash tė luftuara me zemėr deri kėtu, dhe mishėron mė tė mirėn qė kampionati shqiptar ofron.

Skėnderbeu, me njė vlerė totale tregu prej 7.2 milion euro si ekip, pėrballet me Dinamon 58.7 milionėshe, ku luajnė Coric me vlerė 10 milion euro dhe Benkovic qė vlerėsohet 7 milion Euro, pra, tė paktėn nė euro, njė David pėrballė Goliathit edhe nė Zagreb.

Dinamo Zagreb - Skeėnderbeu, Ora 19:00 (TT)
Milan - Shkėndija, Ora 20:45 (TT)

Shkėdija mund tė merret si shembull i ekipit tė menaxhuar mirė online. Me kanal tė pasur dhe kreativ nė YouTube dhe gjetkė.

https://www.youtube.com/watch?v=yV5H-pUn-m0

drague
17-08-2017, 19:59
e hengren pettlen min. e fundit.

dinamo zagreb-skenderbeu 1-1

Pirati
17-08-2017, 20:03
Ca do me shume rezultat e me te mire o ledjo, nuk ke degjuar per dinamojen e Zagrebit.

U befasova kur degjova per rezultatin.

drague
17-08-2017, 20:06
Ca do me shume rezultat e me te mire o ledjo, nuk ke degjuar per dinamojen e Zagrebit.

U befasova kur degjova per rezultatin.

ka lujt me mire skenderbeu .90 min albitri kujtoj se ishte me shtese.

3 min e shtyu lojen dhe 5 e vazhdoj

drague
17-08-2017, 20:08
milan- tetovo 1-0 loja vazhdon e qete

Pirati
17-08-2017, 20:09
Edhepse nuk e kam pare ndeshjen, por rrezultat te shkelqyer kishin treguar perballe shembullorit qe ka mundur te jete.

drague
17-08-2017, 20:18
Milan 3_0. Gjynah Shkėndija

derjansi
17-08-2017, 21:52
Eh 6 me 0 shkendija

Skemi ekipe hala me u ndesh me ekipe t mdhaja

Beu_Shpata
17-08-2017, 22:25
e hengren pettlen min. e fundit.

dinamo zagreb-skenderbeu 1-1

Bravo Skėnderbeu! Dinamo e Zagrebit ka qenė gjith monė skuadėr e mir.

Ky SkėnderBEU:D edhe sot 600 vjetė mė vonė po na nderon!

peshkaqeni33
17-08-2017, 22:32
Hengren ca gola kot keta te Shkendise!
Mbrojtjen e kishin beterr fare.

murik
18-08-2017, 00:26
Skenderbeu luajti shume mire,por presioni i Dinamos rezultoi me gol per ta ne minutes e 5 te shteses.

drague
18-08-2017, 06:32
6aQfNpOnslY

3d1
18-08-2017, 09:54
Milan 3_0. Gjynah Shkėndija

nuk me pelqeu loja e milanit.....shume rremuje.

Angel69
18-08-2017, 12:51
Shpresoj shume nje 0-0 ne "Elbasan Arena" dhe per futbollin Shqiptar do jete perseri nje super arritje

SystemA
20-08-2017, 07:47
Hengren ca gola kot keta te Shkendise!
Mbrojtjen e kishin beterr fare.

Thone qe do marrin ......seM`iku-n,si trainer
https://www.youtube.com/watch?v=6omn82NrYm4
I vetmi interist qe me shkrin-qesh--qesh--qesh-
Gjithe te mirat.

3d1
20-08-2017, 08:28
Shpresoj shume nje 0-0 ne "Elbasan Arena" dhe per futbollin Shqiptar do jete perseri nje super arritje
ndersa une kam frike ndonje “colpo grosso” nga takaj...

AAO
20-08-2017, 11:18
ndersa une kam frike ndonje “colpo grosso” nga takaj...

Takaj nuk shet dot me ndeshje se po vezhgohet me lupe nga Uefa. Nje perseritje trukimi rrezikon deri ne 5 vjet perjashtim dhe zbritje ne kategorite me te ulta. Vetem nje idiot do tentonte trukimin e ndeshjes duke pa te ardhurat qe merr nga uefa dhe nga shitja e lojtarve.

Angel69
20-08-2017, 11:35
ndersa une kam frike ndonje “colpo grosso” nga takaj...

Nuk besoj sepse jane 3.3mln€ ne rast kualifikimi, dhe normalisht nuk besoj se fitohet me shume nga shitja e nje ndeshjeje.