PDA

View Full Version : Historike, Kosova arrin nė kualifikimet e Botėrorit


Mandi
20-08-2017, 10:18
http://www.gazetaexpress.com/public/uploads/image/2017/08/633x347/11_1503177660-5745758.png

Kosova ka siguruar plasmanin nė ndeshjet kualifikuese pėr Botėrorin “Kina 2019” pasi e mposhti Estoninė 75:69 nė ndeshjen e fundit tė parakualifikimeve.

Kosova ka dhuruar spektakėl nė Pallatin e Rinisė dhe Sporteve nė Prishtinė, duke e mposhtur Estoninė, pėr tė shkruar historinė, duke siguruar plasmanin nė ndeshjet kualifikuese pėr Botėrorin “Kina 2019”, shkruan Gazeta Express.

Ēerekun e parė Kosova e ka mbylli me epėrsi 24-22, ndėrsa nė ēerekun e dytė humbi 11-16, pėr rezultatin 35:38 tė pjesės sė parė nė favor tė mysafirėve.

Ēereku i tretė u mbyllė nė favor tė “Dardanėt” 54:52, teksa dominuan edhe nė atė tė katėrt, pėr tė fituar nė fund 75:69 pėr tė shkruar historinė dhe pėr tė siguruar plasmanin nė ndeshjet kualifikuese pėr Botėrorin “Kina 2019” si e dyta e Grupit C. /Gazeta Express/

AAO
20-08-2017, 11:09
Bravo Kosova. Ndersa cunat tane dje u rrafen nga Hollanda me 76 pike diference, dhe me e frikshme ekipet e moshave nuk premtojme asnje te ardhme. Brez kafenesh

Socio
20-08-2017, 11:16
Ne Kosove ka tradite basketbolli. Kjo na ka mbetur nga ishJugosllavia, si kampione e rregullt evropiane qe ishte ne kete sport.

Suksese te metejshme dardaneve :)

cool_shqype
20-08-2017, 11:55
Suksese dhe perfaqsim sa me dinjitoz ne Kine.
Urime te perzemerta ekipit Shqiptar.

rolex
20-08-2017, 13:01
http://www.gazetaexpress.com/public/uploads/image/2017/08/633x347/11_1503177660-5745758.png

Kosova ka siguruar plasmanin nė ndeshjet kualifikuese pėr Botėrorin “Kina 2019” pasi e mposhti Estoninė 75:69 nė ndeshjen e fundit tė parakualifikimeve.

Kosova ka dhuruar spektakėl nė Pallatin e Rinisė dhe Sporteve nė Prishtinė, duke e mposhtur Estoninė, pėr tė shkruar historinė, duke siguruar plasmanin nė ndeshjet kualifikuese pėr Botėrorin “Kina 2019”, shkruan Gazeta Express.

Ēerekun e parė Kosova e ka mbylli me epėrsi 24-22, ndėrsa nė ēerekun e dytė humbi 11-16, pėr rezultatin 35:38 tė pjesės sė parė nė favor tė mysafirėve.

Ēereku i tretė u mbyllė nė favor tė “Dardanėt” 54:52, teksa dominuan edhe nė atė tė katėrt, pėr tė fituar nė fund 75:69 pėr tė shkruar historinė dhe pėr tė siguruar plasmanin nė ndeshjet kualifikuese pėr Botėrorin “Kina 2019” si e dyta e Grupit C. /Gazeta Express/


Urime ekipit te Kosoves.

P.S Sa poshte ka rene gazetaria. Me duhej te lexoja komentet me poshte per te kuptuar qe behej fjale per basketboll.

murik
22-08-2017, 02:18
basketbolli ka tradite ne Kosove dhe ka shkollen Jugosllave,e cila eshte nje nga shkollat me te mira ne basketboll. Besoj se ky sport do kete te ardhme ne Kosove. Ne Shqiperi e kane mare hajdutet dhe mediokret ne dore federaten e basketbollit. Jane me dhjetra talente qe luajne jashte Shqiperise por kjo federate nuk ka as para per te paguar trajnerin per te vajtur ti shohi keta lojtare.Nuk kemi financa thone.Vari arin mentalitet osman

Gi de Masha
22-08-2017, 02:24
Urime ekipit te Kosoves.

P.S Sa poshte ka rene gazetaria. Me duhej te lexoja komentet me poshte per te kuptuar qe behej fjale per basketboll.

Kėtė problem pata edhe unė, por kur pashė 54 "gola" thashė nuk mund tė jetė futboll ky.

Titullin "Historike, Kosova arrin nė kualifikimet e Botėrorit", Mandi mund ta ndryshojė, pėr ta qartėsuar me njė fjalė: Historike: Kosova arrin nė kualifikimet e Botėrorit nė basketboll!

COB
22-08-2017, 02:38
Kosova ka potencial ama ėshtė ekip shumė i ri. Duhet kohė pėr tė fituar eksperiencė por me sa duket filluam mirė. Tani nė kualifikimet pėr botėrorin Kina 2019 do tė ndeshemi me ekipe tė sikletit mė tė lartė. Nuk kemi shance pėr kualifikim ama do tė pėrfitojmė eksperiencė pėr turnetė e ardhshme. Pėr tė pasur njė pėrfaqėsuese e fortė doemos basketbollistėt tonė duhet tė bėjnė karrierė nė Evropė, tė mėsojnė tė luajnė nė nivele mė tė larta.