PDA

View Full Version : Godelli humbet botėrorin, SHBA i refuzon vizėn


Mandi
05-11-2017, 20:44
http://top-channel.tv/wp-content/uploads/2017/11/041117_GODELLI-MBULIM_19_3.jpg

Daniel Godelli ėshtė pėrfundimisht jashtė botėrorit tė peshngritjes qė do tė zhvillohet nė fundin e muajit nėntor nė Shtetet e Bashkuara tė Amerikės.
Ditėn e premte sportisi ka marrė refuzimin e dytė brenda pak ditėsh nga Ambasada e SHBA.
Top Channel ka mundur tė sigurojė pėrgjigjen pėrfundimtare tė ambasadės.
Nė kėtė mėnyrė Daniel Godelli, ish-kampion i botės pėr tė rritur, ka humbur shansin e tij pėr tė rikuperuar imazhin e humbur nga botėrori i shkuar ku pasi u shpall kampion bote, medaljet ju hoqėn pasi rezultoi pozitiv.
Top Channel

Angel69
06-11-2017, 11:01
Ky ka rezultuar pozitiv me substanca te ndaluara me ligj. Sigurishte qe do refuzohet.

rolex
06-11-2017, 11:12
Ky ka rezultuar pozitiv me substanca te ndaluara me ligj. Sigurishte qe do refuzohet.

Nese denimi i tij ka perfunduar dhe federata boterore e ka lejuar te garoje , atij duhet ti jepej visa.

Cudi se Daniel nuk eshte as emer musliman.

AAO
06-11-2017, 11:28
Refuzumi i vizes duke pa kuptim dhe ska lidhje besoj me te qenurit i denuar per dopping apo jo. Gjithashtu di te them qe ky djale eshte bishe , po mos kishte problemin kronik ne shpatull ky jo vetem kampion bote por dhe medalje te arte ne olimpiada mund te sillte. Ndersa ke pjesa doppingut ishte kali trojes qe i mashtroi Luan Shabani.

drague
06-11-2017, 13:05
I eshte refuzuar se mbante arme pa leje

Une e kam me leje

Bad_Teacher
06-11-2017, 14:03
Ja kane refuzu se nuk kthehet me Lol.

AAO
06-11-2017, 14:49
Amerika ishte kur ishte , nuk ka noi deshire te modhe tani te emigrosh ne US , aq me teper te jetosh ilegal.

drague
06-11-2017, 15:38
Ja kane refuzu se nuk kthehet me Lol.

paradise aty ke ju-mendon-

atrevido
06-11-2017, 16:04
Na eshte kthyer ajo ambasada amerikane ne prokurori, gjykate, parlament, kryeministri, presidence, ministri mjedisi, transporti, sociale, federate futbolli, peshngritje, atletike. U ka bo kinezi si me qene Zari i Shqiperise. Ik ere mblidh oriz andej, legen.

SystemA
08-11-2017, 23:46
SHBA-tė ia refuzojnė vizėn edhe kampionit olimpik Rostami.

Nuk ėshtė vetėm shqiptari Daniel Godelli, peshėngritės tė cilit i ėshtė refuzuar viza nga Shtetet e Bashkuara pėr tė hyrė nė tokėn amerikane, e pėr tė marrė pjesė nė kampionatin botėror tė peshėngritjes, qė do tė zhvillohet nė Anaheim tė Kalifornisė.
Kėtė radhė, ai qė u refuzua ėshtė kampioni olimpik dhe rekordmeni botėror nė kategorinė e peshės deri nė 85 kilogramė, Kianoush Rostami.
Nė kėtė rast, arsyeja e mosdhėnies sė vizės ėshtė e ndryshme nga ajo e peshėngritėsit shqiptar. Iraniani u penalizua pikėrisht nga politika presidentit amerikan Donald Trump, i cili ka pėrcaktuar “listėn e zezė” tė shteteve, banorėve tė tė cilėve nuk iu lejohet hyrja nė SHBA, ndėrsa Irani ėshtė njė prej tyre.
Nuk dihet nėse vendimi pėr kėtė refuzim ėshtė pėrfundimtar apo jo. Ajo qė dihet nė kėtė moment ėshtė se Rostami rrezikon vėrtet tė humbasė kėtė botėror, transmeton Top Channel.
Vet peshėngritėsi ngriti zėrin pėr mohimin e kėsaj tė drejte, madje ai u shfaq tej mase i zemėruar pėr refuzimin e vizės nga SHBA.
Kam dy milionė dollarė, jam i pasur dhe jam rekordmeni botėror”, ėshtė mėsuar tė ketė thėnė Rostami, qė shtoi se nuk dėshironte “Green Card” nga SHBA, pasi dėshira e tij ėshtė tė qėndrojė nė Iran.
Ndėrkohė, ka ardhur edhe reagimi nga Federata amerikane e Peshėngritjes, nėpėrmjet drejtuesve tė saj, tė cilėt deklaruan se janė nė kontakte me Departamentin amerikan tė Shtetit pėr kėtė ēėshtje dhe shpresojnė qė tė gjithė sportistėt qė kanė aplikuar pėr vizė amerikane tė kenė mundėsi ta marrin atė, nė mėnyrė qė tė garojnė nė kėtė botėror.

PS: ca ka bo KY KAMPIONI,apo eshte me Hezbollah???
Ruse dhe kineze kan perjashtue ahhhhhhhhhhhhhh?
Njerez te semure apo psikopate.

http://scheisswerbung.funk.net/images/gif/kliemannsland.mp4

AGREEEEEEEEEEEEEEEEEEE:d